Borelioza-''cichy zabójca'' - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-10, 11:59   #121
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 768
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

U mnie wczoraj zdiagnozowano boreliozę, pogorszył mi się stan, trafiłam do szpitala i zrobiłam wszystkie badania, niestety z bartonellą w pakiecie. Prawdopodobnie od boreliozy miałam problemy z jelitami, na razie nie czuję się już źle ale będę szukać lekarza ILADS. Jako dziecko spędzałam bardzo dużo czasu w lasach, nieraz miałam kleszcza, kilka lat temu robiłam praktyki w Straży Leśnej, potem działałam z organizacjami eko w lasach a że był wysyp kleszczy w ostatnich latach przez zbyt łagodne zimy... nie miałam rumienia, ale to nie szkodzi, żeby to dziadostwo nas zaraziło. Teraz już nawet nie trzeba być w lesie, bo nawet na trawnikach siedzą i tylko czekają, żeby użreć.

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2018-11-10 o 12:03
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 10:29   #122
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj zdiagnozowano boreliozę, pogorszył mi się stan, trafiłam do szpitala i zrobiłam wszystkie badania, niestety z bartonellą w pakiecie. Prawdopodobnie od boreliozy miałam problemy z jelitami, na razie nie czuję się już źle ale będę szukać lekarza ILADS. Jako dziecko spędzałam bardzo dużo czasu w lasach, nieraz miałam kleszcza, kilka lat temu robiłam praktyki w Straży Leśnej, potem działałam z organizacjami eko w lasach a że był wysyp kleszczy w ostatnich latach przez zbyt łagodne zimy... nie miałam rumienia, ale to nie szkodzi, żeby to dziadostwo nas zaraziło. Teraz już nawet nie trzeba być w lesie, bo nawet na trawnikach siedzą i tylko czekają, żeby użreć.
Ja robiłam pracę dyplomową na temat występowania kleszczy w trójmiejskim parku krajobrazowym i najwięcej skurczybyków siedziało przy ścieżkach ludzi. W głębi lasu było ich mniej. Nimfy kleszcza są tak maleńkie, że bez problemu idzie przeoczyć ugryzienie

Jeśli diagnoza się u mnie potwierdzi to też najprawdopodobniej chciałabym spróbować leczenia metodą ILADS
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 20:34   #123
AnkaSasanka2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 3
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

W czwartek idę na badanie biorezonansem, które powinno wykryć bakterie i grzyby w moim organizmie. Koszt takiego badania ok 200zl. Także w Mikołajki dowiem się co mi jest, a przynajmniej czy mam w organizmie syf od kleszczy. Moja historia jest taka, że od jakiegoś czasu (ciężko jest tu określić konkretny czas, ponieważ nie zwracała uwagi na te wszystkie symptomy razem, dopiero niedawno to wszystko połączyła w calosc) nie mogę wstać z łóżka, po prostu nie mam siły, jestem potwornie zmęczona. Dodatkowo doszły koszmarne bóle stawów na dłoniach, łokcie, kostki, kolana, - do takiego stopnia że nie jestem w stanie trzymać długopisa w ręce!! Jakieś 2lata temu latem goraczkowalam - temperatura ok 37-38stopni Celsjusza. Dodatkowe objawy, które zauważyłam to zaniki pamięć, problemy z wyslowieniem się, problemy z koncentracja. Mieszkam na wsi, więc kontakt z lasem, łaka i czy innymi trawiastymi miejscami jest nie unikniony. Tak więc kleszczy miałam z 100przez całe życie, ale nigdy nie pojawił się rumień wędrując. Teraz żałuję, że już dawno nie zgłosiłam się do lekarza, ale cóż.... Mam tylko nadzieję, że wszystko będzie OK i będę zdrowa, a te moje objawy to wynik stresu lub przemeczenia. Dodam tylko, że zawsze byłam osoba aktywna fizycznie: uprawianie sportu, bieganie, siłownia tomoje pasję ale od jakiegoś czasu jestem zmuszona zrezygnować z pasji, bo po prostu nie jestem w stanie wstać.... W czwartek dam znać co i jak!
AnkaSasanka2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 20:54   #124
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Cytat:
Napisane przez AnkaSasanka2907 Pokaż wiadomość
W czwartek idę na badanie biorezonansem, które powinno wykryć bakterie i grzyby w moim organizmie. Koszt takiego badania ok 200zl. Także w Mikołajki dowiem się co mi jest, a przynajmniej czy mam w organizmie syf od kleszczy. Moja historia jest taka, że od jakiegoś czasu (ciężko jest tu określić konkretny czas, ponieważ nie zwracała uwagi na te wszystkie symptomy razem, dopiero niedawno to wszystko połączyła w calosc) nie mogę wstać z łóżka, po prostu nie mam siły, jestem potwornie zmęczona. Dodatkowo doszły koszmarne bóle stawów na dłoniach, łokcie, kostki, kolana, - do takiego stopnia że nie jestem w stanie trzymać długopisa w ręce!! Jakieś 2lata temu latem goraczkowalam - temperatura ok 37-38stopni Celsjusza. Dodatkowe objawy, które zauważyłam to zaniki pamięć, problemy z wyslowieniem się, problemy z koncentracja. Mieszkam na wsi, więc kontakt z lasem, łaka i czy innymi trawiastymi miejscami jest nie unikniony. Tak więc kleszczy miałam z 100przez całe życie, ale nigdy nie pojawił się rumień wędrując. Teraz żałuję, że już dawno nie zgłosiłam się do lekarza, ale cóż.... Mam tylko nadzieję, że wszystko będzie OK i będę zdrowa, a te moje objawy to wynik stresu lub przemeczenia. Dodam tylko, że zawsze byłam osoba aktywna fizycznie: uprawianie sportu, bieganie, siłownia tomoje pasję ale od jakiegoś czasu jestem zmuszona zrezygnować z pasji, bo po prostu nie jestem w stanie wstać.... W czwartek dam znać co i jak!
Warto wiedzieć, że żadne badania naukowe nie potwierdziły skuteczności biorezonansu, a wielu naukowców uważa go za zwykłe oszustwo. Powinnaś zacząć od wizyty u lekarza i testów na boreliozę.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 11:31   #125
AnkaSasanka2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 3
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Czyli mam się zgłosić do lekarza internisty czy do jakiegos konkretnego specjalisty? Cy po prostu w prywatnej klinice zrobić badania?
AnkaSasanka2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 11:46   #126
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Cytat:
Napisane przez AnkaSasanka2907 Pokaż wiadomość
Czyli mam się zgłosić do lekarza internisty czy do jakiegos konkretnego specjalisty? Cy po prostu w prywatnej klinice zrobić badania?
Do internisty. On powinien zlecić Ci badania i ewentualnie może da skierowanie do specjalisty.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 14:58   #127
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Biorezonans to oszustwo. Zrób sobie porządne badania krwi - na choroby reumatologiczne, plus na chlamydie i borelioza.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-06, 18:23   #128
AnkaSasanka2907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 3
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Jestem właśnie po biorezonansie, mam 6 bakterii borelli plus jakieś pasożyty i grzyby, jestem przerażona. Jakie badania mam teraz zrobić? Western blot? KKI? LTT? Pomóżcie 😉
AnkaSasanka2907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 14:32   #129
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Cytat:
Napisane przez AnkaSasanka2907 Pokaż wiadomość
Jestem właśnie po biorezonansie, mam 6 bakterii borelli plus jakieś pasożyty i grzyby, jestem przerażona. Jakie badania mam teraz zrobić? Western blot? KKI? LTT? Pomóżcie 😉
Zrób sobie porządne badania krwi - na choroby reumatologiczne, plus na chlamydie i borelioza.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-14, 18:58   #130
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Cytat:
Napisane przez AnkaSasanka2907 Pokaż wiadomość
Jestem właśnie po biorezonansie, mam 6 bakterii borelli plus jakieś pasożyty i grzyby, jestem przerażona. Jakie badania mam teraz zrobić? Western blot? KKI? LTT? Pomóżcie 😉
Idź do lekarza zamiast do jakichś szarlatanów naciągaczy. Tam się wszystkiego dowiesz. Z tego co widzę tu na forum to każdemu ten nieszczęsny biorezonans znajduje jakieś pasożyty i inne cuda, które to potem oczywiście trzeba leczyć długo i za dużą kasę w miejscu, w którym się robiło biorezonans.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-15, 00:03   #131
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86248915]Idź do lekarza zamiast do jakichś szarlatanów naciągaczy. Tam się wszystkiego dowiesz. Z tego co widzę tu na forum to każdemu ten nieszczęsny biorezonans znajduje jakieś pasożyty i inne cuda, które to potem oczywiście trzeba leczyć długo i za dużą kasę w miejscu, w którym się robiło biorezonans. [/QUOTE]
A potem dłuuugo leczyć skutki uboczne wielomiesięcznego brania antybiotyków bez potrzeby , tak jak w ILADS
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-16, 16:35   #132
skarbek2012
Raczkowanie
 
Avatar skarbek2012
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 402
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Mój wujek omal nie znalazł się na drugim świecie przez takich szarlatanów. W ostatniej chwil, gdy już nie wstawał z łóżka, ciocia trafiła na neurologa, który polecił jej lekarza ILADS - w ciągu miesiąca wizyta, badania i rozpoczęcie leczenia. To było 2 lata temu, dziś wujek normalnie funkcjonuje, niestety choroba zostawiła po sobie pewne spustoszenia jak problemy ze stawami bo leczenie było rozpoczęte już w krytycznym momencie. Ale poza tym normalnie funkcjonuje, bez bólu. Skutków ubocznych żadnych nie ma ale mocno trzymał dietę, porządne probiotyki, dodatkowo wzmacniał się ziołami i całość dala taki efekt
Sama jestem już u kresu leczenia - rok temu nie dałam rady pracować, pójść sama na zakupy o sporcie nawet nie wspominając. Dziś chodzę do pracy, zajmuję się domem, mam nawet siłę na małą aktywność fizyczną a u mnie to na prawdę był ciężki przypadek bo prócz samej boreliozy babesia i bartonella. Leczenie antybiotykami i ziołami, dieta, odpowiednie suplementy, odrobaczanie, detoks - co wymaga mnóstwo samozaparcia ale efekt wynagradza wszystko.
skarbek2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-16, 16:38   #133
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

U mnie testy potwierdzenia metodą wetern-blot nie dały jednoznacznej odpowiedzi - IgG negatywny, IgM graniczny. Muszę powtórzyć badania :/
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 09:06   #134
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 768
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Cytat:
Napisane przez skarbek2012 Pokaż wiadomość
Sama jestem już u kresu leczenia - rok temu nie dałam rady pracować, pójść sama na zakupy o sporcie nawet nie wspominając. Dziś chodzę do pracy, zajmuję się domem, mam nawet siłę na małą aktywność fizyczną a u mnie to na prawdę był ciężki przypadek bo prócz samej boreliozy babesia i bartonella. Leczenie antybiotykami i ziołami, dieta, odpowiednie suplementy, odrobaczanie, detoks - co wymaga mnóstwo samozaparcia ale efekt wynagradza wszystko.
Też mam te dwie oprócz borelii, ale u mnie z siłą czy energią raczej nie ma problemu, senna też nie jestem. Mam wrażenie jakby wszystko skupiło się na układzie pokarmowym, tzn. dopóki trzymam dietę jest ok, jak zaczynam jeść wszystko łącznie z ciastami, krowim nabiałem, trochę alkoholu jak przez Święta to w kolejne dni czuję się źle, najchętniej przespałabym cały okres poświąteczny.
Plus wszystkiego jest taki, że odkąd zaczęłam chorować całkowicie zmieniły mi się priorytety, ogólnie charakter - kiedyś przejmowałam się bzdurami, potrafiłam pokłócić czy obrazić o byle co, byłam księżniczkowata i dopiero teraz to widzę. Obecnie najważniejsze jest dla mnie zdrowie, doceniłam to czego nie doceniałam wcześniej, przestałam myśleć o bzdurach i wybaczyłam wszystkim wszystko, stałam się spokojniejsza, po prostu jakby dojrzałam? Tak jakby problemy ze zdrowiem wymusiły na mnie dojrzałość psychiczną, odpowiedzialność, stabilność, mimo że kiedy trzymam się diety i ziół tak naprawdę jakoś źle nie jest, czasem brzuch mi dokucza i tyle, tzn. mdłości lub duszności szczególnie po czymś z glutenem.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 09:32   #135
Mad Star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 84
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Cześć



Powiedzcie proszę co o tym myślicie



Wyniki Western Blot ogólnie negatywne i w IgG i w IgM ale w IgG mam dodatni p41 (może być od helicobacter itp. a ja mam w rodzinie genetyczne problemy z żołądkiem więc bardzo prawdopodobne), a w IgM p39 o wartości granicznej.
Lekarz ogólny stwierdził, że nie ma boreliozy. Ja objawów żadnych też nie stwierdzam u siebie - test zrobiłam profilaktycznie 3 miesiące po ugryzieniu.
Mad Star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 10:41   #136
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 768
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Cytat:
Napisane przez Mad Star Pokaż wiadomość
Cześć



Powiedzcie proszę co o tym myślicie



Wyniki Western Blot ogólnie negatywne i w IgG i w IgM ale w IgG mam dodatni p41 (może być od helicobacter itp. a ja mam w rodzinie genetyczne problemy z żołądkiem więc bardzo prawdopodobne), a w IgM p39 o wartości granicznej.
Lekarz ogólny stwierdził, że nie ma boreliozy. Ja objawów żadnych też nie stwierdzam u siebie - test zrobiłam profilaktycznie 3 miesiące po ugryzieniu.
Lekarz ma rację, jeżeli nie masz żadnych objawów to raczej zostawiłabym jak jest. Mnie też uchlał kleszcz ale objawy mam tylko ze strony brzucha, stosuję protokół Buhnera.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 15:39   #137
natalia_kopytko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 4
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

U mojej mamy skończyło się na szpitalu, paskudna choroba
natalia_kopytko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 15:43   #138
Marianna_Chrzastawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Nawet po antybiotyku muszę co jakiś czas wykonywać IGG i IGM ponieważ nigdy nie wiadomo czy to się nie odnowi
Marianna_Chrzastawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 20:46   #139
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Lekarz ma rację, jeżeli nie masz żadnych objawów to raczej zostawiłabym jak jest. Mnie też uchlał kleszcz ale objawy mam tylko ze strony brzucha, stosuję protokół Buhnera.
Układ pokarmowy raczej nie jest atakowany przez borelię?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-25, 10:50   #140
miszczyni89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 22
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Sądzę, że najważniejsze jest wykonywanie badań, które zlecił lekarz. Borelioza to poważna choroba. U mojej znajomej początkowo stawiano diagnozę w kierunku SM, ale potem okazało się, że to borelioza.
miszczyni89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-18, 15:39   #141
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Borelioza-''cichy zabójca''

Wygląda na to, że ja też mam boreliozę.
Jak się dowiedziałam ?
Nie, nie kojarzę żadnego kleszcza, ugryzienia, rumienia.
Za to mam od lat wszystkie inne objawy.
Zmęczenie przypisywano cukrzycy ( to akurat też mam i leczę ), a co do reszty uważano, że to niemożliwe, bo wszystko jest ok ( tomografy , usg ).

Dopiero kilka lat temu po badaniach krwi tutaj w No lekarz rodzinna wspomniała o jakieś bakterii ( dokładnie tak, bez szczegółów i opcji leczenia ! ). Minęło kilka lat i 2 miesiące temu dostaję email z zaproszeniem do badań ( ankiety), jako osoba chora na boreliozę.
Czujecie to, jakaś bakteria taaa.

W obecnej sytuacji muszę wstrzymać się z wizytą lekarską, ale z tego co wiem to powinni mnie leczyć
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-18 16:39:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.