Rejestracja na przedmioty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-03, 18:48   #1
LadyArwena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 20

Rejestracja na przedmioty


Witam,
Od pazdziernika zaczynam pierwszy rok studiów i w związku z tym mam do was pytanie odnośnie rejestracji na przedmioty.
Gdy loguję sie w systemie USOSweb otrzymuję liste obowiązkowych przedmiotów związanych z moim kierunkiem i mam pytanie na ile z nich muszę sie zarejestrować czy na wszystkie przedmioty wyświetlające się na liście ? czy mogę po prostu z nich wybrać te które chcę i czy jest ustalone ile z nich muszę wybrać ?
Jeśli chodzi o fakultety i przedmioty dodatkowe mam podobne pytanie na ile z nich trzeba się zarejestrować ?
Dziekuje za każdą odpowiedz
LadyArwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 19:34   #2
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Rejestracja na przedmioty

po pierwsze sięgasz po program studiów i tam dokładnie znajdziesz, co jest obowiązkowe a jakie przedmioty masz do wyboru na danym etapie studiów (konkretny semestr)

na mojej uczelni było tak, że na początku odgórnie nas rejestrowali, a my wybieraliśmy sobie tylko fakultety lub jeden przedmiot do wyboru, dopiero później wprowadzono zapisy na wszystko, łącznie z ćwiczeniami, ale to najpierw trzeba znać plan, żeby sobie wszystko dopasować

najlepiej zadzwoń do dziekanatu (tylko nie przedstawiaj się z nazwiska) i dopytaj czy masz już teraz się rejestrować czy nie będzie takiej potrzeby

usos nie taki zły

Edytowane przez Justine1989
Czas edycji: 2013-09-03 o 19:35
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 09:45   #3
pamella11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 64
Question Dot.: Rejestracja na przedmioty

a co to za uczelnia że oprócz planu już ustalonego trzeba się samemu jeszcze zapisywać na inne zajęcia?
ja ide na sggw i nic mi na razie nie wiadomo o samodzielnym wyborze jakichkolwiek przedmiotów oprócz WFu w tym semestrze i języku obcym w drugim semestrze... o.O
czy ja o czymś nie wiem?
pamella11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 11:39   #4
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Rejestracja na przedmioty

LadyArwena a o jakiej uczelni mowa?
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 14:16   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Rejestracja na przedmioty

Cytat:
Napisane przez pamella11 Pokaż wiadomość
a co to za uczelnia że oprócz planu już ustalonego trzeba się samemu jeszcze zapisywać na inne zajęcia?
ja ide na sggw i nic mi na razie nie wiadomo o samodzielnym wyborze jakichkolwiek przedmiotów oprócz WFu w tym semestrze i języku obcym w drugim semestrze... o.O
czy ja o czymś nie wiem?
Jest tak choćby na UJ.
Zwykle jest tak, że jest pewna wymaga ilość punktów ECTS pozwalająca na zaliczenie roku i trzeba wybrać tyle kursów by mieć tyle punktów ECTS, by można było zaliczyć 1 rok akademicki. Na moich studiach było to 60 ECTS za 1 rok akademicki czyli 30 ECTS na semestr. Choć można było w jednym semestrze zrobić punktów więcej a w drugim semestrze mniej, ważne by przed rozliczeniem roku czyli we wrześniu było 60.
W ramach moich studiów są np. specjalizacje, to co określasz jako "fakultety" i przedmioty w ramach kanonu podstawowego- regulamin określa ile trzeba w ciągu roku uzyskać punktów ECTS z przedmiotów kanonicznych oraz z kanonu specjalizacji. Wszystkie przedmioty z kanonu podstawowego musiałam zrealizować do końca 3 roku studiów, natomiast na realizację programu specjalizacji są 2 lata, do momentu uzyskania absolutorium przed obroną pracy magisterskiej.
Źródłem takich informacji na moim wydziale jest regulamin studiów prowadzonych przez mój macierzysty instytut. Więc radzę Ci poszukać na stronie Twojej uczelni tego typu dokumentu. Zapewne możesz go też znaleźć w systemie USOS. Jeśli nie, zapytaj o taki regulamin w sekretariacie.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 20:07   #6
pamella11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 64
Dot.: Rejestracja na przedmioty

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jest tak choćby na UJ.
Zwykle jest tak, że jest pewna wymaga ilość punktów ECTS pozwalająca na zaliczenie roku i trzeba wybrać tyle kursów by mieć tyle punktów ECTS, by można było zaliczyć 1 rok akademicki. Na moich studiach było to 60 ECTS za 1 rok akademicki czyli 30 ECTS na semestr. Choć można było w jednym semestrze zrobić punktów więcej a w drugim semestrze mniej, ważne by przed rozliczeniem roku czyli we wrześniu było 60.
W ramach moich studiów są np. specjalizacje, to co określasz jako "fakultety" i przedmioty w ramach kanonu podstawowego- regulamin określa ile trzeba w ciągu roku uzyskać punktów ECTS z przedmiotów kanonicznych oraz z kanonu specjalizacji. Wszystkie przedmioty z kanonu podstawowego musiałam zrealizować do końca 3 roku studiów, natomiast na realizację programu specjalizacji są 2 lata, do momentu uzyskania absolutorium przed obroną pracy magisterskiej.
Źródłem takich informacji na moim wydziale jest regulamin studiów prowadzonych przez mój macierzysty instytut. Więc radzę Ci poszukać na stronie Twojej uczelni tego typu dokumentu. Zapewne możesz go też znaleźć w systemie USOS. Jeśli nie, zapytaj o taki regulamin w sekretariacie.
ojej, tyle tego... ale mówisz o magisterce? bo ja dopiero zacznę swoją przygodę ze studiami w tym roku
pamella11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 15:44   #7
potargana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 8
GG do potargana
Dot.: Rejestracja na przedmioty

Cytat:
Napisane przez LadyArwena Pokaż wiadomość
Witam,
Od pazdziernika zaczynam pierwszy rok studiów i w związku z tym mam do was pytanie odnośnie rejestracji na przedmioty.
Gdy loguję sie w systemie USOSweb otrzymuję liste obowiązkowych przedmiotów związanych z moim kierunkiem i mam pytanie na ile z nich muszę sie zarejestrować czy na wszystkie przedmioty wyświetlające się na liście ? czy mogę po prostu z nich wybrać te które chcę i czy jest ustalone ile z nich muszę wybrać ?
Jeśli chodzi o fakultety i przedmioty dodatkowe mam podobne pytanie na ile z nich trzeba się zarejestrować ?
Dziekuje za każdą odpowiedz
podpinam się pod to pytanie, u mnie konkretnie chodzi o UŚ
potargana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.