Zwątpienie minerałowe - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-10, 16:07   #181
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Zwątpienie minerałowe

dokladnie, nie rezygnuj a sprobuj innej firmy.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:09   #182
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Od miesiąca zmagam się z formułą Intensive EDM. Uwielbiam go za genialny, jasny odcień (Sandy Fair) oraz to, że mogę nakładać go ulubionym Flat Topem Na to cudny róż Bouquet i jest pięknie. Szkoda, że tylko przez pół godziny. Potem: podkład włazi w pory, które zaczynają wyglądać jak kratery, skóra błyszczy się, jakbym wysmarowała się szczodrze kremem Nivea, kolor nieco ciemnieje, róż bleknie i po 3 godzinach nie ma po nim śladu.
Pocieszę Cię, że nie jesteś jedyną osobą z takimi doświadczeniami jeśli chodzi o EDM Intensive. U mnie również żaden puder nie poprawia sytuacji, lampa, podkreślone pory, błyskawiczne spływanie. EDM pożegnałam raz na zawsze.

Sięgnij koniecznie po inne marki (oczywiście stricte mineralne, nie drogeryjne) .
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:21   #183
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dziękuję za słowa otuchy
Wyboista jest droga ku mineralnemu spełnieniu...

Edytowane przez dorotka z krainy ozz
Czas edycji: 2009-09-10 o 16:29
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 21:33   #184
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Ważny jest również primer - może poszukaj czegoś bardziej odpowiedniego dla siebie.

No i tak jak WI napisała - na EDM świat mineralny się nie kończy - a zaczyna...
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 01:36   #185
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Moj przypadek nie wyglada ciekawie To juz nie jest zwatpienie, tylko calkowita rezygnacja...
Pierwsze bylo EDM, ktorymi katowalam sie dosyc dlugo w roznych formulach. Pozniej testowalam Joppa SC. Po obu okropne uczulenie.
Mam wrazenie, ze mineraly "wzeraja" mi sie w skore i sieja spustoszenie totalne. Konczy sie to okropnym swedzeniem (nawet kilka dni od aplikacji),czerwonymi plamami i gulami podskornymi (ktorych nigdy nie miewam). Ostatnio znowu mi sie zachcialo testow i wlasnie sie lecze olejem tamanu
Pomijajac sama reakcje alergiczna, to skora po prostu ciekawie nie wyglada. Po zmyciu jest dziwnie zmatowiona, szara. Wyglada starzej
Zaluje troche bo wiem, jak dobrze sie wyglada w mineralnym makijazu. Ale z drugiej strony zastanawiam sie czy to jest faktycznie az takie zdrowe, jesli skora reaguje w ten sposob?
Dodadam, ze uczulenia po chemii (aptecznej i nieaptecznej) i naturze (BU, mazidla) nie miewam. Co najwyzej mnie zapcha.

Czy jest sens testowac inne marki, czy dac sobie spokoj?
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 07:35   #186
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Moj przypadek nie wyglada ciekawie To juz nie jest zwatpienie, tylko calkowita rezygnacja...
Pierwsze bylo EDM, ktorymi katowalam sie dosyc dlugo w roznych formulach. Pozniej testowalam Joppa SC. Po obu okropne uczulenie.
Mam wrazenie, ze mineraly "wzeraja" mi sie w skore i sieja spustoszenie totalne. Konczy sie to okropnym swedzeniem (nawet kilka dni od aplikacji),czerwonymi plamami i gulami podskornymi (ktorych nigdy nie miewam). Ostatnio znowu mi sie zachcialo testow i wlasnie sie lecze olejem tamanu
Pomijajac sama reakcje alergiczna, to skora po prostu ciekawie nie wyglada. Po zmyciu jest dziwnie zmatowiona, szara. Wyglada starzej
Zaluje troche bo wiem, jak dobrze sie wyglada w mineralnym makijazu. Ale z drugiej strony zastanawiam sie czy to jest faktycznie az takie zdrowe, jesli skora reaguje w ten sposob?
Dodadam, ze uczulenia po chemii (aptecznej i nieaptecznej) i naturze (BU, mazidla) nie miewam. Co najwyzej mnie zapcha.

Czy jest sens testowac inne marki, czy dac sobie spokoj?
mysle, ze dalabym na Twoim miejscu szanse podkladom bezmikowym, zla reakcja na mike to najczestszy powod nietolerancji kosmetykow mineralnych. Planuje je wprowadzic EGM
Poza tym na pewno pomocna okaze sie Lorri, ktora posiada ogromna widze mineralochemiczna i wrazliwa skore.
Pewnie nie musze mowic o czystych, pranych po kazdym uzyciu pedzlach? Moze to kwestia czegos czym myjesz pedzle? Kurcze, dziwna sprawa. Bardzo wspolczuje.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 17:06   #187
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
mysle, ze dalabym na Twoim miejscu szanse podkladom bezmikowym, zla reakcja na mike to najczestszy powod nietolerancji kosmetykow mineralnych. Planuje je wprowadzic EGM
Poza tym na pewno pomocna okaze sie Lorri, ktora posiada ogromna widze mineralochemiczna i wrazliwa skore.
Pewnie nie musze mowic o czystych, pranych po kazdym uzyciu pedzlach? Moze to kwestia czegos czym myjesz pedzle? Kurcze, dziwna sprawa. Bardzo wspolczuje.
Pedzle myje zelem Babydream, ktorym uzywam na codzien. Tez kiedys myslalam, ze to kwestia pedzli, tzn. kontaktu pedzla ze skora, ale tego samego pedzla uzywam do podkladu tradycyjnego i jest ok. To jest pedzel do podkladu, nie kabuki.
Ano dziwna sprawa Tym bardziej, ze ciezko mnie czymkolwiek uczulic. Uzywam LP Max Factor, PT Bourjois lub transparentnego Kryolan. Do pelni szczescia brakuje mi tylko dobrego korektora, za ktory robic mialy wlasnie podklady mineralne
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 17:16   #188
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Ah, ja byłam bardzo nakręcona na minerały
Zamówiłam próbki EDM i na razie ich używam, ale szczególnie mnie jakoś nie zachwyciły. a szkoda.
Korektor mt jest ok, natomiast sunlight nie radzi sobie w ogóle z sińcami pod oczami.
Mam formułę intensive.
Jednak niestety jak wyżej opisują, tak i u mnie;
Wszystko super, ale do najwyżej godziny. Później widać już tylko róż [best friend- swoją drogą ładny, nawet wytrzymały, chociaż nie pobije niemineralnego bourjois].
Swiecę się fatalnie i nawet nie pomógł puder bambusowy z jedwabiem z BU.
Ale lubię minerały za jasne kolory podkładów.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 23:25   #189
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Też mam fazę mineralnego zwątpienia. Uwielbiam wybór kolorów baz (i nie tylko) mineralnych firm. Podoba mi się to, jak w nich wyglądam. Ale znowu obawiam się, że to one mnie uczulają ;( (puchnąca i łuszcząca się skóra powiek). A z drugiej strony po doświadczeniach z minerałkami "drogeryjna" kolorówka wydaje mi się nieciekawa (mało kolorów i na ogół mi nie pasują) i taka... paskudna... te fluidy... ich zapach... sklad... konsystencja...
^Ale się zblazowana zrobiłam, prawda?

Aha, też jestem ciekawa baz bezmikowych.

A wczoraj usłyszalam u dermatologa, że do pielęgnacji twarzy wystarcza woda i mydło
Szare mydło!
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:15   #190
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Moj przypadek nie wyglada ciekawie To juz nie jest zwatpienie, tylko calkowita rezygnacja...
Pierwsze bylo EDM, ktorymi katowalam sie dosyc dlugo w roznych formulach. Pozniej testowalam Joppa SC. Po obu okropne uczulenie.
Mam wrazenie, ze mineraly "wzeraja" mi sie w skore i sieja spustoszenie totalne. Konczy sie to okropnym swedzeniem (nawet kilka dni od aplikacji),czerwonymi plamami i gulami podskornymi (ktorych nigdy nie miewam). Ostatnio znowu mi sie zachcialo testow i wlasnie sie lecze olejem tamanu
Pomijajac sama reakcje alergiczna, to skora po prostu ciekawie nie wyglada. Po zmyciu jest dziwnie zmatowiona, szara. Wyglada starzej
Zaluje troche bo wiem, jak dobrze sie wyglada w mineralnym makijazu. Ale z drugiej strony zastanawiam sie czy to jest faktycznie az takie zdrowe, jesli skora reaguje w ten sposob?
Dodadam, ze uczulenia po chemii (aptecznej i nieaptecznej) i naturze (BU, mazidla) nie miewam. Co najwyzej mnie zapcha.

Czy jest sens testowac inne marki, czy dac sobie spokoj?
Ja bym jak najbardziej testowała inne marki. Sama miałam podrażnienie i świąd po podkładach mikowych, a łzawienie, zaczerwienienie i puchnięcie powiek po podkładach z dużą zawartością tlenku tytanu. Obecnie po ponad 2, albo i nawet 3 latach takie reakcje u mnie nie występują.
Także może spróbuj Blusche FC co prawda ma mikę, ale dopiero na 3 miejscu w składzie, także jest to raczej podkład tlenkowy. Z takich kombinowanych składowo podkładów bardzo lubię DreamWorld, ale oni ostatnio zmienili politykę
Po drugie skóra się musi przyzwyczaić do minerałów.
Poza tym nieodpowiednia formuła do wymagań skóry może ją podsuszać. Szczególnie w pierwszym okresie stosowania trzeba uważnie pilnować dobrego nawilżenia.
Co stosujesz pod minerały?


Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Pedzle myje zelem Babydream, ktorym uzywam na codzien. Tez kiedys myslalam, ze to kwestia pedzli, tzn. kontaktu pedzla ze skora, ale tego samego pedzla uzywam do podkladu tradycyjnego i jest ok. To jest pedzel do podkladu, nie kabuki.
Ano dziwna sprawa Tym bardziej, ze ciezko mnie czymkolwiek uczulic. Uzywam LP Max Factor, PT Bourjois lub transparentnego Kryolan. Do pelni szczescia brakuje mi tylko dobrego korektora, za ktory robic mialy wlasnie podklady mineralne
Co to za pędzel? Używasz minerałów na tradycyjną kolorówkę?


Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Ah, ja byłam bardzo nakręcona na minerały
Zamówiłam próbki EDM i na razie ich używam, ale szczególnie mnie jakoś nie zachwyciły. a szkoda.
Korektor mt jest ok, natomiast sunlight nie radzi sobie w ogóle z sińcami pod oczami.
Mam formułę intensive.
Jednak niestety jak wyżej opisują, tak i u mnie;
Wszystko super, ale do najwyżej godziny. Później widać już tylko róż [best friend- swoją drogą ładny, nawet wytrzymały, chociaż nie pobije niemineralnego bourjois].
Swiecę się fatalnie i nawet nie pomógł puder bambusowy z jedwabiem z BU.
Ale lubię minerały za jasne kolory podkładów.
No proszę Cię EDM to nie jedynie minerały Sama nie lubię podkładów tej firmy. Do wyboru masz lekko ponad sto innych firm, dopiero jak wypróbujesz przynajmniej 5 z nich (oczywiście wraz z różnymi primerami i wykończeniówką) i stwierdzisz, że Ci nie odpowiadają to wtedy możesz mówić że minerały nie dla Ciebie:P


Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Też mam fazę mineralnego zwątpienia. Uwielbiam wybór kolorów baz (i nie tylko) mineralnych firm. Podoba mi się to, jak w nich wyglądam. Ale znowu obawiam się, że to one mnie uczulają ;( (puchnąca i łuszcząca się skóra powiek). A z drugiej strony po doświadczeniach z minerałkami "drogeryjna" kolorówka wydaje mi się nieciekawa (mało kolorów i na ogół mi nie pasują) i taka... paskudna... te fluidy... ich zapach... sklad... konsystencja...
^Ale się zblazowana zrobiłam, prawda?

Aha, też jestem ciekawa baz bezmikowych.

A wczoraj usłyszalam u dermatologa, że do pielęgnacji twarzy wystarcza woda i mydło
Szare mydło!
Może masz uczulenie na konkretne tlenki, jakie cienie stosowałaś? Kładziesz podkład/korektor na powieki?
Taa, ja po takiej pielęgnacji to bym mogła najwyżej
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 15:38   #191
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Ja bym jak najbardziej testowała inne marki. Sama miałam podrażnienie i świąd po podkładach mikowych, a łzawienie, zaczerwienienie i puchnięcie powiek po podkładach z dużą zawartością tlenku tytanu.:
O! Dla mnie to cenna wskazówka!

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Może masz uczulenie na konkretne tlenki, jakie cienie stosowałaś? :
Właśnie to "badam". Odkryłam, że wszystkie tlenki żelaza, jakie namierzylam w stosowanych minerałach miałam wczesniej trochę czasu w "pseudomineralnej" kolorówce. Więc pewnie to nie one... No, chyba, że to kwestia proporcji.
"Sprawdzam" zieleń choromową, błękit pruski i ultramaryny.

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Kładziesz podkład/korektor na powieki?
Nie. Tzn. korektor pod oczami - tak, ale tam nic nie mam, tylko na górnych powiekach, na ktorych przed polożeniem korektora mam bazę.

Oczywście wiem, że jest możliwość, że uczula mnie coś innego - choćby jakieś jedzenie... Ale zwątpienie mnie ogarnęło...

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Taa, ja po takiej pielęgnacji to bym mogła najwyżej
No ja właśnie też... ;P
Poza tym - szare mydło mocno wysusza (mialam okazję oglądać co się dzieje z włosami i skóra osoby, ktora się na ów wynalazek rzuciła i myła szarym mydłem skórę i włosy). Nie sądzę, by wysuszanie wysuszonej skory miało na nią dobrze działać...

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2009-12-04 o 17:33
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 16:21   #192
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Zwątpienie minerałowe

A używasz kremu na powieki? Może jakieś reakcje zachodzą czy coś.
Trzymam kciuki za poszukiwanie winnych i znalezienie rozwiązania
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 19:18   #193
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Też mam fazę mineralnego zwątpienia. Uwielbiam wybór kolorów baz (i nie tylko) mineralnych firm. Podoba mi się to, jak w nich wyglądam. Ale znowu obawiam się, że to one mnie uczulają ;( (puchnąca i łuszcząca się skóra powiek).
to kiedyś mój straszny problem był (skóra z powiek schodziła prawie że płatami, jak na taką małą powierzchnię), dermatolog polecił używanie jakiegokolwiek kremu/maści z witaminą A
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 21:39   #194
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Ja bym jak najbardziej testowała inne marki. Sama miałam podrażnienie i świąd po podkładach mikowych, a łzawienie, zaczerwienienie i puchnięcie powiek po podkładach z dużą zawartością tlenku tytanu. Obecnie po ponad 2, albo i nawet 3 latach takie reakcje u mnie nie występują.
Także może spróbuj Blusche FC co prawda ma mikę, ale dopiero na 3 miejscu w składzie, także jest to raczej podkład tlenkowy. Z takich kombinowanych składowo podkładów bardzo lubię DreamWorld, ale oni ostatnio zmienili politykę
Po drugie skóra się musi przyzwyczaić do minerałów.
Poza tym nieodpowiednia formuła do wymagań skóry może ją podsuszać. Szczególnie w pierwszym okresie stosowania trzeba uważnie pilnować dobrego nawilżenia.
Co stosujesz pod minerały?
Moja przyzwyczajala sie miesiace Doprowadzilam sie do niezlej roz...duchy. To juz nie bylo uczulenie, tylko autentyczny parch Pozniej, po kilkunastotygodniowej przerwie (kiedy wszystko zlazlo) probowalam sporadycznie i po takiej jednorazowej aplikacji byly gule, plamy i upierdliwe swedzenie przez kilka dni. Pod oczami tez, wiec na to slynne oczyszczanie zwalic tego nie moglam. Zreszta pryszcze u mnie inaczej wygladaja, nie swedza, nie bola, a w ogole to prawie ich nie ma.
Na codzien uzywam co jakis czas Hydreane/Toleriane LRP/ Physiogel; codziennie hydrolaty, sera BU lub wlasnorecznie robione na lekkich olejkach albo bezolejowe. Filtr mineralny Mustela 50 lub Avene 20.
Nic mnie nigdy nie uczulilo (nawet najwiekszy syf ) Przeczulona tez nie jestem...
Analizowalam te sklady i doszlam do wniosku, ze faktycznie winowajca moze byc mika. Bede czekac na podklad bez niej. Na razie kupilam srednio mineralny True Match, planuje jeszcze Bare Naturale i zobaczymy.

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość


Co to za pędzel? Używasz minerałów na tradycyjną kolorówkę?
Lancrone. Paluchem tez nakladalam, efekt byl ten sam. Im mocniej wtarlam, tym gorzej bylo. Czasmi uzywalam na LP Max Factor, punktowo w formie korektora i wtedy uczulenie bylo tylko w miejscach aplikacji (jesli udalo mi sie nie rozniesc pedzlem wykonczeniowym po calej facjacie).

Dzieki dziewczyny za pomoc, bede tu zagladac, moze juz niedlugo cos bezmikowego wymysla...
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 21:56   #195
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
A używasz kremu na powieki? Może jakieś reakcje zachodzą czy coś.
O tym tez myślałam! Śledztwo w toku - probuję z kremami tymi / owymi / bez kremów. nawet probowalam tak,że przed nakładaniem minerałów nakładałam na powiekę warstwę grubą kremu, a po nałożeniu - ścieralam to - żeby ograniczyć kontakt skory z prochem mineralnym w tym miejscu.

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;15670632]to kiedyś mój straszny problem był (skóra z powiek schodziła prawie że płatami, jak na taką małą powierzchnię), dermatolog polecił używanie jakiegokolwiek kremu/maści z witaminą A[/QUOTE]

I pomaga Ci? Poprzednio bardzo mi pomogła maść ochronna z wit. A. (Tylko ten jej zapach - "cytrynowej" landrynki made in CCCP) Moze to jest patent?

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Moja przyzwyczajala sie miesiace Doprowadzilam sie do niezlej roz...duchy. To juz nie bylo uczulenie, tylko autentyczny parch Pozniej, po kilkunastotygodniowej przerwie (kiedy wszystko zlazlo) probowalam sporadycznie i po takiej jednorazowej aplikacji byly gule, plamy i upierdliwe swedzenie przez kilka dni. Pod oczami tez, wiec na to slynne oczyszczanie zwalic tego nie moglam. Zreszta pryszcze u mnie inaczej wygladaja, nie swedza, nie bola, a w ogole to prawie ich nie ma.
LouLou, opisałaś swoje problemy tak, że gęba mi się uśmiechała, gdy o tym czytałam
Ja akurat jestem dosyć wrażliwa na rozmaite chemikalia - dlatego zainteresowałam sięminerałkami i tu trafiłam. Staram się jak najbardziej ograniczać substancje, ktore mogą mi nie służyć.

Najlepiej jednak skóra mi wygląda, gdy nic na nią nie nakładam (w sensie makijażu) przez jakiś czas. ale nie wygląda doskonale, dlatego mam potrzebę malowania się.
Minerały miały być dla mnie sposobem na ograniczenie zapychania i uczulania przez "standardową" kolorówkę. W ktora wątpiłam już wcześniej...

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2009-12-04 o 21:57
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 21:57   #196
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dobrze myślę, że ten pędzel to z naturalnego włosia?
Jak najbardziej możesz mieć nadwrażliwość na wysokie stężenia któregoś ze składników. Jednak poszczególne firmy mają składniki z różnych źródeł, używają innych stężeń, także ja z własnego doświadczenia wiem, że warto testować.
Wypróbuj ten Blusche FC, Lorri nasze guru ma problemy po mice, a go używa Jak pisałam mika jest tam na 3 miejscu a więc w znacznie niższym stężeniu i jest duża szansa, że Ci nie zaszkodzi. No chyba, że to nie mika, wtedy można spróbować DreamWorld bez tlenku tytanu lub drugi bez tlenku cynku.

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2009-12-04 o 21:59
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 22:13   #197
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Dobrze myślę, że ten pędzel to z naturalnego włosia?
Jak najbardziej możesz mieć nadwrażliwość na wysokie stężenia któregoś ze składników. Jednak poszczególne firmy mają składniki z różnych źródeł, używają innych stężeń, także ja z własnego doświadczenia wiem, że warto testować.
Wypróbuj ten Blusche FC, Lorri nasze guru ma problemy po mice, a go używa Jak pisałam mika jest tam na 3 miejscu a więc w znacznie niższym stężeniu i jest duża szansa, że Ci nie zaszkodzi. No chyba, że to nie mika, wtedy można spróbować DreamWorld bez tlenku tytanu lub drugi bez tlenku cynku.
Pedzel jest syntetyczny. Sprobuje Blusche, kolorki maja fajne widze
Tlenki dobrze znosze, sporo ich w filtrze mineralnym, dlatego to na 90% ta mika.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 11:01   #198
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Witam. Przeczytałam wiele, wiele stron na temat minerałów, gdyż chciałam wybrac firmę dla siebie w oparciu o Wasze już cenne doświadczenia. Jednak pomimo pięknych makijaży i pieknie wyglądających skór, ze zdumieniem przeczytałam, że wcale nierzadko są duże problemy z minerałami. Nie sądziłam że mogą byc az takie. Miałam pare lat temu poważne problemy ze skórą i bardzo dużo czasu i pieniędzy straciłam na doprowadzenie sie do porządku, do stanu w którym mogłam normalnie bez zażenowania pokazac sie ludziom, więc teraz mając w perspektywie uzywania minerałów powtórkę z rozrywki to wolę sobie je odpuścić. Za dużo może mnie kosztowac to ryzyko. Zostanę przy tych, co dobrze służą mojej twarzy pomimo, iz są to pseudominerały, ale z wyważoną ilością składników, bezpiecznych dla zdrowia.
Dziekuję Wam za cenne informacje, które uswiadomiły mi, że skoro odpowiada mi juz to co uzywam, skoro nie powoduje żadnych skaz na skórze, alergii, wykwitów czerwonych, wulkanów, to powinnam byc im wierna i nie kusic losu szukaniem inności. Pokornie wracam do swoich wypróbowanych juz przez lata kosmetyków, bo przecież zdały egzamin na 6.
Jeszcze raz bardzo wam dziękuje.
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 11:50   #199
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
I pomaga Ci? Poprzednio bardzo mi pomogła maść ochronna z wit. A. (Tylko ten jej zapach - "cytrynowej" landrynki made in CCCP) Moze to jest patent?
po raz pierwszy takie problemy miałam jeszcze w podstawówce, wtedy pomogło, więc jak zaczęłam używać minerałów i podobne objawy wystąpiły, to znowu po nią sięgnęłam- odstawiłam na kilka dni cień do powiek, pozwoliłam skórze się podleczyć i...bingo teraz już z przyzwyczajenia na noc zawsze nakładam, skóra się nie łuszczy
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 12:16   #200
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Wybacz, ale zauważyłam kilka nieścisłości.
Primo "duże problemy" z minerałami występują niezwykle rzadko. Czasem może się zdarzyć, że ktoś ma alergię, co nie jest niczym dziwnym i nie świadczy o ewentualnej szkodliwości minerałów, czy złym dobraniu składników. Jedynie o indywidualnej, sporadycznej nadwrażliwości. Przy użyciu każdego nowego kosmetyku najlepiej wykonać próbę alergiczną.
Secundo, po przejściu z "z drogeryjnej chemii' na minerały może wystąpić zjawisko zwane purging, a więc oczyszczenie skory i wyrzucenie zanieczyszczeń na zewnątrz. Jest to okres przejściowy, po którym możemy cieszyć się gładką skórą. Można to porównać do sytuacji, w której osoba odżywia się wysoko przetworzoną żywnością z dużą zawartością cukru i chemii i nagle zaczyna zdrowo jeść. Wtedy organizm się odtruwa i występują skutki uboczne jak złe samopoczucie i in. Czy to oznacza, że zdrowe jedzenie tej osobie szkodzi? Absolutnie nie!
Tertio, nie mogę nie odnieść się do "Zostanę przy tych, co dobrze służą mojej twarzy pomimo, iz są to pseudominerały, ale z wyważoną ilością składników, bezpiecznych dla zdrowia." Widziałam, że używasz Mary Kay, który zawiera i BHT i parabeny- nie są one wcale takie zdrowe. Parabeny kumulują się w organizmie i znajdowane są w większości komórek rakowych, co prawda nie udowodniono im działania kancerogennego, ale już estrogenne tak. Obydwa składniki są zakazane w produktach dla dzieci, a to o czymś świadczy. Mogą wywoływać podrażnienia i alergie. Nie będę się tu na ten temat rozpisywać, bo nie jest to właściwe miejsce.
Każdy dokonuje własnych wyborów, lecz warto posiąść choć minimalną wiedzę w tym zakresie.

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2009-12-05 o 12:23
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 12:16   #201
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;15678886]po raz pierwszy takie problemy miałam jeszcze w podstawówce, wtedy pomogło, więc jak zaczęłam używać minerałów i podobne objawy wystąpiły, to znowu po nią sięgnęłam- odstawiłam na kilka dni cień do powiek, pozwoliłam skórze się podleczyć i...bingo teraz już z przyzwyczajenia na noc zawsze nakładam, skóra się nie łuszczy[/QUOTE]

Dziękuję za poradę!

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
mając w perspektywie uzywania minerałów powtórkę z rozrywki to wolę sobie je odpuścić. Za dużo może mnie kosztowac to ryzyko. Zostanę przy tych, co dobrze służą mojej twarzy pomimo, iz są to pseudominerały, ale z wyważoną ilością składników, bezpiecznych dla zdrowia.
Ale pamiętaj, że nasze reakcje nie musza być reakcjami na minerały.
Ja przez caly czas biorę na to porawkę. Jako alergik z wieloletnim doświadczeniem wiem, ze problemy ze skórą powieki nie muszą być reakcją na coś, czym w ogóle dotknęłam powieki. Dlatego ciągle szukam "winnych". W tej chwili, dzięki Hanneke, zamierzam przyjrzeć się dwutlenkowi tytanu.

Składniki, które są w kosmetykach mineralnych są też w "pseudominerałach", w których dodatkowo sa inne substancje, które też moga powodować podraznienia, "zapychanie", itp.

Odkąd stosuje minerały nie mam z kolei żadnych problemów z "zapychaniem" i wypryskami, które miałam zawsze po użyciu "fluidów" (nawet tych "lekkich", "sensitive", itp.) czy pudrów składających się głownie z talku. Zdarzały mi się też alergie np. na cienie do powiek - dlatego bardzo długo wolałam w ogóle nie malować oczu niż ryzykować. I były to reakcje znacznie bardziej uciążliwe niż łuszcząca się skóra powiek.

Zwątpienie mnie ogarnęło, kiedy odkryłam, że nawet minerały nie są dla mnie na 100% nieszkodliwe. Ale to nie znaczy, że one są złe. Po prostu każdy reaguje inaczej...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 13:50   #202
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Dziewczyny, zrozumcie mnie prosze dobrze - nie mam najmniejszego zamiaru zachwalać jedne a ganić drugie, broń Boże - chodziło mi dokładnie tylko o to, że te pseudominerały nie wywołują u mnie żadnych przykrych / przynajmniej widocznych/ niespodzianek skóry ani żadnych schorzeń i o żadnych podobnych reakcjach u innych znajomych też nie słyszałam, a po lekturze postów dotarła do mnie świadomość pojawienia się różnych problemów, tym bardziej, że mam skłonną do zaburzen skórę. Wiem co to jest "pogorszenie przed polepszeniem" - może i wypadałoby taką czystkę ze skórą po 20 letnim okresie codziennego bombardowania jej różnym mazidłami zrobić, ale ja się tego po prostu boję.
Owszem używam puder mineralny MK i on nie powoduje żadnych zmian na mojej skórze /na inny podkład płynny/, ale kolory ma niezbyt dla mnie trafione , dla koloru kupiłam podkład mineralny w pudrze Rimmel, śliczny i jest ok ale tylko na lato i jednak też nie na gołą skórę, musi byc najpierw podkład , mam jeszcze inne pudry, E. Funkhousera, Kanebo, Loreal.
Qrcze, tak mówi mi rozsądek, ale jak siebie znam, to pewnie i tak zaryzykuję

Aha, i jeszcze jedno, może któras z Was wie dlaczego te firmy wypuszczając i reklamując kosmetyki mineralne, pakują w nie te wszystkie dodatkowe paskudztwa? / MK, Rimmel, Dior ...

Edytowane przez babulenka
Czas edycji: 2009-12-05 o 14:00
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 13:55   #203
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zrozumcie mnie prosze dobrze - nie mam najmniejszego zamiaru zachwalać jedne a ganić drugie, broń Boże - chodziło mi dokładnie tylko o to, że te pseudominerały nie wywołują u mnie żadnych przykrych / przynajmniej widocznych/ niespodzianek skóry ani żadnych schorzeń i o żadnych podobnych reakcjach u innych znajomych też nie słyszałam, a po lekturze postów dotarła do mnie świadomość pojawienia się różnych problemów, tym bardziej, że mam skłonną do zaburzen skórę. Wiem co to jest "pogorszenie przed polepszeniem" - może i wypadałoby taką czystkę ze skórą po 20 letnim okresie codziennego bombardowania jej różnym mazidłami zrobić, ale ja się tego po prostu boję.
Owszem używam puder mineralny MK i on nie powoduje żadnych zmian na mojej skórze /na inny podkład płynny/, ale kolory ma niezbyt dla mnie trafione , dla koloru kupiłam podkład mineralny w pudrze Rimmel, śliczny i jest ok ale tylko na lato i jednak też nie na gołą skórę, musi byc najpierw podkład , mam jeszcze inne pudry, E. Funkhousera, Kanebo, Loreal.
Qrcze, tak mówi mi rozsądek, ale jak siebie znam, to pewnie i tak zaryzykuję
na razie popatrz na fragment nt. parabenów w poście Hanneke.
Nie chcesz przejść na 100% minerały-nikt Cię do tego nie zmusza i nie namawia. To Twój wolny wybór. Ale nie pisz że peudominerały posiadają '' wyważoną ilość składników, bezpiecznych dla zdrowia '' bo to nieprawda
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 14:03   #204
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Aga, to dlaczego te firmy dodają do minerałów te paskudztwa? Po co, przecież mogłyby równie dobrze puścić do sprzedaży czyste? O co chodzi?
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 14:19   #205
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Zwątpienie minerałowe

o co chodzi? o pozwolenia na produkcje czystych mineralow, o prowadzenie badan, o oszczednosci... i pewnie inne kwestie tez sa.
ale prawda jest taka, ze te firmy wprowadzaja w blad, bo nie wszystkie kobiety wiedza, ze to nie sa 100% mineraly- taka akcja marketingowa- slowo "mineralny" przyciaga i zwieksza sprzedaz.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 15:46   #206
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
o co chodzi? o pozwolenia na produkcje czystych mineralow, o prowadzenie badan, o oszczednosci... i pewnie inne kwestie tez sa.
ale prawda jest taka, ze te firmy wprowadzaja w blad, bo nie wszystkie kobiety wiedza, ze to nie sa 100% mineraly- taka akcja marketingowa- slowo "mineralny" przyciaga i zwieksza sprzedaz.
Myślę, że może chodzić też o koszt tworzenia calkiem nowych receptur zamiast "podrasowania" istniejących i o to, że klientki tych firm (a przynajmniej ich większość) jest przyzwyczajona do konsystencji kosmetyków - chcą mieć, jak zawsze fluid, puder nakładany gąbeczką albo pędzlem, który mają od dawna. Pomysł, że miałyby wszystko w postaci sypkiej, nakładane specjalnymi pędzlami nieszczególnie sie podoba nawet osobom, które kupują "mineralne" podkłady w/w firm (z pędzelkami typu kabuki w zestawie). Większość osób, którym pokazuje moje mineralne kosmetyki stuka się w czoło i pyta "jak mi się chce" bawić tyle czasu, że "musi być fluid, żeby się trzymało", itp. Choć nie sądzę, że gdybym nakładala korektory i podkład w formie fluidów, zajmowałoby mi to mniej czasu (może mniej czas traciłabym na pranie pędzli )

Taka zmiana to rewolucja, której, jak przypuszczam, działy marketingu producentów kosmetyków nie ryzykowaliby.

Co do powyższego postu - nie chcę nikogo przekonywać do rzucenia "nieminerałów" na rzeczy minerałów, ale chciałam wyjasnić po poscie Babulenki, że to, że mam reakcje alergiczne być może na minerały nie znaczy, że są one bardziej alergenne niż "pseudominerały". Owe "pseudo..." (przynajmniej te, które poznałam) też zawierają substancje, będące skladnikami mineralnych kosmetyków oraz wiele innych skladników, które też mogą uczulać czy "zapychać".

Zresztą wystarczy poczytać inne posty w tym watku oraz innych wątkach na tym forum.

No i każdy ma inną skórę i różne rzeczy służą / nie służą różnym osobom.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 21:49   #207
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Hej, wasz spokój ducha udzielił sie i mi i zdecydowałam, że spróbuję. Od jednego razu pyszczę mi nie sparszywieje, jak będzie cos nie tak, to po prostu odstawię, a może sie okazać, że będzie ok. Nie będę wiedziała dopóki nie sprawdzę.
Ide czytać dalej inne wątki i pozwólcie mi jeszcze was pomęczyc pytaniami, skoro bedę miała jakieś wątpy.

Dzięki za wyjasnienia
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 23:13   #208
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Hanneke, nie daje mi spokoju, to, co napisałaś:

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Ja bym jak najbardziej testowała inne marki. Sama miałam podrażnienie i świąd po podkładach mikowych, a łzawienie, zaczerwienienie i puchnięcie powiek po podkładach z dużą zawartością tlenku tytanu. Obecnie po ponad 2, albo i nawet 3 latach takie reakcje u mnie nie występują.
Co zrobiłaś, że nie wystepują? Po prostu przestały Cię uczulać, czy stosowałaś coś, co Ci pomogło?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 10:46   #209
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Babulenka jesli masz jakies obawy- probuj na mniejszym fragmencie twarzy- zrob probe czy cie nie uczuli. I pytaj
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 16:23   #210
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez babulenka Pokaż wiadomość
Aga, to dlaczego te firmy dodają do minerałów te paskudztwa? Po co, przecież mogłyby równie dobrze puścić do sprzedaży czyste? O co chodzi?
Oprócz tego wszystkiego co już dziewczyny napisały ja widzę jeszcze jeden- pieniądze! Firmy dodając konserwanty w postaci parabenów, bht i innych, niejako się zabezpieczają przed ewentualnymi roszczeniami klientów w przypadku, gdy niewłaściwie przechowywany/użytkowany produkt spowodował szkodliwe skutki. Mam na myśli sytuację, w której osoba np. kupuje "prawdziwy" podkład mineralny nie zawierający żadnych środków konserwujących i np. przechowuje go kilka lat w wilgotnej łazience codziennie do nakładania używając tego samego, nigdy niepranego pędzla i wsadzając go bezpośrednio do pudełka z pudrem. Efekt na skórze możemy sobie wyobrazić, wówczas taka osoba pozywa producenta i dostaje odszkodowanie bo producent produktu nie zakonserwował (oczywiście piszę w dużym skrócie i całą sytuację nieco upraszczam). A tak dodają trochę formaldehydu czy innych świństw i możemy sobie robić z takim podkładem co nam się podoba. Przecież używanie parabenów i in. w ściśle określonych stężeniach nie jest zakazane, a substancje te są bardzo tanie.


Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Hanneke, nie daje mi spokoju, to, co napisałaś:



Co zrobiłaś, że nie wystepują? Po prostu przestały Cię uczulać, czy stosowałaś coś, co Ci pomogło?
Nie jestem Ci w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Czynników było zapewne kilka.
Jestem alergikiem (wziewna, skórna i pokarmowa), oprócz tego mam ŁZS (obecnie zaleczone), skórę bardzo wrażliwą i naczyńkową.
Kilka lat temu była w tragicznym stanie, leki od dermatologa nie pomagały, także byłam czerwona jak burak, łuszczyła mi się skóra i inne atrakcje Oprócz tego nie mogłam znaleźć odpowiednio jasnego, nieuczulającego podkładu o dostatecznej sile krycia. Wówczas szukając w internecie informacji jak mogłabym sobie pomóc trafiłam na wizaż. Zaczęłam stosować retinaldehyd, pielęgnację apteczną. Później terapię kombinowaną retinaldehyd+kwas azaleinowy. Nadal byłam czerwona i łuszcząca, ale już po lekach. Wtedy trafiłam na minerały RHEA, zaczęłam ich używać i pomimo licznych ich niedoskonałości i tego, że mnie uczulały moja skóra zaczęła wyglądać lepiej. Także stwierdziłam, że to dobry trop i testowałam inne firmy. W między czasie zaczęłam się zdrowo odżywiać (nieco zmodyfikowany Montignac). Testowałam więcej i więcej firm, zauważyłam że niektóre mnie uczulają inne nie. W taki sposób zostałam przy MEOW, ale to nie do końca było to, bo czasem wywoływały reakcję alergiczną. Później pokochałam minerały DreamWorld szczególnie Vapor (z wielkocząsteczkowym cynkiem, sericite i bez tlenku tytanu i było super). Przeszłam na naturalną pielęgnację i Locacid (retinoid na receptę) i zaczęłam szczególnie dbać o wzmocnienie i odbudowanie skóry.
Po dłuższym czasie znowu sięgnęłam po minerały, które wcześniej mnie podrażniały i uczulały i nic!! Żadnej negatywnej reakcji nie zaobserwowałam. Pomimo, że odpuściłam sobie aż tak zdrową dietę, jednak nadal się w tym względzie pilnuję, nie jadam fastfoodów itp. Także tak naprawdę nie wiem co mi pomogło, pewnie wszystko po trochu...
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 20:30:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.