Powiększone midgały u dziecka - co zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 15:47   #1
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula

Powiększone midgały u dziecka - co zrobić?


Nie znalazłam takiego wątku, więc zakładam nowy, mam nadzieję, że to dobry dział.

Napiszę od początku.
Od 2-3dni moja niespełna półtoraroczna córka zaczęła pokasływać. Dziś w nocy kaszlała częściej i miała podwyższoną temperaturę, była rozpalona. Dostała napar z szałwii z miodem i Nurofen.
Rano temperatura wróciła, ale mała dalej była żywotna, nie była marudna, więc nie podawałam jej nic, prócz Lipomalu.
Kaszel mogę określić jako suchy, czasem słychać jakby coś jej się "urywało" , ale generalnie jest suchy, męczący.

Byłam z nią u lekarza, oskrzela i płuca czyste, gardło zaczerwienione, migdały powiększone i też zaczerwienione, temperatura 38,3.
Po powrocie do domu mała poszła spać, dałam jej Nurofen, bo wyglądała gorzej.

Teraz moje pytanie : dostałam antybiotyk dla małej, ale dla mnie lekarze w Irlandii nie są autorytetem niestety, bo nieraz zdradzili się swoją niewiedzą i na wszystko przepisują antybiotyki, nagminnie. Czy ten antybiotyk jest naprawdę konieczny? Czy mogę ją wyleczyć czymś innym, może jakieś domowe sposoby?
Nie chcę jej podawać tego antybiotyku.

Zależy mi na obiektywnej opinii, nie na postach "rób jak lekarz mówi", bo lekarze tutaj nawet na katar dają antybiotyk, więc to mówi samo za siebie.


Chcę wiedzieć czy naprawdę antybiotyk to konieczność w tej sytuacji i czy jest jakaś inna możliwość wyleczenia jej.


Dodam, że nie chciała jeść, ale piła i to dość sporo.
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 15:59   #2
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Powiększone midgały u dziecka - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez roksanula Pokaż wiadomość
Nie znalazłam takiego wątku, więc zakładam nowy, mam nadzieję, że to dobry dział.

Napiszę od początku.
Od 2-3dni moja niespełna półtoraroczna córka zaczęła pokasływać. Dziś w nocy kaszlała częściej i miała podwyższoną temperaturę, była rozpalona. Dostała napar z szałwii z miodem i Nurofen.
Rano temperatura wróciła, ale mała dalej była żywotna, nie była marudna, więc nie podawałam jej nic, prócz Lipomalu.
Kaszel mogę określić jako suchy, czasem słychać jakby coś jej się "urywało" , ale generalnie jest suchy, męczący.

Byłam z nią u lekarza, oskrzela i płuca czyste, gardło zaczerwienione, migdały powiększone i też zaczerwienione, temperatura 38,3.
Po powrocie do domu mała poszła spać, dałam jej Nurofen, bo wyglądała gorzej.

Teraz moje pytanie : dostałam antybiotyk dla małej, ale dla mnie lekarze w Irlandii nie są autorytetem niestety, bo nieraz zdradzili się swoją niewiedzą i na wszystko przepisują antybiotyki, nagminnie. Czy ten antybiotyk jest naprawdę konieczny? Czy mogę ją wyleczyć czymś innym, może jakieś domowe sposoby?
Nie chcę jej podawać tego antybiotyku.

Zależy mi na obiektywnej opinii, nie na postach "rób jak lekarz mówi", bo lekarze tutaj nawet na katar dają antybiotyk, więc to mówi samo za siebie.


Chcę wiedzieć czy naprawdę antybiotyk to konieczność w tej sytuacji i czy jest jakaś inna możliwość wyleczenia jej.


Dodam, że nie chciała jeść, ale piła i to dość sporo.
Jezeli migdaly sa powiekszone i caly czas ma taka temperature to antybiotyk jest konieczny!
Ja nie poszlam do lekarza na czas i od zapalenia migdalow dostalam zakazenia organizmu (sepsy) na szczescie nie rozwinelo sie mocno i skonczylo sie na tygodniowym pobycie w szpitalu, gdzie bylam na takich dawkach antybiotykow (bralam dwa na raz), ze jeszcze tydzien po opuszczeniu szpitala bolala mnie watroba i wszystko co mozliwe, wiec lepiej wziac mala dawke antybiotyku (w porownaniu z tym, co podaja w szpitalu, dawka ktora zapisal lekarz twojej corce jest mala ) i sie wyleczyc.
A na przyszlosc jezeli tylko sie zaczna objawy to podaj dziecku sok z cranberry (dziala jak antybiotyk na migdaly i gardlo ale jest nieszkodliwy, mozna pic ile sie chce) i w przeciwienstwie do szalwii faktycznie pomaga, zapalenie migdalow mam notorycznie i zawsze dziala (zanim wyladowalam w szpitalu, nie wiedzialam, ze ten sok pomaga na zapalenie migdalow). Jednak w obecnej sytuacji podaj antybiotyk bo zapalenie juz sie rozwinelo na dobre i lepiej nie ryzykowac leczac naturalnymi metodami. Co innego osoba dorosla a co innego dziecko
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:04   #3
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Powiększone midgały u dziecka - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Jezeli migdaly sa powiekszone i caly czas ma taka temperature to antybiotyk jest konieczny!
Ja nie poszlam do lekarza na czas i od zapalenia migdalow dostalam zakazenia organizmu (sepsy) na szczescie nie rozwinelo sie mocno i skonczylo sie na tygodniowym pobycie w szpitalu, gdzie bylam na takich dawkach antybiotykow (bralam dwa na raz), ze jeszcze tydzien po opuszczeniu szpitala bolala mnie watroba i wszystko co mozliwe, wiec lepiej wziac mala dawke antybiotyku (w porownaniu z tym, co podaja w szpitalu, dawka ktora zapisal lekarz twojej corce jest mala ) i sie wyleczyc.
A na przyszlosc jezeli tylko sie zaczna objawy to podaj dziecku sok z cranberry (dziala jak antybiotyk na migdaly i gardlo ale jest nieszkodliwy, mozna pic ile sie chce) i w przeciwienstwie do szalwii faktycznie pomaga, zapalenie migdalow mam notorycznie i zawsze dziala (zanim wyladowalam w szpitalu, nie wiedzialam, ze ten sok pomaga na zapalenie migdalow). Jednak w obecnej sytuacji podaj antybiotyk bo zapalenie juz sie rozwinelo na dobre i lepiej nie ryzykowac leczac naturalnymi metodami. Co innego osoba dorosla a co innego dziecko
Temperaturę ma od 15 godzin, nalotu na migdałach nie ma. Fakt, temperatura powraca, ale nie jestem pewna co do jej wysokości. Zmierzę , jak wstanie.
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:10   #4
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Powiększone midgały u dziecka - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez roksanula Pokaż wiadomość
Temperaturę ma od 15 godzin, nalotu na migdałach nie ma. Fakt, temperatura powraca, ale nie jestem pewna co do jej wysokości. Zmierzę , jak wstanie.
Skoro sytuacja nie wyglada zle (mi trudno ocenic na odleglosc ) to moze sprobuj jej podac ten sok i ja poobserwuj? Tylko on nie jest zbyt smaczny i moga byc problemy z wypiciem przez takie male dziecko (kwasny). Do kupienia praktycznie w kazdym sklepie. No i jezeli zdecydujesz sie malej go podac to ostrzegam, ze jest moczopedny
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 12:42   #5
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Powiększone midgały u dziecka - co zrobić?

ja mam to samo, mieszkam w uk
antybiotyk na zapalenie migdalkow jest konieczny, doprowadz go do konca za wszelka cene, bo cena za igranie z antybiotykami moze byc MRSA

teraz tak ci napisze - moja corka ma prawie 3 lata, zapalen migdalkow mamy za soba 5 czy 6. jesli jest nalot to jest to angina, ale uwazaj ze slowem angina w jezyku angielskim bo oznacza zuspelnie co innego http://www.nhs.uk/Conditions/Angina/...roduction.aspx

ja bylam w polsce z corka u laryngologa, corka ma przerosniety 3 migdal, 2 powiekszona. zmiana diety na mniej weglowodanow, ciemny chleb i mniej slodyczy plus odstawienie krowiego mleka do picia (sojowe daje, owsiane czesciej)
i leki antyhistaminowe aby obrzek zszedl

radzic ci moge tyle, zebys po prostu uwaznie obesrowala dziecko. z mezem mamy juz odruch ze jak mloda tylko sie skrzywi przy przelykaniu sliny czy ma lekki katar zagladamy jej do gardla. z reguly na pierwsze dni idzie tatnum verde, potem ibuprofen z syropem lipowym, a jak nie daje rady taka dawka, to lekarz i antybiotyk
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:11   #6
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Powiększone midgały u dziecka - co zrobić?

Jeśli tylko będzie można - usunąć migdałki.
Moi rodzice się na to nie zdecydowali, choć takie było zalecenie lekarza i teraz mam przez to sporo problemów.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:59   #7
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Powiększone midgały u dziecka - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Jeśli tylko będzie można - usunąć migdałki.
Moi rodzice się na to nie zdecydowali, choć takie było zalecenie lekarza i teraz mam przez to sporo problemów.
to wcale nie jest najlepsze wyjscie. migdalki bronia dostepu bakteriom do pluc, oskrzeli etc. jak ich nie bedzie to nie bedzie zwyklego zapalenia migladlkow relatywnie latwego do lecznia tylko zaplanie oskrzeli, duzo bardziej sie ciagnace

nie wiem jak jest w irlandii, w uk zeby wyciac migdalki trzeba miec 6 ostrych zapalen w ciagu roku przez 2 lata. nie sa chetni do usuwania
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.