Chciałabym być mama... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-24, 16:27   #1
neonek000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 105

Chciałabym być mama...


Mam 23 lata i odczuwam coraz wiekszą chęć urodzenia dziecka...
Szczególnie jak napatrzę się na małe dzieci to całe dnie o tym myślę...i wyobrażam sobie jak będę w ciąży i będę miała maluszka...na razie nawet męża nie mam...i czekam na pierścionek a ja już o dziecku...
Do tego stopnia, że byłabym w stanie zrezygnować z nowej wykładziny czy jakiś mebli...jak bylibyśmy po ślubie i mieli własne mieszkanie...chciałabym DZIECKO!!
neonek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 17:29   #2
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Chciałabym być mama...

To może nie do nas z tym problemem, tylko do TŻta
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:59   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Chciałabym być mama...

No tak rezygnacja z wykladziny i mebli to faktycznie oznaka gotowosci i dojrzalosci na dziecko.Pomyśl jeszcze troche o tym .

zeby miec dziecko nie trzeba miec meża i pierscionka-kolejna dojrzalośc.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:38   #4
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Chciałabym być mama...

Neonku i jak MY ci mamy w tym pomóc?

Ale tekst z wykładziną mnie rozłożył
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 22:42   #5
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Chciałabym być mama...

Cytat:
Napisane przez neonek000 Pokaż wiadomość
Mam 23 lata i odczuwam coraz wiekszą chęć urodzenia dziecka...
Szczególnie jak napatrzę się na małe dzieci to całe dnie o tym myślę...i wyobrażam sobie jak będę w ciąży i będę miała maluszka...na razie nawet męża nie mam...i czekam na pierścionek a ja już o dziecku...
Do tego stopnia, że byłabym w stanie zrezygnować z nowej wykładziny czy jakiś mebli...jak bylibyśmy po ślubie i mieli własne mieszkanie...chciałabym DZIECKO!!
Dołączam do osób zauroczonych tekstem o rezygnacji z wykładziny czytałam ze cztery razy i dalej nie potrafię go ogarnąć.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 09:35   #6
neonek000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 105
Dot.: Chciałabym być mama...

haha...
No fakt do "zrobienia"dziecka... nie trzeba mieć wykształcenia, męża, a nawet stałego partnera...ale mnie taki układ nie pasuje ...
Najpierw chciałabym dorobić się czegoś, jakoś urzadzic mieszkanko...miec jakies zabezpiecznie finansowe, a dopiero pozniej myslec o dziecku...z ta nowa wykladzina chodzilo mi o to, ze nie chce wymyślać ciągle nowych rzeczy ...bo w taki sposob decyzja o dziecku bedzie sie ciagle odwlekac...
Chciałabym tak po Bożemy tzn po ślubie...
A ogolnie zakladając temat...chciałam poruszyc kwestie instynktu macierzysniego...
Kiedy poczułyście wewnętrze pragnienie dziecka..w jakim wieku??
neonek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 10:03   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Chciałabym być mama...

Nie ma czegos takiego jak instynkt to tylko od wieków wmawiana nam potrzeba ,jak widać wiele osob potrafi sobie "odmowic" dziecka bo wiecznie cos stoi na przeszkodzie aby sie zdecydować i wiecznie cos jest ważniejszego więc gdzie tu pierwotny instynkt ?

Nie czulam nigdy i nie czuję -ale dziecko mam z "głupoty" nie potrzeby,chociaz moze to wlasnie ten instynkt ??organizm mial potrzebę dziecka i tak kieruje naszym rozumem ,ze mamy potrzebe seksu ??
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-01, 12:42   #8
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Chciałabym być mama...

Cytat:
Napisane przez neonek000 Pokaż wiadomość
Mam 23 lata i odczuwam coraz wiekszą chęć urodzenia dziecka...
Szczególnie jak napatrzę się na małe dzieci to całe dnie o tym myślę...i wyobrażam sobie jak będę w ciąży i będę miała maluszka...na razie nawet męża nie mam...i czekam na pierścionek a ja już o dziecku...
Do tego stopnia, że byłabym w stanie zrezygnować z nowej wykładziny czy jakiś mebli...jak bylibyśmy po ślubie i mieli własne mieszkanie...chciałabym DZIECKO!!
Zatrudnij sie jako niania i posiedz 5 dni w tygodniu z dzieckiem po 8-10 godzin, zobaczymy czy nadal bedziesz tak bardzo chciala dziecka. Wyobrazac sobie mozesz , ze jest tak slodko, cudownie i latwo jak w reklamach z rozowymi bobaskami, ktore nigdy nie placza,nie marudza a ich mamy wygladaja jak po wizycie u fryzjera i kosmetyczki;-)
Poza tym do posiadania dziecka nie trzeba miec meza.

Cytat:
Napisane przez neonek000 Pokaż wiadomość
haha...
No fakt do "zrobienia"dziecka... nie trzeba mieć wykształcenia, męża, a nawet stałego partnera...ale mnie taki układ nie pasuje ...
Najpierw chciałabym dorobić się czegoś, jakoś urzadzic mieszkanko...miec jakies zabezpiecznie finansowe, a dopiero pozniej myslec o dziecku...z ta nowa wykladzina chodzilo mi o to, ze nie chce wymyślać ciągle nowych rzeczy ...bo w taki sposob decyzja o dziecku bedzie sie ciagle odwlekac...
Chciałabym tak po Bożemy tzn po ślubie...
A ogolnie zakladając temat...chciałam poruszyc kwestie instynktu macierzysniego...
Kiedy poczułyście wewnętrze pragnienie dziecka..w jakim wieku??
A bez slubu lub przed slubem to nie po bożemu? Dziecko to dziecko, niewazne keidy poczete..No chyba, ze ktos jest az tak religijny, ze dla niego to roznica.
Mysle, ze zamiast marzyc o dziecku, lepiej by bylo wziac sie za jakas prace, zarobic na mieszkanie, odlozyc cos i wtedy rodzic. Bo na razie wszystko u ciebie jest w trybie przypuszczajacym- gdybysmy mieli, gdybysmy cos tam...
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 13:43   #9
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Chciałabym być mama...

Cytat:
Napisane przez neonek000 Pokaż wiadomość
Mam 23 lata i odczuwam coraz wiekszą chęć urodzenia dziecka...
Szczególnie jak napatrzę się na małe dzieci to całe dnie o tym myślę...i wyobrażam sobie jak będę w ciąży i będę miała maluszka...na razie nawet męża nie mam...i czekam na pierścionek a ja już o dziecku...
Do tego stopnia, że byłabym w stanie zrezygnować z nowej wykładziny czy jakiś mebli...jak bylibyśmy po ślubie i mieli własne mieszkanie...chciałabym DZIECKO!!
Jestes jeszcze mloda, masz czas na dziecko. Sama widzisz w jakiej jestes sytuacji, jeszcze nie macie z TZ-tem wlasnego mieszkania itd.
Jeszcze jakies 3 miesiace temu tez odczuwalam silny instynkt macierzynski, gdy wychodzilam na miasto z moim wtedy jeszcze TZ-tem i widzialam gdzies male dziecko to mu marudzilam ze ja tez chce takie, na szczescie on za kazdym razem mowil NIE. Czasem wrecz sie zadreczalam myslami o dzieciach. Kiedys opiekowalam sie przez pol roku malym dzieckiem i bardzo lubilam to zajecie jednak jakies 2 miesiace temu wyszlam na miasto i zobaczylam pare z malutkim dzieckiem, na oko chlopak i dziewczyna nie mieli nawet 25 lat. Dziecko zaczelo plakac i dziewczyna powiedziala do faceta zeby wziol je na rece a on nie chcial i powiedzial zeby ona to zrobila i tak sie klucili. Nie twierdze ze oni nie kochali tego dziecka bo napewno bardzo je kochali ale matka byla najwyrazniej zmeczona ciagla opieka a ojciec byc moze chcial odetchnac po pracy lub tez juz byl zmeczony wczesniejszym uspakajaniem dziecka. Do tego kolezanka z pracy powiedziala mi ze jej znajoma popadla w depresje bo caly czas siedzi w domu i zajmuje sie malym dzieckiem, jej maz caly dzien w pracy wiec ona nie ma dla siebie czasu i czesto siedzi i placze bo nie wie co ze soba zrobic, nawet nie ma sie do kogo odezwac, nie moze wyjsc do fryzjera ani do kosmetyczki zeby o siebie zadbac bo nie ma z kim zostawic dziecka i tak ciagle cos.
Po tym wszystkim uswiadomilam sobie ze jestem za mloda na dziecko i ze najpierw chce sie dorobic wlasnego mieszkania, odlozyc troche pieniedzy i przede wszystkim korzystac z zycia puki jeszcze moge i mam na to czas. Juz zapomnialam co to instynkt macierzynski.
Zycze podjecia wlasciwej decyzji i nie zadreczaj sie, na wszystko przyjdzie czas.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 19:58   #10
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Chciałabym być mama...

Cytat:
Napisane przez neonek000 Pokaż wiadomość
Kiedy poczułyście wewnętrze pragnienie dziecka..w jakim wieku??
Tzw. "instynkt" miałam w wieku lat 20-kilku, mamą zostałam w wieku lat 27
Dziś wiem, że MĄŻ, ślub nie są niezbędne....., za to partner, który stanowi dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa i jakieś zaplecze materialne OWSZEM.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.