Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 08:38   #31
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie?

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 20:34
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 09:47   #32
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś fajną luźną rozmowę (przy okazji nauk przedmałżeńskich) z panią, która, jak przystało, była zdeklarowaną zwolenniczką i czynnie praktykowała założenia NPR. Skarbnica wiedzy na ten temat (w moim odczuciu) Powiedziała mi : NPR jest po to by wiedzieć kiedy się kochać by MIEĆ dziecko, a nie kiedy się kochać by nie mieć. Pozostałe dni wstrzymać się od współżycia - bo to planowanie rodziny a nie antykoncepcja, my nie współżyjemy z mężem w innych celach niż prokreacyjne - gdyby tak było wybrałabym zabezpieczenie. Cały wykład poświęciła wcześniej na uświadamianie, że uważanie NPR za metodę zapobiegającą ciąży to mylenie pojęć.
to ciekawe teorie pani glosiła
znam wiele kobiet, które od lat z powodzeniem stosują NPR i mają tyle dzieci, ile chcą. NPR polega na poznaniu swojego ciała i obserwacji cyklu, ta wiedza (jeśli się ją juz ma, a nie polega na kalendarzyku w stylu te dni są płodne a te nie) wystarcza wielu osobom. Też kiedyś w to nie wierzyłam.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 10:14   #33
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie?

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 20:34
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 17:02   #34
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Cały wykład poświęciła wcześniej na uświadamianie, że uważanie NPR za metodę zapobiegającą ciąży to mylenie pojęć.
NPR jest z założenia metodą planowania rodziny, w której liczy się właśnie prokreacja i wyznaczenie dnia, w którym może dojść do poczęcia. Większość znanych mi użytkowników tej metody to chrześcijanie / katolicy.
FAM jest oparte na tych samych zasadach, co NPR, ale dopuszcza stosowanie dodatkowych środków antykoncepcyjnych.


Do autorki : Jeśli koleżanka planuje kolejne dziecko to może współżyć, kiedy będzie na to gotowa, bez zabezpieczenia.
Jeśli jednak nie chce mieć dzieci, niech się powstrzyma lub zastosuje jakąś metodę antykoncepcji.

Metoda bezpłodności laktacyjnej nie jest mitem i można powiedzieć tak samo, że ciąża w tym okresie może być po prostu zbiegiem okoliczności.

Odsyłam do książki Roetzera i książek wydawnictwa LMM o naturalnym planowaniu rodziny.

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Pokaż wiadomość
W oparciu o NPR ciało musi funkcjonować jak w zegarku. Wystarczy, że ktoś na mnie nakicha, zmienię klimat, znajdę się w sytuacjach stresowych czy będzie na mnie miało wpływ pierdylion innych czynników - ciąża jest możliwa. Dla mnie byłoby to męczące, już wolę gumki
Myślę, że autorka ma na myśli tylko karmienie piersią jako zabezpieczenie przez jakiś czas, bez tej reszty ceregieli.
Nie, ciało nie musi funkcjonować jak w zegarku. Wystarczy wiedza, zdrowy rozsądek i umiejętność odczytywania sygnałów swojego ciała.
Wyżej napisałam o FAM - w razie wątpliwości możesz śmiało zastosować prezerwatywę.
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:55   #35
jasmine82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie?

No tak...kościół i te jego idee, których sami propagatorzy w większości nie potrafią realizować
jasmine82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 22:28   #36
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie?

Cytat:
Napisane przez jasmine82 Pokaż wiadomość
No tak...kościół i te jego idee, których sami propagatorzy w większości nie potrafią realizować
Ponownie odsyłam do literatury.
Nie kościół, a dr. Roetzer jest twórcą metody objawowo termicznej, który swoje badania zaczął od swojej żony.
W jego książce nie znajdziesz żadnych kościelnych przesłanek.
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:46   #37
jasmine82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie?

Sorry mój komentarz miał się odnieść do cytatu poniżej:

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś fajną luźną rozmowę (przy okazji nauk przedmałżeńskich) z panią, która, jak przystało, była zdeklarowaną zwolenniczką i czynnie praktykowała założenia NPR. Skarbnica wiedzy na ten temat (w moim odczuciu) Powiedziała mi : NPR jest po to by wiedzieć kiedy się kochać by MIEĆ dziecko, a nie kiedy się kochać by nie mieć. Pozostałe dni wstrzymać się od współżycia - bo to planowanie rodziny a nie antykoncepcja, my nie współżyjemy z mężem w innych celach niż prokreacyjne - gdyby tak było wybrałabym zabezpieczenie. Cały wykład poświęciła wcześniej na uświadamianie, że uważanie NPR za metodę zapobiegającą ciąży to mylenie pojęć.
Tzn. wymagają od nas współżycia prokreacyjnego, a sami (osoby duchowne) również przestrzegają tego zalecenia?
jasmine82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 14:59   #38
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie?

Mi się wydaje, że to wszystko zależy od organizmu kobiety. Znam takie, które rodziły 2 dzieci w jednym roku (nie były to bliźniaki) dla mnie to sytuacja ekstremalna...

Co do npr to się zgadzam, ze wiele osób myli pojęcia (zanim nie zaczęłam używać komputera cyklu też tak robiłam). Może bardziej trafne określenie to naturalne metody zapobiegania ciąży, a nie npr
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.