Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) - pielęgnacja - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-15, 19:36   #61
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Cytat:
Napisane przez Karmen_1984 Pokaż wiadomość
Agatka-a ten Cerkosol to pewnie steryd ??????????
jaki steryd?????? no co ty!
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 09:37   #62
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
jaki steryd?????? no co ty!
mozna kupic to bez recepty ???????????????// myslalam ze steryd, bo dermovate, elocom to sterydy, czy locoid crelo, nie pomogło a roztyłam sie
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 20:13   #63
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Witam.
Czy ten płyn cerkosol 10 dostane w aptece? scieproxu chyba uzywalam. Nizoral nie pomaga...Z aptekowych to chyba tylko nie uzywalam selsun blue, dermena. Seboradin tez kiedys mialam ale to nie dla mnie..bylo gorzej..
Sprobuje jeszcze kupic ten szampon bubchen i stosowac go na przemian z ziolowym fitomedu. ale sa momenty ze juz mi poprostu rece opadaja....mam dosc tego ciaglego drapania sie po glowie. wiem ze to obrzydliwie wyglada ale co ja poradze...glowe musze myc codziennie bo mam cienkie wlosy wiec szybko klapna i po nocy sa juz tluste przy twarzy i odcisniete od poduchy..no a juz teraz przy łzs to nie ma mowy zeby nie umyc codziennie. chyba bym zwariowala. pol roku po tym jak pojawil sie moj problem scielam wlosy na krotko bo latwiej mi jest utrzymac porzadek na glowie. poza tym po tych szamponach ziolowych wlosy sa cholernie suche i w ogole takie blee...ale w tej chwili zapuszczam bo niedlugo szykuje sie do slubu i chcialabym miec ciut dluzsze wloski, poza tym lubie zmiany i juz mi sie krotkie znudzily. ale nie wiem czy dam rade zapuscic te wlosy przy tym dziadostwie. a jak sie mocno zdenerwuje to poprostu pojde do dermatologa..ale nie sadze aby cos wiecej mi powiedzial nizeli teraz wiem.
napiszcie co tam u was, jak sobie radzicie z tym cholerstwem, kiedy sie u was nasila problem, jakie nosicie fryzury i czy farbujecie glowki? ja farbuje..czasami jest bez reakcji a czasami puchne..generalnie po farbie drapie sie niemilosiernie ale bez łzs tez tak bylo.jednak amoniak wysusza. no i kiedys slyszalam ze jesienią łzs sie nasila..
buziaki
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 20:52   #64
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

powinnas wybrac sie do lekarza. Mi przy tym łzs wypadaja wlosy,wiec tez nie ciekawie.Dwa razy umylam włosy w nizoralu i dzis juz widze ze mam wiekszy lupiez jak wogóle.Wiec wróce do scieproxu, chociaz cos mi mówi aby jeszcze myłam w nizoralu.
Seboradin tez mnie dorobił <-- przez niego wszystko,mnie glowa nie tyle swedzi,chwilami po prostu az kłuje.
To oslabia mi wlosy i lecą.Dlatego tak sie staram zaleczyc.
Ja nie mam tłustej skory,tylko pstry lupiez miejscami.
idz do lakrza, bedziesz najspokojniejsza.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 19:01   #65
vesna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Hm...A czy szampon zawierający w swoim składzie Ammonium Lauryl Sulfate będzie lepszy od takiego który zawiera Sodium Laureth Sulfate ? Pojęcia nie mam czym te dwa składniki się dokładnie róznią i który jest "teoretycznie" lepszy...może któraś z was wie?
vesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:10   #66
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Cytat:
Napisane przez olla22 Pokaż wiadomość
Witam.
Czy ten płyn cerkosol 10 dostane w aptece?
tak dostaniesz go w aptece, mi i tym razem pomógł
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 16:26   #67
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Daję sobie jeszcze chwilę, jeżeli będzie nawrót to wybiorę się do lekarza.
Zakupiłam własnie szampon polecany na biochemii jako kosmetyk bez sls. Chciałam Bubchen ale nie było więc kupiłam Babydream. Nie chcę zapeszać..ale chyba jest lepiej. Użyłam go raz ale widzę cholerną poprawę. Skóra głowy nie swędziała, nie była napięta i ściągnięta...hmmm nie wiem czy to możliwe? Tak jak pisałam wcześniej to miałam takie wrażenie że po tych szamponach na tłusty łupież skóra strasznie sie wysuszyła, była napięta i łupież był delikatny i raczej przypominał suchy. Ja w ogóle zastanawiam się czy się z tym cholerstwem nie uporałam a to swędzenie i pieczenie to może poprostu wysuszona skóra głowy od szamponów przeciwłupieżowych, suszarki( której niestety musze używać). Już sama nie wiem. Są dni lepsze i gorsze i w te lepsze jest tak fajnie.Szczególnie po miesiączce jest tak super. Skóra sucha, włosy normalne a nie to co przed...tłuszcz wszędzie. Wracając do tematu w chwili obecnej wydaje mi się że problem z głowy ale nie chce zapeszać. Czy miałyście już takie dobre chwile a potem wszystko wróciło?
Pozdrawiam mocno i trzymam kciuki żeby nam minęło
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 16:59   #68
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

[quote=olla22;2757186]
Zakupiłam własnie szampon polecany na biochemii jako kosmetyk bez sls. Chciałam Bubchen ale nie było więc kupiłam Babydream. Nie chcę zapeszać..ale chyba jest lepiej. Użyłam go raz ale widzę cholerną poprawę. Skóra głowy nie swędziała, nie była napięta i ściągnięta...hmmm nie wiem czy to możliwe? Czy miałyście już takie dobre chwile a potem wszystko wróciło?


Ja też kupiłam babydream zamiast bubchen bo tegoż niestety nie znalazłam.

Dzisiaj też pierwszy raz umyłam nim głowę - włosy mam błyszczące, skóra głowy mniej swędzi - zobaczymy co będzie dalej
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 17:04   #69
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Dziewczyny...

To który w końcu Ocerin jest odpowiedni przy łupieżu tłustym?
Bo się pogubiłam.

Czytam na stronie producenta i nie za bardzo widzę
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 17:51   #70
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Cytat:
Napisane przez olla22 Pokaż wiadomość
Czy miałyście już takie dobre chwile a potem wszystko wróciło?
niestety mi pomogł ocerin OPX, ale skora się pryzwyczaiła i wszystko wrocilo, ale teraz znowu lepiej, zmienilam szampon i uzywalam cerkosolu 10
co do suszarek... to nie powinnyśmy ich używac, ale wiem że czasem sie nie da... np. jak w moim przypadku

Cytat:
Napisane przez Myszi Pokaż wiadomość
Dziewczyny...

To który w końcu Ocerin jest odpowiedni przy łupieżu tłustym?
OPX
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 19:17   #71
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Rany dziewczyny mam ten sam problem Okropny łupiez, tuż przy granicy włosów. NIC nie pomaga Wogóle moje włosy były w kiepskim stanie. Kupiłam sobie kosmetyki profesjonalne L'oreal i ich stan się znacznie poprawił, ale niestety łupiez nie ustąpił, chociaz chyba jego ataki nie są tak silne jak były. Kiedyś używałam Stieprox i to był jedyny szampon, który uspokoił moją skórę głowy na jakieś pół roku. Poszłam niedawno do dermatologa i nic nie poradził na mój problem Powiedział że to wszystko hormony i że on nie wie co mi poradzić.

W patece prawie nie ma szamponów na łupież suchy. A te co są, to niestety nie działają na mnie:/ Po nizoralu i jemu podobnych jest jeszcze gorzej. Sama nie wiem co mam jeszcze zrobić. Nie nosze ciemnych bluzek, bo momentalnie mam je obsypane.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-22, 16:57   #72
louix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 23
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

czesc, wklejam to z innego wątku, aby się przedstawic:
hej, i ja dołączam, sledze wątek od kilku dni i marna to pociecha - ale zawsze jest - że nie jestem sama z problemem!
Przy myciu liczac dochodze do 300 i przestaję ze strachu...
Bez mycia myślę że 100 na dzień to min, a myję co dwa dni - średnia przerażająca!!! Byłam juz u dwóch dermatologów, własnie czekam na badania - taczyca, hormony, magnez, żelazo , morfologia i cukier, zobaczymy - wyniki w poniedziałek. Miesiąc temu dermatolog stwierdził łzs skóry głowy, dzięki rycynie i sterydom problem skóry zniknął w ciągu 3 dni, natomiast nie zahamowało to wypadania.Pytanie do dziawczyn, które miały łzs - czy jest ktoś, kto może sie pochwwalić wyleczeniem i zaprzestaniem wypadania?
Dermatolog, nie mając jeszcze w ręku badań przepisała loxon 5, stosuję od dwóch tyg, tu na forum odniosłam wrażenie ze jest to ogromny bład, nie mniej jednak dwóch dermatologów nie zareagowało, słysząc co używam i tylko były potakiwania - tak, dobrze. Jednyna info jaką uyskałam od lekarza to to że na początku może nasilić się wypadanie - po ok 2 miesiącach ma być ponoć efekt!
Jednak czytając wasze spostrzeżenia (aczkolwiek nie wiem czy to na podstawie prób własnych zy też przeczytanych informacji)odnoszę wrażenie że loxon to straszne świństwo!
Chyba zdecyduję się na ampułki vichy - jednak wiecej jest głosów ZA.
łykam od miesiąca Vitapil, czekam na badania, dodam że u mnie trwa to już od początku lipca.
Pozdrawiam
Też załamana!!!!!

A teraz trochę wiecej, jak pewnie napisałam stwierdzono łzs, aczkolwiek mój łupiez wydawał się suchy - diagnoza jednak dermatologa była bez whania i postawiona z całą stanowczoscią, po kilku dniach pozbyłam się zupełnie problemu łupieżu i skóra jest w 100% czysta, stosowałam:
salicylol - na dwie godziny wsmarowany w skórę głowy - utrzymany w cieple tj folia, ręcznik itp, zmywałam szmponem Freederm Tar, po zmyciu na skórę głowy steryd - diprosalic i zostawic na noc, tak było trzy dni pod rząd, przez następne 7 dni tylko diprosalic na noc. Raz w tygodniu mycie Stieproxem, raz Freederm tar a pozostałe mycia Pregaine (chyba tak się pisze) tak naprawdę to już po pierwszych trzech dniach problem ustąpił. Co zostało? Cały czas w ogromnych ilościach wypadające włosy, lekarz twierdzi że to może jeszcze sie utrzymac do trzech tyg, zjawiłam się u nastepnego dermatologa, chciałam sprawdzic co i jak, p dr stwierdziła że jeśli to było łzs to teraz nie ma po nim śladu - widać kuracja zadziałał a nastepnie przepisała badania (skoro włosy wypadają) i loxon - ale o tym już pisałam w tym co "wklejone".
louix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 15:58   #73
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Cytat:
Napisane przez aniielica Pokaż wiadomość
Rany dziewczyny mam ten sam problem Okropny łupiez, tuż przy granicy włosów. NIC nie pomaga Wogóle moje włosy były w kiepskim stanie. Kupiłam sobie kosmetyki profesjonalne L'oreal i ich stan się znacznie poprawił, ale niestety łupiez nie ustąpił, chociaz chyba jego ataki nie są tak silne jak były. Kiedyś używałam Stieprox i to był jedyny szampon, który uspokoił moją skórę głowy na jakieś pół roku. Poszłam niedawno do dermatologa i nic nie poradził na mój problem Powiedział że to wszystko hormony i że on nie wie co mi poradzić.

W patece prawie nie ma szamponów na łupież suchy. A te co są, to niestety nie działają na mnie:/ Po nizoralu i jemu podobnych jest jeszcze gorzej. Sama nie wiem co mam jeszcze zrobić. Nie nosze ciemnych bluzek, bo momentalnie mam je obsypane.
czesc, mi stieprox pomogl na chwilke:
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 16:06   #74
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Louix, ja z wasnej gupoty stosowaam tydzien loxon i jak odstawilam to koszmar sie zacz&agrave;l, wypadaly nom stop pozatym ten loxon 2, spowodowal mi lojotok skory;od tamtej pory mam problemy, ampulek ci odradzam uzywac, mog&agrave; skore podraznic.


A tak wogole dziewczyny jak to jest, Agatka-a stwierdzono lzs u mnie wiec czemu nie mam skory tlustej? siorka obejrzala glowe i powiedziala ze miejscami suchy proszek i tyle no i swiad straszny przepraszam za czcionke ale tutaj maj&agrave; inaczej klawiature ustawion&agrave;:
stieprox na chwile pomogl bez slsu szampny nie dla mnie, po Bubchen swedzi strasznie.No moze po nivea baby wmiare/
wlosy sie przezadzily od tego zaru na glowie;
no ale skoro to lzs to zakupilam vichy dercos szampon tutaj w brukseli do tlustego i myje, ale swedzi dalej; co ja mam jeszcze robic ????????
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 13:45   #75
joanna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lubliniec
Wiadomości: 3
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

Witam Cię serdecznie. Faktycznie masz problemy z włosami, moje są cieńkie i też spędzają sen z powiek, ale nie wypadają. Jestem nauczycielką w przedszkolu i pamiętam przypadek dziewczynki, której całkowicie wypadły włosy w wieku 7 lat. Pomogła jej homeopatia, ale trochę to trwało.Wtedy zaczęłam trochę czytać na ten temat, zaczęłam się interesować naturalną medycyną.

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2006-09-25 o 13:18 Powód: reklama
joanna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 13:40   #76
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

nikt nic nie pisze
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 19:45   #77
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: łojotok, skladniki w szamponach,odżywkach.

wznawiam watek
stosuje vichy zielony i elecom stery trzeci dzien, zobaczymy
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 14:00   #78
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Arrow Łojotokowe Zapalnie Skóry-jak sobie z nim radzicie???

Wpisałam temat w wyszukiwarkę i niestety żadnego wątku o tym nie znalazłam,więc niniejszym taki zakładam.

Na ŁZS cierpi mój mąż. A że na słowo :"Dermatolog" od jakiegoś czasu podobnie jak wy reaguje alergicznie, postanowiłam poszukac ratunku na mojej kochenj biochemii.

Mój mąż ma typową skórę tłustą,z mocnym glow i z widocznymi porami.
Ale niestety w miejscach chorobowych okropnie sie łuszczy ,jest czerwona i zwyczajnie boli. Jest więc troche kłoptów juz przy pielęgnacji,bo tłuste bywa "za tłuste",a lekkie bywa "za lekkie" (jesli wiecie o co mi chodzi...)

Czy macie jakieś sposoby na ŁZS? znacie jakieś działające leki ?(wiem że tego sie nie da wyleczy ,a jedynie zaleczyć)

Bo dermatoldzy do których chodził mają niesamowite zdolności do powodowania spustoszenia w portfelu za którym nie idzie żadna poprawa w wyglądzie skóry...

na codzień uzywa lekkich kremów (wcześniej HOL avene,teraz calmę nawilżającą ziaji i clerasil nawilżająco-matujący). Czasem smaruje crotrimazolem,pimafucorte m,vratizolinem....brał dłuzszy czas leki doustne,ale przestał bo nie było widac poprawy.

Czasem ta jego tłusta skóra jest tak przesuszona (miejscowo),że mu smaruję mazidłowym olejkiem z kw.HA....

Poradzicie cosik?

__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 11:21   #79
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Łojotokowe Zapalnie Skóry-jak sobie z nim radzicie???

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
Wpisałam temat w wyszukiwarkę i niestety żadnego wątku o tym nie znalazłam,więc niniejszym taki zakładam.
Naprawdę nie znalazłaś? A zjedź w dół strony swojego wątku, tam jest lista wątków o tej samej tematyce.
Poza tym:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...alenie+sk%F3ry
itd...
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-07, 15:22   #80
Wikingos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: Łojotokowe Zapalnie Skóry-jak sobie z nim radzicie???

Cierpie na zapalenie skóry od 4 lat - zwykle pojawia sie ok 2-3 razy na rok. I mysle ze bez kontaktu z dermatologiem sie nie obejdzie..Próbowałam juz wszystkie mozliwe lekarstwa..Ehh w sumie kazde z nich w koncu pomogło, ale jest to proces długi i złozony. Polecam wizyte u dermatologa.
Wikingos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 18:16   #81
basia444
Raczkowanie
 
Avatar basia444
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 72
Dot.: Łojotokowe Zapalnie Skóry-jak sobie z nim radzicie???

a ja jestem posiadaczką i czeronych plamek po trądziku na twarzy i ŁZS -szczęściara ze mnie,prawda?

podczytuję i o kwasach i kremach wybielających i kremach nawilżająco-kojących na łuszczenie i pliiiis ,poradźcie mi ,bo ja chodzę po omacku,boję się cokolwiek zakupić, czy ja mogę uzywać jakiś środków ścierających?czy jednak ŁZS je dyskwalifikuje
basia444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 20:19   #82
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe Zapalnie Skóry-jak sobie z nim radzicie???

Cytat:
Napisane przez Wikingos Pokaż wiadomość
Cierpie na zapalenie skóry od 4 lat - zwykle pojawia sie ok 2-3 razy na rok. I mysle ze bez kontaktu z dermatologiem sie nie obejdzie..Próbowałam juz wszystkie mozliwe lekarstwa..Ehh w sumie kazde z nich w koncu pomogło, ale jest to proces długi i złozony. Polecam wizyte u dermatologa.

Podobnie u mnie - mam takie nawroty na skórze głowy, np teraz Jednak u mnie wszelkie preparaty osuszające pogorszaja sprawe. stosuje szampony p/łuszczycy - mooocno nawilzające i powoli widze poprawe. Z tych lepszych szmponow wymienie: Durcay [z owsem], SVR [z serii Xerial]. jest jeszcze paskudny plyn Polytar Lacticare od Stiefla - ale dziala.
Dermatolog mi nie pomogl - kazała mi myc głowe nizoralem, po czym dostałam taiego łupieżu że az strach....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 09:51   #83
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Łojotokowe Zapalnie Skóry-jak sobie z nim radzicie???

w miarę aktualny temat jest tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=138921

moze je połączyć?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 10:20   #84
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wątek zbiorczy - ŁZS, składniki wywołujące łojotok

POłączyłam wątki ze względu na podobną, uzupełniającą się tematykę.

Dzięki Agatk-a
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 12:16   #85
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Wątek zbiorczy - ŁZS, składniki wywołujące łojotok

U mnie sie zaczynaOd dawna abardzo wypadają mi włosy, kazdy wszedzie je znaduj, na dywnie w swoim pokoju, cała łazienka,bluzki, wszystko! Szamponów uzywam normalnych, terraz zaczełam raz w tyg Vichys Dercos, ale zaprzestałąm, bo mam po nim dziwne, takie bryzdkie włosy.
Ogólnie włosy wytrzymuję ze swizoscia bez zmycia 3, 4 dni. Ostatnio jednak musz myć co drugi dzień, teraz chyba ebde musiała codizennie. Od wczoraj, a szczególnei dzisiaj strasznie swędzi mnie głowa. Wpadłam w panikę, bo moja siostra przyniosła z przedszkoly wszy, wyleczyła się dwa dni temu. Była ooostra walka, wszystkie gumki, grzebienie szczotki wyruzcone, mama kupiła kazdej wszystko osobno. Nie zblizałm się do niej, zawesze uzywałam innego ręcznika, ona nie siadała na moim łożku. Nawt przez mysl mi nie przechodzi, że z moimi włosami ktos musiłaby mi to wszystko wyczesywać, bo mam baaartdzo geste włosy, na łyso musiał sie ściac.Mama oglądała mi głowę i już myslała, że to to, ale tata stwierdził, ze to łupież, zawsze coś takieog miałam tylko, ze teraz w ogromnej ilości, cała się sypię! Wczesniej sprawdzała mi głowe, kobieta która się na tym zna i nic nie miałam tylko ten własnie łupież, ale nasilił się przez kilka dni. Zaczeły mi sie przetłuszczac włosy, myłam w piątek wieczorem, a dzisiaj mam już tłuste, oklapięte. Do tego to straszne swędzenie, nie wiem jak wytrzymam w szkole.
Do dermatologa niedługo idę, kłopoty z cerą i przy okazji zpaytam się co i jak z tymi włosami. Ale teraz musze się w coś zaopatrzyć, bo zwariuję. Wygląda na to, ze mam łupież suchy. Myśloicie, ze troche ulżyłoby mi używanie dermeny albo ocerinu OPX??
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 12:29   #86
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Wątek zbiorczy - ŁZS, składniki wywołujące łojotok

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
... Myśloicie, ze troche ulżyłoby mi używanie dermeny albo ocerinu OPX??
Ja również mam problem, tyle że łupież tłusty.

Ale nie wiem czy powinnaś używać Dermeny. Mi po pierwszych myciach tym szamponem głowa zaczynała się łuszczyć jak przy łupieżu suchym właśnie .
Teraz co prawda się uspokoiło, ale pierwszych kilka myć to była tragedia. Postanowiłam przetrzymać i zobaczyć co będzie dalej - teraz już nie swędzi.

Co do Ocerinu to się zamieszałam, bo pytałam ostatnio, który jest do tłustego i Agatka-a napisała, że OPX http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...7&postcount=70
Sama nie wiem jak to w końcu jest.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 12:47   #87
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wątek zbiorczy - ŁZS, składniki wywołujące łojotok

Cytat:
Naprawdę nie znalazłaś? A zjedź w dół strony swojego wątku, tam jest lista wątków o tej samej tematyce.
to ja jakis burak chyba jestem.... wpisałam "łojotokowe zaplenie skóry" i wyskoczyło mi raptem ok.5 wątków ,z których żaden nie był konkretnie na temat ŁZS.....muszę lepiej szuakć jakoś......

dzieki dziewczyny za odzew.
Musze poczytac o tych szamponach,o których piszecie,bo głowa też ma TŻ problemową....jemu nizoral czasem pomagał,a jego odpowiedniki juz na ogół mniej.....no nic musze zapoznac sie bliżej z waszymi propozycjami.

dzieki
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 13:56   #88
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Wątek zbiorczy - ŁZS, składniki wywołujące łojotok

Cytat:
Napisane przez Myszi Pokaż wiadomość
Ja również mam problem, tyle że łupież tłusty.

Ale nie wiem czy powinnaś używać Dermeny. Mi po pierwszych myciach tym szamponem głowa zaczynała się łuszczyć jak przy łupieżu suchym właśnie .
Teraz co prawda się uspokoiło, ale pierwszych kilka myć to była tragedia. Postanowiłam przetrzymać i zobaczyć co będzie dalej - teraz już nie swędzi.

Co do Ocerinu to się zamieszałam, bo pytałam ostatnio, który jest do tłustego i Agatka-a napisała, że OPX http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...7&postcount=70
Sama nie wiem jak to w końcu jest.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4545
to ten PTZ - ten też ma usuwać swiąd i łupież.
A OPX, to też bardziej na łuszczacą sie skóre głowy, a mi sie chyba skóra nie złuszcza, sam łupież.
Mówisz, ze tak źle było Mam akurat cąłe opakowanie Dermeny, i znowu wydawać pieniadze na inny szampon...Chyba psróbuję, moja mamę tez swedziała głowy i mówiła, ze jej pomógł, teraz cały czas go używa.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 14:33   #89
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Wątek zbiorczy - ŁZS, składniki wywołujące łojotok

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4545
to ten PTZ - ten też ma usuwać swiąd i łupież.
A OPX, to też bardziej na łuszczacą sie skóre głowy, a mi sie chyba skóra nie złuszcza, sam łupież.
Mówisz, ze tak źle było Mam akurat cąłe opakowanie Dermeny, i znowu wydawać pieniadze na inny szampon...Chyba psróbuję, moja mamę tez swedziała głowy i mówiła, ze jej pomógł, teraz cały czas go używa.
Z tymi Ocerinami to jakoś tak dziwnie jest napisane na stronie producenta, że ja nie widzę różnicy, ale substancja czynna jest inna. Może ktoś nam pomoże ...

Pewnie, że spróbuj skoro masz Dermenę, u mnie teraz też jest OK, ale tak jak pisałam początkowo strasznie mnie po niej swędziało.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 13:01   #90
Karmen_1984
Raczkowanie
 
Avatar Karmen_1984
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka, miedzy Wa-Wą a Białymstokiem
Wiadomości: 401
GG do Karmen_1984
Dot.: Łojotokowe Zapalnie Skóry-jak sobie z nim radzicie???

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Podobnie u mnie - mam takie nawroty na skórze głowy, np teraz Jednak u mnie wszelkie preparaty osuszające pogorszaja sprawe. stosuje szampony p/łuszczycy - mooocno nawilzające i powoli widze poprawe. Z tych lepszych szmponow wymienie: Durcay [z owsem], SVR [z serii Xerial]. jest jeszcze paskudny plyn Polytar Lacticare od Stiefla - ale dziala.
Dermatolog mi nie pomogl - kazała mi myc głowe nizoralem, po czym dostałam taiego łupieżu że az strach....
ja stosuje elocom ale nie bardzo mi pomaga, czuje swiad skory przy czym wypadaj mi wlosy.Moze zastosuje tez ten plyn od Stiefela, ciekawe czy by mi pomogl, sterydy mi nic nie daja.
__________________
19.04.2005 zostałam Mamusią,kocham ten zawód
9.05.2007-- aparat na zębach(hmm,końca nie widać)
20.8.2008--jestem z moim Misiem
Karmen_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.