studia a raczej praca licencjacka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-11, 20:02   #31
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

nigdzie nie było stwierdzeni aż etwoje studia sa badziewne..czy coś w tym rodzaju.... no u mnie też sa pytania ( bodajże 3, czy 5, nei pamiętam) z tej dziedziny na jaki temat piszemy prace 0 w sensie pytania mogą byc z takich przedmiotów jakie obejmuje katedra- na danym konkretnym seminarium..aczkolwiek, co katedra to ma swoich "szefów" jednio dowalają pytania takie, że łojezu...człowiek ledwo z 3 wychodzi..a inni mają pytania w stylu " czemu podjął PAN TEN TEMAT..CZEMU AKURAT TAKI TEMAT.." bla bla bla... uważam że pozion na naszych uczelniach- UOGÓLNIAM- mówie w tym momencie o UŁ i UW- co z takimi mam styczność jest niska...moż enie o tyle poziom, ale łatwy dostęp do wyższego wykształecenia powoduje że wypuszcza sie motłoch/...ludzi z mgr/ inż mgr ale tak naprawdę idiotów...co ani nie czytają ksiązek, nie chodzą do teatru, na jakieś koncerty jazzowe (np), galerii sztuki, na wystawy czy jakieś konferencje...wg mnie matura w obecnei w pl... to jakaś farsa...mówi etu także o sobie...przez kilka miesięcy nie wiedziałam ze bedę zdawać geografie- chciałam zrezygnować..ale nie podpisałam się w terminie...myślaam że nie będę pisać maury z geografii...a tu nagle 25 kwietnia dowiaduję sie że pisze geografie za kilka dni..że przecież nic nei podpisałam...bla bla bla...pisalam rozszerzenie...które było banałem- wg mnie- miałam 97% , chociaz w lo miałam 2 z geografii..na świadectwie...nie wspomnę ż eosoby co się uczyły miały po 40, 50, 60 parę %.....a ja osoba zupełnie nei przygotowana napisała dużo lepiej niż reszta...co tylko wskazuje błedy cko i systemu szkolnictwa wg mnie matura powinna być taka, ze ludzi epowiunni sie bac do neij podchodzic...ż epowinno zdawac okolo 30% ludzi , tych co sie przygotowywali, ż ezadania powinny być naprawde trudne, wymagające i nauki i logiki....a tak, rozmawiam ze znajomymi z UW, którzy nie wiedzą wielu podstaw, nie wiedzą gdzie lezy hollywood.... już nie wspominając o wyższej kulturze...ba! teatr co to takiego ? sorry za offtopik, wątek można uznać za zamknięty wg mnie
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 15:54   #32
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

Mam prośbę czy ktoś z was robił cytowanie na końcu pracy w bibliografii?? bo kompletnie nie wiem jak to zrobić a promotor jasno tego nie wytłumaczył.
Dzięki za odp.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 16:16   #33
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez Dualstar Pokaż wiadomość
Mam prośbę czy ktoś z was robił cytowanie na końcu pracy w bibliografii?? bo kompletnie nie wiem jak to zrobić a promotor jasno tego nie wytłumaczył.
Dzięki za odp.
Nie wiem jak to widzi Twój promotor, ja musiałam w bibliografii zaznaczać z których stron korzystałam a w pracy po każdym akapicie na której książce dny fragment się opiera.
No i cytaty robisz też, oddzielnie. Cytat z której strony i bibliografia książki z której go wzięłaś
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2011-03-12 o 16:17
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 18:38   #34
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

u mnie to zależy ale raczej cytuje sie tak:

Pan pierdziołek ( 1998a) uważa :"bla bla nblalalalalalal"
Pan pierdziołek ( 1998b) stwierdza: " ioio kioto szroto"...




a w bibliografii
Pan pierdziołek " rozprawa na temat bla bla "....warszawa 1998. (1998a)
Pan pierdziołek " monografia o kioto szroto"......warszawa 1998. (1998b)
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 00:13   #35
MayKasahara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 82
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Przecież pracę licencjacką można napisać w tydzień.. masz na to ponad miesiąc.
Niby można, tylko zastanawiam się, jaka będzie jakość takiej pracy licencjackiej. Jeśli chodzi bardziej o coś w stylu "kompilacja kilku łatwo dostępnych w bibliotece książek i artykułów" to ok.
Ale porządna praca licencjacka, z pogłębioną i różnorodną bibliografią, na jakieś 60-80 stron i z wyraźnym wkładem własnym wymaga czasu.

Masz miesiąc czasu, więc jeśli weźmiesz się do roboty, to myślę, że COŚ uda Ci się napisać. Ja bym się na twoim miejscu nie poddawała, ale jeśli jesteś już pewna, że nie zdążysz, porozmawiaj najlepiej o tym w dziekanacie. Tam na pewno udzielą Ci dokładniejszych informacji niż my na forum.
MayKasahara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 00:40   #36
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez MayKasahara Pokaż wiadomość
Niby można, tylko zastanawiam się, jaka będzie jakość takiej pracy licencjackiej. Jeśli chodzi bardziej o coś w stylu "kompilacja kilku łatwo dostępnych w bibliotece książek i artykułów" to ok.
Ale porządna praca licencjacka, z pogłębioną i różnorodną bibliografią, na jakieś 60-80 stron i z wyraźnym wkładem własnym wymaga czasu.
Powiem tak - kwestia wprawy
Ja uważam, że praca licencjacka to głupota straszna. Często nawet promotorzy ich dokładnie nie czytają nawet A już zwłaszcza jak jest na popularny temat "zzl na podstawie przedsiębiorstwa X" "motywowanie w przedsiębiorstwie Y".
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 19:44   #37
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez MayKasahara Pokaż wiadomość
Ale porządna praca licencjacka, z pogłębioną i różnorodną bibliografią, na jakieś 60-80 stron i z wyraźnym wkładem własnym wymaga czasu.
Licencjacka na 60- 80 stron? U mnie górna
granica to 40
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 00:06   #38
MayKasahara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 82
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

Widocznie na każdym kierunku są zupełnie inne wymagania...
MayKasahara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 08:41   #39
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez MayKasahara Pokaż wiadomość
Widocznie na każdym kierunku są zupełnie inne wymagania...
Pewnie tak
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 11:07   #40
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: studia a raczej praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Powiem tak - kwestia wprawy
Ja uważam, że praca licencjacka to głupota straszna.
Zgadzam się, znam osoby którym ktoś pracę pisał albo kopiowały żywcem z książek bądź internetu i bez problemu zdawały bo recenzent ich nawet dokładnie nie czytał... Jestem za tym żeby tytuł otrzymywało się po egzaminie (na niewielu uczelniach tak jest, że np jest do opracowania i nauczenia 80 pytań z całego materiału) To byłoby bardziej sprawiedliwe niż pisanie pracy...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.