Pare problemów ze skórą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-14, 15:39   #1
Miloszzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 37

Pare problemów ze skórą


Witajcie.

Nie będę ukrywał - mam mały problem z upierdliwymi pryszczami.

Otóż. Co robić aby się nie pojawiały a istniejące zniknęły?

Mam 17 lat (wiem, że to taki wiek ale niektórzy takich problemów nie mają). Używałem i używam najróżniejszych kosmetyków do oczyszczania twarzy (Garnier - Czysta skóra, Perfecta z siarką, Clean i coś tam - specjalny na trądzik), peelingi, maseczki itp. Brałem nawet środki homeopatyczne i generalnie... wszystko gó**o dało.

Nie mam tego na całej twarzy, aczkolwiek ciągle pojawiają mi się pojedyncze, czasami są w jednym momencie dwa, trzy...

Na brodzie mam również czerwone przebarwienia widoczne przy ostrzejszym świetle albo słońcu... Ale już mnie to trochę irytuje.

Na polikach również mam czerwone plamy, ale to na dworzu tylko. Chciałbym mieć skórę jednolitą a nie czasem plamy na brodzie, czasem poliki czerwone od przebywania na dworzu...

I ostatnie pytanie... mam suchą skóre, często muszę ja nawilżać, ale mimo to na płatkach uszu i z tyłu mi sie łuszczy naskórek... fatalnie to wygląda... nie wiem czym to spowodowane...

Wie ktoś w takim razie jak z tym walczyć?

pzdr

Edytowane przez Miloszzz
Czas edycji: 2009-02-14 o 15:41
Miloszzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 15:45   #2
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Pare problemów ze skórą

Cytat:
Napisane przez Miloszzz Pokaż wiadomość
Wie ktoś w takim razie jak z tym walczyć?
Problem pierwszy - dermatolog.
Problem drugi - dermatolog.
Problem trzeci - wspomnieć przy wizycie u dermatologa. Póki co krem, który ochroni twarz na mrozie - generalnie coś natłuszczającego. Tu więcej: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=293742
Problem czwarty - tak tak, dermatolog!

Edytowane przez sabona89
Czas edycji: 2009-02-14 o 15:50
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 16:34   #3
Miloszzz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 37
Dot.: Pare problemów ze skórą

Byłem i żadnych rezultatów. Wole coś domowymi sposobami, dieta może specjalna? nie wiem, dlatego pytam osoby orientujące sie w temacie

pzdr
Miloszzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 06:42   #4
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Pare problemów ze skórą

spróbuj iść do innego, ja byłam u 4 az w końcu trafiłam na dobrego ale jeśli się już tak opierasz to po pierwsze zamieniłabym kosmetyki drogeryjne na apteczne-jakiś żel do mycia twarzy i krem. co do przebarwień po pryszczach to polecam Acne derm lub skinoren-to to samo tylko AD jest tanszy Skoro to nie jest jakis duzy wysyp pryszczy to cos punktowego mozna zastosowac np effaklar K aha co do "diety" to tradycyjnie unikaj słodkiego ostrego i duzej chemii w jedzeniu mozesz łykac cynk forte ii wit B6

Edytowane przez dusiaaa
Czas edycji: 2009-02-15 o 06:44
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 11:21   #5
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Pare problemów ze skórą

kosmetyki apteczne!!!! te drogeryjne pogarszają sytuację, a być może tylko i wyłącznie przez nie masz ten problem. polecam serię Cleanance z Avene, czyli żel do mycia bez mydła (świetnie oczyszcza i nie wysusza), na noc cleanance k z kwasami, co oczyści Ci skórę, a na dzień kremik nawilżający/matujący - jak wolisz. od razu zobaczysz różnicę.

Edytowane przez Bathory
Czas edycji: 2009-02-15 o 11:24
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.