Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 17:30   #2431
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

naturlnamagda dzieki za wskazuwki a te kosmetyki mozna nabyc w aptece czy drogerii?

A co w filtrami pomoze ktos
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 11:09   #2432
naturlnamagda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

sprzedają je tak jak Avon przez konsultantów, ale można je kupić w sklepie internetowym na ich stronie albo w ich sklepach (mają ich kilka w większych miastach).
naturlnamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 19:56   #2433
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam przyłaczam sie do wątku bo też mam problem z naczynkami i w związku z tym chciałam zapyać czy jeśli po użyciu peelingu mechanicznego niema zaczrwienienia skóry to moge go używać ?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 22:21   #2434
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Moje pytanko gdzieś umknęło, a nie znalazłam w żadnym wątku odpowiedzi: czy - by zniwelować tłuściochowość Diroseala - mogę przetrzeć buzię tonikiem BHA?

Na forum wyczytałam, że stosuje się tonik octowo-jabłkowy(?) przed nałożeniem retinoidów, czy mogę to zastąpić BHA, skoro są lepsze dla naczynkowców? Czy ten octowo-jabłkowy to jakiś ewenement specjalnie do tego przeznaczony? Zależy mi na wyeliminowanie efektu zapychania tłustych partii twarzy po Dirosealu.
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 00:00   #2435
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

lepiej nie, ponieważ łączenie kwasów i retinoidów może zwiększyć możliwość podrażnienia
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 11:01   #2436
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Witam przyłaczam sie do wątku bo też mam problem z naczynkami i w związku z tym chciałam zapyać czy jeśli po użyciu peelingu mechanicznego niema zaczrwienienia skóry to moge go używać ?
Uważam, ze nie powinnaś, poniewaz taki peeling moze osłabić twoje naczynka na tyle, że po pewnym czasie, po takim peelingu będziesz zaczerwieniona. Ja nigdy nie miałam kłopotów z naczynkami, chodziłam troche na solarium i dopiero po dłuższym czasie zaczał się koszmar... Nigdy bym nie przypuszczała, ze tak się skończy. Także stanowczo odradzam|!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 16:27   #2437
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Majka82 Pokaż wiadomość
Moje pytanko gdzieś umknęło, a nie znalazłam w żadnym wątku odpowiedzi: czy - by zniwelować tłuściochowość Diroseala - mogę przetrzeć buzię tonikiem BHA?

Na forum wyczytałam, że stosuje się tonik octowo-jabłkowy(?) przed nałożeniem retinoidów, czy mogę to zastąpić BHA, skoro są lepsze dla naczynkowców? Czy ten octowo-jabłkowy to jakiś ewenement specjalnie do tego przeznaczony? Zależy mi na wyeliminowanie efektu zapychania tłustych partii twarzy po Dirosealu.
Kwasy wspomagaja dzielanie retinaldehydu. Jesli cie nie podrazni taki duet to mozesz. ja sama czasami podkrecam Diroseal i klade pod niego krem z BHA.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 20:05   #2438
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Mnie w ostatnim czasie cera uległa gwałtownemu przesuszeniu, to pewnie wynik mojej niedoczynności tarczycy. Niestety naczynka potwornie się uaktywniły. Wystarczyc, że w sali wykładowej robi się ciepło, a ja juz płonę! Nigdy tego nie było. Widać mi juz naczynka nieco powyżej warg, koło nosa. Nie rozumiem tego. Przez wiele miesięcy problemów praktycznie nie było, a teraz? Mam naprawdę ładną i gładką cerę, co mam robić aby jej nie stracić? Za chwilę robie zakupy u Thanatosa - rutyna, lukrecja.

Co myslicie o MetroRuborilu? Stosowałyście jakieś kosmetyki z metronidazolem?

Kupiłam sobie nawet ten krem Avene - Diroseal. Miałam pęknięte naczynko przy nosie, ale po 2 nocach z tym kremem całkowicie się wchłnęło.

Czy jak stosuję Diroseal, to muszę też używać wysokich filtórw?
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 20:54   #2439
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Kiedys panowal przesad na wizazu ze retinaldehyd uwrazliwa na slonce w poczatkowej fazie jak i mocne retinoidy. teraz juz wiadomo ze tak nie jest, ale i tak lepiej uzywac filtorw, zeby je ochronic przez UV, ktore jest dla naczynek zabojcze
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 12:33   #2440
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez IlonaP
lepiej nie, ponieważ łączenie kwasów i retinoidów może zwiększyć możliwość podrażnienia
No właśnie mnie nie podrażnia, przynajmniej na razie, bo nie stosuję Dirosealu i kwasów codziennie, tylko 1 x w tyg kwasy + 1-2 x w tyg. Diroseal po toniku z BHA miejscowo.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kwasy wspomagaja dzielanie retinaldehydu. Jesli cie nie podrazni taki duet to mozesz. ja sama czasami podkrecam Diroseal i klade pod niego krem z BHA.
Bardzo dziękuję Monika, ostrożnie stosuję, chodziło mi właśnie o możliwość takiego połączenia przy naczynkach, by zniwelować zapychanie Diroseala (a tonik BHA idealnie oczyszcza przed nim) i by sobie krzywdy nie zrobić. A że zestaw taki "podkręca"... - nice.

A czy prawdą jest, że działanie retinaldehydu jest równie skuteczne jak retinów mocniejszych, tyle że pozbawione efektów ubocznych w postaci mniejszego podrażnienia?

Cytat:
Napisane przez Poly
Retinaldehyd, będący prekursorem kwasu retinowego, znacznie rzadziej powodujący podrażnienie skóry, okazał się środkiem równie skutecznym w leczeniu skutków fotostarzenia skóry [9].
Stąd: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...89ef0d9a182da2

Nigdzie zatem nie mogę dokopać się do jasnego info, dlaczego np. po Dirosealu "awansuje" się na Zorac. Wiem, że większe złuszczanie oznacza lepszą odnowę komórkową, ale jak to się ma do powyższego info naukowego? Albo czegoś nie kumam.

(może pomyliłam wątki do tego pytania, ale jestem naczynkowcem i muszę łączyć pożyteczne z bezpiecznym)
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 13:58   #2441
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Uważam, ze nie powinnaś, poniewaz taki peeling moze osłabić twoje naczynka na tyle, że po pewnym czasie, po takim peelingu będziesz zaczerwieniona. Ja nigdy nie miałam kłopotów z naczynkami, chodziłam troche na solarium i dopiero po dłuższym czasie zaczał się koszmar... Nigdy bym nie przypuszczała, ze tak się skończy. Także stanowczo odradzam|!
Eh szkoda na peelingu pisało że do każdego rodzaju cery to myślałam ze i naczynką niezaszkodzi....bopo enzynmatycznych nieodczuwam żadnej różnicy...
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 16:24   #2442
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

mam pytanie do 'bardziej znających się' biochemiczek
otóż: jakiś czas temu była tu mowa o preparacie z wit. K - Vitacon (http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p2546-Vitacon_iniekcje ,który jest dostepny na receptę), znalazłam też taki preparat: Vita K (http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p595-Vita_K - bez recepty). niby oba mają wit.K, ale jednak inne formy (fitomenadion/fitochinon), i teraz pytanie czy ten drugi też nadaje do uzytku zewnętrznego dla skóry naczynkowej?
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 15:45   #2443
ninani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3
roznica w skladzie kremow na naczynka

czy ktos z was moze mi wyjasnic roznice w skladzie i dzialaniu w tych trzech kremach Iwostinu - podaje link http://www.iwostin.pl/products.php?id=87
dla laika wszytko to jedno i to samo
ktory wybrac na codzien pod makijaz?
a przy okazji jak wypadaja one w porownaniu skladu z Avene Antirougeurs i La Roche Posay Rosaliac XL ?
nie chodzi mi o cene, zapach, konsystencje tylko o skutecznosc skladnikow redukujacych zaczerwienienie (bo w redukcje samych naczynek przez smarowanie kremem nie wierze)
z gory dziekuje
ninani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 12:32   #2444
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cześć dziewczyny mam 17 lat cere tłusta skłonna do zapychania ,dużo wagrów do nie dawna okazyjnie wypryski osratnio kilka pryszcz mi przybyło ale mysle ze albo zapycha mnie filtr albo to sprawa ace derm (wysyp ) mam tez cere naczynkowo i wrazliwa...byłam dzis u dermatologa i dostalam ochrzan ze stosuje filtry bo sa niepotrzebne nawet przy cerze naczynokowej a tylko niepotrzebnie natluszczaja a pozatym doprowadze sie do tradziku wiec jak to jest? troche jestem w szoku...
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 12:53   #2445
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

hm, a cóż pan/pani doktor zalecił/a?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 13:06   #2446
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
hm, a cóż pan/pani doktor zalecił/a?
Osatawienie filtrow,jakich kolwiek kremow wogule,mycie twarzy mydlem i ciepla woda,odstawienie rutinoscorbinu i porzecieranie wypryskow spirytusem a potem smarowanie mascia cynkowa no a naczynka to powiedziala ze taka moja uroda i tyle :/
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 19:32   #2447
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

sweetpoison1991 no to jestem w ciężkim szoku, bo to zupełnie odwrotnie niż opinia mojej dermatolog. I jeszcze ochrzan dostałam, że filtrów nie stosuję. A z tym spirytusem toż to czysta herezja. Ciekawe czy pani doktor wiedziała, że zaniedbywanie naczynek prowadzi najpierw do plam a później do trądziku różowatego.
Nie chcę się jakoś wymądrzać, ale tak właśnie mi tłumaczyła dermatolog. Na Twoim miejscu zmieniłabym lekarza.
Pozdrawiam
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:26   #2448
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: roznica w skladzie kremow na naczynka

Bardzo prosze korzystac z wyszukiwarki
Watki lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:52   #2449
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dzieki za odp mi tez sie zdaje ze jak uzywam filtra naczynka lepsze ale nastraszyla mnie tym tradzikiem bo owszem ostatnio mam duzo wiecej pryszczy moze ten filtr mnie zapycha i musze znalezc inny?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-15, 14:22   #2450
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Osatawienie filtrow,jakich kolwiek kremow wogule,mycie twarzy mydlem i ciepla woda,odstawienie rutinoscorbinu i porzecieranie wypryskow spirytusem a potem smarowanie mascia cynkowa no a naczynka to powiedziala ze taka moja uroda i tyle :/
Kiedyś spotkałam się z podobnym podejściem do "pielęgnacji" cery.
Praktycznie bez kosmetyków i wysuszanie ewentualnych zmian. To po prostu stara szkoła, a dermtolog (kobieta) bardzo leciwy . Ale może coś w tym jest. W końcu skóra to żywy organ, a nie powierzchnia do polerowania... Może więc czasowy "odwyk" od kosmetyków ma sens.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 15:52   #2451
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Kiedyś spotkałam się z podobnym podejściem do "pielęgnacji" cery.
Praktycznie bez kosmetyków i wysuszanie ewentualnych zmian. To po prostu stara szkoła, a dermtolog (kobieta) bardzo leciwy . Ale może coś w tym jest. W końcu skóra to żywy organ, a nie powierzchnia do polerowania... Może więc czasowy "odwyk" od kosmetyków ma sens.
hmm odstawilam na pare dni filtr stusuje lekki krem nawilzajacy i wysuszajaco na wypryski zobaczymy
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:45   #2452
Rzeczywiscie15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 123
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Witam przyłaczam sie do wątku bo też mam problem z naczynkami i w związku z tym chciałam zapyać czy jeśli po użyciu peelingu mechanicznego niema zaczrwienienia skóry to moge go używać ?
Cześć!
Na naczynka polecam laser. Widziałam po nim efekty i jestem pod wrażeniem!
Nie ma po nim żadnych blizn, jest bezinwazyjny i z tego co wiem nie boli w ogóle.
Niestety nie wiem, czy efekt wygląda wszędzie tak samo. Miałam doświadczenie jedynie z centrum DER-MED - warto sprawdzić, ewentualnie porównać z innymi.
Polecam i pozdrawiam
Rzeczywiscie15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 17:09   #2453
Agama81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam

po przeczytaniu waszych postów jednak tez zdecyduje sie na jakis filtr na twarz. Mam cere sucha, wrazliwa. Kremy nawilzajace sa zdecydowanie dla mnie za slabe Zastanawiam sie nad filtrem Avene bo wiem ze sa stabilne. Czy bardzo bedzie sie buzia po nich swiecic?? I co dla mnie najwazniejsze czy pod ten krem z filtrem, powiedzmy Avene, nakladam jeszcze jakis inny krem? Chodzi mi o jakies przeciwzmarszczkowe, czy lepiej cos na noc takiego stosowac? A czy na krem z filtrem moge nalozyc krem tonujacy Avon, nadmieniam ze nie uzywam podkladow a jedynie jesli co to kremy tonujace? Mam 27 lat i poradzcie jak by ta codzienna pielegnacja miala wygladac...

dziekuje i pozdrawiam
Agama81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 20:21   #2454
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Hey dziewczyny mam do was pytanie bo jskos nie umiem w necie znalezc...mam tez naczynka na udach i zastanawiam sie czy masaz szczotka z miekkiego wlosia lub z wlokna laffu im zaszkodzi?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 00:47   #2455
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Agama81 Pokaż wiadomość
Witam

po przeczytaniu waszych postów jednak tez zdecyduje sie na jakis filtr na twarz. Mam cere sucha, wrazliwa. Kremy nawilzajace sa zdecydowanie dla mnie za slabe Zastanawiam sie nad filtrem Avene bo wiem ze sa stabilne. Czy bardzo bedzie sie buzia po nich swiecic?? I co dla mnie najwazniejsze czy pod ten krem z filtrem, powiedzmy Avene, nakladam jeszcze jakis inny krem? Chodzi mi o jakies przeciwzmarszczkowe, czy lepiej cos na noc takiego stosowac? A czy na krem z filtrem moge nalozyc krem tonujacy Avon, nadmieniam ze nie uzywam podkladow a jedynie jesli co to kremy tonujace? Mam 27 lat i poradzcie jak by ta codzienna pielegnacja miala wygladac...

dziekuje i pozdrawiam
tez jestem sucharek
mnie się odrobinę twarz świeci po aplikacji Avenki ale puder sypki załatwia sprawę
pod filtr używam dowolnego kremu/serum w zależności od potrzeb skóry i pory roku
na filtr Avene także możesz nałożyć co chcesz, no może nie minerały, bo sposób ich aplikacji powoduje ścieranie filtra

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny mam do was pytanie bo jskos nie umiem w necie znalezc...mam tez naczynka na udach i zastanawiam sie czy masaz szczotka z miekkiego wlosia lub z wlokna laffu im zaszkodzi?
jakoś z naczynkami na udach traktuje nieco po macoszemu w przeciwieństwie do twarzy
myślę, że delikatny masaż na dobrym nawilżającym preparacie raczej nie zaszkodzi
co do laffu - nie miałam,
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 23:00   #2456
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

słuchajcie mam pytanie.. w jakim wieku "wychodzi" tak naprawde typ cery? Bo mam 20 alt a jakoś nigdy nie myśłam żebym mogła być naczynkowcem- cera jest gruba, tłusta, w ządnym wypadku nei wrażliwa. Ale na nosie mam dwa czy trzy pęknięte naczynka, maluśkie, ale mam. No i tendencję do czerwieneinai się ale jak dotąd zwałam to na problemy z krążeniem krwi
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 17:04   #2457
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Jesli masz pekniete naczynka i rumienisz sie to masz cere naczynkowa i lepiej odpowiednio o nia zadbac zeby gorzej nie bylo.
Masz cere tlusta, wiec bedzie problem z dobraniem odpowiedniej pielegnacji. Wiekszosc firm produkuje kremy dosc tresciwe, bardzij odpowiednie do cery normalnej, suchej.
Dax chyba ma dwa rodzaje kremow, jeden jest do suchej cery a drugi do mieszanej czy tlustej. Ogolem nie obejdzie sie bez testow, bo czasami jest tez tak , ze i spozoru niewlasciwy krem, moze okazac sie tym wlasciwym.
Przepomnialo mi sie, ze z lekkich kremow mialam Ruboline czy jak mu tam bylo od SVR. Mialam probke nowego kremu od Iwostin. Krem Avene Antirogeurs ( sorry nigdy nie umiem zapamietam poprawnej pisowni) do cery mieszanej, czyli wersja legere tez jest lekka.
Jak dla mnie to krem Apaisance we flakonie z pompka od Lierac tez jest lekki. Rosaliac od LRP.

Moze dzewczyny jakies kremy drogeryjne ci jeszcze doradza. Ja w polskich kosmetykach malo ci sie orientuje. Mam krem na noc Oceanica do cery naczynowej i krem nawilzajacy Flos Leku do cery naczynkowej, ale watpie zebys byla zadowolona. Flos Lek jest lzejszy, ale mimo to moze byc dla ciebie za ciezki. Oczywiscie wyporbowac mozesz, wrazie czego zuzyjesz jako maseczke, albo jako krem do rak czy stop. naprawde bez testow sie nie obejdzie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 18:55   #2458
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Zgadzam się z Moniką, lepiej zadbać o cerę wcześniej, kiedy zmiany są niewielkie.

Oceanic na noc jest bardzo treściwy, mi moje leciutko przetłuszczające się czoło zatkał, choć naczyńka uspokoił.

Za to muszę pochwalić krem Tołpy o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...mieszanej.html Jest lekki, dorze nawilża a co najważniejsze znacznie zmniejszył mi nadreaktywność skóry, a jestem dopiero w połowie opakowania. Mam cerę mieszaną, w lecie leciutko przetłuszcza mi się strefa T i używam wersji bogatej, lekkiej miałam próbkę.

Nie polubiliśmy się za to z Avene Antirougeurs, Bioderma Sensibio AR, Iwostin, Capillin(lipidia natomiast moim zdaniem jest świetna), Yves Rocher, Bio Specific Active Sensitive Soin Dermo-Traitant Anti-Rougeurs, Ruborilem oraz Metroruborilem Isispharmy. Praktycznie wszystkie mnie w jakimś stopniu podrażniały, Iwostin i Bioderma dodatkowo zapchały, no i po żadnym z nich nie widziałam większych efektów. Miałam również przygodę z serum z witaminą K, ale po kilkumiesięcznym używaniu więcej do niego nie wróciłam, znacznie lepsze efekty mam po Tołpie.

Od ponad roku mam stałą pielęgnację, ustaliłam sobie zestaw który bardzo mi służy i nie mam większych kłopotów z cerą. Choć niestety miałam za duże zmiany żeby je wogóle zlikwidować i mam lekki stały rumień, szzególnie na prawym policzku, na lewym prawie nic nie ma Na szczęście jest to tylko zarożownienie a nie czerwone plamy jak było wcześniej.
Używam płynów micelarnych, najbardziej lubię Biodermę sensibio i Daxa (miałam też Avene, Iwostin i Oceanica, ale są bardzo mocno perfumowane i mnie podrażniły), nawilżających toników lub hydrolatów, na dzień filtry niezależnie od pory roku i pogody (moj ukochany ROC 40). A na noc na przemian Ystheal (Diroseal był zbyt treściwy, lekko mnie zaychał i dość często podrażniał, po Ystheal nie mam takich wątpliwych atrakcji), Skinorenu (kolejna milość) i właśnie kremu na naczyńka. Ah no i minerałów jako makijaż, nie mam problemu z nałożeniem ich na filtry, efekt- od lat nie miałam takiej skóry.

Wybaczcie tą nieco przydługą wypowiedź.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 23:23   #2459
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Wybaczamy i z zaciekawieniem czytamy
Na razie wypróbuję einfach maść z arniki, polecono mi ja w wątku o czerwienieniu (bo na razie to najgorszy problem mojej cery, pomijajac trądzik )
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 09:36   #2460
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczyny mam pytanie odnosnie serum z wit.C. przez jaki okres czasu je stosujecie i jak dlugi odpoczynek od niego robicie ? ja smarowalam sie przez tydzien i na poczatku bylo jakby odrobinę lepiej, ale pozniej zauwazylam,ze ''fala goraca'' wraca jakby ze zdwojona sila...moze powinnam rzadziej uzywac serum , a moze po prostu ono jest nie dla mnie?

Edytowane przez mmaggiee
Czas edycji: 2008-12-14 o 09:38
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.