Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-07, 21:27   #3331
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez polka13579 Pokaż wiadomość
Charlotte95 dzięki za wyjaśnienie mi co jest czym w takim razie na nosie mam wągry, rozszerzone pory mam w okolicach nosa(blisko niego ) na policzkach.

w ogóle zdenerwowałam się dziś - zobaczyłam swe cudowne oblicze w lusterku na polu. zupełnie inaczej niż w domu w sztucznym świetle - niestety . jestem biała wręcz ale zakrywają to czerwone plamki po wypryskach, policzki czerwone przez pajączki, zaskórniki, pory, i takie kropeczki(pewnie też pozostałości po pryszczach) na brodzie. zauważyłam, że niektórzy jak mają dużo większe problemy na twarzy a mają ciemniejszą karnację do nie wygląda to wszystko źle, a na jasnej karnacji to okropnie! Nie lubię patrzeć na siebie a zwłaszcza na polu
Dodam, że się nie maluję w ogóle - no może CZASAMI tusz do rzęs, i oczywiście coś na usta zawsze. Zresztą mnie się nie da wymalować! - nawet jak na próbę w domu wzięłam podkład i pomieszałam z kremem nivea oczywiście to zaraz pojawiały sieę suche skórki na czole, policzkach, nosie, co nie wyglądało estetycznie. więc się nie maluję.

grunge
, może jak mi się skończy ten płyn z Avene, to bym spróbowała tego AA ultra nawilżanie, choć średnie ma oceny na KWC, jak na razie mój dobrze się sprawdza, ale cena trochę wysoka

chciałabym żeby mi się poprawiło
Na skórki powinny pomóc peelingi mechaniczne lub enzymatyczne(lepiej enzymatyczne skoro piszesz ,że masz wrażliwą cerę) oraz dobre nawilżenie. Krem nivea to głównie zapychacze, może spróbuj kupić maść z wit. A -lekką wersję. Super nawilża a uczulić raczej nie ma co w niej. Ja mogę Ci poleci BU- Biochemię Urody gdzie kupisz tanio peeling oraz możesz kupić naturalne masło shea lub jojoba. Na pewno będzie to o wiele bogatsza pielęgnacja niż sama nivea i naturalna
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 00:23   #3332
polka13579
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 19
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Na skórki powinny pomóc peelingi mechaniczne lub enzymatyczne(lepiej enzymatyczne skoro piszesz ,że masz wrażliwą cerę) oraz dobre nawilżenie. Krem nivea to głównie zapychacze, może spróbuj kupić maść z wit. A -lekką wersję. Super nawilża a uczulić raczej nie ma co w niej. Ja mogę Ci poleci BU- Biochemię Urody gdzie kupisz tanio peeling oraz możesz kupić naturalne masło shea lub jojoba. Na pewno będzie to o wiele bogatsza pielęgnacja niż sama nivea i naturalna
a jaką maść z wit. A polecasz? patrzyłam na strone BU już wcześniej, ale nie wiedziałam co by było dla mnie dobre, także dzięki za te propozyjcje

i jak myślicie? to nie wstyd że bez makijażu sobie wychodzę? mam mieszane uczucia co do niego - np. powiem Wam, ze moja siostra miała kiedyś na twarzy taką jakby to nazwac "kaszkę" na twarzy - takie krosteczki w sumie nie pamiętam ale chyba bezbarwne, i jak się dotknęło jej buzię, to taka chropowata była.a teraz już nie ma tego jakiś dłuższy czas. pytałam sie co robiła ze tak sie jej poprawiło, a ona powiedziała ze to od malowania się. W sumie rozumiem jeszcze że teraz podkłady itp. tez pielegnują, ale aż tak?
__________________
polka13579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 08:17   #3333
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez polka13579 Pokaż wiadomość
a jaką maść z wit. A polecasz? patrzyłam na strone BU już wcześniej, ale nie wiedziałam co by było dla mnie dobre, także dzięki za te propozyjcje

i jak myślicie? to nie wstyd że bez makijażu sobie wychodzę? mam mieszane uczucia co do niego - np. powiem Wam, ze moja siostra miała kiedyś na twarzy taką jakby to nazwac "kaszkę" na twarzy - takie krosteczki w sumie nie pamiętam ale chyba bezbarwne, i jak się dotknęło jej buzię, to taka chropowata była.a teraz już nie ma tego jakiś dłuższy czas. pytałam sie co robiła ze tak sie jej poprawiło, a ona powiedziała ze to od malowania się. W sumie rozumiem jeszcze że teraz podkłady itp. tez pielegnują, ale aż tak?
Polecam tą maść

Czemu miałabyś się wstydzić wychodzenia bez makijażu ? Naturalność przede wszystkim Podkład podkładowi nie równy, jeden pomoże (choć za bardzo w to nie wierzę, może na Twoją siostrę zadziałał efekt placebo), a inny zaszkodzi, trzeba wybrać kosmetyk odpowiedni do typu cery i nie żałować na niego pieniędzy.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 08:52   #3334
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Akurat mnie się cera pogorszyła odkąd zaczęłam używać wielu kosmetyków kolorowych. Od kilku miesięcy zapomniałam co to podkład i myślę, że to mojej skórze wyszło na zdrowie

Kupiłam ostatnio Carmex, za którym tęskniłam, wreszcie pojawił się w Rossmannie i... zawiodłam się. Kiedyś wersja wiśniowa pachniała piękną wiśnią, wszyscy moi znajomi pytali, czego używam, bo tak pięknie pachnie (no, oprócz wiśni daje kamforą ) a teraz mam wrażenie, że to wyłącznie ostry, kamforowy zapach. W dodatku, odkąd zaczęłam używać Carmexu muszę nieustannie smarować usta, ponieważ wysuszają się w ekspresowym tempie
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 09:03   #3335
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ja używam tej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...witamina-A.htm

Ponieważ jest lżejsza i wchłania się do matu. Ta z Hasco-lek jest bardziej treściwa dla mnie nadaję się tylko na noc. Możesz kupić obie i zobaczyć którą wolisz

A chodzenie bez makijażu to nie wstyd ! Ja bardzo walczę o to by mieć ładną cerę abym nie musiała używać podkładu i pudru, korektora itd.
wystarczy tusz do rzęs i trochę różu na policzki , jakaś pomadka i jak dla mnie cacy tylko jeszcze nie mogę sobie na to pozwolić do końca.

Co do podkładów/pudrów ja używam Everyday minerals , bardzo wydajne i w 100% mineralne żadnych zapychaczy(koszt na wspólnych zamówieniach to +/- 30zł ) w płynie staram się omijać bo używam na co dzień filtra więc kiepsko się wchłaniają. Ale skoro nie używasz i się dobrze z tym czujesz to po co robić coś na siłę.

Z BU mogę Ci polecić peeling z bromelainą i koniecznie masła To powinno załatwić problem. A na naczynka hydrolat z kocanki (ale uwaga śmierdzi trochę magą :P )

Ufff ale się rozpisałam
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 09:47   #3336
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

karolamaria89 w recenzji maści z wit. A napisałaś, że dodajesz do niej kapsułkę wit.E, czy możesz zdradzić na co działa taka mieszanka ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 10:32   #3337
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

A ja jestem ciekawa czy ktoś używał tych trzech rzeczy, bo cena i składy kuszą

1. Rabka Spa Minerale żel : http://www.*******/apteka/p45830-Rab...200_ml_Gorvita

2. Rabka spa minerale spray : http://www.*******/apteka/p45829-Rab...215_ml_Gorvita

3. oraz takie mydełko naturalne http://www.*******/apteka/p19476-Myd..._plynie_500_ml

nie wiem czy te linki wam działają, ale jak ktoś jest ciekawy to wystarczy wpisać na stonie www.******* rabka spa minerale albo mydełko naturalne i wyskoczy

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2010-09-08 o 10:33
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 12:42   #3338
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
A ja jestem ciekawa czy ktoś używał tych trzech rzeczy, bo cena i składy kuszą

1. Rabka Spa Minerale żel : http://www.*******/apteka/p45830-Rab...200_ml_Gorvita

2. Rabka spa minerale spray : http://www.*******/apteka/p45829-Rab...215_ml_Gorvita

3. oraz takie mydełko naturalne http://www.*******/apteka/p19476-Myd..._plynie_500_ml

nie wiem czy te linki wam działają, ale jak ktoś jest ciekawy to wystarczy wpisać na stonie www.******* rabka spa minerale albo mydełko naturalne i wyskoczy

Podoba mi się spray, taka ulepszona woda termalna w śmiesznie niskiej cenie. Trzeba będzie wypróbowac tego cudeńka.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 00:38   #3339
polka13579
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 19
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

kupię te dwie maści z wit. A i zobaczę która będzie mi służyć

paula-zla
, ja od 2 miesięcy mam już Carmex w słoiczku, tylko ten zwykły - nie wiśniowy, i mnie się baaardzo zapach podoba a jak super szczypie i chłodzi.. mnie się kiedyś tez szybko usta wysuszały a teraz jakos nie, no moze czasem.
a mogę Ci polecić pomadki ochronne z Flos Leku, i pomadkę supernawilżającą Nivea Lip Care, Hydro Care- jako jedyne z wielu testowanych czułam że naprawde nawilżają i nie czułam tego wysuszenia po krótkim czasie
__________________
polka13579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 06:51   #3340
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
A ja jestem ciekawa czy ktoś używał tych trzech rzeczy, bo cena i składy kuszą

1. Rabka Spa Minerale żel : http://www.*******/apteka/p45830-Rab...200_ml_Gorvita

2. Rabka spa minerale spray : http://www.*******/apteka/p45829-Rab...215_ml_Gorvita

3. oraz takie mydełko naturalne http://www.*******/apteka/p19476-Myd..._plynie_500_ml

nie wiem czy te linki wam działają, ale jak ktoś jest ciekawy to wystarczy wpisać na stonie www.******* rabka spa minerale albo mydełko naturalne i wyskoczy
To linki z doz czy skad bo nie moge znalesc ?:->
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 09:02   #3341
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
To linki z doz czy skad bo nie moge znalesc ?:->
Tak, z doz
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 09:28   #3342
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Jest to po prostu wzbogacenie składu a wiadomo że wit e ma własności antyoksydacyjne, łagodzące i przeciwzmarszczkowe.

Gotowej maści z A i E nie mają u mnie w aptece więc sama sobie dodaję

Pozdrawiam
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 11:52   #3343
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cześć dziewczyny! Rzadko bywam na biochemii, a chciałam napisać w wątku, w którym otrzymam w miarę szybką odpowiedź.

Nie mam chyba trądziku, tylko często wyskakują mi duże, pojedyncze syfy (już 2 tyg. przed okresem, potem też w jego trakcie, a po też jakiś jeden zwykle się nawinie). Domyślam się, że nie ma na to skutecznej rady, bo taka już moja uroda? Tak wszyscy mawiają, nie wiem czy to prawda?

Ale głównie o coś innego chciałam zapytać. Moje czoło wygląda okropnie, syfek na syfku. To już bardziej przypomina właśnie trądzik. Dotychczas używałam na dzień kremu babydream z nagietkiem, ale koszmarnie się po nim świecę. Mogłybyście mi polecić inny nawilżacz, który raczej matuje skórę? I właściwie to... powinnam nawilżać, czy kupić coś na trądzik czy jak? Bardzo Was proszę o rady.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 12:14   #3344
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez polka13579 Pokaż wiadomość
kupię te dwie maści z wit. A i zobaczę która będzie mi służyć

paula-zla, ja od 2 miesięcy mam już Carmex w słoiczku, tylko ten zwykły - nie wiśniowy, i mnie się baaardzo zapach podoba a jak super szczypie i chłodzi.. mnie się kiedyś tez szybko usta wysuszały a teraz jakos nie, no moze czasem.
a mogę Ci polecić pomadki ochronne z Flos Leku, i pomadkę supernawilżającą Nivea Lip Care, Hydro Care- jako jedyne z wielu testowanych czułam że naprawde nawilżają i nie czułam tego wysuszenia po krótkim czasie
Miałam Hydro Care, jednak w ekstremalnych przypadkach wracam do Tisane, bo zawsze sobie świetnie radzi.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 12:16   #3345
Amira_
Wtajemniczenie
 
Avatar Amira_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 397
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

paula-zla Pisałas o Carmexie. Ja dla mnie to bardzo przereklamowany produkt. Kupiłam sobie swego czasu wiśniowy w słoiczku z fitrem 15. Nie robił nic ale też nie szkodził (a najładałam go dość namiętnie bo zapach ma świetny) Póżniej stwierdziłam że może to wina aplikacji (w końcu palcem to mało hgienicznie) i kupiłam sobie wersje w tubce (klasyczną) i zaczęła mi po niej schodzić płatami skóra z ust. Jak dla mnie nivea spisuje się lepiej.

Pisałyście o kremie nivea, od razu przypomniała się mi moja znajoma. Dziewczyna ma 28 lat i nigdy nie stosuje nic innego na twarz niż krem nivea. Ma piękną skórę . Nigdy nie widziałam u niej ani pryszczyka, ani zaskórnika ani nic z tych rzecz. Ma lekkie linnie mimiczne w koło oczu ale to chyba przez ciągłe śmianie się. Po za tym makijaż robi średnio raz na 2-3 miesiące i u Niej jest to tusz + puder + pomadka. Spędzałam z nią kilka godzin dziennie przez 1,5 roku i napatrzeć się na nią nie mogłam.

A ja ma chorobowe i do końca tygodnia w domu jestem. Wyglądam przeokropnie. Już trzeci dzień głowy nie myłam, mam ropne zapalenie zatok i lekarz mi poleciła "dzień trola" by się nie doprawić.
__________________
Amira_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 12:37   #3346
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Amira_ Pokaż wiadomość
paula-zla Pisałas o Carmexie. Ja dla mnie to bardzo przereklamowany produkt. Kupiłam sobie swego czasu wiśniowy w słoiczku z fitrem 15. Nie robił nic ale też nie szkodził (a najładałam go dość namiętnie bo zapach ma świetny) Póżniej stwierdziłam że może to wina aplikacji (w końcu palcem to mało hgienicznie) i kupiłam sobie wersje w tubce (klasyczną) i zaczęła mi po niej schodzić płatami skóra z ust.
Ja mam wersję w tubce i chwalę sobie carmex, choć jak dla mnie nie jest jakimś fenomenem. Jednak stosuję go dopiero od trzech dni, więc lepiej zaczekać z recenzją. Jedyne co, to przeszkadza mi smak, taki mentolowy.
Kiedy miałam megawysuszone usta podczas brania izoteku, to uratował mnie alantan nakładany palcem.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 12:49   #3347
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Miałam Hydro Care, jednak w ekstremalnych przypadkach wracam do Tisane, bo zawsze sobie świetnie radzi.
Też lubię tisane. Zawsze smaruję nim usta na noc. Muszę kupić nowe opakowanie bo stare się przeterminowało

W ciągu dnia używam carmexu, ale szukam czegoś co nawilży usta na dłużej i nie będzie w słoiczku, raz że to nie higieniczne, dwa że niewygodne takie babranie się w sklepie/w mieście czy na przystanku, w tym słoiczku a trzy że mam długie paznokcie i niecierpię jak mi zostaje pod paznokciem jakis kosmetyk. Musze go teraz nabierać na zew. stronę paznokcia.


Absurdalna a może to BD cię zapycha? ja bym nie położyła nic z stej serii na twarz. Wiem, że dziewczęta używają i sobie chwalą, ale ja ze swoją problematyczną cerą obawiałabym się nowych krostek.
Spróbuj te krostki na noc smarować maścią cynkowa, olejkiem herbacianym.
Jako nawilżać polecam żel ha zmieszany ze skwalanem i opcjonalnie kroplą kremu (ja mieszałam z humektanem, ale mnie zapychał :/ wczoraj dodałam dermedica acne expert nawilżającego, zobaczę jak się sprawdzi).


Amirko współczuję i życze szybkiego powrotu do zdrowia
Co do koleżanki, to nic tylko pozazdrościć genów. Moja przyjaciółka ma właśnie taką piękną cerę cóż to za oszczedność nie musieć wydawać połowy wypłaty na różne specyfiki


Ja porzuciłam próby poszukiwania podkładów. Pixie cosmetics nie sprawdziły się w moim przypadku. Buzia czerwieniała mi jak przy edm :/
postawiłam na krem tonujący. Chciałam biodermę, ale wyczytałam kilka opinii, że roluje się okropnie na filtrze więc odrzuciłam na starcie. Zdecydowałam się na Lieraca, ale przeleciałam całe miasto i nie znalazłam w necie też nie :/
poszłam do małego sklepiku z dermokosmetykami i pani poleciła mi ziaję nuno koszt 7,50. Dziś mam na sobie ten kremik przypruszony pudrem bambusowym i jestem w szoku bo nie mam buraka na twarzy ! Oby się sprawdził

Zamówiłam tez nowy filtr, z LRP. Bioderma mi się już znudziła.
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 13:02   #3348
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Amira_ Pokaż wiadomość
paula-zla Pisałas o Carmexie. Ja dla mnie to bardzo przereklamowany produkt. Kupiłam sobie swego czasu wiśniowy w słoiczku z fitrem 15. Nie robił nic ale też nie szkodził (a najładałam go dość namiętnie bo zapach ma świetny) Póżniej stwierdziłam że może to wina aplikacji (w końcu palcem to mało hgienicznie) i kupiłam sobie wersje w tubce (klasyczną) i zaczęła mi po niej schodzić płatami skóra z ust. Jak dla mnie nivea spisuje się lepiej.
Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Też lubię tisane. Zawsze smaruję nim usta na noc. Muszę kupić nowe opakowanie bo stare się przeterminowało

W ciągu dnia używam carmexu, ale szukam czegoś co nawilży usta na dłużej i nie będzie w słoiczku, raz że to nie higieniczne, dwa że niewygodne takie babranie się w sklepie/w mieście czy na przystanku, w tym słoiczku a trzy że mam długie paznokcie i niecierpię jak mi zostaje pod paznokciem jakis kosmetyk. Musze go teraz nabierać na zew. stronę paznokcia.
Wiecie co, nie wiem co jest nie tak z Carmexem, ale autentycznie odkąd go używam muszę co chwila smarować usta, bo strasznie się wysuszają i pieką. Nie wiem, czy zmienili skład, w każdym razie coś mi nie pasuje. Od wczoraj nakładam Tisane i już widzę poprawę. Ten balsam nigdy mnie się nie znudzi.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 13:11   #3349
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez polka13579 Pokaż wiadomość

a mogę Ci polecić pomadki ochronne z Flos Leku, i pomadkę supernawilżającą Nivea Lip Care, Hydro Care- jako jedyne z wielu testowanych czułam że naprawde nawilżają i nie czułam tego wysuszenia po krótkim czasie
ja polecam całym sercem Tisane

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
To linki z doz czy skad bo nie moge znalesc ?:->
z doz mojego kochanego

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość



Moje czoło wygląda okropnie, syfek na syfku. To już bardziej przypomina właśnie trądzik. Dotychczas używałam na dzień kremu babydream z nagietkiem, ale koszmarnie się po nim świecę. Mogłybyście mi polecić inny nawilżacz, który raczej matuje skórę? I właściwie to... powinnam nawilżać, czy kupić coś na trądzik czy jak? Bardzo Was proszę o rady.
miałam kiedyś problem z krostami na czole. wcześniej w ogóle ich nie miałam, a kiedy zaczęły się pojawiać to nic na nie nie działało, walczyłam z tym tygodniami. I bardzo, ale to bardzo pomógł mi krem Ziaja Med, trądzik różowaty ( z różowym paskiem) wyleczył mi czoło w tydzień, po krostach nie było ani śladu. Od tego czasu używam go regularnie.
Służy mi też na krosty emulsja Ava Mustela ( bardzo tłusta), maseczka Kleopatra z Dermaglinu oraz mydełko biały jeleń. Odkąd tego używam jest dużo lepiej
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 13:26   #3350
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Bardzo Wam dziękuję za porady. A co tego kremu Ziai - czy mam go nakładać na samo czoło czy na całą twarz? I codziennie czy tylko co jakiś czas? Ja na wieczór zwykle używam czegoś brązującego, a rano nawilżam.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 18:35   #3351
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Wiecie co, nie wiem co jest nie tak z Carmexem, ale autentycznie odkąd go używam muszę co chwila smarować usta, bo strasznie się wysuszają i pieką. Nie wiem, czy zmienili skład, w każdym razie coś mi nie pasuje. Od wczoraj nakładam Tisane i już widzę poprawę. Ten balsam nigdy mnie się nie znudzi.
a ja mam podobnie, używałam carmex'a i póki smarowałam było ok, ale przestałam i usta zaczeły się bardziej przesuszać niż przed użyciem, a im więcej smarowałam tym bardziej miałam suche i kólko się zamykało. później przerzuciłam się na blistex, ale zauważyłam podobieństwo, nie wiem czy to chodzi o składniki? w sensie, że dostarczam jakiegoś tam nawilżenia a potem tego brakuje więc usta się przesuszają? sama nie wiem ale co racja to racja, efekt "chłodzenia" jest super hehe

ja nie rozstaję się z odżywką do ust z oriflame, dla mnie jest najlepsza!
przetestuję też Tisane skoro polecacie
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 16:36   #3352
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

mam to samo z carmexem!
ale pomogl na poczatkowe symptomy opryszczki (pierwszy raz mialam wrr:/)

kupilam tisane)))
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 16:38   #3353
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Kupiłam maść z witaminą A, posmarowałam na noc i dzisiaj ani śladu po wysuszonych ustach Zamierzam też smarować nią stopy i ewentualnie twarz w chłodniejsze dni.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 17:14   #3354
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Kupiłam maść z witaminą A, posmarowałam na noc i dzisiaj ani śladu po wysuszonych ustach Zamierzam też smarować nią stopy i ewentualnie twarz w chłodniejsze dni.
o tak, ja też używam maści z vit.A czasami

wczoraj posmarowalam usta olejem kokosowym na noc, spisał się całkiem nieźle



Przyszły moje kwasy M&M dziś pierwszy dzień smarowania
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 18:48   #3355
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Tak, o braku konieczności filtrów wiem
Może tez się skuszę?
Kusi ten brak filtra właśnie
Jest jakiś watek na wizażu o kwasach PHA? Nie mogę znaleźć... Czy kwasy mogą rozjaśnić przebarwienia i zlikwidować wągry?
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 18:53   #3356
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Maść z wit. A może zapchać, prawda? Ostatnio strasznie przesusza mnie się nos, ale boję się, że jak posmaruję to jutro rano będzie masakra Mam tą z Hasco Leku
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 19:32   #3357
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Jest jakiś watek na wizażu o kwasach PHA? Nie mogę znaleźć... Czy kwasy mogą rozjaśnić przebarwienia i zlikwidować wągry?
Nie interesowałam się tym zbyt intensywnie, ale gdzieś czytałam tutaj o tych kwasach więc coś jest. Ale czy wątek dot. stricte tych kwasów
Przejrzyj podczepione tu podforum biochemicznego kwc, tam chyba będzie coś o tych specyfikach


Paula z nakładaniem na twarz bym była ostrożna Mnie pewnie by zapchało okrutnie



Nałożyłam wczoraj saliderm na łydki. Skóra zeszła mi po pierwszym użyciu, ale blizny jeszcze sporo widoczne. Nie wiem jak ludzie mogą to tak spokojnie nakładać na twarz? Można sovbie wyrządzić niezłą krzywdę na długie lata :/
Co ile stosować ten saliderm na łydki?
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 19:39   #3358
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Nałożyłam wczoraj saliderm na łydki. Skóra zeszła mi po pierwszym użyciu, ale blizny jeszcze sporo widoczne. Nie wiem jak ludzie mogą to tak spokojnie nakładać na twarz? Można sovbie wyrządzić niezłą krzywdę na długie lata :/
Co ile stosować ten saliderm na łydki?
Ja nakładam go na ramiona.
Po nałożeniu czekam jakieś 2 dni zanim skóra zacznie się łuszczyć. Jak już kończy się łuszczyć, czekam parę dni i znów go nakladam- przeważnie jest to jakieś 2 tygodnie od jednego do drugie nałozenia
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 20:50   #3359
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Nie interesowałam się tym zbyt intensywnie, ale gdzieś czytałam tutaj o tych kwasach więc coś jest. Ale czy wątek dot. stricte tych kwasów
Przejrzyj podczepione tu podforum biochemicznego kwc, tam chyba będzie coś o tych specyfikach
Poczytałam już trochę na biochemii urody, ten tonik PHA 6% na bazie hydrolatu różanego wydaje się fajny
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 22:45   #3360
polka13579
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 19
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

już chyba wiem co to jest zapychanie. wyszly mi takie krosteczki malutkie na czole, i na prawy policzku kilka w takim skupisku... chyba to zapychanie i dodatkowo na lewym policzku 2 pryszcze obok siebie gratis jeden większy drugi mniejszy i mam pytanie czy plyn miceralny z Avene może zapychać? stosuję jakiś już czas, a od około miesiąca Calma hcl z Ziaji krem nawilzający:/ i wogle jak smaruję twarz kremem to czuję nierówności - tzn. takie niewidoczne coprawda krostki chyba. martwi mnie to. wrócę do kremu Nivea jednak. na twarzy boje sie eksperymentować.

kupiłam dziś maść z wit. A z Hasco leku, z Oceanic nie było ale też kupię
__________________
polka13579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.