Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-09, 11:49   #5041
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a możecie polecić jakiś azjatycki filtr do skóry tłustej?
Chętnie polecę, ale z zastrzeżeniem, że są to filtry z dużą ilością alkoholu i nie każda skóra będzie to dobrze znosić w dłuższej perspektywie, moja na przykład znosiła początkowo dzielnie, ale po 3-4 miesiącach przyszedł duży kryzys.
Z używanych przeze mnie polecam:
-Biore UV AQUA RICH Watery Essence SPF 50+, PA++++ tubka
-Biore UV AQUA RICH Watery Gel SPF 50 PA++++
-Kose FASIO UV Protect Gel N SPF50+ PA++++

Zamierzam przetestować też dość popularny i tani A'pieu Pure Block Natural Daily Sun Cream SPF45, PA+++.

Nie polecam za to:
-Ettusais Herbal UV Jelly SPF50+ PA++++
-Shiseido ANESSA Perfect Facial UV Sunscreen SPF50+ PA++++ (złota tubka).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 12:48   #5042
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chętnie polecę, ale z zastrzeżeniem, że są to filtry z dużą ilością alkoholu i nie każda skóra będzie to dobrze znosić w dłuższej perspektywie, moja na przykład znosiła początkowo dzielnie, ale po 3-4 miesiącach przyszedł duży kryzys.
Z używanych przeze mnie polecam:
-Biore UV AQUA RICH Watery Essence SPF 50+, PA++++ tubka
-Biore UV AQUA RICH Watery Gel SPF 50 PA++++
-Kose FASIO UV Protect Gel N SPF50+ PA++++

Zamierzam przetestować też dość popularny i tani A'pieu Pure Block Natural Daily Sun Cream SPF45, PA+++.

Nie polecam za to:
-Ettusais Herbal UV Jelly SPF50+ PA++++
-Shiseido ANESSA Perfect Facial UV Sunscreen SPF50+ PA++++ (złota tubka).
Dziękuję, zaraz o nich poczytam, choc przy uzywaniu kwasow nie widzi mi sie uzywanie filtra z duza iloscia alkoholu, juz w Vichy jest go dla mnie za duzo
Póki co oglądałam dużo recenzji filtra Klairs i mnie kusi
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 13:24   #5043
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Dziękuję, zaraz o nich poczytam, choc przy uzywaniu kwasow nie widzi mi sie uzywanie filtra z duza iloscia alkoholu, juz w Vichy jest go dla mnie za duzo
Póki co oglądałam dużo recenzji filtra Klairs i mnie kusi
Masz na myśli Mid-Day Blue Sun Lotion SPF 40 PA++? KLIK. Na plus brak alko, ale na minus filtry fizyczne, na mojej skórze bardzo utrudniają one normalny wygląd kremu i z tego co widzę na zalinkowanym blogu i np tu KLIK, zostawiają jednak jakąś białą poświatę, co dla mnie skreśla filtr do użytku na twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 13:37   #5044
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ktoś może coś więcej napisać o tym filtrze, porównać go do jakiegoś innego?
Chyba tylko Kascysko pokusilo sie o jako taka recenzje tego filtra, ogolem jest malo popularny, ja dopiero wczoraj go wyczailam w koncu w aptece z odbiorem osobistym, wiec pewnie go bede probowac jak skoncze Lirene (a zostalo jeszcze 2/3 opakowania, ale ja ja lubie)

a co do peelingow to mi sie nawet spodobal tenKLIK, jako maseczka jest fajna, bo jednoczesnie oczyszcza i rozpuszcza suche skorki

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2017-02-09 o 13:39
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 14:42   #5045
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz na myśli Mid-Day Blue Sun Lotion SPF 40 PA++? KLIK. Na plus brak alko, ale na minus filtry fizyczne, na mojej skórze bardzo utrudniają one normalny wygląd kremu i z tego co widzę na zalinkowanym blogu i np tu KLIK, zostawiają jednak jakąś białą poświatę, co dla mnie skreśla filtr do użytku na twarzy.
Tak, ten mam na myśli. Ech, musze sie mu dokladniej przyjrzeć.
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-10, 10:43   #5046
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mozecie polecic cos rownie dobrego jak krem ze sluzem slimaka na gojenie sie ran? Bo ten to powoduje, ze 3 dni i z rozwalonej polowy policzka zostaje tylko blady strupek i zastanawiam sie czy jest cos jeszcze lepszego
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-10, 11:26   #5047
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Mozecie polecic cos rownie dobrego jak krem ze sluzem slimaka na gojenie sie ran? Bo ten to powoduje, ze 3 dni i z rozwalonej polowy policzka zostaje tylko blady strupek i zastanawiam sie czy jest cos jeszcze lepszego
Wspomniane na poprzedniej stronie EGF albo kwas traneksamowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-12, 10:46   #5048
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A to fakt, ale jakby wybierać pomiędzy kupowaniem It's Skin w polskich sklepach, to lepiej zamówić na ebayu np Bentona czy COSRX, które też będą kosztować 60-70 złotych, a opinie mają jednak lepsze.
pomyślę o tym COSRX bo z Bentona nie mogłam znaleźć.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu bym poszła w stronę peelingu enzymatycznego, np. Biocosmetics lub e-naturalne, tylko trzeba z nimi uważać. Ja ich nie stosuję zgodnie z zaleceniami producenta, bo bardzo podrażniają mi skórę, używam mniejszych stężeń, dosypuję tuż przed użyciem na dłoni do żelu do mycia.

:
oho chyba ja szukałam czegos takiego. Myslałam o kwasach ale może zacznę od takiego peelengu


nie będę ukrywać , że ostatnimi czasy nakładałam na twarz podkład ;/ odrobinę się zanieczyściła..i chyba podrażniła. Teraz kiedy wychodzę beż makijażu jestem czerwona...rózowa ...bordowa...masakra jakaś ;( nie mogłam znieść wiecznie czerwonej twarzy ( nie mówiąc o pytaniach "dlaczego jestes taka czerwona??? no żesz kur...!!! ) w związku z czym przeniosłam się na samoopalacz st. topez. Wiem , że to błędne koło
znowu się pogubiłam w mojej pielęgnacji ehh prosaki zaczęły wracać jaki czas temu - trzeba działać.

obecnie stosuję
+ żel Olay( wiem ..wiem głupia ja ) nie wiem dlaczego to robię zważając na fakt, że mam dwie butelki mleczka sylveco ( jeszcze zapakowane bo paczka przyszła ok miesiac temu)
+ płyn micelarny - różowy Garnier
+ na dzien serum z granatem Alterra
+ na noc serum z kwasem hialuronowym AVA ( wydaje mi się , że działa na mnie...nijak
+ pod oczy serum Sukin + krem pod oczy sylveco

Wydaje mi się , że miedzy innymi żel wpłynął na moje podrażnienie - oczywiście odstawiam go

Czy stosowanie kosmetyków rozjaśniających może zmienić kolor mojego lica?
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 10:59   #5049
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Czy stosowanie kosmetyków rozjaśniających może zmienić kolor mojego lica?
Rozjaśniające mogą rozjaśnić przebarwienia skórne, ale jak się twarz czerwieni, to trzeba zadziałać na naczynka i tu rozjaśniające się nie sprawdzą, chyba, że dany produkt jest do cery naczynkowej lub z trądzikiem różowatym i będzie działać kompleksowo.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 11:05   #5050
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
pomyślę o tym COSRX bo z Bentona nie mogłam znaleźć.
Benton ma fajną Fermantation Essence KLIK
Albo ze śluzem slimaka, jadem pszczelim i EGF KLIK
Łagodzący żel aloes i propolis KLIK

Używam obecnie czarnej esencji z pierwszego linka, a w kolejce czeka żel aloesowy.


Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Czy stosowanie kosmetyków rozjaśniających może zmienić kolor mojego lica?
Jeśli chodzi Ci o zaczerwienienie z podrażnienia, to nie, tutaj pomogą kosmetyki łagodzące i odstawienie czynników podrażniających.
Kosmetyki rozjaśniające są skuteczne, ale w zależności na co. Brązowych przebarwień na pewno nie usuną. Ale już np arbutyna u mnie działa piorunem, wybieliła mi opaleniznę, ale unikam jej właśnie dlatego, że jest tak skuteczna, a mojej twarzy rozjaśnianie i wybielanie bardzo nie służy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 11:28   #5051
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rozjaśniające mogą rozjaśnić przebarwienia skórne, ale jak się twarz czerwieni, to trzeba zadziałać na naczynka i tu rozjaśniające się nie sprawdzą, chyba, że dany produkt jest do cery naczynkowej lub z trądzikiem różowatym i będzie działać kompleksowo.
aj tak myślałam, że będę musiała skupic się na kosmetykach do cery naczynkowej. Rano przecierałam twarz płynem micelarnym i nałozyłam Alterrę ..teraz spoglądałam w lustro a tam trzy czerwone plamy : jedna na czole, jedna na podbródku i koło nosa. Jak wyjdę na zewnątrz jest jeszcze gorzej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Benton ma fajną Fermantation Essence KLIK
Albo ze śluzem slimaka, jadem pszczelim i EGF KLIK
Łagodzący żel aloes i propolis KLIK

Używam obecnie czarnej esencji z pierwszego linka, a w kolejce czeka żel aloesowy.



Jeśli chodzi Ci o zaczerwienienie z podrażnienia, to nie, tutaj pomogą kosmetyki łagodzące i odstawienie czynników podrażniających.
Kosmetyki rozjaśniające są skuteczne, ale w zależności na co. Brązowych przebarwień na pewno nie usuną. Ale już np arbutyna u mnie działa piorunem, wybieliła mi opaleniznę, ale unikam jej właśnie dlatego, że jest tak skuteczna, a mojej twarzy rozjaśnianie i wybielanie bardzo nie służy.
łagodząca emulsja z aloesem i propolisem brzmi zachęcająco.
Musze najpier uporac się z podrażnieniem i będę wprowadzała cos nowego

a co sądzicie o tym serum ?

BIELENDA PROFESSIONAL 10% SERUM Z KWASEM AZELAINOWYM
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-12, 11:37   #5052
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
aj tak myślałam, że będę musiała skupic się na kosmetykach do cery naczynkowej. Rano przecierałam twarz płynem micelarnym i nałozyłam Alterrę ..teraz spoglądałam w lustro a tam trzy czerwone plamy : jedna na czole, jedna na podbródku i koło nosa. Jak wyjdę na zewnątrz jest jeszcze gorzej.



łagodząca emulsja z aloesem i propolisem brzmi zachęcająco.
Musze najpier uporac się z podrażnieniem i będę wprowadzała cos nowego

a co sądzicie o tym serum ?

BIELENDA PROFESSIONAL 10% SERUM Z KWASEM AZELAINOWYM
Serum Alterry ma alkohol, w okresie podrażnienia skóry to może być nie najlepszy pomysł.
Co do Bielendy to się nie wypowiem na temat tego konkretnego produktu, ale ogólnie nie przepadam za tą marką, choćby z powodu strasznego naperfumowania serii drogeryjnych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 11:51   #5053
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Serum Alterry ma alkohol, w okresie podrażnienia skóry to może być nie najlepszy pomysł.
Co do Bielendy to się nie wypowiem na temat tego konkretnego produktu, ale ogólnie nie przepadam za tą marką, choćby z powodu strasznego naperfumowania serii drogeryjnych.
Sama używam teraz tego samego serum Alterry i szczerze wątpię, że to ono jest winowajcą, alkoholu w nim w ogóle nie czuć, na moją skórę działa wręcz kojąco Bardziej bym obwiniała płyn micelarny albo żel do mycia właśnie.

Angelina, na ukojenie skóry polecam wodę termalną Uriage (można złapać w promocji np superpharm., albo żyworódkę w płynie Gorvity)
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-12 o 11:53
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 12:03   #5054
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sama używam teraz tego samego serum Alterry i szczerze wątpię, że to ono jest winowajcą, alkoholu w nim w ogóle nie czuć, na moją skórę działa wręcz kojąco Bardziej bym obwiniała płyn micelarny albo żel do mycia właśnie.

Angelina, na ukojenie skóry polecam wodę termalną Uriage (można złapać w promocji np superpharm., albo żyworódkę w płynie Gorvity)
Nie twierdzę, że to główny winowajca, zwłaszcza że Angelina wspomniała od razu o tym żelu. Ale jestem zdania, że żaden kosmetyk z alkoholem nie będzie dobrym pomysłem na skórze już podrażnionej innym kosmetykiem i będzie raczej pogarszał sytuację.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 12:15   #5055
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie twierdzę, że to główny winowajca, zwłaszcza że Angelina wspomniała od razu o tym żelu. Ale jestem zdania, że żaden kosmetyk z alkoholem nie będzie dobrym pomysłem na skórze już podrażnionej innym kosmetykiem i będzie raczej pogarszał sytuację.
Nie mogę się zgodzić, oczywiście nie zarzekam się, bo każdy ma inną skórę, ale mojej niektóre kosmetyki z alkoholem nie szkodzą, a działają łagodząco, np. serum Alterry, a też miewam podrażnioną skórę i używam wtedy to serum bez żadnych obaw, bo pomaga wręcz, przywraca równowagę skórze. Ostatnim kosmetykiem z alkoholem, który mi naprawdę pogarszał sytuację i zaogniał podrażnienia, była biała ziemia wulkaniczna z lotosem Logony, ale tam czuć gorzelnią, w przypadku Alterry tego nie ma.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-12 o 12:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 12:46   #5056
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie mogę się zgodzić, oczywiście nie zarzekam się, bo każdy ma inną skórę, ale mojej niektóre kosmetyki z alkoholem nie szkodzą, a działają łagodząco, np. serum Alterry, a też miewam podrażnioną skórę i używam wtedy to serum bez żadnych obaw, bo pomaga wręcz, przywraca równowagę skórze. Ostatnim kosmetykiem z alkoholem, który mi naprawdę pogarszał sytuację i zaogniał podrażnienia, była biała ziemia wulkaniczna z lotosem Logony, ale tam czuć gorzelnią, w przypadku Alterry tego nie ma.
Dla mnie produkty z alkoholem to jest absolutne no-go w takich przypadkach, choćby nie wiem jakie cuda jeszcze zawierały. I tutaj też bym tę Alterrę odstawiła. Przy takim minimalizmie łatwo ocenić czy coś swoje zadanie spełnia czy nie i najwyraźniej tego nie robi, skoro pojawiają się czerwone plamy po jej użyciu. Jeśli nie podrażnia dodatkowo, to na pewno nie działa łagodząco, jakby działała, to nie byłoby plam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 13:45   #5057
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie produkty z alkoholem to jest absolutne no-go w takich przypadkach, choćby nie wiem jakie cuda jeszcze zawierały. I tutaj też bym tę Alterrę odstawiła. Przy takim minimalizmie łatwo ocenić czy coś swoje zadanie spełnia czy nie i najwyraźniej tego nie robi, skoro pojawiają się czerwone plamy po jej użyciu. Jeśli nie podrażnia dodatkowo, to na pewno nie działa łagodząco, jakby działała, to nie byłoby plam.
Gdzie jest napisane, że po jej użyciu pojawiają się plamy? Powtórzę, że u mnie łagodzi podrażnienia, świąd i pieczenie, które są spowodowane przez różne czynniki, czasem od peelingu, zabiegu jakiegoś głębszego, czasem od depilacji, albo od innego kosmetyku, czasem mam również podrażnione oczy i to serum również łagodzi te okolice i to mi się nie wydaje, sugerujesz, że coś wymyślam? Nie twierdzę zaraz, że załatwia sprawę i leczy skórę, ale daje skórze wyraźne ukojenie. Myślę, że nie ma co się pastwić nad kosmetykiem i odbijać bezsensownie piłeczki w imię swoich przekonań z powodu jakiejś niechęci do danej marki czy składnika, kiedy argumenty na to nie pozwalają.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-12 o 13:49
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 15:04   #5058
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Gdzie jest napisane, że po jej użyciu pojawiają się plamy? Powtórzę, że u mnie łagodzi podrażnienia, świąd i pieczenie, które są spowodowane przez różne czynniki, czasem od peelingu, zabiegu jakiegoś głębszego, czasem od depilacji, albo od innego kosmetyku, czasem mam również podrażnione oczy i to serum również łagodzi te okolice i to mi się nie wydaje, sugerujesz, że coś wymyślam? Nie twierdzę zaraz, że załatwia sprawę i leczy skórę, ale daje skórze wyraźne ukojenie. Myślę, że nie ma co się pastwić nad kosmetykiem i odbijać bezsensownie piłeczki w imię swoich przekonań z powodu jakiejś niechęci do danej marki czy składnika, kiedy argumenty na to nie pozwalają.
Tobie niczego nie sugeruję, mnie już nic nie dziwi, że np komuś makijaż polepsza stan cery, albo jak Tobie pomaga kosmetyk z alkoholem. Ale skoro jest napisane w poście Angeliny, że umyła twarz, przetarła micelem, nałożyła serum, a potem za jakiś czas pojawiły się czerwone plamy, no to coś tutaj w tym procesie zaszkodziło i/lub nie pomogło. To wszystko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 16:10   #5059
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale skoro jest napisane w poście Angeliny, że umyła twarz, przetarła micelem, nałożyła serum, a potem za jakiś czas pojawiły się czerwone plamy, no to coś tutaj w tym procesie zaszkodziło i/lub nie pomogło. To wszystko.
Skąd wiesz, że nie pomogło, a może bez serum stan skóry byłby jeszcze gorszy...
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-12, 16:11   #5060
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że nie pomogło, a może bez serum stan skóry byłby jeszcze gorszy...
No może Tak czy siak coś tu w tej pielęgnacji nie pasuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:23   #5061
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sama używam teraz tego samego serum Alterry i szczerze wątpię, że to ono jest winowajcą, alkoholu w nim w ogóle nie czuć, na moją skórę działa wręcz kojąco Bardziej bym obwiniała płyn micelarny albo żel do mycia właśnie.

Angelina, na ukojenie skóry polecam wodę termalną Uriage (można złapać w promocji np superpharm., albo żyworódkę w płynie Gorvity)
serum aletrra używam nieprzerwanie od pierwszego dnia , kiedy zostało mi polecone. Nie wie czy to jego wina...do tej pory ( tzn. po zmianie pielegnacji) tego nie miałam.
1. W miedzy czasie sie przeprowadziłam do UK - woda jest paskudna
2. nie zerwałam z podkładami..czuję , że ją tym zaśmiecam
3. pracuję w barze i często jestem w kuchni gdzie jest bardzo dużo tłustych oparów - czasami myślę, że ten puder i olej w powietrzu rujnują moją twarz
4. żel Olay...z dniem dzisiejszym go odstawiam

nie wiem co wpłyneło na moje podrażnienie. Postaram się odstawic podkład...oj będzie ciężko.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No może Tak czy siak coś tu w tej pielęgnacji nie pasuje.
dla każdego służy ( nie służy) co innego zdecydowanie coś tu nie pasuje.
zaczęłam przygodę z koreańskimi sheet mask...może to któraś z nich

Serum , które kupiłam pod oczy ( sukin) ściaga mi okolice oczu..czy mogę go wykorzystać do twarzy...zastanawiam się. Nałożyłam go raz i nie czułam ściągnięcia.

aha zapomniałam dodać. Na jakims blogu trafilam na tonik Norel z kwasem migdałowym, stosowałyście??
__________________

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2017-02-12 o 17:36
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:37   #5062
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
serum aletrra używam nieprzerwanie od pierwszego dnia , kiedy zostało mi polecone. Nie wie czy to jego wina...do tej pory ( tzn. po zmianie pielegnacji) tego nie miałam.
1. W miedzy czasie sie przeprowadziłam do UK - woda jest paskudna
2. nie zerwałam z podkładami..czuję , że ją tym zaśmiecam
3. pracuję w barze i często jestem w kuchni gdzie jest bardzo dużo tłustych oparów - czasami myślę, że ten puder i olej w powietrzu rujnują moją twarz
4. żel Olay...z dniem dzisiejszym go odstawiam

nie wiem co wpłyneło na moje podrażnienie. Postaram się odstawic podkład...oj będzie ciężko.


dla każdego służy ( nie służy) co innego zdecydowanie coś tu nie pasuje.
zaczęłam przygodę z koreańskimi sheet mask...może to któraś z nich

Serum , które kupiłam pod oczy ( sukin) ściaga mi okolice oczu..czy mogę go wykorzystać do twarzy...zastanawiam się. Nałożyłam go raz i nie czułam ściągnięcia.
No wypisz wymaluj, to samo miałam w UK po tamtejszej wodzie. Właściwie to tam zaczęły się moje największe problemy ze skórą, które potem próbowałam leczyć przez prawie 10 lat.

Możesz stosować na twarz to serum, ale obserwuj skórę.

Z podkładami najgorzej, nawet jak odstawisz, to moim zdaniem nie pozbędziesz się problemu przy tej wodzie. Pamiętam, jak tam trafiłam na mleczko oczyszczające ogórkowe do mieszanej cery z The Body Shop, zakochałam się w tym produkcie, używałam przez ok. 2 miesiące i to był jedyny okres przez cały pobyt w UK, kiedy moja skóra nie szalała. Jak chciałam kupić kolejne opakowanie, to się okazało, że całą serię ogórkową wycofano. Wzięłam więc podobny produkt z serii z algami, ale okazał się koszmarny.

W Holland and Barrets mają kosmetyki Dr. Organic. Może spróbuj ich mleczka oczyszczającego z serii różanej. Wg. mnie jest świetne, koi podrażnioną skórę, oczyszcza i nie zapycha i do tego ściereczka.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-12 o 17:40
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:37   #5063
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Serum , które kupiłam pod oczy ( sukin) ściaga mi okolice oczu..czy mogę go wykorzystać do twarzy...zastanawiam się. Nałożyłam go raz i nie czułam ściągnięcia.
A kładziesz jeszcze coś na nie? Z reguły położenie na taki kosmetyk czegoś o cięższej konsystencji rozwiązuje problem ściągnięcia skóry, bo ono powstaje przeważnie, jak formuła jest lekka i szybko odparowuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:50   #5064
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No wypisz wymaluj, to samo miałam w UK po tamtejszej wodzie. Właściwie to tam zaczęły się moje największe problemy ze skórą, które potem próbowałam leczyć przez prawie 10 lat.

Możesz stosować na twarz to serum, ale obserwuj skórę.

Z podkładami najgorzej, nawet jak odstawisz, to moim zdaniem nie pozbędziesz się problemu przy tej wodzie. Pamiętam, jak tam trafiłam na mleczko oczyszczające ogórkowe do mieszanej cery z The Body Shop, zakochałam się w tym produkcie, używałam przez ok. 2 miesiące i to był jedyny okres przez cały pobyt w UK, kiedy moja skóra nie szalała. Jak chciałam kupić kolejne opakowanie, to się okazało, że całą serię ogórkową wycofano. Wzięłam więc podobny produkt z serii z algami, ale okazał się koszmarny.

W Holland and Barrets mają kosmetyki Dr. Organic. Może spróbuj ich mleczka oczyszczającego z serii różanej. Wg. mnie jest świetne, koi podrażnioną skórę, oczyszcza i nie zapycha i do tego ściereczka.
póki co wrócę do sylweco , ponieważ zakupiałm dwie sztuki.
mam ten sklep w centrum handlowym...jutro będe to zerkne chciaż na te kosmetyki. O! może znajdę coś pod oczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A kładziesz jeszcze coś na nie? Z reguły położenie na taki kosmetyk czegoś o cięższej konsystencji rozwiązuje problem ściągnięcia skóry, bo ono powstaje przeważnie, jak formuła jest lekka i szybko odparowuje.
właśnie nic nie kładę , ponieważ nadal nie mogę nic takiego znaleźć ;/ nie wiem na jaki krem się zdecydować. ostatnio posmarowałam nawet odrobiną oleju kokosowego....łoomatko jaka ulga
__________________

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2017-02-12 o 17:51
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:53   #5065
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
właśnie nic nie kładę , ponieważ nadal nie mogę nic takiego znaleźć ;/ nie wiem na jaki krem się zdecydować. ostatnio posmarowałam nawet odrobiną oleju kokosowego....łoomatko jaka ulga
Jeśli chcesz stosować je pod oczy, to obojętne co na to położysz, byleby było o cięższej fomule niż serum. Ten obszar jest przecież niepodatny na zapychanie itp. A sądząc po reakcji Twojej cery na olej, to jednak jakaś okluzja jest Ci potrzebna, najwyraźniej serum + podkład to za mało, co nie dziwi, zwłaszcza jak się myje twarz żelem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 17:57   #5066
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
póki co wrócę do sylweco , ponieważ zakupiałm dwie sztuki.
mam ten sklep w centrum handlowym...jutro będe to zerkne chciaż na te kosmetyki. O! może znajdę coś pod oczy


właśnie nic nie kładę , ponieważ nadal nie mogę nic takiego znaleźć ;/ nie wiem na jaki krem się zdecydować. ostatnio posmarowałam nawet odrobiną oleju kokosowego....łoomatko jaka ulga
Dr Organic ma sporo fantastycznych kosmetyków i często są promocje, np. 2 w cenie jednego. Polecam szampon i odżywkę manuka, szampon z odżywką 2w1 z konopiami, żele pod prysznic, krem do rąk różany, maskę do twarzy bio plazma i oczywiście mleczko, o którym było powyżej. To brytyjska marka, więc dostępność i promocje masz na wyciągnięcie ręki. Pod oczy mają sporo kosmetyków, trudno Ci będzie wybrać, ale ponoć godne polecenia
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 18:04   #5067
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

rozumiem , ze okolice oczu rządzą się swoimi prawami
jutro wyruszę do Holland and Barres po krem
Korah nie strasz mnie...to mój największy problem - nigdy nie moge się zdecydować, jesli mam do wynoru więcej niż jeden krem ;(
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 18:38   #5068
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
rozumiem , ze okolice oczu rządzą się swoimi prawami
jutro wyruszę do Holland and Barres po krem
Korah nie strasz mnie...to mój największy problem - nigdy nie moge się zdecydować, jesli mam do wynoru więcej niż jeden krem ;(
Naprawdę, mają kilka serii do twarzy i w każdej z nich jest coś na okolice oczu

Moim zdaniem nie porywaj się od razu z motyką na słońce, może kup sobie co tam wypatrzysz na promocji i poproś o próbki, może mają Naprawdę lepiej nie przepłacać, bo promocje zdarzają się nawet 50%, zawsze lepiej wydać na krem 5-7 funtów niż 10-15
Polecam wejść na stronę producenta, zobaczysz wszystkie produkty, a także na stronę H&B.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-02-12 o 18:41
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 18:49   #5069
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Nie polecam ich serum pod oczy ze śluzem ślimaka, jest to chyba ich najdroższy produkt i najgorszy produkt, jaki miałam. Ma dziwną, lejącą konsystencję, jak rozwodniony krem i zostawia świecącą warstwę, samodzielnie jest za słabe, pod krem nie robi nic zauważalnego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 19:10   #5070
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

tym razem to będzie zdecydowanie krem a nie serum. Mam nadziję, że doczytam po angielsku ;/
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.