Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-14, 21:10   #4381
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez TQC Pokaż wiadomość
To moja ulubiona szminka!! No albo przynajmniej w mojej top 5!!Polecam ją jesli to ta Jest naprawde swietna
A co jeszcze jest w tym Twoim top 5? Może się przyjrzę .
Koleżanka, z którą byłam potwierdza, że to na pewno ta .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:25   #4382
TQC
Raczkowanie
 
Avatar TQC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 183
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A co jeszcze jest w tym Twoim top 5? Może się przyjrzę .
Koleżanka, z którą byłam potwierdza, że to na pewno ta .
Hmm no nie mam konkretnej 5 ale Shy Girl napewno plasuje się tak wysoko!
No i tez zalezy z czego bo z takich bardziej nude uwielbiam tez Cherish, Freckletone i Peachstock i w sumie Blankety tez ( ta nowa MArquise d tez jest fajna)
A z blyszczyków najlepsze na swiecie są Nymphette i Enchantress (moj najnowszy zakup)

A z kolorow UWIELBIAM Girl About Town i Rebel tez
TQC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:31   #4383
margo_86
Raczkowanie
 
Avatar margo_86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 83
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Shy Girl
'Creamy neutral coral beige (Cremesheen)'
I adore this lippie for a pop of coral-y color when my face is lacking a bit of warmth. Its definitely a unique colour in my collection, a beautiful peach tone and its a world away from my usual fall back nude lipsticks." http://beautylishious.blogspot.com/2...lipsticks.html

Na 99% to ta .
ja ją akurat kilka dni temu kupiłam (dzięki przemiłej p. Anecie z Galerii Mokotów ) i jestem baaardzo zadwolona, idealnie do mnie pasuje i nieźle się trzyma
margo_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:32   #4384
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez TQC Pokaż wiadomość
Hmm no nie mam konkretnej 5 ale Shy Girl napewno plasuje się tak wysoko!
No i tez zalezy z czego bo z takich bardziej nude uwielbiam tez Cherish, Freckletone i Peachstock i w sumie Blankety tez ( ta nowa MArquise d tez jest fajna)
A z blyszczyków najlepsze na swiecie są Nymphette i Enchantress (moj najnowszy zakup)

A z kolorow UWIELBIAM Girl About Town i Rebel tez
Ach, myślałam, że jakaś konkretna piątka .
Mnie jeszcze kusi błyszczyk pink lemonade http://1.bp.blogspot.com/_PSaPMA7Dya...0/DSC02451.JPG .

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez margo_86 Pokaż wiadomość
ja ją akurat kilka dni temu kupiłam (dzięki przemiłej p. Anecie z Galerii Mokotów ) i jestem baaardzo zadwolona, idealnie do mnie pasuje i nieźle się trzyma
To już się nie mogę doczekać aż będzie moja !
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:15   #4385
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Szukałam, ale wyskakiwały mi aukcje, recenzje, a nie znalazłam takiego "słowniczka", co konkretnie oznacza dane wykończenie . Coprawda nie chcę zbyt kryjącej szminki, ale chyba i tak zaryzykuję z tą cremesheen, bo strasznie mi się kolor spodobał .
Cremesheeny fajnie się sprawdzają przy takim wklepywaniu szminki w usta - śliczny efekt to daje, zwłaszcza przy ciemnych kolorach.
Ja tak właśnie nakładałam mocną Kittenish zamiast klasycznego przeciągania sztyftem po ustach w poziomie (ależ to brzmi...)

O właśnie dziewczyny!!!
Jakie są wasze ulubione metody aplikacji szminki? Zdradźcie swoje triki Może sie czegoś ciekawego nauczymy
A może tylko pędzelkiem? Używacie konturówek?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:59   #4386
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez TQC Pokaż wiadomość
A z kolorow UWIELBIAM Girl About Town i Rebel tez
obie kocham

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość

O właśnie dziewczyny!!!
Jakie są wasze ulubione metody aplikacji szminki? Zdradźcie swoje triki Może sie czegoś ciekawego nauczymy
A może tylko pędzelkiem? Używacie konturówek?
"klasyczne przeciąganie sztyftem po ustach w poziomie" mnie rozwaliło
ale wiadomo o co chodzi
Ja ostatnio paluchem wklepywałam ciemne i mocno napigmentowane Dark Deed i jaśniejsze ale wyraźne Toxic Tale. Fajne oblicze tych dwóch szmin. Ja z cremesheenów lubię tez odcisnąć nadmiar chusteczką. A dzisiaj na środek ust pociagniętych Fanfare (i odciśniętych w chusteczce) dałam palcem trochę pigmentu Melon

wrzuciłam na bloga Wonder Woman'ową relację jutro wrzucę na swatchowy
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 23:20   #4387
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
wrzuciłam na bloga Wonder Woman'ową relację jutro wrzucę na swatchowy
widzialam i juz skomentowalam

czerwone albo ciemne: lubię pędzelkiem nakładać,
nude: "klasyczne przeciąganie sztyftem po ustach w poziomie"
i saint germain pacam delikatnie po ustach a potem rozcieram paluchem, tylko tak wyglada ladnie, każdym innym sposobem wygląda marnie i plastikowo.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 07:53   #4388
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

ja czasem przy ciemnych szminkach o odcieniu zblizonym do jagodowego robię kropę na środku ust i jakby samymi wargami ją rozcieram na boki (kurcze, trudno to opisać ) daje to efekt ust jakby własnie po zjedzeniu jagód (ale w pozytywnym sensie, nie w znaczeniu "ot, upaćkałam sobie gębę jagodami") i wtedy kolor jest intensywniejszy na środku warg a na bokach jakby sie rozmywa delikatnie. Nie polecam osobom o bardzo małych lub wąskich ustach.
próbowałam znaleźc jakąs fotkę, ale nie udało mi sie
co do konturówki - może wstyd sie przyznać, ale nigdy nie używałam. Nawet przy czerwonych lub mocno nasyconych pomadkach lubię efekt pewnej niestaranności (oczywiście zamierzonej) tak, aby całośc była w miarę naturalna, niewymuszona, bez efektu wymalowanej tapeciary.
Wiem, ze wielu dziewczynom użycie konturówki pasuje (a nawet nie wyobrażaja sobie bez niej użycia intensywanej pomadki), niestety w moim przypadku zawsze psuje to końcowy wygląd.

Edytowane przez nadi83
Czas edycji: 2011-03-15 o 07:56
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 12:59   #4389
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
co do konturówki - może wstyd sie przyznać, ale nigdy nie używałam. Nawet przy czerwonych lub mocno nasyconych pomadkach lubię efekt pewnej niestaranności (oczywiście zamierzonej) tak, aby całośc była w miarę naturalna, niewymuszona, bez efektu wymalowanej tapeciary.
Wiem, ze wielu dziewczynom użycie konturówki pasuje (a nawet nie wyobrażaja sobie bez niej użycia intensywanej pomadki), niestety w moim przypadku zawsze psuje to końcowy wygląd.
Ja konturówki używam do przedłużenia trwałości szminki,to działa. Moja ulubiona czerona szminka nie jest zbyt trwala, a kredka pod spód pomaga naprawdę nie obrysowuję dokładnie ust, raczej wypełniam środek.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 13:39   #4390
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

a ja ostatnio odkryłam cień Freshwater... chyba wszyscy już go znają zawsze myślałam, że niebieskie kolory nie sa dla mnie, ale ten odcień jest boooooooooski! Świetnie wygląda wykończony np. ciemnym fioletem, jestem nim totalnie zauroczona.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 13:47   #4391
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
a ja ostatnio odkryłam cień Freshwater... chyba wszyscy już go znają zawsze myślałam, że niebieskie kolory nie sa dla mnie, ale ten odcień jest boooooooooski! Świetnie wygląda wykończony np. ciemnym fioletem, jestem nim totalnie zauroczona.
Estellko, to wcale nie takie oczywiste dla niektorych (czyt. dla mnie np)
Ja aktualnie "odkrywam" Atlantic Blue ))
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 13:55   #4392
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

niestety, ale większość niebieskich cieni, które widzę w drogeriach jest bardzo nietwarzowa - a ta niesamowicie podbija kolor oczu i bardzo przyciąga wzrok wszystkich wokół mam jeszcze cień Orange, ale na razie nie odważyłam się go użyć - chociaż raz rozstałam pomalowana delikatnym beżem, oranżem i czekoladą i rewelacyjnie to wyglądało, zieleń mojej tęczówki stała się bardzo intensywna
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 13:59   #4393
TQC
Raczkowanie
 
Avatar TQC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 183
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
obie kocham

Ale fajnie! Mi się wydaje, że nam się w ogóle podobają podobne kolory mimo ze mamy inne typy urody
Więc może zdradź co jeszcze kochasz bo są dobre szanse, że żyje w nieświadomości super kolorów
TQC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:35   #4394
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Fajne pomysły macie z tymi szminkami i chyba już mało kto maluje usta tak jak to robiły nasze mamy
czasem się dziwię jak niektóre dziewczyny na youtube tak staroświecko się malują, ja mam wrażenie że przez to kolor (a z tym i usta ) wyglądają jakby spłaszczone.
Ja też wolę albo wklepywać palcem, albo delikatnie samym sztyftem.

I chciałam tez poeksperymentować z pigmentami na ustach - tak jak na którymś z pokazów mody jak użyli tego mocnego odcienia Magenta madness bodajże Kolor super tylko, że usta modelek na mocno wysuszone wyglądały - nie wiem, czy taki pigment lepiej zagruntować jakimś balsamem, czy przed nałożeniem wymieszać z czymś - tylko, żeby to potem błyszczyku nie przypominało
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 18:06   #4395
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Fajne pomysły macie z tymi szminkami i chyba już mało kto maluje usta tak jak to robiły nasze mamy
czasem się dziwię jak niektóre dziewczyny na youtube tak staroświecko się malują, ja mam wrażenie że przez to kolor (a z tym i usta ) wyglądają jakby spłaszczone.
Ja też wolę albo wklepywać palcem, albo delikatnie samym sztyftem.

I chciałam tez poeksperymentować z pigmentami na ustach - tak jak na którymś z pokazów mody jak użyli tego mocnego odcienia Magenta madness bodajże Kolor super tylko, że usta modelek na mocno wysuszone wyglądały - nie wiem, czy taki pigment lepiej zagruntować jakimś balsamem, czy przed nałożeniem wymieszać z czymś - tylko, żeby to potem błyszczyku nie przypominało
Pixiwoo po prostu na szminkę pacały pigmentem z MUFE, jakimś takim baardzo czerwonym, bardzo fajnie to wygląda

Tutaj link do filmiku z takimi ustami, kombinowane ale ciekawe
http://www.youtube.com/user/pixiwoo#p/u/24/dVuvgh1Bw0A
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 20:21   #4396
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
czy któraś dobra dusza ma korektor Magic Heleny Rubinstein w kolorze 2 i korektor Mac ProLongwear i moze powiedzieć jaki kolor tego drugiego odpowiadałby kolorystycznie Magicowi
pomoże mi ktoś
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 21:56   #4397
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez tiniaczek Pokaż wiadomość
Ja konturówki używam do przedłużenia trwałości szminki,to działa. Moja ulubiona czerona szminka nie jest zbyt trwala, a kredka pod spód pomaga naprawdę nie obrysowuję dokładnie ust, raczej wypełniam środek.
zgadzam się. Zaimpregnowane konturówką usta dłużej znoszą szminkę
Cytat:
Napisane przez TQC Pokaż wiadomość
Ale fajnie! Mi się wydaje, że nam się w ogóle podobają podobne kolory mimo ze mamy inne typy urody
Więc może zdradź co jeszcze kochasz bo są dobre szanse, że żyje w nieświadomości super kolorów
no oprócz tych nudziaków, bo ja z nimi za dużego doświadczenia nie mam. Z jaśniutkich kolorków mam w sumie tylko Markiza i Cut A Caper... Potem nawet jak mam delikatniejsze kolory to to nadal jest kolor )
Ja w ogóle kocham czerwienie więc na mojej wishliście plasuje się na samej górze Russian Red, który po prostu muszę kupić. A z tych co już mam to na pewno z regularnej linii warte polecenia są: Cockney i Full Fuchsia (choć ta ostatnia podobna do GAT, tylko cieplejsza). Tak teraz w sumie widzę, że większość posiadanych przeze mnie szminek to limitowanki jakieś ) Trzeba nadrobić zaległości z regularnej. A z limitowanek/kolorów PRO to obowiązkowa dla mnie jest Violetta!

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Fajne pomysły macie z tymi szminkami i chyba już mało kto maluje usta tak jak to robiły nasze mamy
czasem się dziwię jak niektóre dziewczyny na youtube tak staroświecko się malują, ja mam wrażenie że przez to kolor (a z tym i usta ) wyglądają jakby spłaszczone.
Ja też wolę albo wklepywać palcem, albo delikatnie samym sztyftem.
haha no ale ja nie powiedziałam np że nie maluję się z konturówką tylko chciałaś jakieś inne pomysły bo ja używam konturówki, zwłaszcza do ciemniejszych bardziej kryjących odcieni no i też wiadomo, nie jakoś zawsze bez względu na okoliczności.
Ale jak idę na imprezę, gdzie wiem że będę jadła, piła itp to całe usta impregnuję wpierw konturówką a po tym nakładam szminkę. Poza tym to jestem zdecydowanie przeciwniczką jeszcze do niedawna popularnej u nas mody na konturówkę ciemniejszą o dwa tony od szminki bleh.

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
pomoże mi ktoś
kurczę, może nikt nie ma takiej kombinacji w kosmetyczce...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 22:11   #4398
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość


kurczę, może nikt nie ma takiej kombinacji w kosmetyczce...
pewnie tak, ale mam nadzieję ze ktoś się znajdzie
albo odpowiednik innego koloru korektora z MAC'a - podkłady mam NC20, kupiłam korektor Studio Finish w tym samym kolorze, ale pod oczy się nie nadaje i jest za jasny, bo robi mi pandę pod oczami, więc raczej czegoś ciemniejszego potrzebuję i nie wiem czy zmiana NC na NW rozwiąże problem czy jednak kolor jeszcze zmienić
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 22:26   #4399
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez tiniaczek Pokaż wiadomość
Ja konturówki używam do przedłużenia trwałości szminki,to działa. Moja ulubiona czerona szminka nie jest zbyt trwala, a kredka pod spód pomaga naprawdę nie obrysowuję dokładnie ust, raczej wypełniam środek.
Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Ale jak idę na imprezę, gdzie wiem że będę jadła, piła itp to całe usta impregnuję wpierw konturówką a po tym nakładam szminkę. Poza tym to jestem zdecydowanie przeciwniczką jeszcze do niedawna popularnej u nas mody na konturówkę ciemniejszą o dwa tony od szminki bleh.
a dobieracie konturówkę do szminki? Kolorem? Czy do naturalnego odcienia warg - bo z taką porada się spotkałam (albo, żeby też neutralnej/nude używać)?
Ja jeszcze konturówki nie miałam i zastanawiam się cały czas czy rzeczywiście jest potrzebna
A taka metoda nie wysusza wam ust za bardzo

Cytat:
Napisane przez tiniaczek Pokaż wiadomość
Tutaj link do filmiku z takimi ustami, kombinowane ale ciekawe
http://www.youtube.com/user/pixiwoo#p/u/24/dVuvgh1Bw0A
dzieki Te pixiwoo to w ogóle fajne rzeczy robią, jakoś ciągle o nich zapominam.

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
pewnie tak, ale mam nadzieję ze ktoś się znajdzie
albo odpowiednik innego koloru korektora z MAC'a - podkłady mam NC20, kupiłam korektor Studio Finish w tym samym kolorze, ale pod oczy się nie nadaje i jest za jasny, bo robi mi pandę pod oczami, więc raczej czegoś ciemniejszego potrzebuję i nie wiem czy zmiana NC na NW rozwiąże problem czy jednak kolor jeszcze zmienić
może spróbuj go mieszać na dłoni z odrobiną podkładu? Mi pani w MACu tak poradziła, jak mój korektor w zimie zrobił się trochę za jasny i całkiem dobrze sią to u mnie sprawdza
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 22:42   #4400
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
a dobieracie konturówkę do szminki? Kolorem? Czy do naturalnego odcienia warg - bo z taką porada się spotkałam (albo, żeby też neutralnej/nude używać)?
Ja jeszcze konturówki nie miałam i zastanawiam się cały czas czy rzeczywiście jest potrzebna
A taka metoda nie wysusza wam ust za bardzo
to zależy której szminki używam i co mam pod ręką
Do naprawdę ciemnych kolorów lubię dobrać pod kolor konturówkę. Może być lekko jaśniejsza... ale nigdy ciemniejsza. Mam też jedną ulubioną nudasową konturówkę Rimmela i ją używam hurtem do jasniejszych kolorków
nie wususza mi taka technika ust, choć mam tendencję do suchych...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 23:18   #4401
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
a dobieracie konturówkę do szminki? Kolorem? Czy do naturalnego odcienia warg - bo z taką porada się spotkałam (albo, żeby też neutralnej/nude używać)?
Ja jeszcze konturówki nie miałam i zastanawiam się cały czas czy rzeczywiście jest potrzebna
A taka metoda nie wysusza wam ust za bardzo
Ja w zeszłym roku w przypływie...hmm nie pamietam czego to był przypływ...
Nieważne, rok temu sprawilam sobie Cyber, to pod to mam konturówkę z Barry M odrobinkę jaśniejszą. Pod czerwone szminki sprawdza mi się jedna klasyczna czerwona kredka. Cały czas zapominam, ze miałam kupić taka nude z No. 7, podobno jest fantastyczna.
A pod róże nie używam konturówek bo to by już było za dużo dobrego

Edytowane przez tiniaczek
Czas edycji: 2011-03-15 o 23:19
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 06:48   #4402
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
a dobieracie konturówkę do szminki? Kolorem? Czy do naturalnego odcienia warg - bo z taką porada się spotkałam (albo, żeby też neutralnej/nude używać)?
Ja jeszcze konturówki nie miałam i zastanawiam się cały czas czy rzeczywiście jest potrzebna
A taka metoda nie wysusza wam ust za bardzo


może spróbuj go mieszać na dłoni z odrobiną podkładu? Mi pani w MACu tak poradziła, jak mój korektor w zimie zrobił się trochę za jasny i całkiem dobrze sią to u mnie sprawdza
ja bym używała w kolorze szminki jak mam, a jak nie to taką nude tylko po to, żeby trwałość przedłużyć i kontur ust poprawić
uważałbym z konturówką ciemną bo łatwo o przerysowany efekt

ale ja mam jasny podkład, bo twarz mam jaśniejszą od okolicy podocznej, więc mieszanie nie zmieni koloru korektora

cóż ...może kiedyś dojadę do Mac'a i wtedy kupię korektor
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 09:46   #4403
TQC
Raczkowanie
 
Avatar TQC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 183
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Dzieki kasiaj

Tak poza tym, nie wiem czy ta kolekcja bedzie w polsce, ale znalazlam sneak peek z Fashion Flowera ... i są tez cienie

http://allglam.com/2011/03/15/mac-fa...ve-sneak-peek/

mam nadzijee ze bedzie u nassss!!

ps: jak sie wchodzi na ta strone to sie wyswietla to cos do glosowania, trzeba poprostu odswiezac do skutkiu az zniknie
TQC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 10:32   #4404
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez TQC Pokaż wiadomość
Dzieki kasiaj

Tak poza tym, nie wiem czy ta kolekcja bedzie w polsce, ale znalazlam sneak peek z Fashion Flowera ... i są tez cienie

http://allglam.com/2011/03/15/mac-fa...ve-sneak-peek/

mam nadzijee ze bedzie u nassss!!

ps: jak sie wchodzi na ta strone to sie wyswietla to cos do glosowania, trzeba poprostu odswiezac do skutkiu az zniknie
spoko jak masz coś do polecenia to również chętnie posłucham )

OMG. Trudno coś powiedzieć więcej po jednym zdjęciu ale ten cień wygląda trochę jak... Sweet & Punchy!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 10:52   #4405
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez TQC Pokaż wiadomość
Dzieki kasiaj

Tak poza tym, nie wiem czy ta kolekcja bedzie w polsce, ale znalazlam sneak peek z Fashion Flowera ... i są tez cienie

http://allglam.com/2011/03/15/mac-fa...ve-sneak-peek/

mam nadzijee ze bedzie u nassss!!

ps: jak sie wchodzi na ta strone to sie wyswietla to cos do glosowania, trzeba poprostu odswiezac do skutkiu az zniknie
Ciekawe jak się prezentuje reszta tej kolekcji. W opisie wspomniana jest jeszcze jedna kolekcja, którą ma niebawem wstawić. Ale ta zapowiada się ciekawie.

Ja kontutrówki używam jak o niej nie zapomne i zazwyczaj jest to nudziak dla przedłużenia trwałości szminki. Mam jedną czerwoną, ale leży i czeka na lepsze czasy
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 12:34   #4406
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

przepraszam, ze Was męczę
znalazłam w necie fajne porównanie kolorów NC 20, NC 30 i NW25 tutaj

tylko chciałam Was zapytać czy relacje kolorystyczne są podobne w korektorze ProLongwear?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 13:18   #4407
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Fajne pomysły macie z tymi szminkami i chyba już mało kto maluje usta tak jak to robiły nasze mamy
czasem się dziwię jak niektóre dziewczyny na youtube tak staroświecko się malują, ja mam wrażenie że przez to kolor (a z tym i usta ) wyglądają jakby spłaszczone.
Ja też wolę albo wklepywać palcem, albo delikatnie samym sztyftem.

I chciałam tez poeksperymentować z pigmentami na ustach - tak jak na którymś z pokazów mody jak użyli tego mocnego odcienia Magenta madness bodajże Kolor super tylko, że usta modelek na mocno wysuszone wyglądały - nie wiem, czy taki pigment lepiej zagruntować jakimś balsamem, czy przed nałożeniem wymieszać z czymś - tylko, żeby to potem błyszczyku nie przypominało
ja jak chcę uzyskać efekt powiększenia optycznego to na środek warg delikatnie wklepuję pigmiak Vanilla ewentualnie którąś z moich CCB ( z nimi łatwiej bo są kremowe, ale ja zazwyczaj używam pomadek, do których nawet i pigment się przyczepia bez problemu)

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez tiniaczek Pokaż wiadomość
Ja konturówki używam do przedłużenia trwałości szminki,to działa. Moja ulubiona czerona szminka nie jest zbyt trwala, a kredka pod spód pomaga naprawdę nie obrysowuję dokładnie ust, raczej wypełniam środek.
Wiem, ze pomaga, ale jakos nigdy mi specjalnie tak nie zależało na super trwałości - tzn. no nie lubię jak szminka znika po 10minutach, a jeszcze o zgrozo! nierównomiernie, ale ja mam już chyba taki typ urody, który lepiej wygląda w takich "niedopracowanych" makijażach ( a tak naprawdę są mocno dopracowane, a tylko wyglądają typu "wstałam dopiero z łóżka", "wracam po nocnej imprezie" "usta jak po całowaniu/zjedzeniu jagód" itp.)
Pamiętam, że kiedyś masę komplementów na temat makijażu oczu usłyszałam o makijażu, który rano był robiony "na szybko", ciut niedokładnie roztarty, a potem jeszcze w pracy lekko rozmazał sie wokól oczu. Grunt, ze wszyscy myśleli, że to super efekt i w dodatku zamierzony
Matka mojej koleżanki kiedyś (wcale nie tak dawno) nosiła - uwaga!!! czarną konturówkę do ciemnej, czerwonej szminki. Nie muszę Wam chyba pisać jak to wyglądało....Dramat....
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 13:47   #4408
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
a dobieracie konturówkę do szminki? Kolorem? Czy do naturalnego odcienia warg - bo z taką porada się spotkałam (albo, żeby też neutralnej/nude używać)?
Do nudasków i kolorów naturalnych lubię używać konturówkę w odcieniu ust dla ich wyrównania i nadania ładnego kształtu.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
przepraszam, ze Was męczę
znalazłam w necie fajne porównanie kolorów NC 20, NC 30 i NW25 tutaj

tylko chciałam Was zapytać czy relacje kolorystyczne są podobne w korektorze ProLongwear?
Odkąd PROL pojawił się w sprzedaży wałkujemy temat kolorów, które nie zgadają się z dotychczasowymi naszymi MACowymi ustaleniami. Trzeba próbować.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 14:49   #4409
TQC
Raczkowanie
 
Avatar TQC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 183
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
spoko jak masz coś do polecenia to również chętnie posłucham )

OMG. Trudno coś powiedzieć więcej po jednym zdjęciu ale ten cień wygląda trochę jak... Sweet & Punchy!
No całkiem możliwe, skoro jeden z nich to repromote, a ja nie mam sweet & punchy więc dla mnie to było by fajnie

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość
Ciekawe jak się prezentuje reszta tej kolekcji. W opisie wspomniana jest jeszcze jedna kolekcja, którą ma niebawem wstawić. Ale ta zapowiada się ciekawie.
No ja wlasnie czekalam na tą inna kolekcje która miala byc ujawniona na tej stronie i przez to sie natknęlam na ten fashion flower
Ta inna kolekcja, to prawdopodobnie Daphne Guiness, takie przynajmniej mają domysly dziewczyny na specktrze


Ahhh ja juz sie nie moge doczekac tych wszystkich kolekcji <3<3
TQC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 17:16   #4410
ladymoonlight
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Hej dziewczyny, zastanawiam się czy możecie mi pomóc. Chcę poprosić koleżankę żeby kupiła mi Mineralize Skinfinish Natural, ale nie jestem pewna jaki kolor powinnam wybrać. Używam Mineralize Foundation Loose w kolorze light, czy kolor Skinfinish light jest taki sam czy jaśniejszy?
ladymoonlight jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.