Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-25, 22:19   #2431
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42446590]No tak, Twój HIT został wykupiony (siła wizażu); tylko w jednym sklepie go znalazłam, a teraz już nie ma
Za to znalałam nowość SOBIO z oślim mlekiem (certyfikowane, fair trade) Miał ktoś może
A używałaś mydeł Lawendowej Farmy? Co o nich sądzisz?[/QUOTE]

może jeszcze na allegro będzie? (user mehzen)
ja na razie wykupuje okoliczne sklepy...
mydeł LF nie miałam, jakoś mnie tak bardzo nie nęcą
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 06:50   #2432
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Susabee a mi się zapach klki tuli bardzo podoba
Z lf czaję się na maseczki do twarzy plastry w balsamie.
I powiem szczerze, że miałam bardzo dużo mydeł tuli i lf, ale jakoś zapachów raczej nie pamiętam .
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 09:52   #2433
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Susabee a mi się zapach klki tuli bardzo podoba
Z lf czaję się na maseczki do twarzy plastry w balsamie.
I powiem szczerze, że miałam bardzo dużo mydeł tuli i lf, ale jakoś zapachów raczej nie pamiętam .
A którą masz na myśli -bo tej "miód i mleko" bodajże, którą mój nos wreszcie zaakceptował, już chyba nie ma; jest tylko jakaś marchewkowa ?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 10:07   #2434
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42449743]Kupowałam kiedyś w Tuli, ale to były zestawy prezentowe w większości; sobie zostawiłam tylko taką kulkę "miód i mleko" chyba, która pachniała dziwnie kwiatowo; z czasem ją polubiłam, ale teraz już jej chyba nie ma- jest za to jakaś inna, marchewkowa bodajże
Masz może jakieś porównanie co do zapachu?
Co zaś do Lawendowej Farmy, to podobno dużo szybciej się zmydlają- też tak uważasz?[/QUOTE]

Miodu i mleka nie miałam, teraz chyba zamiast tej kuli jest mydło miodowe, tak sądzę. Miodowego też jeszcze nie miałam. Marchewkowe było już dawno, według mnie pachnie piernikami, przyprawami korzennymi
Takiej reguły wśród mydeł z LF nie zauważyłam, to zależy tylko od rodzaju mydła. Szybciej zmydlają się te, które są kremowe, mleczne, bo szybciej się roztapiają w wodzie po prostu. Są też twarde kostki, jak np. mydła do włosów, które nie miękną i nie "paciają" się. Duża zawartośc oleju palmowego utwardza mydło, więc jeśli zależy Ci na tym, żeby się nie "paciało" to wybieraj z nim. W takiej sytuacji odradzam mydła Kokosowa Pianka, Kremowa Śmietanka, Jogurtowe, one rozmiękają strasznie. Z takich delikatnych mydeł to Nagietkowy Bobas, Owsiany Bobas i Plaster Miodu, Panna Dziewanna są dość twarde. Jakieś konkretne mydła Cię interesują?

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Susabee a mi się zapach klki tuli bardzo podoba
Z lf czaję się na maseczki do twarzy plastry w balsamie.
I powiem szczerze, że miałam bardzo dużo mydeł tuli i lf, ale jakoś zapachów raczej nie pamiętam .
Miałam maseczkę Białą i powiem Ci, że zapach mnie zabił Nie byłam w stanie wytrzymać z nią na twarzy. A działania nie miała rewelacyjnego (tyle co natłuszczała, bo masło shea), żeby było warto to znosić
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 10:17   #2435
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość

może jeszcze na allegro będzie? (user mehzen)
ja na razie wykupuje okoliczne sklepy...
mydeł LF nie miałam, jakoś mnie tak bardzo nie nęcą
Czym kierujesz się przy wyborze mydeł?

Przez kilka miesięcy używałam przaśnych greckich mydeł . Tylko na oliwie albo z dodatkiem oleju palmowego. Różnice ogromne, począwszy od zapachu, po kolor, konsystencję i działanie. I chyba wolę już tę Lawendową Farmę, pomimo zabiegów marketingowych i nieustannych zabaw z nazwami, recepturami i cenami. Albo Tulli.


Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
A używał ktoś mydła z Balsamem Kapucyńskim i propolisem?

Wygląda to jakby zakonnicy wzbogacali tylko mydło palmowe balsamem, czyli ten skład nie musi być pełny. Ale może warto spróbować. Ciekawe jak pachnie.
Zużyłam je i nie polecam. Jakiegokolwiek działania rzeczonego balsamu nie zaobserwowałam. Samo mydło wyprodukowała Scandia i nie różni się od pozostałych jej wyrobów, czyli ma charakterystyczną i nieprzyjemną dla mnie woń bazy mydlanej skojarzoną z kompozycją zapachową (tutaj propolis), dodatki roślinne w ilościach minimalnych i bardzo drobno zmielone, a po umyciu skóra jest jakaś dziwna w dotyku
Zresztą, ta marka zakonników to ściema...

Zaczęli podawać pełne składy (kiedy kupowałam nie było pełniej informacji, jeśli mnie pamięć nie myli). Korana, a której tu kiedyś była mowa

Ziołowe
Cytat:
SKŁAD: sodium cocoate, aqua, potassium cocoate, glycerin, lanolin, mel, cocos nucifera, prunus dulcis oil, persea gratissima oil, vitis vinifera oil, tocopherol, ascorbic acid, parfum: cinnamal, eugenol, limonene.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2013-08-26 o 11:37 Powód: Dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 10:35   #2436
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Przez kilka miesięcy używałam przaśnych greckich mydeł . Tylko na oliwie albo z dodatkiem oleju palmowego. Różnice ogromne, począwszy od zapachu, po kolor, konsystencję i działanie. I chyba wolę już tę Lawendową Farmę, pomimo zabiegów marketingowych i nieustannych zabaw z nazwami, recepturami i cenami. Albo Tulli.
Z tego powodu moje zamiłowanie do LF trochę osłabło. Wiem, że ceny wzrastają, bo jest popyt na mydła, bo wzrastają ceny składników, ale w Mydlarni Tuli ceny są w miare stabilne, a na LF mocno wzrosły od moich początków z tą mydlarnią. Mają ogromną różnorodność, duży wybór, nazwy urocze, ale chyba wolę prostotę i mały asortyment Tuli, jak kiedyś było w LF. Do tego Pani Joanna bardzo szybko odpisuje na maile, naprawdę potrafi doradzić, no widać, że to lubi, że jej zależy.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 10:37   #2437
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42455332]A którą masz na myśli -bo tej "miód i mleko" bodajże, którą mój nos wreszcie zaakceptował, już chyba nie ma; jest tylko jakaś marchewkowa ?[/QUOTE]

miałam na myśli kulkę miód+mleko.
nawet nie wiedziałam, że jej nie ma..... może tylko chwilowo
bardzo ją lubiłam, nie tylko ze względu na zapach........


Kretka - trochę ostudziłaś mój zapał co do maseczek lf
zapachem mnie nie przerazisz ale nie celem natłuszczania chciałam je nabyć

a tak poza tym to niepotrzebnie tu wchodzę, bo kończą mi się mydła i już zaczynam kombinować
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 14:13   #2438
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Czym kierujesz się przy wyborze mydeł?
czasem ich strukturą/teksturą, a czasem dobrą reklamą, a innym razem 6 zmysłem - jakby powiedzieć
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 14:42   #2439
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kretka - trochę ostudziłaś mój zapał co do maseczek lf
zapachem mnie nie przerazisz ale nie celem natłuszczania chciałam je nabyć

a tak poza tym to niepotrzebnie tu wchodzę, bo kończą mi się mydła i już zaczynam kombinować
Biała jest bez olejków eterycznych, dlatego tak śmierdziała Z olejkami to pewnie ładnie pachną. Po zmyciu/wytarciu maseczki czułam jakbym... po prostu posmarowała się masłem shea, zmyła/wytarła i tyle Nie wiem jak z innymi glinkami, może zielona czy różowa mają mocniejsze działanie; nie wiem czy w tej maseczce jest wystarczająco dużo glinki, żeby mogła faktycznie coś zadziałać.

Ja się szykuję na zamówienie z Mydlarni Tuli Skończyły mi się prawie wszystkie mydełka, została mi tylko malutka resztka szałwiowego do włosów Tuli i Łopianowe LF (używam do ciała i twarzy, ale nie powala mnie to mydło w ogóle), teraz biorę czekoladę (do ciała), dla alergików (do włosów, twarzy, ciała, rąk), oliwkę węglową (do higieny intymnej), a do tego masło shea i kostkę shea.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 19:14   #2440
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Przez kilka miesięcy używałam przaśnych greckich mydeł . Tylko na oliwie albo z dodatkiem oleju palmowego. Różnice ogromne, począwszy od zapachu, po kolor, konsystencję i działanie. I chyba wolę już tę Lawendową Farmę, pomimo zabiegów marketingowych i nieustannych zabaw z nazwami, recepturami i cenami. Albo Tulli.
Czyli tych greckich nie polecasz, czy polecasz, bo nie rozumiem?
Pojutrze jadę na Kretę, więc bardzo mi zależy na opinii
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:19   #2441
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Czyli tych greckich nie polecasz, czy polecasz, bo nie rozumiem?
Pojutrze jadę na Kretę, więc bardzo mi zależy na opinii
Z reguły były porównywalne, np. do Aleppo sprzedawanego przez Organique, tylko zdecydowanie tańsze. Odtłuszczały skórę, nie przesuszając jej drastycznie i nie powodując swędzenia itd.
Okropne było tylko takie jasnobrązowe (nazywało się chyba Knossos), bo wysuszało, pozostawiało dziwny suchy osad, a na ramionach pojawiły się zaskórniki.

Po dłuższym używaniu takich szarych mydeł, o charakterystycznym zapachu (czasem intensywnym!), mięknących na mydelniczce (charakterystyczne dla mydeł na bazie oliwy), brązowych i zgniłozielonych, doceniam te bardziej wypasione wyroby.



Nie wiem, czy ktoś wspominał o tej polskiej mydlarni (wyszukiwarka nic nie odnalazła), ale wkleję, żeby w razie potrzeby odnaleźć

Mydełko Eko
PPHU COEL
Elwira Kołodziejczyk
http://mydelkoeko.pl/?page_id=22

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2013-08-27 o 16:34 Powód: Dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 19:35   #2442
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość

Nie wiem, czy ktoś wspominał o tej polskiej mydlarni (wyszukiwarka nic nie odnalazła), ale wkleję, żeby w razie potrzeby odnaleźć

Mydełko Eko
PPHU COEL
Elwira Kołodziejczyk
http://mydelkoeko.pl/?page_id=22
super!
żeby kupić należy im wysłać maila?
czy jestem ślepa, bo nie widzę cen ani możliwości zakupu na stronie?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 22:43   #2443
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
super!
żeby kupić należy im wysłać maila?
czy jestem ślepa, bo nie widzę cen ani możliwości zakupu na stronie?
Bo chyba nie ma. Są tylko dane teleadresowe.

Mnie na razie nie kuszą, ale z zainteresowaniem przyglądam się takim inicjatywom.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 07:00   #2444
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Bo chyba nie ma. Są tylko dane teleadresowe.

Mnie na razie nie kuszą, ale z zainteresowaniem przyglądam się takim inicjatywom.
to może za jakis czas, jak pokończe mydła, napisze do nich w sprawie kupna.
jak cos ustalę to dam znac.
dziękuję za namiar
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 12:56   #2445
Alicjatrip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Witam,
ostatnio wróciłam z wyprawy do Afryki Zachodniej, gdzie na wioskach zafascynował mnie wyrób ręczny mydła w 100% z składników naturalnych. Cały proces, pozyskanie odpowiednich składników, półproduktów i późniejszy wyrób mydła jak i efekt końcowy wydał mi się tak niezmiernie wart poznania iż przywiozłam ze sobą troszkę tego produktu.

Jestem też ciekawa waszych opinii, pytań, co o tym sądzicie, bardzo chętnie wezmę udział w dyskusji na temat mydła wyrabianego w 100% w naturalny sposób.
Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-06 o 13:17 Powód: Link do aukcji
Alicjatrip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 12:33   #2446
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Z tego powodu moje zamiłowanie do LF trochę osłabło. Wiem, że ceny wzrastają, bo jest popyt na mydła, bo wzrastają ceny składników, ale w Mydlarni Tuli ceny są w miare stabilne, a na LF mocno wzrosły od moich początków z tą mydlarnią. Mają ogromną różnorodność, duży wybór, nazwy urocze, ale chyba wolę prostotę i mały asortyment Tuli, jak kiedyś było w LF. Do tego Pani Joanna bardzo szybko odpisuje na maile, naprawdę potrafi doradzić, no widać, że to lubi, że jej zależy.

Podaj link do mydlarni Tuli
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 20:02   #2447
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

http://mydlarnia-tuli.pl/
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 08:43   #2448
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

W gaju oliwnym pl pojawiło się mydełko z Ghany http://gaj-oliwny.pl/product-pol-344...e-z-bloku.html
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:02   #2449
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W gaju oliwnym pl pojawiło się mydełko z Ghany http://gaj-oliwny.pl/product-pol-344...e-z-bloku.html
Wlasnie skonczylam uzywac
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 09:04   #2450
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

a ja w końcu zdecydowałam, które mydło z dziesiątek przetestowanych mydeł nejlepiej mi pasuje jest to mydło z białą glinką marki Cattier nie dość, że dobrze oczyszcza, nic a nic mnie nie podrażnia (a ostatnio masakrycznie się z twarzą obchodzę: całe lato krem z retinolem na zmianę z kremem z kwasem liponowym, hardcore to jeszcze w ogóle się nie rozpaćkuje i jest bardzo wydajne. I w miarę tanie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:11   #2451
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Wlasnie skonczylam uzywac
I co myślisz, warte zakupu? A jaką ma konsystencję, czy jest miękkie jak plastelina

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
a ja w końcu zdecydowałam, które mydło z dziesiątek przetestowanych mydeł nejlepiej mi pasuje jest to mydło z białą glinką marki Cattier nie dość, że dobrze oczyszcza, nic a nic mnie nie podrażnia (a ostatnio masakrycznie się z twarzą obchodzę: całe lato krem z retinolem na zmianę z kremem z kwasem liponowym, hardcore to jeszcze w ogóle się nie rozpaćkuje i jest bardzo wydajne. I w miarę tanie
W takim razie koniecznie wypróbuję
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:34   #2452
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
I co myślisz, warte zakupu? A jaką ma konsystencję, czy jest miękkie jak plastelina



W takim razie koniecznie wypróbuję
Hmm jest dosc miekkie przy codziennym uzywaniu. Kiedy zostawilam je na pare dni stwardnialo. Moja lazienka jest dosc wilgotna co nie pozostaje bez znaczenia.

Co do tego, czy warte zakupu... to sama nie wiem. Na pewno jest delikatne. Najbardziej obawialam sie,. ze przesuszy mi twarz bo mam dosc sucha cere. Nic takiego sie nie zdarzylo. Twarz byla czysta i ladnie przyjmowala wszytsko co na nia nakladalam. Ale nie jestem pewna, czy do niego wroce. Tyle innych mydel do wyprobowania!
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:38   #2453
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Hmm jest dosc miekkie przy codziennym uzywaniu. Kiedy zostawilam je na pare dni stwardnialo. Moja lazienka jest dosc wilgotna co nie pozostaje bez znaczenia.

Co do tego, czy warte zakupu... to sama nie wiem. Na pewno jest delikatne. Najbardziej obawialam sie,. ze przesuszy mi twarz bo mam dosc sucha cere. Nic takiego sie nie zdarzylo. Twarz byla czysta i ladnie przyjmowala wszytsko co na nia nakladalam. Ale nie jestem pewna, czy do niego wroce. Tyle innych mydel do wyprobowania!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:49   #2454
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

BTW. wczoraj zaczelam stosowanie mydla Dudu z Shealife, z polecenia innej Wizazanki.

Nie wiem, co ja bym bez Wizazu zrobila
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:52   #2455
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
BTW. wczoraj zaczelam stosowanie mydla Dudu z Shealife, z polecenia innej Wizazanki.

Nie wiem, co ja bym bez Wizazu zrobila
Oo, to daj znać, jak wypadną w porównaniu. Pewnie Shealife lepsiejsze, ale i droższe

Dokładnie, wizaż rządzi
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:57   #2456
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oo, to daj znać, jak wypadną w porównaniu. Pewnie Shealife lepsiejsze, ale i droższe

Dokładnie, wizaż rządzi
Dam na pewo. Wydaje mi sie juz teraz, ze bedzie bardziej wydajne.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 12:33   #2457
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Dam na pewo. Wydaje mi sie juz teraz, ze bedzie bardziej wydajne.
W takim razie cenowo może wyjść na to samo



Wracając do tematu kostek Dove, właśnie je otrzymałam do testów i sprawdziłam składy. Nie mają sodium tallowate Klasyczna wersja (granatowe tło) nie ma też glikoli, moim okiem wypada naprawdę dobrze, jak na produkt z drogeryjnej półki. Niestety pozostałe mają glikole, czyli sprawdziło się, co wcześniej pisałam. Co sprawia, że są syndetami to Cocamidopropyl betaine, detergent powierzchniowo czynny, o wiele łagodniejszy od SLS'ów na szczęście (stosowany m.in. w chwalonych produktach Babydream). Te wersje to "go fresh" (niebieskie tło) oraz "ogórkowe" (zielone tło).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1040242.jpg (162,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040246.jpg (131,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040253.jpg (145,6 KB, 3 załadowań)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 13:22   #2458
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy ktoś wspominał o tej polskiej mydlarni (wyszukiwarka nic nie odnalazła), ale wkleję, żeby w razie potrzeby odnaleźć

Mydełko Eko
PPHU COEL
Elwira Kołodziejczyk
http://mydelkoeko.pl/?page_id=22
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
to może za jakis czas, jak pokończe mydła, napisze do nich w sprawie kupna.
jak cos ustalę to dam znac.
dziękuję za namiar
można je kupić tu
http://allegro.pl/mydlo-naturalne-i3484221536.html
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 08:11   #2459
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Widze watek wre.

Korah , Dove to jedne z fajniejszych syndetow. Bardzo lubie klasyczna i wersje z ogorkiem.

A ja w sierpniu bylam w PL na urlopie i pojechalismy zwiedzac Wieliczke. Kupilam sobie dwa mydla w kostce. Pomaranczowe i z pasiflora. jeszcze ich nie uzywalam. Takie calkiem naturalne tez nie sa. Kostki sprawiaja wrazenie naturalnych. Mam nadzieje ze w uzyciu beda mile. Miektore mydla mimo konserwantow nie uchodza w dzialaniu mydlom naturalnym i ja licze ze te kostki takie beda. A niedawno bylam w miescie i patrze sklep Kodi. Nigdy w nim nie bylam, jest tani i sa tam rozne roznosci. Polazilam, poogladalam sobie jesienne dekoracje, zanioslo mnie na polki z kuchennymi rzeczami i na koncu wyladowalam przy kosmetykach i widze tureckie mydla. Poogladalam, ale nie byly naturalne, tylko jedno oliwkowe, bylo ladnie w tekture zapakowane. Tak troche zajezdzalo( moze nie jak aleppo, ale ewidentnie mialo nie perfumowany zapach, lubie taka nature), spojrzalam na sklad i zakupilam. Takim o to sposobem, znow moja szufladka z mydlami jest pelna ;o)

A teraz sie zastanawiam czy jak mi sie wieliczkowe mydla spodobaja, to czy gdzies w necie idzie je kupic? Przywiozlam sobie tez troche szarej wieliczkowej soli( jak sie wyjedzie z podziemia/kopalni to mozna jeszcze pamiatki kupic i maja tak 3 kubly z szara sola roznej wielkosci bralki, na wage 1kg za cos kolo 7zl) i tez sie zastanawiam czy poza Wieliczka idzie ta sol gdzies kupic?
Moze ktos z was mieszka niedaleko Wieliczki i sie orientuje co i jak?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 12:47   #2460
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Widze watek wre.

Korah , Dove to jedne z fajniejszych syndetow. Bardzo lubie klasyczna i wersje z ogorkiem.

A ja w sierpniu bylam w PL na urlopie i pojechalismy zwiedzac Wieliczke. Kupilam sobie dwa mydla w kostce. Pomaranczowe i z pasiflora. jeszcze ich nie uzywalam. Takie calkiem naturalne tez nie sa. Kostki sprawiaja wrazenie naturalnych. Mam nadzieje ze w uzyciu beda mile. Miektore mydla mimo konserwantow nie uchodza w dzialaniu mydlom naturalnym i ja licze ze te kostki takie beda. A niedawno bylam w miescie i patrze sklep Kodi. Nigdy w nim nie bylam, jest tani i sa tam rozne roznosci. Polazilam, poogladalam sobie jesienne dekoracje, zanioslo mnie na polki z kuchennymi rzeczami i na koncu wyladowalam przy kosmetykach i widze tureckie mydla. Poogladalam, ale nie byly naturalne, tylko jedno oliwkowe, bylo ladnie w tekture zapakowane. Tak troche zajezdzalo( moze nie jak aleppo, ale ewidentnie mialo nie perfumowany zapach, lubie taka nature), spojrzalam na sklad i zakupilam. Takim o to sposobem, znow moja szufladka z mydlami jest pelna ;o)

A teraz sie zastanawiam czy jak mi sie wieliczkowe mydla spodobaja, to czy gdzies w necie idzie je kupic? Przywiozlam sobie tez troche szarej wieliczkowej soli( jak sie wyjedzie z podziemia/kopalni to mozna jeszcze pamiatki kupic i maja tak 3 kubly z szara sola roznej wielkosci bralki, na wage 1kg za cos kolo 7zl) i tez sie zastanawiam czy poza Wieliczka idzie ta sol gdzies kupic?
Moze ktos z was mieszka niedaleko Wieliczki i sie orientuje co i jak?
Byłam w kopalni parę razy, bo w sumie mam blisko i od czasów szkolnych się jeździło na wycieczki klasowe itp Teraz moje dziecko jeździ Mam ochotę na taką dużą lampę solną do domu, zdrowotna ponoć jest i pięknie się prezentuje, niestety, nie mały wydatek. A mają nazwę, adres producenta te mydełka? A może jak wpiszesz w wyszukiwarkę "mydło z kopalni soli sklep" czy coś w ten deseń, to się wyświetlą sprzedawcy
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.