Paniczny strach przed dentystą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 12:02   #1
monique 90
Raczkowanie
 
Avatar monique 90
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 261

Paniczny strach przed dentystą


Cześć dziewczynki,
jestem tu nowa. Piszę tutaj, mam nadzieję, że mnie jakoś wspomożecie duchowo
Otóż mój problem polega na panicznym wręcz strachu przed dentystami. Mogło to być spowodowane tym, że zazwyczaj trafiałam na osoby mało przejmujące się pacjentem. Z siostrą chodziłyśmy do tych samych dentystów, ona wychodziła i mówiła, że nie bolało. Ja po tym samym zabiegu z tą samą osobą wychodziłam z płaczem, a wręcz rykiem
Przez ten strach przed stomatologami moje zęby są w opłakanym stanie, najchętniej nie otwierałabym ust w ogóle. Nie będę wymieniać tutaj wszystkich moich wad uzębienia, bo jest tego po prostu za dużo.
Niedawno się ocknęłam, co ja tak naprawdę robię, przecież do dentysty trzeba chodzić. Tylko też mam teraz 3 problemy.
1. Po pierwsze wstydzę się otworzyć buzię przy dentyście (w sumie przed każdym)
2. Nie mam pieniążków, żeby leczyć zęby prywatnie (a niektóre wady chyba nie nadają się na NFZ)
3. Ból... Jestem przerażona na myśl o wizycie u dentysty.

Co ja mam począć?
monique 90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:21   #2
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Paniczny strach przed dentystą

no cóż. musisz pokonać strach i się jednak wybrać do dentysty. uwierz, że dentyści widzieli już wiele, szczególnie ci z NFZ . ; ) po diagnozie w NFZ wyślą Cię na poszczególne zabiegi jeśli jest taka potrzeba. nie wszystkie są aż tak drogie - wiem bo miałam z tym sporo styczności . zależy też co Ci dolega - może zbyt wyolbrzymiasz problem ? : >
ja uważam że strach przed dentystą przełamiesz tylko i wyłącznie jak do niego pójdziesz. koniec kropka. : )
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 08:52   #3
Hanaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 120
Dot.: Paniczny strach przed dentystą

Kiedyś bałam się panicznie wręcz dentysty - poskutkowało to tylko jednym - zepsutymi zębami. Przełamałam swój strach i dzisiaj mam wszystkie zęby zdrowe. Jak to zrobiłam:
1. Wiedziałam, ze muszę,
2. Znalazłam stałego dentystę, do którego chodzę zawsze i mówiłam mu na początku o swoim panicznym strachu

Teraz pójście do dentysty to jak wizyta u fryzjera - poza tym znieczulenia są po to by z nich korzystać.
Hanaka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.