Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 09:35   #1681
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Lisa1 Pokaż wiadomość
to ja też się w takim razie chciałam przypomnieć, chyba zostałam przeoczona
Z Twojego opisu wynika,że jesteś ciepłym typem- czy tolerujesz wiosenne kolory (czyli ciepłe,dość intensywne,takie trochę cukierkowe,jasne),czy jesienne (lekko przygaszone,czy tylko trochę przygaszone). Czy pasują Ci bardziej kolory soczystej zieleni,takiej świeżej,czy bardziej kolory jesiennych liści? Jeśli lepiej Ci w jesiennych,to obstawiałabym Dark Autumn,bo możesz nosić nieco przygaszone barwy,do bycia True Autumn musiałabyś nosić tylko czyste kolory i w ogóle nie tolerować chłodnych barw.
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 12:40   #1682
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Masz na myśli zapewne typy neutralne- czyli takie, które mają tony i ciepłe, i chłodne. Główny sęk w tym, że ZAWSZE któryś z tych tonów przeważa- nigdy się nie równoważą. Podkreślamy te tony, które są w większości- w odwrotnym przypadku efekt nie jest już tak zadowalający, rezultat nie wygląda już tak swobodnie, naturalnie i subtelnie. Najważniejszą umiejętnością (i zarazem najtrudniejszą!) jest dostrzec, jaka temperatura przeważa u danej osoby.

Analiza kolorystyczna polega na dobieraniu nie "tylko" dobrze wyglądających kolorów, a tych, które są dobrane idealnie.

Aby lepiej zobrazować to stwierdzenie: dla przykładu, moim typem kolorystycznym jest Soft Autumn, podkrewnym do niego jest Soft Summer. Te oba typy mają kilka wspólnych podobnych kolorów, jednak każda z nich ma swoją wersję-odpowiednio cieplejszą i chłodniejszą- np. weźmy zieleń (zał.1 i 2)- pierwsza z nich dla SA i druga dla SS. Widać różnicę, prawda? Gdybym ubrała tę drugą zieleń dla pokrewnego typu nie wyglądałabym tragicznie, podkreśliłabym moją "chłodną część" tonacji, jednak nie byłoby tego efektu, jaki uzyskałabym, ubierając zieleń nr 1- idealnie dobraną dla SA. Mam nawet podobny kolor (taki dla SS)jednego z kardiganów i muszę powiedzieć, że nie wyglądam w nim źle, ale jednak widać różnicę, kiedy wezmę coś z mojego typu- skóra wygląda o niebo lepiej, wygładzona, błyszcząca, promienna. Chłodny kolor nie potrafi u mnie wydobyć tego efektu, który oczekuje się od analizy kolorystycznej. Skoro nasza Pani X jest ciepłym typem, to powinna chcieć wyglądać lepiej i podkreślać swoje piękno w stronę typu ciepłego, bo inaczej nie będzie wyglądała zadowalająco.


Kolejny przykład: tym razem posłużę się genialną stronką, źródłem mojej niewyczerpalnej inspiracji (autorka zadziwia umiejętnościami obserwacji! Ma bardzo trafne uwagi)- weźmy teraz pod lupę dwa pokrewne typy: Light Spring i Light Summer- pierwszy ciepły i drugi chłodny. Obejrzyjcie dokładnie tę stronę (polecam szczególnie foty nr 2 i 5):http://www.truth-is-beauty.com/light...lebrities.html Te dziewczyny ubrały się i umalowały na kolory pasujące sąsiednim typom i jak wyglądają, podkreślając niewłaściwe tony (szczególnie Amanda Seyfried- nienaturalnie, trupio-sino, nieświeżo, strasznie!), a jak świetnie,spójnie prezentują się już we właściwie dobranych tonach, czyli cieplejszych wersjach kolorów.

Jak widać mimo podobieństwa i "pokrewieństwa" sąsiednich typów warto znać swój, aby dobierać odpowiednie dla nas wersje kolorów, w pełni podkreślać swoje piękno, aby nasz wizerunek stanowił spójną całość, żeby żaden element nas nie przytłaczał, stanowił z nami jedność, eksponował nasz typ urody w całej okazałości.



Co do kontrastów, to też mi się one podobają, ale u osób, którym to pasuje (nie, że robimy kontrasty "na siłę!), jestem wielką fanką typu urody zima, jasna karnacja+ciemne włosy, niestety mój typ urody jest mało kontrastowy, najlepiej wyglądam w niskim/średnim kontraście, to wydobywa moją urodę, nie przytłaczam się na siłę ciemniejszymi barwami, bo efekt jest ponury i wymuszony. Jestem zwolenniczką natury- ta się raczej rzadko myli, dlatego staram się jej być wierna
Własciwie z Panią X chodziło o to, że jest kontrastowa i być może chłodna a poszukuje tych kolorów, w których słabo kontrastuje i wydaje jej się, że to jest to

Ale dobra, główną ideę udało mi się z wątku wyłapać i będę się starać patrzeć obiektywnie i z pomocą drugiej osoby - jednak moja namiętność do chłodu nawet przy zalinkowanej stronce nawet przy ewidentnych przykładach ekstra dopasowania kolorów u pań... cóż, niektóre zdjęcia po lewej stronie bardzo mi się podobają. O dziwo właśnie Amanda chłodna dosyć mocno ale Paris ewidentnie źle.
Dziękuję.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 08:23   #1683
Lisa1
Przyczajenie
 
Avatar Lisa1
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Z Twojego opisu wynika,że jesteś ciepłym typem- czy tolerujesz wiosenne kolory (czyli ciepłe,dość intensywne,takie trochę cukierkowe,jasne),czy jesienne (lekko przygaszone,czy tylko trochę przygaszone). Czy pasują Ci bardziej kolory soczystej zieleni,takiej świeżej,czy bardziej kolory jesiennych liści? Jeśli lepiej Ci w jesiennych,to obstawiałabym Dark Autumn,bo możesz nosić nieco przygaszone barwy,do bycia True Autumn musiałabyś nosić tylko czyste kolory i w ogóle nie tolerować chłodnych barw.
Chyba właśnie lepiej mi w tych przygaszonych kolorach, mam wrażenie, że takie świeże i jasne podkreślają mi niedoskonałości na twarzy. W takim razie przyjrzę się dokładnie Dark Autumn i postaram się wcielić kolory z tej palety w życie

Bardzo dziękuję za pomoc
Lisa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 09:16   #1684
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Ja z kolei mam jeszcze jedno pytanie o tzw. pasowanie koloru. Z jednej strony jest mowa o tym, że rozświetli twarz, wydobędzie rysy itp. lecz z drugiej strony to uczucie nie jest przypadkiem subiektywne? Czy możliwe jest po prostu, że kolor obiektywnie pasujący ja odbiorę za byle jaki, bo np. nie podoba mi się efekt? Przykładowo pani X nie lubi wysokich kontrastów, przykłada jakiś kolor, skóra jej bieleje, a ona marudzi, bo wg subiektywnych gustów lubi kiedy podkreśla jej ciuch jakieś złociste tony. Pytam dlatego, bo prócz kolorów ewidentnie psujących, powodujących efekt trupa lub żula spod monopolowego są takie, które wydobywają jasne, chłodne tony z twarzy lub tony brzoskwiniowe, złotawe i co ciekawe wydaje mi się, że w tych dwóch przypadkach wygląda to dobrze, ale subiektywnie podobają mi się kontrasty i właśnie poprzez namiętne poszukiwanie kontrastów obawiam się, że mogę odrzucić coś istotnego.
Ja bardzo lubię niektóre czyste kolory, ale mi nie pasują, bo są za chłodne taki średni, prawie ciemny czysty fiolet przepięknie kontrastuje z moją bladą skórą i cerą, wydobywa niebieski kolor oczu, ale... również sińce pod oczami czysta ciepła oczobijna czerwień za to powoduje, że pojawiają się zaczerwienienia, choć tak naprawdę ich nie mam (ale już czerwień odrobinę rozjaśniona, taka pomidorowa, czysta i oczobijna jest super).
Niby jestem neutralnie-ciepła, ale pasuje mi większość niebieskich odcieni (byle nie ciemnych). Jeśli niebieski jest dość jasny, to pasuje nawet chłodny. Jestem Bright Spring, nie mam ani brązowych/czarnych włosów/brwi, ani mega dużych kontrastów na twarzy, raczej takie średnie w stronę dużych (włosy średni blond, lekko srebrne (nie mysie, ale dość ciepłe), oczy za to typowo chłodne (stalowe, ale jeśli ubieram się na niebiesko, to niebieskie), czyste, bez plamek; rude piegi (jasne), dość jasna cera (ale nie najjaśniejsza) z łatwo zauważalnymi ciepłymi tonami, brązowa oprawa oczu (raczej ciepły brąz).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 11:46   #1685
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeśli niebieski jest dość jasny, to pasuje nawet chłodny.
A u mnie właśnie na odwrót jak ciemne to zarówno ciepłe jak i zimne pasują byle czyste były Przynajmniej tyle mi się udało ustalić z wstępnych przymiarek. Wszelkiego rodzaju odcienie granatowe, chabrowe wyglądają bardzo dobrze. Również nasycony turkus.

Jak na razie problem mam z czerwieniami. Wnioskując z palet czyżby ciepłe czerwienie to tez domieszką pomarańczu, żółci, a chłodne z różu i niebieskiego? Jak tez patrzeć na bordowe odcienie?
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 17:57   #1686
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Trochę mało informacji - np. jakie kolory preferujesz(czerwień, pomarańcz, żółty, ciepła zieleń/ czy raczej niebieski, granat, fiolet).

Na myśl, że dobrze wyglądasz i w czerni i w bieli to pomyślałam o zimie, żadne inne typy kolorystyczne nie mają tych obu skrajnych kolorów w palecie. Rozumiem, że chłodne kolory też Ci pasują (to byłaby Bright Winter)?



Z drugiej strony pojawił się też kremowy, co od razu skojarzyło mi się z wiosną i ciepłymi kolorami. Jeśli jednak byłoby lepiej Ci w ciepłych to myślę, że może Bright Spring? Ten typ urody może ubierać czerń, a najjaśniejszym kolorem z palety są barwy kremowe, bo biały jest za chłodny.


Typy Bright są jaskrawe, kontrastowe i dość czyste.

Lubię ubrania w kolorze niebieskim, w różnych odcieniach, zwłaszcza kobalt, bardzo do mnie pasuje, super podkreśla oczy. Ogólnie lubię intensywne barwy, tak jak wspomniałam kobalt, również czerwień, malina- dzięki nim jestem wyrazista, lepiej widoczna. Nie noszę jedynie ubrań w kolorze pomarańczowym, jakoś źle się czuję w tym kolorze. Uwielbiam róż. Ogólnie teraz tak myślę, że chyba częściej wybieram odcienie intensywne i chłodniejsze, czyżby jednak zima?
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 18:02   #1687
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Lubię ubrania w kolorze niebieskim, w różnych odcieniach, zwłaszcza kobalt, bardzo do mnie pasuje, super podkreśla oczy. Ogólnie lubię intensywne barwy, tak jak wspomniałam kobalt, również czerwień, malina- dzięki nim jestem wyrazista, lepiej widoczna. Nie noszę jedynie ubrań w kolorze pomarańczowym, jakoś źle się czuję w tym kolorze. Uwielbiam róż. Ogólnie teraz tak myślę, że chyba częściej wybieram odcienie intensywne i chłodniejsze, czyżby jednak zima?
Skoro pasują kolory zimowe,to pewnie Bright Winter,o ile pasują te kolory nie tylko do oczu,ale i do całej twarzy Jeśli nie przyćmiewają,nie przytłaczają,nie odciągają uwagi od twarzy,to pewnie będzie zima
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 20:48   #1688
Nephalem
Raczkowanie
 
Avatar Nephalem
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 52
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam.

Chciałabym podpytać o dwa typy kolorystyczne: true/cool summer oraz soft summer. W jaki sposób mogę w 100% rozróżnić te dwa letnie typy? Wszystko przemawia za true summer, ale...moje tęczówki nie są typowo chłodne. Mam wrażenie, że posiadają nutę ciepła (zdjęcie w załączniku).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg okooo.jpg (2,0 KB, 90 załadowań)
Nephalem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 20:56   #1689
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Można je odróżnić w ten sposób,że True Summer w ogóle nie toleruje ciepłych barw,jest to typ całkiem chłodny,natomiast soft summer to typ z domieszką ciepła,charakteryzuje się przygaszonymi,przyszarzał ymi barwami. Rzeczywiście,żółte plamki wskazują na ciepło,ale decydujący wpływ na ustalenie typu kolorystycznego ma oddziaływanie kolorów na cerę,nie kolor włosów/oczu. Jeśli pasują Ci typowo chłodne odcienie,to będzies true summer,jeśli tolerujesz ciepło i pasują przygaszone barwy,to soft summer
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 09:41   #1690
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
A u mnie właśnie na odwrót jak ciemne to zarówno ciepłe jak i zimne pasują byle czyste były Przynajmniej tyle mi się udało ustalić z wstępnych przymiarek. Wszelkiego rodzaju odcienie granatowe, chabrowe wyglądają bardzo dobrze. Również nasycony turkus.

Jak na razie problem mam z czerwieniami. Wnioskując z palet czyżby ciepłe czerwienie to tez domieszką pomarańczu, żółci, a chłodne z różu i niebieskiego? Jak tez patrzeć na bordowe odcienie?


Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Można je odróżnić w ten sposób,że True Summer w ogóle nie toleruje ciepłych barw,jest to typ całkiem chłodny,natomiast soft summer to typ z domieszką ciepła,charakteryzuje się przygaszonymi,przyszarzał ymi barwami. Rzeczywiście,żółte plamki wskazują na ciepło,ale decydujący wpływ na ustalenie typu kolorystycznego ma oddziaływanie kolorów na cerę,nie kolor włosów/oczu. Jeśli pasują Ci typowo chłodne odcienie,to będzies true summer,jeśli tolerujesz ciepło i pasują przygaszone barwy,to soft summer


Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Lubię ubrania w kolorze niebieskim, w różnych odcieniach, zwłaszcza kobalt, bardzo do mnie pasuje, super podkreśla oczy. Ogólnie lubię intensywne barwy, tak jak wspomniałam kobalt, również czerwień, malina- dzięki nim jestem wyrazista, lepiej widoczna. Nie noszę jedynie ubrań w kolorze pomarańczowym, jakoś źle się czuję w tym kolorze. Uwielbiam róż. Ogólnie teraz tak myślę, że chyba częściej wybieram odcienie intensywne i chłodniejsze, czyżby jednak zima?
Żadnego pomarańczowego? Zobacz załącznik, jest tyle odcieni, żaden ci nie pasuje?

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:20
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 12:31   #1691
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Żadnego pomarańczowego? Zobacz załącznik, jest tyle odcieni, żaden ci nie pasuje?
Wydaje mi się, że nie pasuje, źle się czuję w tym kolorze, nie lubię go.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 15:51   #1692
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość








Żadnego pomarańczowego? Zobacz załącznik, jest tyle odcieni, żaden ci nie pasuje?
Hmm, zatem idąc w chłód lepiej mi, ale to muszę jeszcze dokładniej doprecyzować.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 16:03   #1693
Nephalem
Raczkowanie
 
Avatar Nephalem
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 52
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Można je odróżnić w ten sposób,że True Summer w ogóle nie toleruje ciepłych barw,jest to typ całkiem chłodny,natomiast soft summer to typ z domieszką ciepła,charakteryzuje się przygaszonymi,przyszarzał ymi barwami. Rzeczywiście,żółte plamki wskazują na ciepło,ale decydujący wpływ na ustalenie typu kolorystycznego ma oddziaływanie kolorów na cerę,nie kolor włosów/oczu. Jeśli pasują Ci typowo chłodne odcienie,to będzies true summer,jeśli tolerujesz ciepło i pasują przygaszone barwy,to soft summer
Ewidentnie paleta cool summer jest mi bliższa, ale...niektóre odcienie są zbyt intensywne. Najlepiej wyglądam w zimnych kolorach, ale "przydymionych" oraz w granacie.
Nephalem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 16:22   #1694
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Skoro nie pasują czystsze barwy,to pewnie paleta soft summer będzie dla Ciebie Cool Summer to typ czystszy i chłodniejszy,w stosunku do soft summer. A że soft summer jest pokrewnym typem do soft autumn,to pojawiła się nutka ciepła- owa żółta plamka w tęczówce
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 16:56   #1695
Nephalem
Raczkowanie
 
Avatar Nephalem
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 52
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Skoro nie pasują czystsze barwy,to pewnie paleta soft summer będzie dla Ciebie Cool Summer to typ czystszy i chłodniejszy,w stosunku do soft summer. A że soft summer jest pokrewnym typem do soft autumn,to pojawiła się nutka ciepła- owa żółta plamka w tęczówce
Czyste pasują, ale nie wszystkie. Tak jak napisałam - paleta cool summer jest mi bliższa, ale niektóre kolory są zbyt jasne i nasycone. Z kolei paleta soft summer jest już zbyt przydymiona, ale znajdzie się kilka fajnych odcieni. Zielonym kółkiem/ptaszkiem zaznaczyłam barwy najbardziej korzystne, a czerwona linia wykreśla niekorzystne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aummer.jpg (59,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CSu.jpg (51,4 KB, 13 załadowań)
Nephalem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 17:41   #1696
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie pasuje, źle się czuję w tym kolorze, nie lubię go.
A nie że ci nie pasuje odczucia subiektywne. Ale oczywiście nie musisz go nosić, skoro nie lubisz
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 21:20   #1697
Gosiu
Rozeznanie
 
Avatar Gosiu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To może i ja poproszę, bo też waham się między niektórymi typami...

1. Jak się opalasz - Opalam się☠ciężko, bez filtra na czerwono. Opalenizna raczej szarawa (porównuję☠się z moim TŻtem, który w moment przybiera śliczny kolor brzoskwinki )

2. Kolor oczu - Kolor oczu mam niebiesko-szary, z delikatną ciemniejszą obwódką bez żadnych plamek. Brwi i rzęsy na moje mam dość ciemne, brwi są wyraźne i gęste, nie muszę ich specjalnie regulować i poprawiać. Rzęsy mam chyba ciemne, ale krótkie i delikatne.

3. Piegi - Mam piegi na nosie i lekko na policzkach. Są bardziej szarawe.

4. Cera - Cerę mam bladą, szarawą, wpadającą w róż, z dużą tendencją do rozszerzonych naczynek. Rumienię się na czerwonego buraka, a zimą nos mam jak Rudolf...

5. Naturalny kolor włosów - Dodaję w załączniku zdjęcie sprzed ok. 9 lat, farbuję☠się już od dobrych 8 i nie pamiętam swojego naturalnego koloru. Na moje to taki standardowy, mysi, ciemny blond. Na zdjęciu widzę jaśniejsze refleksy.

6. Kolor ust - Mam jasne usta, wydaje mi się, że wpadające w koral.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze czuję☠się w czarnym, groszkowym zielonym, fioletach, brązach. Lubię też pastelowe, jasne kolory.
Nie lubię siebie w niebieskim (ewentualnie stonowane odcienie), w neonowych, jaskrawych kolorach i w czerwonym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Bardziej czerń, ale w kremowym też dobrze wyglądam. Białe i bure kolory odpadają.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Jak już wyżej napisałam, jaskrawe pasują tylko zielenie i fiolety. Choć ostatnio zakupiłam mocno turkusową sukienkę w czarne grochy, ponieważ bardzo się w niej sobie spodobałam.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Myślę, że tak. Lubię☠takie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Zimne. Nie lubię złota, uwielbiam srebro i to jak w nim wyglądam.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lubię paski i kropki w różnych kombinacjach, zwłaszcza dobrze mi w czarno-białych lub kombinacjach czerń-kolor lub biel-kolor na wzorach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 45937_460956879313_8216099_n.jpg (37,8 KB, 9 załadowań)
Gosiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 11:01   #1698
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pozbawcie mnie złudzeń i pomóżcie zaoszczędzić dużo pieniędzy. Jak bardzo fatalny jest ten kolor dla bright winter? Chyba najgorszy z możliwych (no dobra, może ciepły neonowy pomarańcz byłby jeszcze gorszy)
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/ko...6p2084032.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 11:09   #1699
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Pozbawcie mnie złudzeń i pomóżcie zaoszczędzić dużo pieniędzy. Jak bardzo fatalny jest ten kolor dla bright winter? Chyba najgorszy z możliwych (no dobra, może ciepły neonowy pomarańcz byłby jeszcze gorszy)
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/ko...6p2084032.html
Rozmyje Cię Jest w ogóle nieintensywny i wydaje mi się lekko ciepławy?
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 12:54   #1700
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Rozmyje Cię Jest w ogóle nieintensywny i wydaje mi się lekko ciepławy?
No racja, ciepławy zwłaszcza. Dlaczego akurat taki kolor zrobili
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 14:42   #1701
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak z pytań na szybko - jeżeli generalnie pasują mi ciemne barwy abstrahując od temperatury i nasycenia to jakie typy mogę odrzucić? Wydaje mi się, że Soft Summer na pewno, tam cała paleta jest dla mnie za jasna, ale reszta palet ma ciemne odcienie.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 14:52   #1702
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Tak z pytań na szybko - jeżeli generalnie pasują mi ciemne barwy abstrahując od temperatury i nasycenia to jakie typy mogę odrzucić? Wydaje mi się, że Soft Summer na pewno, tam cała paleta jest dla mnie za jasna, ale reszta palet ma ciemne odcienie.
Każdy typ ma swoje ciemne barwy,paletki nie pokazują wszystkich kolorów,trzeba oglądać ich kilka by mieć ogląd na kolory. SSu ma np.dość ciemne zgaszone zielenie i błekity. W nowym systemie 4x4 jest nawet soft summer deep co oznacza,że nawet to lato może mieć dość ciemne i głębsze kolory,niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Bardziej właśnie trzeba się skupić na temperaturze,poziomie zgaszenia/czystości barw
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 09:22   #1703
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A czy w tym nowym sezonie jest coś więcej o Wiosnach? Bo czuję się za jasna na Intensywną, a za ciemna na Jasną za chłodna na Ciepłą, zbyt czysta na Lato (i ciepła!), zbyt jasna i ciepła na Zimę, wszystkie barwy Jesieni są zbyt mroczne, rozmyte i staromodne (na mnie)
Obserwuję ludzi i widzę, że Wiosny mają naprawdę mleczną, czystą cerę, bez przebarwień, jednolitą itp. taką typową "wiosenną" niezależnie od podtypu. Ja w porównaniu z nimi mam delikatną, nie jednolitą, do tego rozszerzone pory robią swoje no i te rude piegi (moja siostra Jasna Wiosna ma taką samą cerę, ale jasniejszą i bardziej neutralną).
Nic, musiałam się wyżalić
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 09:34   #1704
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A czy w tym nowym sezonie jest coś więcej o Wiosnach? Bo czuję się za jasna na Intensywną, a za ciemna na Jasną za chłodna na Ciepłą, zbyt czysta na Lato (i ciepła!), zbyt jasna i ciepła na Zimę, wszystkie barwy Jesieni są zbyt mroczne, rozmyte i staromodne (na mnie)
Obserwuję ludzi i widzę, że Wiosny mają naprawdę mleczną, czystą cerę, bez przebarwień, jednolitą itp. taką typową "wiosenną" niezależnie od podtypu. Ja w porównaniu z nimi mam delikatną, nie jednolitą, do tego rozszerzone pory robią swoje no i te rude piegi (moja siostra Jasna Wiosna ma taką samą cerę, ale jasniejszą i bardziej neutralną).
Nic, musiałam się wyżalić
To ja wiem,jaki masz typ urody!! Toned Spring (Light Spring Soft). Jest to wiosna jasna,ale lekko przygaszona. Ma jaśniejsze i czystsze barwy od jesiennych. Wpisz sobie w necie ,to wyskoczy Ci paletka,coś mi się wydaje,że się w niej odnajdziesz
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 09:48   #1705
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
To ja wiem,jaki masz typ urody!! Toned Spring (Light Spring Soft). Jest to wiosna jasna,ale lekko przygaszona. Ma jaśniejsze i czystsze barwy od jesiennych. Wpisz sobie w necie ,to wyskoczy Ci paletka,coś mi się wydaje,że się w niej odnajdziesz
Cholera, dzięki, ale nie jestem zgaszona ani trochę, mam widoczne brwi i rzęsy (kontrastują z cerą, jak i włosy), nie jestem po prostu aż tak ciemna (włosy, brwi) no i pudrowe kolory są ok, ale pasują mi czyste i jaskrawe również.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 10:34   #1706
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Cholera, dzięki, ale nie jestem zgaszona ani trochę, mam widoczne brwi i rzęsy (kontrastują z cerą, jak i włosy), nie jestem po prostu aż tak ciemna (włosy, brwi) no i pudrowe kolory są ok, ale pasują mi czyste i jaskrawe również.
Ja w takim razie myślę,że możesz być albo Light albo Bright. Przecież w analizie chodzi o kolory,nie warto trzymać się stereotypów,że light to same jasne blondynki,a bright mega kontrastowe brunetki. Ja jestem zgaszona, a też mam jasną cerę i dość ciemne brwi i rzęsy.:p
Jeśli pasuje Ci czerń,to obstawiam Bright A jeśli nie,to Light.
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2014-09-11 o 10:36
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 11:07   #1707
karolinkak28
Felicita
 
Avatar karolinkak28
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 584
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Opalam się mega szybko, czego zawsze mi wszyscy zazdroszczą Zawsze pierwsza opalenizna jest czerwona ze schodzącą skórą, a kolejne również szybko ale już na kolor ciepłego brązu.

2. Kolor oczu
- Oczy ciemne - takie brązowe z poświatą zgniło-ciemnozielono-brązową, bez obramowania

3. Piegi - w lato, czasami jasno - brązowe

4. Cera - nie mam pojęcia Napewno bardzo jasna, często mam sine usta, chyba jasna, ale neutralna

5.Naturalny kolor włosów- i tu kolejny problem... Od 17 lat nie wiedziałam swojego naturalnego koloru, ale odrost jest taki:

6. Usta - bardzo jasno różowe, ale bardzo często są blade, napewno mają zimny odcień

7.Kolory : Noszę tylko biel, czerń i szarość i te lubię bardzo; całkiem nieźle mi w bladoniebieskim, łososiowym - ale nie ma co się tym sugerować

8. Czysta biel i czerń - nie wiem, ale raczej nie; chyba lepiej jak ta czerń jest trochę sprana

9.Kolory intensywne - myślę, że w miarę pasują. Mam taką bardzo różową bluzkę i nieźle nawet
10. Kolory zgaszone - zgaszona biel tak, czerwień też, więc chyba tak
11. Nie bardzo umiem rozróżnić ciepłe i chłodne; ale chyba p0asują jedne i drugie
12 Wzory - zdecydowanie na 100 % lepiej bez wzorów, unikam ich jak ognia.

Bardzo proszę o pomoc - ja nie mam pojęcia (w tym wieku to wstyd!) jaki to typ urody i mimo czytania poradników, wskazówek - nadal nie wiem ;/

PS. Dodaję link ze zdjęciem z fotosika, ale nie wczytuje się ;/

Edytowane przez karolinkak28
Czas edycji: 2014-09-11 o 11:09
karolinkak28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 11:09   #1708
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Ja w takim razie myślę,że możesz być albo Light albo Bright. Przecież w analizie chodzi o kolory,nie warto trzymać się stereotypów,że light to same jasne blondynki,a bright mega kontrastowe brunetki. Ja jestem zgaszona, a też mam jasną cerę i dość ciemne brwi i rzęsy.:p
Jeśli pasuje Ci czerń,to obstawiam Bright A jeśli nie,to Light.
Czerń tak, i nawet nie zgaszona, ale czysta. Light siostra znosi czerń ,ale już nie tak dobrze jak ja. W sumie to dziwne jest, że typy kontrastowe, które nie mają az tak wysokich kontrastów (ja), dobrze wyglądają w czerni. Tzn. nie idealnie (idealnie to tylko Zimy), ale dobrze. W bieli za to ginę Paski, kratka, grochy - to mi pasuje, nawet w połaczeniu czerwień-zieleń-fiolet-żółty-pomaańczowy:brzy dal:
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 11:19   #1709
karolinkak28
Felicita
 
Avatar karolinkak28
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 584
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To może linkiem : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...56115f82d.html - włosy
Oko : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...79bcd4828.html
karolinkak28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 11:48   #1710
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czerń tak, i nawet nie zgaszona, ale czysta. Light siostra znosi czerń ,ale już nie tak dobrze jak ja. W sumie to dziwne jest, że typy kontrastowe, które nie mają az tak wysokich kontrastów (ja), dobrze wyglądają w czerni. Tzn. nie idealnie (idealnie to tylko Zimy), ale dobrze. W bieli za to ginę Paski, kratka, grochy - to mi pasuje, nawet w połaczeniu czerwień-zieleń-fiolet-żółty-pomaańczowy:brzy dal:
To już typowo Bright Spring! Takie nietypowe połączenia i pasujące pstrokate kolory

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinkak28 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - Opalam się mega szybko, czego zawsze mi wszyscy zazdroszczą Zawsze pierwsza opalenizna jest czerwona ze schodzącą skórą, a kolejne również szybko ale już na kolor ciepłego brązu.

2. Kolor oczu
- Oczy ciemne - takie brązowe z poświatą zgniło-ciemnozielono-brązową, bez obramowania

3. Piegi - w lato, czasami jasno - brązowe

4. Cera - nie mam pojęcia Napewno bardzo jasna, często mam sine usta, chyba jasna, ale neutralna

5.Naturalny kolor włosów- i tu kolejny problem... Od 17 lat nie wiedziałam swojego naturalnego koloru, ale odrost jest taki:

6. Usta - bardzo jasno różowe, ale bardzo często są blade, napewno mają zimny odcień

7.Kolory : Noszę tylko biel, czerń i szarość i te lubię bardzo; całkiem nieźle mi w bladoniebieskim, łososiowym - ale nie ma co się tym sugerować

8. Czysta biel i czerń - nie wiem, ale raczej nie; chyba lepiej jak ta czerń jest trochę sprana

9.Kolory intensywne - myślę, że w miarę pasują. Mam taką bardzo różową bluzkę i nieźle nawet
10. Kolory zgaszone - zgaszona biel tak, czerwień też, więc chyba tak
11. Nie bardzo umiem rozróżnić ciepłe i chłodne; ale chyba p0asują jedne i drugie
12 Wzory - zdecydowanie na 100 % lepiej bez wzorów, unikam ich jak ognia.

Bardzo proszę o pomoc - ja nie mam pojęcia (w tym wieku to wstyd!) jaki to typ urody i mimo czytania poradników, wskazówek - nadal nie wiem ;/

PS. Dodaję link ze zdjęciem z fotosika, ale nie wczytuje się ;/
Pasują Ci bardziej chłodne,dość intensywne,cukierkowe barwy,takie lekko wybielone? Czy lepiej w lekko wypłowiałych i zgaszonych? Wiosna i jesień odpadają,bo piszesz,że lepiej w zimnych barwach, głębsze i intensywne zimy też
(nie pasują wzory,nietypowe połączenia itp.). Zastanawiam się nad light summer,soft summer albo deep winter. Light summer,jeśli pasują chłodne,cukierkowe,lekko wybielone barwy (takie słodkie jasne róże np. ,ogólnie dość wesołe kolory), soft summer jeśli chłodne i przygaszone (sosnowa zieleń,szarości,szaronieb ieski jasny kolor,chłodne wrzosowe),a deep winter to najdelikatniejsza zima,dość intensywne chłodne barwy,ale koniecznie ciemne.
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.