dziwne strzelanie w uchu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-19, 11:15   #1
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755

dziwne strzelanie w uchu


Witam
mam taki nietypowy problem,od zeszłego roku mam problemy chyba z uchem,gdy porusze szczczęką,lub gdy coś jem czuje strzelanie w uchu,czuje się jak bym miała wode gazowaną w uchu,nie wiem co to może być miała może któraś z was podobne problemy?utrudnia mi to strasznie prawidlowe fukcjonowane,trwa to zazwyczaj kilka godzin ... i pojawia się co kilka tygodni
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:41   #2
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Mi tak szczęka strzelała jak mi ósemki zaczęły rosnąć, bo szczęka sie rozrastała. Myśle, że to nie w uchu tylko to jest blisko ucha i takie może sprawiać wrażenie. Od dawna juz mi nic nie strzela w szczęce ale trwało to kilka lat, to tylko ja słyszałam.
Mam koleżanke co jej strasznie tak strzela, jak zuje gumę to słychać takie strzelanie ale też jej juz przechodzi bo jej później ósemki zaczęły rosnąć, tylko ze to "pykanie to nie tylko ona słyszy.
Słyszałam też że ktoś miał właśnie taki problem bo mu sie coś przestawiło w szczęce i za każdym razem jak cos je to mu tak strzela i nie je nigdy przy kims bo go to krępuje.
Jeśli to strzelanie jest w uchy to mogą być chore zatoki.
Myśle, że nie ma sie czym martwić może szczęka Ci sie poprostu rozrasta, nie rosną Ci ósemki ?
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:55   #3
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
Witam
mam taki nietypowy problem,od zeszłego roku mam problemy chyba z uchem,gdy porusze szczczęką,lub gdy coś jem czuje strzelanie w uchu,czuje się jak bym miała wode gazowaną w uchu,nie wiem co to może być miała może któraś z was podobne problemy?utrudnia mi to strasznie prawidlowe fukcjonowane,trwa to zazwyczaj kilka godzin ... i pojawia się co kilka tygodni

Też pomyślałam, tak jak Teteesia ze moze to być szczeka zwiazane z wyrastaniem ósemki.
Jednak jesli czujesz duży dyskomfort albo drażni Cie taki stan,lepiej skonsultuj to ze stomatologiem albo laryngologiem.
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:15   #4
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

do stomatologa wybieram się dopiero w kwietniu,no rzeczywiście ostatnio bolał mnie ząb tam całkiem z tyłu po prawej stronie,i też słyszałam takie strzelanie,ale teraz słysze po tej lewej stronie i raczej mi tam nie rosną zęby bo nic mnie nie boli,ale dziekuje że mnie uspokoiłyście

a do ilu lat te zęby wyrastają?ja mam 21 to chyba już powinnam mieć je wszystkie?

Edytowane przez anitka12345
Czas edycji: 2009-01-19 o 14:18
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:47   #5
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
do stomatologa wybieram się dopiero w kwietniu,no rzeczywiście ostatnio bolał mnie ząb tam całkiem z tyłu po prawej stronie,i też słyszałam takie strzelanie,ale teraz słysze po tej lewej stronie i raczej mi tam nie rosną zęby bo nic mnie nie boli,ale dziekuje że mnie uspokoiłyście

a do ilu lat te zęby wyrastają?ja mam 21 to chyba już powinnam mieć je wszystkie?
Z doświadczenia powiem, że z tymi ósemkami to jest różnie. Mi rosną od 10 lat pewno i jeszcze nie wszystkie całkiem wyszły. Mam koleżanke, która ma 24 lata i dopiero niedawno zaczęła czuć, że jej coś tam z tyłu wyrasta. Więc reguły nie ma, niby piszą, że ósemki rosną w wieku od 16 do 21 ale jak widać każdy ma inaczej
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:28   #6
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Cytat:
Napisane przez teteesia Pokaż wiadomość
Z doświadczenia powiem, że z tymi ósemkami to jest różnie. Mi rosną od 10 lat pewno i jeszcze nie wszystkie całkiem wyszły. Mam koleżanke, która ma 24 lata i dopiero niedawno zaczęła czuć, że jej coś tam z tyłu wyrasta. Więc reguły nie ma, niby piszą, że ósemki rosną w wieku od 16 do 21 ale jak widać każdy ma inaczej

a czy zawsze towarzyszy temu ból?cz z tymi ósemkami może być tak że się ich czasmi nie czuje jak wyrastają?
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 16:46   #7
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
a czy zawsze towarzyszy temu ból?cz z tymi ósemkami może być tak że się ich czasmi nie czuje jak wyrastają?
Na to też nie ma reguły. Mi raz jak jedna ósemka wyrastała to czułam taki ból jakby mnie coś tam rozrywało i kupowałam sobie maści na ząbkowanie to troche znieczulało. Na dole jak mi wyrosło to nie wiedziałam nawet kiedy. To pewno zależy tez od tego czy jest miejsce na ósemke, bo na pewno bardziej będzie bolało jak ktoś ma mało miejsca i sie wszystko rozrasta.

Edytowane przez teteesia
Czas edycji: 2009-01-19 o 17:21
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 19:42   #8
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Pierwsze słyszę o słyszeniu strzelania, gdy rosną ósemki
Mam 25 lat i jeszcze do końca mi się nie wyrżnęły, brakuje im jakichś 20% do osiągnięcia pełni. Rosną od 10 lat. Nigdy nie słyszałam dźwięku napoju musującego w uszach ani w szczęce! Strzela mi za to żuchwa, bo mam coś nie tak ze stawem i jak mocno się rozdziawię, to czasem muszę ręcznie przestawić się z powrotem
Myślę, że jeśli Ciebie to niepokoi, to czas na laryngologa zamiast czekać 3 miesiące na dentystę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-01-19 o 19:43
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:13   #9
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę o słyszeniu strzelania, gdy rosną ósemki
Mam 25 lat i jeszcze do końca mi się nie wyrżnęły, brakuje im jakichś 20% do osiągnięcia pełni. Rosną od 10 lat. Nigdy nie słyszałam dźwięku napoju musującego w uszach ani w szczęce! Strzela mi za to żuchwa, bo mam coś nie tak ze stawem i jak mocno się rozdziawię, to czasem muszę ręcznie przestawić się z powrotem
Myślę, że jeśli Ciebie to niepokoi, to czas na laryngologa zamiast czekać 3 miesiące na dentystę.
Żuchwa czy szczęka chyba na to samo wychodzi...
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:32   #10
vanesia1
Zadomowienie
 
Avatar vanesia1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 686
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Moja koleżanka miła podobny problem, bardzo strzelało jej kiedy ruszała szczęką, okazało się, że lekko ją zwichnęła kiedy zbyt szeroko otworzyła buzię. Poszła do chirurga szczękowego, który jej to ładnie nastawił i teraz jest już dobrze. Wydaje mi się, że to bardziej od szczęki Ci się dzieje, niż od ucha, chociaż wrażenie możesz mieć odwrotne
Chyba, że zaobserwowałaś dodatkowo jakieś problemy ze słuchem.
__________________

Tym razem to będziesz TY!


vanesia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:37   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

teteesia - Nie mogę się zgodzić.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szcz%C4%99ka
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBuchwa
W moim przypadku była to taka przeskakująca żuchwa, ale nic nie miało to wspólnego ze słyszeniem. Owszem, słychać było przestawianie kości jakby ktoś strzelał palcami, ale nie był to dźwięk "napoju gazowanego w uchu".
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-01-19 o 20:41
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 21:53   #12
teteesia
Rozeznanie
 
Avatar teteesia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WiZaŻ
Wiadomości: 836
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
teteesia - Nie mogę się zgodzić.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szcz%C4%99ka
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBuchwa
W moim przypadku była to taka przeskakująca żuchwa, ale nic nie miało to wspólnego ze słyszeniem. Owszem, słychać było przestawianie kości jakby ktoś strzelał palcami, ale nie był to dźwięk "napoju gazowanego w uchu".
Chodzi mi o to ze "strzelanie" w szczęce czy w żuchwie to na to samo miejsce wychodzi - o te "zawiasy"
Bo to ze szczęka a żuchwa to co innego to wiem, ale strzelać może tylko w tym jednym miejscu.

Edytowane przez teteesia
Czas edycji: 2009-01-19 o 21:57
teteesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 22:37   #13
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Jeśli to takie przeskakiwanie kostek, które słyszą ludzie, to tak, na jedno wyjdzie, ale jeśli coś słychać w uszach, a inni tego nie słyszą, to nie jest normalne.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 07:41   #14
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: dziwne strzelanie w uchu

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jeśli to takie przeskakiwanie kostek, które słyszą ludzie, to tak, na jedno wyjdzie, ale jeśli coś słychać w uszach, a inni tego nie słyszą, to nie jest normalne.
No i dokładnie o to chodzi,innymi slowami ale to samo napisałam
jeśli autorka wątku czuje dyskomfort w uszach powinna udac sie do laryngologa
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.