kłujący ból w piersi :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-21, 11:37   #31
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
szukałam informacji poprzez wyszukiwarkę lecz nic mnie nie zadowala...
Odczułam dziś (wydaje mi się że już jakiś czas temu też..) kłujący ból w prawej piersi. Nagły, silny. Ostatnio USG miałam prawie dwa lata temu..
Nie jestem przed okresem. Nie mam dużych piersi.
Biorę od ponad roku tabletki anty. ale nigdy nie powodowały bólu w piersiach. Co mam o tym myśleć.. co robić..? iść na usg?
Możecie napisać coś od siebie..?
jeżeli jest to sytuacja jednorazowa to po co panikować? jak sie powtórzy wtedy mozna coś z tym zrobić,mi z nerw czasem tez coś bolało w piersiach i zyje
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 23:49   #32
asiap30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Cytat:
Napisane przez beatap_1986 Pokaż wiadomość
Szczerze...to ja też miałam taki ból rwący w lewej piersi. Przed braniem tabletek miałam robione usg (było ok), później po roku łykania następne i okazało się, że to guz łagodny- włókniak. Do tej pory mój gin nie wie, czy guz jest spowodowany antykoncepcją na 100%, ale ja darowałam sobie hormony Więc nie chcę straszyć, ale badajcie się dziewczyny
Ja też miałam takie bóle...promieniowały mi na bark i całą rękę! Potem była operacja wycięcia włókniaka ( bo to wykryto) i miałam spokój przez może 4-6 miesięcy a potem znowu się zaczęło.Wykryto kolejnego włókniaka z tej samej piersi. Minęło półtora roku od pierwszej operacji ,ale obecnie bół nasilił się do tego stopnia, że utrudnia mi życie. Chyba będę musiała przejść kolejny zabieg ale podobno to walka z wiatrakami bo włókniaki lubią nawracać ;( Tylko dlaczego tak bolą??? Nie da się jakoś tego złagodzić? Biorę kwasy omega3 i wiesiołek ...kiedyś Mastodynon ale to nic nie dało i nic nie daje .
asiap30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 13:42   #33
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Ja mam to samo... U mnie to wyglada tak... Zawsze po okresie jakis tydzien, zaczynaja bolec mnie piersi obie, tylko z biegiem dni lewa piers boli mnie masakrycznie ( porownam to do zastoju pokarmu- , do tego dochodza ''zbite'' gruczoły'')
Pojawia sie kłucie po stronie od pachy lub w innej czesci , ale tylko lewej piersi ( prawa boli i tez czuje te gruczoły, ale to nie az tak bardzo) .. Czasmi mam tak, ze jak poloze sie na lewym boku to łapie mnie takjakby skurcz , nie moge oddetchnac głeboko( bo kłuje) i sece szybciej mi bije..

I teraz nie wiem czy to jest zwiazane z Zespolem napiecia przedmiesiaczkowego+ palenie (duzo) papierosów+ jestem dosc znierwicowana osoba....

Czy Wy takie kłucia macie niezaleznie od tego, ze jestescie przed okresem i bola Was piersi ???
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)

Edytowane przez enii
Czas edycji: 2010-11-05 o 13:43
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 21:04   #34
Anseis
Raczkowanie
 
Avatar Anseis
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
GG do Anseis
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Witam Was

Piszę, ponieważ mam podobne, ale nie takie same jak większość z Was objawy. Odczuwam od 2 dni kłucie w prawej piersi, na jej skraju, blisko mostka. Jakby miała tam szpilkę. Nawet, gdy nie kłuje jestem wstanie wyczuć to miejsce bo trochę boli przy ucisku. Reszta piersi przy ucisku nie boli. Któraś z Was pisała, że nie ma co się bać bo rak nie boli. Moja mama, jak się później okazało, od jakiś 8 lat nosiła to cholerstwo w sobie. Rok temu zaczęła odczuwać podobny ból. Okazało się ma dwa złośliwe guziki, piersi nie można bylo uratować, ale cieszymy się, że ona czuje się już dobrze. Tak więc trochę się tym przejmuję i wybieram się do lekarza. Wam radze to samo. To, że koleżance z forum badania nic nie wykazały nie znaczy, że można ich zaniechać. Nie chce żadnej z Was straszyć, a jedynie zachęcić do badania. Czy może któraś z Was miała podobne objawy do moich?
Anseis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 04:00   #35
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Ja mam to samo... U mnie to wyglada tak... Zawsze po okresie jakis tydzien, zaczynaja bolec mnie piersi obie, tylko z biegiem dni lewa piers boli mnie masakrycznie ( porownam to do zastoju pokarmu- , do tego dochodza ''zbite'' gruczoły'')
Pojawia sie kłucie po stronie od pachy lub w innej czesci , ale tylko lewej piersi ( prawa boli i tez czuje te gruczoły, ale to nie az tak bardzo) .. Czasmi mam tak, ze jak poloze sie na lewym boku to łapie mnie takjakby skurcz , nie moge oddetchnac głeboko( bo kłuje) i sece szybciej mi bije..

I teraz nie wiem czy to jest zwiazane z Zespolem napiecia przedmiesiaczkowego+ palenie (duzo) papierosów+ jestem dosc znierwicowana osoba....

Czy Wy takie kłucia macie niezaleznie od tego, ze jestescie przed okresem i bola Was piersi ???
Juz kiedys pisalam w tym watku, ja mam podobnie, w tym miesiacu mnie znowu kluje . Bodajze w kwietniu i wtedy badala mi piersi lekarka i wszystko ok, zadnych guzkow ani niczego podjerzanego . Napiecie przedmiesiaczkowe zwykle mam masakryczne i czasami zle czuje sie juz 2 tygodnie przed. Ja nie pale, ale za to prowadze bardzo nieregularny tryb zycia, dodatkowo w tym miesiacu proboje przejsc z trybu nocnego na dzienny, wiec nie wysypiam sie pozadnie, ostatnio tak przecietnie spie po 4h na dobe. W lewej kluje mnie bardziej, ale w prawa tez kluje-boli nie caly czas tylko tak z nienacka. Podejrzewam o to stres i zawirowania hormonalne, mam nadzieje ze po @ mi przejdzie...
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 05:54   #36
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Uca - mnie zawsze przechodzi jak dostaje okres, czasami 1-2 dni przed... Bylam w czwartek u gin. ale zapomnialam jej o tym powiedziec
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 22:31   #37
shea 87
Raczkowanie
 
Avatar shea 87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 157
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Też miałam kłujące nagłe bóle w lewej piersi jakieś 5 lat temu. USG nic nie wykazało. Raz miałam taki ból, że zrobiło mi się ciemno przed oczami i miałam straszne mdłości. Po tygodniu od tego wydarzenia zauważyłam wydzielinę na biustonoszu. Robiłam kolejne USG, byłam u 2 onkologów, robiłam badania krwi. Nic nie wykryli. Minęło i nie wróciło
shea 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 18:14   #38
pierzchala6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
szukałam informacji poprzez wyszukiwarkę lecz nic mnie nie zadowala...
Odczułam dziś (wydaje mi się że już jakiś czas temu też..) kłujący ból w prawej piersi. Nagły, silny. Ostatnio USG miałam prawie dwa lata temu..
Nie jestem przed okresem. Nie mam dużych piersi.
Biorę od ponad roku tabletki anty. ale nigdy nie powodowały bólu w piersiach. Co mam o tym myśleć.. co robić..? iść na usg?
Możecie napisać coś od siebie..?
Kłucie w piersiach może mieć różne przyczyny - ale sprawdzona i skuteczna pomoc to sposób mojej babci : najlepiej weź dwa duże liście z białej kapusty zbij je młotkiem do kotletów ( chodzi o to żeby puszczały sok ) obłóż nimi pierś i owiń dodatkowo folią ( może być reklamówka ) zabezpiecz obcisłą bluzeczką - żeby nie spadły liście kapusty . Sprawdź po 18 godzinach . Liście powinny być wysuszone a piersi zdrowe - powodzenia
pierzchala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:12   #39
pierzchala6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Cytat:
Napisane przez Anseis Pokaż wiadomość
Witam Was

Piszę, ponieważ mam podobne, ale nie takie same jak większość z Was objawy. Odczuwam od 2 dni kłucie w prawej piersi, na jej skraju, blisko mostka. Jakby miała tam szpilkę. Nawet, gdy nie kłuje jestem wstanie wyczuć to miejsce bo trochę boli przy ucisku. Reszta piersi przy ucisku nie boli. Któraś z Was pisała, że nie ma co się bać bo rak nie boli. Moja mama, jak się później okazało, od jakiś 8 lat nosiła to cholerstwo w sobie. Rok temu zaczęła odczuwać podobny ból. Okazało się ma dwa złośliwe guziki, piersi nie można bylo uratować, ale cieszymy się, że ona czuje się już dobrze. Tak więc trochę się tym przejmuję i wybieram się do lekarza. Wam radze to samo. To, że koleżance z forum badania nic nie wykazały nie znaczy, że można ich zaniechać. Nie chce żadnej z Was straszyć, a jedynie zachęcić do badania. Czy może któraś z Was miała podobne objawy do moich?
dla zainteresowanych Mam sposób na kłucia w piersiach z polecenia babci ; okłady z białej kapusty - polecam bo skutecznie pomagają - pisałam wcześniej o tej metodzie - Barbórka
pierzchala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 20:51   #40
hornyhenry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Cytat:
Napisane przez frezyjka85 Pokaż wiadomość
wznowię wątek....

czy te bóle też określiłybyście jakby taki dziwny kłujący wybuch?

ja tak odczuwam..... jakby jakoś zator się robił i nagle wybuchał... najczęściej jak są sytuację w krótych się spinam (podnoszenie czegoś cięższego) i przy nagłych obrotach ciała..... kurcze strasznie się martwię i dzisja idę na USG....
Witam,

Ja mam tak samo, zrobilem badania kardiologiczne, EKG, UKG, Echo, Próba atropinowa itd... do tego gastroskopie ( właśnie skończyłem terapie na helicobacter).. a dzisiaj myślałem, że umrę. Przeszywający nagły ból jakby mnie ktoś nożem przebił w piersiach, potem z mostku i w plecach. W tym momencie wydaje mi się, że upadnę bo nagle całkowicie tracę kontrolę nad sobą. Jakby ktoś wyciągnął wtyczkę z prądy powodując przy okazji zwarcie( subiektywne odczucie). Wiem, że mogę mieć to od kręgosłupa, ponieważ mam stwierdzone zwyrodnienie, ale bez ucisku na rdzeń kręgowy ( rezonans odcinka piersiowego). Pomimo tych wszystkich badań, masaży, ćwiczeń itd.. wciąż mnie to męczy i dopada w najmniej oczekiwanym momencie. Niczym się nie denerwuję ( świadomie) , więc nie wiem jak z tym walczyć jeśli to tylko stres..
hornyhenry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 22:27   #41
noicoz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: kłujący ból w piersi :(

A ja też mam straszne bóle rwące i kłujące w prawej piersi i ciągle zwlekam z pójściem do lekarza... W końcu się wybiorę,tylko zastanawiam się,czy to aby nie był ból związany bardziej z płucem,a już na pewno z tym,że noszę dość ciężką torebkę na prawym ramieniu i jest to zwyczajnie ból spowodowany właśnie tym. Jeśli zrobię usg i wszystko będzie ok to moją teoria potwierdzi się

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

acha,mnie jeszcze boli nawet ,jak dotykam piersi ,dlatego myślę,że to może być przez torebkę.Czasami ,jak ból mnie dopada o jest nie do zniesienia,ale masaż akurat wtedy nie pomaga bo tylko potęguje dolegliwość.
noicoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-31, 21:25   #42
Mariolena92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 41
Dot.: kłujący ból w piersi :(

dziewczyny, i co? Coś się dowiedziałyście? ja mam od kilku lat z przerwami i dalej nie wiem...
__________________

Mariolena92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 13:45   #43
Pugslove
Raczkowanie
 
Avatar Pugslove
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 274
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Cytat:
Napisane przez Mariolena92 Pokaż wiadomość
dziewczyny, i co? Coś się dowiedziałyście? ja mam od kilku lat z przerwami i dalej nie wiem...
Mogą być to po prostu problemy hormonalne. Ja miałam problemy nawracające po jednych tabletkach. Obecnie mam już plastry i nie odczuwam tego bólu. Robię też raz na rok USG.
Pugslove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 14:38   #44
Mariolena92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 41
Dot.: kłujący ból w piersi :(

Cytat:
Napisane przez Pugslove Pokaż wiadomość
Mogą być to po prostu problemy hormonalne. Ja miałam problemy nawracające po jednych tabletkach. Obecnie mam już plastry i nie odczuwam tego bólu. Robię też raz na rok USG.
nie stosuję antykoncepcji hormonalnej. Zauważyłam, że bóle nasilają mi się po alkoholu lub kawie, nie wiem czy to ma związek...jeszcze poobserwuje czy wraz z okresem minie no i pójdę znowu do lekarza dalej szukać
__________________

Mariolena92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-02 14:38:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.