Decyzja .... kiedy ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-04, 21:20   #1
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455

Decyzja .... kiedy !


Hej mam pytanko. Może głupie ale chciałabym zapytać.
Jestem świeżą mężatką. Miesiąc dopiero
Zastanawiam się czy planowałyście dzidziusia czy po prostu tak wyszło. Wolałyście cieszyć się sobą, czy od razu powiększać rodzinę.
No i jak powiedziałyście mężom o ciąży
__________________


Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 06:20   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Decyzja .... kiedy !

Poszliśmy na żywioł
Oboje po 30, znamy się kilka lat, nie widzieliśmy powodu, by czekać. Zdążyliśmy też nacieszyć się wspólnym mieszkaniem, bo 3 lata przed ślubem zamieszkaliśmy razem.

Dodatkowy plus- nie było stresu: ok, zaczynamy starać się o dziecko, a więc co miesiąc sprawdzamy, czy aby się udało. Nie, po prostu stwierdziliśmy, że co będzie to będzie i koniec.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 06:58   #3
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Decyzja .... kiedy !

szajajaba, jak już pójdziesz na odchowalnię, to ja nie wiem, kto będzie się udzielał na forum

Co do pytania,
u nas na żywioł to tylko ślub był O dziecko jeszcze nie zaczęliśmy się starać i zaczniemy dopiero pewnie po półtora roku od ślubu. A jesteśmy razem od ośmiu lat, i już bardzo chcielibyśmy się starać, ale nie mamy czasu
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:12   #4
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Decyzja .... kiedy !

W czerwcu bedę miała 3 rocznicę ślubu,

o dziecku zaczynam bardzooo powoli myśleć
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 16:43   #5
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Decyzja .... kiedy !

hej

my przed ślubem mieszkaliśmy razem ponad 3 lata, więc zdążyliśmy się sobą nacieszyć. W lipcu mieliśmy ślub, w październiku rzuciłam tabsy, odczekaliśmy kilka miesięcy i stwierdziliśmy, że jak ma być to będzie i tak w pierwszym miesiącu powstał Kubuś Nic nie liczyliśmy, nie mieliśmy żadnego parcia, że już musi być. Dwa miesiące temu Kubuś skończył roczek
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 19:52   #6
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: Decyzja .... kiedy !

My przed slubem mieszkalismy ze soba 2 lata wiec robilismy wszystko na co mielismy ochote a tak sie zlozylo ze na swoim slubie bylam w 5 tygoniu ciazy
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 11:29   #7
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Decyzja .... kiedy !

Nie robiliśmy wielkich planów. Bo z nich zazwyczaj nic nie wychodzi. Dwa lata sobie pomieszkaliśmy po ślubie i stwierdziliśmy, że można zacząć się starać. No i poszło szybko. Dwa cykle i dzidziuś w drodze. W czerwcu młody skończy dwa lata.
U nas też nie było nerwowego sprawdzania ile kresek na teście. Poza tym ja na 90% byłam pewna, że w ciąży jestem. Testu potrzebowałam tylko na potwierdzenie.
A Tż-ta powiadomiłam telefonicznie. Pamiętam, że pilnowałam wtedy leżącej niestety babuni. Podkusiło mnie żeby zrobić test i zatelefonowałam do małża.
__________________
wymiana

Edytowane przez Funieczka
Czas edycji: 2010-05-07 o 11:33
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 17:44   #8
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455
Dot.: Decyzja .... kiedy !

Kurcze ja tez bym chciała na żywioł. Kochać się bez wyliczeń ani sprawdzań ani żadnych takich. I co ma być co będzie.
Ale kurcze z drugiej strony przeprowadzka w moje strony, budowa domu może, zmiana pracy.
Ja to się boję najbardziej o pracę. Bo na dzidzie jestem gotowa psychicznie.
Jak to było u was z pracą? Ciężką? Przeraża mnie to , że w tym głupio rządzonym kraju matki nie są bezpieczne ani nie mogą wrócić z czasem do pracy.
__________________



Edytowane przez Marina123
Czas edycji: 2010-05-07 o 17:51
Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 06:54   #9
Lili 83
Zakorzenienie
 
Avatar Lili 83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 884
Dot.: Decyzja .... kiedy !

Cytat:
Napisane przez Marina123 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanko. Może głupie ale chciałabym zapytać.
Jestem świeżą mężatką. Miesiąc dopiero
Zastanawiam się czy planowałyście dzidziusia czy po prostu tak wyszło. Wolałyście cieszyć się sobą, czy od razu powiększać rodzinę.
No i jak powiedziałyście mężom o ciąży
Hej!
My jesteśmy prawie dwa lata po ślubie. Na początku też nie było czasu...bo kupno mieszkania, samochód.
Teraz jestem prawie trzy miesiące po # i w tym roku pewnie w ciążę już nie zajdę (a jeśli tak to dopiero pod koniec roku)
Reasumują.... Po własnych doświadczeniach drugi raz bym z ciążą nie czekała. Najlepiej to chyba niedługo po ślubie. Ale to już zależy indywidualnie od każdej pary i ich sytuacji.
Nieraz jest tak, że jeszcze nie teraz, jeszcze nie pora a później są problemy...
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Marina123 Pokaż wiadomość
Kurcze ja tez bym chciała na żywioł. Kochać się bez wyliczeń ani sprawdzań ani żadnych takich. I co ma być co będzie.
Ale kurcze z drugiej strony przeprowadzka w moje strony, budowa domu może, zmiana pracy.
Ja to się boję najbardziej o pracę. Bo na dzidzie jestem gotowa psychicznie.
Jak to było u was z pracą? Ciężką? Przeraża mnie to , że w tym głupio rządzonym kraju matki nie są bezpieczne ani nie mogą wrócić z czasem do pracy.
Idź na żywioł Poradzicie sobie
Lili 83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 19:25   #10
Atanazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 137
Dot.: Decyzja .... kiedy !

pierwsze to był żywioł od razy po ślubie
drugie nieplanowane po 3 latach od ślubu

a teraz?
od 4 lat po rozwodzie, dzieci duże a mi się marzy nastepnę z moim nowym partnerem ale teraz to długo się zastanowię jeśli miałabym sie zdecydowac na 100 %
__________________
Szczęście to uśmiech bliźniego, to serce, to słońce, to ptak. To piosenka i słowa cieple, to dziecko, matka, kwiat… Od Ciebie tylko zależy, jak spojrzysz na ludzi i świat. Uśmiechnij się do każdego, bo każdy miłości jest wart…:magia
Atanazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 08:11   #11
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Decyzja .... kiedy !

Chyba nigdy nie ma idealnego czasu na zaplanowanie (zajście w ) ciążę.
Zawsze a to praca, a to kredyt, a to za małe miszkanie...
U nas to była decyzja podjęta w Wigilię i już w lutym byłam w ciąży!
A mówić nic mężowi nie musiałam, razem zrobiliśmy test
__________________
http://kuchniaagaty.pl
zapraszam serdecznie
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 13:30   #12
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: Decyzja .... kiedy !

mi się wydaje że tak naprawdę nigdy nie ma idealnego czasu na dziecko dlatego trzeba się wyluzować i po prostu zacząć się starać a potem to już się jakoś samo ułoży My mieszkaliśmy razem około rok przed ślubem (decyzja o ślubie to chyba zapadła na pierwszej takiej poważnej randce ) a o dzidzię zaczeliśmy się starac około rok po ślubie. Sytuacja była niepewna bo nowa praca, bardzo dobra i na której mi bardzo zależy, no i nowy kraj (po ślubie zamieszkaliśmy w UK) ale postanowiliśmy że czas na dzidziusia i już! Także wcześniej zaczęłam dbać o siebie bardziej, lepiej się odżywiać i odstawiłam jakikolwiek alkohol pierwszego miesiąca starań. No i strzał w 10 za pierwszym razem się udało. Zaczęłam dzisiaj pierwszy tydzień maternity i jeszcze mam jakieś 5 tygodni oczekiwania na Alusię . Wszystko się ładnie poukładało. W pracy nikt nie robił problemów, zapytali tylko czy chcę wrócić po macierzyńskim i czy już zdecydowałam jak długo zostanę w domu. TŻtowi też kariera rozwija się bardzo dobrze, chociaż trochę więcej teraz pracuje bo i dochodzą coraz nowe wydatki, łącznie z własnym lokum w końcu.
Także dziewczyny mi się wydaje że czasem to lepiej mniej planowania a samo się jakoś poukłada, bo w życiu los i tak ma swoje plany niezależnie od naszych własnych
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:46   #13
prrs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Decyzja .... kiedy !

Ech coś w tym jest na pewno My jesteśmy 8 miesięcy po ślubie. I właściwie dopiero teraz zaczęliśmy "robić coś" w kierunku tego by zostać rodzicami Tzn, w styczniu odstawiłam tabletki, zażywam kwas foliowy, zrobiłam wszystkie potrzebne badania. No a od 3 dni jesteśmy już przekonani że chcemy mieć dziecko Fajne uczucie, ale jak czytam o dziewczynach, które mają z tym problemy to aż się boję myśleć...
prrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 12:04   #14
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: Decyzja .... kiedy !

ja bylam gotowa emocjonalnie na dzidziusia wlasciwie ok miesiac po slubie ale chcialam najpierw skonczyc szkole wiec dzidzius pojawil sie prawie 3 lata po slubie. ale przez ten caly czas myslalam tylko o malenstwie i odliczalam do konca kursow zeby moc sie zaczac starac....
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 20:40   #15
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Decyzja .... kiedy !

Poznalismy sie w sierpniu, w sylwestra zareczyny, a w lutym zaszlam w ciaze). Mala ma 7 miesiecy, slub cywilny wkrotce, koscielny w przyszlym roku.
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 10:06   #16
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Decyzja .... kiedy !

Ja w pierwszą ciąże zaszłam "przypadkiem" jeszcze przed ślubem ,niestety straciłam ją w 12 tygodniu. Teraz jesteśmy ponad rok po ślubie i staramy się bardzo świadomie,z liczeniem dni i stymulacją hormonalną. Wolałabym "iśc na zywioł" ,ale niestety zajscie w ten sposób w moim przypadku mogłoby trwać bardzo długo ,a bycmoze byloby w ogole niemozliwe.
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 19:26   #17
Lilkaa82
Rozeznanie
 
Avatar Lilkaa82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 764
Dot.: Decyzja .... kiedy !

Cytat:
Napisane przez Marina123 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanko. Może głupie ale chciałabym zapytać.
Jestem świeżą mężatką. Miesiąc dopiero
Zastanawiam się czy planowałyście dzidziusia czy po prostu tak wyszło. Wolałyście cieszyć się sobą, czy od razu powiększać rodzinę.
No i jak powiedziałyście mężom o ciąży
Z moim TŻ zamieszkalismy 3 miesiace przed slubem wtedy tez przestalam przyklejac plastry zeby organizm wrocil do normy. Od 4 miesiecy jestesmy malzenstwem a miesiac temu zdecydowalismy sie zaczac starania o dzidziusia teraz bedzie drugi cykl staran i mam nadzieje ze owocny pozdrawiam
__________________
.................... Nasza Kruszynka jest już na świecie 7 miesięcy

Karolinka ur. 19.06.2011r. - 52cm i 2700g szczęścia

24 tyg - 6770g

Jestem żoną mojego męża
Mamo, Tato ! - A ja rosnę i rosnę...
Lilkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.