Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-29, 09:09   #61
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez olika128 Pokaż wiadomość
Stria


projekt super, bardzo mi sie podoba dzieki.

Filmu Kingdom jeszcze nie widzialam, strasznie go zjechali w recenzjach , wiec mi odeszla ochota, ale moze lepiej sprawdzic na wlasne oczy
film nie jest wybitnym dzielem, fakt, ale fajne sa w nim migawki z Abu Dhabi. chcialabym go miec na pamiatke. za to widzialam inny dobry film - "caramel" - libanski. fajny, babski, z typu "zyciowych".
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 09:15   #62
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

a tak a propos szukania pracy w Emiratach. myslicie, ze mozna bez problemu znalezc prace w Emiratach bedac w Polsce? oczywiscie przez internet. moj kolega twierdzi, ze nie, bo trzeba chodzic na rozmowy. chce stad wyjechac, ale wiem, ze tu jest duzo pracy, szczegolnie dla budowlancow, wiec w desperacji, jak nie znajde gdzies w Europie, to bym szukala tutaj.
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 10:38   #63
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam, witam... co u Bodzka ? Mysle, ze sama powinna napisac, rozmawialam z nia dzisiaj, radzi sobie w Sharjah dziewczyna calkiem dobrze...

Nie widzialam jeszcze tego filmu "Kigdom", ale chetnie pojde zobaczyc jak Abu Dhabi, Riyad udaje... to bedzie ciekawe.

Wczoraj natomiast zaczal sie w Kinie w Abu Dhabi Mall pokaz Filmow Europejskich, beda je prezentowac, za kazdym razem inna ambasada, dwa razy w miesiacu. Karnet obejmuje 15 filmow, w kwietniu bedzie prezentowany tez polski film.

Wracajac do wczorajszego - belgijskiego - w jezyku flamandzkim - z angielskimi napisami - to jestem zachwycona !

Ja uwielbiam ambitne europejskie kino... tak juz mam...

Tytul wczorajszego dziela: "Everybody`s Famous", w skrocie opowiada o dziewczynie, ktora posiada wspanialy glos ale nie moze sie wypromowac ze wzgledu na swoje warunki zewnetrzne... to piekna opowiesc, jesli chcecie to znalazlam na Internecie recenzje tego filmu i ostatni fragment jak ona spiewa "Lucky Manuelo", utwor skomponowany przez jej ojca...

1. piosenka:
http://www.youtube.com/watch?v=iYzbzL80UD0

2. recenzja:
http://www.reelingreviews.com/everybodysfamous.htm
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 13:54   #64
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Wczoraj natomiast zaczal sie w Kinie w Abu Dhabi Mall pokaz Filmow Europejskich, beda je prezentowac, za kazdym razem inna ambasada, dwa razy w miesiacu. Karnet obejmuje 15 filmow, w kwietniu bedzie prezentowany tez polski film.
o ja tez chce! o ktorej sa seanse? bo ja do 7 pracuje i wiekszosc atrakcji jest dla mnie za wczesnie :/ znasz adres strony z jakas rozpiska, co i kiedy? i po ile jest karnet?
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 05:15   #65
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

W zalaczeniu PDF z programem pokazow Filmow Europejskich w Abu Dhabi i Al Ain.

Koszt karnetu - 150 Dhs

Seanse zaczynaja sie w normalnej dla ludzi pracujacych porze, bo o 20.45h

Bardzo milo w kinie... sami biali... i chyba tylko Ci co tu mieszkaja wiedza, ze to nie rasizm przeze mnie przemawia ale smutna rzeczywistosc....
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf eam2007.pdf (61,1 KB, 33 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 15:43   #66
Martka78
Przyczajenie
 
Avatar Martka78
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,


Ja juz bylam wiosna w Abu Dhabi. Wiem ze wszystko jest tak samo dostepne i w zasadzie czasem takie samo jak w Polsce. Jak bylam to znalazlam nawet sklep Inglota Ale to bylo mile, tyle, ze u nas Inglot jest o wiele tanszy.
Dziekuje za wszystkie rady.
Mowie Wam jak sie ciesze, w koncu zobacze mojego mezaSamemu zle na swiecie.
Apropos kina. Eva dzieki za rozpiske. Juz widze jak siedze tam w kinie i ogladam te filmy. Uwielbiam kino.
Wczoraj bylam na polskim filmie z Doroty Kędzierzawskiej "Pora umierac" - sliczny i naprawde warto zobaczyc, widzialam tez ostatnio czeski film Pieknośc w opałach, tez bardzo ciekawy. Bedzie mi brakowalo tam takiej dostepnosci do kina europejskiego.
Coz bedziemy nadrabiac zaleglosci jak bedziemy jechac do Polski.
Pozdrowienia
Martka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 17:12   #67
Martka78
Przyczajenie
 
Avatar Martka78
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez stria Pokaż wiadomość
a tak a propos szukania pracy w Emiratach. myslicie, ze mozna bez problemu znalezc prace w Emiratach bedac w Polsce? oczywiscie przez internet. moj kolega twierdzi, ze nie, bo trzeba chodzic na rozmowy.
Moj maz znalazl w EA prace bedac w Polsce. Wysylal CV. Zadzwonili do niego i pracuje od lutego w Abu Dhabi.
Rozmowy kwalifikacyjne mozna przez telefon przeprowadzic.
Martka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-31, 03:48   #68
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
W zalaczeniu PDF z programem pokazow Filmow Europejskich w Abu Dhabi i Al Ain.

Koszt karnetu - 150 Dhs

Seanse zaczynaja sie w normalnej dla ludzi pracujacych porze, bo o 20.45h

Bardzo milo w kinie... sami biali... i chyba tylko Ci co tu mieszkaja wiedza, ze to nie rasizm przeze mnie przemawia ale smutna rzeczywistosc....
ekstra! co do szmutnej rzeczywistosci to popieram...
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 04:28   #69
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Martka78 Pokaż wiadomość
Moj maz znalazl w EA prace bedac w Polsce. Wysylal CV. Zadzwonili do niego i pracuje od lutego w Abu Dhabi.
Rozmowy kwalifikacyjne mozna przez telefon przeprowadzic.
Ja tez tak znalazlam prace ... a wlasciwie to praca mnie znalazla bo pracowalam w Anglii gdy moje CV wywarlo wrazenie w Emiratach, he, he, he.... upolowala mnie agencja headhunterska z Irlandii .... jednak swiat to Globalna Wioska....

Zwsze radze nie szukac pracy tylko we wlasnum zakresie ale swoje portfolio przekazac ludziom, ktorzy na poszukiwaniu dobrej pracy znaja sie lepiej.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 13:13   #70
Martka78
Przyczajenie
 
Avatar Martka78
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,


Od wczoraj juz oddycham innym powietrzem. Ale to powietrze pachnie specyficznie. W Polsce zimno i szaro, a u mnie w gorach to nawet juz byl snieg jak wyjezdzalam. Zmienilo mi sie bardzo.
Podroz calkiem znosna. Qatarski linie lotnicze bardzo przyjemne. Zywili nas i nawadniali caly czas co niektorych za bardzo. Bylo 2 takich Austriakow, ktorzy non stop pili i przy tym byli tacy oblesni ( nie da sie ich inaczej okreslic). Niestety nie pachnieli zbyt milo i jak na zlosc siedzieli kolo mnie. Ale jakos przezylam.
Stria widzialam wczoraj jak jechalismy z lotniska ten most, przy ktorym pracujesz!!!! Wyglada prawie tak jak na plikach zalaczonych przez Ciebie.
Mam pare dni zeby sie zaaklimatyzowac. Moj kochany maz o wszystko zadbal zebym jak najmniej musiala sie martwic
Pozdrawiam
Martka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 04:33   #71
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Martka78 - witam Cie goraco na tej piaszczystej ziemi...

Wyspij sie porzadnie... roznica niby tylko 3 godzinna jednak odczuwalna.

Kiedy zaczynasz prace ?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 06:01   #72
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Martka78 - witam Cie goraco na tej piaszczystej ziemi...

Wyspij sie porzadnie... roznica niby tylko 3 godzinna jednak odczuwalna.

Kiedy zaczynasz prace ?
no wlasnie to mialam napisac: witamy na piaszczystej ziemi!!!!

stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 06:05   #73
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Martka78 Pokaż wiadomość

Od wczoraj juz oddycham innym powietrzem. Ale to powietrze pachnie specyficznie. W Polsce zimno i szaro, a u mnie w gorach to nawet juz byl snieg jak wyjezdzalam. Zmienilo mi sie bardzo.
Stria widzialam wczoraj jak jechalismy z lotniska ten most, przy ktorym pracujesz!!!! Wyglada prawie tak jak na plikach zalaczonych przez Ciebie.
Mam pare dni zeby sie zaaklimatyzowac. Moj kochany maz o wszystko zadbal zebym jak najmniej musiala sie martwic
Pozdrawiam
hehehe, milo, ze jedna z pierwszych rzeczy, jakie zobaczylas, jest most
do teraz pamietam wrazenie, jak tu przylecialam. bylo to w marcu i w Polsce tego roku byla wyjatkowo okrutna zima. wylatywalam i byl mroz w PL. a po wyjsciu z lotniska w Abu Dhabi - uderzenie cieplego wilgotnego powietrza
mam nadzieje, ze Ci sie spodoba tutaj.
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 07:18   #74
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Podaje link do programu "Dni Kultury Polskiej w ZEA"

http://www.abuzabi.polemb.net/?docum...652cb3b30038cb

Gdyby sie nie otwieral, to jest na stronie Ambasady Polskiej www.abuzabi.polemb.net w Komunikatach.

Pozdrawiam
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 08:52   #75
rybkad
Zadomowienie
 
Avatar rybkad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 228
GG do rybkad
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dziewczyny,może wy mi pomożecie
Chciałabym wiedzieć z pierwszej ręki kto przedewszystkim ma szanse na pracę w Emiratach.Myślimy z chłopakiem żeby gdzieś wyemigrować za pracą,ja z zawodu jestem kosmetyczką i kończę informatykę,on od lat naprawia laptopy i kończy studia elektroniczne. Wiem,że szuka się pewnie budowlańców ale może inne zawody też są pożadane?
No i jak ze znajomością języków?Angielski wystarczy?I czy trzeba znać perfect czy dobrze wystarczy?
Mam nadzieję,że troszke mi pomożecie
rybkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 04:04   #76
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Podaje link do programu "Dni Kultury Polskiej w ZEA"

http://www.abuzabi.polemb.net/?docum...652cb3b30038cb

Gdyby sie nie otwieral, to jest na stronie Ambasady Polskiej www.abuzabi.polemb.net w Komunikatach.

Pozdrawiam
rany, z deczka sztywno ten program wyglada...
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 04:09   #77
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez rybkad Pokaż wiadomość
Dziewczyny,może wy mi pomożecie
Chciałabym wiedzieć z pierwszej ręki kto przedewszystkim ma szanse na pracę w Emiratach.Myślimy z chłopakiem żeby gdzieś wyemigrować za pracą,ja z zawodu jestem kosmetyczką i kończę informatykę,on od lat naprawia laptopy i kończy studia elektroniczne. Wiem,że szuka się pewnie budowlańców ale może inne zawody też są pożadane?
No i jak ze znajomością języków?Angielski wystarczy?I czy trzeba znać perfect czy dobrze wystarczy?
Mam nadzieję,że troszke mi pomożecie
jak na moj gust to luz. nie tylko budowlancy tu pracuja. informatyka, elektronika, kosmetyka - mysle, ze tez da rade znalezc prace tutaj w tych zawodach. co do jezykow, to angielski wystarczy. co do poziomu, to nie trzeba znac perfect. moj chlopak (ex) znal naprawde nedznie, jak tu przyjechalismy i sie nauczyl. znac nedznie to nic przyjemnego, bo sie czlowiek meczy, ale jak sie mozesz dogadac, czy znasz dobrze, to wystarczy.
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 04:33   #78
Lazik Kolumbus
Raczkowanie
 
Avatar Lazik Kolumbus
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 72
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez stria Pokaż wiadomość
jak na moj gust to luz. nie tylko budowlancy tu pracuja. informatyka, elektronika, kosmetyka - mysle, ze tez da rade znalezc prace tutaj w tych zawodach. co do jezykow, to angielski wystarczy. co do poziomu, to nie trzeba znac perfect. moj chlopak (ex) znal naprawde nedznie, jak tu przyjechalismy i sie nauczyl. znac nedznie to nic przyjemnego, bo sie czlowiek meczy, ale jak sie mozesz dogadac, czy znasz dobrze, to wystarczy.
Ja bym Ci polecił jeszcze do rozpatrzenia Australie.
http://zycie.australink.pl/zycie/
Zwlaszcza ze wzgl. na chlopaka. Pozdrawiam!
__________________
- Baco, pędziliście bimber, znaleźliśmy aparaturę...
- A to dowód?
- Oczywiście!!
- To proszę, też dopisać oskarżenie za gwałt!
- A zgwałciliście kogoś, baco?
- Nie, ale aparaturę tyż mom!

Lazik Kolumbus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 05:48   #79
Martka78
Przyczajenie
 
Avatar Martka78
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dziekuje za powitanie
Tak sobie mysle ze podobaloby mi sie tu bardziej, jakby klimatyzatory nie musialy caly czas chodzic i gdyby okna naszego mieszkania nie musialy centralnie na meczet wychodzic Ma to swoj urok ale o 5 rano - raczej nie. Zniose i to
Wczoraj mialam dluga wycieczke. Przeszlam caly Cornish. Wiatr cudownie wial a slonce juz nie tak mocno swiecilo jak w czerwcu.
Generalnie - musze polubic to miejsce skoro mam tu mieszkac jakis czas.
Kiedy do pracy?
Mysle ze za tydzien.
Co do programu "Dni Kultury Polskiej w ZEA" to faktycznie jakis bardzo sztywny.Zastanawiam sie co mozna bylo innego zaproponowac.
Martka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 07:24   #80
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Martka78 - Abu Dhabi to naprawde przyjemne miasto, wiele osob... oj naprawde wiele osob ucieka z Dubaju do Abu Dhabi, niestety, jednak aby spedzic milo czas nadal trzeba jezdzic do Dubaju, tam oferta jest zdecydowanie bogatsza.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 09:42   #81
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

chce sie wybrac na filmy europejskie na nastepny pokaz - 11 listopada, jesli dobrze pamietam. jesli ktoras z was tam bedzie, to moze jakas kawa po seansie...??
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 11:53   #82
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Tak, następny film 11-go Listopada.... czyli w Polskie Święto Odzyskania Niepodległości.

Ja będę... Insha Allah...
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 08:12   #83
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

"One day in Europe" - czyli - "Jeden dzien w Europie" - film z 2005 roku, rezyser: Hannes Stohr

Wspanialy film....

Akcja rozgrywa sie w jednym dniu w czterech miejscach w Europie w dniu, ktorym odbywa sie Final Pilkarski Ligii Mistrzow w Moskwie, graja druzyny
Galatasaray Istambul i Deportivo La Coruna...

W tym czasie....

Pierwszy watek - Moskwa - Angielka okradziona z bagazu.... rozmowa na komisariacie Policji to piekne polaczenie jezykow angielskiego z niemieckim na bazie rosyjskiego... jest sie z czego posmiac, ojej jakie to prawdziwe...

Drugi watek - Istambul - Niemiec udajacy okradzionego po to aby uzyskac odszkodowanie... ale nie znajacy realiow tego pieknego panstawa, ktore tak bardzo stara sie wejsc do Unii Europejskiej...

Trzeci watek - Santiago de Compostella - Wegier okradziony z aparatu fotograficznego, ale tak naprawde to ze zdjec, ktore robil podczas dwumiesiecznej pielgrzymki... moje wspomnienia z Hiszpanii a dokladnie z Barcelony, gdzie zostalam okradziona... he, he, he to jak ogladanie samej siebie, niezle sie ubawilam.... chociaz wtedy nie bylo mi do smiechu, oj nieeee...

Czwarty watek - Berlin - para Francuzow bez pieniedzy i z zepsutym samochodem zastanawia sie jak tu udac okradzionych aby otrzymac odszkodowanie... no jak to sie dla nich konczy... to trzeba zobaczyc...
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 04:18   #84
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
"One day in Europe" - czyli - "Jeden dzien w Europie" - film z 2005 roku, rezyser: Hannes Stohr
ekstra film zabawny i pokazujacy zderzenie kultur w Europie.
kiedys we Wroclawiu byl tydzien filmu niemieckiego - bardzo mi sie podobalo wtedy, najwyrazniej Niemcy umieja robic dobre filmy. jednym z filmow tam pokazywanych byl film o szefowej kuchni i nowym kucharzu ("wszystko o Marcie" czy jakos tak). teraz Amerykanie zrobili nowsza wersje tego filmu z Zeta-Jones.
juz sie nie moge doczekac nastepnego seansu
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 19:16   #85
aisha25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
GG do aisha25 Wyślij wiadomość przez MSN do aisha25
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam Was wszystkie

Ja moze z innej beczkiOd 30 listopada do 16 grudnia bede w Dubaiu.Bedzie to moja pierwsza wizyta w tym miescie,wogole w tym kraju.Cale dni bede spedzac samotnie wiec moze ktoras z Was mialalaby ochote spotkac sie na jakas kawke?...Mam tez glupie pytanie,nigdy do innych krajow nie mialam przesiadki a tym razem lece do Wiednia i stamtad do Dubaiu,co z moimi bagazami w Wiedniu?czy one odrazu wedruja do samolotu lecacego do Dubaiu i nie musze sie juz o nie martwic?no i jakich temperatur moge spodziewac sie w tym okresie czasu.....
aisha25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 05:00   #86
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez aisha25 Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie

Ja moze z innej beczkiOd 30 listopada do 16 grudnia bede w Dubaiu.Bedzie to moja pierwsza wizyta w tym miescie,wogole w tym kraju.Cale dni bede spedzac samotnie wiec moze ktoras z Was mialalaby ochote spotkac sie na jakas kawke?...Mam tez glupie pytanie,nigdy do innych krajow nie mialam przesiadki a tym razem lece do Wiednia i stamtad do Dubaiu,co z moimi bagazami w Wiedniu?czy one odrazu wedruja do samolotu lecacego do Dubaiu i nie musze sie juz o nie martwic?no i jakich temperatur moge spodziewac sie w tym okresie czasu.....
Witaj Aisha25 !

Polubisz to miasto... zobaczysz, co do Twoich zapytan:

1. Twoj bagaz odprawiasz na lotnisku jako docelowy do Dubaju, wiec nie powinnas sie o niego martwic w Wiedniu, zawsze jednak przy odprawie zapytaj, poinformuja Cie, a jakimi liniami lecisz?

2. Temperatury w Emiratach juz sa niskie... srednio 32 stopnie... tzn., dla porownania takie polskie lato, troche cieplo troche mgly a czasem (bardzo, bardzo sporadycznie) deszczyk popada. W dzien bedziesz mogla sie opalac - chyba bedziesz miala blisko na plaze - wieczorem do sklepow typu Mall tam temperatura srednio 21 stopni, jak dla mnie chlodno i warto miec jakis sweterek ze soba, a w nocy do Clubu i tam juz normalnie, czyli tak, jak lubisz.
Pozdrawiam
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 18:54   #87
aisha25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
GG do aisha25 Wyślij wiadomość przez MSN do aisha25
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Jesli z Krakowa lece do Wiednia i tam mam 45 min na samolot do Dubaiu to chyba docelowym lotniskiem jest Wieden?Ale jak to moze byc w praktyce skoro z wiednia mam po 45 min samolot do dubaiu,przeciez to niewykonalne odebrac bagaz i przejsc przez odprawe w ciagu 45 min???:Lece Austrian Airlines....

No tak wszystko fajnie ale jak sie jest samemu w takim obcym miescie i nie ma sie samochodu to troche trudno chyba jest tam sie poruszac...Ja nie wiem jak ja tam przezyje sama,chyba caly dzien bede siedziec w pokoju....POMOCY
aisha25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 04:48   #88
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Aisha25 - jezeli na bilecie lotniczym masz przelot z Krakowa do Wiednia a potem zaraz za 45 minut do Dubaju, to Wieden jest dla Ciebie lotniskiem tranzytowym, co oznacza, ze lecisz do Dubaju a nie do Wiednia. Zgodnie z tym masz bilet Krakow - Wieden - Dubai - Wieden - Krakow, jak sadze?

Nadajesz w Krakowie swoj bagaz (koniecznie z karteczka z Twoim adresem i numerem telefonu) do Dubaju, a w Wiedniu jak tylko wyladujesz szukaj wg numeru lotow swojego polaczenia do DUBAI, Twoj bagaz w tym czasie umieszcza w odpowiednim samolocie

Nie wiem gdzie bedziesz mieszkac w Dubaju, ale mozesz zlapac taksowke i pojechac gdzie chcesz, nawet bedac sama nie zgubisz sie, tylko pamietaj gdzie mieszkasz aby dojechac z powrotem, tutaj systemu adresowego nie ma w ogole... trudno uwierzyc? A jednak! Korespondencja dociera tylko na P.BOX czyli skrzynke pocztowa i samemu sie ja z poczty odbiera, tak wiec dominuje tu opisowosc w tlumaczeniu dokad chcemy jechac, np. budynek Toyoty naprzeciwko HSBC Bank... i tak dalej

Jesli dobrze pamietam, to chyba pytalas kiedys o dzielnice Jumairah, jesli tam bedziesz mieszkac, to na plaze masz dwa kroki.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 04:53   #89
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez aisha25 Pokaż wiadomość
Jesli z Krakowa lece do Wiednia i tam mam 45 min na samolot do Dubaiu to chyba docelowym lotniskiem jest Wieden?Ale jak to moze byc w praktyce skoro z wiednia mam po 45 min samolot do dubaiu,przeciez to niewykonalne odebrac bagaz i przejsc przez odprawe w ciagu 45 min???:Lece Austrian Airlines....

No tak wszystko fajnie ale jak sie jest samemu w takim obcym miescie i nie ma sie samochodu to troche trudno chyba jest tam sie poruszac...Ja nie wiem jak ja tam przezyje sama,chyba caly dzien bede siedziec w pokoju....POMOCY
zdazysz sie odprawic. zapomnij o bagazu i lec do kolejnej bramki, gdzie masz odprawe na samolot do Dubaju i tyle.
jesli bys byla w Abu Dhabi, to chetnie bym sie z Toba spotkala. tylko piatek mam wolny na wyprawe do Dubaju.
3maj sie
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 04:58   #90
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

wczoraj bylam w Dubaju na kolacji w rosyjskiej restauracji (hotel Moscow). ahhhhh, jakie dobre zarelko! swojskie sledzik, galareta (nie dla mnie oczywiscie), salatka, pierogi z grzybami, wodeczka, ciasto.... mniam!!
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.