Cv studenta bez doświadczenia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-13, 12:29   #1
Margolcia369
Przyczajenie
 
Avatar Margolcia369
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 13

Cv studenta bez doświadczenia.


Studiuje zaocznie i marzy mi się znaleźć pracę, z racji wolnych tygodni. Skończyłam liceum, zaczęłam właśnie studia, nie mam doświadczenia, żadnych kursów i nie mam pojęcia co mam wpisać w takim cv.
Jak ładnie wspomnieć o tym, że studiuję (czy trzeba pisać kierunek) i czy po prostu ominąć doświadczenie, wpisać tylko umiejętności i zainteresowania?
W internecie można znaleźć pełno przykładowych cv, ale większość jest z mega doświadczeniem i umiejętnościami, że pracownik po prostu skarb, a jeśli bez doświadczenia, to po studiach i z masą kursów.
To będzie moja pierwsza praca, pierwsze pisane przeze mnie cv, więc się trochę boję.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, no i z góry dziękuję.
Margolcia369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 12:45   #2
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Cv studenta bez doświadczenia.

ja w moim pierwszym CV skupiłam się na swojej dodatkowej działalności z czasów gimnazjum i liceum. wpisałam takie punkty jak warsztaty plastyczne w Galerii Miejskiej, działalność w ZHP (i dopisałam, że organizowałam obozy, biwaki, uczyłam się pierwszej pomocy, brałam udział w akcjach charytatywnych). napisałam też o wakacyjnej pomocy mojemu tacie, który prowadzi własną działalność gospodarczą.

pomyśl czy możesz wpisać coś takiego. mogą to różne rzeczy np. uprawianie regularnie jakiegoś sportu w klubie, wolontariat dla WOŚP, samorząd szkolny, kółko teatralne lub jakiekolwiek inne. może się wydawać, że takie rzeczy są mało ważne, ale moim zdaniem warto je wpisywać na początku kariery zawodowej, gdy nie ma się żadnego typowego doświadczenia. pomyśl co robiłaś przez ostatnie lata w wolnym czasie - może coś uda się wpisać do CV
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:33   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Cv studenta bez doświadczenia.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:41   #4
Margolcia369
Przyczajenie
 
Avatar Margolcia369
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 13
Dot.: Cv studenta bez doświadczenia.

Ja niczego takiego niestety wpisać nie mogę. Wolontariat był w szkole i byłam w nim, ale bardzo krótko, bo tylko kilka miesięcy, później rodzina której pomagałam zrezygnowała. Mam kurs pierwszej pomocy i brałam udział w warsztatach z zakresu poradnictwa zawodowego (ale to jest nieistotne), niewiele więcej. Chciałam kurs pierwszej pomocy wpisać do umiejętności, z racji ze doświadczenie chyba odpuszczę, z racji braku.. -.-
Margolcia369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 13:50   #5
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Cv studenta bez doświadczenia.

Ale kilka miesięcy wolontariatu lepiej wygląda w cv niż nic I nie mów, że coś jest nieistotne, bo w sytuacji, w której nie masz doświadczenia, istotne jest wszystko.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 15:27   #6
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Cv studenta bez doświadczenia.

Cytat:
Napisane przez Margolcia369 Pokaż wiadomość
Ja niczego takiego niestety wpisać nie mogę. Wolontariat był w szkole i byłam w nim, ale bardzo krótko, bo tylko kilka miesięcy, później rodzina której pomagałam zrezygnowała. Mam kurs pierwszej pomocy i brałam udział w warsztatach z zakresu poradnictwa zawodowego (ale to jest nieistotne), niewiele więcej. Chciałam kurs pierwszej pomocy wpisać do umiejętności, z racji ze doświadczenie chyba odpuszczę, z racji braku.. -.-
zrobisz jak uważasz, ale gdybym miała do wyboru zaprosić na rozmowę osobę, która ma puste CV i osobę, która ma wpisany wolontariat i kurs pierwszej pomocy to wybrałabym tą drugą

mi przydało się nawet wpisanie warsztatów plastycznych, które wydawałyby się w ogóle nieistotne. znalazłam wtedy pracę w sklepie i z racji tych warsztatów szefowa wyznaczyła mi rolę osoby dbającej o wystawę i ogólny wygląd sklepu, za co miałam mały dodatek do wynagrodzenia.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 16:26   #7
Margolcia369
Przyczajenie
 
Avatar Margolcia369
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 13
Dot.: Cv studenta bez doświadczenia.

Pierwszą pomoc i wolontariat wpisze, tym bardziej, że będę się starała o prace w przedszkolu, nieistotne wydają mi się tylko warsztaty.
Bardzo dziękuję za pomoc i zapewne jeszcze się tu odezwę, z nowym pytaniem
Margolcia369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-14, 14:14   #8
kobietka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 71
Dot.: Cv studenta bez doświadczenia.

warsztaty tez wpisz to pracodawca ocenia co jest przydatne a aco nie) a nuż widelec...
kobietka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 22:06   #9
Margolcia369
Przyczajenie
 
Avatar Margolcia369
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 13
Dot.: Cv studenta bez doświadczenia.

Jeśli dostane prace, w przedszkolu to za najniższą krajową i to moja pierwsza praca, więc nie spodziewam się nie wiadomo czego. Chce mieć choć te osiem stów, i nie siedzieć w domu.
Wydaje mi się, ze jakoś pusto mam w tym cv, ale nie ma co się w sumie dziwić, skoro dopiero zaczynam, a o kursach wcześniej nie pomyślałam.
I jest jeszcze jedno pytanie, mianowicie o język. Angielski znam słabo, i widziałam w przykładowym cv właśnie takie słowo "słabo" i nie wiem czy mogę go użyć. Sama oceniam moją znajomość języka słabo... bardzo, więc nie wiem jak mam wpisać.
Margolcia369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 23:55   #10
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: Cv studenta bez doświadczenia.

Cytat:
Napisane przez Margolcia369 Pokaż wiadomość
I jest jeszcze jedno pytanie, mianowicie o język. Angielski znam słabo, i widziałam w przykładowym cv właśnie takie słowo "słabo" i nie wiem czy mogę go użyć. Sama oceniam moją znajomość języka słabo... bardzo, więc nie wiem jak mam wpisać.
Podstawowa znajomość języka angielskiego
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.