facet prosi o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-10, 19:05   #1
Michalkrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6

facet prosi o pomoc :)


Witam,
chciałbym kupić zestaw pędzli i cieni swojej dziewczynie na urodziny.
Dokształcam się w temacie od jakiegoś czasu czytając forum, generalnie zdecydowałem kupić od wizażysci.pl zestaw Lancrone, ale od jakiegoś czasu jak z resztą wiele osób już pisało nie ma z nimi kontaktu i do tej pory nie dostałem od nich konkretnej informacji kiedy będzie możliwość zakupów. Tak więc bardzo prosiłbym miłe Panie o pomoc w wybraniu jakiegoś zestawu.
Cienie prawdopodobnie zamówię z Coastal Scents więc szukam jeszcze pędzli. Chciałbym żeby reprezentowały jakąś jakość, myślę nad kwotą do 200zł. Wiem, że lepiej pomacać, podotykać i wybrać wg własnych potrzeb ale taka opcja odpada więc bezpiecznie będzie kupić zestaw. Oczywiście użytek domowy, zabawa i nauka malowania - czyli ogólnie początek przygody z makijażem. Jeżeli uważacie że na początek nie ma sensu taki drogi zestaw to proszę pisać.
Michalkrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 19:46   #2
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Michalkrakow Pokaż wiadomość
Witam,
chciałbym kupić zestaw pędzli i cieni swojej dziewczynie na urodziny.
Dokształcam się w temacie od jakiegoś czasu czytając forum, generalnie zdecydowałem kupić od wizażysci.pl zestaw Lancrone, ale od jakiegoś czasu jak z resztą wiele osób już pisało nie ma z nimi kontaktu i do tej pory nie dostałem od nich konkretnej informacji kiedy będzie możliwość zakupów. Tak więc bardzo prosiłbym miłe Panie o pomoc w wybraniu jakiegoś zestawu.
Cienie prawdopodobnie zamówię z Coastal Scents więc szukam jeszcze pędzli. Chciałbym żeby reprezentowały jakąś jakość, myślę nad kwotą do 200zł. Wiem, że lepiej pomacać, podotykać i wybrać wg własnych potrzeb ale taka opcja odpada więc bezpiecznie będzie kupić zestaw. Oczywiście użytek domowy, zabawa i nauka malowania - czyli ogólnie początek przygody z makijażem. Jeżeli uważacie że na początek nie ma sensu taki drogi zestaw to proszę pisać.
Polecam Ci stronę MAESTROBRUSH, pędzle dobrej jakości, w przyzwoitych cenach , bardzo szybka realizacja zamówienia. Gdybyś się zdecydował na nie i miał problemy z doborem to pisz śmiało na PW - to pomogę.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 22:18   #3
annie666ms
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: facet prosi o pomoc :)

nienienie!!!! tylko nie maestrobrush! zamówiłam 10 pędzli, ze wszystkich - tych do pudru i tych do cieni - wyłażą włosy jak z pędzli za 3zł z przydrożnej drogerii! dobre pędzle polecam z MAC-a albo Sephory, Douglasa. wszystko, tylko nie maestro.... błagam, niech nikt nie popełnia mojego błędu!
annie666ms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 02:03   #4
Michalkrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Jutro podjadę do sephory i zobaczę co mogę tam dostać, Mac'a podobno bardzo latwo kupić podróbki które są marnej jakości więc się boję.
Poza tym powiedzcie mi proszę czy lepiej żebym kupił (dla początkującej) kilka pędzli automatycznie lepszej klasy czy zestaw 24 pędzle?
tak na chłopski rozum, mniejsza ilość i lepsza jakość niby OK, ale jak osoba nie ma za dużego doświadczenia to może taki rozbudowany zestaw da jej jakieś pojęcie na temat preferencji i pozwoli się przekonać czego się chce.
edit:
przeglądałem teraz jeszcze Ebay, może tam warto coś kupić, czy same podróbki? Bobby Brown można dostać komplet w ciekawej cenie. Patrzyłem też na pędzle Coastal Scents ale nie wiem które wybrać, a komplety jakieś takie nie przemawiające do mnie :/
A może w ogóle nie szukać, kupić komplet miliard pędzli za 60zł na allegro, dziewczyna zobaczy które używa, które potrzebuje i lubi i wtedy kupić porządny zestaw?

Edytowane przez Michalkrakow
Czas edycji: 2010-10-11 o 03:00
Michalkrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 07:13   #5
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Michalkrakow Pokaż wiadomość
Jutro podjadę do sephory i zobaczę co mogę tam dostać, Mac'a podobno bardzo latwo kupić podróbki które są marnej jakości więc się boję.
Poza tym powiedzcie mi proszę czy lepiej żebym kupił (dla początkującej) kilka pędzli automatycznie lepszej klasy czy zestaw 24 pędzle?
tak na chłopski rozum, mniejsza ilość i lepsza jakość niby OK, ale jak osoba nie ma za dużego doświadczenia to może taki rozbudowany zestaw da jej jakieś pojęcie na temat preferencji i pozwoli się przekonać czego się chce.
edit:
przeglądałem teraz jeszcze Ebay, może tam warto coś kupić, czy same podróbki? Bobby Brown można dostać komplet w ciekawej cenie. Patrzyłem też na pędzle Coastal Scents ale nie wiem które wybrać, a komplety jakieś takie nie przemawiające do mnie :/
A może w ogóle nie szukać, kupić komplet miliard pędzli za 60zł na allegro, dziewczyna zobaczy które używa, które potrzebuje i lubi i wtedy kupić porządny zestaw?
Dziwi mnie w/w wypowiedź. Pędzle Maestro mam już 2 miesiące i jakoś nie zauważyłam, zeby wychodziły włosy. Tak naprawdę to i z MAC-a też mogą wychodzić.

A wracając do tematu, nie ma sensu kupować osobie początkującej zestawu 24 szt, bo i tak nie będzie wiedziała co z nimi zrobić. Najlepiej kupić do pudru, do różu, do nakładania cieni i do ich rozcierania..... resztę w miarę użytkowania dobierze sobie sama. Idź do Sephory bo i tam mają fajne pędzle. A MAc trochę kosztuje, także nie wiem czy masz ochotę wydać kilka stówek i nie wiadomo czy pędzle będą pasowały użytkowniczce.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 10:37   #6
molka86
Rozeznanie
 
Avatar molka86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 525
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie w/w wypowiedź. Pędzle Maestro mam już 2 miesiące i jakoś nie zauważyłam, zeby wychodziły włosy. Tak naprawdę to i z MAC-a też mogą wychodzić.

A wracając do tematu, nie ma sensu kupować osobie początkującej zestawu 24 szt, bo i tak nie będzie wiedziała co z nimi zrobić. Najlepiej kupić do pudru, do różu, do nakładania cieni i do ich rozcierania..... resztę w miarę użytkowania dobierze sobie sama. Idź do Sephory bo i tam mają fajne pędzle. A MAc trochę kosztuje, także nie wiem czy masz ochotę wydać kilka stówek i nie wiadomo czy pędzle będą pasowały użytkowniczce.
Też dziwi mnie ta wypowiedź a szczególnie ostatnie zdanie. Nawet mnie rozbawiło . Wiele dziewczyn kupuje pędzle z Maestro i są zadowolone. Ja również je polecam.
Ja na początek kupiłabym do pudru, różu, kilka do nakładania cieni i do rozcierania. Polecam pędzle z Maestro, Inglota i Sephory.
molka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 10:49   #7
Michalkrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Dziękuję za wypowiedzi, prawdopodobnie skuszę się na ten zestaw maestro 10 pędzli (chciałbym żeby to był zestaw a nie 4 pędzle luzem)
rozważam jeszcze inne opcje, trafiłem na coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/Best-Gift-Auth...item4aa548b527
wysyłane z UK nie z chin to oryginał?, chociaż szczerze mówiąc nie wiem ile kosztują oryginalne pędzle BB? tak jak z MAC, że jeden to wydatek 100-200zł?
Zakupu chce najpóźniej dokonać w środę, więc jeżeli ktoś może dodać swoje dwa grosze, bardzo proszę
Michalkrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 14:03   #8
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez Michalkrakow Pokaż wiadomość
Dziękuję za wypowiedzi, prawdopodobnie skuszę się na ten zestaw maestro 10 pędzli (chciałbym żeby to był zestaw a nie 4 pędzle luzem)
rozważam jeszcze inne opcje, trafiłem na coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/Best-Gift-Auth...item4aa548b527
wysyłane z UK nie z chin to oryginał?, chociaż szczerze mówiąc nie wiem ile kosztują oryginalne pędzle BB? tak jak z MAC, że jeden to wydatek 100-200zł?
Zakupu chce najpóźniej dokonać w środę, więc jeżeli ktoś może dodać swoje dwa grosze, bardzo proszę
Na stronie BB masz tylko zestaw 6 szt za 175 dolców....... szkoda ryzykować kasę na coś co może być jedną wielką ebayową pomyłką.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 20:24   #9
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Myślę że kupowanie pędzli lepszej marki na ebayu/allegro to zły pomysł, jeśli nie jest się "oblatanym" w temacie i nie potrafi się rozpoznać podróbki.
Nie wiem jak bardzo dziewczyna nie jest zainteresowana makijażem i jak wiele wie na ten temat, ale ja np. bardziej ucieszyłabym się z "kiepsko wyglądającego" jednego pędzla dobrej jakości niż z 24 sztuk ładnie prezentujących się w opakowaniu pędzli które będą zostawiały mi kłaki na twarzy. Tym bardziej , że pewnie i tak nie będzie wiedziała do czego który użyć.
Myślę, że podstawowy zestaw pędzli do(mówimy tylko o tych do cieni, prawda? ) to będzie : pędzel-mała kulka, do rozcierania kresek i granic cieni oraz do kącika i Vki ,
pędzel dość duży płaski- do nakładania cieni,
pędzel taka wydłużona kulka- do rozcierania granic cieni oraz pod łuk brwiowy,
pędzel do eyelinera skośnie ścięty -
pędzel do eyelinera może być : skośnie ścięty, płaski i wtedy też się nada do brwi i na dolną powiekę , albo zwykły cieniutki i wtedy tylko do linera starczy (jeśli ten cieniutki to jeszcze 2 się przydadzą-ten płaski ścięty do brwi oraz mini-mini kulka na dolną powiekę, więc ekonomiczniej wychodzi kupić tylko ścięty, jak dla początkującej to wielkiej różnicy nie zrobi, a jest wielofunkcyjny) .

Aha, i jeszcze polecałabym mały "koci język" do korektora pod oczy, jeśli jeszcze nie ma.

Pędzle polecam firm everyday minerals, Kozłowski ma niezłej jakości. Myślę, że lepiej wydać więcej tym bardziej, że "baza" to ok. 4-5 sztuk (te pogrubione,jeśli wybierzesz ekonomiczniejszą wersję ze skośnie ściętym pędzlem) .
Jeśli jednak zdecydujesz się na tańsze a więcej to Hakuro nie są aż tak złe (tyle że Hakuro są z naturalnego włosia)

A co do włosia to polecam syntetyczne, ponieważ niektóre osoby mają alergię na pędzle z naturalnego włosia.
W sprawie cieni to z tańszych rzeczywiście przez niektórych palety Coastal są chwalone, chociaż ja bym rozważyła również palety Sleek look-ładniejsza gama odcieni.

Proszę o poprawienie mnie w razie pomyłki
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 11:15   #10
Michalkrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Byłem w Sephorze, razem z konsultantka wybrałem 5 pędzli, dwa z nich były dwustronne. Generalnie było w tym zestawie już wszystko, taki niezbędnik ale całość wyszła 270zł... trochę dużo. W Inglocie również byłem, mam mini katalog z cenami i powinno być taniej ale nie dużo taniej niż w Sephorze.
Co do Kozłowskiego to też ceny raczej za wysokie...
Nie wiem, gdzie mogę obejrzeć/ kupić pędzle Hakuro?
I jeszcze jeden pomysł, jak zamawiam paletę cieni z Coastal to może wziąć od nich również zestaw pędzli? (na forum czytałem że tragedii z nimi nie ma)
http://www.coastalscents.com/cfwebst...-brush-set.cfm
albo taki
http://www.coastalscents.com/cfwebst...-brush-set.cfm
są też tańsze zestawy i pojedyncze pędzle, więc może sam wybiorę te lepsze odpowiedniki, wezmę opakowanie i będzie piękny w miare porządny mały zestaw.
Chociaż wtedy cena będzie porownywalna do pędzli Maestrobrush...
nie lubię takich dylematów :p
Niech ktoś poda konkretny typ i każe kupić!!!

Edytowane przez Michalkrakow
Czas edycji: 2010-10-12 o 11:38
Michalkrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 11:47   #11
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Ja polecam Maestro i sephore najbardziej - mam jeden z inglota i wychodza z niego strasznie wloski co mnie wkurza - moze mam felerny egzemplarz

fajne i taniutkie pedzelki ma natura i rossman a nawet H&M i kupujesz je indywidualnie dla poczatkujacej bylyby ok

mam tez zestaw z allegro ktory dostalam od TZ na gwiazdke - najwiekszy zestaw Mery Macom czy jakos tak, pedzle ok cena = jakos - na dzis dzien wole moje kilka sztuk z maestro niz te wszystkie razem ale poczatkujaca to ja juz dawno nie jestem - dla Twojej dziewczyny moglyby byc ok poprzegladaj allegro,
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 00:24   #12
Michalkrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: facet prosi o pomoc :)

Dziękuję bardzo za pomoc, szczególnie za privy
Michalkrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:00   #13
Michalkrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: facet prosi o pomoc :)

To jeszcze raz ja
Już po urodzinach, a z Wami chciałem się podzielić tym co wybrałem:
Kupiłem jednak pędzle od Wizażyści.pl 24szt (na początek powinny być odpowiednie)
ponieważ brakowało w zestawie pędzla do podkładu, dokupiłem Hakuro H50.
Podkład pod cienie Lumene + 3 paletki Sleek
Cienie kupiłem na allegro od użytkownika "mastertonka"
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2566936
i bardzo polecam zakupy od tej osoby (jeden cień przyszedł uszkodzony przez pocztę i nie było żadnego problemu z wymianą na nowy, więc podejście do klienta naprawdę świetne tak samo jak cienie
to chyba tyle, prezent się bardzo podobał za co bardzo Wam dziękuję!

Edytowane przez Michalkrakow
Czas edycji: 2010-10-29 o 11:01
Michalkrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.