Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-25, 08:40   #3961
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wampierz, jak to jest z tymi tonami w skórze i kolorami. Mam szminkę, która na wielu osobach jest różowa, na mnie bardziej wybija koralowy kolor. Czy to znaczy, że jest za ciepła? Chodzi mi o MAC Flamingo http://www.temptalia.com/mac-all-abo...range-flamingo Na dziewczynie ze zdjęcia jest to taki kolor

Na mnie wypada tak: http://tuongvishop.net/Data/File/021...b0b7241812.jpg

Na chłodniejszym szminka z ciepłym tonami wybija ciepłymi?

Podobnie - na chłodnej karnacji - neutralny róż (z ciepłymi podtonami) może się ocieplać?

I jeszcze mnie zastanawia na zgaszonej karnacji róż o czystszym kolorze wybije jaskrawiej niż na czystszej karnacji?

Jak to działa
Najbardziej prawdopodobne, że za ciepła.

To działa w obie strony - np. za ciepła szminka na chłodnej karnacji sprawia, że twarz wydaje się chłodniejsza a szminka cieplejsza.

Przy transparentnych kosmetykach to inaczej działa, bo kolory się mieszają, ale jeśli niewłaściwy ton wybija za mocno, to dalej efekt może być kiepski. Zdecydowanie jednak daje większe pole manewru, dlatego czesto transprentne kosmetyki nawet w złym docieniu dają radę, chociaż ideałem nie będą.

Tak, z czystymi i zgaszonymi jest podobnie, chociaż... trochę to jest inny efekt. Bluzka w zgaszonym odcieniu potrafi wydobyć dziwne cienie i przebarwienia z twarzy czystego typu. Nie wiem jak to jest ze szminką. Widziałam całkiem niezłe efekty na zdjęciach, ale podjrzewam, że przy silnym makijażu całej twarzy albo nawet z filtrem. Jest ryzyko, że zgaszona szminka, oprócz oczywistego efektu niezdrowych, zsiniałych ust, może również nadać całej twarzy niezdrowy wygląd.

Natomiast czysty kolor szminki przy zgaszonej karnacji daje trochę inny efekt - otóż szminka wygląda wręcz cyrkowo, bardzo pstro, a skóra nabiera ziemistego, brudnego wyglądu. Jeśli ktoś do tego posiada raczej delikatniejszą urodę to w ogóle może być widać samą szminkę, jesli jest jaskrawa, ale nawet jeśli tak nie jest (np. mocniejszy typ łagodnego lata + jasny czysty róż na ustach), to szminka nawet nie rażąca będzie pogorszała wygląd twarzy.



Osobiście u mnie dużo różowych szminek, które nawet są często polecane dla BW albo są na granicy BW i BS wypada "obco" - imho są za ciepłe. Np. wszystkie lip butters Revlona są dla mnie za ciepłe. Nawet mam kilka tego typu szminek i uchodzą, ale nie są to moje ulubione.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 20:30   #3962
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny pozwole sie powtorzyc,bo chyba nie zauwazylascie mojego postu...




WAMPIERZU mam prosbe do Ciebie czy moglabys podpowiedziec jaki kolor podkladu z jakim tonem-odcieniem dobrac do jasnej szarej karnacji?+ cienie po oczami niebiesko-szare.
Jaki kolor bedzie najlepiej komponowal sie,a i puder w jakiej tonacji wybierac ?
I ktory z kolorow wlosow bedzie najlepiej sie komponowal z taka cera-szara+niebiesko-sino cienie pod oczami

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------



---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-02-25 o 20:24
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 20:32   #3963
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Najbardziej prawdopodobne, że za ciepła.

To działa w obie strony - np. za ciepła szminka na chłodnej karnacji sprawia, że twarz wydaje się chłodniejsza a szminka cieplejsza.

Przy transparentnych kosmetykach to inaczej działa, bo kolory się mieszają, ale jeśli niewłaściwy ton wybija za mocno, to dalej efekt może być kiepski. Zdecydowanie jednak daje większe pole manewru, dlatego czesto transprentne kosmetyki nawet w złym docieniu dają radę, chociaż ideałem nie będą.

Tak, z czystymi i zgaszonymi jest podobnie, chociaż... trochę to jest inny efekt. Bluzka w zgaszonym odcieniu potrafi wydobyć dziwne cienie i przebarwienia z twarzy czystego typu. Nie wiem jak to jest ze szminką. Widziałam całkiem niezłe efekty na zdjęciach, ale podjrzewam, że przy silnym makijażu całej twarzy albo nawet z filtrem. Jest ryzyko, że zgaszona szminka, oprócz oczywistego efektu niezdrowych, zsiniałych ust, może również nadać całej twarzy niezdrowy wygląd.

Natomiast czysty kolor szminki przy zgaszonej karnacji daje trochę inny efekt - otóż szminka wygląda wręcz cyrkowo, bardzo pstro, a skóra nabiera ziemistego, brudnego wyglądu. Jeśli ktoś do tego posiada raczej delikatniejszą urodę to w ogóle może być widać samą szminkę, jesli jest jaskrawa, ale nawet jeśli tak nie jest (np. mocniejszy typ łagodnego lata + jasny czysty róż na ustach), to szminka nawet nie rażąca będzie pogorszała wygląd twarzy.



Osobiście u mnie dużo różowych szminek, które nawet są często polecane dla BW albo są na granicy BW i BS wypada "obco" - imho są za ciepłe. Np. wszystkie lip butters Revlona są dla mnie za ciepłe. Nawet mam kilka tego typu szminek i uchodzą, ale nie są to moje ulubione.
Dzięki za odpowiedź.
Ten przypadek z ocieploną szminką, która przychładza twarz znam, np. MAC Lady danger. Bardzo lubię ten efekt. Natomiast tak jak piszesz, w przypadku transparentnej Flamingo, jest już średnio ciekawie. Poza tym zastanawiam się na ile jest to kwestia tego, że pomarańcz (Lady Danger) nieźle pasuje do oliwkowych karnacji (moja pewnie w taką wpada) a koralowy po prostu nie.

Wnioskuje zatem, że w przypadku róży (które zaliczyć można do transparentnych kosmetyków) - nałożenie cieplejszego różu na chłodną karnację skutkuje mocniejszym wybiciem ciepłych tonów natomiast nałożenie tego samego różu na ciepłą karnację sprawi, że raczej róż będzie wyglądał jak w opakowaniu (powiedzmy).

Co do Revlona to w sumie nie wiem. Próbowałam jakiejś czerwonej z linii kredkowej i po nałożeniu na sucho odznaczała się, wtapia się świetnie gdy nałoży się ją na pomadkę ochronną, bo kolor jest naturalniejsze. Mam też Colorburst 210 i jest to raczej ciepły odcień. Wydaje mi się, że te kredki Revlona są w dosyć nienaturalnych odcieniach, może nawet nie kwestia ich temperatury?

Z lip buttera miałam Candy apple i średnio mi pasowała. Generalnie czerwone transparentne szminki coś kiepsko na mnie wypadają, lepsze zdecydowanie są kryjące, nasycone.

W ogóle dałam się ponieść ciekawości i zamówiłam 2 szminki z linii 12 blueprints dla Bright Winter. Ciekawa jestem Myślę, że formuła szału nie zrobi, ale ciekawią mnie te kolory jak będą wyglądać
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 20:41   #3964
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2



---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------



---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

WAMPIERZU, ktory kolor wlosow mi polecisz ?

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 20:51   #3965
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Perłowe Włosy, pytasz się ciągle o to samo. Nawet w podpisie masz stwierdzenie w tym temacie więc już nie rozumiem
Jeśli masz problem z podkładem najpewniej jesteś neutralna, potrzebujesz takich podkładów, które są mieszanką różowego i żółtego podtonu. Wydaje mi się, że Bourjois i L'oreal True Match takie oferują, tak z tych sklepowych propozycji.
Co do koloru włosów to wydaje mi się, że jesteś chłodnym i zgaszonym sezonem (z tego co piszesz, o szarej karnacji itd) także każdy chłodny i niezbyt intensywny kolor włosów będzie Ci pasował

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie jest tak, jak piszesz, bo na mnie każda różowa szminka wybija na fioletowo i wyglądam jak truposz
No a co z ciepłymi różami?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 20:53   #3966
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-02-25 o 23:47
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 20:55   #3967
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość

W ogóle dałam się ponieść ciekawości i zamówiłam 2 szminki z linii 12 blueprints dla Bright Winter. Ciekawa jestem Myślę, że formuła szału nie zrobi, ale ciekawią mnie te kolory jak będą wyglądać
Też jestem ciekawa efektu

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość

No a co z ciepłymi różami?
No co co. Są za ciepłe tzn. takie prawdziwie ciepłe są za ciepłe, a neutralne ciężko mi znaleźć, zawsze trafiam na chłodne i wtedy wybija mi fiolet

ty wiesz, pisałam kiedyś, że mam niebieski tusz i wtedy moja tęczówka wygląda bardzo ciepło, ale mam też ciepły brązowy i wtedy moja tęczówka wygląda chłodno, więc myślę, że to bardzo pomaga w określeniu się, że jest się neutralnym.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-02-25 o 20:57
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-25, 20:55   #3968
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=earthpace;56366258]

Jeśli masz problem z podkładem najpewniej jesteś neutralna, potrzebujesz takich podkładów, które są mieszanką różowego i żółtego podtonu.

Co do koloru włosów to wydaje mi się, że jesteś chłodnym i zgaszonym sezonem (z tego co piszesz, o szarej karnacji itd) także każdy chłodny i niezbyt intensywny kolor włosów będzie Ci pasował

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------
[QUOTE]
w zbyt szarawych,wyblaknietych odcieniach wlosow wygladam jak wyblaknieta,niewyrazna.
Odcienie kasztanowe,zolte,jasne rude -sprawiaja ze moja skora wyglada gorzej nieswiezo.
Bardzo ladnie mi bylo w malinowym odcieniu,ale kolor spieral sie po tygodniu i wole postawic na jakis kolor bardziej naturalny,a i kiedys farbowalam ciemny blond z tonem jakby zielonym,ladnie mi bylo,
albo w: ciemny szatyn-ciemny blond z tonem grafitowym,
ale z kolei zbyt szare wlosy podkreslaja bardziej szarosc cery+ cienie sine jakby bardziej widoczne sa.
A co mi WAMPIERZ zaproponuje? ktory kolor ze zdjec?
DODAM jeszcze zdjecie ktore przedstawia moj kolor skory na twarzy -->
mam ciemniejsze oczy,brwi.
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-02-25 o 23:31
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 21:15   #3969
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa efektu

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------



No co co. Są za ciepłe tzn. takie prawdziwie ciepłe są za ciepłe, a neutralne ciężko mi znaleźć, zawsze trafiam na chłodne i wtedy wybija mi fiolet

ty wiesz, pisałam kiedyś, że mam niebieski tusz i wtedy moja tęczówka wygląda bardzo ciepło, ale mam też ciepły brązowy i wtedy moja tęczówka wygląda chłodno, więc myślę, że to bardzo pomaga w określeniu się, że jest się neutralnym.
A ta Revlon Colorburst 210 z którą ją się zmagam? Taki koralowy róż. Zainspirowałam się Olivią Munn http://static1.squarespace.com/stati...ormat=original, której kolorystyka jest niesamowita. Ja myślalam, że ona ma ciemną karnację, ale ona chyba po prostu się mocno opala. Efekt wg mnie świetny.

Ja niestety jestem bardziej żółta, więc nie uzyskuje takiego czystego, fajnego efektu
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 21:46   #3970
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeśli faktycznie jest taka ciepława, to myślę, że pasowałaby
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 09:35   #3971
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Dziewczyny pozwole sie powtorzyc,bo chyba nie zauwazylascie mojego postu...

WAMPIERZU mam prosbe do Ciebie czy moglabys podpowiedziec jaki kolor podkladu z jakim tonem-odcieniem dobrac do jasnej szarej karnacji?+ cienie po oczami niebiesko-szare.
Jaki kolor bedzie najlepiej komponowal sie,a i puder w jakiej tonacji wybierac ?
Jeśli faktycznie masz wyraźnie szarawe odcienie w karnacji to może być trudno znaleźć podkład, przychodza mi do głowy tylko niektóre odcienie koreańskich kremów BB, które są faktycznie beżowo-szarawe albo podkłady mineralne. Ew. możesz sprawdzić bardzo chłodne odcienie beżowych podkładów, mogą się dobrze wpasowywać.

Kolory włosów odpowiednio chłodne, więc raczej 1 czy 2, ale też najpierw powinnaś dokładnie ustalić podtyp kolorystyczny.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
w zbyt szarawych,wyblaknietych odcieniach wlosow wygladam jak wyblaknieta,niewyrazna.
Odcienie kasztanowe,zolte,jasne rude -sprawiaja ze moja skora wyglada gorzej nieswiezo.
Bardzo ladnie mi bylo w malinowym odcieniu,ale kolor spieral sie po tygodniu i wole postawic na jakis kolor bardziej naturalny,a i kiedys farbowalam ciemny blond z tonem jakby zielonym,ladnie mi bylo,
albo w: ciemny szatyn-ciemny blond z tonem grafitowym,
ale z kolei zbyt szare wlosy podkreslaja bardziej szarosc cery+ cienie sine jakby bardziej widoczne sa.
A co mi WAMPIERZ zaproponuje? ktory kolor ze zdjec?
DODAM jeszcze zdjecie ktore przedstawia moj kolor skory na twarzy -->
mam ciemniejsze oczy,brwi.
Dlatego najpierw ustala się typ, a potem mozna dobierac kolory. To, że ty najbardziej zauważasz szary, nie znaczy jeszcze, że na 100% jesteś latem. Może jesteś zimą i wtedy zbyt zgaszone odcienie włosów nadają niezdrowy wygląd. trudno powiedzieć. Powinnaś robić przymiarki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2016-02-26 o 09:12
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 14:21   #3972
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kurczę, ostatnio widzę w mieście dużo typów chłodnych
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 19:01   #3973
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Być może to co teraz napiszę będzie trochę wkurzające i nie na temat ale muszę. Kojarzycie ten występ Zgagi, kiedy wystylizowała się jak David Bowie? To miał być tribute nie oglądałam całości, tylko jej zdjęcia, i jeśli ta całość była taka jak jej wygląd, to była to zupełna masakra z powodu usilnego i nachalnego usiłowania przejścia jednego typu kolorystycznego w całkiem inny. To samo zresztą dotyczy typów Kibbe'a oczywiście tych uwspółcześnionych przez tib. Do niej to wszystko nie pasuje, Bowie był z tym po prostu zrośnięty. Jak napisał syn Davida, wyszedł kicz w stylu Liberace, Bowie bez Bowiego. Przebieranki i makijaż nic nie dały. Zresztą patrzyłam kiedyś na jego zdjęcia z młodości, i on jest wiosną. A ponieważ tworzył dużo w latach 70, 80, kiedy brakowało soczystych kolorów, on właśnie jako wiosna, szukał ich - w sobie. I wyszło pięknie.
Teraz już możecie po mnie jeździć za offtop

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2016-02-27 o 02:17
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 09:56   #3974
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Lwia, czy może chodzi Ci o to? https://www.youtube.com/watch?v=3fGBZhsa4VU

Ja mam czasem wrażenie, że stylówki przerastają mało wyrazistą twarz Lady Gagi. Żeby się do nich dopasować robi teatralne makijaże.. i wygląda jak transwestyta (co brzmi jak SC w yangu). A to dziwne skoro teoretycznie jest FG?

Ja nie wiem https://pmchollywoodlife.files.wordp...0&h=750&crop=1. Czasem jak klasyk wygląda. Fakt jednak, że ramiona ma wyborne.. i dużo na FG wskazuje.
No ale http://cdn.images.express.co.uk/img/...ary/105069.jpg twarz jakby była za delikatna i za mało charakterystyczna na FG.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-02-27 o 10:01
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 04:24   #3975
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jeśli faktycznie masz wyraźnie szarawe odcienie w karnacji to może być trudno znaleźć podkład, przychodza mi do głowy tylko niektóre odcienie koreańskich kremów BB, które są faktycznie beżowo-szarawe albo podkłady mineralne. Ew. możesz sprawdzić bardzo chłodne odcienie beżowych podkładów, mogą się dobrze wpasowywać.

Kolory włosów odpowiednio chłodne, więc raczej 1 czy 2, ale też najpierw powinnaś dokładnie ustalić podtyp kolorystyczny.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------



Dlatego najpierw ustala się typ, a potem mozna dobierac kolory. To, że ty najbardziej zauważasz szary, nie znaczy jeszcze, że na 100% jesteś latem. Może jesteś zimą i wtedy zbyt zgaszone odcienie włosów nadają niezdrowy wygląd. trudno powiedzieć. Powinnaś robić przymiarki.
Wampierzu dziekuje za odpowiedz ja wlasnie tych podkladow zbyt jasnych z szaroscia zawsze sie balam,bo mam wrazenie ze sprawiaja ze wygladam niezdrowo i mysllam ze wlasnie do jasnej szarej skory ,to raczej podklady wpadajace w chlodny roz.
W jasnych zoltych ,albo wpadajacych w pomarancz bardzo mi brzydko,wrecz postarzaja mnie.
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-02-28 o 04:26
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 09:51   #3976
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Wampierzu dziekuje za odpowiedz ja wlasnie tych podkladow zbyt jasnych z szaroscia zawsze sie balam,bo mam wrazenie ze sprawiaja ze wygladam niezdrowo i mysllam ze wlasnie do jasnej szarej skory ,to raczej podklady wpadajace w chlodny roz.
W jasnych zoltych ,albo wpadajacych w pomarancz bardzo mi brzydko,wrecz postarzaja mnie.
Wg mnie azjatyckie bb kremy mogą być w porządku, bo miewają szary pigment (np. z Mishka o ile pamiętam) a rozświetlają także będą harmonijne, ale ożywiać twarz.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 14:56   #3977
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Lwia, czy może chodzi Ci o to? https://www.youtube.com/watch?v=3fGBZhsa4VU

Ja mam czasem wrażenie, że stylówki przerastają mało wyrazistą twarz Lady Gagi. Żeby się do nich dopasować robi teatralne makijaże.. i wygląda jak transwestyta (co brzmi jak SC w yangu). A to dziwne skoro teoretycznie jest FG?

Ja nie wiem https://pmchollywoodlife.files.wordp...0&h=750&crop=1. Czasem jak klasyk wygląda. Fakt jednak, że ramiona ma wyborne.. i dużo na FG wskazuje.
No ale http://cdn.images.express.co.uk/img/...ary/105069.jpg twarz jakby była za delikatna i za mało charakterystyczna na FG.
Ona nie jest delikatna. Jest po prostu jakimś tam latem, więc jaskrawe albo mocno nasycone kolory ją przytłaczają. Co do typów Kibbe'a to nie wiem jaki ma, nigdy mnie to nie interesowało. W każdym razie, chodzi mi o to, że Bowie wygrał, bo był autentyczny, a ona wciąż wygląda jak przebrany produkt. On szokował, i umiał to robić, poza tym ludzi przyciągało to, że on cały był kolorem w czasach, kiedy wszystko było z lekka przytłumione. Jeśli Gaga chciałaby się jakoś wyrazić, to pasowałaby mi do niej zbyt duża, skórzana, czarna kurtka, ale nigdy androginiczność Bowiego. To jemu mogło przynieść zasłużone uznanie, ją natomiast to może tylko ośmieszyć.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2016-02-28 o 15:28
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 18:28   #3978
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wg mnie azjatyckie bb kremy mogą być w porządku, bo miewają szary pigment (np. z Mishka o ile pamiętam) a rozświetlają także będą harmonijne, ale ożywiać twarz.
Mialam Mishe i okropnie w niej wygladalam i moja skora strasznie zle sie w tym bb czula,ze musialam ja zmyc po 30 min...
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 18:29   #3979
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Spróbuj Ginvery ma neutralny odcień i dość mocno się dopasowuje.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 18:45   #3980
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Ona nie jest delikatna. Jest po prostu jakimś tam latem, więc jaskrawe albo mocno nasycone kolory ją przytłaczają. Co do typów Kibbe'a to nie wiem jaki ma, nigdy mnie to nie interesowało. W każdym razie, chodzi mi o to, że Bowie wygrał, bo był autentyczny, a ona wciąż wygląda jak przebrany produkt. On szokował, i umiał to robić, poza tym ludzi przyciągało to, że on cały był kolorem w czasach, kiedy wszystko było z lekka przytłumione. Jeśli Gaga chciałaby się jakoś wyrazić, to pasowałaby mi do niej zbyt duża, skórzana, czarna kurtka, ale nigdy androginiczność Bowiego. To jemu mogło przynieść zasłużone uznanie, ją natomiast to może tylko ośmieszyć.
Gaga jest ponoc FG.
Jako FG ekstrawagancki styl powinien jej pasować (Miley Cyrus nie ginie w swojej stylówce) a jakoś jej nie pasuje, wydaje mi się, ze ma za mało interesującą twarz.
A do Bowiego to w ogóle ciężko ją porównywać, on był artystą (nie tylko się stylizował, ale też tworzył muzykę o pewnej wartości) a ona jest skandalistką i tyle, nic więcej. Taka Doda wielkiego formatu
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 20:15   #3981
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Gaga jest ponoc FG.
Jako FG ekstrawagancki styl powinien jej pasować (Miley Cyrus nie ginie w swojej stylówce) a jakoś jej nie pasuje, wydaje mi się, ze ma za mało interesującą twarz.
A do Bowiego to w ogóle ciężko ją porównywać, on był artystą (nie tylko się stylizował, ale też tworzył muzykę o pewnej wartości) a ona jest skandalistką i tyle, nic więcej. Taka Doda wielkiego formatu

Dla mnie Bowie to połączenie dramatic, ethereal i czegoś jeszcze, ale nie bawiłam się w szczegółowe analizy... A Gaga? Nie wiem, może to kolejny przykład tego że stary Kibbe nie jest aktualny. Ona może być romantic z domieszką czegoś tam. Czyste romantic na 100 % nie.
Ja wiem, że nie ma sensu porównywanie tej dwójki, ale przez ten swój śmieszny "tribute"... Sama zasłużyła na
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 21:04   #3982
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie no gdzie Gaga romantic Nigdy :P Ona nie jest po stronie yinu, pewnie FG pasuje najbardziej, ale twarz jest chyba pod jakimś wpływem i jej ginie.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 22:47   #3983
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak dla mnie to ona może mieć Ethereal ale na bank FG.

W grupie czystego D na fb jedna dziewczyna wrzuciła swoje zdjęcia, i ja już widzę tę samą linię żuchwy, ogólnie szczęki, kości policzkowe, nawet to samo czoło, głeboko osadzone oczy, linia ust - jeżu, to samo co u mnie aż mnie to dziwi.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 23:08   #3984
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=kaguya;56517888]Jak dla mnie to ona może mieć Ethereal ale na bank FG.

W grupie czystego D na fb jedna dziewczyna wrzuciła swoje zdjęcia, i ja już widzę tę samą linię żuchwy, ogólnie szczęki, kości policzkowe, nawet to samo czoło, głeboko osadzone oczy, linia ust - jeżu, to samo co u mnie aż mnie to dziwi.[/QUOTE

No i właśnie pod tym względem się nie dogadujemy - ją nie wierzę w starego Kibbe'a. Tylko tib mnie ostatecznie przekonuje.
Nie widzę gamine, na pewno ten typ u niej nie dominuje. Nie widzę Gagi jako osoby wyglądającej młodo, co ma być dla gamine typowe. Oczy są duże, i w moim odczuciu ciężkie. Dla mnie to wygląda dojrzałe lub staro, nie młodo. Poza tym, jak może być fg, skoro twarz jej ginie w stylizacjach przeznaczonych dla tego typu a chyba jednak twarz jest ważnym wskaźnikiem

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2016-02-28 o 23:09
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 07:42   #3985
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Gaga jest generalnie ciężka do zakwalifikowania, bo ma dosyć ukierunkowany styl i zawsze tonę makijażu. Wg mnie stylizacje FG pasują do jej sylwetki, ale twarz ma jakąś dziwna. Nie wygląda młodo, to prawda, tutaj zdjecie z Miley Cyrus, tu z Madonną. Wygląda na zbyt dojrzałą na FG, po stronie yinu bankowo nie jest.
Także zapewne - jak wiele, wiele kobiet - jest mieszanką Ja też się w Kibbe nie zakwalifikowałam.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 08:36   #3986
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Właśnie, twarz nie pasuje do fg więc to się jakoś nie klei... A w necie znalazłam zdjęcie, na którym moim zdaniem wygląda dobrze, to drugie oczywiście:http://www.cosmopolitan.com/style-be...up-free-celeb/
I czy to ma coś z gamine wspólnego??? Poza tym, jeszcze inna kwestia - ona stanowczo powinna zostawić brwi i włosy ciemniejsze, bo z jasnymi wygląda tragicznie.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 08:47   #3987
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to ona może mieć Ethereal ale na bank FG.

W grupie czystego D na fb jedna dziewczyna wrzuciła swoje zdjęcia, i ja już widzę tę samą linię żuchwy, ogólnie szczęki, kości policzkowe, nawet to samo czoło, głeboko osadzone oczy, linia ust - jeżu, to samo co u mnie aż mnie to dziwi.
No i właśnie pod tym względem się nie dogadujemy - ją nie wierzę w starego Kibbe'a. Tylko tib mnie ostatecznie przekonuje.
Nie widzę gamine, na pewno ten typ u niej nie dominuje. Nie widzę Gagi jako osoby wyglądającej młodo, co ma być dla gamine typowe. Oczy są duże, i w moim odczuciu ciężkie. Dla mnie to wygląda dojrzałe lub staro, nie młodo. Poza tym, jak może być fg, skoro twarz jej ginie w stylizacjach przeznaczonych dla tego typu a chyba jednak twarz jest ważnym wskaźnikiem
W TiB to ona na pewno ma coś z ethereal. W twarzy przynajmniej jest to bardzo widoczne, natomiast z sylwetki to robi wrażenie drobnej, ale umięśnionej, nie wiem na co to wskazuje.


BTW ja dość lubię Gagę, po prostu jej nie przeceniam. Jej styl jest imho specjalnie "piękny inaczej", stąd te wybielane brwi itp. Ona dość łatwo potrafi, kiedy chce, nadać sobie zwykły albo konwencjonalnie atrakcyjny wygląd.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 09:13   #3988
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W TiB to ona na pewno ma coś z ethereal. W twarzy przynajmniej jest to bardzo widoczne, natomiast z sylwetki to robi wrażenie drobnej, ale umięśnionej, nie wiem na co to wskazuje.


BTW ja dość lubię Gagę, po prostu jej nie przeceniam. Jej styl jest imho specjalnie "piękny inaczej", stąd te wybielane brwi itp. Ona dość łatwo potrafi, kiedy chce, nadać sobie zwykły albo konwencjonalnie atrakcyjny wygląd.

Czy to jest na stronie tib, czy to już pinterest? Bo ja chyba na stronie nic o niej nie widziałam. Umięśnione ciało, szerokie kości, to najbardziej chyba pasuje do natural
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 09:42   #3989
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Czy to jest na stronie tib, czy to już pinterest? Bo ja chyba na stronie nic o niej nie widziałam. Umięśnione ciało, szerokie kości, to najbardziej chyba pasuje do natural
Mi też się wydaje, ze ona ma wpływ Natural a twarzy mi pasuje na FN bardziej niż FG ale może to wpływ ethereal? Z figury też mogłaby być FN skoro Natalie Dormer jest FN?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 09:47   #3990
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czyli też należy do tych, co nie wpisują się w żaden typ Kibbe no jak ja nie czytałam jeszcze o tych mieszankach, ale u siebie też nie widzę podstaw G, jestem zbyt pomieszana
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.