Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-14, 20:26   #301
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
I proponuje dzielic sie probkami - chociazby do sprawdzenia wlasnei gestosci.
Jak dostanę swoje 21 próbek z meow , chętnie sie podzielę , ale to jeszcze pewnie ze 3 tygodnie.....
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 21:00   #302
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Mam nadzieje że moje wypracowanie się na coś przyda
Oj, nawet nie wiesz jak bardzo się przyda )!!!

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Jak dostanę swoje 21 próbek z meow , chętnie sie podzielę , ale to jeszcze pewnie ze 3 tygodnie.....
Ja bym chciala choc odrobinke 'zaklepać' - ale to dopiero w wakacje. Jak Ci sie jakas reszta zostanie, to będę dźwięczna.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-01 o 11:24 Powód: post pod postem
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 21:12   #303
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

A czemu dopiero w wakacje?
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 21:17   #304
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
A czemu dopiero w wakacje?
Bo w wakacje będę znów w Polandii.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 21:27   #305
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Ahaaaaaa.Spoko , masz zaklepane.
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 02:54   #306
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Hanneke-po Twoim wypracowaniu kusza mnie Meow(Rhea to podobno to samo co Monave-ktore mi nie do konca przypasowaly)A czy Meow nie przesuszaja?W EDM mi pasuje to ze one daja taki lekki blysk i nie przesuszaja.

Dziewczyny-widocznosc EDM moze byc tez spowodowana tez tym ze za duzo sie naklada(dzisiaj rano sie spieszylam i nalozylo mi sie wiecej niz zwykle no i byly troche bardziej widoczne
Ale efektu otynkowania u mnie nie ma.

Dziewczyny-tak jak ktos tu juz powiedzial-kazda musi znalesc swoje mineraly

ja czekam na Lumiere(ciekawe jakie te sie okaza?)moze sie skusze na Meow ale najpierw musze sie polapac w tych kolorach na ich stronieNiech ktos zamowi z podobnym odcieniem skory do mojej to odgapie kolory
Tz mnie wygoni z domu-mialam oszczedzac w tym miesiacu...taaaaa....

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-01-15 o 04:17
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 09:41   #307
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość

Dziewczyny-widocznosc EDM moze byc tez spowodowana tez tym ze za duzo sie naklada(dzisiaj rano sie spieszylam i nalozylo mi sie wiecej niz zwykle no i byly troche bardziej widoczne
no właśnie u mnie Elfie to inaczej wygląda...jak nałożyłam mało, naprawdę mało to był bardzo widoczny. Jak go nawaliłam na inny podkład w dużej ilości nie było tego problemu. I bądź tu człowieku mądry Musimy szukac dalej
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-15, 22:22   #308
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Elfie mnie Meow nie wysuszają, ale ja nakładam zawsze na Hydro Żel http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8854 i "dzieciaczka" Avene lub hydro żel i Lipidię Iwostinu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22258, a więc na tłuste podłoże.
Sądząc po opisie twojej skóry najbardziej powinien Ci pasować kolor Abyssynian 0 lub 1. Mają dobrze pokazane kolory na stronie. Lub ewentualnie Korat czy Bengal, ale z tego co pamiętam pisałaś że jesteś żółtawa i chłodna?
W sumie myślę, że przy minerałach odrobinkę niedobrany odcień nie ma jakiegoś gigantycznego znaczenia, one się świetnie wtapiają. Bo sandy fair z EDM i Bengal z Meow mają inne odcienie to się ładnie wtapiają i nie widać specjalnej różnicy.

Ja chyba swojego Graala już znalazłam, ale ciągle mnie kusi testowanie

Wygląda na to, że z minerałami jest tak jak z resztą z całą kolorówką, trzeba trafić na swój typ.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 01:25   #309
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
no właśnie u mnie Elfie to inaczej wygląda...jak nałożyłam mało, naprawdę mało to był bardzo widoczny. Jak go nawaliłam na inny podkład w dużej ilości nie było tego problemu. I bądź tu człowieku mądry Musimy szukac dalej
Kurcze to rzeczywiscie dziwne
Ja dzisiaj nalozylam EDM sam bez mleczka-niestety po kilku godzinach podkreslil suche skorki i cera lekko sciagnieta-bez kremu pod spod ani rusz...

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Elfie mnie Meow nie wysuszają, ale ja nakładam zawsze na Hydro Żel http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8854 i "dzieciaczka" Avene lub hydro żel i Lipidię Iwostinu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22258, a więc na tłuste podłoże.
Sądząc po opisie twojej skóry najbardziej powinien Ci pasować kolor Abyssynian 0 lub 1. Mają dobrze pokazane kolory na stronie. Lub ewentualnie Korat czy Bengal, ale z tego co pamiętam pisałaś że jesteś żółtawa i chłodna?
W sumie myślę, że przy minerałach odrobinkę niedobrany odcień nie ma jakiegoś gigantycznego znaczenia, one się świetnie wtapiają. Bo sandy fair z EDM i Bengal z Meow mają inne odcienie to się ładnie wtapiają i nie widać specjalnej różnicy.

Ja chyba swojego Graala już znalazłam, ale ciągle mnie kusi testowanie

Wygląda na to, że z minerałami jest tak jak z resztą z całą kolorówką, trzeba trafić na swój typ.
Jestem zoltawa,neutralna.

Spojrzalam na stronke i mysle ze jakbym zamawiala to napewno wezme ten kolor ktory Ty polecasz Abyssian 1 a takze kolor 1-Sleek Siamese(undertones neutral)-Flawless Felline.Ale chyba wstrzymam sie z zamowieniem do nastepnego miesiaca-musze najpierw przetestowac Lumiere

Kurcze mnie tez kusi testowac chociaz b lubie EDM.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 04:01   #310
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

elfie jutro w swietle dziennym moge ci porownac sleek siamese do EDM,bo z EDM mam chyba ktorys z tych jasnych co ty masz...dla mnie jednak duzo za jasne.a zauwazylam jeszcze jedna ceche EDM.Jesli kolor podklad jest nawet ciut jasniejszy niz nasza cera,to tworzy sie tynk.wydaje mi sie,ze z mineralami jest tak,ze kolor powinien byc idealny lub ciut ciemniejszy wtedy beda sie wtapiac.Mam kilka odcieni,ktore sa doslownie odrobine za jasne i juz je bardzo na twarzy widac.Doslownie wyglada to jak tynk,wiec Aga moze to jest wina koloru zle dobranego???? Moze powinnas sprobowac ciemniejsze???
Ja na razie odstawilam mineraly,bo postanowilam wykonczyc plynne podklady.Na szczescie jade juz na oparach
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 10:55   #311
kociolek
Rozeznanie
 
Avatar kociolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 719
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Elfie, ja pedzlem nie kusze, ty jestes najwieksza kusicielka tego watku . a co do opinii na jego temat - moja paczka zaginela gdzies na froncie i klika dni temu zostala wyslana raz jeszcze (pewnie dojdzie za ruski rok).

vide meow, to wyczytalam, ze zawieraja zwiazki boronu + duza ilosc tlenkow cynku, ktore moga dosc mocno zapychac (wiele osob sie na to skarzylo).

jeszcze maly OT do ciebie Elfie, widzialam w twoich zbiorach kosmetycznych shimmer strips z physicians formula (odcien bodajze vegas). jak one u ciebie sie sprawuja? czy nadaja sie jako cienie do oczu (s amocno napigmentowane i blyszczace)? chce na ebayu zamowic kilka zestawow cieni PF (shimmer strips riviera, mineral quad earth i baked collection sands) i bylabym wdzieczna za twoja opinie

sunapee ma racje, zbyt jasny odcien podkladu = tynk. ja na EDM nie narzekam - tak jak agabil mocno sie kwasze migdalkiem, ale u mnie nie widac podkreslonych suchych skorek albo maski (no chyba, ze za duzo naloze, ale efekt i tak jest bardziej naturalny niz w przypadku podkladow w plynie; tak dobrze poza mmineralami wyglada moja skora jednynie po nalozeniu kompaktu DP chanel)
kociolek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 11:22   #312
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez sunapee Pokaż wiadomość
elfie jutro w swietle dziennym moge ci porownac sleek siamese do EDM,bo z EDM mam chyba ktorys z tych jasnych co ty masz...dla mnie jednak duzo za jasne.a zauwazylam jeszcze jedna ceche EDM.Jesli kolor podklad jest nawet ciut jasniejszy niz nasza cera,to tworzy sie tynk.wydaje mi sie,ze z mineralami jest tak,ze kolor powinien byc idealny lub ciut ciemniejszy wtedy beda sie wtapiac.Mam kilka odcieni,ktore sa doslownie odrobine za jasne i juz je bardzo na twarzy widac.Doslownie wyglada to jak tynk,wiec Aga moze to jest wina koloru zle dobranego???? Moze powinnas sprobowac ciemniejsze???
Ja na razie odstawilam mineraly,bo postanowilam wykonczyc plynne podklady.Na szczescie jade juz na oparach
na bank tu nie chodzi o kolor-odcień jest idealny, jasny i żółtawy. Wina leży w podkładzie, w jego konsystencji i właściwościach . Po prostu podkreśla on nierówną fakturę skóry, przesuszenia, skórki-wszystko co tylko można
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 11:47   #313
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
na bank tu nie chodzi o kolor-odcień jest idealny, jasny i żółtawy. Wina leży w podkładzie, w jego konsystencji i właściwościach . Po prostu podkreśla on nierówną fakturę skóry, przesuszenia, skórki-wszystko co tylko można
zgadza się
Nakładam Revlona-piękna cera, nakładam EDM tragedia, a wcale nie mam dużo przesuszeń, skórek.
Dzisiaj dopiero dostalam wiadomość od Meow że wysyłaja próbki. Strasznie długo to trwa:/
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 13:22   #314
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Elfie, ja jestem neutralna chłodna i dla mnie Siamese był troszkę zbyt różowy.
Moim ideałem jest Bengal

Odnośnie informacji Kociolka
Cytat:
vide meow, to wyczytalam, ze zawieraja zwiazki boronu + duza ilosc tlenkow cynku, ktore moga dosc mocno zapychac (wiele osob sie na to skarzylo).
Małe wyjaśnienie, jeden z podkładów Meow ma taki skład, najmocniej kryjący Flawless Feline, pozostałe nie. Natomiast jeżeli ktoś używał kiedyś kremu z dużym stężeniem tlenku cynku i go nie zapychał to podkład też nie będzie.

Uwaga, a teraz będę się mądrzyć Pewnie już to wszystko wiecie, ale może komuś się przyda
1. wszystkie minerały różnych firm opierają się na kilku podstawowych składnikach, niektóre przez purystów uznawane za mniej czyste dodają różne mniej lub bardziej naturalne dodatki
Czyli jako podstawa mica, tlenki żelaza, tlenek tytanu i najczęściej tlenek cynku (oczywiście w różnych proporcjach), a z dodatków najpopulariejsze to bismuth oxychloride, boron nitride, obydwa sztuczne, uznawane za alergeny, mogą drażnić, ułatwiają rozprowadzanie minerałów, poprawiają ich wygląd itp., talk (naturalny), silikony itp.
2. jeżeli wogóle jest/im wyższy SPF przy produktach mineralnych tym ma więcej tlenku cynku,
3. minerały z dużą zawartością miki mogą powodować swędzenie u wrażliwców, z dużą ilościa tlenku cynku i pozostałych dodatków zapychać, a wszystkie ze względu na pudrową konsystencję podkreślać suche skórki i rozszerzone pory.
Dlatego najlepiej zanim kupi się jakieś minerały przeczytać ich skład, a jeżeli firma go nie udostępnia/dany produkt ma w składzie silikony bismuthy i borony a reklamuje się jako super naturalna to jest to pic na wodę i niczym specjalnym nie różni się od zwykłego podkładu we fluidzie, poza konsystencją oczywiście. Reklama dźwignią handlu
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 18:00   #315
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
1. wszystkie minerały różnych firm opierają się na kilku podstawowych składnikach, niektóre przez purystów uznawane za mniej czyste dodają różne mniej lub bardziej naturalne dodatki
Czyli jako podstawa mica, tlenki żelaza, tlenek tytanu i najczęściej tlenek cynku (oczywiście w różnych proporcjach), a z dodatków najpopulariejsze to bismuth oxychloride, boron nitride, obydwa sztuczne, uznawane za alergeny, mogą drażnić, ułatwiają rozprowadzanie minerałów, poprawiają ich wygląd itp., talk (naturalny), silikony itp.
2. jeżeli wogóle jest/im wyższy SPF przy produktach mineralnych tym ma więcej tlenku cynku,
3. minerały z dużą zawartością miki mogą powodować swędzenie u wrażliwców, z dużą ilościa tlenku cynku i pozostałych dodatków zapychać, a wszystkie ze względu na pudrową konsystencję podkreślać suche skórki i rozszerzone pory.
Dlatego najlepiej zanim kupi się jakieś minerały przeczytać ich skład, a jeżeli firma go nie udostępnia/dany produkt ma w składzie silikony bismuthy i borony a reklamuje się jako super naturalna to jest to pic na wodę i niczym specjalnym nie różni się od zwykłego podkładu we fluidzie, poza konsystencją oczywiście. Reklama dźwignią handlu


Hola hola! moim zdaniem to zbyt surowo ocenilaś firmy, które dodają bismuthy czy borony.. jesli są tam zawarte, to wlasnie po to, by poprawic i ulatwic stosowanie tychże minerałów. Dla mnie - nawet jak minerały posiadają 'dodatki' - to i tak uwazam że są o niebo lepsze, niż zamknięte w słoiku płynne fluidy pełne składników prosto z tablicy Mendelejewa!
A żeby te skórki nei były widoczne, to trzeba zadbac dobrze o cere, peelingowac i nawilzać..

Dla mnie mineraly wygrywają z fluidami.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 20:24   #316
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

czyli w przypadku skóry przesuszonej, z widocznymi i odstającymi skórkami dac sobie spokój z minerałami?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 21:11   #317
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Efelka, spokojnie
Ja tylko zebrałam w krótkim podsumowaniu to co mądrzejsi ode mnie piszą na temat minerałów. Na podstawie głównie różnych zagranicznych for. Niczego nie oceniam, tylko piszę jak jest. Myślę, że wiedza o składnikach jest ważna, w końcu to pakujemy na twarz. Jest to szczególnie istotne dla osóbe z problemową skórą. A czasmi zdarza się, że firmy kreujące się na super naturalne mają w swoich produktach z pół tablicy Mendelejewa. Pół biedy jeżeli jest tam tylko np. sam boron lub bismuth (choć i ten przecież nie jest obojętny, ani naturalny, a niestety zdarza się że firmy pomijają fakt dodawania go do składu). Z resztą nie tylko to miałam na uwadze, produkty mineralne, szczególnie te z dodatkami też moga szkodzić, oczywiście znacznie rzadziej niż te zwyczajne, ale mogą i warto o tym pamiętać i wybierać mądrze

Co do uwagi o pielęgnacji, niestety wiem z doświadczenia, że czasami suche skórki się po prostu ma

Aga, dla mnie, osoby o często występujących suchych skórkach minerały są lepsze niż tradycyjne podkłady. Prozaicznie, tradycyjne płynne odkłady, nawet te teoretycznie super nawilżające bardziej mi podkreślają skórki itp.
Po prostu, gdy mam saharę na twarzy, wtedy daję więcej czegoś tłustego i po sprawie. Coś tam widać tylko w lusterku powiększającym, normalnie
Ale niestety jest to sprawa indywidualna, chyba nikt Ci nie jest w stanie powiedzieć, że na 100% procent minerały Ci suchych skórek nie podkreślą
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 21:15   #318
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Aga, dla mnie, osoby o często występujących suchych skórkach minerały są lepsze niż tradycyjne podkłady. Prozaicznie, tradycyjne płynne odkłady, nawet te teoretycznie super nawilżające bardziej mi podkreślają skórki itp.
Po prostu, gdy mam saharę na twarzy, wtedy daję więcej czegoś tłustego i po sprawie. Coś tam widać tylko w lusterku powiększającym, normalnie
Ale niestety jest to sprawa indywidualna, chyba nikt Ci nie jest w stanie powiedzieć, że na 100% procent minerały Ci suchych skórek nie podkreślą
w takim razie u mnie jest odwrotnie tradycyjne podkłady nie podkreślają suchych skórek tak jak minerały. Dziś wypróbowałam Bare escentuals (Efelko ) i może mniej podkreśliły mi niż EDM ale jednak.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 01:07   #319
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Sunapee-bardzo prosze o to zdjecie porownawcze
Kociolek-kurcze -mam nadzieje ze ta paczka dojdzie-kurcze co z ta poczta?
Co do PF to mam brazer,Blush&eyeshadow odcien Waikiki Strip.
Uzywam jako brazer/roz(uwielbiam),a takze jako cienie do oczu-moim zdaniem sa dobrze napigmentowane,blyszcza sie,bardzo podoba mi sie jaki daja efekt.Szczegolnie na policzkach jest super efekt przy mieszaniu kilku kolorow jednoczesnie-swietnie rozswietlaja.Przypuszczam ze bedziesz zadowolona
Hanneke-ide obadac ten odcien
Aga-ja bym nie rezygnowala-mysle ze poprostu nie trafilas jeszcze na swoje mineraly.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-01-17 o 02:48
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-17, 08:46   #320
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Efelka, spokojnie
Ja tylko zebrałam w krótkim podsumowaniu to co mądrzejsi ode mnie piszą na temat minerałów. Na podstawie głównie różnych zagranicznych for. Niczego nie oceniam, tylko piszę jak jest. Myślę, że wiedza o składnikach jest ważna, w końcu to pakujemy na twarz. Jest to szczególnie istotne dla osóbe z problemową skórą. A czasmi zdarza się, że firmy kreujące się na super naturalne mają w swoich produktach z pół tablicy Mendelejewa. Pół biedy jeżeli jest tam tylko np. sam boron lub bismuth (choć i ten przecież nie jest obojętny, ani naturalny, a niestety zdarza się że firmy pomijają fakt dodawania go do składu). Z resztą nie tylko to miałam na uwadze, produkty mineralne, szczególnie te z dodatkami też moga szkodzić, oczywiście znacznie rzadziej niż te zwyczajne, ale mogą i warto o tym pamiętać i wybierać mądrze

Co do uwagi o pielęgnacji, niestety wiem z doświadczenia, że czasami suche skórki się po prostu ma

Aga, dla mnie, osoby o często występujących suchych skórkach minerały są lepsze niż tradycyjne podkłady. Prozaicznie, tradycyjne płynne odkłady, nawet te teoretycznie super nawilżające bardziej mi podkreślają skórki itp.
Po prostu, gdy mam saharę na twarzy, wtedy daję więcej czegoś tłustego i po sprawie. Coś tam widać tylko w lusterku powiększającym, normalnie
Ale niestety jest to sprawa indywidualna, chyba nikt Ci nie jest w stanie powiedzieć, że na 100% procent minerały Ci suchych skórek nie podkreślą
Hanneke, masz 10000000% racje, tylko nie chcialabym, żeby dziewczyny zrezygnowaly z poszukiwan 'swoich' minerałow i dlatego agituje no i tak - dodanie 1 czy 2 'sztucznych' skladników nie czyni z mineralow tego, co jest w ciekłych. Ale masz racje, firmy powinny o tym informowac otwarcie.
Co do sucharków na buzi - racja - trzeba szukac LEPSZEGO nawilżacza, Aga - moze Cicaplast z LRP? probuj probuj. Pewnie te ciekle nie podkreślają Ci sucharków, bo maja jakies solidne nawilżacze, oleje? nie wiem. A moze Flavo C by pomoglo?

Ja w kazdym badz razie, bede wspierac dziewczyny jak tylko moge, by nie wrocily do fluidów - przyznaje - nie mam wlasnej firmy kosmetycznej z podkladami mineralnymi tylko sadze, ze juz dosc uzywałysmy tych mazidel. Czas na nature... z ewetnualna domieszką 'czegoś" )
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 10:08   #321
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Efelko, to nie tak że ja kiepsko nawilżam czy peelinguję skórę uwierz mi. Przesusz mam po lekach które biorę od miesięcy i pewnie będę równie długo o ile nie dłużej brac. Nawilżam skórę porządnie, od środka i od zewnątrz, jadę na treściwych kremach, filtrach, samorobionych kosmetykach. Peeling migdałem obowiązkowo. Ale nie zlikwiduję tego przesuszu-kilka dni jest w miarę (skórki tylko na czole) a potem znowu cała skóra. I tak w kółko. Dlatego muszę miec taki podkład który nie będzie tego eksponował
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 10:27   #322
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Efelko, to nie tak że ja kiepsko nawilżam czy peelinguję skórę uwierz mi. Przesusz mam po lekach które biorę od miesięcy i pewnie będę równie długo o ile nie dłużej brac. Nawilżam skórę porządnie, od środka i od zewnątrz, jadę na treściwych kremach, filtrach, samorobionych kosmetykach. Peeling migdałem obowiązkowo. Ale nie zlikwiduję tego przesuszu-kilka dni jest w miarę (skórki tylko na czole) a potem znowu cała skóra. I tak w kółko. Dlatego muszę miec taki podkład który nie będzie tego eksponował
Aj, wielka szkoda, ale jak to jest wina lekarstw, to moze zostaw sobie testy mineralow na pozniej? Bo pewnie jak zakonczysz kuracje, to cera bedzie normalna i wtedy bedziesz moze zadowolona? Nie wiem :/Moze lekarstwa zmienic? Bardzo chcialabym Ci pomóc. Ja wiem, ze Wy wszystkie bardzo dbacie o cere - w koncu jestesmy na wizazu ) i macie ogromna wiedze.. ja tak tylko.. podsuwam pomysly..ale marne i niepotrzebne.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 10:32   #323
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Aj, wielka szkoda, ale jak to jest wina lekarstw, to moze zostaw sobie testy mineralow na pozniej? Bo pewnie jak zakonczysz kuracje, to cera bedzie normalna i wtedy bedziesz moze zadowolona? Nie wiem :/Moze lekarstwa zmienic? Bardzo chcialabym Ci pomóc. Ja wiem, ze Wy wszystkie bardzo dbacie o cere - w koncu jestesmy na wizazu ) i macie ogromna wiedze.. ja tak tylko.. podsuwam pomysly..ale marne i niepotrzebne.
wcale nie marne dobre masz pomysły tylko nie zawsze to wina kosmetyków.
Leków zmienic nie mogę a kuracja potrwa długo. Nawet rok, dwa...aż do skutku.
Nie poddam się i będę testowac dalej

__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 10:46   #324
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
wcale nie marne dobre masz pomysły tylko nie zawsze to wina kosmetyków.
Leków zmienic nie mogę a kuracja potrwa długo. Nawet rok, dwa...aż do skutku.
Nie poddam się i będę testowac dalej

Aga, trzymam kciuki za owocne poszukiwania. Jak tylko na coś trafie w Lyonie, dam znac i prześlę. Trzymaj sie dzielnie
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 18:29   #325
kociolek
Rozeznanie
 
Avatar kociolek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 719
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Hanneke, sprawdzilam i rzeczywiscie boron tyczy sie podkladu flawless. niemniej jednak, niektore skladniki sa bardziej lub mniej szkodliwe i np. komedogenne (mnie dla przykladu zapycha dwutlenek tytanu uzytu jako jeden z glownych skladnikow w kosmetyku) i mysle, ze potencjalnych wrazliwcow lepiej ostrzec przed efektami, o ktorych pisaly juz inne uyztkowniczki podkladow

efelka, boron i bismuth to jak wyczytalam nie sa dobre dodatki do mineralow - szczegolnie ten drugi moze prowadzic do alergii skornej

CzarnyElfie, dzieki za pocieszenie. na cale szczescie firma w przypadku zagubionych paczek wysla mineralki ponownie, no i oczywisicie podwojny za opis shimmer strips - juz kliknelam 3 rodzaje cieni PF, lacznie z ta paletka

Edytowane przez kociolek
Czas edycji: 2008-01-17 o 21:27
kociolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 21:14   #326
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Kociolku, oczywiście Nawet mnie zainspirowałaś to mądrzenia się Po prostu chciałam wyjaśnić, bo Pampered Puss Meow to mój ukochany podkład i nie dam go oczerniać

Dziewczyny a co z produktami mineralnymi do ust, np. na stronie EDM są błyszczyki, używała któraś z Was, słyszała coś na ich temat??
Bo przyznam że mnie kuszą
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 21:35   #327
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez kociolek Pokaż wiadomość
Hanneke, sprawdzilam i rzeczywiscie boron tyczy sie podkladu flawless. niemniej jednak, niektore skladniki sa bardziej lub mniej szkodliwe i np. komedogenne (mnie dla przykladu zapycha dwutlenek tytanu uzytu jako jeden z glownych skladnikow w kosmetyku) i mysle, ze potencjalnych wrazliwcow lepiej ostrzec przed efektami, o ktorych pisaly juz inne uyztkowniczki podkladow

efelka, boron i bismuth to jak wyczytalam nie sa dobre dodatki do mineralow - szczegolnie ten drugi moze prowadzic do alergii skornej

CzarnyElfie, dzieki za pocieszenie. na cale szczescie firma w przypadku zagubionych paczek wysla mineralki ponownie, no i oczywisicie podwojny za opis shimmer strips - juz kliknelam 3 rodzaje cieni PF, lacznie z ta paletka
Ojjj a ja chcialam zamawiac wlasnie Flawless-teraz to sie bede zastanawiac....bo mam b wrazliwa skore...
Wiem ze bismuth mnie podraznia..

Mysle ze bedziesz zadowolona z PF

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Kociolku, oczywiście Nawet mnie zainspirowałaś to mądrzenia się Po prostu chciałam wyjaśnić, bo Pampered Puss Meow to mój ukochany podkład i nie dam go oczerniać

Dziewczyny a co z produktami mineralnymi do ust, np. na stronie EDM są błyszczyki, używała któraś z Was, słyszała coś na ich temat??
Bo przyznam że mnie kuszą
Nie probowalam blyszczykow(jakos mnie nie kusza)no ale moze ktos probowal i sie wypowie?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 09:05   #328
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Aga, trzymam kciuki za owocne poszukiwania. Jak tylko na coś trafie w Lyonie, dam znac i prześlę. Trzymaj sie dzielnie
kochana baba z Ciebie
Dziś wypróbowałam znowu Bare escentuals, tym razem pod filtr dałam Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF i jest nieźle taki lekki glow, nawet oczu nie malowałam i poszłam tak na badania. Podoba mi się
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 09:19   #329
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
kochana baba z Ciebie
Dziś wypróbowałam znowu Bare escentuals, tym razem pod filtr dałam Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF i jest nieźle taki lekki glow, nawet oczu nie malowałam i poszłam tak na badania. Podoba mi się
no własnie zauważyłam że te z bare escentuals są takie rozświetlajace
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 18:21   #330
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
kochana baba z Ciebie
Dziś wypróbowałam znowu Bare escentuals, tym razem pod filtr dałam Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF i jest nieźle taki lekki glow, nawet oczu nie malowałam i poszłam tak na badania. Podoba mi się
Fajnie ze Ci przypadly do gustu


U mnie BE zbyt sie blyszczaly i mialam na nie alergie(mnostwo swedzacych krostek podskornych)

Jak juz stwierdzilysmy-kazda cera jest inna i kazdemu cos innego pasuje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.