Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-19, 15:26   #1
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142

Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje


Nie wiem co mam juz robić. Moja 7miesieczna córka nie chce prawie wogole jesc ani obiadków ani deserów. Po posadzeniu ja na krzesełko sie wywraca i nie jest zadowolona ze musi siedzieć. Zje pare łyżeczek ale towarzyszy przy tym płacz. Owoców wogole nie cierpi kwasi sie tak jakbym chciała ja otruć
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 15:42   #2
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Stale posilki

co zrobić? odpuścić bo zniechęcisz dziecko do jedzenia, za tydzień-dwa spróbować znów ale pomalutku i bez stresów. Nie musi od razu zjadać całej porcji kilka łyżeczek na początek wystarczy.
I nie sadzać do krzesełka bo skoro się wywraca to rozumiem, ze jeszcze samodzielnie nie siedzi?
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 15:49   #3
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Stale posilki

I nie sadzać do krzesełka bo skoro się wywraca to rozumiem, ze jeszcze samodzielnie nie siedzi? [/QUOTE]

Siedzi samodzielnie , miałam na myśli wykręca sie w bok siła
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 19:08   #4
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Stale posilki

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
Nie wiem co mam juz robić. Moja 7miesieczna córka nie chce prawie wogole jesc ani obiadków ani deserów. Po posadzeniu ja na krzesełko sie wywraca i nie jest zadowolona ze musi siedzieć. Zje pare łyżeczek ale towarzyszy przy tym płacz. Owoców wogole nie cierpi kwasi sie tak jakbym chciała ja otruć
Moje dziecko zaczęło jeść stałe posiłki, jak miało ok. 9 m-cy, wcześniej żywiło się niemalże tylko mlekiem. I żyje, i ma się dobrze.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 19:16   #5
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Stale posilki

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
I nie sadzać do krzesełka bo skoro się wywraca to rozumiem, ze jeszcze samodzielnie nie siedzi?
Siedzi samodzielnie , miałam na myśli wykręca sie w bok siła[/QUOTE]

Wygląda na to, że nie jest gotowa na stałe posiłki, odpuść jak kotek81 pisze i zobacz za jakiś czas ponownie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 19:48   #6
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Stale posilki

Dziewczyny nie zawsze taka niechęć oznacza, że nie jest gotowa.

Może jej nie smakuje to co podajesz? Nie ma żadnego ulubionego dania? A może pozwól jej sama z miseczki pojeść palcami aż coś jej zasmakuje, będziesz wtedy wiedzieć co lubi.

Spróbuj ją zabawić, poczytaj jej coś pokaż? Nic nie działa?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 19:48   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stale posilki

a próbowałaś samodzielnego jedzenia przez dziecko? ugotuj np. marchewkę, kalafiora, brokuła, ostudź i połóż na stoliku, żeby dziecko mogło spróbować jedzenia własnymi rękami. zresztą możesz podobnie zrobić ze słodszymi owocami, których do tej pory nie jadła.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 20:05   #8
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Stale posilki

Odpuść.


Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Moje dziecko zaczęło jeść stałe posiłki, jak miało ok. 9 m-cy, wcześniej żywiło się niemalże tylko mlekiem. I żyje, i ma się dobrze.


U nas też koło 9-10 miesiąca.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 22:36   #9
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Stale posilki

Ile ma dziecko?
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 22:44   #10
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
Nie wiem co mam juz robić. Moja 7miesieczna córka nie chce prawie wogole jesc ani obiadków ani deserów. Po posadzeniu ja na krzesełko sie wywraca i nie jest zadowolona ze musi siedzieć. Zje pare łyżeczek ale towarzyszy przy tym płacz. Owoców wogole nie cierpi kwasi sie tak jakbym chciała ja otruć
Napisz ile dokladnie dziecko ma miesiecy (czy skonczone 6 czy skonczone 7), jakie posilki spozywa, ile razy dziennie, jak stoi wagowo, co jej proponujesz do jedzenia, w jakiej postaci, w jakiej porze dnia, kiedy zaczelas rozszerzac diete, czy od zawsze dziecko nie chce nic stalego.
Bez tego to trudno doradzic cokolwiek.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 07:14   #11
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5247464 5]Napisz ile dokladnie dziecko ma miesiecy (czy skonczone 6 czy skonczone 7), jakie posilki spozywa, ile razy dziennie, jak stoi wagowo, co jej proponujesz do jedzenia, w jakiej postaci, w jakiej porze dnia, kiedy zaczelas rozszerzac diete, czy od zawsze dziecko nie chce nic stalego.
Bez tego to trudno doradzic cokolwiek.[/QUOTE]

Moja córka ma skończone 7 miesięcy. Rano mleko, pozniej kaszka, obiadek , mleko w miedzy czasie deserek i mleko na noc. W nocy tez sie budzi na mleko. Podając jej obiadek czy deserek jesli sie uda zjeść jej pare łyżeczek musze dać trochę mleka bo płacze z głodu. Dietę zaczęłam rozszerzać po ukończeniu 5 miesiaca ,
Miała prawie 6 miesięcy. Nigdy z chęcią nie je.

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Ile ma dziecko?
Skończone 7 miesięcy , prawie 8
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-20, 07:17   #12
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
Moja córka ma skończone 7 miesięcy. Rano mleko, pozniej kaszka, obiadek , mleko w miedzy czasie deserek i mleko na noc. W nocy tez sie budzi na mleko. Podając jej obiadek czy deserek jesli sie uda zjeść jej pare łyżeczek musze dać trochę mleka bo płacze z głodu. Dietę zaczęłam rozszerzać po ukończeniu 5 miesiaca ,
Miała prawie 6 miesięcy. Nigdy z chęcią nie je.

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------



Skończone 7 miesięcy , prawie 8
Bo robisz to za szybko. Do roku podstawą żywienia nadal jest MLEKO.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 07:49   #13
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Bo robisz to za szybko. Do roku podstawą żywienia nadal jest MLEKO.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
To jak powinnam robić. Prosze o rade
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 08:06   #14
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
To jak powinnam robić. Prosze o rade
wydaje mi się, że tak jak pisały dziewczyny powinnaś odpuścić. nie ma co dziecka zniechęcać do jedzenia. chce mleko niech je mleko.
u nas Córka przez pierwszy miesiąc rozszerzenia diety wcinała aż miło a później bunt i całkowity powrót (na miesiąc czy półtora) do piersi. przeczekałam.

chyba, że musisz wrócić do pracy a karmisz naturalnie. wtedy pozostaje odciąganie pokarmu. to jest uciążliwe, ale można sobie dać z tym radę.

a co zachęcania dziecka do jedzenia to może jedz z nią? stawiasz przed nią michę, przed sobą talerz i jesz. może to ją zachęci? niech towarzyszy wam we wszystkich posiłkach. sama. bez łyżeczki wciskanej do buzi. u nas działało.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:42   #15
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez newelwa Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że tak jak pisały dziewczyny powinnaś odpuścić. nie ma co dziecka zniechęcać do jedzenia. chce mleko niech je mleko.
u nas Córka przez pierwszy miesiąc rozszerzenia diety wcinała aż miło a później bunt i całkowity powrót (na miesiąc czy półtora) do piersi. przeczekałam.

chyba, że musisz wrócić do pracy a karmisz naturalnie. wtedy pozostaje odciąganie pokarmu. to jest uciążliwe, ale można sobie dać z tym radę.

a co zachęcania dziecka do jedzenia to może jedz z nią? stawiasz przed nią michę, przed sobą talerz i jesz. może to ją zachęci? niech towarzyszy wam we wszystkich posiłkach. sama. bez łyżeczki wciskanej do buzi. u nas działało.
Juz nie raz jedliśmy wspólnie obiad i nic nie pomagało ....
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:46   #16
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
To jak powinnam robić. Prosze o rade
i tak fajnie że kaszkę je, moja nigdy nie chciała


Ja po prostu codziennie w porze obiadu wkładałam w fotelik, podgrzewałam słoiczek i próbowałam czy chce, zwykle zjadła 2 łyżeczki albo w ogóle. Gdy nie chciała zwijałam interes i tyle. Nie ma co stawać na głowie, bo to wg mnie przynosi tylko odwrotny skutek.


I w końcu jak zaczęła jeść to do teraz je wszystko i w sporych ilościach
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2015-08-20 o 11:47
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 21:05   #17
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
Moja córka ma skończone 7 miesięcy. Rano mleko, pozniej kaszka, obiadek , mleko w miedzy czasie deserek i mleko na noc. W nocy tez sie budzi na mleko. Podając jej obiadek czy deserek jesli sie uda zjeść jej pare łyżeczek musze dać trochę mleka bo płacze z głodu. Dietę zaczęłam rozszerzać po ukończeniu 5 miesiaca ,
Miała prawie 6 miesięcy. Nigdy z chęcią nie je.

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------



Skończone 7 miesięcy , prawie 8

Tak jak pisała któraś z dziewczyn, ugotuj np. jakieś warzywka żeby mogła sama jeść.
Sama gotujesz czy dajesz słoiczki? Pytam, bo może konsystencja jej nie odpowiada.
A może za często podajesz te posiłki i mała jest najedzona. Co ile je?
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 08:29   #18
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez nieznajoma12 Pokaż wiadomość
Podając jej obiadek czy deserek jesli sie uda zjeść jej pare łyżeczek musze dać trochę mleka bo płacze z głodu.
Nie mogę jeszcze doradzić z własnego doświadczenia, ale gdzieś wyczytałam, żeby przy rozszerzaniu diety nie proponować dziecku stałych pokarmów kiedy jest głodne. Takiemu maluchowi jedzenie, a więc zaspokajanie głodu, kojarzy się jednoznacznie z piersią lub butelką, więc proponowanie w tym momencie czegoś innego może je drażnić. Zanim nie zacznie jeść większych ilości, to warzywa/owoce powinno dostawać między normalnymi posiłkami mlecznymi, a nie zamiast jednego z nich.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 10:53   #19
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Nie mogę jeszcze doradzić z własnego doświadczenia, ale gdzieś wyczytałam, żeby przy rozszerzaniu diety nie proponować dziecku stałych pokarmów kiedy jest głodne. Takiemu maluchowi jedzenie, a więc zaspokajanie głodu, kojarzy się jednoznacznie z piersią lub butelką, więc proponowanie w tym momencie czegoś innego może je drażnić. Zanim nie zacznie jeść większych ilości, to warzywa/owoce powinno dostawać między normalnymi posiłkami mlecznymi, a nie zamiast jednego z nich.

I bardzo słusznie radzisz, mimo że nie z doświadczenia.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-26, 08:23   #20
nieznajoma12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 142
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Czy to mozliwe ze problem jest w tym ze moja córka musi dostac mleko przed każda drzemka inaczej nie zaśnie ? Nie sa to jakieś duze ilości ale zawsze . Butelka to dla niej uspakajać i pomaga zasypiać
nieznajoma12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 19:42   #21
trotyl74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Stale posilki

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a próbowałaś samodzielnego jedzenia przez dziecko? ugotuj np. marchewkę, kalafiora, brokuła, ostudź i połóż na stoliku, żeby dziecko mogło spróbować jedzenia własnymi rękami. zresztą możesz podobnie zrobić ze słodszymi owocami, których do tej pory nie jadła.
Ja tak właśnie robiłam, dziecko z ciekawości weźmie w rączkę i spróbuje.. Najważniejsze to nie zmuszać..
trotyl74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 11:18   #22
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

może problem wynika z tego, że krzesełko jej nie odpowiada? Jak możesz to mieszaj pokarm z mlekiem, żeby się przyzwyczaiła
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 16:51   #23
matka_polka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Może pokombinuj trochę z jedzeniem żeby nie było monotonne, zaangażuj córke wgotowanie może coś pomoże. Ja staram się urozmaicac posiłki, żeby były barwne przyciagające. Wspólne robienie pizzy to fajna sprawa.
matka_polka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 17:00   #24
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Tak, zapewne siedmiomiesieczne dziecko nie pogardzi wspolnym robieniem pizzy
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 13:00   #25
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5300617 4]Tak, zapewne siedmiomiesieczne dziecko nie pogardzi wspolnym robieniem pizzy [/QUOTE]



__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 15:34   #26
mariposa88
Rozeznanie
 
Avatar mariposa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 531
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Podepnę się pod wątek, bo mam podobny problem. Synek niedługo skończy rok i prawie nic nie chce jeść. Zje owoce podane łyżeczką jak ma dobry dzień, warzyw/obiadków w ogóle nie chce jeść. Czasem zje łyżeczkę i już nie chce, czasem nawet nie chce spróbować i tylko zaciska buzię i kręci głową. Je też trochę wafli ryżowych i chrupek kukurydzianych.
Na początku rozszerzania diety jadł chętnie, odmieniło mu się jakieś dwa, trzy miesiące temu. Na początku myślałam, że to przez to, że zaczęłam wprowadzać kawałki, ale to nie to, bo zdarza się, że owoce z kawałkami zje.
Próbowałam zabawiać, dawałam kawałki do rączki, ale on się nimi jedynie bawi. Próbowałam jeść razem z nim, to samo, ale też nic nie dało. Na pewno nie chodzi o to, że nie jest głodny, bo jak już się złamię i dam mu mleko to je jakby tydzień nie jadł.
Powinnam z nim iść do lekarza? Odpuścić i dawać mu to mleko? Poradźcie coś
__________________
Jeśli chcesz - znadziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
mariposa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 06:22   #27
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez mariposa88 Pokaż wiadomość
Podepnę się pod wątek, bo mam podobny problem. Synek niedługo skończy rok i prawie nic nie chce jeść. Zje owoce podane łyżeczką jak ma dobry dzień, warzyw/obiadków w ogóle nie chce jeść. Czasem zje łyżeczkę i już nie chce, czasem nawet nie chce spróbować i tylko zaciska buzię i kręci głową. Je też trochę wafli ryżowych i chrupek kukurydzianych.
Na początku rozszerzania diety jadł chętnie, odmieniło mu się jakieś dwa, trzy miesiące temu. Na początku myślałam, że to przez to, że zaczęłam wprowadzać kawałki, ale to nie to, bo zdarza się, że owoce z kawałkami zje.
Próbowałam zabawiać, dawałam kawałki do rączki, ale on się nimi jedynie bawi. Próbowałam jeść razem z nim, to samo, ale też nic nie dało. Na pewno nie chodzi o to, że nie jest głodny, bo jak już się złamię i dam mu mleko to je jakby tydzień nie jadł.
Powinnam z nim iść do lekarza? Odpuścić i dawać mu to mleko? Poradźcie coś

Ja bym dawała tyle mleka ile chce, a oprócz tego proponowała stałe jedzenie. Chyba za dużą presję stwarzasz z tym jedzeniem. Może jak odpuścisz trochę to zacznie jeść. Odstawilabym te śmieciowe chrupki*, może zaczęła przyprawiać jedzenie ziołami, o ile tego nie robisz.

I szczerze nie ogarniam dlaczego nie chcesz podawać mleka..?

* w znaczeniu, że zapychają przy jednoczesnym braku większej wartości odżywczej
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2015-11-05 o 06:26
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 07:19   #28
mariposa88
Rozeznanie
 
Avatar mariposa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 531
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

To nie jest tak, że nie chcę dawać mleka, tylko wszędzie słyszę, że roczne dziecko powinno już jeść prawie to samo co dorośli. A synek potrafi przez kilka dni jeść tylko mleko i nic poza tym. A w tym wieku mleko już chyba nie zaspokaja wszystkich potrzeb.
Chrupki zaczęłam podawać, żeby nauczył się gryźć. Zjada może jednego dziennie i to nie na raz tylko np. rano pół i po południu pół. Więc na pewno nie jest tak, że się zapycha chrupkami i dlatego nie chce jeść.
__________________
Jeśli chcesz - znadziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
mariposa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 10:32   #29
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Cytat:
Napisane przez mariposa88 Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że nie chcę dawać mleka, tylko wszędzie słyszę, że roczne dziecko powinno już jeść prawie to samo co dorośli. A synek potrafi przez kilka dni jeść tylko mleko i nic poza tym. A w tym wieku mleko już chyba nie zaspokaja wszystkich potrzeb.
Chrupki zaczęłam podawać, żeby nauczył się gryźć. Zjada może jednego dziennie i to nie na raz tylko np. rano pół i po południu pół. Więc na pewno nie jest tak, że się zapycha chrupkami i dlatego nie chce jeść.

Powinno, powinno, bla bla.
Po prostu odpuść przez kilka dni, dawaj to mleko jak chce i jednocześnie proponuj jedzenie stałe, ale bez presji, zmuszania i tych wszystkich pogadanek w stylu: za mamę, za tatę, leci samolocik, itp.
Urozmaicaj to jedzenie i obserwuj.
Jak się nie poprawi, to może trzeba sprawdzić to, o czym Szaja pisze zawsze nadwrażliwość oralną, ale raczej nie, skoro do tej pory jadł.

A nie może się uczyć gryźć na normalnym jedzeniu? Może za szybko zaczęłaś dawać większe kawałki, może potrzebuje więcej czasu?
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 14:31   #30
nataleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Stałe posiłki - nic dziecku nie smakuje

Moja Niunia też nie chce nic jeść, ma ponad rok. Przez jakiś czas chodziłam z Nią do restauracji na obiady, w której robiła Geslerka rewolucje (więc powinno każdemu smakować) i zjadała prawie wszystko-jak na dziecko, to i tak dużo. Po 3-4 miesiącach Jej się to przejadło i znowu nic nie jadła (dosłownie nic. Tylko w nocy mleko piła co godzine) I ciotka z Niemiec wysłała mi słoiczki z Bebivity i je zjada. Muslii z tej firmy też lubi. Polskich słoiczków nie chciała jeść w ogóle.
nataleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-03 13:09:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.