Dania z brokułów - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-17, 13:55   #151
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Dania z brokułów

Cytat:
Napisane przez sweetmadijka Pokaż wiadomość
hmmm gotowane brokuly z serkiem light ?:P
albo gotowane brokuly z pomidorkiem , smietanka zapieczone ??
A z jogurtem też by się zapiekło? Mogę prosić o jakieś dokładniejsze wskazówki ? Brzmi ciekawie .
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 15:49   #152
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Dania z brokułów

Nie wiem czy już był taki przepis ,ale podam go.
Warzywa w sosie beszamelowym.
Głównie sa to brokuły i kalafior,ale może być też marchewka pokrojona w plastry.Ja robię z wszystkimi trzema ,ale pojedynczo tez będą smakować.


No to tak:Warzywka ugotować.
Sos:2 łyżki masła rozpuścić na patelni,wlać około 1,5 szklanki mleka i 100ml śmietany.Gotowac pare minut mieszając cały czas.Jak zgęstnieje dodajemy startego sera żółtego(ilośc dowolna,zależy jak kto lubi,jeśli jednak sos wyszedł bardzo rzadki należy dodac trochę więcej).Odcedzamy warzywa i polewamy sosikiem.Sos tak fajnie zastyga na warzywach i jest mniam.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 15:10   #153
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Dania z brokułów

dziewczyny a czy któraś z was zna dobry przepis na sos z serka topionego do brokułów? chciałabym jutro zrobić, ale dużo takich przepisów jest w sieci i nie potrafię znieść w smaku niczego z mlekiem, więc skłoniłabym się w stronę takiego przepisu ze śmietanką, ale co sądzicie? (znalazłam na czarnej oliwce)

Expresowy sos serowy


Składniki:
- dwa serki topione (kiełbaski),
- pół szklanki bulionu (może być z kostki),
- pół szklanki śmietany albo mleka,
- dodatki typu sól, pieprz, zioła, natka, koperek, pokrojona drobno szynka, kiełbasa peperoni itp


Jak przyrządzić?
Do rondelka wlewamy bulion, jak będzie dobrze ciepły wyciskamy z kiełbasek serek topiony (ten rozpuszcza się najszybciej) jak ser się rozpuści dodajemy mleko lub śmietanę - ja je dodaję "na oko", tak, żeby miało to konsystencję sosu, więc nie możemy mlekiem zbyt rozgęścić itd.
Na koniec dodajemy przyprawy i dodatki.
Gotowe.

Potrzebne przybory:
Rondelek, łyżka do mieszania.

Jak podawać?
W sosierce.

Uwagi:
sos przyrządzamy tuż przed podaniem, bo szybko stygnie i gęstnieje. Można go stosować do mięs, warzyw - typu szparagi, kalafior itp.
Dla mnie bomba.
Jeśli robimy bulion z kostki - uwaga wychodzi raczej słony.

ktoś inny zamieścił taki przepis:

·Ja znam inny przepis na szybki sos serowy
dwie łyżki masła rozpuszczamy na patelni, dodajemy dwie łyżki mąki - i robimy leciutka zasmażkę (nie może sie przyrumienić). powoli wlewamy na patelnie pół szklanki mleka i mieszamy, żeby nie było grudek, Potem do masy wlewamy pół szklanki bulionu (np. z kostki) i dalej mieszamy. Solimy, pieprzymy i na końcu dodajemy starty żółty ser chwilkę trzymamy na ogniu - aż sie ser stopi i gotowe - całość trwa może z 15 min góra


Robiła któraś sosik z serka topionego do brokułów?
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 19:57   #154
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania z brokułów

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
A z jogurtem też by się zapiekło? Mogę prosić o jakieś dokładniejsze wskazówki ? Brzmi ciekawie .
ja ostatnio zajadam sie taką wersja:
- poł paczki mrożonych brokuł
- 30 g makaronu razowego swiderki (moze być pominięty)
- pół kostki chudego twarogu
- 20 g płaków migdałowych

Twaróg w kosteczkę, płatki rpażymi na patelni. Wszystko mieszamy ejszcze gorące, mozena na chwilę do mikrofalówki abys erek się taki fajny miękki zrobił
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 19:59   #155
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Dania z brokułów

spróbuję niedługo
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 12:38   #156
macarena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dania z brokułów

najprostsza sałatka z brokułów

składniki:
  • świeże brokuły
  • ser pleśniowy (rodzaj wedle uznania, ja lubię camembert naturalny lub z pieprzem)
  • cebula
  • majonez
wykonanie:
Surowego brokuła dzielimy na małe różyczki i myjemy, cebulę kroimy w kostkę i ser również. Wszystko razem mieszamy z majonezem (najlepiej kieleckim).
Nie gotujemy brokułów i niczym nie doprawiamy sałatki. Wierzcie lub nie ale sałatka jest pycha.
Smacznego.
macarena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:04   #157
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Dania z brokułów

Macarena, chyba się głodna zrobiłam...
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-02, 19:46   #158
Basiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 330
Wyślij wiadomość przez ICQ do Basiula
Dot.: Dania z brokułów

Mam jakieś 30 przepisów od was i teraz pora na eksperymenty Brokuły uwieeeeeeeeeeelbiam
Basiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 00:22   #159
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Dania z brokułów

nie wiem czy był już przepis na taką sałatkę


sałatka brokułowo-słonecznikowa

(dużego)brokuła dzielimy na różyczki, łodyżki obieramy(przynajmniej ja zawsze obieram) i kroimy na mniejsze kawałki o gotujemy partiami w wodzie z Vegetą (lub czymś w tym rodzaju)

na suchej patelni podprażamy ziernenka słonecznika

szynkę kroimy w wąskie paseczki

wszysto mieszamy, dodajemy majonez i pieprz



pyszne są też brokuły w cieście piwnym z sosem czosnkowym

2 brokuły
olej do smażenia
mielona papryka

na ciasto:
1,5 szk. mąki
2 jajka
3 szk. jasnego piwa
gałka muszkatołowa

sos:
1 litr naturalnego jogurtu
4 łyżki majonezu
1 mini kostka czosnek Knorr (lub czosnek granulowany)
sól, pieprz

Brokuły podziel na różyczki(nie za drobne), wrzuć na chwilę do wrzątku(woda z Vegetą/kostką rosołową/ziarenkami smaku).
Mąkę, jajka, piwo- zmiksuj. Dodaj sól, pieprz, startą gałkę muszkatołową. Ciasto wstaw na godzinę do lodówki.
Różyczki brokułów maczaj w cieście i smaż w głębokim tłuszczu na złoty kolor. Jogurt wymieszaj z majonezem i mini kostką czosnek Knorr, dopraw solą i pieprzem. Brokuły polej sosem, oprósz papryką.


(zagubiony przepis na brokuły w cieście odzyskałam dzięki Siostrze, której kiedyś go dałam )
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 11:10   #160
MiliVanili
Wtajemniczenie
 
Avatar MiliVanili
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 308
Dot.: Dania z brokułów

nie nwiem czy nie zdubluje przepisu, ale ja robie kotleciki z brokułów i są pyszne

Mój sposób:
gotuje brokuły na miękko (wtedy łatwiej je rozdrobnić) i przeciskam przez maszynke do ziemniaków żeby powstała jednolita papka, podsmażam cebule (chociaż nie zawsze, zależy ile mam czasu i czy nie zapomne ) łącze cebulke z ostygniętymi już rozdrobniomymi brokułami i wbijam jedno jajko - to w zależności ile mam masy brokułowej, ale tak na oko, żeby się ładnie "posklejało" ze sobą, jeżeli masa jest za żadka i nie da się uformować kotlecika to dodaję bułkę tartą, no chyba ze ładnie się wszystko łączy to wtedy już nie, do tego czosnek, mnóstwo czosnku do smaku sól i pieprz i znowu czosnek 2-3 ząbki powinny wystarczyć, ale ja wole intensywniejszy posmak w kotlecikach, obraczam w panierce i na patelnie jak z mielonymi, w zasadzie wszystko prawie tak samo jak w przypadku mielonych, z wyjątkiem głównego składnika no i bułki do nadania odpowiedniej konzystencji - ja wole tarta niż rozmokłą wychodzą pyszne
MiliVanili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 11:36   #161
mzroksana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Dania z brokułów

Ja uwielbiam spaghetti z brokułami i pieczarkami. Może to niezbyt wyrafionowane danie ale warte grzechu. Do tego parmezan i lampka wina i mamy pełnię szczęścia A do tego mało sprzatania
mzroksana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-14, 12:14   #162
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Dania z brokułów

Cytat:
Napisane przez MiliVanili Pokaż wiadomość
nie nwiem czy nie zdubluje przepisu, ale ja robie kotleciki z brokułów i są pyszne

Mój sposób:
gotuje brokuły na miękko (wtedy łatwiej je rozdrobnić) i przeciskam przez maszynke do ziemniaków żeby powstała jednolita papka, podsmażam cebule (chociaż nie zawsze, zależy ile mam czasu i czy nie zapomne ) łącze cebulke z ostygniętymi już rozdrobniomymi brokułami i wbijam jedno jajko - to w zależności ile mam masy brokułowej, ale tak na oko, żeby się ładnie "posklejało" ze sobą, jeżeli masa jest za żadka i nie da się uformować kotlecika to dodaję bułkę tartą, no chyba ze ładnie się wszystko łączy to wtedy już nie, do tego czosnek, mnóstwo czosnku do smaku sól i pieprz i znowu czosnek 2-3 ząbki powinny wystarczyć, ale ja wole intensywniejszy posmak w kotlecikach, obraczam w panierce i na patelnie jak z mielonymi, w zasadzie wszystko prawie tak samo jak w przypadku mielonych, z wyjątkiem głównego składnika no i bułki do nadania odpowiedniej konzystencji - ja wole tarta niż rozmokłą wychodzą pyszne
Brzmi pysznie, a czy smażysz je potem w głębokim tłuszczu?
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 12:40   #163
MiliVanili
Wtajemniczenie
 
Avatar MiliVanili
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 308
Dot.: Dania z brokułów

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Brzmi pysznie, a czy smażysz je potem w głębokim tłuszczu?
Nie, na patelni na odrobinie oleju lub margaryny, podobnie jak kotlety mielone, ale mysle, ze to kwestia upodobania, równie dobrze może to być głęboki tłuszcz a póżniej na talerzyk z papierem i troszke odsączyć
MiliVanili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 21:39   #164
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Dania z brokułów

PYSZNA SAŁATKA Z BROKUŁÓW

składniki:

*brokuły (ugotowane)
*fasolka czerwona (z puszki)
*papryka czerwona, żółta, zielona (świeża)

do tego sos czosnkowy z jogurtu naturalnego z przyprawą tzatziki (zamiast tej przyprawy można dodac po prostu czosnek, troszkę soli itp. wg uznania)

Smacznego
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 12:50   #165
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Dania z brokułów

Cytat:
Napisane przez MiliVanili Pokaż wiadomość
nie nwiem czy nie zdubluje przepisu, ale ja robie kotleciki z brokułów i są pyszne

Mój sposób:
gotuje brokuły na miękko (wtedy łatwiej je rozdrobnić) i przeciskam przez maszynke do ziemniaków żeby powstała jednolita papka, podsmażam cebule (chociaż nie zawsze, zależy ile mam czasu i czy nie zapomne ) łącze cebulke z ostygniętymi już rozdrobniomymi brokułami i wbijam jedno jajko - to w zależności ile mam masy brokułowej, ale tak na oko, żeby się ładnie "posklejało" ze sobą, jeżeli masa jest za żadka i nie da się uformować kotlecika to dodaję bułkę tartą, no chyba ze ładnie się wszystko łączy to wtedy już nie, do tego czosnek, mnóstwo czosnku do smaku sól i pieprz i znowu czosnek 2-3 ząbki powinny wystarczyć, ale ja wole intensywniejszy posmak w kotlecikach, obraczam w panierce i na patelnie jak z mielonymi, w zasadzie wszystko prawie tak samo jak w przypadku mielonych, z wyjątkiem głównego składnika no i bułki do nadania odpowiedniej konzystencji - ja wole tarta niż rozmokłą wychodzą pyszne
Ale narobiłaś mi smaka
Coś mi się wydaje, że je dzisiaj upichcę
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 23:10   #166
almanka
Przyczajenie
 
Avatar almanka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
Dot.: Dania z brokułów

Przyłączam się do maniaczek brokułów, MiliVanili Twój przepis wypróbuję w pierwszej kolejności bo bardzo lubię wszelkie kotleciki (ale tylko wegetariańskie), więc z brokułków muszą być pycha
almanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 23:41   #167
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Dania z brokułów

Cytat:
Napisane przez almanka Pokaż wiadomość
Przyłączam się do maniaczek brokułów, MiliVanili Twój przepis wypróbuję w pierwszej kolejności bo bardzo lubię wszelkie kotleciki (ale tylko wegetariańskie), więc z brokułków muszą być pycha
Są pycha
Nie wytrzymałam i zrobiłam dzisiaj.
Było warto
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 08:00   #168
MiliVanili
Wtajemniczenie
 
Avatar MiliVanili
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 308
Dot.: Dania z brokułów

Cieszę się, że Wam smakowało U mnie w domu wszyscy przepadają za tymi kotlecikami, zwłaszcza mój TŻ, chociaż musze przyznać, że ciężko było go namówić do spróbowania pierwszej bezmięsnej potrawy, bo to typowy mięsożerca jest... tzn BYŁ
MiliVanili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 09:15   #169
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Dania z brokułów

Też wypróbuję ten przepis, ale chyba dopiero w długi weekend.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 11:26   #170
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Dania z brokułów

Cytat:
Napisane przez MiliVanili Pokaż wiadomość
Cieszę się, że Wam smakowało U mnie w domu wszyscy przepadają za tymi kotlecikami, zwłaszcza mój TŻ, chociaż musze przyznać, że ciężko było go namówić do spróbowania pierwszej bezmięsnej potrawy, bo to typowy mięsożerca jest... tzn BYŁ
U mnie też trudno było namówić tz-ta
Najpierw jak przyszedł do kuchni, zajrzał do garnka i mówi "A Ty znowu coś zielonego gotujesz?"
A potem jak już usmażyłam i pachniało zachęcająco to oczywiście capnął sobie jednego kotleta i o dziwo stwierdził, że mu smakują
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 16:26   #171
Gosiaq
Raczkowanie
 
Avatar Gosiaq
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 370
GG do Gosiaq Send a message via Skype™ to Gosiaq
Dot.: Dania z brokułów

Cytat:
Napisane przez MiliVanili Pokaż wiadomość
nie nwiem czy nie zdubluje przepisu, ale ja robie kotleciki z brokułów i są pyszne

Mój sposób:
gotuje brokuły na miękko (wtedy łatwiej je rozdrobnić) i przeciskam przez maszynke do ziemniaków żeby powstała jednolita papka, podsmażam cebule (chociaż nie zawsze, zależy ile mam czasu i czy nie zapomne ) łącze cebulke z ostygniętymi już rozdrobniomymi brokułami i wbijam jedno jajko - to w zależności ile mam masy brokułowej, ale tak na oko, żeby się ładnie "posklejało" ze sobą, jeżeli masa jest za żadka i nie da się uformować kotlecika to dodaję bułkę tartą, no chyba ze ładnie się wszystko łączy to wtedy już nie, do tego czosnek, mnóstwo czosnku do smaku sól i pieprz i znowu czosnek 2-3 ząbki powinny wystarczyć, ale ja wole intensywniejszy posmak w kotlecikach, obraczam w panierce i na patelnie jak z mielonymi, w zasadzie wszystko prawie tak samo jak w przypadku mielonych, z wyjątkiem głównego składnika no i bułki do nadania odpowiedniej konzystencji - ja wole tarta niż rozmokłą wychodzą pyszne

ja troszę zmieniłam przepis bo miałam mało brokułów (niecale pol paczki) dałam do tego paprykę, marchewkę, troszke pora -wszystko gotowane. +cebula, czosnek, jajko, i pol paczuszki ryzu
i wysżło niesamowicie smaczne
Dzięki Ci za ten przepis

PS. mój TŻ jak zobaczyl ze gotuje warzywa powiedział "to ty tam sobie zrób a ja coś innego zjem" ale jak nalozylam mu te kotleciki to ... jeszcze nie widzialam zeby tak szybko jadł i zachwalał ze strasznie pyszne

Dzięki jeszcze raz
Gosiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:08   #172
MiliVanili
Wtajemniczenie
 
Avatar MiliVanili
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 308
Dot.: Dania z brokułów

Cytat:
Napisane przez Gosiaq Pokaż wiadomość
ja troszę zmieniłam przepis bo miałam mało brokułów (niecale pol paczki) dałam do tego paprykę, marchewkę, troszke pora -wszystko gotowane. +cebula, czosnek, jajko, i pol paczuszki ryzu
i wysżło niesamowicie smaczne
Dzięki Ci za ten przepis

PS. mój TŻ jak zobaczyl ze gotuje warzywa powiedział "to ty tam sobie zrób a ja coś innego zjem" ale jak nalozylam mu te kotleciki to ... jeszcze nie widzialam zeby tak szybko jadł i zachwalał ze strasznie pyszne

Dzięki jeszcze raz
o to bede musiala wyprobowac nowa wersje tylko bez marchewki, bo nie przepadam, ale brzmi naprawde swietnie

a jezeli chodzi o dania z brokulow to wczoraj na szybciora zrobilam jeszcze brokulki w sosie szpinakowym, nie wiem co mi przyszlo do glowy, zostalo mi troche szpinaku z przedwczorajszego obiadu i postanowilam znowu popraktykowac tez bylo pyszne jakby ktos byl zainteresowany to moge podac ten moj nowy przepisik, chociaz narazie jest w fazie testow i napewno bedzie jeszcze udoskonalany
MiliVanili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 14:47   #173
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Dania z brokułów

ja uwielbiam sałatkę z odgotowanych brokułów, pokrojonego jajka na twardo i groszku zielonego (kupuję ten w puszcze, żeby szybciej było) i oczywiście z dodatkiem jogurtu, czasem jogurt mieszam z mieszanką ziół (takie sosy co sprzedają praktycznie w każdym spożywczym)...
pycha
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 18:07   #174
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Dania z brokułów

Kupiłam ostatnio książeczkę "Pyszne warzywa na naszym stole" i wypróbowałam jeden z przepisów tam zamieszczonych.

BROKUŁY W SOSIE Z SERA PLEŚNIOWEGO

Ok 50 dag różyczek brokułu (mogą być z mrożonki)
10 dag sera pleśniowego, np rokpol (ja robiłam z lazurem)
2 łyżki śmietany
sól
pieprz

Różyczki brokułu wrzucić na patelnię, podlać 3-4 łyżkami wody, gotować aż zmiękną a płyn wyparuje. Dodać rozkruszony ser wymieszany ze śmietaną, podgrzewać aż się rozpuści i równomiernie pokryje brokuł, doprawić solą i pieprzem. Pyszne.

(mam nadzieję że nie powtarzam przepisu)
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 18:17   #175
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Dania z brokułów

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;7621735]ja uwielbiam sałatkę z odgotowanych brokułów, pokrojonego jajka na twardo i groszku zielonego (kupuję ten w puszcze, żeby szybciej było) i oczywiście z dodatkiem jogurtu, czasem jogurt mieszam z mieszanką ziół (takie sosy co sprzedają praktycznie w każdym spożywczym)...
pycha [/quote]
hmmm, spróbuję to z majonezem i może ogórkiem konserwowym...
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 11:52   #176
zielonka88
Raczkowanie
 
Avatar zielonka88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 462
Dot.: Dania z brokułów

to i ja wam podam moj sprawdzony przepis na brokułki

Brokułki gotuję, zazwyczaj tez jakis makaronik (np. świderki), bo samymi brokułkami mój TŻ się nie najada
A w międzyczasie robie taki sosik: \
podsmażam troszkę wedlinki(chociaz niekoniecznie- jak nie bylo wedlinki to robiłam bez), na to śmietana, mieszam, mieszam, dodaje pół kostki rosołowej i trójkącik serka topionego, mieszam, mieszam, do tego czosnek(ja najczesciej daję taki w proszku ale jak kto woli- ok. 1 łyżeczka z małym czubem) i ziółka- majeranek , pietruszka.
I wszystko mieszam i ciap na talerz. Sos wychodzi gesty i naprawde przepyszne danie! sos pachnie wyśmienicie.
zielonka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 13:11   #177
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Dania z brokułów

może i pyszne, ale ja za czosnkiem nie przepadam a już zwłaszcza w nadmiarze
jak będą brokuły dzisiaj w sklepie, to może coś nowego wymyślę
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 15:40   #178
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Dania z brokułów

A ja chyba najbradziej lubię zapiekane pod beszamelem.
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 15:46   #179
naatalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 403
GG do naatalia
Dot.: Dania z brokułów

a ja robie sałatke:

rozyczki brokula
rozyczki kalafiora
pomidor
lyzka majonezu
lyzka gestego jogurtu
czosnek
sol
pieprz
oregano

myje porzadnie brokula i kalafiora,dziele na rozyczki i do michy(nie gotuje,surowe,chrupiace lubie),nastepnie sparzam pomidorka sciagam skorke kroje w kostke i do michy,tre zabek czosnku tez do michy,dodaje lyzke majonezu i jogurtu tak zeby wszystkie skladniki sie polaczyly ale zeby tez nie plywaly w sosie.na koniec sol pieprz i sporo oregano i wcinam. dla mnie pycha bo warzywka uwielbiam
naatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 08:37   #180
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Dania z brokułów

Witam
Jestem Świeżynką na tym forum, ale muszę powiedzieć, że dość często podglądałam Wasze przepisy Dopiero wczoraj zmobilizowałam się i zalogowałam się.
Poniżej podaję przepis na zapiekankę z brokułami i kurczakiem. Zapiekanka jest moim eksperymentem kulinarnym. Przepis obiegł prawie wszystkie koleżanki w pracy

Zapiekanka z brokułami

Brokuły świeże lub opakowanie mrożonych
Filet z kurczaka
10-15 dag oliwek
Makaron (dowolny)
Śmietanka 30% - 500 ml
20 dag żółtego sera
Sól, pieprz, czosnek świeży i granulowany (mogą być kostki z Knorra)

Brokuły zblanszować.
Ugotować makaron w osolonej wodzie z łyżką oliwy.
Filet z kurczaka pokroić w kostkę, obsypać przyprawą do kurczaka i podsmażyć.
Pokroić oliwki.
Śmietankę doprawić solą, pieprzem, dużą ilością czosnku (ja dodaję kilka ząbków i dodatkowo granulowany czosnek lub w kostkach z Knorra).
Do dużej miski wrzucić ugotowany makaron, podsmażoną pierś z kurczaka, brokuły ( wcześniej trzeba porozdzielać większe różyczki brokuła) i oliwki. Wlewamy do tego doprawioną śmietankę i mieszamy. Całość wrzucamy do naczynia żaroodpornego (ewentualnie blaszki) i pieczemy w nagrzanym piekarniku. Po ok. 20 min. pieczenia posypujemy startym żółtym serem i pieczemy jeszcze ok. 10 min. Czas pieczenia pisałam na „oko”, wiec w trakcie pieczenia trzeba "czuwać".
Smacznego
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.