recesja - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-28, 22:11   #31
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: recesja

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
albo taniec na rurze i przyciągniemy panów
Dżagoda.. ponoć jesteś już duża!
kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 22:29   #32
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

jestem. i probuje sie powstrzymac a propos poprzedniego posta....
i ... jednak cos we mnie wzbiera.....
...walcze z tym...

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie wiem co mam Wam powiedzieć, aż mnie mdli od czytania tego. Piszecie, jakby bez tipsów nie dało się żyć, i koniecznie to muszą byc Wasze tipsy, zbawiacie nimi świat. A każda klientka, która do Was nie przyszła nie ma gustu i w ogóle straszne. Troche skromności, na prawde To nie jest aż tak skomplikowane, to nie jest wiedza tajemna i tytułu inżyniera nie wymaga. Nie każda koleżanka robi źle, nie każdy sam sobie robi źle.

A poza tym ludzie krzywo patrzą na żele i tipsy, dodajcie to do swoich 'czynników recesji'.
ja tam glownie robie akryl nie na tipsie... sama sobie robie dobrze wiec nie narzekam na swoja stylistke. narzekam na to ze trudna zima za nami i niepewna przyszlosc przed nami. a pomiedzy nami... jakies niepotrzebne uszczypliwosci.

a wlasciwie to o co ci chodzi candycotton..?
nie zrozumialam chyba
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 23:00   #33
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: recesja

Chodzi mi o oskrażenia o brak gustu, zakładanie od razu, że jeśli nie Wy im zrobicie paznokcie to na pewno będzie źle. A tekst, ze klientka która dba o paznokcie nie zje, a do Was przyjdzie po prostu powala na kolana.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 00:22   #34
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

to następnym razem zacytuj post lub fragment, co do którego zgłaszasz pretensje bo ktoś zupełnie niewinny mógł by sie poczuć z lekka niesłusznie posądzony.
Bardzo szanuję babki które przychodzą do mnie na paznokcie. są głównym sponsorem moich śniadań, obiadów i kolacji. A jeśli jakaś forumowiczka cię uraziła to zwróć sie do niej bezpośrednio
Paznokcie są w/g mnie dobrem luksusowym. Nie wszystkich na nie stać a i nie wszyscy muszą je nosić. Jeśli ktoś nie potrzebuje to kupi sobie coś innego. Świata nimi nie zbawiam, tylko sie z tego utrzymuję, więc nie wrzucaj mnie do jednego worka z innymi koleżankami co to uważają odmiennie.
... jeśli mogę prosić.....
i jeszcze jedna kwestia:
niektórym sie podobają paznokcie które wykonuję ale niestety nie są w stanie powtórzyć tego efektu sami w domu i być może dlatego przychodzą do mnie.... sama nie wiem....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P060309_21.22[01].jpg (73,2 KB, 81 załadowań)
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:25   #35
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: recesja

Dziewczyny nie chce was martwic,ale wiekszosc moich znajomych,ktorzy prowadza wlasnie firmy (rozne branze) mowia, ze nie pamietaja, aby bylo tak ciezko.. o ile bez jedzenia nie mozna zyc to bez paznokci i niektorych zabiegow owszem.. albo mozna na nie pozwolic sobie raz na jakisz czas. Obawim sie sie, ze szybko sie nie polepszy bo zycie poszlo w gore - jedzenie, oplaty itd, a wyplaty raczej stoja w miejscu. Ja mam o tyle fajna sytuacje, ze moja dzalanosc zostala dopisana do firmy moich rodzicow (dokladam sie do zusu), za czynsz nie place bo gabinet mam w domku, dokladam sie tylko do rchunkow, zabiegi od paznokci po pedicure mam w cenach bardzo konkurencyjnych ai tak zauwazylam , ze kilka klientek zrezygnowalo, bo ich po prostu na to nie stac. Ratunkiem jest wiosna i chec zadbania o swoje cialo przez nasze klientki
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:40   #36
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: recesja

Szczęściara jesteś
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 13:02   #37
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: recesja

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Szczęściara jesteś
no jedynaczka w czepku rodzona
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 13:13   #38
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: recesja

Jagoda pisalas o kulfonach. No nie wazne, juz nie klocmy sie.

Z tego co ja widze to rowniez chodzenie do salonu jest juz przezytkiem, teraz to stylistka ma przyjsc do klientki do domu na zawolanie. Moje kolezanki chodza z takimi torbami podroznymi wypelnionymi sprzetem, a grafiki maja wypelnione po brzegi.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 13:21   #39
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: recesja

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
J
Z tego co ja widze to rowniez chodzenie do salonu jest juz przezytkiem, teraz to stylistka ma przyjsc do klientki do domu na zawolanie.
własnie... ale jesli klientki życza sobie taka usługę to powinny płacic większą cene... nas benzyna też kosztuje.
Kiedyś tez dojezdżałam....autobusami ...dopóki mnie nie napadli, nie straciłam kuferka, torebki i telefonu...

...już wolę klepać biedę i miec 2 klientki w tygodniu, niz znowu cos takiego przeżywac...
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 13:26   #40
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: recesja

Dojeżdżanie do klientki nie jest żadną nowościa, a raczej tym, z czego wiele z nas zrezygnowało na rzecz posiadania własnych salonów.
Powody? Coz....
1. Jezdżenie, w lecie, w upałach, czy w zimie przy -15 przyjemnością za specjalną nie jest.
2. Czas, w którzym stylistka przemieszcza się z miejsca na miejsce mozna poświęcić na kolejne zabiegi. Osoby dojeżdżające do klientek nie zrobią tylu zabiegów co w salonie, bo pewnien czas należy zarezerwować na dojazdy.
3. Dbałośc o zdrowie- w wielu domach zabieg nie jest przeporwadzany w idealnych warunkach, a powiedziałabym wrecz, że w wielu- w bardzo kiepskich- niskie stoliki, ławy, przy których siedzi się na rogu, deski do prasowania- to są nie rzadko zapewniane miejsca do pracy dla stylistek
4. Względy higieny- w salonach nie moga być zadne zwierzęta, w domu- ukochany piesek plącze się pod nogami, kotek leży na kolanach, a świnka morska domaga się uwagi....

Dlatego, jak sadze, ze względu na dbałość klienta (higiena! wspomniane zwierzaki, oraz... czystośc w niektórych domach), zdrowie stylistki (kręgosłup mamy jeden, a siedzenie przy nie wygodnych i nieergonomicznych stołach, odbija się na nim i nie tylko), czas, oraz kilka innych wzgledów, których tutaj nie wymieniłam doświadzcone stylistki wola przeprowadzać zabiegi w salonach. Co nie znaczy, że wszystkie, bojest grono osób, który taki tryb pracy odpowiada. Ja, z niego zrezygnowałam wiele lat tamu i do dziś- nie żałuje

I jak sądze, fakt,że od lat są dziewczyny, które decydują się na dojazd do klienta, nie powoduje recesji.

__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 13:39   #41
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

dokładnie lauracrow!
można sprzedawać skarpetki w sklepie a można i obnośnym handlem sie trudnić. jeden woli tak inny tak... nie zapłacisz czynszu za lokal to zapłacisz za benzynę... ponadto piłowanko przy stoliku do kawy ..... Nie! To z pewnością nie jest moja ulubiona pozycja!
Kiedyś jedna dama zażyczyła sobie abym zrobiła jej w domku pazurki, pedix i hennę... akurat przyszli do niej niespodziewani znajomi. czułam sie jak służąca. Jasne! nie jestem doktorem filozofi - tylko pazury ludziom skrobię... ale to było ostatnie moje wyjście z domu w celach zarobkowych.
Trza mieć lokal, wszystko pod ręką, wygodne krzesełko... stoliczek na optymalnej wysokości.... i takie tam....
a ja, gdy mi się zdarzy iść do salonu, to idę odpocząć. wyłączam telefon i mam wszystkich w nosie. Dziewczyny mi robią kawkę i mam swoje pół godzinki relaksu i oderwania od garów. jak każdy...?


ale wracając do tematu
sunviva
właśnie to miałam na myśli rozpoczynając wątek.
Robi się źle. i najbardziej jest to widoczne w mniejszych ośrodkach; w sklepach pustki. u nas kolejne dwa spożywcze się zamknęły w zeszłym miesiącu. nie jestem dobrej myśli....
.... wiosna nas uratuje ale doraźnie...
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 13:57   #42
La_lunia
Przyczajenie
 
Avatar La_lunia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: recesja


Edytowane przez La_lunia
Czas edycji: 2011-03-15 o 15:50
La_lunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:11   #43
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

powody rezygnacji już omawiałyśmy. trzymajmy się tematu.
( a gdzie ten salon, że uzupełnienie kosztuje 2 paczki? ja chcę tam pracować!!!)
Albi, jak zwykle się z Tobą zgadzam. zawsze były manicurzystki i fryzjerki-koleżanki które strzygły w domu...

Edytowane przez jagódeczka
Czas edycji: 2011-03-01 o 14:15
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:47   #44
La_lunia
Przyczajenie
 
Avatar La_lunia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: recesja


Edytowane przez La_lunia
Czas edycji: 2011-03-15 o 15:50
La_lunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:52   #45
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: recesja

No tak, robienie uzupełnia raz w tygodniu, może kosztować 2 stówy....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2011-03-01 o 14:56
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:09   #46
La_lunia
Przyczajenie
 
Avatar La_lunia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: recesja


Edytowane przez La_lunia
Czas edycji: 2011-03-15 o 15:50
La_lunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 15:47   #47
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: recesja

Lalunia, to nie tak, że traktujemy dziewczyny, które robią pazonokcie sobie bezkursu jako konkurencje.
Sobie mozna robić co sie chce!
Z reszta, osoby robiące bez kursu dla wiekszości profesjonalistek, to zadna konkurencja, bo jakośc usługi nie ta sama, a klientki przywyczajone do pewnej jakosci usług, nawet jezeli jednorazowo skusza sie na taki zabieg, szybko wracaja do znajomego salonu po ratunek
Jednakże, chyba sama przyznasz, że czesto spotkałas się zopiia, ze "Tipsy zniszczyły mi paznokcie", albo, ze przedłuzone paznokcie to "łopaty" prawda?
Jak sądzisz skąd takie opinie się wzięła, skoro profesjonalnie zrobione przedłzenie paznokci ich nie nieszczy? A przedłuzone moga być tak subtelne, że napierwszy rzut oka wyglądaja jak naturalne?
Ano stad własnie, że ten sam zabieg zrobiony źle niszczy paznokcie, a źle przedłuzone wygladaja nie mniej ni więcej jak łopaty

Kurs. Piszesz, że:
Cytat:
Nie chce nikogo urazić, ale kurs bez talentu i doświadczenia jest NICZYM i nie ma się nim co zasłaniać. to,że sie wydało np 800 zł i odsiedziało na kursie nie znaczy, że jest siee dobrą w tym co się robi.
A skąd czerpiesz te wiedze, skoro na kursie nie byłas?
Dobry kurs to przede wszystkim PRAKTYKA. Ćwiczenia w nieskończonośc pod okiem instruktora, poprawki bez przerwy i dalej ćwiczenia. Nikt nie "odsiaduje kursu", to nie szkoła, gdzie w 30 osobowej klasie mozna przysnąc na ławce, a nauczyciel tego nie zauwazy
Poza tym- a dobrych kursach, po zakończonej nauce jest egzamin, do którego trzeba sie przygotowac. Kto nie zrobi paznokci na okreslonym poziomie... coż, musi przyjśc na egzamin poprawkowy. A do tego (przynajmniej w SPN) jest także egzamin teoretyczny sprawdzający wiedze teoretyczną przyswojoną w trakcie kursu.

Zatem- po dobrym kursie robi się prawidłowe dobre paznokcie, których nie trzeba co i rusz poprawiac/naprawiać.

I oczywiście nie twierdze że sa tylko dobre kursy, bo sa rózne, tak jak w kazdej dziedzinie życia. I sa także dobre i złe stylistki.

A co doklientek. Coz... wszystkie moje klientki, które odeszły, nie odeszły dlatego, że coś nie tak było z usługami przez mnie wykonywanymi, czy z atmosfera w salonie ( z reszta część z nich nadal przychodzi do salonu w celach towarzyskich ). Problem był natury finansowej. Miałysmy w salonie klientki, które przychodziła do nas latami i od jakiegoś czasu coraz więcej z nic mówiło nam wprost "Zabrali mi premie, obnizyli podstawe, a ja mam 2 kredyty,musze z czegoś zrezygnować, a paznokcie nie sa mi do zycia potrzebne, w przeciwieństwie do jedzenia i spłaty kredytów. Wróce, jak tylko w mojej firmie sytuacja sie poprawi".
Coz, w zyciu są pewne priorytetyi wcale się tym paniom nie dziwię. A że nie poszły do tańszej kokurencji wiem, bo jak pisałam wiele z nich odwiedza nasz salon towarzysko, a co jakiś czas przychodza na manicure, z jakiejś okazji
Nie zadowolone klientki? Pewnie w mojej wieloletniej karierze się trafiły... Jeszcze się taki nie urodziłco bykazdemu dogodził Jednakże, u nas w salonie stawiamy na długofalową wspólprace i moje klienyki, gdyby miały uwagi- nie wątpie powiedzialby mi o tym.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2011-03-01 o 16:15
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 16:47   #48
La_lunia
Przyczajenie
 
Avatar La_lunia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: recesja


Edytowane przez La_lunia
Czas edycji: 2011-03-15 o 15:51
La_lunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 16:52   #49
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: recesja

Zapewniam Cię, ze na dwudniowym, dobrze przeprowadzonym, indywidualnym kursie można się baaaaardzo duzo nauczyć.
Sama takie kursy prowadzę i widze co potrafią moje kursantki po ukończonym kursie, gdyż z wieloma z nich (niestety, nie ze wszystkimi, ale cięzko, żeby przyjeżdżały do mnie z Norwegii, Włoch, czy Niemiec) mam stały kontakt osobisty, a z resztą- mailowy
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 16:56   #50
La_lunia
Przyczajenie
 
Avatar La_lunia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: recesja


Edytowane przez La_lunia
Czas edycji: 2011-03-15 o 15:51
La_lunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 17:20   #51
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: recesja

Stylistka ktora ma klientow zwykle potrafi tez bajerowac i nawet bez kursu udaje taka co skonczyla Harvard chyba klientki nie ogladaja Waszych dyplomow na wstepie? Umie sie albo nie umie i to widac, jak sie do tego doszla to juz sprawa indywidulana.

A to prawda ze czesto brak zyczliwosci, ale w ogole forum paznokciowe lezy. Wchodze tu zeby znalezc przyklady ladnych stylizacji ale nie pamietam kiedy ktos cos ostatnio wrzucil sensowengo, jak juz to od swieta.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 20:43   #52
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

możecie przestać?
candy... stylizacje można oglądać w galerii!


Cytat:
Napisane przez La_lunia Pokaż wiadomość
Jak Ciebie czytam to nasuwa mi się myśl, że Twoje klientki zrezygnowały z Twoich usług z powodów personalnych...
Ta uwaga jest kompletnie nie na miejscu.

Cytat:
Napisane przez La_lunia Pokaż wiadomość
A co do "2 paczek" jak sie wyraziłaś, to z napisanego przeze mnie tekstu jasno wynika, że 200 złotych musiałabym wydać, gdybym chciała uzupełniac żel co tydzień.
o uzupełnieniu przepraszam nie doczytałam. a tak to jasne, że tak.





Cytat:
Napisane przez La_lunia Pokaż wiadomość
No tak, ale są Stylistki i stylistki, Kursy i kursy I nie można wszystkiego wkładac do jednego worka
więc nie wkładaj

Edytowane przez jagódeczka
Czas edycji: 2011-03-01 o 20:44
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:09   #53
La_lunia
Przyczajenie
 
Avatar La_lunia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 19
Dot.: recesja


Edytowane przez La_lunia
Czas edycji: 2011-03-15 o 15:52
La_lunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:24   #54
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: recesja

Dziewczyny tzn Candy i Lalunia chyba przesadzacie z tym brakiem życzliwości na forum dla dziewczyn bez kursu, ja co prawda skończyłam kurs ale taki że lepiej żebym go w ogóle nie miała (i to nie ze względu na wyrzuconą kasę w błoto), więc tak naprawdę też jestem samoukiem i od kiedy jestem tu na forum nigdy tego nie ukrywałam i nigdy nikt nie zjechał mnie że próbuję własnych sił bez podstawowej wiedzy, mało tego założyłam własną galerię na wizażu i dostałam wiele cennych wskazówek i konstruktywnej krytyki, a wydaje mi się że wszystko dzięki temu że nie udawałam od początku że jestem alfą i omegą i że bez kursu można dobrze przedłużać paznokcie bo przecież wiedza jak przykleić tipsy jest ogólnie dostępna, ok paznokcie może zrobić absolutnie każdy, ale efekty końcowe nie będą powalały osób które faktycznie znają się na rzeczy i z tym po prostu trzeba się pogodzić. Pomimo że jeszcze sama nie mam kursu na który niestety nie wiem kiedy się wybiorę, doskonale rozumiem osoby które profesjonalnie zajmują się stylizacją, że irytują się kiedy ich klientki idą do tzw pseudostylistek tylko dlatego że jest dwie dyszki taniej, ok ich wybór ale niech nie będzie później oburzenia że ktoś napisze że nie mają gustu, czy poczucia estetyki.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:26   #55
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: recesja

nie dyskutuje w takim tonie

Edytowane przez jagódeczka
Czas edycji: 2011-03-01 o 21:38
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 22:25   #56
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: recesja

Cytat:
Napisane przez La_lunia Pokaż wiadomość
Ja jak już pisałam: chyle czoła przed sztuką, którą tworzą niektóre z Was. Ale należy odróżnić artystki od stylistek (po kursie za 600 zł w 2 dni)które odwalają fuszerkę.Pewnie ja nie mam takiego talentu a przede wszystkim nawet nie staram sie go odkryć, zawodowo zajmuję się zupełnie czymś innym i nie mam zbyt wiele czasu na taką pasję, przy której trzeba przecież duuuużo praktyki.

Ale chodziło mi o to, że brak na tym forum życzliwości dla dziewczyn bez kursu, dla ktorych zdobienie paznokci może stanowić wielka pasję i czasami prosciej byłoby odpowiedzieć na -proste nawet-pytanie niż zaraz krytykować. Czasami może sie okazać, że ta nidoświadczona pytająca ma wielki TALENT a krytykująca nie dorasta jej do pięt.

Jak czytam w necie ogłoszenie o 2 dniowym kursie za 600...z np, 20 pozycjami, których na nim uczą...Ile można w jeden dzień przyswoić informacji i zdobyc zdolności praktycznych...
Ja jestem stylistka a nie artystka-wiem o tym i sie do tego przyznaje.. nie umiem malowac arcydziel technika "one stroke" (chociaz na pazurkach kwiotka namaluje), nie potrafie pieknie rzezbic w akrylu, wiec tez staram sie tego nie robic, ale moje klientki o tym wiedza.. moj kurs kosztowal 500 zl, przebyty na poczatku 2007 roku, trwal 3 dni, w grupie 10-osobowej - wiem jedno, nie polecam! to forum bardzo mi pomoglo i nadal pomaga, z niektorymi dziewczynami czasami sie sprzeczam, ale zazwyczaj dochodzimy do jakiegos porozumienia..
p.s. kursy styliacji pznokci itp.polegaja na przekazaniu teori w praktyce, to nie jest tak, ze siedzisz w lawce, ktos ci dyktuje a ty notujesz a pozniej wykuwasz na pamiec i ma byc to uznane za to, ze zdobylas odpowiednia wiedze, aby wykonywac ten zawod. Kurs polega na tym, ze siadasz z modelka, instruktorka obok ciebie i krok po kroku mowi ci, co sie z czym je..
p.s.2 widzialam fotke z twoja praca uwierz mi, ja sobie samej takich paznokci ni zrobilabym ajesli juz, to n pewno nie chcialabym z takimi pokazywac sie publicznie.
p.s.3 skoro w tym poscie piszesz, ze nie masz czasu na zajmowaie sie stylistyka paznokci i robisz tylko sobie, to dlaczego w innym piszesz, ze chcesz juz cwiczyc na swojej mamie?? Moze nie zmuszaj jej do tego, moze ona widzi jak wygladaja paznokcie wykonane przez ciebie . Moze nie krzywdz jej...
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 22:39   #57
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: recesja

Stormm- jest stado studentek, majacych juz o wiele wieksze doswiadczenie niz wiele stylistek pracujacych w salonach. Wiele nich swoja droga nieraz ma wlasne stanowiska w salonach, gdzie sa po szkole. I sa tansze o dwie dyszki i przychodza do domu i sa zawsze pod reka. I wcale nie sa pseudo stylistkami. Poniewaz sa tanie maja duzo klientek i zdobywaja dzieki temu doswiadczenie.

To, ze ktos nie jest Michalem Aniolem akrylu nie znaczy ze nie potrafi zrobic zelu. A nie oszukujmy sie, nie kazdy moze chodzic z ozdobami, wiekszosc po prostu chce miec dlugi mocny paznokiec, ktory sama sobie pomaluje. I tu filozofii nie trzeba. Wiele zawodow po prostu nie pozwala na ozdoby, wyglada ma byc schludny a paznokcie nie przeszkadzac w pracy.

Nie zgadzam sie na twierdzenie, ze klientka nie ma gustu czy jest taka owaka, bo poszla gdzie indziej.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 22:47   #58
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: recesja

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Poniewaz sa tanie maja duzo klientek i zdobywaja dzieki temu doswiadczenie.
nie zgodze sie z tym ani troche, Kazda szanujaca sie stylistka, czy studentka czy tez nie, ktora robi porzadne paznokcie, bo nie mowimy tu o pseudostylistkach kasuje w miare normalnie. BO cena 20 czy 30 zl to cena materialow. A jesli kasuje 20 zl to niestety przeklada sie to na jakosc i wtedy mowimy juz o seudo... Ale tak ogonie to nie ten watek, wiec romowa jest nie na temat
A jesli chodzi o La-lunie to braku zyczliwosci jescze nikt Ci nie okazal
__________________

Edytowane przez Sieciunia
Czas edycji: 2011-03-01 o 22:51
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 22:59   #59
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: recesja

20 zl to koszt materialow, ok, ale chyba od calosci a nie za jeden paznokiec, jak wiekszosc bierze. Jak sie znajdzie kogos za 10 zl od paznokcia to juz cud.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 23:35   #60
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: recesja

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
A nie oszukujmy sie, nie kazdy moze chodzic z ozdobami, wiekszosc po prostu chce miec dlugi mocny paznokiec, ktory sama sobie pomaluje. I tu filozofii nie trzeba. .
I to jest właśnie sedno dlaczego nie możesz nas zrozumieć, nam wcale nie chodzi o zdobienia, tylko o prawidłowo przedłużone, które będzie miało prawidłową budowę i estetyczny wygląd, a tu już trzeba filozofii;P


Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie zgadzam sie na twierdzenie, ze klientka nie ma gustu czy jest taka owaka, bo poszla gdzie indziej.
Nie chodzi o to że poszła gdzie indziej tylko dziewczyny pisały konkretnie o pseudo.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.