Tonik z cytryny - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-08, 21:19   #211
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: Tonik z cytryny

Witajcie
A jam pytanie czystko techniczne
Zachęcona Waszymi opiniami postanowiłam spróbować. I tak- czy mogę przechowywać tonik w np. buteleczce? Jeśli tak to w lodówce czy niekoniecznie? I czy mogę dawać po toniku, małą warstwę zwykłego kremu Nivea? Bo z tego co wyczytałam to krem jest pożądany a innego nie posiadam Jedynie matujące a takie raczej odpadają
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 23:08   #212
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Tonik z cytryny

Cytat:
Napisane przez Krasko1 Pokaż wiadomość
Witajcie
A jam pytanie czystko techniczne
Zachęcona Waszymi opiniami postanowiłam spróbować. I tak- czy mogę przechowywać tonik w np. buteleczce? Jeśli tak to w lodówce czy niekoniecznie? I czy mogę dawać po toniku, małą warstwę zwykłego kremu Nivea? Bo z tego co wyczytałam to krem jest pożądany a innego nie posiadam Jedynie matujące a takie raczej odpadają
Tak jak pisałam wyżej - ja bezpośrednio z cytryny biorę sok za każdym razem nie bawię się w tonik ale myślę, że dziewczyny wcześniej sobie szykują

Nawilżenie wskazane ! Jeśli chodzi o mnie Nivea (stara wersja) jest zbyt tłusta, ale jeśli Twoja skóra dobrze sobie radzi z wchłanianiem (i nie zapycha) to czemu nie
__________________

Edytowane przez effulla
Czas edycji: 2011-11-08 o 23:10
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 23:10   #213
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: Tonik z cytryny

Dzięki
To lecę robić

Na dzień dzisiejszy nie mam nic poza Niveą więc dam jej jak najmniej, żeby tylko nawilżyć. Może kupię coś na dniach

Edytowane przez Krasko1
Czas edycji: 2011-11-08 o 23:11
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 23:12   #214
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Tonik z cytryny

Zajrzyj tutaj http://www.ofeminin.pl/pielegnacja/t...ny-f77126.html
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 23:14   #215
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: Tonik z cytryny

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 23:22   #216
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Tonik z cytryny

Nie ma sprawy
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:37   #217
andzka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 141
Dot.: Tonik z cytryny

nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale mam takie pytanie czy jeśli po użyciu tego toniku użyję kremu bambino to czy nie spowoduje to odwrotnego efektu i nie zapcha mi porów ? na co dzień stosuje ten krem i nic złego się nie dzieje ale przy tak silnym działaniu toniku to po użyciu kremu mogą być inne skutki ?
andzka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 15:42   #218
Astrid1
Przyczajenie
 
Avatar Astrid1
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Tonik z cytryny

Myślę, że nie.. w końcu krem to krem, a tonik to tonik. Więc nie sądzę.
Astrid1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 17:45   #219
Muertil
Raczkowanie
 
Avatar Muertil
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Gród cara ;)
Wiadomości: 443
GG do Muertil
Dot.: Tonik z cytryny

czytam ten wątek i też zrobię sobie taki tonik
Muertil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:34   #220
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Tonik z cytryny

Zrobiłam sobie tonik parę dni temu. Co prawda na większe efekty, trzeba jeszcze poczekać, to mogę na razie powiedzieć tyle, że: używam go 2 razy dziennie, bardzo fajnie orzeźwia, jest po nim uczucie ściągniętej skóry, nie szczypie. No chyba, że w połączeniu z jakąś ranką, wtedy owszem może.

Przechowuję go w opakowaniu po lotionie, także mogę sobie psikać i tu pytanie- czy nakładacie go na coś więcej niż na twarz? Pisze na stronce podanej w paru postach wyżej, że zwiększa elastyczność skóry. Czy dałoby jakieś większe efekty psikanie nim ciała? Tak się zastanawiam.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 23:30   #221
Natalia1310
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 14
Dot.: Tonik z cytryny

to i ja się przyłączam i zaczynam stosować taki tonik akurat skończył mi się mój obecny z Nivea więc zastąpiłam go przed chwilą wodą z cytryną... myśle, że na efekty trzeba zaczekać więc cierpliwie będę go testować

Ekstazaa dobre pytanie, sama jestem ciekawa czy zadziałałby na resztę ciała hmmm
Natalia1310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 10:45   #222
andzka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 141
Dot.: Tonik z cytryny

używam tego toniku od kilku dni i na razie nie widzę efektów, trochę pomógł mi na wągry na nosie gdy przytrzymałam nasączony wacik na nosie przez 20 min. to wtedy wągry jakby pojaśniały ale efekt był 1-2 dniowy . na razie czekam na dalsze efekty ...
andzka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 14:55   #223
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Tonik z cytryny

Chyba wrócę do toniku cytrynowego ze względu na przebarwienia
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:39   #224
Bronkar
Raczkowanie
 
Avatar Bronkar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 284
GG do Bronkar
Dot.: Tonik z cytryny

Właśnie stosuję od niedawna tonik z cytryny po dwóch dni widać efekty. Naprawdę, mam dość maści z apteki i nie całkiem pomaga. Ale tonik ... świetny, opłaca się stosować dla osób trądzikowych i przebarwień potrądzikowych i po słonecznych. Na początku szczypało mnie, ale potem skóra się przyzwyczaiła.
__________________
studentka - przyszła informatyczka

Ćwiczę z P90X
i inne:
Biegam - 4 razy w tygodniu
Jeżdżę na rowerze - 3 razy w tygodniu
Hula hop z masażem - klika razy w tygodniu przez 30 min.
plat.wib. - codziennie przez 20 min.
Bronkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:36   #225
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Tonik z cytryny

Dzis rano posmarowalam sie takim tonikiem zrobionym ,,na oko" z cytryny. efekt po kilku godzinach byl rewelacyjny- skora sciagnieta, i troche rozjasniona i jednolita! wiem ze po pierwszym razie efekty moze nie sa ogromne, ale i tak jestem zadowolona. a na wagry bede trzymala go na nosie na nasonczonym waciku dluzej.
__________________
Słuchanie jest ważniejsze niż mówienie. Gdyby to nie było prawdą, Bóg nie dał by nam dwoje uszu
i tylko jednych ust.
Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec"

Zapuszczam wloski, gubie zbedne kilogramy- dbam o siebie
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 13:19   #226
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Tonik z cytryny

chce sprobowac toniku z cytryny ale kilka z was pisalo o zluszczaniu skory po nim
odpuscic go sobie w lato?

----------

juz mam odpowiedz:
http://www.ofeminin.pl/pielegnacja/t...ny-f77126.html

Tonik z cytryny najlepiej stosować tylko wieczorem, a potem nałożyć krem nawilżający. Kwasy owocowe na skórze nie lubią ekspozycji na silne promieniowanie słoneczne, dlatego zwłaszcza podczas letnich miesięcy, pamiętaj, by nie używać go przed wyjściem na słońce. Może to powodować przebarwienia.

Edytowane przez carriebee
Czas edycji: 2012-05-23 o 13:23 Powód: znaleziona odpowiedz na pytanie :)
carriebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 13:26   #227
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Tonik z cytryny

Można stosować latem, ale trzeba pamiętać o filtrach.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 13:27   #228
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Tonik z cytryny

i jeszcze jedno z http://www.ofeminin.pl/pielegnacja/t...ny-f77126.html

Pamiętaj, że ze względu na zawartość kwasów owocowych, tonik z cytryny może silnie podrażniać wrażliwą skórę. Właścicielki takiej cery powinny więc stosować go miejscowo.


mam zamiar wiec sprobowac z tonikiem wieczorem przecierajac nim tylko brode i mam pytanie:
na codzien cala twarz psikam hydrolatem oczarowym, nalozyc najpierw cytryne czy oczar? czy moze nie mieszac ich?
carriebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 21:50   #229
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Tonik z cytryny

Carriebee, mi się wydaje, że nie ma sensu ich mieszać, bo cytryna zmyje właściwości hydrolatu, a stosować przed tonik to chyba też bez sensu...
Ja na Twoim miejscu stosowałabym najpierw hydrolat, a później po ok. godzinie tonik z cytryny. Będziesz miała pewność, że nie zajdą żadne żrące reakcje
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 21:52   #230
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Tonik z cytryny

MalaArielka dzieki, tak sprobuje
carriebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 19:42   #231
luvivane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 9
Talking Dot.: Tonik z cytryny

Ja uzywam soku z samej cytryny. Ok pol cytryny nakladam na twarz i trzymam ok 20-30 minut, potem przemywam twarz czymkolwiek byle nie woda z kranu, np w momencie gdy nakladam sok z cytryny zaparzam rowniez zielona herbate, lub jakakolwiek inna ziolowa herbate, czesc wypijam a reszta przemywam twarz.
Mysle, ze sam sok z cytryny dziala o wiele lepiej. Owszem, wrazliwa skore moze podrazniac ale efekty sa o wiele lepsze, wazne tylko by samego soku z cytryny nie zostawiac na twarzy na cala noc, w koncu cytryna to kwas! Nie bojmy sie tej witaminy C, cytryna posiada jej mniej niz kiwi lub papryka, wiec nawet pare szklanek wody z plasterkiem cytryny nam nie zaszkodzi.
Sok z cytryny uzywam takze na rozstepy Moim zdaniem rewelacja, napewno nie spowoduje ze calkiem one znikna( chyba ze po dluzszym i regularnym uzywaniu) ale juz widze jak koloryt skory robi sie jednolity i rozstepy lekko sie stapiaja z reszta.
luvivane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 18:21   #232
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Tonik z cytryny

Cytat:
Napisane przez luvivane Pokaż wiadomość
Ja uzywam soku z samej cytryny. Ok pol cytryny nakladam na twarz i trzymam ok 20-30 minut, potem przemywam twarz czymkolwiek byle nie woda z kranu, np w momencie gdy nakladam sok z cytryny zaparzam rowniez zielona herbate, lub jakakolwiek inna ziolowa herbate, czesc wypijam a reszta przemywam twarz.
Mysle, ze sam sok z cytryny dziala o wiele lepiej. Owszem, wrazliwa skore moze podrazniac ale efekty sa o wiele lepsze, wazne tylko by samego soku z cytryny nie zostawiac na twarzy na cala noc, w koncu cytryna to kwas! Nie bojmy sie tej witaminy C, cytryna posiada jej mniej niz kiwi lub papryka, wiec nawet pare szklanek wody z plasterkiem cytryny nam nie zaszkodzi.
Sok z cytryny uzywam takze na rozstepy Moim zdaniem rewelacja, napewno nie spowoduje ze calkiem one znikna( chyba ze po dluzszym i regularnym uzywaniu) ale juz widze jak koloryt skory robi sie jednolity i rozstepy lekko sie stapiaja z reszta.
o jak fajno czytałam, że soku z cytryny można używać zamiast myjadeł; też jako szamponu, ale wtedy zmieszanego z jakimś olejem lub sokiem z ogórka
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 15:24   #233
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Tonik z cytryny

Muszę wypróbować! Ale uważajcie dziewczyny bo cytryna wybiela, więc lepiej nie przemywać nią opalonej buzi
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 17:56   #234
luvivane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 9
Dot.: Tonik z cytryny

Dziumdzia , jak uzywasz sok z cytryny to lepiej unikac opalania bo mozna dostac strasznych plam. Ja wychodze na slonce, ale z filtrem min. 45 lub wiecej.

nie_ma_mnie - Co do wlosow to uwazaj, bo cytryna dziala jak rozjasniacz - na wlosy rowniez. Nigdy nie probowalam uzywac jej na wlosy, i jakos sie boje. Jak masz blond wlosy to mysle ze nie powinno byc zle, poprostu moga zrobic sie lekkie pasemka, ale kto wie czy nie wyjda plamy na glowie?
luvivane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:13   #235
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Tonik z cytryny

Zmagam się z trądzikiem i szukałam jakiegoś toniku naturalnego, żeby nie przesadzać z kosmetykami, poza poranną i wieczorną pielęgnacją potrzebuję czegoś w ciągu dnia do odświeżenia. Buzia mi się szybko zapycha i mam dużo wyprysków, mam nadzieję, że tonik cytrynowy mi oczyści cerę, będzie działał lekko antybakteryjnie, złagodzi przebarwienia i przede wszystkim nie zaszkodzi.
Czy jeśli chcę go używać w ciągu dnia to nałożenie na buzię kremu przed wyjściem na słońce będzie wystarczające?
Rozumiem, że kwas też złuszcza naskórek, przy regularnym stosowaniu można zmniejszyć użycie peelingu?
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 19:37   #236
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Tonik z cytryny

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Zmagam się z trądzikiem i szukałam jakiegoś toniku naturalnego, żeby nie przesadzać z kosmetykami, poza poranną i wieczorną pielęgnacją potrzebuję czegoś w ciągu dnia do odświeżenia. Buzia mi się szybko zapycha i mam dużo wyprysków, mam nadzieję, że tonik cytrynowy mi oczyści cerę, będzie działał lekko antybakteryjnie, złagodzi przebarwienia i przede wszystkim nie zaszkodzi.
Czy jeśli chcę go używać w ciągu dnia to nałożenie na buzię kremu przed wyjściem na słońce będzie wystarczające?
Rozumiem, że kwas też złuszcza naskórek, przy regularnym stosowaniu można zmniejszyć użycie peelingu?
Konieczny jest krem z filtrem
Odkąd używam toniku z cytryny peeling wykonuję bardzo rzadko.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 12:05   #237
cereeeza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Tonik z cytryny

Cytryny używam juz od kilku dni. i jedyne co zauważyłam to to, że moje przebarwienia zamiast troche przyblednac to jeszcze sie nasiliły :/ jedyny pozytywny efekt to bardziej miekka w dotyku skóra.. czy miala tak któraś z was i po dluzszym czasie zauwazyla, ze przebarwienia znacząco przybladly? podkreślam, ze uzywam samej cytryny. przed nią myje buzie produktem z avon care z aloesem i imbirem, ktory ma wlasciwosci tonizujace, oczyszczajace, nawilzajace. nastepnie przecieram twarz wacikiem nasaczonym cytryna i klade ogorki pod oczy. po jakis 20 minutach zmywam i nakladam krem odswiezajacy. Czy robię coś nie tak?

Edytowane przez cereeeza
Czas edycji: 2012-08-11 o 12:07
cereeeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 18:32   #238
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Tonik z cytryny

Jeśli smarujesz się cytryną i wychodzisz potem na słońce to mogą pojawić się przebarwiania. Najlepiej coś z kwasem na noc.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 20:52   #239
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Tonik z cytryny

Cytat:
Napisane przez cereeeza Pokaż wiadomość
Cytryny używam juz od kilku dni. i jedyne co zauważyłam to to, że moje przebarwienia zamiast troche przyblednac to jeszcze sie nasiliły :/ jedyny pozytywny efekt to bardziej miekka w dotyku skóra.. czy miala tak któraś z was i po dluzszym czasie zauwazyla, ze przebarwienia znacząco przybladly? podkreślam, ze uzywam samej cytryny. przed nią myje buzie produktem z avon care z aloesem i imbirem, ktory ma wlasciwosci tonizujace, oczyszczajace, nawilzajace. nastepnie przecieram twarz wacikiem nasaczonym cytryna i klade ogorki pod oczy. po jakis 20 minutach zmywam i nakladam krem odswiezajacy. Czy robię coś nie tak?
Stosując tonik z cytryny, podobnie jak każdy inny kwas, obowiązkowo trzeba stosować filtry.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 21:49   #240
cereeeza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Tonik z cytryny

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Jeśli smarujesz się cytryną i wychodzisz potem na słońce to mogą pojawić się przebarwiania. Najlepiej coś z kwasem na noc.


No właśnie o to chodzi, że słońca teraz unikam, a ponadto moj krem zawiera owy filtr.
cereeeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-26 09:55:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.