Włosy ciemny blond, jaki szampon używać? Do włosó blond czy do włosów brązowych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 11:36   #1
NATALA5214
Raczkowanie
 
Avatar NATALA5214
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 101
Wink

Włosy ciemny blond, jaki szampon używać? Do włosó blond czy do włosów brązowych?


To pytanie nurtuje mnie od dawna...
NATALA5214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:10   #2
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: Włosy ciemny blond, jaki szampon używać? Do włosó blond czy do włosów brązowych

Hm, nie musisz koniecznie używać szamponu przeznaczonego do określonego koloru włosów

A jeśli już chcesz - to zależy. Szampony do blond na bazie rumianku lub miodu często rozświetlają włosy słonecznymi refleksami. Natomiast te fioletowe szampony nadają włosom blond zimnego odcienia. Są raczej polecane do zniwelowania żółtawych tonów.

Co do brązów - nie używałam, ale domyślam się,że taki szampon mógłby lekko przyciemnić i pogłębić kolor włosów. (mówię tu o ciemnym blondzie)


Na Twoim miejscu chyba bym wybrała rumianek lub miód. Akurat ładne rozświetlenie na nadchodzące lato
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 19:45   #3
fioletowytulipan
Raczkowanie
 
Avatar fioletowytulipan
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Włosy ciemny blond, jaki szampon używać? Do włosó blond czy do włosów brązowych

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Hm, nie musisz koniecznie używać szamponu przeznaczonego do określonego koloru włosów

A jeśli już chcesz - to zależy. Szampony do blond na bazie rumianku lub miodu często rozświetlają włosy słonecznymi refleksami. Natomiast te fioletowe szampony nadają włosom blond zimnego odcienia. Są raczej polecane do zniwelowania żółtawych tonów.

Co do brązów - nie używałam, ale domyślam się,że taki szampon mógłby lekko przyciemnić i pogłębić kolor włosów. (mówię tu o ciemnym blondzie)


Na Twoim miejscu chyba bym wybrała rumianek lub miód. Akurat ładne rozświetlenie na nadchodzące lato
dokładnie tak jest jak napisałaś sprawdziłam na sobie szampony do blond włosów np. Timotei z rumiankiem powodują jasne refleksy na włosach, natomiast te do brązowych ujednolicają i przyciemniają kolor bardziej do jasnego brązu niż ciemnego blondu
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" (Gabriel Garcia Marquez)
fioletowytulipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 06:38   #4
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Włosy ciemny blond, jaki szampon używać? Do włosó blond czy do włosów brązowych

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 14:56   #5
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Włosy ciemny blond, jaki szampon używać? Do włosó blond czy do włosów brązowych

Niekóre szampony do brązów dają rude refleksy jeśli zawierają hennę.

Kiedyś farbowałam się na czarno i miałam na włosach czerwone refleksy po Timotei henna. Wyglądało to nieziemsko w świetle dziennym. Ale to taka, ot, dygresja
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 17:59   #6
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Włosy ciemny blond, jaki szampon używać? Do włosó blond czy do włosów brązowych

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Niekóre szampony do brązów dają rude refleksy jeśli zawierają hennę.

Kiedyś farbowałam się na czarno i miałam na włosach czerwone refleksy po Timotei henna. Wyglądało to nieziemsko w świetle dziennym. Ale to taka, ot, dygresja
Ot, proszę! Wiecie, ja u siebie nigdy nie zauważałam działania tych specjalnych szamponów. niestety... W przeciwieństwie do innych, ludzie to zawsze widzą zauważą, że bardziej brązik, że centymetr ubyło itd. pf
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:09   #7
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Włosy ciemny blond, jaki szampon używać? Do włosó blond czy do włosów brązowych

Może to przez brak cierpliwości :P

Ale tak serio, to kiedyś używałam tylko szamponu i odżywki, więc efekt był. Dziś używam olejków, myję włosy maskami/odżywkami, więc rzeczywiście małe jest prawdopodobieństwo, żeby kolor z takiego szamponu utrzymał mi się dziś na włosach
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 17:07   #8
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Włosy ciemny blond, jaki szampon używać? Do włosó blond czy do włosów brązowych

Nigdy nie używałam szamponów skierowanych do konkretnego rodzaju włosów. Zawsze sięgałam raczej po dobre, ale uniwersalne szampony. Np. biologiczny szampon Guam sprawdza się zarówno u mnie, mamy i siostry, a każda z nas ma inne włosy. Nie zwracaj na to uwagi ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.