Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-23, 17:33   #4111
Olga8411
Przyczajenie
 
Avatar Olga8411
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: ok. Krk
Wiadomości: 2
Smile Dobry podkład :DH

Hej dziewczyny!
Jestem tutaj nowa, ale wizaz od dawna przeglądam, chciałabym Was prosić o poradę. Szukam dobrego podkładu, tylko haczyk jest taki, ze nie może on nawilżać.. najlepiej matujący. Mam cerę trądzikową, tłustą. Dermatolog zalecił mi kurację złuszczającą. No i ona działa, skóra się złuszcza, ale mam zakaz nawilżania jej.. a wygląda to wszystko niezbyt ładnie. Proszę Was o pomoc, jaki produkt widzicie? Doradzcie błaagam
Olga8411 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 00:35   #4112
Nutella0
Przyczajenie
 
Avatar Nutella0
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: Podkład do skóry suchej i atopowej

Cytat:
Napisane przez Goss Pokaż wiadomość
Mam podobny problem ze skórą. Suchość+duża wrażliwość (rumień).
Co stosuję:
2 l wody dziennie
Kamuflaż z Catrice (ten w płynie)
Podkład z Paese Long Cover

Ten zestaw u mnie daje radę Musisz popróbować, co dla Twojej skóry jest odpowiednie. Ja długo szukałam, ale było warto.

Widzę że dobrze nawilża to dla mnie najważniejsze, chyba bez zastanowienia go kupię bardzo Ci dziękuje myślę że masz rację z tym że trzeba próbować, martwię się tylko o to czy poradzi sobie z moimi nie którymi krostami na twarzy.. . Dziękuje jeszcze raz

Edytowane przez Nutella0
Czas edycji: 2015-12-24 o 00:39
Nutella0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 21:15   #4113
Quera
Zadomowienie
 
Avatar Quera
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 855
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Szukam bardzo jasnego podkładu z żółtymi tonami, w rozsądnej cenie (do 50/60zł), najlepiej do cery tłustej lub mieszanej. Obecnie używam L'oreal True Match 1N Ivory, który jest idealnie jasny, lecz niestety wpada w różowe/beżowe tony i wyglądam przez to na chorą... Chętnie również dowiedziałabym się jakie są najjaśniejsze drogeryjne podkłady, bo true match był do tej pory najjaśniejszym, jaki udało mi się znaleźć, a reszta zdecydowanie odstawała.
Quera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 21:53   #4114
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Lightbulb Dot.: Podkład do skóry suchej i atopowej

Cytat:
Napisane przez Nutella0 Pokaż wiadomość
Hej!!
Mam nadzieje że pomożecie, sama nie wiem co już robić, szukam podkładu który nie wysuszy mojej twarzy, nawilży ją a jednocześnie zakryje wszystkie krosty które mam na twarzy powiem szczerze z moją twarzą dzieje się wszystko co chce.. Mam problemy z twarzą w sumie teraz się już pogoiło to co miało i mogę w końcu zacząć stosować podkłady.. Nie ukrywam również że przez chorobę mam przebarwienia na twarzy..
Od podkładu oczekuje :
* dobrego krycia
* Nawilżenia
* nie podkreślania suchych skórek.
Już sama nie wiem co robić mam nadzieje że mi pomożecie.
Łączę z wątkiem zbiorczym.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 14:55   #4115
xtreq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Pomoc w wyborze koloru podkładu Revlon ColorStay

Cześć!
Dotąd używałam Rimmel Lasting Finish Light Porcelain 010. Był to odpowiedni dla mnie kolor. Teraz chcę jednak zmienić podkład na Revlon ColorStay i waham się między dwoma odcieniami: 110 Ivory i 150 Buff. Nie wiem, który jest najbardziej zbliżony do tego Rimmela. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!!!

Edytowane przez xtreq
Czas edycji: 2015-12-26 o 15:14
xtreq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 19:28   #4116
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Pomoc w wyborze koloru podkładu Revlon ColorStay

Cytat:
Napisane przez xtreq Pokaż wiadomość
Cześć!
Dotąd używałam Rimmel Lasting Finish Light Porcelain 010. Był to odpowiedni dla mnie kolor. Teraz chcę jednak zmienić podkład na Revlon ColorStay i waham się między dwoma odcieniami: 110 Ivory i 150 Buff. Nie wiem, który jest najbardziej zbliżony do tego Rimmela. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!!!
110 ivory. Buff jest lekko żółtawy, jakby zgaszony oliwkowy.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 20:25   #4117
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Pomoc w wyborze koloru podkładu Revlon ColorStay

110 jest różowy, a 150 buff, tak jak koleżanka wyżej napisała, ale też podobno jaśniejszy od Rimmela.
Musisz przetestować oba odcienie.

Edytowane przez KZag
Czas edycji: 2015-12-26 o 20:27
KZag jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-27, 11:15   #4118
xtreq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pomoc w wyborze koloru podkładu Revlon ColorStay

Dziękuję serdecznie, już nieco mi to rozjaśniło wybór
xtreq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-27, 12:22   #4119
nivea91
Zakorzenienie
 
Avatar nivea91
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 485
Dot.: Podkład do skóry suchej i atopowej

Cytat:
Napisane przez Goss Pokaż wiadomość
Mam podobny problem ze skórą. Suchość+duża wrażliwość (rumień).
Co stosuję:
2 l wody dziennie
Kamuflaż z Catrice (ten w płynie)
Podkład z Paese Long Cover

Ten zestaw u mnie daje radę Musisz popróbować, co dla Twojej skóry jest odpowiednie. Ja długo szukałam, ale było warto.
Jak dla mnie Long Cover raczej nie nawilża, delikatnie podkreśla suche skórki -przynajmniej u mnie...
__________________
www.pmiska.pl
nivea91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-27, 19:00   #4120
Motylek Truskawkowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 472
Dot.: Dobry podkład :DH

Hej
poczytaj sobie o podkładach mineralnych
__________________
zonk!
Motylek Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 14:42   #4121
electrode
Raczkowanie
 
Avatar electrode
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 103
Dot.: Pomoc w wyborze koloru podkładu Revlon ColorStay

ja bym wzięła 150 buff. 110 jest naprawdę blady. Rimmele są odrobinkę ciemniejsze
electrode jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 17:04   #4122
Milkyway_m
Raczkowanie
 
Avatar Milkyway_m
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 210
Dot.: Podkład do skóry suchej i atopowej

Jaki podkład polecilybyscie jako nieco bardziej trwały zamiennik Affinitone?
Bardzo lubie efekt jaki daje na skórze, wygląda ona na wypoczeta i świeżą, ale jednocześnie nie jest to zbyt trwały podkład.

Mam cerę mieszana, zdarza jej się świecić ale bez specjalnych niedoskonałości. Zależy mi żeby wyrównać kolor i mieć świeżą buzie. Kiedy coś niechcianego się pojawia używam revlonu, ale jest dla mnie ciężki - nie lubię czuc że coś mam na twarzy.

Mam już revlon colorstay, Affinitone, mialam double wear, facefinity max factor. Przeglądam KWC i wygląda na to że chyba powinnam wybrać coś spośród:
- bourjois healthy mix - tutaj nie wiem czy nie będzie powodował mocnego świecenia się twarzy
- używać dalej Affinitone i dokupić do niego matujacy puder pasowany
- myslalam trochę nad loreal infallible ale chyba będzie za ciężki.

Jeśli znacie fajny lekki podkład po którym skóra nie świeci się i wygląda świeżo dajcie znać.
Z góry dziękuje za pomoc
__________________

Edytowane przez Milkyway_m
Czas edycji: 2015-12-28 o 17:07
Milkyway_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 18:36   #4123
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Podkład do skóry suchej i atopowej

Cytat:
Napisane przez Milkyway_m Pokaż wiadomość
Jaki podkład polecilybyscie jako nieco bardziej trwały zamiennik Affinitone?
Bardzo lubie efekt jaki daje na skórze, wygląda ona na wypoczeta i świeżą, ale jednocześnie nie jest to zbyt trwały podkład.

Mam cerę mieszana, zdarza jej się świecić ale bez specjalnych niedoskonałości. Zależy mi żeby wyrównać kolor i mieć świeżą buzie. Kiedy coś niechcianego się pojawia używam revlonu, ale jest dla mnie ciężki - nie lubię czuc że coś mam na twarzy.

Mam już revlon colorstay, Affinitone, mialam double wear, facefinity max factor. Przeglądam KWC i wygląda na to że chyba powinnam wybrać coś spośród:
- bourjois healthy mix - tutaj nie wiem czy nie będzie powodował mocnego świecenia się twarzy
- używać dalej Affinitone i dokupić do niego matujacy puder pasowany
- myslalam trochę nad loreal infallible ale chyba będzie za ciężki.

Jeśli znacie fajny lekki podkład po którym skóra nie świeci się i wygląda świeżo dajcie znać.
Z góry dziękuje za pomoc
Miałam loreala infallible 24 matte i w ogole go nie czuć na twarzy
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 10:50   #4124
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Dobry podkład :DH

Cytat:
Napisane przez Olga8411 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem tutaj nowa, ale wizaz od dawna przeglądam, chciałabym Was prosić o poradę. Szukam dobrego podkładu, tylko haczyk jest taki, ze nie może on nawilżać.. najlepiej matujący. Mam cerę trądzikową, tłustą. Dermatolog zalecił mi kurację złuszczającą. No i ona działa, skóra się złuszcza, ale mam zakaz nawilżania jej.. a wygląda to wszystko niezbyt ładnie. Proszę Was o pomoc, jaki produkt widzicie? Doradzcie błaagam
Przesuwam do zbiorczego.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 10:52   #4125
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Podkład do skóry suchej i atopowej

Cytat:
Napisane przez Milkyway_m Pokaż wiadomość
Jaki podkład polecilybyscie jako nieco bardziej trwały zamiennik Affinitone?
Bardzo lubie efekt jaki daje na skórze, wygląda ona na wypoczeta i świeżą, ale jednocześnie nie jest to zbyt trwały podkład.

Mam cerę mieszana, zdarza jej się świecić ale bez specjalnych niedoskonałości. Zależy mi żeby wyrównać kolor i mieć świeżą buzie. Kiedy coś niechcianego się pojawia używam revlonu, ale jest dla mnie ciężki - nie lubię czuc że coś mam na twarzy.

Mam już revlon colorstay, Affinitone, mialam double wear, facefinity max factor. Przeglądam KWC i wygląda na to że chyba powinnam wybrać coś spośród:
- bourjois healthy mix - tutaj nie wiem czy nie będzie powodował mocnego świecenia się twarzy
- używać dalej Affinitone i dokupić do niego matujacy puder pasowany
- myslalam trochę nad loreal infallible ale chyba będzie za ciężki.

Jeśli znacie fajny lekki podkład po którym skóra nie świeci się i wygląda świeżo dajcie znać.
Z góry dziękuje za pomoc
Moge polecic podklady Bell z szafy w Rossmannie. Uzywam rozswietlajacego. Nosze czasem nawet 12h wiec super z trwaloscia i dobry balans pomiedzy kryciem a jego lekkoscia.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 19:23   #4126
Olga8411
Przyczajenie
 
Avatar Olga8411
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: ok. Krk
Wiadomości: 2
Dot.: Dobry podkład :DH

Dziękuję! rozejrzę się
Olga8411 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 20:43   #4127
SofieCharlotteAmelie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Pomoc w wyborze koloru podkładu Revlon ColorStay

http://da24.republika.pl/rcso.htm Warto zapisać sobie na przyszłość
SofieCharlotteAmelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 20:59   #4128
grande_latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 35
Dot.: Pomoc w wyborze koloru podkładu Revlon ColorStay

110 Ivory jest naprawdę mega blady i na dodatek, jak to już dziewczyny pisały, lekko wpada w różowy.

Kiedyś używałam nałogowo 180 Sand Beige, natomiast kiedy przyszedł luty i zbladłam niemiłosiernie, to chciałam kupić jaśniejszą wersję z Revlona i przez przypadek, z pośpiechu wzięłam 110 Ivory zamiast 150 Buff. Później chciałam go oddać jakieś koleżance, ale po wypróbowaniu nawet przez największe bladziochy, które znam, każda stwierdzała, że na twarzy wygląda na trupi. Nikt go nie chciał i u mnie 110 wylądował w koszu.
grande_latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 22:29   #4129
Molinezyjka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witajcie ! Potrzebuje porady. Moja cera jest bardzo jasnej tonacji ale w cieplym odcieniu. Cera jest mieszana. Rzadko kiedy mam wypryski itp. Jestem blondynka. Jaki podklad, korektor, bronzer, rozswietlacz i cos do brwi polecacie?
Molinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 01:40   #4130
lonelyrun
lonelyrun
 
Avatar lonelyrun
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 322
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Molinezyjka Pokaż wiadomość
Witajcie ! Potrzebuje porady. Moja cera jest bardzo jasnej tonacji ale w cieplym odcieniu. Cera jest mieszana. Rzadko kiedy mam wypryski itp. Jestem blondynka. Jaki podklad, korektor, bronzer, rozswietlacz i cos do brwi polecacie?
Podkład - Catrice All matt plus 010 jasny, wpadający w żółty, nie super matujący, raczej pozostawia satynowe wykończenie
lonelyrun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 09:55   #4131
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej Laseczki,
Jako że dokształcam się w sztuce makijażu, a moje doświadczenia z płynnymi formami podkładów są fatalne - wręcz mam uraz (po czyms tam z Avonu, nie dość że się ciastoliło w zagięciach, pozostawiało smugi, po kilku godzinach ciemniało, i znikało z twarzy, a i się ważyło)

Używam podkładów mineralnych (w proszku) od Anabelle Minerals. Problem w tym że mam cere suchą po umyciu (więc nakładam krem nawilzający) później nakładam podkład, ale jak nie odczekam odpowiednio długo to mam ciapki tam gdzie się przykleiło więcej proszku. Hocki-klocki. Próbowałam na sucho, ale wtedy jest uczucie ściągnięcia i jest nieprzyjemnie. Pod koniec dnia mam tyle sebum ze kiedy dotknę twarzy mam wrażenie, że rozprowadzam fluid na twarzy, bo wszystko przyjmuje pół-płynna konsystencję.
A i o ile w rzeczywistości wygląda cera na jednolitą, o tyle na zdjęciach odbijam światło flesha i wyglądam jak zombie. :-D

Ostatnio oglądałam na YT filmiki RLM zaproponowała tam podkład Maybelline Affitione. Chciałabym spróbować i mam nadzieje że się nie przejadę, Myślałam żeby najpierw nakładać ten podkład, zainwestować jeszcze w korektor a na góre zamiast pudru podkład z AM (w proszku) *P.S. Jak dobrać kolor tego podkładu? z AM używam golden fair

Swoją drogą ktoś jest w stanie wytłumaczyc mi różnicę, między podkładem a pudrem?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 17:10   #4132
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Pomoc w wyborze koloru podkładu Revlon ColorStay

Cytat:
Napisane przez xtreq Pokaż wiadomość
Cześć!
Dotąd używałam Rimmel Lasting Finish Light Porcelain 010. Był to odpowiedni dla mnie kolor. Teraz chcę jednak zmienić podkład na Revlon ColorStay i waham się między dwoma odcieniami: 110 Ivory i 150 Buff. Nie wiem, który jest najbardziej zbliżony do tego Rimmela. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!!!
Łączę z wątkiem poświęconym temu podkładowi.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 17:24   #4133
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pomoc w wyborze koloru podkładu Revlon ColorStay

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
110 jest różowy, a 150 buff, tak jak koleżanka wyżej napisała, ale też podobno jaśniejszy od Rimmela.
Musisz przetestować oba odcienie.






Cytat:
Napisane przez electrode Pokaż wiadomość
ja bym wzięła 150 buff. 110 jest naprawdę blady. Rimmele są odrobinkę ciemniejsze
A Rimmel LF nude w odcieniu Ivory 100 to jaki mniej więcej kolor z Revlon CS?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 17:36   #4134
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej Laseczki,
Jako że dokształcam się w sztuce makijażu, a moje doświadczenia z płynnymi formami podkładów są fatalne - wręcz mam uraz (po czyms tam z Avonu, nie dość że się ciastoliło w zagięciach, pozostawiało smugi, po kilku godzinach ciemniało, i znikało z twarzy, a i się ważyło)

Używam podkładów mineralnych (w proszku) od Anabelle Minerals. Problem w tym że mam cere suchą po umyciu (więc nakładam krem nawilzający) później nakładam podkład, ale jak nie odczekam odpowiednio długo to mam ciapki tam gdzie się przykleiło więcej proszku. Hocki-klocki. Próbowałam na sucho, ale wtedy jest uczucie ściągnięcia i jest nieprzyjemnie. Pod koniec dnia mam tyle sebum ze kiedy dotknę twarzy mam wrażenie, że rozprowadzam fluid na twarzy, bo wszystko przyjmuje pół-płynna konsystencję.
A i o ile w rzeczywistości wygląda cera na jednolitą, o tyle na zdjęciach odbijam światło flesha i wyglądam jak zombie. :-D

Ostatnio oglądałam na YT filmiki RLM zaproponowała tam podkład Maybelline Affitione. Chciałabym spróbować i mam nadzieje że się nie przejadę, Myślałam żeby najpierw nakładać ten podkład, zainwestować jeszcze w korektor a na góre zamiast pudru podkład z AM (w proszku) *P.S. Jak dobrać kolor tego podkładu? z AM używam golden fair

Swoją drogą ktoś jest w stanie wytłumaczyc mi różnicę, między podkładem a pudrem?
Affinitone nie polecam, u mnie smużyl nakładany palcami i pędzlem (nie miałam wtedy jeszcze gąbeczki), strasznie podkreślał pory i szybko się świeciłam...

Wyjaśnię Ci tak, jak ja to rozumiem - podkład służy do wyrównania/ujednolicenia kolorytu, a puder do utrwalenia podkładu/zmatowienia twarzy/rozświetlenia (zależy od rodzaju pudru)
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 18:08   #4135
Jasevrati
Raczkowanie
 
Avatar Jasevrati
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 79
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witam
Zadałam to pytanie na wątku o kosmetykach The Balm, ale dawno tam nikogo nie było i nie wiem czy się doczekam odpowiedzi.

Mam tłustą skórę i nie potrzebuję dużego krycia, tylko lekkiego ujednolicenia koloru skóry. Zastanawiam się nad zakupem Balm Shelter, ale nauczona niepowodzeniami z masą nietrafionych podkładów rzekomo dla tłustej skóry, które wzmagały świecenie i przetłuszczanie, obawiam się, że będą to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto.

Dla porównania mam:
-Bourjois, 123 Perfect CC Cream, który jest dla mnie zdecydowanie za tłusty
-Pupa Krem BB + baza pod makijaż do skóry mieszanej i tłustej - rewelacja

Byłabym bardzo wdzięczna za porównanie Balm Shelter do któregoś z tych kosmetyków
Jasevrati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 20:43   #4136
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez ewaborys Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny

jeju przejzałam chyba z 50 stron tego watku plus podklady z kwc i mam metlik w glowie. Mozna znajdzie sie jakas dobra dusza ktora mi pomoze?
Otoz przez pare lat uzywalam lrp toleriane teint kolor 10 plus puder healthy z bourjois. Niestety po pierwsze kolor jest jednak dla mnie za ciemny ( a to najjasniejszy dostepny odcien), z czasem mocno ciemnieje i przede wszystkim mam wrazenie ze jest za ciezko bo wrecz spywa mi z nosa brody itp a zawsze po 3-4 godzinach zaczynam sie swiecic. Cere mam raczej mieszana..na brodzie wieksze mniejsze krostki i pozniej przebarwienia ale raczej z tendencja do suchej i cienkiej/delikatnej. Napewno ciezkie podklady u mnie sie nie sprawdzaja bo splywaja ze mnie. Szukam tak naprawde i podkladu i pudru...chcialam przejsc na mineraly ale jak uzywalam przez pare dni pudru na wykonczenie z krzemionki to mialam zaraz duzo takich malych krosteczek...generalnie nawet po peelingu enzymatycznym cos mi wyskakuje wiec naprawde nie wiem co juz mam teraz stosowac i jak dbac o skore. Zalezy mi aby podklad/puder mial przyjazny dla skory sklad
Krzemionka może czasami powodować podrażnienia (rzadko, ale się zdarza)
Po pierwszych razach może wystąpić chwilowe pogorszenie, ale później powinno przejść. Peeling wyciąga na wierzch, oczyszcza.
Przyjazny dla skóry skład to mają minerały.
Ew lavera ma podkład, puder i coś tam jeszcze w tym stylu. Są naturalne (nie mylić z mineralnymi).
Zajrzyj na ecobelle
http://ecobelle.pl/podklady-c3755.html
Cytat:
Napisane przez Olga8411 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem tutaj nowa, ale wizaz od dawna przeglądam, chciałabym Was prosić o poradę. Szukam dobrego podkładu, tylko haczyk jest taki, ze nie może on nawilżać.. najlepiej matujący. Mam cerę trądzikową, tłustą. Dermatolog zalecił mi kurację złuszczającą. No i ona działa, skóra się złuszcza, ale mam zakaz nawilżania jej.. a wygląda to wszystko niezbyt ładnie. Proszę Was o pomoc, jaki produkt widzicie? Doradzcie błaagam
Spróbuj z minerałami. Jest cały wątek- dział o kosmetykach mineralnych. https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
Ten wątek też może okazać się pomocny.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=470217
Cytat:
Napisane przez Quera Pokaż wiadomość
Szukam bardzo jasnego podkładu z żółtymi tonami, w rozsądnej cenie (do 50/60zł), najlepiej do cery tłustej lub mieszanej. Obecnie używam L'oreal True Match 1N Ivory, który jest idealnie jasny, lecz niestety wpada w różowe/beżowe tony i wyglądam przez to na chorą... Chętnie również dowiedziałabym się jakie są najjaśniejsze drogeryjne podkłady, bo true match był do tej pory najjaśniejszym, jaki udało mi się znaleźć, a reszta zdecydowanie odstawała.
Używałam N1 w starej wersji zeszłej zimy.
Podobnego podkładu do niego nie znalazłam.
Teraz to może jedynie wersja nude rimmela. Choć ona chyba jest bardzie beżowa niż żółta.
Jeszcze 2 podkłady przychodzą mi na myśl
Pierre rene skin ballance champagne i Ingrid ideal face- najjaśniejszy odcień.
Reszta podkładów drogeryjnych jest świnkowa.
Healthy mix 51- jest jasny, ale chyba ciemniejszy (?) od N1
Poza tym mi ciemniał na twarzy (zresztą jak 123 Perfect) i świeciłam się jak latarnia jak po tłustym nie rozprowadzonym kremie.
zdecydowanie nadaje się on do cery norm- suchej a nie mieszanej.

Cytat:
Napisane przez Milkyway_m Pokaż wiadomość
Jaki podkład polecilybyscie jako nieco bardziej trwały zamiennik Affinitone?
Bardzo lubie efekt jaki daje na skórze, wygląda ona na wypoczeta i świeżą, ale jednocześnie nie jest to zbyt trwały podkład.

Mam cerę mieszana, zdarza jej się świecić ale bez specjalnych niedoskonałości. Zależy mi żeby wyrównać kolor i mieć świeżą buzie. Kiedy coś niechcianego się pojawia używam revlonu, ale jest dla mnie ciężki - nie lubię czuc że coś mam na twarzy.

Mam już revlon colorstay, Affinitone, mialam double wear, facefinity max factor. Przeglądam KWC i wygląda na to że chyba powinnam wybrać coś spośród:
- bourjois healthy mix - tutaj nie wiem czy nie będzie powodował mocnego świecenia się twarzy
- używać dalej Affinitone i dokupić do niego matujacy puder pasowany
- myslalam trochę nad loreal infallible ale chyba będzie za ciężki.

Jeśli znacie fajny lekki podkład po którym skóra nie świeci się i wygląda świeżo dajcie znać.
Z góry dziękuje za pomoc
Moim zdaniem jest to podkład dosyć trwały i kryjący.
Lubię też jego brata, ale on bardziej wysusza.
Healthy mix nie polecam do mieszanej. Zostawia taką tłustą warstwę, maże się. Na pewno nie jest to efekt pudrowy.
I świeci się jak nie wiem co.
Zresztą ten podkład jest chyba dedykowany do cery suchej.
Polecam zainwestować w dobry puder.
Krzemionka, puder bambusowy, dry flo, puder ryżowy, czy puder jadwiga.
I z kosmetyków mineralnych polecam pudry wykańczające, matujące.
Są transparentne lub mają delikatny kolor.
Loreal infalible nie miałam, nie pomogę.
Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej Laseczki,
Jako że dokształcam się w sztuce makijażu, a moje doświadczenia z płynnymi formami podkładów są fatalne - wręcz mam uraz (po czyms tam z Avonu, nie dość że się ciastoliło w zagięciach, pozostawiało smugi, po kilku godzinach ciemniało, i znikało z twarzy, a i się ważyło)

Używam podkładów mineralnych (w proszku) od Anabelle Minerals. Problem w tym że mam cere suchą po umyciu (więc nakładam krem nawilzający) później nakładam podkład, ale jak nie odczekam odpowiednio długo to mam ciapki tam gdzie się przykleiło więcej proszku. Hocki-klocki. Próbowałam na sucho, ale wtedy jest uczucie ściągnięcia i jest nieprzyjemnie. Pod koniec dnia mam tyle sebum ze kiedy dotknę twarzy mam wrażenie, że rozprowadzam fluid na twarzy, bo wszystko przyjmuje pół-płynna konsystencję.
A i o ile w rzeczywistości wygląda cera na jednolitą, o tyle na zdjęciach odbijam światło flesha i wyglądam jak zombie. :-D

Ostatnio oglądałam na YT filmiki RLM zaproponowała tam podkład Maybelline Affitione. Chciałabym spróbować i mam nadzieje że się nie przejadę, Myślałam żeby najpierw nakładać ten podkład, zainwestować jeszcze w korektor a na góre zamiast pudru podkład z AM (w proszku) *P.S. Jak dobrać kolor tego podkładu? z AM używam golden fair

Swoją drogą ktoś jest w stanie wytłumaczyc mi różnicę, między podkładem a pudrem?
Z minerałami jest tak, że trzeba odczekać chwilę (10-15 min mniej więcej) zanim nałoży się je na krem. Inaczej mogą powstać placki, przejaśnienia itp.
Spróbuj minerały nałożyć na mokro.
Spryskaj pędzel wodą termalną, hydrolatem czy czymś podobnym i potem zanurz pędzel w proszku i na twarz.
Druga wersja to po odczekaniu po kremie suche minerały na twarz, a potem spryskać twarz wodą.
Pod minerały trzeba mieć dobry krem nawilżający, bo inaczej mogą powodować uczucie ściągnięcia. Może jakiś olejek?
Co do Annabelle, jeśli masz wersję kryjącą to ona może być po prostu za ciężka dla Ciebie. Mi się nie ciastoliła, ale miałam uczucie ciężkości na twarzy, miałam ochotę je zmyć.
Teraz mam próbkę wersji matującej i jest o niebo lepiej.
I matuje a nie świeci się.
Poza tym na minerały też stosuje się pudry matujące, wykańczające.
A pod tzw bazę- primery też w proszku.
Niektóre bazy nadają się też i pod i na minerały.
Podaję niektóre :
dry flo, puder bambusowy/ krzemionka, puder ryżowy. puder jadwiga
primery/ bazy (pod i na)- z kolorówka.com, puder angel dust/ sunhine dust Amilie,
Baza Neauty ( https://www.neauty.pl/prodList,2,pudry,PL )
Itd.
Każda firma mineralna ma w swojej ofercie pudry, podkłady.


Co do nakładania na fluid podkład mineralny (zaznaczam podkład nie puder! ) to nie polecam.
Szczególnie, że Annabelle jest mega kryjące, nawet przy wersji matującej ciasto gwarantowane i uczucie ciężkości.
To, że Annabelle jest w proszku to nie znaczy, że jest to puder. Jest to normalny podkład tylko w proszku!
Jeśli po samym Annabelle miałaś takie efekty to teraz wyobraź sobie kilka takich warstw na twarzy.
Jeśli koniecznie chcesz używać podkładu mineralnego jako pudru na fluid (moim zdaniem to marnotrastwo, pisałam o tym już na innym wątku) to lepsze będą lżejsze minerały, Ecolore, Lily lolo, Neauty matujący.
A tak to na Affinitone lepszy będzie puder mineralny, czy np. te które wymieniłam.
One utrwalą, zmatują podkład.


Co do samego koloru podkładu to nie pomogę.
Dla mnie golden fairest był za ciemny, a z Affini miałam 03 i też był trochę za ciemny.


Po więcej inf w sprawie minerałów, jeśli zechcesz to zapraszam do wątku o kosmetykach mineralnych.
Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Affinitone nie polecam, u mnie smużyl nakładany palcami i pędzlem (nie miałam wtedy jeszcze gąbeczki), strasznie podkreślał pory i szybko się świeciłam...

Wyjaśnię Ci tak, jak ja to rozumiem - podkład służy do wyrównania/ujednolicenia kolorytu, a puder do utrwalenia podkładu/zmatowienia twarzy/rozświetlenia (zależy od rodzaju pudru)
Zgadza się. Podkłady mogą być w formie płynnej (fluid), musie, sypkiej (podkłady mineralne)
I nie mylić podkładów mineralnych z pudrami. Podkład mineralny kryje jak fluid, a puder służy do utrwalenia. Puder nie jest taki kryjący.
A od zakrycia krostek, przebarwień jest korektor.


Co do Affini to u mnie był ok. Tylko kolor trochę dla mnie za ciemny (03)


Dziewczyny mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie.
Za minerały. I ogólnie. Po prostu nie mogłam patrzeć na te wypowiedzi.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 19:44   #4137
eKosmetyczka
Przyczajenie
 
Avatar eKosmetyczka
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Molinezyjka Pokaż wiadomość
Witajcie ! Potrzebuje porady. Moja cera jest bardzo jasnej tonacji ale w cieplym odcieniu. Cera jest mieszana. Rzadko kiedy mam wypryski itp. Jestem blondynka. Jaki podklad, korektor, bronzer, rozswietlacz i cos do brwi polecacie?
Bronzer i rozświetlacz polecam z serii The Balm, sprawdza się chyba u każdego, natomiast jeśli chodzi o kolor brwi to już zależy od odcienia Twojego blondu słyszałam dużo dobrego o Aqua Brow, ale nie próbowałam jeszcze.

-------------------------------

Edytowane przez eKosmetyczka
Czas edycji: 2016-01-06 o 10:24 Powód: Usunięcie spamerskich linków
eKosmetyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 20:02   #4138
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Aqua Brow jest super
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 12:42   #4139
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Mam do wymiany podkład Rimmel Match Perfection(starsza wersja) w odcieniu 101 Classic Ivory(używałam z trzy razy max 4) ktoś może ma do wymiany coś bardziej kryjącego ?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-07, 21:03   #4140
chybaty23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 20
Jaki podkład pomocy!!!

Witam mam problem od paru miesiacy z doborem podkładu. Potrzebuje bardzo bardzo dobrego krycia poniewaz mam co do ukrycia, przebarwienie które wychodzi mi wiosna i latem nad górna warga <ogolnie tragedia> i plamy po tradziku .Próbowałam juz dermacolu 222 ale jasny dla mnie ,kolor 223 ogolnie jak cement ,po zmieszaniu dwóch katastrofa....
Revlon tez mi nie pasuje, dzisiaj kupiłam podklad firmy GOSH CC kolor golden nic nie kryje ciemny i czerwony jakis pomimo iz dopbierała mi go pani w drogerii vica...co tydzien tylko wyrzucanie pieniedzy w błoto... ...POtrzebuje jak pisałam bardzo bardzo dobre krycie, zółte pigmenty oczywiscie,i rozswietlający,w macie nie czuje sie dobrze...dzisiaj poleciła tez mi pani podkład firmy Matis tylko cena troche mnie odstraszyła..prosze o wiadomosci na priv.I licze na jakakolwiek pomoc
chybaty23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.