Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 10:45   #3001
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Co do stosowania myriceliny - nie jest niezbezpieczna, mysle ze mozna sobie pozwolić na wyższe stęzenia w miksturach.
Na początku zwracałam uwage na ilośc, odmierzałam, przeliczałam Ostatnio w ogole.... Na 5 ml bezzapachwego balsamu do ciała, daje kilka kropel myriceliny ( objetościowo wychodzi ok 25-30%, bo zwykle więcej z butelczki sie wylewa), mieszam " w rękach" i smaruje łydki... działa bez zarzutu, nie podrażnia, nie uczula...
W roli "wyszczuplacza" niestety się nie sprawdza... w roli inhibitora jak najabardziej
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 13:32   #3002
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

sprostuje- to bylo chyba dosc duze opakowanie, jakies 500g i kosztowalo ono 119 euro. pojemnosc duza, ale ze nie zapoznalam sie z rezultatami jakie daje spirulina na wlasnej skorze, nie ryzykowalabym i zamawiala tak duzego opakowania. tak czy inaczej mam zamiar kupic, ten nowo wyprobowany krem z aloesem (skladem jest podobny do waszych samokretek) i przy okazji zobacze ile kosztuja preparaty ze spirulina
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 13:58   #3003
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Oj, namieszałam z tym telocapilem i myriceliną, przepraszam .
Chodziło mi o to, że skoro telocapil Limarii ma większe stężenie substancji czynnej niż myricelina Thanatosa, a Thanatos pisze o działaniu antycel. 7% balsamu z myriceliną, to nie ma sensu pakować do mazidła 7% telocapilu, bo wystarczy 5,5%, jak policzyła Nati . Rzecz jasna, można, ale nie trzeba.
Co do działania antycell., to zaznaczyłam w recenzji, że poprawa stanu pupy może u mnie wynikać z regularnych ćwiczeń i większej ilości warzyw w letniej diecie.

Schaetzchen, a Ty się hydrolatujesz wacikiem czy atomizerem? Ostatnio zaczynam chyba zużywać normalniejsze ilości płynów, bo odkryłam atomizer.... Ale masz rację: 50 ml to zdecydowanie za mało (dlatego ja kupiłam dwie czereśnie i dwie truskawki ).

Psycho, wchłanialność oceniasz solo, czy z HA? Napisz też coś, proszę, o tym zapachu, bo poza tym, że jest intensywny, niczego nie zauważyłam. Aha, i jakie zamknięcie ma ta Rosalia? To kroplomierz, atomizer czy coś jeszcze innego?

Dau, pół kilo spiruliny ??? Ona jest raczej lekka, więc wysmarujesz nie tylko całą siebie, ale i rodzinę, i znajomych . Ja kupuję opakowanie 25 g za 9 zł w sklepie zielarskim (firmy Bio-activ) i wystarcza mi na jakieś dwa-trzy miesiące.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 14:49   #3004
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Póki co używam wacika, ale mam i atomizer - chyba przeleję tam sobie hydrolat i będę się psikać.

Ukręciłam sobie (z pomocą bratanka) masełko do ciała - z grubsza wg przepisu ecospa. Bałam się, że będzie za rzadkie (bo zamiast kokosa dałam olej z pestek moreli, który jest płynny) - ale nie, ma ładną konsystencję. Wyszedł gładziutki budyń, jak śmietankowy (w kolorze ecru). Dodalam łyżkę miodu - zobaczymy czy nie będę się lepić... Tłuścidło straszne, ale na noc będzie oki na moje przesuszone łydki...
Nie aromatyzowałam niczym, podoba mi się zapach masła kakaowego, który dominuje w mieszance.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 14:53   #3005
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Psycho, wchłanialność oceniasz solo, czy z HA? Napisz też coś, proszę, o tym zapachu, bo poza tym, że jest intensywny, niczego nie zauważyłam. Aha, i jakie zamknięcie ma ta Rosalia? To kroplomierz, atomizer czy coś jeszcze innego?
Wchłanialność bez HA, lżejszy od śliwki, argana, bliżej zielonej herbatki.
Pachnie jak olej rózany ZSK, tylko bardziej miodowo- rózanie. Opakowanie posiada elegancki dozownik( podobny do tych air-less z mazideł), nie atomizer. Musze go chować w czeluściach szafki... nie pomyślano nad opakowaniem, nad tym ze olej rózany nie toleruje swiatła.

Jestem dopiero po 1 zastosowaniu, zobaczymy co będzie za 2 tygodnie, planuje ograniczyc się do samej rózy + tonik migdałowy i mydełko cytrynowe alep. Apropo cytryna, tez testowałam.. nie wysuszyło, nie sciąga...puki co...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 17:15   #3006
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
sprostuje- to bylo chyba dosc duze opakowanie, jakies 500g i kosztowalo ono 119 euro.
Też mnie troche zaskoczyła ta cena, ale spojrzałam na swoją, kupioną w Irlandii - 200g za 26.99 euro. Miałam zamiar ją jeść, ale denerwuje mnie ten kolor, który nadaje jedzeniu (bardzo bardzo ciemna zieleń), nie mówiąc o specyficznym aromacie. Tak ładnie piszecie o maseczkach, pewnie się skuszę (wystarczy na dużo, dużo maseczek ), a resztę upakuję w kapsułki.
Dau 50g będzie absolutnie wystarczającą ilością
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 17:22   #3007
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczynki

Chcialam zrobic sobie ten slynny zel do stop z kwasem mlekowym i hydroksyetylceluloza. Tylko nawet nie wiem, jak sie do niego zabrac. Czy celuloze rozpuszczam w wodzie? W jakiej ilosci? I ile mam dodac kwasu? Czy moge tez dodac troche mocznika? Czy po dodaniu optiphenu mieszanka ta juz chyba nie bedzie musiala stac w lodowce, prawda?

Tak sie jeszcze zastanawiam, czy nie dodac troche polysorbatu, zeby zrobic sobie niby kremik do stop na bazie powyzszego zelu i karite + olejki eteryczne. Czy to ma szanse powodzenia, czy zrobic kremik w inny sposob
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 18:18   #3008
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Wchłanialność bez HA, lżejszy od śliwki, argana, bliżej zielonej herbatki.
Pachnie jak olej rózany ZSK, tylko bardziej miodowo- rózanie. Opakowanie posiada elegancki dozownik( podobny do tych air-less z mazideł), nie atomizer. Musze go chować w czeluściach szafki... nie pomyślano nad opakowaniem, nad tym ze olej rózany nie toleruje swiatła.
Dzięki wielkie

Na BU fajna pojemność oleju tamanu - 15 ml
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-08-07 o 18:49
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 18:53   #3009
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie

Na BU fajna pojemność oleju tamanu - 15 ml
też przed chwilką to zauważyłam i spieszyłam na forum by Wam o tym donieść, a tu wieśc już rozniesiona
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 19:32   #3010
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dziewczynki

Chcialam zrobic sobie ten slynny zel do stop z kwasem mlekowym i hydroksyetylceluloza. Tylko nawet nie wiem, jak sie do niego zabrac. Czy celuloze rozpuszczam w wodzie? W jakiej ilosci? I ile mam dodac kwasu? Czy moge tez dodac troche mocznika? Czy po dodaniu optiphenu mieszanka ta juz chyba nie bedzie musiala stac w lodowce, prawda?
Rocki, ja tego żelu nie robiłam, ale Adore, która ma tu chyba największą wprawę w jego kręceniu, nie wspominała nic o wodzie - zdaje się, że hydroksyetylocelulozę miesza się po prostu z kwasem. Tu masz post Adorelle:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=192
Jak dodasz konserwantu, możesz zrezygnować z lodówki
Mocznik możesz chyba dolać, hydroksyetyloceluloza ma szeroki zakres ph.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Tak sie jeszcze zastanawiam, czy nie dodac troche polysorbatu, zeby zrobic sobie niby kremik do stop na bazie powyzszego zelu i karite + olejki eteryczne. Czy to ma szanse powodzenia, czy zrobic kremik w inny sposob
Ja zrobiłabym kremik bez tego zagęszczacza, dodając kwasu mlekowego do fazy wodnej.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 20:44   #3011
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Od razu kup sobie większą ilość bo zakochasz się w niej tak jak każda która dotychczas używała
Ja niestety się nie pokochałam ze spiruliną

Zaraz po zmyciu mam dziwnie czerwone placki na twarzy, szyi, dekolcie. Wyglądam jak poparzona

Eksperyment przeprowadzałam kilka razy i zawsze tak wyglądam... To chyba reakcja uczuleniowa niestety

Po nałożeniu tłustego kremu skóra dochodzi do siebie i potem widzę dobroczynne działanie maseczki. Jednak te plamy mnie przerażają i się zniechęciłam - więcej nie zamówię.

A nawet do tego zapachu już przywykłam
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 21:11   #3012
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Annaluko, a ile trzymasz maseczkę? Też kiedyś zaliczyłam podrażnienie po spirulinie, mimo że jestem w zasadzie mało wrażliwa na takie specyfiki (na wszystkie zresztą ), bo zagapiłam się i miałam ją na twarzy jakieś 40 minut . Od tego czasu po 20 minutach zmywam, choćby jeszcze nie zaczęła wysychać, i cieszę się jej efektami bez podrażnień.
Inna sprawa, że oczywiście w Twoim przypadku to może być uczulenie.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 21:14   #3013
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Rocki, ja tego żelu nie robiłam, ale Adore, która ma tu chyba największą wprawę w jego kręceniu, nie wspominała nic o wodzie - zdaje się, że hydroksyetylocelulozę miesza się po prostu z kwasem. Tu masz post Adorelle:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=192
Jak dodasz konserwantu, możesz zrezygnować z lodówki
Mocznik możesz chyba dolać, hydroksyetyloceluloza ma szeroki zakres ph.
Jestem czuwam Hydroksyetylceluloza to gęsty glut - ja ją pakuję bezpośrednio do plastikowego pojemniczka po jakichś suplementach (prosty, bez zwężenia - coś jak pojemniczki na glicerynowe ekstrakty z czystejprzyjemności.pl), po czym odmierzam tyle samo kwasu mlekowego i odstawiam na jakąś dobę, co jakiś czas wstrząsając. Składniki się długo łączą, mieszanie bagietką nie ma sensu, bo albo się złamie, albo zostanie na niej połowa gluta. W proporcji 50:50 wychodzi nie za gęsty, nie za rzadki żel. Konserwantem nie zawracam sobie głowy, nie ma tu ani hydrolatu ani ekstraktów, kwas powinien wytłuc wszystkie bakterie. Dla pewności można żel wpakować do opakowania typu air-less.
Wydaje mi się, że dla mocznika pH tego żelu jest za wysokie. Podobnie dla innych składników, w tym dla dostępnych nam emulgatorów - trzeba by przestudiować składy mocno złuszczających mazideł do pięt (ale żadne nie ma tak wysokiego stężenia kwasu) oraz specyfikacje tych emulgatorów (jaki jest zakres pH).


Z innej beczki - dotarło kolejne zamówienie z mazideł i nie odrywam nosa od olejków. Wetiwer i rumianek pachną obłędnie. A zapowiedzi "kadzidlakowych" olejków, mrrrau...
Dostałam też próbkę śliwki - nie pachnie śliwką, tylko ciastem babcinym, którego nie mogę zidentyfikować. Makowiec z bakaliami? Słodkie i jednocześnie cytrusowe migdały? Ciepły, domowy, świąteczny zapach. Niestety szybko znika. Olej jest gęstszy i cięższy niż róża.

Z jeszcze innej beczki - flaszka po męskiej wodzie L'Occitane (płaska, amber, srebrny korek) jest doskonała na olejek myjący, mimo cienkiej rurki. Dzięki za podsunięcie pomysłu atomizera do oleju
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 21:31   #3014
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Annaluko, a ile trzymasz maseczkę?

No dobra, przyznaję Pierwszy raz przesadziłam, bo siedziałam w wannie i czasu nie kontrolowałam.

Ale potem już trzymałam 15-20 minut i efekt ''poparzonej'' twarzy był nadal

Nie polubiłyśmy się, a szkoda, bo tanie to, ładnie oczyszcza i tak jakby dotlenia buzię, ale boję się, że kiedyś te czerwone placki nie będą chciały zejść
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 06:17   #3015
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Sliwki, mimo wpaniałych wlasciwosci pielęgnacycjnych, wlasnie z powodu zapachu, po kilknastu dniach miałam dość... Bardziej odpowiada mi na ciele niz na twarzy, blisko nosa...
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja śliwce się (na razie ) oparłam, bo boję się, że to olej zdecydowanie nie dla tłuścioszków (zresztą Limaria wyraźnie zaznaczyła, że dla tłustych cer należy ja rozcieńczać do 5%). Bardzo przemawia do mnie jednak idea nacierania nią i aromatyzowania ciała, a jeszcze bardziej - robienia pachnideł na bazie śliweczki. Ale to - ewentualnie i next time.
Ja jeszcze swojej śliweczki nie otworzyłam i ... po kilku dniach spędzonych na przetwarzaniu tychże w przetwory chyba jeszcze długo nie otworzę

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Tak, w avatarze moje oblicze i moje włosy. Na zdjęciu są wyjątkowo bujne, bo nie rozczesałam ich tylko rozpuściłam koczek. Naturalnie mam zdrowe i mocne,lśniące ale jednak cieniutkie włosy. Dlatego marzy mi się coś, co zagęści moją czuprynę.
OT: ślicznaś
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 08:36   #3016
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość


Z innej beczki - dotarło kolejne zamówienie z mazideł i nie odrywam nosa od olejków. Wetiwer i rumianek pachną obłędnie. A zapowiedzi "kadzidlakowych" olejków, mrrrau...
az musialam podkreslic
Jak jeszcze mirre Limaria dolozy oraz inne drzewne.... opanuje ten dział

Drzewko kadzidłowca aivcenny to nie to Zapaćkałam sobie kilka buteleczek i zlewki, a zapach wyszedł niezbyt ciekawy...
Widocznie nie nadaje sie do takich rzeczy
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:22   #3017
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
az musialam podkreslic
Jak jeszcze mirre Limaria dolozy oraz inne drzewne.... opanuje ten dział
A czy któraś z Was ma jakieś - choćby przybliżone - informacje o terminie wprowadzenia tych cudów?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Drzewko kadzidłowca aivcenny to nie to Zapaćkałam sobie kilka buteleczek i zlewki, a zapach wyszedł niezbyt ciekawy...
Widocznie nie nadaje sie do takich rzeczy
Też mam ten olejek, ale jeszcze nie otwierałam. Mówisz, że nie bardzo? Szkoda, liczyłam na jakiś aromat podobny do hydrolatu z EcoSpa
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 11:57   #3018
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
po czym odmierzam tyle samo kwasu mlekowego i odstawiam na jakąś dobę, co jakiś czas wstrząsając. Składniki się długo łączą, mieszanie bagietką nie ma sensu, bo albo się złamie, albo zostanie na niej połowa gluta. W proporcji 50:50 wychodzi nie za gęsty, nie za rzadki żel. Konserwantem nie zawracam sobie głowy, nie ma tu ani hydrolatu ani ekstraktów, kwas powinien wytłuc wszystkie bakterie.
To zasmucilas mnie troche tym mocznikiem, choc tez w sumie cos mi krazylo po glowie, ze on z tych bardziej zasadowych. Ale z drugiej strony duzo kremow zawiera i kwasy, i mocznik, tylko pewnie w troche innym stezeniu

A czy wstrasajac tylko pojemnik udaje Ci sie dokladnie polaczyc oba te skladniki? Jak dlugo trzeba czekac na pojawienie sie pozelowych efektow?



EDIT: Kilka skladow z oboma skladnikami:

Skład: urée 50 %, Ac. glycolique 7 %, Ac. salicylique 1,5 %, Ac. lactique 1,5 %, allantoine 0,3 %, beurre de karité 3 %, sorbitol 2 %, glycérol 3 %.
Urea, purified water, glycolic acid, isocetyl stearate, paraffinum liquidum, polyglyceryl-4 isostearate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, shea butter, glycerin, lactic acid, sorbitol, salicylic acid, stearoxy dimethicone, magnesium sulfate, allantoin, sodium methylparaben


Aqua, glycerin, urea, octyl palmitate, isopropyl myristate, cetearyl alcohol, glyceryl stearate se, sucrose distearate, petrolatum, stearic acid, propylene glycol, sucrose stearate, sodium pca, cyclopentasiloxane, lactic acid, hydrolyzed wheat protein, allantoin, diglycerin, sorbitol, lysine pca, polysorbate 60, xanthan gum, parfum, disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, putylparaben, isobutylparaben, alpha-isomethyl ionone, benzyl salicylate, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexane carboxaldehyde, linalool.

Aqua, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, ceteareth-20, petrolatum, c12-15 alkyl benzoate, dimethicone, glyceryl stearate, lanolin, urea, glycerin, propylene glycol, polysorbate 20, panthenol, linoleic acid, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, bioflavonoids, biotin, pyridoxine hcl, linum usitatissimum, lactic acid, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, imidazolidinyl urea, parfum, 2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde, d-limonene, linalool

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Mineral Oil (Liquid Paraffin), Caprylic/Capric Tri-glyceride, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Isopropyl Palmitate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Soybean Glycerides, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Hydrolized Keratin, Urea, Diglycerin, Sodium PCA, Hydrolized Wheat Protein, Sorbitol, Lysine, Allantoin. Lactic Acid, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Linalool, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Geraniol.

Pierwszy sklad to bodajze Xerial. Moze by mozna zrobic cos na jego wzor? Ma 50% mocznika i 10% kwasow, i niewiele wiecej innych skladnikow. Ktos ma pomysl?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 12:15   #3019
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was ma jakieś - choćby przybliżone - informacje o terminie wprowadzenia tych cudów?



Też mam ten olejek, ale jeszcze nie otwierałam. Mówisz, że nie bardzo? Szkoda, liczyłam na jakiś aromat podobny do hydrolatu z EcoSpa
Nie znam zapachu hydrolatu z EcoSpa. Z kadzidłowcem Avicenny trzeba uważac..to żywica w płynie Nawet po wielkoktornym filtrowaniu, mgiełka kleiła się do skóry.. buteleczki wyrzuciłam, poniewaz nie byłam w stanie ich domyć, zlewki miarowe po szorowaniu mocną chemią na szczęscie udalo sie wyszyscic. Zapach wszak kadzidlany, ale znacznie "odchudzony".. raczej surowej żywicy, z wyraznie metalicznym posmakiem.
Nie pamietam juz dokładnie, poniewaz ostatecznie sie go pozbyłam...
Uzywałam rowniez w mieszankach olejowych do twarzy - w olejach "rozpuszcza" się bez problemu, nie zapycha
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 12:53   #3020
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

... post pod postem..
testowałyscie moze olejki primavera? Wszak cenowo nie okazje, ale moze jakościowo i zapachowo lepsze?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 14:43   #3021
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ukręciłam pierwszy w moim życiu szampon. Zapachowo jestem bardzo zadowolona, konsystencja również mi bardzo odpowiada. Na dniach zobaczę jak się ma w praktyce.
Faza A
- woda
- proteiny mleka 7%
- keratyna 2%
- structure xl

Faza B
- betaina 20%

Na koniec wersenian i olejek pomarańczowy.

Mam jednak pytanie: gdzie mam dodać oleje? Mieszanie szamponów ze składnikami rozpuszczalnymi w wodzie rozumiem, ale nie bardzo z olejami Byłabym wdzięczna gdyby ktos mi podpowiedział
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 16:11   #3022
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Psycho, dzięki za informację o Avicennie. Primavery nie testowałam .
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 17:29   #3023
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
az musialam podkreslic
Jak jeszcze mirre Limaria dolozy oraz inne drzewne.... opanuje ten dział
Labdanum mnie rozczarowało - po takiej nazwie (prawie jak laudanum ) spodziewałam się czegoś piekielnego - a to taka ciepła i grzeczna świeca z wosku pszczelego. Samo w sobie mnie nie powaliło, ale w kompozycji perfumowej może się spisać fantastycznie. Natomiast mirry jako mało wytrawny nos nie jestem w stanie opisać inaczej niż O! Trochę wędzone śliwki, ciepły i jednocześnie lekki oraz powiewny szal. Zapach otula, nie dusi - mogłabym go spokojnie używać saute zimą.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was ma jakieś - choćby przybliżone - informacje o terminie wprowadzenia tych cudów?
Niestety nic nie wiem. Jesli jednak nie pojawi się przed zimą, pojadę do Limarii z transparentem i będę pikietować

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A czy wstrasajac tylko pojemnik udaje Ci sie dokladnie polaczyc oba te skladniki? Jak dlugo trzeba czekac na pojawienie sie pozelowych efektow?
Wstrząsanie nie jest jakoś specjalnie skuteczne samo w sobie, trzeba słoiczek odstawić na noc i samo się połączy.
Efekty zależą od stanu wyjściowego i rodzaju skóry. U mnie w wersji zapuszczonej, po tygodniu w lesie, już po pierwszym użyciu pięty są miękkie i jasne; po 3-4 nocach można spokojnie przyodziewać spokojne klapki. Jeśli dodać do tego tarkę i trochę parafiny/oleju z gliceryną to szybciej


Cytat:
EDIT: Kilka skladow z oboma skladnikami:

Skład: urée 50 %, Ac. glycolique 7 %, Ac. salicylique 1,5 %, Ac. lactique 1,5 %, allantoine 0,3 %, beurre de karité 3 %, sorbitol 2 %, glycérol 3 %.
Urea, purified water, glycolic acid, isocetyl stearate, paraffinum liquidum, polyglyceryl-4 isostearate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, shea butter, glycerin, lactic acid, sorbitol, salicylic acid, stearoxy dimethicone, magnesium sulfate, allantoin, sodium methylparaben


Pierwszy sklad to bodajze Xerial. Moze by mozna zrobic cos na jego wzor? Ma 50% mocznika i 10% kwasow, i niewiele wiecej innych skladnikow. Ktos ma pomysl?
Super, dokładne stężenie, więc na pewno pH jest optymalne dla wszystkich składników - na pewno warto spróbować. Ja xeriala nie znam, a przyznam, że żel tak mnie zadowala, że nie mam bodźca do kombinowania

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Nie znam zapachu hydrolatu z EcoSpa. Z kadzidłowcem Avicenny trzeba uważac..to żywica w płynie Nawet po wielkoktornym filtrowaniu, mgiełka kleiła się do skóry.. buteleczki wyrzuciłam, poniewaz nie byłam w stanie ich domyć, zlewki miarowe po szorowaniu mocną chemią na szczęscie udalo sie wyszyscic. Zapach wszak kadzidlany, ale znacznie "odchudzony".. raczej surowej żywicy, z wyraznie metalicznym posmakiem.
Nie pamietam juz dokładnie, poniewaz ostatecznie sie go pozbyłam...
Uzywałam rowniez w mieszankach olejowych do twarzy - w olejach "rozpuszcza" się bez problemu, nie zapycha
Ja uzyłam avicennowego kadzidła do perfum i nic mi się nie klei. Dałam 0,25 g na 2 g całej mieszanki olejków + 5 g spirytusu.
Ale kominka do dziś nie mogę porządnie doszorować

Olejek a hydrolat - hydrolat jest lekko mentolowy, taki "suchy", "lotny", natomiast olejek mocno żywiczny, bogatszy. Ee, nie umiem opisywać zapachów

Z tym że avicenna na swoim olejku podaje oleum olibanum, a co to ma dokładnie być nie wiem, bo pod tą nazwą może się wiele kryć (http://www.somaluna.com/category_frankincense.asp). Lubię avicennowe kadzidło, ale skoro nie ma kraju pochodzenia, o nazwie łacińskiej drzewa nie wspominając, to na twarz tego z pewnością nie nałożę. Olibanum to powinno być Boswelia serrata (zapach świeży, balsamiczny) a Frankincense to Boswellia sacra (czyli tzw. kadzidlo arabskie) (zapach słodki)- ale olibanum, drogie i nie dające się hodować, zastępowane jest często żywicami świerkowymi.
Odnośnie kraju pochodzenia ze strony somaluna.com:
Kilka kadzideł na tej liście to B. serrata, taka jak ma być w mazidłach, taka jak ecospowy hydrolat - ale co kontyntent to nieco inna żywica i nieco inny zapach. Zresztą tak jak przy innych olejkach tej samej rośliny, zapach zależy od rejonu geograficznego.

Nawiasem mówiąc kuszą mnie kadzidła we Fraidzie czy Magicznym ogrodzie, dla samego pomacania tych kawałeczków żywicy. Ktoś może używał takowych?
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 18:19   #3024
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Labdanum mnie rozczarowało - po takiej nazwie (prawie jak laudanum ) spodziewałam się czegoś piekielnego - a to taka ciepła i grzeczna świeca z wosku pszczelego. Samo w sobie mnie nie powaliło, ale w kompozycji perfumowej może się spisać fantastycznie. Natomiast mirry jako mało wytrawny nos nie jestem w stanie opisać inaczej niż O! Trochę wędzone śliwki, ciepły i jednocześnie lekki oraz powiewny szal. Zapach otula, nie dusi - mogłabym go spokojnie używać saute zimą.
A można spytać, skąd masz te cuda?

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Niestety nic nie wiem. Jesli jednak nie pojawi się przed zimą, pojadę do Limarii z transparentem i będę pikietować
Nie miałabyś ochoty na jakieś towarzystwo pikietowe?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 10:50   #3025
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość

Nawiasem mówiąc kuszą mnie kadzidła we Fraidzie czy Magicznym ogrodzie, dla samego pomacania tych kawałeczków żywicy. Ktoś może używał takowych?
Uzywam takowych,znaczy się, spalam je Kupuje w magicznym ogrodzie
Jesli lubisz, polecam.. pięknie pachnie frankońskie, z delikatną nutką cytrusową, oraz tolubalsam,styrax, opponax... copal strasznie dymi, trzeba się z nim ostrożnie obchodzic - pachnie spaloną gumą, spalany w nadmiarze Palo Santo - dymnie-miodowo a biała szałwa w pierwszej, w dodatku dlugo trwającej fazie - rosołkiem, chociaż gdzies tam w tle "coś" w sobie ma ..mam na mysli tą szarą, nie divinorum... divinorum nie lubie
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 18:49   #3026
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Z olejomaniaczych plotek - widzę, że w ZSK zabrakło malinki i żurawiny
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 19:25   #3027
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

niestety Żurawinę jeszcze bym przeżyła, ale brak malinki jednak zmusił mnie do przełożenia zamówienia na wrzesień :P
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 19:45   #3028
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
niestety Żurawinę jeszcze bym przeżyła, ale brak malinki jednak zmusił mnie do przełożenia zamówienia na wrzesień :P
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 20:40   #3029
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Ukręciłam pierwszy w moim życiu szampon. Zapachowo jestem bardzo zadowolona, konsystencja również mi bardzo odpowiada. Na dniach zobaczę jak się ma w praktyce.
Faza A
- woda
- proteiny mleka 7%
- keratyna 2%
- structure xl

Faza B
- betaina 20%

Na koniec wersenian i olejek pomarańczowy.

Mam jednak pytanie: gdzie mam dodać oleje? Mieszanie szamponów ze składnikami rozpuszczalnymi w wodzie rozumiem, ale nie bardzo z olejami Byłabym wdzięczna gdyby ktos mi podpowiedział

Jeśli już wypróbowałaś, to napisz jak wrażenia. Ciekawi mnie taki własnorobiony szampon, sama na pewno też będę jeszcze coś takiego robić. No i napisz czy betaina jako jedyny detergent wystarczy. Też myślałam o takim prostym składzie z jednym detergentem, ale nie wiem czy szampon będzie dobrze spełniał swoje zadanie, dlatego Twoja opinia bardzo by się przydała.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 10:17   #3030
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Nati - ja też czekam na relację z użytkowania szamponu!

dziewczyny mam pytanie - czy któraś z Was używała oleju czerwonego palmowego z ecospa? mam ochotę zakupić mamie i chciałabym wiedzieć coś o nim;
dziękuję

(jestem załamana - złożyłam makabryczne zmówienie na mazidłach - ale wiem, że nie da się okroić hehe)
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.