Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 12:54   #151
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Witajcie Co sądzicie o ty wynalazku? skład podany i dokładnie opisany co jest co
Dodam że włosy mam niefarbowane krótkie i boję się narazie hennowania Chciałabym wypróbować coś w miare naturalnego Wklejam link http://allegro.pl/basma-naturalna-fa...697367035.html do wyboru są też inne odcienie w tym również brąz

Tak przy okazji wklejam fajną stronke Jest tam tabela z proporcjami jak uzyskać dany kolor oczywiście angielszczyzna;-) http://www.hennacaravan.com/shop/hair.html
To jest balsam koloryzujący. Możesz go wypróbować. Nie niszczy i dość szubko się zmywa.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 15:32   #152
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
To jest balsam koloryzujący. Możesz go wypróbować. Nie niszczy i dość szubko się zmywa.
O dziękuję bardzo za fachową i szybką odp
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 11:25   #153
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
A ja ostatnio robiłam drugi raz ciemnym brązem Khadi i jestem zawiedziona trochę. Bardzo szybko się wypłukuje. Wcześniej robiłam Heenarą i były takie rudawe, a teraz po krótkim czasie po Khadi prawie nie ma śladu, znowu są rudawne. Na początku wychodzi zimny, ciemny odcień, po 3-4 myciach jest już ciemno rudawy... Kiedyś szamponetka trzymała mi się dłużej na włosach... Robię wszystko jak w instrukcji. Często myję włosy, ale używam delikatnych szamponów. Od święta olejuję Amlą. A na Helfach piszą, że farbują mocniej, niż zwykłe farby... hm. Może moje włosy się nie nadają do Khadi czy co... może kupić indygo i dodać? Co robić?
Też tak miałam po orzechowym brązie Khadi, ale mi się ten ciemny rudy strasznie spodobał. Także teraz zamówiłam hennę z amlą i jantrophą i jasny brąz z nadzieją, że z takiej mieszanki bardziej intensywny, ciemny rudy, lub mocno rudawy brąz mi wyjdzie.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 12:21   #154
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Też tak miałam po orzechowym brązie Khadi, ale mi się ten ciemny rudy strasznie spodobał. Także teraz zamówiłam hennę z amlą i jantrophą i jasny brąz z nadzieją, że z takiej mieszanki bardziej intensywny, ciemny rudy, lub mocno rudawy brąz mi wyjdzie.
A ja chcę zimny brąz na dłuuugo;]
Kupić indygo czy hennę czarną khadi i zmieszać z ciemnym brązem? Dziewczyny, doradźcie proszę.
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 12:58   #155
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
A ja chcę zimny brąz na dłuuugo;]
Kupić indygo czy hennę czarną khadi i zmieszać z ciemnym brązem? Dziewczyny, doradźcie proszę.
Rozumiem . Chyba najlepiej pofarbować dwufazowo, bo na włosach pofarbowanych czerwonym odcieniem lepiej się indygo trzyma.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 17:22   #156
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
A ja chcę zimny brąz na dłuuugo;]
Kupić indygo czy hennę czarną khadi i zmieszać z ciemnym brązem? Dziewczyny, doradźcie proszę.
Możesz spróbować z indygo, ale nie wróżę dłuższego efektu

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Rozumiem . Chyba najlepiej pofarbować dwufazowo, bo na włosach pofarbowanych czerwonym odcieniem lepiej się indygo trzyma.
Jestem jak najbardziej za...
A właśnie, gdzie Haylee? Pokazuj się z efektem końcowym!
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:08   #157
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

zapomniałam mały odzew był w stosunku do odrostów i jakoś wypadło z głowy

jak widać, mam do poprawki jeszcze troszkę włosów przy czubku głowy
a trzymałam mieszankę 1:1 orzeszka i ciemnego brązu jednak mogłam położyć od razu ciemny brąz.

Rudy mi nie pasuujee wyglądam jak półdupa zza krzaka tzn. wyglądałam w tych rudych odrostach łatwiej mogłam sobie wyobrazić wtedy całość rudą.. fe, niestety

a i włosy na końcach były trochę mokre jeszcze i dlatego takie strąki wyszły... zostały potraktowane gumą Artiste później nawet ładnie się skręciły i można było wyjść do ludzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15.jpg (70,2 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 017.jpg (45,3 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_014.jpg (73,1 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_a16.jpg (59,9 KB, 101 załadowań)
__________________

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2011-07-03 o 18:12
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 18:15   #158
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
zapomniałam mały odzew był w stosunku do odrostów i jakoś wypadło z głowy

jak widać, mam do poprawki jeszcze troszkę włosów przy czubku głowy
a trzymałam mieszankę 1:1 orzeszka i ciemnego brązu jednak mogłam położyć od razu ciemny brąz.

Rudy mi nie pasuujee wyglądam jak półdupa zza krzaka tzn. wyglądałam w tych rudych odrostach łatwiej mogłam sobie wyobrazić wtedy całość rudą.. fe, niestety

a i włosy na końcach były trochę mokre jeszcze i dlatego takie strąki wyszły... zostały potraktowane gumą Artiste później nawet ładnie się skręciły i można było wyjść do ludzi
Ty masz kręcone włosy i takie dłuuugie dlaczego Cię nie ma w wątku dla zakręconych? czy ja ślepa albo z wybiórczą pamięcią?
Orzech ma rude refleksy, tak u mnie wyszedł na pasemku właśnie. Dlatego farbuję tylko i wyłącznie Ciemnym Brązem
Tak czy inaczej mi się podoba to co masz na głowie
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:19   #159
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

hehe no kiedyś się bardziej udzielałam, ale tam jest taki natłok informacji, że można zwariować podczytuję, nie powiem ale nie uważam, że coś mądrego tam wniosę, skoro jest tam tyle guru włosowych chociaż na coś kiedyś się przydałam, bo podrzuciłam pomysł o podpinaniu włosów żabkami stary "przepis" Przezłośliwej ze starego wątku o kręconych włosach - era wysuszających pianek ach to były czasy... wypadła mi połowa włosów w zasadzie - ale wtedy się cieszyłam, bo było ich strasznie dużo, teraz już wróciła połowa z tego co wypadła, czyli mam 3/4 tego co było na początku gimnazjum
__________________

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2011-07-03 o 18:25
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:25   #160
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
hehe no kiedyś się bardziej udzielałam, ale tam jest taki natłok informacji, że można zwariować podczytuję, nie powiem ale nie uważam, że coś mądrego tam wniosę, skoro jest tam tyle guru włosowych chociaż na coś kiedyś się przydałam, bo podrzuciłam pomysł o podpinaniu włosów żabkami stary "przepis" Przezłośliwej ze starego wątku o kręconych włosach - era wysuszających pianek
O widzisz zajrzyj do nas, pokaż włoski, bo ładne...a żabki się świetnie sprawdzają, nawet dziś używałam
Czekam na odpowiedź z helfów...nie wiem czemu mam wrażenie, że nie napisałam wszystkiego w wiadomości
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:28   #161
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

jest weekend, odpiszą albo zadzwonią jutro

muszę sklecić te filmiki (sztuk dwie), bo przydałoby się to 100 zł na zakup produktów khadi czyli 2 henny + olejek amla na polepszenie skrętu no i oczywiście wtedy dopłata
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 18:35   #162
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
jest weekend, odpiszą albo zadzwonią jutro
muszę sklecić te filmiki (sztuk dwie), bo przydałoby się to 100 zł na zakup produktów khadi czyli 2 henny + olejek amla na polepszenie skrętu no i oczywiście wtedy dopłata
Ooo, zazdroszczę i trzymam ...ja planuję do "gratisowej" henny kupić olejek Sesa... nie wiem czy to dobry wybór dla kręconych, ale co tam, wypróbuję chętnie
Amlę proszek mam (bo to on polepsza skręt ), połowę puszki jeszcze jakoś...dorzucę łyżkę do papki następnym razem.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:37   #163
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

A ja mam rudy czubek głowy i resztę ciemny brąz szlag mnie trafia, jutro zapoluję na Henna Creme z Delii, bo nie mam czasu ani siły na zabawę z henną...
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:38   #164
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

tylko proszek polepsza skręt? wyczytałam gdzieś, że olejek też, ale tylko ten z dużą zawartością amli
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 19:25   #165
Sylwia_195
Przyczajenie
 
Avatar Sylwia_195
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej dziewczyny! Nigdy nie używałam henny ale gdy tylko włosy mi nieco podrosną mam zamiar spróbować. Marzą mi się rude włosy i zastanawiam się czy po użyciu np. farby Khadi mogą one zyskać taki kolor: http://imageshack.us/photo/my-images...landroden.jpg/
Mój naturalny kolor to jasny brąz, na słońcu mam złote refleksy. Będe wdzięczna za pomoc
Sylwia_195 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 19:34   #166
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
tylko proszek polepsza skręt? wyczytałam gdzieś, że olejek też, ale tylko ten z dużą zawartością amli
Hmm...trzymam się tego co Rybiorek pisała kiedyś olejek też mam, ale u mnie skręt się po nim nie poprawia
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 20:08   #167
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej! a ja jeszcze nie hennuje ani frabuje nadal węsze po internecie znalazłam coś takiego http://www.iherb.com/Light-Mountain-...13-g/9923?at=0
Jest to mieszanka henny i indygo Dziewczyna na blogu zamieściła również fotki http://agypsyscollection.blogspot.co...ith-henna.html Kolor mi się bardzo podoba Taki efekt chciałabym uzyskać Jak myślicie jest w tym jakaś chemia?
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 13:56   #168
Australija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 214
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Brua Pokaż wiadomość
lepiej obserwuj uważnie skórę głowy. CZARNA henna, która z henną nie ma nic wspólnego zawiera PPD, bardzo alergogenny syf, który może powodować nieliche problemy skórne
(...)
Widziałam kilka artykułów, że "henna czarna" z ppd wywoływała naprawdę poważne skutki.

Radzę więc uważać i unikać tych mieszanek, jak ktoś chce robić czarne włosy to lepiej henna + indygo w odpowiednich proporcjach (czy też samo indygo).

A na złagodzenie swędzenia użyj może jakichś ziółek do płukania, które łagodzą i ściągają? Nie wiem, może rumianek, skrzyp, kora z dębu, nagietek?
Od farbowania minęły już ponad 2 tygodnie.
W międzyczasie kupiłam skrzypovitę (tą 1 raz dziennie), ale włosy wychodzą mi garściami, mam wrażenie że z dnia na dzień więcej.

Na hennie Khadi były podane tylko 3 składniki: henna, amla i indygo. Nie ma tam żadnych dodatków.

Poza wychodzeniem włosów nie ma na skórze żadnych objawów...
Nie wiem co robić

Aha, z czarnego koloru nie zostało już nic, włosy są brązowe. Kolor i tak mi się podoba, tylko że to wypadanie... Doszło już do tego, ze boję się czesać włosy, bo za każdym razem masa ich wychodzi, nawet przeczesując włosy palcami. Wczoraj policzyłam włosy wyczesane po myciu - SZOK
Australija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 14:29   #169
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Australija Pokaż wiadomość
Od farbowania minęły już ponad 2 tygodnie.
W międzyczasie kupiłam skrzypovitę (tą 1 raz dziennie), ale włosy wychodzą mi garściami, mam wrażenie że z dnia na dzień więcej.

Na hennie Khadi były podane tylko 3 składniki: henna, amla i indygo. Nie ma tam żadnych dodatków.

Poza wychodzeniem włosów nie ma na skórze żadnych objawów...
Nie wiem co robić

Aha, z czarnego koloru nie zostało już nic, włosy są brązowe. Kolor i tak mi się podoba, tylko że to wypadanie... Doszło już do tego, ze boję się czesać włosy, bo za każdym razem masa ich wychodzi, nawet przeczesując włosy palcami. Wczoraj policzyłam włosy wyczesane po myciu - SZOK
Współczuję! Ta henna nie ma chemii, to są naturalne składniki. Użyłam jej już 3 razy i nie mam takich akcji. Może idź do lekarza bo to brzmi dość poważnie.
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 22:00   #170
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mi włosy strasznie wypadały, straciłam ich połowę. Okazało się, że miałam niedoczynność tarczycy. Zastanów się czy masz jeszcze jakieś inne objawy... (przy niedoczynności m.in. nadmierna senność, brak koncentracji, sucha skóra, tycie) albo może dużo stresu?

Poczytałam o dwufazowym farbowaniu, które mi polecacie... Ale kurde obawiam się, czy to nie przyniesie odwrotnego efektu? Jak potem ciemny brąz będzie mi się wypłukiwał i pod spodem będzie wybijała marchewa albo co gorsza czerwony...

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-07-04 o 22:03
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 22:56   #171
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Poczytałam o dwufazowym farbowaniu, które mi polecacie... Ale kurde obawiam się, czy to nie przyniesie odwrotnego efektu? Jak potem ciemny brąz będzie mi się wypłukiwał i pod spodem będzie wybijała marchewa albo co gorsza czerwony...
Ja farbowałam henną dwufazowo, najpierw na rudo, potem na czarno i kolor się zmywał na czarny z brązowym połyskiem i wypłowiały czarny. Rudzielców nie było
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 21:15   #172
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Nadal nie otrzymałam wiadomości od Khadi no nic, chyba po prostu kupię hennę i już, bo straszę odrostami :/
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-07-05 o 21:46
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 21:27   #173
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

zadzwoń do nich jutro przecież należy Ci się ta henna, skoro mają taką ofertę
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 09:59   #174
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja to mam zapłon
Witam się w nowym wątku
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 08:24   #175
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Ja to mam zapłon
Witam się w nowym wątku

Hehehe.. nie Ty jedna masz spozniony
Ahoj Hennowaczki :P
Sluchajcie, zaczynam watpic w cudowna moc henny Tzn. jezeli chodzi o wszystko inne poza wypadniem jest swietna!
Jednak zauwazylam, ze kilka dni po kazdym hennowaniu wloski zaczynaja mi wypadac, nie zeby jakos strasznie, ale martwiaco i to z cebulkami! Wszystkie tylko z cebulkami teraz nie wiem czy dlatego, bo oslabione swa zywotnoscia(naturalny proces) czy... prze zbyt czeste hennowanie. Jakis miesiac temu farbowalam 3 razy w jednym tygodniu, nalogowow. Odczekalam miesiac, wszystko sie unormowalo, malo co ich wypadalo. Gdy w pon. zafarbowalam ponownie zaczely wpadac z cebulkami. Henna sante maronebraun, miesiac temu khadi amla. Myslicie, ze to wina henny? Mam taka ochote zafarbowac znowu jutro wloski, ale boje sie, ze to przez nia cebulki sa oslabione---- pomozecie?`Prosze o szeroka dyskusje
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 08:32   #176
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a musisz znowu farbować? kolor wypłowiał?
jeżeli tak - to czy olejujesz włosy, żeby ten kolor tak nie płowiał? może zmień hennę, jeżeli się wypłukuje?
jak pojawiły się odrosty - to hennuj, ale może akurat ta henna co masz Ci nie służy...
i nie hennuj całości włosów, tylko odrosty, na pozostałe nałóż ew. henną z odżywką...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 15:56   #177
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
i nie hennuj całości włosów, tylko odrosty, na pozostałe nałóż ew. henną z odżywką...
A jaką dodajesz/polecasz odżywkę do henny?
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 21:24   #178
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

stosuję isanę z "bobaskiem " o, tą: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ng.html&next=1
ale nada się jakakolwiek bez silikonów i po prostu taka lżejsza i odżywkę dodaje na koniec "warzenia" henny
powiem Wam, że te odrosty nawet nawet się trzymają, jak zafarbowałam dwufazowo. Co prawda, nie zrobiłam tego idealnie, bo chyba za krótko trzymałam, więc widzę jeszcze różnicę pomiędzy tymi odrostami a resztą. Ale w tym tygodniu wyrównam i już będzie super
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 22:37   #179
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzięki Następnym razem spróbuję z odżywką.

A mnie odrosty tym razem o wiele szybciej się zmywają, chociaż poprawiałam Nie wiem, może trafiłam na gorszej jakości Khadi. No ale im więcej błotka tym lepiej moje włosy wyglądają. Dzisiaj koleżanka, z która się nie widziałyśmy miesiąc, stwierdziła że mam ładniejsze i bardziej lśniące włosy
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-07-08 o 22:40
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 05:05   #180
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
a musisz znowu farbować? kolor wypłowiał?
jeżeli tak - to czy olejujesz włosy, żeby ten kolor tak nie płowiał? może zmień hennę, jeżeli się wypłukuje?
jak pojawiły się odrosty - to hennuj, ale może akurat ta henna co masz Ci nie służy...
i nie hennuj całości włosów, tylko odrosty, na pozostałe nałóż ew. henną z odżywką...
"Musisz, nie musisz" chyba to nalog Kolor zlazl moze dlatego, ze teraz pierwszy raz malowalam brazem??, wczesniej zawsze henna z amla itp, odcienie rudosci.
Henna firmy khadi jest raczej ok.
Czy olejuje? Aktualnie przestalam, bo mamy lato-a w lecie jak wiadomo nie olejuje sie tak czesto wloskow, ale przyznam, ze 2dni po farbowaniu nalozylam jojobe na cala noc.
Oleje sprawiaja, ze kolor nie plowieje?
Jakie? Mi chyba zawsze tak delikatnie henne sciagaja.

Hennowac tylko odrosty? Nie mam z nimi problemu mam problem z wlosami ktore wypadaja z cebulkami zaraz po farbowaniu.Gdy naloze henna tylko na skalp to tak czy siak(jezeli to wina henny- ROZWIEJCIE PROSZE MOJE WATPLIWOSCI)moje cebulki zostana oslabione.

A henny z odzywka jeszcze nie probowalam, musze
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.