Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-11-09, 08:23   #4831
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Sailor,ciesze siê, ¿e u Ciebei jest lepiej. Mi³o czyta siê, ¿e realnie u kogo¶ nast±pi³a poprawa, oby tak dalej, prewencja i wsparcie dzia³añ i bêdziesz mieæ busz
ciekawa jestem, co z innymi sta³ymi bywalcami w±tku z tamtych (nie?)weso³ych czasów..

z rollowaniem bêdê meldowaæ, jakie efekty i wra¿enia, choæ mam te same obawy co Ty - jakies ranki, zaka¿enia, podra¿nienia itp. Ale wiem, ¿e to raczej tylko niepotrzebne lêki, wiêc te¿ postanowi³am spróbowaæ.

co do Profolanu - baaardzo podobny sk³ad ma 10razy tañszy Skrzypolen - te¿ skrzyp, tauryna, cynk, biotyna, l-cysteina 12,99z³ na doz-ie za 72 tabl, jedynie trzeba by by³o podwoiæ dawkê, ¿eby ilo¶ciowo by³y to co w Profolanie + do³±czyæ jaki¶ B-kompleks (co i tak moim zdaniem wysz³oby kilkakrotnie raniej ni¿ Profolan)
np. Skrzypolen 4 kapsu³ki to koszt 26z³ m-c + do³±czyæ do tego Solagr VM75 1 kapsu³kê (75z³ 60tabl) czyli 37z³ m-c i za 60z³ miesiêcznie masz kuracjê z tymi samymi sk³adnikami co Profolan (a nawet bogatszym sk³adem), który kosztuje 180z³ m-c
mo¿na ewentualnie dodaæ te¿ jeszcze biotynê - najkorzystniej wychodzi Puritan's Pride 60tabl 20z³ czyli wtedy koszt kuracji full wypas 70z³ m-c zamiast 180z³ za Profolan

a co z tym myde³kiem Shikaki, co¿ to za ustrojstwo, bo nigdy nie s³ysza³am?

Edytowane przez meg888
Czas edycji: 2016-11-09 o 08:26
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:13   #4832
Ferrivia
Raczkowanie
 
Avatar Ferrivia
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez meg888 Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor,ciesze siê, ¿e u Ciebei jest lepiej. Mi³o czyta siê, ¿e realnie u kogo¶ nast±pi³a poprawa, oby tak dalej, prewencja i wsparcie dzia³añ i bêdziesz mieæ busz
ciekawa jestem, co z innymi sta³ymi bywalcami w±tku z tamtych (nie?)weso³ych czasów..

z rollowaniem bêdê meldowaæ, jakie efekty i wra¿enia, choæ mam te same obawy co Ty - jakies ranki, zaka¿enia, podra¿nienia itp. Ale wiem, ¿e to raczej tylko niepotrzebne lêki, wiêc te¿ postanowi³am spróbowaæ.

co do Profolanu - baaardzo podobny sk³ad ma 10razy tañszy Skrzypolen - te¿ skrzyp, tauryna, cynk, biotyna, l-cysteina 12,99z³ na doz-ie za 72 tabl, jedynie trzeba by by³o podwoiæ dawkê, ¿eby ilo¶ciowo by³y to co w Profolanie + do³±czyæ jaki¶ B-kompleks (co i tak moim zdaniem wysz³oby kilkakrotnie raniej ni¿ Profolan)
np. Skrzypolen 4 kapsu³ki to koszt 26z³ m-c + do³±czyæ do tego Solagr VM75 1 kapsu³kê (75z³ 60tabl) czyli 37z³ m-c i za 60z³ miesiêcznie masz kuracjê z tymi samymi sk³adnikami co Profolan (a nawet bogatszym sk³adem), który kosztuje 180z³ m-c
mo¿na ewentualnie dodaæ te¿ jeszcze biotynê - najkorzystniej wychodzi Puritan's Pride 60tabl 20z³ czyli wtedy koszt kuracji full wypas 70z³ m-c zamiast 180z³ za Profolan

a co z tym myde³kiem Shikaki, co¿ to za ustrojstwo, bo nigdy nie s³ysza³am?
Mnie trochê nastraszy³y informacje, ¿e podobno 0,5mm potrafi uszkadzaæ cebulki w³osów
__________________
34/52 📖

Instagram
Ferrivia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-09, 12:39   #4833
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

A ja dzisiaj jadê do Kliniki medycyny estetycznej podpytaæ siê na dr Cyj Hair Filler. Mezoterapia tym preparatem podobno bardzo pomaga. Jest to peptydowa terapia na w³osy.
S³ysza³y¶cie?
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-09, 19:33   #4834
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny, bada³am B12 - 333 - niby norma, ale mówi±, ¿e poni¿ej 400 to i tak ma³o. Czyta³am, ¿e suplementacja jest ma³o skuteczna,poleci co¶ która¶ z Was?

A no i TSH skoczy³o mi do 3,2...idê do rodzinnego po skierowanie do endo, mo¿e tarczyca jest jednym z powodów, dla których tracê w³osy. Kiedy¶ mia³am problemy z tarczyc±, teraz tsh rosnie, wiêc powinni zareagowaæ, ale nie zdziwiê siê je¶li tego nie zrobi±..

Ponoæ przy problemach z tarczyca wit b12 i ferrytyna s± niskie, do tego pojawiaj± siê problemy z hormonami p³ciowymi no i mamy "Receptê" na dwa w³osy na krzy¿...

Zapewne wiêkszo¶æ z nas ma problemy z wypadaniem na pod³o¿u hormonalnym. Zastanawiam siê czy po takich wieloletnich rpzej¶ciach da siê wróciæ do w miarê satysfakcjonuj±cych w³osów, czy mo¿e na zawsze jeste¶my skazane na byle co na g³owie. Ja na swoje w³osy nie mogê patrzeæ, nie umiem podobaæ siê sobie, bo ci±gle skupiam siê na w³osach i nawet je¶li reszta gra, to z powodu w³osów wiecznie czujê siê ¼le...

Ps. do dziewczyn z za wysokimi androgenami-ponoæ dwie szklanki dziennie miêty pieprzowej obni¿aj± androgeny. Pijê od przedwczoraj
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-10, 11:59   #4835
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
Ps. do dziewczyn z za wysokimi androgenami-ponoæ dwie szklanki dziennie miêty pieprzowej obni¿aj± androgeny. Pijê od przedwczoraj
To nie ten rodzaj miêty obni¿a androgeny (Mentha piperita) - to jest najpopularniejsza miêta dostêpna w herbatkach inaczej miêta pieprzowa.

Ta któr± podejrzewa siê o zdolno¶æ do obni¿ania androgenów to Spearmint (Mentha spicata) inaczej mieta zielona.

Grzeba³am kiedy¶ w tym temacie na zagranicznych forach.
Tu macie badanie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19585478

Tu to mozna dostac: http://www.magicznyogrod.pl/kawa-i-h...mint-lisc.html

Edytowane przez pale_kindness
Czas edycji: 2016-11-10 o 12:02
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-10, 20:23   #4836
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

http://www.towsrodku.pl/home/mieta-p...rogeny-w-pcos/

tutaj mówi± o pieprzowej...

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Z TSH3,2 warto i¶æ do endo, czy mnie wy¶mieje?
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-11, 11:31   #4837
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
http://www.towsrodku.pl/home/mieta-p...rogeny-w-pcos/

tutaj mówi± o pieprzowej...

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Z TSH3,2 warto i¶æ do endo, czy mnie wy¶mieje?
X_ana_X, u m³odych kobiet TSH powinno wynosiæ 1-1,5. Zdecydowanie powinna¶ i¶æ. Normy laboratoryjne wynosz± do 4, ale je¶li nie masz 50-60lat to 3,2 to stanowczo za du¿o.
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 11:51   #4838
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomo¶ci: 265
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Czytam w±tek od pocz±tku, jestem w II czê¶ci

Moja historia jest dosyæ d³ugawa do opisania, ale w³osy wypadaj± ca³ymi pasmami. Dermatolog (rzekomo specjalizuj±cy siê w chorobach w³osów) stwierdzi³ ³ysienie androgenowe. Ale najlepsze jest to, ¿e ja u niej leczy³am siê na tr±dzik izotekiem...! Przychodzê na wizytê 4 miesi±ce po zakoñczeniu kuracji, bo tr±dzik powróci³, a ona sama z siebie tak mi na koniec wizyty mówi: "ale ma Pani du¿e przerzedzenia w³osów..." Zrobi³a mi trychoskopiê i mówi, ¿e to androgenowe. S³owem siê nie zaj±kn±wszy, ¿e to od izotretynoiny mo¿e byæ! Przeszuka³am oczywi¶cie internet i znalaz³am setki relacji ludzi po izotretynoinie, którzy nie mog± powstrzymaæ masowego wypadania w³osów. W¶ciek³am siê

Szukam teraz sposobów na powstrzymanie wypadania, bo normalnie wyjê przy myciu wyci±gaj±c setki w³osów...
Najgorsze, ¿e tak naprawdê nie znam mechanizmu, nie udalo mi siê nic znale¼æ na temat wp³ywu izotretynoiny na w³osy - jedynie sam fakt wp³ywu na utratê w³osów. Ale nie wiem, czy jest to tylko przewlek³y telogen, który mo¿na jako¶ powstrzymaæ, czy mo¿e jednak zosta³o aktywowane ³ysienie androgenowe, czy jeszcze co¶ innego.
Inne teorie sa takie, ¿e to os³abiona i zatruta w±troba i robiæ detoks w±troby...
Jestem w trakcie badañ - próby w±trobowe mam OK, czekam na wyniki badan hormonalnych (koszt 350z³ ), potem zrobiê jeszcze pe³en profil tarczycowy.

Ale w trakcie lektury II czêsci w±tku, przysz³o mi do g³owy co¶ takiego. Sporo dziewczyn pisa³o, ¿e problemy z wlosami zaczely im sie po odstawieniu antyków.
Nie wiem, czy kto¶ z Was zetkna³ siê z takim suplementem jak DIM (np. EstroBlock). Neutralizuje szkodliwe metabolity estrogenów i xenoestrogeny. Obni¿a te¿ poziom DHT.
Poczytajcie historiê tej dziewczyny:
http://www.carbundance.com/how-i-cur...v=9b7d173b068d - na filmiku widaæ jej mega problem z w³osami.
Mnóstwo osób estroblock pomóg³ na tr±dzik.
Jaki¶ czas temu ten suplement by³ w ogóle niedostepny w PL, nie wiem jak teraz lub czy s± mo¿e jakie¶ zamienniki innych producentów.
Nie do koñca rozkmini³am temat, ale wydaje mi sie warty rozkminy. Wklejam jeszcze kilka info:

"The confusion of the fact that some people use Estro Block while in on androgen therapy rises because people taking testosterone have taken EstroBlock to reduce the increase in the bad type of estrogen that occurs when testosterone converts in some people to excess estrogen. As estrogen dominance worsens then the DHT may increase and cause further hair loss. "
(http://nickdphd.com/infographics-3/)

Edytowane przez agneiw
Czas edycji: 2016-11-11 o 11:53
agneiw jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-12, 21:57   #4839
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Hej! Mo¿e która¶ z was mia³a do czynienia z Rogaine? Je¶li tak, to mo¿e mi podpowie, co jest ³agodniejsze dla skóry g³owy - wersja tradycyjna czy pianka?
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-13, 09:58   #4840
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

aneiw, witaj na w±tku ¿eby dowiedzieæ siê, czy to przewklek³y telogen, czy androgenowe, musia³aby¶ wybraæ siê do dobrego trychologa, aby zrobi³ Ci trichoskan - wtedy na obrazie skóry g³owy zobaczysz, czy Twoje mieszki s± zminiaturyzowane. Jesli tak, to wskazuje to na AGA, je¶li nie s± zminiaturyzowane - to telogen.
Grunt, to wiedzieæ, jaka jest przyczyna i wtedy lepiej wiadomo, jak siê leczyæ.

Bardzo ciekawe to co napisa³aæ o EstroBlocku, postaram siê poszperaæ za informacjami.

Dziewczyny, jestem po pierwszym rolowaniu derma-rollerem Nie uwa¿am, ¿e jest to przyjemne, ale nie mogê te¿ uznac tego za bolesne. Po rollowaniu wmasowa³am w g³owê serum Biokapu z palm± saba³ow± i bomb± aktywnych substancji. Faktycznie czu³am co¶ wiêcej na g³owie, ni¿ bez rollera. Zobaczymy jakie bêd± efekty, mam zamiar u¿ywac rollera 1 raz na tydzieñ. Moim celem jest pobudziæ mieszki w³osowe, bo niestety przez AGA nic mi nie odrasta
Uda³o mi siê na szczê¶cie zahamowaæ wypadanie (my¶lê, ¿e to g³ównie sprawka blokerów DHT), wiêc teraz dbam o to co zosta³o i próbujê pobudziæ co siê da do odrostu.

Edytowane przez meg888
Czas edycji: 2016-11-13 o 10:00
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-13, 12:43   #4841
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez meg888 Poka¿ wiadomo¶æ
aneiw, witaj na w±tku ¿eby dowiedzieæ siê, czy to przewklek³y telogen, czy androgenowe, musia³aby¶ wybraæ siê do dobrego trychologa, aby zrobi³ Ci trichoskan - wtedy na obrazie skóry g³owy zobaczysz, czy Twoje mieszki s± zminiaturyzowane. Jesli tak, to wskazuje to na AGA, je¶li nie s± zminiaturyzowane - to telogen.
Grunt, to wiedzieæ, jaka jest przyczyna i wtedy lepiej wiadomo, jak siê leczyæ.

Bardzo ciekawe to co napisa³aæ o EstroBlocku, postaram siê poszperaæ za informacjami.

Dziewczyny, jestem po pierwszym rolowaniu derma-rollerem Nie uwa¿am, ¿e jest to przyjemne, ale nie mogê te¿ uznac tego za bolesne. Po rollowaniu wmasowa³am w g³owê serum Biokapu z palm± saba³ow± i bomb± aktywnych substancji. Faktycznie czu³am co¶ wiêcej na g³owie, ni¿ bez rollera. Zobaczymy jakie bêd± efekty, mam zamiar u¿ywac rollera 1 raz na tydzieñ. Moim celem jest pobudziæ mieszki w³osowe, bo niestety przez AGA nic mi nie odrasta
Uda³o mi siê na szczê¶cie zahamowaæ wypadanie (my¶lê, ¿e to g³ównie sprawka blokerów DHT), wiêc teraz dbam o to co zosta³o i próbujê pobudziæ co siê da do odrostu.
Jakie dok³adnie blokery bierzesz?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-13, 14:21   #4842
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Gaya, od wrze¶nia palmê saba³ow± Puritnas Pride, pocz±tkowo 160mg/dzieñ, ale odk±d zwiêkszy³am dawkê (koniec pa¼dziernika) do 320mg, widzê efekt w postaci zmniejszenia wypadania o jakie¶ 70%, przy braniu tabletek pijê ³y¿kê oleju z pestek dyni, do tego od dwóch tygodni biorê czerwon± koniczynê 430mg i fitosterole Swanson 400mg (w tym betasitoterol 160-230mg i sitosterol 20mg).
W³a¶ciciwe takie mocno widoczne zmniejszenie obserwujê od tygodnia (od jaki¶ 2 tygdoni zmniejszenie o 50%), a myjê w³osy prawie codziennie.
Mo¿liwe te¿, ¿e pomagaj± blokery stosowane zewnêtrznie na skórê - od 3 miesiêcy Biokap z palm± (ten w³a¶ciwie od razu zmniejszy³ wypadanie o jakie¶ 30%) i od listopada Biokap serum.

Edytowane przez meg888
Czas edycji: 2016-11-13 o 14:28
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-13, 20:38   #4843
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez meg888 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, od wrze¶nia palmê saba³ow± Puritnas Pride, pocz±tkowo 160mg/dzieñ, ale odk±d zwiêkszy³am dawkê (koniec pa¼dziernika) do 320mg, widzê efekt w postaci zmniejszenia wypadania o jakie¶ 70%, przy braniu tabletek pijê ³y¿kê oleju z pestek dyni, do tego od dwóch tygodni biorê czerwon± koniczynê 430mg i fitosterole Swanson 400mg (w tym betasitoterol 160-230mg i sitosterol 20mg).
W³a¶ciciwe takie mocno widoczne zmniejszenie obserwujê od tygodnia (od jaki¶ 2 tygdoni zmniejszenie o 50%), a myjê w³osy prawie codziennie.
Mo¿liwe te¿, ¿e pomagaj± blokery stosowane zewnêtrznie na skórê - od 3 miesiêcy Biokap z palm± (ten w³a¶ciwie od razu zmniejszy³ wypadanie o jakie¶ 30%) i od listopada Biokap serum.
A co z odrostem? Mnie najbardziej interesowa³by w³a¶nie odrost. Wypadanie mam ¶rednio 1-2 w roku i wtedy w ci±gu miesi±ca tracê jak±¶ 1/3 lub 1/4 w³osów. Potem czê¶æ odrasta a czê¶æ ju¿ nie. Ten wypad ma miejsce albo w czerwcu albo (czê¶ciej) w pa¼dzierniku. Nie ma m±drego na wyja¶nienie dlaczego akurat tak. Biokap stosujê z przerwami od kilku lat, palmê te¿ przesz³am, podobnie jak koniczynê. Bra³am przez d³ugi czas Oenobiol na wypadanie w³osów(z dyni±) oraz wiele innych mniej lub bardziej drogich specyfików, wszystko co najmniej kilka miesiêcy, by³am cierpliwa czekaj±c na efekty. Nic nie pomog³o ;/ Olej pijê lniany. Mam hashimoto i niedoczynno¶æ. Ostatni wypad w³osów zbieg³ siê w czasie ze znacznym spadkiem ft3 na minus 17%, gdzie powinno byæ chocia¿ oko³o 60%.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-13, 21:24   #4844
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Phenomena--> ja mia³am i Loxon 5% i Rogaine 5%, dla skóry g³owy zdecydowanie lepsza pianka, bo nie ma glikolu.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-14, 07:17   #4845
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez agneiw Poka¿ wiadomo¶æ
Czytam w±tek od pocz±tku, jestem w II czê¶ci

Moja historia jest dosyæ d³ugawa do opisania, ale w³osy wypadaj± ca³ymi pasmami. Dermatolog (rzekomo specjalizuj±cy siê w chorobach w³osów) stwierdzi³ ³ysienie androgenowe. Ale najlepsze jest to, ¿e ja u niej leczy³am siê na tr±dzik izotekiem...! Przychodzê na wizytê 4 miesi±ce po zakoñczeniu kuracji, bo tr±dzik powróci³, a ona sama z siebie tak mi na koniec wizyty mówi: "ale ma Pani du¿e przerzedzenia w³osów..." Zrobi³a mi trychoskopiê i mówi, ¿e to androgenowe. S³owem siê nie zaj±kn±wszy, ¿e to od izotretynoiny mo¿e byæ! Przeszuka³am oczywi¶cie internet i znalaz³am setki relacji ludzi po izotretynoinie, którzy nie mog± powstrzymaæ masowego wypadania w³osów. W¶ciek³am siê

Szukam teraz sposobów na powstrzymanie wypadania, bo normalnie wyjê przy myciu wyci±gaj±c setki w³osów...
Najgorsze, ¿e tak naprawdê nie znam mechanizmu, nie udalo mi siê nic znale¼æ na temat wp³ywu izotretynoiny na w³osy - jedynie sam fakt wp³ywu na utratê w³osów. Ale nie wiem, czy jest to tylko przewlek³y telogen, który mo¿na jako¶ powstrzymaæ, czy mo¿e jednak zosta³o aktywowane ³ysienie androgenowe, czy jeszcze co¶ innego.
Inne teorie sa takie, ¿e to os³abiona i zatruta w±troba i robiæ detoks w±troby...
Jestem w trakcie badañ - próby w±trobowe mam OK, czekam na wyniki badan hormonalnych (koszt 350z³ ), potem zrobiê jeszcze pe³en profil tarczycowy.

Ale w trakcie lektury II czêsci w±tku, przysz³o mi do g³owy co¶ takiego. Sporo dziewczyn pisa³o, ¿e problemy z wlosami zaczely im sie po odstawieniu antyków.
Nie wiem, czy kto¶ z Was zetkna³ siê z takim suplementem jak DIM (np. EstroBlock). Neutralizuje szkodliwe metabolity estrogenów i xenoestrogeny. Obni¿a te¿ poziom DHT.
Poczytajcie historiê tej dziewczyny:
http://www.carbundance.com/how-i-cur...v=9b7d173b068d - na filmiku widaæ jej mega problem z w³osami.
Mnóstwo osób estroblock pomóg³ na tr±dzik.
Jaki¶ czas temu ten suplement by³ w ogóle niedostepny w PL, nie wiem jak teraz lub czy s± mo¿e jakie¶ zamienniki innych producentów.
Nie do koñca rozkmini³am temat, ale wydaje mi sie warty rozkminy. Wklejam jeszcze kilka info:

"The confusion of the fact that some people use Estro Block while in on androgen therapy rises because people taking testosterone have taken EstroBlock to reduce the increase in the bad type of estrogen that occurs when testosterone converts in some people to excess estrogen. As estrogen dominance worsens then the DHT may increase and cause further hair loss. "
(http://nickdphd.com/infographics-3/)

Sama zastanawiam siê na izo bo mam w³a¶nie tr±dzik z którym nie mogê sobie poradziæ...Jak d³ugo bra³a¶ ten lek i jak± dawkê?Ja siê wzbraniam izo w³a¶nie dlatego, ze bojê siê wypadania w³osów...

Co do miêty to ja s³ysza³am, ze to zwyk³a miêta pieprzowa dzia³a na androgeny...

Zapisz


---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez meg888 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, od wrze¶nia palmê saba³ow± Puritnas Pride, pocz±tkowo 160mg/dzieñ, ale odk±d zwiêkszy³am dawkê (koniec pa¼dziernika) do 320mg, widzê efekt w postaci zmniejszenia wypadania o jakie¶ 70%, przy braniu tabletek pijê ³y¿kê oleju z pestek dyni, do tego od dwóch tygodni biorê czerwon± koniczynê 430mg i fitosterole Swanson 400mg (w tym betasitoterol 160-230mg i sitosterol 20mg).
W³a¶ciciwe takie mocno widoczne zmniejszenie obserwujê od tygodnia (od jaki¶ 2 tygdoni zmniejszenie o 50%), a myjê w³osy prawie codziennie.
Mo¿liwe te¿, ¿e pomagaj± blokery stosowane zewnêtrznie na skórê - od 3 miesiêcy Biokap z palm± (ten w³a¶ciwie od razu zmniejszy³ wypadanie o jakie¶ 30%) i od listopada Biokap serum.

Czyli ile tabletek bierzesz tej palmy saba³owej? Ja wiem, ¿e mam nadmiar androgenów, czy w takim wypadku palmê saba³ow± mogê waszym zdaniem stosowaæ???


Zapisz

Edytowane przez saoriQ
Czas edycji: 2016-11-14 o 07:23
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-14, 16:21   #4846
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
A co z odrostem? Mnie najbardziej interesowa³by w³a¶nie odrost. Wypadanie mam ¶rednio 1-2 w roku i wtedy w ci±gu miesi±ca tracê jak±¶ 1/3 lub 1/4 w³osów. Potem czê¶æ odrasta a czê¶æ ju¿ nie. Ten wypad ma miejsce albo w czerwcu albo (czê¶ciej) w pa¼dzierniku. Nie ma m±drego na wyja¶nienie dlaczego akurat tak. Biokap stosujê z przerwami od kilku lat, palmê te¿ przesz³am, podobnie jak koniczynê. Bra³am przez d³ugi czas Oenobiol na wypadanie w³osów(z dyni±) oraz wiele innych mniej lub bardziej drogich specyfików, wszystko co najmniej kilka miesiêcy, by³am cierpliwa czekaj±c na efekty. Nic nie pomog³o ;/ Olej pijê lniany. Mam hashimoto i niedoczynno¶æ. Ostatni wypad w³osów zbieg³ siê w czasie ze znacznym spadkiem ft3 na minus 17%, gdzie powinno byæ chocia¿ oko³o 60%.
Gaya, u mnie wypad najwiêkszy nast±pi³ w czerwcu-lipcu, czyli co¶ jest z tym wypadaniem w lecie w takich przypadkach jak nasze, kto¶ ju¿ wcze¶niej pisa³ o podobnych obserwacjach
Ja mam na g³owie w³osy przeró¿nej d³ugo¶ci, troszkê bejbików, trochê takich 10-15cm. W grudniu wybieram siê na trichoskan, aby trycholog sprawdzi³, czy co¶ odrasta, po ile w³osów z mieszka i czy mieszki s± zminiaturyzowane.
My¶lê, ¿e najistotniejsze jest jak wygl±daj± mieszki w³osowe - mo¿e byæ tak u Ciebie, ¿e s± one ok, a w³osy nie odrastaj± w wyniku niedoborów w organi¼mie (jak u Ciebie z ferrytyn±, D3, B12?) albo w zwi±zku z zaburzeniami tarczycy. Po ustabilizowaniu poziomów ferrytyny, witamin i hormonów powinno zacz±æ co¶ odrastaæ, o ile to nie do¶æ konkretna ju¿ postaæ AGA i zwi±zana z tym miniaturyzacja mieszków. Robi³a¶ trichoskan (badanie kamerk±) skóry g³owy?

saoriQ, ja biorê 2 tabletki po 160mg, ale od grudnia przerzucam siê z palmy Puritana na palmê w Sterko, bo wtedy wystarczy 1 kapsu³ka 320mg.

Je¶li chodzi o dzia³ania, to powszechnie stwierdzone jest, ¿e palma blokuje przemianê testosteronu w DHT (który uszkadza mieszki w³osowe). Opisuje siê te¿, ¿e palma ma dzia³anie tak¿e antyandrogenne, wiêc wygl±da na to, ¿e mo¿e równie¿ obni¿aæ poziom androgenów.
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-14, 19:03   #4847
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez meg888 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, u mnie wypad najwiêkszy nast±pi³ w czerwcu-lipcu, czyli co¶ jest z tym wypadaniem w lecie w takich przypadkach jak nasze, kto¶ ju¿ wcze¶niej pisa³ o podobnych obserwacjach
Ja mam na g³owie w³osy przeró¿nej d³ugo¶ci, troszkê bejbików, trochê takich 10-15cm. W grudniu wybieram siê na trichoskan, aby trycholog sprawdzi³, czy co¶ odrasta, po ile w³osów z mieszka i czy mieszki s± zminiaturyzowane.
My¶lê, ¿e najistotniejsze jest jak wygl±daj± mieszki w³osowe - mo¿e byæ tak u Ciebie, ¿e s± one ok, a w³osy nie odrastaj± w wyniku niedoborów w organi¼mie (jak u Ciebie z ferrytyn±, D3, B12?) albo w zwi±zku z zaburzeniami tarczycy. Po ustabilizowaniu poziomów ferrytyny, witamin i hormonów powinno zacz±æ co¶ odrastaæ, o ile to nie do¶æ konkretna ju¿ postaæ AGA i zwi±zana z tym miniaturyzacja mieszków. Robi³a¶ trichoskan (badanie kamerk±) skóry g³owy?

saoriQ, ja biorê 2 tabletki po 160mg, ale od grudnia przerzucam siê z palmy Puritana na palmê w Sterko, bo wtedy wystarczy 1 kapsu³ka 320mg.

Je¶li chodzi o dzia³ania, to powszechnie stwierdzone jest, ¿e palma blokuje przemianê testosteronu w DHT (który uszkadza mieszki w³osowe). Opisuje siê te¿, ¿e palma ma dzia³anie tak¿e antyandrogenne, wiêc wygl±da na to, ¿e mo¿e równie¿ obni¿aæ poziom androgenów.
meg, by³am kiedy¶ (z 5 lat temu) u takiej po¿al siê Bo¿e trycholog, kamerk± obejrza³a, nic konkretnego nie powiedzia³a poza tym, ¿e zamiast 2-3 w³osów z mieszka wyrasta 1 ale ¿e nie jest ¼le. Gdzie Ty siê wybierasz? Chêtnie skorzysta³abym z badania kamerk±, ale nie u partacza tylko u kogo¶ godnego zaufania i posiadaj±cego jak±¶ profesjonaln± wiedzê. Ferrytyna niziutko (hematolog zapisa³ ¿elazo na moj± pro¶bê, stwierdzi³ jednak ¿e ferrytyna u mnie nie ma najmniejszego wp³ywu na problem z w³osami i on siê nie spotka³ z tak± zale¿no¶ci±), b12 by³a bardzo nisko, ale bra³am zastrzyki wg zaleceñ lekarza i obecnie mam poziom niemierzalny ale na pewno ponad 6000 przy normie do 883 (podobno to nie szkodzi, ale i tak mam obawy, bo jest bardzo wysoko). D3 ca³y czas suplementujê od 18 miesiêcy. Jak wiêc widzisz rêce opadaj± na tych specjalistów Hormony tarczycy ca³y czas normujê. Tutaj niestety te¿ by³am ¼le prowadzona. Zlecano mi novothyral bo dobry na w³osy a dawkê opierano na TSH, mimo ¿e przy novo w ogóle na TSH siê nie patrzy tylko na ft3 i ft4. Dlatego sama b³±dzê jak we mgle i szukam....;/


Co za¶ do palmy to blokuje ona aromatazê a to nie jest wcale dobre - podobno. Wiesz co¶ na ten temat?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-14, 20:19   #4848
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
meg, by³am kiedy¶ (z 5 lat temu) u takiej po¿al siê Bo¿e trycholog, kamerk± obejrza³a, nic konkretnego nie powiedzia³a poza tym, ¿e zamiast 2-3 w³osów z mieszka wyrasta 1 ale ¿e nie jest ¼le. Gdzie Ty siê wybierasz? Chêtnie skorzysta³abym z badania kamerk±, ale nie u partacza tylko u kogo¶ godnego zaufania i posiadaj±cego jak±¶ profesjonaln± wiedzê. Ferrytyna niziutko (hematolog zapisa³ ¿elazo na moj± pro¶bê, stwierdzi³ jednak ¿e ferrytyna u mnie nie ma najmniejszego wp³ywu na problem z w³osami i on siê nie spotka³ z tak± zale¿no¶ci±), b12 by³a bardzo nisko, ale bra³am zastrzyki wg zaleceñ lekarza i obecnie mam poziom niemierzalny ale na pewno ponad 6000 przy normie do 883 (podobno to nie szkodzi, ale i tak mam obawy, bo jest bardzo wysoko). D3 ca³y czas suplementujê od 18 miesiêcy. Jak wiêc widzisz rêce opadaj± na tych specjalistów Hormony tarczycy ca³y czas normujê. Tutaj niestety te¿ by³am ¼le prowadzona. Zlecano mi novothyral bo dobry na w³osy a dawkê opierano na TSH, mimo ¿e przy novo w ogóle na TSH siê nie patrzy tylko na ft3 i ft4. Dlatego sama b³±dzê jak we mgle i szukam....;/


Co za¶ do palmy to blokuje ona aromatazê a to nie jest wcale dobre - podobno. Wiesz co¶ na ten temat?
Pogrubione na czerwono - Gaya SERIO? co to za lekarz... Przy ferrytynie poni¿ej 40 norm± jest wypadanie w³osów, aby odrasta³y powinna ona wynosiæ co najmniej 50, a wiele ¼róde³ podaje, ¿e minimum 70. Ka¿dy dobry lekarz to potwierdzi.
Mo¿e dlatego nie ma u Ciebie odrostu? Przy niskim poziomie ferrytyny nie ma opcji aby w³osy odrasta³y.

Nie znalaz³am nigdzie informacji na temat szkodliwo¶ci zbyt wysokiego B12. Je¶li jest wysoko ponad norm±, mo¿e po prostu unikaj suplementów z B12?

Na badanie trychologiczne zapisa³am siê do Trycholog Ilony Junga. Pani Ilona pomaga³a wielu dziewczynom na ró¿nych forach (tu równie¿) i to mi siê spodoba³o, bo widaæ by³o du¿e zaanga¿owanie i chêæ pomocy z jej strony. Zwraca te¿ du¿± uwagê na wyniki tarczycy, wszelkie badania hormonalne i krwi i wydaje mi siê, ¿e bardzo wnikliwie analizuje przypadki swoich pacjentek. Daleka jest tak¿e od postawy wiêkszo¶ci dermatologów na problemy w³osowe (czyli wypadanie? o, pewnie ³ysienie androgenowe, to prosze loxon albo alipcort do koñca ¿ycia i do widzenia)

Co do blokowania aromatazy to poczytam na ten temat, bo je¶li faktycznie to trzeba uwa¿aæ i badaæ estrogeny przy braniu palmy.

Wspó³czujê Ci z sytuacj± leczenia tarczycy, wiem jak trudno trafiæ na dobrego endo, sama aktualnie takiego szukam...

Edytowane przez meg888
Czas edycji: 2016-11-14 o 20:21
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-14, 20:49   #4849
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomo¶ci: 265
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
Sama zastanawiam siê na izo bo mam w³a¶nie tr±dzik z którym nie mogê sobie poradziæ...Jak d³ugo bra³a¶ ten lek i jak± dawkê?Ja siê wzbraniam izo w³a¶nie dlatego, ze bojê siê wypadania w³osów...
No ja nie polecam, bo tr±dzik wróci³ a w³osy na razie nie...
Bra³am niskie dawki dzienne i ponad rok, bo to siê liczy ca³o¶ciowo (czyli ile sumarycznie przyjmiesz izotretynoiny w sumie, tê ilo¶æ wyznacza siê wg masy cia³a). Nie mia³am ¿adnych skutków ubocznych w trakcie trwania kuracji, skóra goi³a siê piêknie, pod koniec wygl±da³am jak nowy cz³owiek i wychodzi³am z domu bez makija¿u (co zdarzy³o mi siê ostatnio jakie¶ 18 lat temu...). No ale to ju¿ czas przesz³y, bo jak pisa³am kilka miesiêcy po zakoñczeniu kuracji wszystko powróci³o Jestem zalamana i nie wiem, co teraz robiæ.
Izotretynoina to bardzo ciê¿ki kaliber, niektórzy maj± jeszcze gorsze TRWA£E skutki uboczne i zniszczone zdrowie - poczytaj w necie, to Ci siê odechce


Chyba rzeczywi¶cie poszukam dobrego trychologa na pocz±tek. Ale ta moja dermatolog w³a¶nie ogl±da³a mi g³owê przez kamerkê i stwierdzi³a, ¿e mam du¿o pustych mieszków, du¿o tez takich z których wyrasta tylko 1 w³os (a powinny byæ 2-3) i du¿o takich w±t³ych, mikrych w³osów. To jej zdaniem wskazuje na androgenowe i pyta³a, czy mam w rodzinie przypadki androgenowego ³ysienia (mój ojciec ma troche ³ysinê na czubku g³owy), a skoro tak, no to na pewno mam genetyczne
Z drugiej strony, ja czyta³am, ¿e przy androgenowym nigdy nie ma tak masowego wypadania, tylko stopniowe, trwaj±ce nawet latami (dlatego tak pó¼no diagnozowane zazwyczaj), a u mnie naprawdê wypadaj± setkami, je¶li nie tysi±cami przy myciu.
Tylko przy myciu widzê, bo mam mocno krêcone w³osy i czeszê tylko przed myciem raz na 2 dni, a noszê spiête, wiêc nie lec± tak non stop, bo nie maj± jak.

Od 1,5 miesi±ca biorê Vitapil, beta-sitosterole, chlorellê (na ¿elazo), sylimarol (na w±trobê) i u¿ywam szamponu Biokap. Zero efektu na razie.
Robi³am te¿ wcierki Seboradin Forte - zu¿y³am wszystkie 14 ampu³ek i zero efektu.

Edytowane przez agneiw
Czas edycji: 2016-11-14 o 20:56
agneiw jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-14, 21:00   #4850
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez agneiw Poka¿ wiadomo¶æ
No ja nie polecam, bo tr±dzik wróci³ a w³osy na razie nie...
Bra³am niskie dawki dzienne i ponad rok, bo to siê liczy ca³o¶ciowo (czyli ile sumarycznie przyjmiesz izotretynoiny w sumie, tê ilo¶æ wyznacza siê wg masy cia³a). Nie mia³am ¿adnych skutków ubocznych w trakcie trwania kuracji, skóra goi³a siê piêknie, pod koniec wygl±da³am jak nowy cz³owiek i wychodzi³am z domu bez makija¿u (co zdarzy³o mi siê ostatnio jakie¶ 18 lat temu...). No ale to ju¿ czas przesz³y, bo jak pisa³am kilka miesiêcy po zakoñczeniu kuracji wszystko powróci³o Jestem zalamana i nie wiem, co teraz robiæ.
Izotretynoina to bardzo ciê¿ki kaliber, niektórzy maj± jeszcze gorsze TRWA£E skutki uboczne i zniszczone zdrowie - poczytaj w necie, to Ci siê odechce


Chyba rzeczywi¶cie poszukam dobrego trychologa na pocz±tek. Ale ta moja dermatolog w³a¶nie ogl±da³a mi g³owê przez kamerkê i stwierdzi³a, ¿e mam du¿o pustych mieszków, du¿o tez takich z których wyrasta tylko 1 w³os (a powinny byæ 2-3) i du¿o takich w±t³ych, mikrych w³osów. To jej zdaniem wskazuje na androgenowe i pyta³a, czy mam w rodzinie przypadki androgenowego ³ysienia (mój ojciec ma troche ³ysinê na czubku g³owy), a skoro tak, no to na pewno mam genetyczne
Z drugiej strony, ja czyta³am, ¿e przy androgenowym nigdy nie ma tak masowego wypadania, tylko stopniowe, trwaj±ce nawet latami (dlatego tak pó¼no diagnozowane zazwyczaj), a u mnie naprawdê wypadaj± setkami, je¶li nie tysi±cami przy myciu.
Tylko przy myciu widzê, bo mam mocno krêcone w³osy i czeszê tylko przed myciem raz na 2 dni, a noszê spiête, wiêc nie lec± tak non stop, bo nie maj± jak.

Od 1,5 miesi±ca biorê Vitapil, beta-sitosterole, chlorellê (na ¿elazo), sylimarol (na w±trobê) i u¿ywam szamponu Biokap. Zero efektu na razie.
Robi³am te¿ wcierki Seboradin Forte - zu¿y³am wszystkie 14 ampu³ek i zero efektu.
Mnie równie¿ Vitapil i wcierka Seboradin Forte nie pomog³y Spróbuj ampu³ek lub lotionu Seboradin Men. Moim zdaniem jest skuteczniejszy
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-15, 07:38   #4851
Isi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Na tr±dzik polecam serum z Bielendy z kwasem migda³owym. Z tr±dzikiem mêczy³am siê od okresu dojrzewania i nic nie pomaga³o, a¿ gdzie¶ przypadkiem przeczyta³am o tym serum. Akurat by³a promocja w rossmanie i kupi³am za 23 z³. Trzyma³am na twarzy co drugi dzieñ na godzinê lub dwie. Po tygodniu lub pó³tora nie mia³am pryszczy a twarz by³a g³adziutka. Teraz czasami zapominam o tym serum albo cera siê przyzwyczai³a i szczególnie po miesi±czce cos tam wyskoczy ale to ju¿ nie jest to co by³o i da siê to spokojnie zamaskowaæ. mam jeszcze po³owê buteleczki a stosujê od wrze¶nia.
Niestety na w³osy nie znalaz³am jeszcze cud ¶rodka...a w³osy wypadaj± mi ju¿ 7 lat. Najgorzej jest jesieni±. Regularnie Was czytam, ale rzadko kiedy piszê i szukam cud ¶rodka na w³osy.
Zapomnia³am dodaæ ¿e jedyna wada tego serum to taka ¿e do¶æ rozja¶nia cerê. Dla mnie to wada bo by³am ³adnie opalona po lecie a jestem ju¿ blada.

Edytowane przez Isi14
Czas edycji: 2016-11-15 o 07:41
Isi14 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-15, 08:46   #4852
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny niestety ze wzglêdów zdrowotnych muszê zrobiæ przerwê w przyjmowaniu Yasminu. Czy z dnia na dzieñ po odstawieniu zaczn± mi wypadaæ w³osy?
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-15, 11:45   #4853
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez agneiw Poka¿ wiadomo¶æ
No ja nie polecam, bo tr±dzik wróci³ a w³osy na razie nie...
Bra³am niskie dawki dzienne i ponad rok, bo to siê liczy ca³o¶ciowo (czyli ile sumarycznie przyjmiesz izotretynoiny w sumie, tê ilo¶æ wyznacza siê wg masy cia³a). Nie mia³am ¿adnych skutków ubocznych w trakcie trwania kuracji, skóra goi³a siê piêknie, pod koniec wygl±da³am jak nowy cz³owiek i wychodzi³am z domu bez makija¿u (co zdarzy³o mi siê ostatnio jakie¶ 18 lat temu...). No ale to ju¿ czas przesz³y, bo jak pisa³am kilka miesiêcy po zakoñczeniu kuracji wszystko powróci³o Jestem zalamana i nie wiem, co teraz robiæ.
Izotretynoina to bardzo ciê¿ki kaliber, niektórzy maj± jeszcze gorsze TRWA£E skutki uboczne i zniszczone zdrowie - poczytaj w necie, to Ci siê odechce


Chyba rzeczywi¶cie poszukam dobrego trychologa na pocz±tek. Ale ta moja dermatolog w³a¶nie ogl±da³a mi g³owê przez kamerkê i stwierdzi³a, ¿e mam du¿o pustych mieszków, du¿o tez takich z których wyrasta tylko 1 w³os (a powinny byæ 2-3) i du¿o takich w±t³ych, mikrych w³osów. To jej zdaniem wskazuje na androgenowe i pyta³a, czy mam w rodzinie przypadki androgenowego ³ysienia (mój ojciec ma troche ³ysinê na czubku g³owy), a skoro tak, no to na pewno mam genetyczne
Z drugiej strony, ja czyta³am, ¿e przy androgenowym nigdy nie ma tak masowego wypadania, tylko stopniowe, trwaj±ce nawet latami (dlatego tak pó¼no diagnozowane zazwyczaj), a u mnie naprawdê wypadaj± setkami, je¶li nie tysi±cami przy myciu.
Tylko przy myciu widzê, bo mam mocno krêcone w³osy i czeszê tylko przed myciem raz na 2 dni, a noszê spiête, wiêc nie lec± tak non stop, bo nie maj± jak.

Od 1,5 miesi±ca biorê Vitapil, beta-sitosterole, chlorellê (na ¿elazo), sylimarol (na w±trobê) i u¿ywam szamponu Biokap. Zero efektu na razie.
Robi³am te¿ wcierki Seboradin Forte - zu¿y³am wszystkie 14 ampu³ek i zero efektu.
ALe mnie zasmuci³a¶
A co Twój dermatolog na powrót tr±dziku?Czy wróci³ taki sam czy jednak trochê mniejszy?
Co do w³osów to zrób koniecznie wszystkie wyniki ca³y profil tarczycy, ferrytynê. Poziom hormonów p³ciowych.
Zapisz


---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez susse Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny niestety ze wzglêdów zdrowotnych muszê zrobiæ przerwê w przyjmowaniu Yasminu. Czy z dnia na dzieñ po odstawieniu zaczn± mi wypadaæ w³osy?
Z tym bywa ró¿nie, mi za pierwszym razem mnóstwo wypad³o w³osów ale za drugim razem po odstawieniu nie by³o ju¿ a¿ tak to widoczne.
Trochê pewnie bedzie to szok dla organizmu ale nie wiadomo jak zareagujesz...

Przebada³am ferrytynê wynik 47,7. Co zrobiæ ¿eby go trochê podnie¶æ???



Zapisz

Edytowane przez saoriQ
Czas edycji: 2016-11-15 o 13:58
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-15, 15:10   #4854
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ

Co do miêty to ja s³ysza³am, ze to zwyk³a miêta pieprzowa dzia³a na androgeny...


Zapisz
To chodzi o miêtê zielon±,a nie pieprzow±.Badanie dotycz±ce wplywu miêty na androgeny dotyczy³o tej zielonej.
Te¿ zamierzam j± kupiæ na dniach i zacz±æ piæ

A wogóle próbowa³a któras z was finasterydu zewnêtrznego?Chodzi za mn± od jakiegos czasu pomys³ zrobienia wcierki finasterydowej.Jak zg³êbiê temat bardziej to chyba zaryzykujê.
I jeszcze jedno,czy probowa³a któras z Was tego:
http://www.beautyever.pl/pl/p/KOMPLE...to-dziala-/332

Chcia³abym m.in. z t± placent± zrobiæ sobie wcierkê.Dodaæ kilka ekstraktów,z pestek winogron,glukonian cynku,palmê saba³ow± i koniczynê.Niewiem tylko czy jest sens dodawaæ placentê.Tzn. ja wiem,¿e placenta nie pomo¿e w ¿adnym razie na AGA,ale czy faktycznie tak ogólnie mo¿e wplyn±c na kondycjê w³osów czy to kolejna ¶ciema?
Margo123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-15, 17:43   #4855
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez meg888 Poka¿ wiadomo¶æ
Pogrubione na czerwono - Gaya SERIO? co to za lekarz... Przy ferrytynie poni¿ej 40 norm± jest wypadanie w³osów, aby odrasta³y powinna ona wynosiæ co najmniej 50, a wiele ¼róde³ podaje, ¿e minimum 70. Ka¿dy dobry lekarz to potwierdzi.
Mo¿e dlatego nie ma u Ciebie odrostu? Przy niskim poziomie ferrytyny nie ma opcji aby w³osy odrasta³y.

Nie znalaz³am nigdzie informacji na temat szkodliwo¶ci zbyt wysokiego B12. Je¶li jest wysoko ponad norm±, mo¿e po prostu unikaj suplementów z B12?

Na badanie trychologiczne zapisa³am siê do Trycholog Ilony Junga. Pani Ilona pomaga³a wielu dziewczynom na ró¿nych forach (tu równie¿) i to mi siê spodoba³o, bo widaæ by³o du¿e zaanga¿owanie i chêæ pomocy z jej strony. Zwraca te¿ du¿± uwagê na wyniki tarczycy, wszelkie badania hormonalne i krwi i wydaje mi siê, ¿e bardzo wnikliwie analizuje przypadki swoich pacjentek. Daleka jest tak¿e od postawy wiêkszo¶ci dermatologów na problemy w³osowe (czyli wypadanie? o, pewnie ³ysienie androgenowe, to prosze loxon albo alipcort do koñca ¿ycia i do widzenia)

Co do blokowania aromatazy to poczytam na ten temat, bo je¶li faktycznie to trzeba uwa¿aæ i badaæ estrogeny przy braniu palmy.

Wspó³czujê Ci z sytuacj± leczenia tarczycy, wiem jak trudno trafiæ na dobrego endo, sama aktualnie takiego szukam...
Ten hematolog to doktor nauk medycznych.... Natomiast ostatni endo, który wypada najlepiej z dotychczasowych potwierdzi³, ¿e aby w³osy nie wypada³y trzeba 40 ferrytyny a ¿eby ros³y minimum 70.
Z pani± Ilon± kontaktowa³am siê emailowo kilka lat temu. Niestety, bardzo pesymistycznie to wspominam... Zero nadziei.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-15, 17:49   #4856
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Ten hematolog to doktor nauk medycznych.... Natomiast ostatni endo, który wypada najlepiej z dotychczasowych potwierdzi³, ¿e aby w³osy nie wypada³y trzeba 40 ferrytyny a ¿eby ros³y minimum 70.
Z pani± Ilon± kontaktowa³am siê emailowo kilka lat temu. Niestety, bardzo pesymistycznie to wspominam... Zero nadziei.
dlaczego pesymistycznie?
Co do hematologa, to powiem szczerze, ¿e zauwa¿y³am im wy¿szy tytu³ u lekarza, tym czê¶ciej olewackie podej¶cie do pacjenta...
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-15, 18:23   #4857
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez meg888 Poka¿ wiadomo¶æ
dlaczego pesymistycznie?
Co do hematologa, to powiem szczerze, ¿e zauwa¿y³am im wy¿szy tytu³ u lekarza, tym czê¶ciej olewackie podej¶cie do pacjenta...
Dlatego pesymistycznie, bo z tego co do mnie napisa³a wynika³o, ¿e nie ma szans na odzyskanie w³osów i ¿e bêdzie ju¿ tylko coraz gorzej. ¯e mogê stosowaæ jakie¶ wspomagacze (wymienione ró¿ne o dzia³aniu blokuj±cym dht oraz te kosmetyczne które ona rozprowadza Gestil) ale nie ma sensu siê ³udziæ.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-15, 19:13   #4858
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ja ferrytynê podnios³am sokiem z pokrzywy, wypi³am dwa, wzrosta³ o ok. 20 jednostek. Bez sza³u, ale lepsze to ni¿ nic. Teraz my¶lê o dwumiesiêcznej kuracji chela ferr forte a potem dwa miesi±ce soku z pokrzywy.

Dziewczyny, stosuje tabletki hairvity. Ale dwa tygodnie bra³am a efektów nie by³o, a my¶lê, ¿e po dwóch tygodniach by zadzia³a³y jakby mia³y mi pomóc...Zainspirowa³am siê postem jednej z Was, kupi³am olej z ogórecznika. Pijê olej, ale niewiele, tyle ile zalecaj± (pó³ ³y¿eczki)+ dwa razy dziennie miêtê pieprzow±. Wypadanie spad³o w przeci±gu tygodnia ze 100-120 do 50-60. ZObacze jak dalej.
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-15, 21:02   #4859
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Mnie Rakowska zaordynowa³a rozpuszczenie Finasterydu w wodzie i wcieranie takiej mikstury w skalp. Nigdy tego nie zastosowa³am, jako¶ nie mam przekonania. Mnie i tak w³osy nie lec±, sporo siê zagê¶ci³y. Nie do koñca wierzê w AGA, chocia¿ trichoskopia pokaza³, ¿e to w³a¶nie to. W objawach nie mam AGA.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-11-16, 06:56   #4860
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie Rakowska zaordynowa³a rozpuszczenie Finasterydu w wodzie i wcieranie takiej mikstury w skalp. Nigdy tego nie zastosowa³am, jako¶ nie mam przekonania. Mnie i tak w³osy nie lec±, sporo siê zagê¶ci³y. Nie do koñca wierzê w AGA, chocia¿ trichoskopia pokaza³, ¿e to w³a¶nie to. W objawach nie mam AGA.
Maria,je¶li moge zaptaæ: co dok³adnie wysz³o Ci na trichoskopii, co by wskazywa³o na AGA? i co utwierdza Ciê w przekonaniu, ¿e go nie masz?
Super, ¿e Ci siê w³osy zagê¶ci³y, to du¿y skuces!

Gaya,jestem zaskoczona takim wynikiem konsultacji z pani± Ilon±, odnios³am wra¿enie na forach ¿e ona raczej rzadko stwierdza to co najgorsze, czêsto wyklucza AGA i zwraca uwagê na zalezno¶æ stanu w³osów od wyników badañ. Bardzo mi przykro, rzeczywi¶cie do³uj±ce mo¿e byæ us³yszenie takiej diagnozy bez perspektyw na poprawê ale skoro tu jeste¶, to pewnie siê nie poddajesz s³uchaj, czy u Ciebie to stwierdzone AGA (nie tylko przez pani± Ilonê?) - bo je¶li tak, to faktycznie, tego nie da siê podobno wyleczyæ, ale nie zgodzê siê z diagnoz± ¿e bêdzie tylko gorzej, mo¿na przecie¿ zminimalizowaæ jego skutki. Osoby z AGA zawsze bêd± bardziej dotkliwie odczuwaæ utratê w³osów ni¿ zdrowe osoby, ale mo¿na minimalizuj±c wypadanie zminimalizowaæ przerzedzanie siê w³osów.

Ja do pani Ilony idê z zaufaniem, ¿e trafnie zinterpretuje obraz mojej skóry g³owy i wp³yw moich wyników na w³osy - bêdê powtarzac badania przed wizyt±, z wrze¶niowych to mam TSH ok 3 (czekam na wizytê u nowego endo, bo poprzedni zla³ takie TSH i podwy¿sozne DHT), nisk± ferrytynê 25, androgeny i testosteron w normie, podwy¿szone DHT co¶ ko³o 280.
Ju¿ siê pogodzi³am, ¿e je¶li rzeczywi¶cie mam AGA, to nigdy ju¿ burzy w³osów mieæ nie bêdê, ale walczê aby ju¿ ich nie traciæ i wyci±gaæ maksimum mo¿liwo¶ci z w³osów, które mi zosta³y. Oczywi¶cie ¿yjê nadziej±, ¿e co¶ zacznie jeszcze odrastaæ.

Wypadanie zmniejszy³o mi siê prawie do zera - wczoraj przy myciu wypad³o 5 w³osów, przy czesaniu na mokro 2, wieczorem przy czesaniu na sucho ZERO - i to ju¿ jest dla mnie po³owiczny sukces.
I tak jak napisa³am, czekam teraz na cud staraj±c siê utrzymaæ ten stan, mo¿e jak ju¿ nie wypada to co¶ zacznie odrastaæ
Bardzo ¿a³ujê jedynie, ¿e tak pó¼no zaczê³am kuracjê, bo przez ostatni rok w³osy przerzedzi³y mi siê o po³owê

Edytowane przez meg888
Czas edycji: 2016-11-16 o 07:03
meg888 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.