Farby bez stosowania utleniaczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-12, 09:36   #1
karmaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Question

Farby bez stosowania utleniaczy


Witajcie, od jakiegoś czasu farbuję włosy. Moim zamierzonym kolorym był pewien odcien rudego. Przed tym musiałam rozjaśnić dosć moje ciemne włosy.

Mam teraz jakby to powiedzieć jasny brąz, a niektórzy mówią, że to prawie blond.
Tak, to wina wypłukanego koloru :c
Dodam, że mam teraz trochę przyniszczone włosy tym rozjaśnianiem.


Mam zamiar pofarbować swoje włosy znów jakąś farbą fryzjerską czy zwyczajną sklepową.. i tu moje pytanie:
1) jest możliwość nakładania farby fryzjerskiej bez mieszania jej z utleniaczem?
2) czy jeśli posiadam farbę Joanna Naturia w której skład wchodzi farba + osobny utleniacz to czy mogłabym nie mieszając tej farby z nim, nałożyc ją na włosy?


Pytam o to, gdyż farbując przez dłuższy czas farbami z utleniaczami wiem, ze moje włosy mocno zniszczeją, a chciałabym tego w pewien sposób uniknać.

Porszę o pomoc osób doświadczonych!
karmaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 09:57   #2
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Cytat:
Napisane przez karmaaa Pokaż wiadomość
Witajcie, od jakiegoś czasu farbuję włosy. Moim zamierzonym kolorym był pewien odcien rudego. Przed tym musiałam rozjaśnić dosć moje ciemne włosy.

Mam teraz jakby to powiedzieć jasny brąz, a niektórzy mówią, że to prawie blond.
Tak, to wina wypłukanego koloru :c
Dodam, że mam teraz trochę przyniszczone włosy tym rozjaśnianiem.


Mam zamiar pofarbować swoje włosy znów jakąś farbą fryzjerską czy zwyczajną sklepową.. i tu moje pytanie:
1) jest możliwość nakładania farby fryzjerskiej bez mieszania jej z utleniaczem?
2) czy jeśli posiadam farbę Joanna Naturia w której skład wchodzi farba + osobny utleniacz to czy mogłabym nie mieszając tej farby z nim, nałożyc ją na włosy?


Pytam o to, gdyż farbując przez dłuższy czas farbami z utleniaczami wiem, ze moje włosy mocno zniszczeją, a chciałabym tego w pewien sposób uniknać.

Porszę o pomoc osób doświadczonych!
niestety nie słyszałam zeby byly farby bez utleniaczy.. są tonery/ pianki albo inne kremy bez amoniaku i utleniacz ale to sa takie do paru myć tylko.
jak masz wyplukany kolor to ten toner czy pianka spokojnie ci zakryje i odswiezy kolor tylko odrostu nie zlapie..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2012-05-12 o 09:59
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 12:35   #3
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Cytat:
Napisane przez karmaaa Pokaż wiadomość
Witajcie, od jakiegoś czasu farbuję włosy. Moim zamierzonym kolorym był pewien odcien rudego. Przed tym musiałam rozjaśnić dosć moje ciemne włosy.

Mam teraz jakby to powiedzieć jasny brąz, a niektórzy mówią, że to prawie blond.
Tak, to wina wypłukanego koloru :c
Dodam, że mam teraz trochę przyniszczone włosy tym rozjaśnianiem.


Mam zamiar pofarbować swoje włosy znów jakąś farbą fryzjerską czy zwyczajną sklepową.. i tu moje pytanie:
1) jest możliwość nakładania farby fryzjerskiej bez mieszania jej z utleniaczem?
2) czy jeśli posiadam farbę Joanna Naturia w której skład wchodzi farba + osobny utleniacz to czy mogłabym nie mieszając tej farby z nim, nałożyc ją na włosy?


Pytam o to, gdyż farbując przez dłuższy czas farbami z utleniaczami wiem, ze moje włosy mocno zniszczeją, a chciałabym tego w pewien sposób uniknać.

Porszę o pomoc osób doświadczonych!
napisałaś że rozjaśniłaś włosy początkowo i sądzę że przez to są zniszczone, a włosów nie zafarbujesz bez mieszania tych 2 skłaników bo utleniacz aktywuje działanie farby, dokładnie tak jak napisała SugarbabyLove masz mozliwość farbowania się tonerami lub szamponetkami tylko jeżeli nie chcesz farbą. no i henna ale to juz tez nie rozjaśni odrostu.

czyli tak: całe wlosy masz sprany rudy + odrosty ciemne? nie potrzebnie je rozjaśniałaś bo będzie się wypłukiwał kolor teraz brzydko juz cały czas z tych rozjasnionych, lepiej uzyc po prostu farby z mocną wodą nawet 12% na sam odrost, a z 6% albo mniej, na resztę. i tak powinnaś zrobić, jaką masz farbe w domu? nałóż ją z mocnym utleniaczem na odrosty a ze słabym na resztę włosów.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:09   #4
karmaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Zabawa z tonerami wychodzi trochę drogo.. ale może faktycznie to jakiś pomysł by co kilka tygodni nie łazić w blond.
Więc farbowanie bez utleniacza to słaby pomysł jednak? :/

Ciekawi mnie w jakiej kondycji są wasze włosy przy farbowaniu regularnym z utleniaczem. Długo tak farbujecie?
karmaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:17   #5
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Cytat:
Napisane przez karmaaa Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie w jakiej kondycji są wasze włosy przy farbowaniu regularnym z utleniaczem. Długo tak farbujecie?
uwierz mi gdyby to aż tak nienormalnie niszczyło włosy to połowa farbujących miała by już wyłamane włosy, a przecież tak nie jest
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:35   #6
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
uwierz mi gdyby to aż tak nienormalnie niszczyło włosy to połowa farbujących miała by już wyłamane włosy, a przecież tak nie jest
noo właśnie
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 17:42   #7
karmaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

no przyznaje rację ale jednak mam obawy
farbnełam z połową tubki utleniacza, zobaczymy ile potrzyma

Temat uważam za zamknięty, dzięki
karmaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 17:47   #8
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

to nic nie da ze pól utleniacza dałaś, możesz go rozcieńczać na niższe stężenie o czym pisałem wyżej.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:11   #9
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Cytat:
Napisane przez karmaaa Pokaż wiadomość
no przyznaje rację ale jednak mam obawy
farbnełam z połową tubki utleniacza, zobaczymy ile potrzyma

Temat uważam za zamknięty, dzięki
chyba nie rozumiesz co napisał Ci fryz. To, ze dałaś mniej utleniacza nic Ci nie da, poza tym, ze źle przyrządziłaś papkę koloryzującą. Jak masz zmieszać w proporcjach 1:1 (np. 20 gram farby i 20 gram utleniacza) to tak nalezy zrobić i koniec kropka. Nie ma czegoś takiego jak trwała koloryzacja bez użycia utleniacza. Utleniacz wywyołuje działanie farby i bez niego mogłabyś dac farbę na włosy, zmyć nawet po 5 godzinach i nie byłoby żadnej zmiany (o tym też już pisał fryz) jak nie chcesz używać utleniaczy to jedyną opcją (dostępną w sklepach) jest użycie szamponetki które wbrew pozorom trzymają się dość długo.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:10   #10
Cradle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

hmm
powiem szczerze, że ostatnio zastanawiałam się czy sam krem koloryzujący nie zadziałałby jak toner, w sensie - tak jak napisała autorka tematu użycie samego kremu bez utleniacza, no bo to takie logiczne się wydaje
ale nie znam się na tym
skoro mówicie, że utleniacz aktywuje farbę to już sama nie wiem

czy ktoś mimo wszystko próbował tak zrobić ?
czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak krowie na rowie dlaczego krem bez utleniacza nie zadziała ?

pozdrawiam
Cradle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:20   #11
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Cytat:
Napisane przez Cradle Pokaż wiadomość
hmm
powiem szczerze, że ostatnio zastanawiałam się czy sam krem koloryzujący nie zadziałałby jak toner, w sensie - tak jak napisała autorka tematu użycie samego kremu bez utleniacza, no bo to takie logiczne się wydaje
ale nie znam się na tym
skoro mówicie, że utleniacz aktywuje farbę to już sama nie wiem

czy ktoś mimo wszystko próbował tak zrobić ?
czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak krowie na rowie dlaczego krem bez utleniacza nie zadziała ?

pozdrawiam
dokładnie 7 postów wyżej napisałem utleniacz aktywuje działanie farby
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-07, 17:35   #12
Cradle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

tak, przeczytałam
jednak chciałabym zrozumieć dlaczego
Cradle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 18:03   #13
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

bo tak działa chemia, nie znam się w takim stopniu na chemii by to wyjaśnić, ale nadtlenek wodoru łączy się z pigmentami, amoniak otwiera łuski włosa, pigmenty wchodząc do wnętrza włosa "rosną" na tyle aby zostały tam na trwałe (trwałe farbowanie) a po farbowaniu należy zamknąć łuski włosów czymś kwaśnym aby te pigmenty nie "wypłynęły". tak mi sie wydaje ze to dobre określenie, ktoś kto zna sie więcej na samej chemii moze mnie poprawić
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 19:33   #14
Cradle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

dziękuję za wyjaśnienie
Cradle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:32   #15
szubi666
Przyczajenie
 
Avatar szubi666
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

bzdury, bzdury, bzdury pisane przez osoby znajace tylko teorie a nie probujace w praktyce. Sama farbowalam jakis czas temu Joanna nie dodajac utleniacza tyle ze na jakis jasny braz, juz nie pamietam ktory i wlosy normalnie sie zafarbowaly na ladny odcien.
szubi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:50   #16
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Cytat:
Napisane przez karmaaa Pokaż wiadomość
Zabawa z tonerami wychodzi trochę drogo.. ale może faktycznie to jakiś pomysł by co kilka tygodni nie łazić w blond.
Więc farbowanie bez utleniacza to słaby pomysł jednak? :/

Ciekawi mnie w jakiej kondycji są wasze włosy przy farbowaniu regularnym z utleniaczem. Długo tak farbujecie?
Możesz też farbować szamponetką. Wychodzi taniej niż toner, a trzyma się całkiem nieźle.

Jeśli masz rude włosy, to dość popularną i niezłą metodą jest rozjaśnianie odrostu, a później na całość (z rozjaśnionym odrostem) henna. Po jakimś czasie przekonasz się, że henna jest na tyle trwała, że całość można odświeżać nawet co 2-3 miesiące i tylko odrost robić np. co miesiąc.

Ja robiłam znowuż tak, że farbowałam na zmianę farbą i henną (ale mam średni blond, odrosty aż tak strasznie mi się nie odcinały i mogłam je do pewnego momentu traktować tylko henną bez rozjaśniania, ale jak się robiły dłuższe, już mnie to drażniło)


Cytat:
Napisane przez szubi666 Pokaż wiadomość
bzdury, bzdury, bzdury pisane przez osoby znajace tylko teorie a nie probujace w praktyce. Sama farbowalam jakis czas temu Joanna nie dodajac utleniacza tyle ze na jakis jasny braz, juz nie pamietam ktory i wlosy normalnie sie zafarbowaly na ladny odcien.
Z mojego punktu widzenia położenie farby bez utleniacza zadziała jak toner, tylko delikatniej - zmyje się po kilku myciach, ale kolor nie będzie tak intensywny i tak mocno kryjacy. Mam na myśli to, że z rudych nie zrobimy czerni, z jasnego blondu pięknego brązu.
Po jakim czasie Ci się to wypłukało?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 15:34   #17
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Cytat:
Napisane przez szubi666 Pokaż wiadomość
bzdury, bzdury, bzdury pisane przez osoby znajace tylko teorie a nie probujace w praktyce. Sama farbowalam jakis czas temu Joanna nie dodajac utleniacza tyle ze na jakis jasny braz, juz nie pamietam ktory i wlosy normalnie sie zafarbowaly na ladny odcien.
Czyli nakładałaś samą farbę z tubki, bez mieszania z utleniaczem? Pewnie miałaś brąz na brąz (jasny lub ciemny), dlatego ci ładnie zapigmentowało, nic więcej.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 16:53   #18
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

Cytat:
Napisane przez szubi666 Pokaż wiadomość
bzdury, bzdury, bzdury pisane przez osoby znajace tylko teorie a nie probujace w praktyce. Sama farbowalam jakis czas temu Joanna nie dodajac utleniacza tyle ze na jakis jasny braz, juz nie pamietam ktory i wlosy normalnie sie zafarbowaly na ladny odcien.
Można, dokładnie. Wtedy nazywa się to pigmentacja.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 01:19   #19
szubi666
Przyczajenie
 
Avatar szubi666
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Farby bez stosowania utleniaczy

niekoniecznie, farbowane byly glownie odrosty ktorych 80% mam siwych, pozdrawiam
szubi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-13 02:19:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.