jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-19, 12:38   #1
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea

jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(


wchodzę do sklepu.. i zonk...
nie wiem co kupić .. nie wiem co będzie do mnie pasowało...
każde zakupy kończą się wkurzeniem na wszystko i płaczem dlaczego tak a nie inaczej wyglądam
ja już się pogubiłam i nie wiem co zrobić żeby dobrze wyglądać...
staram się czytać co pasuje ale ja tego na sobie nie widzę... po prostu nie mam pojęcia co tak naprawdę pasuje do mnie...
zrobiłam zdjęcia swojego ciałka bez biustonosza w pidżamce...
jak widać mankament na mankamencie...
nie stać mnie na kupowanie bezcelowe.. więc proszę was ładnie o pomoc.. bo ja sama już nie wiem co i jak...
dodatkowo link do metamorfoz... wtedy można zobaczyć mój typ kolorystyczny i już co zrobiłam.. ale teraz kolej na ciuszki ..
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149589
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 1.gif (116,4 KB, 350 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (17,9 KB, 218 załadowań)
Rodzaj pliku: gif 3.gif (112,2 KB, 256 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 12:53   #2
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(

Widze, ze ktos tu przesadza.... masz idealna figure ? jestes prporcjonalna ? kurde nie wiem skad te kompleksy ....waze 90 kg, nosze 46-48 i jakos cos zawsze dobieram na siebie OCZYWISCIE tez narzekam na caly swiat, ale sadze ze Ty wygladdasz dobrze, Moze masz troszku male piersi, ale to tylko plus, mozesz nosic fajne bluzeczki , ktorych ja niestety przy moim biuscie nigdy nie zaloze pozdrawiam, lebek do gory, ejstes luxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 13:51   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(

to tak:

1) Nie przesadzaj - nie jesteś mankamentem na mankamencie fakt owszem modelką nie jesteś ale ile z nas jest ? Pierwsze sprawa to odpowiednie podejście i chęć do próbwania zawsze czegoś nowego - nie tylko na Tobie nie wszystko leży idealnie.. czasem cos wygląda mega źle ale to tylko krok ku znalezieniu tego co będzie wyglądać mega dobrze Głowa do góry i wiecej optymizmu na zakupach.

2. Góra stroju : ja radzę
- masz tutaj wątek o stanikach - jeszcze jeszcze nie czytałaś i sobie nie dobrałaś odpowiedniego to wchodz i słuchaj rad dziewczyn a Twój biust na pewno stanie sie Twoim mega plusem
- bluzeczki - ja radze jakies z ladnym delikatnym dekoldem w serek, z marszczenim na biuscie, z guziczkami przy dekoldzie, w jakies spore wzorki w okolicy biustu - to wszystko go ladnie wyeksoponuje
- cd bluzeczek - dluzsze fasony, do polowy pupy, z wyraznie zaznaczona talia, sweterki przewiazywane w talii, bluzeczki odcianane pod biustem ale o fasonie blisko ciala ( bron boze szerokich na brzuszku bo wyjdzie ciazowa ;p )
2. Dół
- spodnie - bezpieczny fason z prosta nogawką - pasuje każdemu i na każde nogi mogą też być delikatnie zwężane rurki ale nie takie mega wąskie na dole ( na ok. 18cm na dole nogawki powinny byc ok ale pamietaj, ze strzelam na slepo ;P ), delikatnie poszerzone spodenki też powinny byc ok - po prostu nie wybieraj żadnych skrajnych fasonów typu mega rurki albo mega dzwony ;P Do tego zwracaj uwagę na układ kieszeni na pupie, nie mogą być ani malutkie ani wielgaśne bo to zabudzy proporcje sylwetki, żadnych skosnie przysyztych kieszenie też nie wybieraj, odpusć sobie kieszenie na ekspresy na pupie - to jesli chodzi o jeansy
- uwazam, ze ladnie by ci bylo w dlugich eleganckich spodniach na kant ale tez o prostej nogawce, wystrzegaj sie mankietow na dole nogawki bo poszerzaja i skracaja nogi, material to najlepiej pionowe prazki - wydluza i wyszczupla nogi
- Spodenki typu capri albo bermudy o linii blisko nogi w ciemnych kolorach - na pewno bedziesz w takich miala bardzo zgrabne uda
3. Spódniece - także proste fasony, ołówki raczej nie ale zwykłe spodnice, długość do kolan lub przed kolano najlepiej w zestawie ze wspomnianym wcześniej sweterkiem wiązanym w talii.
4. Buty
Rada tak - nic płaskiego Począwszy od malutkich kaczuszek a skończywszy na delikatnych szpileczkach takich ok 5cm Doda to Twoim nogom lekkości i łądnie je wyciągnie.
5. Dodatki
-długie koraliki na szyje, najlepiej związane na supłek na wysokości biustu
- torebki - nie wybeiraj worków, nie beda dobrze wygladac u twojego boku - delikatne kobiece torebki, niezbyt szerokie najlepiej o sredniej wielkosci
kolczyki - jakies fajne dlugie koralikowe
no ogolnie tutaj masz najwieksze pole do popisu ja tylko luzno proponuje w tej kategorii.


Kolory w jakich cie widze :
1. Zrób sobie refelksy na tych ciemnych włoskach, łądnie Ci w nich ale na pewno jakieś delikatne rozświetlające buzie cieniutkie pasemka się przydadza - cos w odcieniach blondu lub karmelu
2. Kolory to - bialy, brazowy, karmelowy, szary, zgnila zielen, kawa z mlekiem, mozna sprobowac ciemnej sliwki plus troche szalenstwa w dodatkach - ostrzejsze odcienie fioletu, moze rozu, zoltego zeby nadac wszystkiem weselszy wyglad.


Btw. Pamiętaj ekspertem nie jestem, to moja wizja ale na pewno powinnas chodzic duzo po skelpach i wszystkiego probowac wtedy najlatwiej zoabczyc co ci naprawde pasuej a co nie
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 14:33   #4
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(

hmmm... no dziękuje za opinie i propozycje...
ale..
wszystkie bluzki kopertowe wiązane postarzają mnie okrutnie... pamiętam że kupiłam bluzkę kopertowa nałożyłam ją a mój facet później poprosił żebym tego nie zakładała bo wyglądałam okropnie.. szanuje jego słowa... dobrze że szczerze to powiedział
wszystko co mi się zwęża od tyłka w duł też nie pasuje... a teraz trudno znaleźć dobrze skrojone spodnie zwłaszcza na moją dupcie;p
no nie mówiąc że wszystkie są za długie muszę nawet do obcasów je skracać:/

kolory które przedstawiłaś zwłaszcza beże i brązy do mnie nie pasują zawsze się źle przy nich czułam i znikałam .. robiłam się jak blada poszarzała ściana...

nie nienawidzę aż tak bardzo siebie... i swojego ciała.. ale boli mnie że nie wiem jak i co kupować...
po prostu się nie widzę
mam multum czarnych ciuchów .. ale mnie się to znudziło.. czuje się nudna ot co...
nie stać mnie na łażenie po sklepach i kupowanie sporej ilości ciuchów... potrzeba mi konkretnych rozwiązań które będą mogły się zestawiać z innymi...
chce wyglądać elegancko ale i swobodnie...
poza tym ostatnio chciałam wywalić z szafy wszystko co za małe i nie pasuje kompletnie ...no i szczerze?? to musiałabym cała szafę opróżnić... nic nie jest dobre..

czekam dalej na opinie.. wszystko i tak biorę sobie do serca i będę przymierzać w sklepach co mi radzicie..

lubię konkrety i chciałabym jakieś przykłady bo wizualnie zapamiętuje .. muszę zobaczyć ciuszki.... przykłady.. bardzo ładnie proszę
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 15:20   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
hmmm... no dziękuje za opinie i propozycje...
ale..
wszystkie bluzki kopertowe wiązane postarzają mnie okrutnie... pamiętam że kupiłam bluzkę kopertowa nałożyłam ją a mój facet później poprosił żebym tego nie zakładała bo wyglądałam okropnie.. szanuje jego słowa... dobrze że szczerze to powiedział
wszystko co mi się zwęża od tyłka w duł też nie pasuje... a teraz trudno znaleźć dobrze skrojone spodnie zwłaszcza na moją dupcie;p
no nie mówiąc że wszystkie są za długie muszę nawet do obcasów je skracać:/

kolory które przedstawiłaś zwłaszcza beże i brązy do mnie nie pasują zawsze się źle przy nich czułam i znikałam .. robiłam się jak blada poszarzała ściana...

nie nienawidzę aż tak bardzo siebie... i swojego ciała.. ale boli mnie że nie wiem jak i co kupować...
po prostu się nie widzę
mam multum czarnych ciuchów .. ale mnie się to znudziło.. czuje się nudna ot co...
nie stać mnie na łażenie po sklepach i kupowanie sporej ilości ciuchów... potrzeba mi konkretnych rozwiązań które będą mogły się zestawiać z innymi...
chce wyglądać elegancko ale i swobodnie...
poza tym ostatnio chciałam wywalić z szafy wszystko co za małe i nie pasuje kompletnie ...no i szczerze?? to musiałabym cała szafę opróżnić... nic nie jest dobre..

czekam dalej na opinie.. wszystko i tak biorę sobie do serca i będę przymierzać w sklepach co mi radzicie..

lubię konkrety i chciałabym jakieś przykłady bo wizualnie zapamiętuje .. muszę zobaczyć ciuszki.... przykłady.. bardzo ładnie proszę

to tak : ja Ci nie każe kupować wszystkiego co przymierzasz - przymierzanie jest akurat darmowe - co ci szkodzi poświęcić dzień na pochodzenie i poprzymierzanie różnych strojów - nic porzecież kupić od razu nie musisz - masz to zrobić tylko po to, żeby znaleźć te idealne

skoro cała Twoja szafa jest do niczego to naprawde - wywal to wszystko lub ew. to co jest w dobrym stanie wystaw na allegro jako zestaw, może się komuś przyda a Tobie wpadnie jakaś kasa na nowe ciuszki. Ja osttanio znalazłam swój styl i zostało mi w szafie naprawde niewiele ciuchów z poprzedniego okresu.. kilka koszulek, spodnie, biala bluzka i sukienki studniowkowe...

a skoro przemawiają do Ciebie obrazki to postaram się wkleić kilka linków do allegro :
sweterki :
http://www.allegro.pl/item436685098_...modniejsz.html ( sweterek wiązany w talii - i nie wmawiaj mi proszę, że on postrza bo tak nie jest )
http://www.allegro.pl/item434125303_...ek_gratis.html { dłuższy sweterek - pani na fotkach ma mały biust ale dobrze wygląda, warto by dodać szeroki pasek w talii)
http://www.allegro.pl/item434704835_...mega_cudo.html ( 2w1 - sweterek plus koszula)

bluzki :
http://www.allegro.pl/item434409082_...grochy_38.html ( ciekawa koszulowa)
http://www.allegro.pl/item434731755_...kietami_m.html ( ciekawe jakby leżał ale powinien zrobić naprawdę dobrze na talie i biust)


spódnice :
http://www.allegro.pl/item441658769_...czka_r_42.html ( prosta, elegancka, bezieczny fason)


spodnie :
http://www.allegro.pl/item432921506_..._roz_34_3.html ( bardzo dobry fason nogawki - ale kieszenie do kitu)
http://www.allegro.pl/item432975541_...i_w28_l33.html ( proste klasyczne na pewno by pasowały- kolor i przecierania tylko nie bardzo)
http://www.allegro.pl/item437470924_...ozmiar_38.html ( eleganckie)

takie tam inne :
http://www.allegro.pl/item436322967_..._hit_2008.html ( ciekawy golfik, dobrze zrobi na biust)
http://www.allegro.pl/item435960605_...0_42_a263.html (wygodna bluza ale wciąż urocza)
http://www.allegro.pl/item434848439_...skora_nat.html ( prost, niskie, czarne buciki)
http://www.allegro.pl/item432872158_...s_8_cm_36.html ( na wygodnym obcasie)


no i chodzi mi o fasony bo wiem, że część ciuszków nie bardzo atrakcyjna - patrz na w większości właśnie na fason.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 21:08   #6
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(

no i to się rozumie.. teraz widzę o co ci chodzi

głębokie dekolty nieciekawie na mnie wyglądają no ale może to kwestia bluzek jakie miałam...
jak kto ma jakieś jeszcze propozycje to mile na pewno widziane
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 16:19   #7
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(

czy mógłby jeszcze ktoś mi doradzić?
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 16:47   #8
lipschitz
Raczkowanie
 
Avatar lipschitz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 368
GG do lipschitz
Dot.: jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(

Nie jestem ekspertem w dziedzinie 'doradzania na odległość', ale jedno wiem - dobry stanik potrafi zdziałać cuda! Jeśli teraz Twoim zdaniem (lub zdaniem innych) źle wyglądasz w jakimś fasonie to może się to zmienić., kiedy dobierzesz odpowiedni biustonosz.
Popieram zdanie poprzedniczki - nie ma co płakać, denerwować się, rwać włosów z głowy. Trzeba przymierzać i porównywać w czym się dobrze wygląda. Nie można iść na zakupy z założeniem 'muszę kupić to, to i to', bo jeśli nic nie wpadnie w oko to pozostanie tylko złość na siebie.
Masz ładną figurę i śliczną twarz - zamiast się denerwować, że tu coś wystaje, tam cos wystaje wydobądź z siebie to, co najlepsze. Jeśli Twoja szafa jest pełna przyciasnych ubrań to lepiej je sprzedać - trochę nazbiera się na nową garderobę. Takie przymaławe ubrania wyglądają strasznie Nie patrz na rozmiar, kupuj to co dobrze leży. Hm, może pooglądaj, jeśli masz okazje programy dotyczące ubierania - Trinny i Suzanne, 10 lat mniej lub Jak dobrze wyglądać nago? Chyba nawet można je ściągnąć, więc to nie jest problem. A, i nie bój się kolorów! Wesołe kolory odmładzają i 'rozjaśniają'.

http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...ypes--you.html
lipschitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 17:27   #9
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(

biustonosz to nie problem;p

problemem są ubrania... zwłaszcza ich fasony....

co do Trinny i Susannah to już wywnioskowałam że jestem cegłą.. ale baaaardzo mało jest w internecie o tym typie figury. praktycznie to garstka... nawet tu na wizażu jest maluśko o tym...
a mój wzrok potrzebuje przykładów :P

będę upierdliwa bo chce dobrze wyglądać.... ^_^

proszę o więcej rad słonka
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 14:18   #10
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: jak sie ubierać? co pasuje... pomocy.. :(

@_@'
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.