Problem z odchudzaniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Therm Line

Notka

Forum eksperta Therm Line Zapraszamy na forum Eksperta Therm Line. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu biochemii, technologii żywności i żywienia oraz dietetyki i zdrowego stylu życia.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-02-25, 23:51   #1
Olcia_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2

Problem z odchudzaniem


Witam serdecznie ;-) Mam pytanie dotyczące odchudzania. Mam 20 lat, 160 cm wzrostu i ważę obecnie 65kg. Chciałabym bardzo schudnąć, ponieważ mam już lekką nadwagę zresztą nie czuję się dobrze w swoim ciele. Zawsze byłam szczupłą osobą ale w gimnazjum gdy zaczęłam jeść więcej fast foodów mocno przytyłam.Od tamtego czasu moja waga stoi. Długi okres ważyłam 62 kg i jadłam wszystko co chciałam o każdej porze dnia i nic się z wagą nie stało. Gdy zaczęłam pracować, a praca była siedząca i moimi obiadkami praktycznie codziennymi stały się zapiekanki i pizze przytyłam do 65kg nie raz jak stanę wieczorem na wagę to potrafi pokazać 66/67 kg co jest jakaś totalną MASAKRĄ. Przeraża mnie to ogromnie i boję się tego, że waga będzie rosła, roztyję się do takiego stopnia, że będzie mi jeszcze ciężej zrzucić te kg niż teraz. Obecnie nie pracuję, więc mam czas aby w końcu do wiosny czy lata coś ze sobą zrobić. Teraz też jem wszystko, oczywiście w granicach rozsądku. Fast food jadam dość rzadko ale moją największą zmorą są słodycze, które bardzo ciężko jest mi wyeliminować z mojej diety. Ograniczyłam słodkie napoje, ziemniaki, staram się często jeść ciemne pieczywo itd. Niestety nie dam rady przestać słodzić. Próbowałam kilka krotnie ale smak herbaty bez cukru zwyczajnie mi nie odpowiada. Chciałabym wprowadzić do swojego życia ruch mimo, że jestem leniuszkiem i za ćwiczeniami nie przepadam to chcę to zmienić i pokochać sport. Stąd moje pytanie dotyczące ćwiczeń. Lepiej ćwiczyć w domu czy na siłowni? A może połączyć to razem? Jak ćwiczyć? I jak często? Wiem, że wyjścia na siłownię chyba bardziej by mnie motywowały do działania niż ćwiczenia w domu. I co zmienić w mojej diecie? Bardzo proszę o jakieś wskazówki aby moja zmiana się powiodła ;-) Pozdrawiam Serdecznie, Ola ;-)
Olcia_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 06:16   #2
diana171615
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 525
Dot.: Problem z odchudzaniem

witaj jestes w moim wieku, miło!
na początek zacznij od ćwiczeń 3 razy w tyg a później możesz nawet codziennie jesli się "uzależniesz"
tez uwielbiam słodycze, fast foody i ziemniaki i ciężko mi sie przestawic na normalny tryb. W obronie przed słodyczami warto stosować chrom, zmiejsza łaknienie. Możesz takze jeść więcej owoców, tez mają źródło cukrów.
A próbowałaś słodzika bądź cukru brązowego? Może warto wypróbować? Ja nauczyłam się słodzic słodzikiem i cukier poznam na km , nie smakuje mi wcale na szczęście.
Polecałabym ćwiczenie na siłowni, tam jest wyspecjalizowany trener, który pomoże, wytłumaczy i szybciej dojdziesz do celu. Ponadto są profesjonalne sprzęty niemal na każda partię ciała. Ja od tamtego wtorku zaczęłam chodzić i bardzo się z tego powodu cieszę warto także przyjmować l-karnitynę Olimpu (moja ulubiona w płynie gold) i cla z zieloną herbatą olimp. ma się wówczas więcej siłi i efekty są bardziej widoczne

3 mam kciuki
diana171615 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 08:40   #3
Laacroossee
Raczkowanie
 
Avatar Laacroossee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 92
GG do Laacroossee
Dot.: Problem z odchudzaniem

Najlepsze to jest moim zdaniem ograniczenie posiłków do 5 dziennie o określonych godzinach. Przez cały dzień na poczatek jedz 1500 kalorii , później stopniowo zmniejszaj aż do 1200. I podstawa ćwicz i ćwicz ( oczywiście nie musisz codziennie) . Ja cukier zastąpiłam słodzikiem , pije dużo wody. Mam 165 wzrostu i waże 56,2 ( a miałam 66) Pozdrawiam i Wytrwałości Ci życze

np.
Śniadanie - 350 cal
II Śniadanie- 150 cal
Obiad- 350 cal
Podwieczorek - 150 cal
Kolacja- 200 cal

aha i pamietaj że posiłki trawimy 3 godziny, więć ostatni posiłek jemy 3 godziny przed snem !
__________________
Razem od 17.08.2007 r.
Zaręczeni od 08.04.2011 r
.

Ślubujemy 20.07. 2013r.


Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera.



Edytowane przez Laacroossee
Czas edycji: 2012-02-26 o 08:43
Laacroossee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 14:29   #4
Olimp Labs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 221
Dot.: Problem z odchudzaniem

Olcia 91, do lata jeszcze sporo czasu, napewno zdążysz popracować nad swoją figurą

Przede wszystkim bardzo dobrze, że mocno ograniczasz słodycze. Zawierają one cukry proste sprzyjające otyłości. Poza tym mają wysoki indeks glikemiczny, powodują wzrost stężenia insuliny wpływającej na odkładanie się tłuszczu w organizmie. Piszesz, że słodzisz herbatę - pytanie ile słodzisz i jak często ją pijesz. Jeśli jest to raz dziennie z dwiema łyżeczkami to nie ma dramatu

Jeśli chodzi o ćwiczenia, to na początek chcielibyśmy zaproponować Ci 8-tygodniowy program ćwiczeń do wykonywania w domu. Ćwiczenia w nim zawarte wykonujesz co drugi dzień. Program ten, połączony z suplementacją Therm Line, napewno efektywnie zredukuje Twoją wagę. Linki do filmów opisujących program znajdziesz tutaj (ćwiczenia na brzuch), oraz tutaj (ćwiczenia na nogi).

Jeśli uda ci się zachowywać regularność ćwiczeń, to siłownia nie będzie konieczna. Jeśli po kilku tygodniach zorientujesz się, że masz kłopot z motywacją - odwiedź siłownię. Zakupiony z góry karnet jest często bardzo dobrym motywatorem

Na koniec kilka porad dotyczących diety:

- rozkład dziennych racji pokarmowych na 5-6 posiłków. Jedząc rzadko i dużo organizm odzwyczaja się prawidłowych nawyków, trawi wolniej i tym samym tempo przemiany materii spada znacznie, co skutkuje ryzykiem przybierania na wadze. Należy zatem spożywać częściej, ale w małych ilościach

- należy wypijać co najmniej 1,5 litra płynów (bez dodatku cukru i najlepiej niegazowanych)

- stosując suplementację preparatem Therm Line zwrócić uwagę na ilość wypijanej kawy - najlepiej z niej zrezygnować lub też ograniczyć do 1 filiżanki dziennie

- spożywać duże ilości błonnika z dietą - reguluje on nasz metabolizm. Znaleźć go można w produktach zbożowych z pełnego przemiału, kaszach gryczanej i jęczmiennej, płatkach zbożowych tylko nieprzetworzonych, otrębach, nasionach roślin strączkowych a także w owocach i warzywach.

- ograniczyć tłuszcze, zwłaszcza te pochodzenia zwierzęcego - dozwolone są margaryny oraz oleje roślinne, które dodatkowo zawierają cenne dla organizmu witaminy

- dieta powinna zawierać węglowodany złożone w postaci skrobi - ich źródłem są produkty zbożowe z pełnego przemiału,np. pieczywo razowe, kasze i otręby

- wskazana jest dieta bogatobiałkowa. Dobrym źródłem białka w diecie powinny być chude mleko, drób, ryby, sery twarogowe i chude wędliny.
Olimp Labs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-26, 23:35   #5
Olcia_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z odchudzaniem

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź i wsparcie. Co do picia herbaty z cukrem to wiadomo w okresie zimowym piję jej więcej ale przerzucam się teraz na cukier trzcinowy, a słodzę 1,5-2 łyżeczki. Potrafię odstawić ziemniaki, słodkie napoje, białe pieczywo i to nie jest dla mnie problem bo jadam to strasznie rzadko ale dzień bez słodkiej przekąski jest aż dziwny i nie potrafię sobie tego odmówić. Tak się zastanawiałam żeby może nie odrzucać ich z dnia na dzień tylko ograniczać np. co dwa dni, później co trzy itd. a później pozwalać sobie raz w tygodniu. Jeśli chodzi o ostatni posiłek staram się jeść go najpóźniej po 20 mimo, że chodzę dość późno spać w granicach 1 w nocy. Co siłowni to blisko mojego domu jest hala lekkoatletyczna itd i jest między innymi tam mała siłownia ale nie ma niestety trenera, a że ja zupełnie się na tym nie znam i nie wiem jak ćwiczyć, na czym i ile minut chciałabym prosić kogoś z Was o pomoc w tej sprawie. Dodam, że kondycji to ja nie mam w ogóle. :P Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ;-)

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Laacroossee Pokaż wiadomość
Najlepsze to jest moim zdaniem ograniczenie posiłków do 5 dziennie o określonych godzinach. Przez cały dzień na poczatek jedz 1500 kalorii , później stopniowo zmniejszaj aż do 1200. I podstawa ćwicz i ćwicz ( oczywiście nie musisz codziennie) . Ja cukier zastąpiłam słodzikiem , pije dużo wody. Mam 165 wzrostu i waże 56,2 ( a miałam 66) Pozdrawiam i Wytrwałości Ci życze

np.
Śniadanie - 350 cal
II Śniadanie- 150 cal
Obiad- 350 cal
Podwieczorek - 150 cal
Kolacja- 200 cal

aha i pamietaj że posiłki trawimy 3 godziny, więć ostatni posiłek jemy 3 godziny przed snem !
Strasznie zazdroszczę Ci takiej wagi! Powiedz mi proszę w ile tygodni udało Ci się tyle rzucić?
Olcia_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 04:57   #6
diana171615
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 525
Dot.: Problem z odchudzaniem

zacznij biegac, do tego nie musisz mieć wcale bieżni. Na dworze mozna, ubierz się właściwie, kup dobre obuwie do joggingu i do dzieła. w domu brzuszki, ponadto tu na wizażu przy akcji Therm Line są filmiki 8 tygodni i tam ćwiczenia na uda, pupę sprawdź fajne są bardzo, ja z nich korzystam.
diana171615 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:29   #7
Laacroossee
Raczkowanie
 
Avatar Laacroossee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 92
GG do Laacroossee
Dot.: Problem z odchudzaniem

Cytat:
Napisane przez Olcia_91 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź i wsparcie. Co do picia herbaty z cukrem to wiadomo w okresie zimowym piję jej więcej ale przerzucam się teraz na cukier trzcinowy, a słodzę 1,5-2 łyżeczki. Potrafię odstawić ziemniaki, słodkie napoje, białe pieczywo i to nie jest dla mnie problem bo jadam to strasznie rzadko ale dzień bez słodkiej przekąski jest aż dziwny i nie potrafię sobie tego odmówić. Tak się zastanawiałam żeby może nie odrzucać ich z dnia na dzień tylko ograniczać np. co dwa dni, później co trzy itd. a później pozwalać sobie raz w tygodniu. Jeśli chodzi o ostatni posiłek staram się jeść go najpóźniej po 20 mimo, że chodzę dość późno spać w granicach 1 w nocy. Co siłowni to blisko mojego domu jest hala lekkoatletyczna itd i jest między innymi tam mała siłownia ale nie ma niestety trenera, a że ja zupełnie się na tym nie znam i nie wiem jak ćwiczyć, na czym i ile minut chciałabym prosić kogoś z Was o pomoc w tej sprawie. Dodam, że kondycji to ja nie mam w ogóle. :P Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ;-)

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------



Strasznie zazdroszczę Ci takiej wagi! Powiedz mi proszę w ile tygodni udało Ci się tyle rzucić?
Hej , to zalezy czasami bylo 0,5 kg na tydzien , a czasami 1 kg . Teraz znowu wiecej cwicze , ale jak mam ochote na cos slodkiego to sobie nie odmowie oczywiscie w rozsadnych ilosciach.
__________________
Razem od 17.08.2007 r.
Zaręczeni od 08.04.2011 r
.

Ślubujemy 20.07. 2013r.


Dzieciństwo jest królestwem, w którym nikt nie umiera.


Laacroossee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 08:22   #8
paulina8576
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 3
Lightbulb Dot.: Problem z odchudzaniem

WiTAM ja chyba jestem w tym portalu najmłodsza osobą która tyle schudła .w CIAGU MIESIĄCA SCHUDŁAM PRAWIE 40KG NIE POMYLIŁAM SIĘ W CIAGU JEDNEGO MIESIACA. Na początku ważyłam 92 kg przy 159 wzrostu ale schudłam mam teraz 15 lat ,schudłam w wieku 14.
Bardzo dużo ćwiczyłam i starsznie rozrosłam się w mięśniach.Kondycję mam świetną .Ale pzrez zime jednak i z 1kg sadełka mi przybyło i kupiłam sobie therm line II .zACZEŁA BYM BRAĆ JUŻ OD DZIŚ ALE BOJĘ SIĘ SKUTKÓW UBOCZNYCH.czy jak po djecie wzbogacę swoje menu o trochę więcej kcl to przytyje.Albo po odstawieniu tabletek będzie jojo?
paulina8576 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Therm Line


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.