Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-19, 11:20   #3931
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
dziękuję za odp a lysanel jest mocniejszy od effaklaru, tak? ale tez zawiera ten sam kwas?
lysanel jest mocniejszy, zawiera 12% kwasow AHA i BHA, i 1,5% kw azelainowego ktory to jest np w acne derm.

ale fakt, effaclar zawiera kw salicylowy,fajnie dziala duzo osob go toleruje, dla mnie za slaby, mysle nad tym zeby zrobic sobie tonik bo mam troche kwasu
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 13:03   #3932
Elsi81
Zakorzenienie
 
Avatar Elsi81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 352
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy któras z was ma porównanie Effaclaru z Lysanelem albo Avene Cleance K?

Ja stosowałam Effaclar K a teraz mam Avene Cleance K i powiem Ci że jak dla mnie ten drugi daje lepsze efekty może nie do końca uporał się z tymi kropkami na nosie ale zauważyłam że oczyścił skórę koło nosa i trochę na nosie ale teraz mam wątpliwości czy jest jakiś preparat który całkowicie zlikwiduje czarne kropki, bo zdaje mi się ze takiego nie ma.
Elsi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 14:00   #3933
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Elsi81 Pokaż wiadomość
Ja stosowałam Effaclar K a teraz mam Avene Cleance K i powiem Ci że jak dla mnie ten drugi daje lepsze efekty może nie do końca uporał się z tymi kropkami na nosie ale zauważyłam że oczyścił skórę koło nosa i trochę na nosie ale teraz mam wątpliwości czy jest jakiś preparat który całkowicie zlikwiduje czarne kropki, bo zdaje mi się ze takiego nie ma.
Ja stosowałam Cleance K ładnych pare lat temu, ale wtedy nie miałam świadomości jak i na co on ma zadziałac. Teraz mam ochote wypróbowac Lysanel, ale na KWC dziewczyny piszą, że to niezły killer i troch się boję o moją delikatna twarz
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 16:05   #3934
Elsi81
Zakorzenienie
 
Avatar Elsi81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 352
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
Ja stosowałam Cleance K ładnych pare lat temu, ale wtedy nie miałam świadomości jak i na co on ma zadziałac. Teraz mam ochote wypróbowac Lysanel, ale na KWC dziewczyny piszą, że to niezły killer i troch się boję o moją delikatna twarz


No bo to ryzyko dasz dużo kasy a potem okaże się, że to nie dla naszej cery ten kosmetyk. Szkoda, że apteki nie dysponują próbkami a ile by to rozwiązało naszych bolączek jak by tak próbkę wypróbować od razu byśmy wiedziały czy nadaję się czy nie.A tak to ryzyk fizyk.

Edytowane przez Elsi81
Czas edycji: 2008-11-19 o 16:09
Elsi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 17:51   #3935
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
Ja stosowałam Cleance K ładnych pare lat temu, ale wtedy nie miałam świadomości jak i na co on ma zadziałac. Teraz mam ochote wypróbowac Lysanel, ale na KWC dziewczyny piszą, że to niezły killer i troch się boję o moją delikatna twarz

mozna uzywac np co 2-3 dzien jesli cera jest wrazliwa, potem zwiekszyc czestotliwosc jesli bedzie ok

jak masz takie odczucie zeby siegnac po cos mocniejszego to smialo, na poczatku powoli delikatnie i stopniowo zwiekszac.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:44   #3936
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

witam kochane! no wiec zdecydowałam sie na zakup Acne dermu, właśnie przed chwilą zaaplikowałam

jak polecacie stosować? 1 noc eff / 1 AD czy jakoś inaczej? dodam że nic mnie nie podrażnia, nawilżacz będę stosować w miarę potrzeby
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 06:20   #3937
cherryPrincess69
Raczkowanie
 
Avatar cherryPrincess69
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraina czarów :)
Wiadomości: 326
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dziewczyny sory, ze sie wam tak wtrace ale mam male pytanko a nie wiem czy znajde na ostatnich stronach odpowiedz a na czytanie 130 stron niestety nie mam czasu

Czy effaclar K mozna stosowac na zmarszczki pod oczami? bo mam taka brzydka skore tam a wydaje mi sie, ze gdzies wyczytalam zeby stosowac kremy zluszczajace to skora sie odnowi i zmarszczek nie bedzie to prawda?
Robilam sobie nim kuracje na pryszcze ale zmienilam krem i troche mi go zostalo wiec pomyslalam ze czemu ma sie zmarnowac
__________________
cherryPrincess69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 06:45   #3938
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez cherryPrincess69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny sory, ze sie wam tak wtrace ale mam male pytanko a nie wiem czy znajde na ostatnich stronach odpowiedz a na czytanie 130 stron niestety nie mam czasu

Czy effaclar K mozna stosowac na zmarszczki pod oczami? bo mam taka brzydka skore tam a wydaje mi sie, ze gdzies wyczytalam zeby stosowac kremy zluszczajace to skora sie odnowi i zmarszczek nie bedzie to prawda?
Robilam sobie nim kuracje na pryszcze ale zmienilam krem i troche mi go zostalo wiec pomyslalam ze czemu ma sie zmarnowac
Wysuszy Ci skórę na wiór, lepiej tego uniknąć bo może powstać podrażnienie.
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 10:16   #3939
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

skóra pod oczami jest z natury cienka, jak po Effie zrobi się jeszcze cieńsza to będzie jakaś masakra. Nie mówiąc o tym że możesz sobie w nocy zatrzeć oczy i podrażnić. Ja ostatnio używam na całą twarz jak i pod oczy półtłustego kremu Olitaum Soft i wydaje mi się ze skóra pod oczami stała się jakby jędrniejsza Na noc stosuję Effaclar na cała twarz z wyjątkiem ust i okolic oczu gdzie stosuję właśnie Olitaum. Jest na Kwc.
pozdrawiam
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 13:43   #3940
cherryPrincess69
Raczkowanie
 
Avatar cherryPrincess69
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraina czarów :)
Wiadomości: 326
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

bardzo dziekuje dziewczyny
a sluchajcie gdybym np na przemian uzywala effaclar k a potem cos silnie nawilzajacego albo ten krem Olitaum Soft? w zestawieniu co 2 noce ten sam specyfik
__________________
cherryPrincess69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 13:34   #3941
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Vibeska Pokaż wiadomość
Wysuszy Ci skórę na wiór, lepiej tego uniknąć bo może powstać podrażnienie.
Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
skóra pod oczami jest z natury cienka, jak po Effie zrobi się jeszcze cieńsza to będzie jakaś masakra. Nie mówiąc o tym że możesz sobie w nocy zatrzeć oczy i podrażnić. Ja ostatnio używam na całą twarz jak i pod oczy półtłustego kremu Olitaum Soft i wydaje mi się ze skóra pod oczami stała się jakby jędrniejsza Na noc stosuję Effaclar na cała twarz z wyjątkiem ust i okolic oczu gdzie stosuję właśnie Olitaum. Jest na Kwc.
pozdrawiam
Kurcze, jakie szczescie, ze trafilam na te posty. Wlasnie chcialam podniesc wątek, dzieląc się moimi wrazeniami po uzyciu Effu i zapytać czy to normalne, ze w okolicy ust skóra taka naciągnięta się po nim wydaje. Uzywam Effaclaru krótko, zaledwie 3 aplikacje, ale chyba przeoczylam jak go poprawnie stosowac (a przegladam forum od dluzszego czasu), bo nakładałam go na calą twarz. Chociaz wokól ust zdarzylo mi sie tylko raz, bo nie mogłam zniesc tego napięcia i potem tam dawałam krem do skóry odwodnionej, a Eff na resztę twarzy. No ale mimo wszystko

Mam pytanie, tylko nie wiem czy ktos będzie zorientowany - czy po zabiegu wykonywanym na twarzy, podczas którego skóra musi na nowo przyrosnąć do kości (chodzi o nos) mozna stosowac Effaclar? Zabieg byl kilka tygodni temu i trochę się waham, bo nie wiem czy to pomoze skórze w regeneracji, czy odwrotnie. Dodam, ze Effu uzywam co dwa dni (na noc, rzecz jasna), w pozostale noce krem ziaja calma do skóry odwodnionej, na dzien avene mleczko spf50 i skrobia. Narazie jest ok.
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-02, 16:22   #3942
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez JeanHarlow Pokaż wiadomość
Mam pytanie, tylko nie wiem czy ktos będzie zorientowany - czy po zabiegu wykonywanym na twarzy, podczas którego skóra musi na nowo przyrosnąć do kości (chodzi o nos) mozna stosowac Effaclar? Zabieg byl kilka tygodni temu i trochę się waham, bo nie wiem czy to pomoze skórze w regeneracji, czy odwrotnie. Dodam, ze Effu uzywam co dwa dni (na noc, rzecz jasna), w pozostale noce krem ziaja calma do skóry odwodnionej, na dzien avene mleczko spf50 i skrobia. Narazie jest ok.

Generalnie skoro Ci to nie szkodzi to czemu nie.... Ja pamiętam, że po podobnym zabiegu mialam przez 2 miesiace obchodzic sie ze skórą bardzo delikatnie. Lekarz zalecił mi stosowanie linomagu

Eff. używam od piątku i coś mi się wydaje, że szykuje mi się mały wysyp ponieważ dziś zauważyłam na brodzie ropniaczka. Musi to być efekt Effaclaru ponieważ takowych niespodzianek nie miałam na twarzy od ładnych kilku lat. No ale nic, pożyjemy zobaczymy .
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 07:31   #3943
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dzięki za odpowiedz. Fakt, nie szkodzi mi, więc chyba bede stosowac, bo skora na nosie i tak funduje mi sporo zaskórnikow, wiec trochę jej pomogę (mam nadzieję) tym effem. U mnie wysyp był, ale jak narazie bardzo mały, jednego dnia mialam trochę malych niedoskonalosci, ale potem znikły, jak do tej pory nic strasznego sie nie dzieje (choc jestem przygotowana jakby co )
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 16:27   #3944
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

u mnie dziś też spokojnie...może to cisza przed burzą? Dorzuciłam dziś do mojego kwasowania tonik lysanel. Lysanel i effaclar wale na T-zone a poliki traktuje dirosealem, bo kurcze strasznie wrażliwe są . Za to w strefie T mam wręcz hipopotamią skórę....dziwny mix z tej mojej twarzy
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 21:39   #3945
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Witamcyba sie musze przyczepic effaclaru,stosuje od 3 tygodni co trzecia noc,na przemian z dirosealem i nwilzaczem no i wlasnie pomimo tak zadkiego uzywania czyli co trzecia noc cos mi sie dzieje dziwnego ze skora po nalozeniu Eff od razu robi sie bardzo czerwona i najbardziej w miejscach pod oczami przy platkach noskowych,nie dokladnie pod oczami tam nie stosujetroche ponizej i nie wiem czy to podraznienie?? no i co z tym zrobic?? a moze tak ma byc?? poza tym bardzo mnie wysusza eff rano budze sie ze sciagnieta skora,i wszedzie pelno skorek,makijaz wyglada fatalnie a moze to to luszczenie tak ma wygladac??hmm
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 23:41   #3946
Elsi81
Zakorzenienie
 
Avatar Elsi81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 352
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez kulaczek Pokaż wiadomość
Witamcyba sie musze przyczepic effaclaru,stosuje od 3 tygodni co trzecia noc,na przemian z dirosealem i nwilzaczem no i wlasnie pomimo tak zadkiego uzywania czyli co trzecia noc cos mi sie dzieje dziwnego ze skora po nalozeniu Eff od razu robi sie bardzo czerwona i najbardziej w miejscach pod oczami przy platkach noskowych,nie dokladnie pod oczami tam nie stosujetroche ponizej i nie wiem czy to podraznienie?? no i co z tym zrobic?? a moze tak ma byc?? poza tym bardzo mnie wysusza eff rano budze sie ze sciagnieta skora,i wszedzie pelno skorek,makijaz wyglada fatalnie a moze to to luszczenie tak ma wygladac??hmm

No właśnie Was wysusza a ja jakoś tego wysuszania u siebie nie widziałam skóra była normalna i to samo jest teraz jak używam z Avene Cleanance K nie wiem moim zdaniem trochę złuszczać powinno bo to w końcu kwasy a u mnie nic takiego się nie dzieje.
Tak więc moja droga wydaje mi się że tak jak Ty masz to tak powinno być, rób przerwy w nakładaniu a rano wklepuj jakiś dobrze nawilżający krem skoro Ci tak Eff wysusza skórę.Obserwuj czy po używaniu Effu masz mniej zaskórników i krostek czy skóra ładnie Ci się wyrównuje.
__________________


...Po każdym dniu postaw kropkę, odwróć kartkę i zacznij na nowo...
Elsi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 07:43   #3947
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez kulaczek Pokaż wiadomość
Witamcyba sie musze przyczepic effaclaru,stosuje od 3 tygodni co trzecia noc,na przemian z dirosealem i nwilzaczem no i wlasnie pomimo tak zadkiego uzywania czyli co trzecia noc cos mi sie dzieje dziwnego ze skora po nalozeniu Eff od razu robi sie bardzo czerwona i najbardziej w miejscach pod oczami przy platkach noskowych,nie dokladnie pod oczami tam nie stosujetroche ponizej i nie wiem czy to podraznienie?? no i co z tym zrobic?? a moze tak ma byc?? poza tym bardzo mnie wysusza eff rano budze sie ze sciagnieta skora,i wszedzie pelno skorek,makijaz wyglada fatalnie a moze to to luszczenie tak ma wygladac??hmm
U mnie jest podobnie, tzn skora jest napięta, ze az mam ochote zmyc ten eff, ale tez uzywam co trzecią noc, wiec potem nawilzam intensywnie.
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 08:58   #3948
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Na mnie eff działał w ten sposób że w sumie nic mi się nie łuszczyło, ale wysklakiwały mi przez jakieś 2 tygodnie krostki, tyle że szybko je effeclar leczył, nie było źle.
W tym czasie mocno wspomagałam skoę peelingami i maskami oczyszczającymi i teraz mam czystą, gładką cerę, w życiu takiej nie miałam, effeclar jest boski
Nakładałam go tylko na noc, na skórę oczyszczoną tonikiem a po 5 minutach kładłam krem mocno nawilżający.
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 10:19   #3949
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

ja nakładam dużo Effaclaru - im więcej tym twarz mniej ściągnięta, a na okolice oczu i usta tłusty lub nawilżający krem.

a co do zaczerwienień - ja mam przy skrzydełkach nosa, na nosie i pomiędzy policzkami a okolicami oczu (no wiecie o co mi chodzi) mnóstwo zaskórników ..to samo w centralnej części czoła i na brodzie - tam effaclar działa najsilniej, bo ma na co...może stąd to szczypanie u niektórych Wizażanek.
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 14:37   #3950
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja drugiego dnia mojej przygody z Eff położyłam go na całą twarz (za wyjątkiem okolic oczu). Mój plan byl taki żeby stosować go na poliki zamiennie z dirosealem, a na T codziennie. No niestety, u mnie też na polikach w miejscach "podocznych" i poniżej wystąpiło silne zaczerwienienie, łuszczenie i takie dziwne nierówności skóry. I wg. mnie to wcale nie była prawidłowa reakcja na Effka . Zaleczałam to przez 2 dni. Dodam tylko, że ja jestem policzkowy naczyniowiec (zresztą na własne życzenie ) i wiem, że przy takim problemie głowną zasadą jest NIE PODRAŻNIAĆ. Zostaje mi więc póki co tylko diroseal (ten się sprawuje u mnie bardzo dobrze - zero podrażnień, może tylko leciutki przesusz - ale to już żaden problem).
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 12:55   #3951
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Już nie wiem co robić, chyba odstawie Ef bo od 3 tyg kiedy go używam moja cera jest coraz gorsza. Czoło było gładkie, teraz coraz więcej na nim drobnych krostek a na linii żuchwy pojawiają się bolesne gule (nie przypominam sobie kiedy miałam tak, że jak zalecze jedną to pojawiają się dwie nowe) Czy to możwlie, że jest to wynik oczyszczania? Wcześniej używałam Lysanel - niby mocniejszy a cera wyglądała po nim widocznie lepiej, tzn. pryszczy było mniej a nie więcej. Na początku myślałam, że mnie coś zapchało, ale dostawiłam wszystko co podejrzane a cera nadal się pogarsza Czy możliwe żeby Ef tak na mnie działał, że zamiast poprawy jest gorzej? Miałyście też tak, czy Ef wam odrazu pomagał?
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 14:04   #3952
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Już nie wiem co robić, chyba odstawie Ef bo od 3 tyg kiedy go używam moja cera jest coraz gorsza. Czoło było gładkie, teraz coraz więcej na nim drobnych krostek a na linii żuchwy pojawiają się bolesne gule (nie przypominam sobie kiedy miałam tak, że jak zalecze jedną to pojawiają się dwie nowe) Czy to możwlie, że jest to wynik oczyszczania? Wcześniej używałam Lysanel - niby mocniejszy a cera wyglądała po nim widocznie lepiej, tzn. pryszczy było mniej a nie więcej. Na początku myślałam, że mnie coś zapchało, ale dostawiłam wszystko co podejrzane a cera nadal się pogarsza Czy możliwe żeby Ef tak na mnie działał, że zamiast poprawy jest gorzej? Miałyście też tak, czy Ef wam odrazu pomagał?
ja właśnie z tego powodu odstawiłam Eff po tygodniu stosowania zaczał się sławny wysyp, tylko że nie spodziewałam sie że będzie aż tak źle :/ jedne się leczyły, inne wyłaziły-miałam tego serdeczie dosyc! nie podoba mi sie oczyszzanie w ten sposób a miałam tylko zaskórniki i nie było ich aż tak widać, a teraz masakra-wszystkie wyłaziły w postaci pryszczy w dodatku zostały po nich przebarwienia (mimo stosowania filtra, sa o przebarwienia-slady po krostach)

odstawiłam więc Eff. Przerzuciłam się na acne derm, który wyleczył mi juz prawie wszystkie te wysypowe syfki, rozjaśnia te przebarwienia. Jest OK, ale ostatnio poczułam ze pod skóra znowu tworzą mi sie zaskórniki więc teraz planuje najpierw iśc do kosmetyczki je oczyścić żeby nie wyłąziły tak jak wtedy a potem zużyć do końca effaklar
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 15:52   #3953
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja też do tej pory miałam głównie zasórniki a teraz Jeśli faktycznie tyle czasu trwa oczyszczanie to zastanawia mnie dlaczego nie zauważyłam nic takiego po Lysanelu. Przerzucę się na tonik 2% BHA, zobaczymy. Jeśli się okaże, że to Eff to ciekawa jestem co (jaki składnik) powoduje takie działanie? Nie chcę ryzykować bo moja cera zaczyna wyglądać delikatnie mówiąc nieciekawie, dosłownie z dnia na dzień się pogarsza.

Chyba, że mamy aż takie zanieczyszczone cery
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 15:56   #3954
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Czy effaclar może pomóc na przebarwienia i czy spowoduje ze skóra sie mniej tłusci??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 18:07   #3955
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomości: 371
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

A u mnie nic zero wysypu (choć pewnie troche za wcześnie), skóra moze troche gładsza...po dwóch dniach używania mixu lysalen tonik - effaclar, musiałam zrobić przerwe na intensywne nawilżanie, bo czoło i broda strasznie, ale to strasznie mnie piekły. Tak więc jest to weekend odpoczynku dla mojej cery, zarówno jeśli chodzi o effka, lysanel jak i o diroseal...
wooow12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 21:58   #3956
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Ja też do tej pory miałam głównie zasórniki a teraz Jeśli faktycznie tyle czasu trwa oczyszczanie to zastanawia mnie dlaczego nie zauważyłam nic takiego po Lysanelu. Przerzucę się na tonik 2% BHA, zobaczymy. Jeśli się okaże, że to Eff to ciekawa jestem co (jaki składnik) powoduje takie działanie? Nie chcę ryzykować bo moja cera zaczyna wyglądać delikatnie mówiąc nieciekawie, dosłownie z dnia na dzień się pogarsza.

Chyba, że mamy aż takie zanieczyszczone cery


mam to samo - używam Effa 2 miesiące...przez ostatnie dwa tygodnie cera była bajeczna a teraz znowu się zaczyna...każdy por skóry i zaskórnik zaogniony, masa różnych rzeczy które wyłażą jedna przy drugiej
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 00:27   #3957
Elsi81
Zakorzenienie
 
Avatar Elsi81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 352
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Czytając Wasze posty nasuwa mi się jedno może trafne a może nie, stwierdzenie że Wasza skóra przyzwyczaiła się do Effeclara i dlatego już nie działa tak jak na początku stosowania.Najlepiej więc w takim przypadku przerwać stosowanie na jakiś czas i potem ponowić próbę.
__________________


...Po każdym dniu postaw kropkę, odwróć kartkę i zacznij na nowo...
Elsi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 06:59   #3958
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja mam teraz bardzo ładną cere, w ogóle mialam raczej w porzadku, tylko moze troche pory rozszerzone, po effie się zamknęły, ale jak pisalam uzywam w sumie krotko. Tylko, ze juz mi sie nie pojawiają niedoskonalosci i nie wiem czy spodziewac sie czegos za jakis miesiac, czy juz nie. Myslalam, ze bedzie gorzej, a póki co ludzi nie strasze
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 09:59   #3959
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Elsi81 Pokaż wiadomość
Czytając Wasze posty nasuwa mi się jedno może trafne a może nie, stwierdzenie że Wasza skóra przyzwyczaiła się do Effeclara i dlatego już nie działa tak jak na początku stosowania.Najlepiej więc w takim przypadku przerwać stosowanie na jakiś czas i potem ponowić próbę.
no nie wiem, Eff zawiera BHA a wszędzie piszą że do tego skóra sie nie przyzwyczaja
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 10:06   #3960
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Mi niestety nie było dane odczuć poprawy od początku jego stosowania Podobno do BHA się skóra nie przyzwyczaja, tylko do AHA, a Eff to właśnie te pierwsze.
Dziś robię mały ekspryment, pryszcze przysuszone, podskórnych żadnych nie ma (swoją drogą ciekawe, że to stan po dwóch dniach nawilżania a nie używania kwasów)poświęcę się jeszcze raz i nałoże Eff jak jutro obudzę się z jakimś wulkanem na twarzy to wyłączam go z pielęgancji i zastąpuję tonikiem 2% BHA z BU, zobaczymy czy on będzie powodował to samo.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.