preparat z fal do loków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-01, 20:01   #1
diana_an
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 133

preparat z fal do loków


DZiewczyny poradźcie który z preparatów zrobi z fal loki czyli zwiększy ładnie skręt?????mam naturalne falowane loki i chciałam wzmocnic ich skręt a zarazem zachowac objętość włosów. prosze Was o opinie
diana_an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 09:49   #2
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: preparat z fal do loków

Dobre jest mleczko podkreslajace loki Matrixa, takie w zielonej tubie, dostaniesz w salonach fryzjerskich, najszybciej tam gdzie pracuja na kosmetykach Loreala. Kosztuje okolo 40 zl.
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 10:24   #3
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: preparat z fal do loków

a czy jesli chcemy utrzymac efekt trzeba tego Matrixa stosowac codziennie? Tzn efekt loków trzyma sie do nastepnego mycia czy tylko jeden dzien?
No drugie pytanie - czy skleja, usztywnia włosy? choc minimalnie? bo ja tego nienawidze w produktach do stylingu

Dla mnie genialny jest Lucious Curls Frederic Fekkai - koszt to 80 pln ale działa tak jak nalezy - ja dla lepszego efektu stosuje go na serum Zero -Frizz
Nie czuc go na włosach , mam wrażenie ze wrecz je pielegnuje , włosy kreca sie ładnie az do nastepnego mycia , no i przepiekne loczki. Drogi ale wart tej ceny zwlaszcza jesli przyjrzec sie ile drogich bubli mamy na rynku.
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 13:42   #4
diana_an
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 133
Dot.: preparat z fal do loków

Leleoo a gdzie to cudo kupiłaś????
diana_an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 14:06   #5
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: preparat z fal do loków

nowa marka dostępna w Sephorach, radze spytac sie o próbki - preparat dosc drogi wiec warto przetestowac
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P53949
aha Sprayu z serii nie polecam -akurat na lokach nic nie robi - przeznaczony jest to kreaowania efektu fal ale na prostych - mocnym sprenżynkom nic juz nie pomaga
Sama natomiast mam ochote na szapmon i odzywke ale poki co sobie daruje


Z tego co kojarze to zdaje sie że jedna z wizażanek - Szaja - ma tą cała serie - może warto poprosic aby wypowiedziala sie na tu na forum jesli kogos b. interesuje
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 20:24   #6
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: preparat z fal do loków

Niestety nie potrafie udzielic odp na Twoje pytania, polecam Matrixa, po opinii 3 znanych mi osob w tym fryzjerki, wlasnie chce sobie ten krem kupic. Na pewno bede pytac o sklejanie wlosow przed kupnem, bo tez tego niecierpie. Obecnie uzywam angielskich kosmetykow do lokow, John Frieda i Trevor Sorbie. Przekonalam sie do kremu tego ostatniego, bo ladnie mi odzywil wlosy, dlatego ogolnie jestem za kremami i mleczkami, sadze ze Matrix wlasnie taki bedzie, napisze wiecej jak juz go bede miala. Radzilabym uwazac jesli chodzi o sklejanie - na spraye, czytac sklad bo zwlaszcza te z alkoholem kleja wlosy (np Hot Curl Loreala jest fatalny). Szkoda ze ten sephorowy specyfik taki drogi, moze bedzie na niego kiedys jakas promocja
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 21:06   #7
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: preparat z fal do loków

a co z Friedy używasz tak spytam z ciekawości? Swego czasu byłam oczarowana
paroma kosmetykami tego producenta - teraz wlosy mi sie przyzwycziły wiec Friede odstawiłam na jakiś czas.
Co do Matrixa to tez sie zastanawiam bo patrzyłam po recenzjach ale ktos wspominał ze używa codziennie co mi juz nie odpowiada - ogolnie staram sie nie przesadzac ze stylingiem. To mi sie wlasnie podoba w lotionie od FF ze raz wystarczy - na drugi i kolejny dzien przeczesuje zwilzona szczotka zawijam włosy i podpinam w klamry na pare minutek a potem mam znow eleganckie, spręzyste loki

Acha, fajne do kreconych wlosow sa sera anti -frizz np J. Friedy własnie dobrze sie sprawowal, chyba byl nawet lepszy niz Zero-Frizz
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-20, 11:46   #8
OnYoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 165
Dot.: preparat z fal do loków

Ja sobie kiedys kupiłam tzw. sprężynę do włosów. Spodziewałam się cudów. Efekt raczej średni, myślałam że będzie bardziej spektakularny. Fakt, fajnie są włosy po tym skręcone ale na drugi dzień już nie a poza tym skleja za bardzo włosy. Muszę wypróbować ten Frederic Fekkai
OnYoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 10:33   #9
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: preparat z fal do loków

OnYoo
zawsze możesz wybrobwać tańszych - dziewczyny chwalą mleczko Matrixa, ja niestety sie nie wypowiem ale moze kiedys sie skusze.
Dobrze z kreconymi włosami radzi sobie tez zwykły żel np. taka Brylantyna w żelu Joanny czy bombka Fructis-a. Można uzyc tez jakiegos lepszego żelu np. galarety Jelly Waver Welli czy płynnego Liquid Texture L'anzy - oba nie zawierają alkoholu, są przeznaczone do loków a na allegro maja przystepna cenę Moja technika - zwilżam włosy, rozcieram żel na mokrych dłoniach i wcieram w wilgotne włosy, zwykle podpinam klamerkami a po wyschnieciu naprawdę super loczki. Oczywiscie na drugi dzień warto poprawić , podczas snu włosy niestety się nieco gniotą i placzą , rano poprostu wystarczy znów zwilżyc włosy abu odzyskały ładny skręt - w razie potrzeby można dać troche jakiegos preparatu. Do bardzo kręconych i gęstych włosów polecam pasty - obecnie Goldwell wypuscił takowa. Ponoć nie zawiera alkoholu ale radze to jeszcze sprawdzić - sama dopiero zamierzam kupić.

Dodam jeszcze że warto zatroszczyć sie o pielęgnację : mi wlosy bardzo ładnie kręcą sie po masce Latte Kallosa i Shea Butter Mask Fekkaia, oczywiscie na to jeszcze fajnie jakieś serum antifrizz dać - takie preparaty zatrzymuja nawilżenie we włosach i chronia przed odparowywaniem . Dopiero wtedy można w pełni docenić dzialanie kosmetyków pielęgnacyjnych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 08-Liquid-Texture.gif (23,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IM000873a.jpg (26,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s1_p1279_l1_m270.jpg (12,1 KB, 15 załadowań)
__________________
Urtica dioica

Edytowane przez leeloo
Czas edycji: 2006-10-21 o 12:50
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 11:41   #10
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: preparat z fal do loków

Cytat:
Napisane przez leeloo Pokaż wiadomość
a co z Friedy używasz tak spytam z ciekawości? Swego czasu byłam oczarowana
paroma kosmetykami tego producenta - teraz wlosy mi sie przyzwycziły wiec Friede odstawiłam na jakiś czas.
Co do Matrixa to tez sie zastanawiam bo patrzyłam po recenzjach ale ktos wspominał ze używa codziennie co mi juz nie odpowiada - ogolnie staram sie nie przesadzac ze stylingiem. To mi sie wlasnie podoba w lotionie od FF ze raz wystarczy - na drugi i kolejny dzien przeczesuje zwilzona szczotka zawijam włosy i podpinam w klamry na pare minutek a potem mam znow eleganckie, spręzyste loki

Acha, fajne do kreconych wlosow sa sera anti -frizz np J. Friedy własnie dobrze sie sprawowal, chyba byl nawet lepszy niz Zero-Frizz
Przepraszam, ze tak pozno odpowiadam Wlasnie z Friedy najlepiej wspominam serum, choc najlepsze jakie uzywalam do tej pory bylo Matrixa z serii sleek look. Nie wiem jaki ma sklad to serum Friedy ale dziala, przynajmniej optycznie (pewnie to te silikony Poza tym z owym serum uzywalam takze sprayu bez alkoholu Curl Perfector Friedy ale on spelnie swoja role tylko wlasnie w duecie z serum. Ten Curl Perfector ladnie odzywia, loki sa miekkie, ale ich nie podkresla. Pozdrawiam
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 12:13   #11
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: preparat z fal do loków

Ha, tez miałam tez spray i szczerze to dzialał tylko z innymi kosmetkami, samodzielnie to jakoś bez fajerwerków - równiez uważam ze nie wspomagał skrętu . Swoją drogą chyba zainteresuje sie tym sleek lookiem, bo jestem fanem tego typu kosmetyków Chodz to dopiero za jakis czas - teraz zakupiłam Citre Shine - Shine Miracle , ciekawa jestem jak sie spisze . A co do silikonów, no coz akurat kreconym włosom sa potrzebne.. nie cała ta "chemia" jest taka zła - nigdy nie zapomne jak sie meczyłam z włosami jako małe dziecko - cała rodzina chyba czesała mi wlosy - bo wsklepach nawet odzywek nie było Bałam sie myć w łosy wręcz

Biedronka
Czy to jest to Sealing Serum na zniszczone koncówki ? Stosujesz to na cale włosy?
Czy jest jeszcze cos innego?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg B000FKJZYW.01._SS500_SCLZZZZZZZ_V52996443_.jpg (14,8 KB, 14 załadowań)
__________________
Urtica dioica

Edytowane przez leeloo
Czas edycji: 2006-10-21 o 12:50
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 17:49   #12
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: preparat z fal do loków

Cytat:
Napisane przez leeloo Pokaż wiadomość
teraz zakupiłam Citre Shine - Shine Miracle , ciekawa jestem jak sie spisze
I jak się spisuje?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 18:23   #13
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: preparat z fal do loków

podlaczam sie do pytania-jak sie spisuje citre shine?
i czy on jest dostepny w PL? bo jak do tej pory nie widzialam go w sklepach a jedynie na aukcjach...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 00:45   #14
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: preparat z fal do loków

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
podlaczam sie do pytania-jak sie spisuje citre shine?
i czy on jest dostepny w PL? bo jak do tej pory nie widzialam go w sklepach a jedynie na aukcjach...
właśnie dzisiaj wypatrzyłyśmy go z MagJa w Galerii Centrum
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:49   #15
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: preparat z fal do loków

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
właśnie dzisiaj wypatrzyłyśmy go z MagJa w Galerii Centrum
ooo, to jak wroce na uczelnie nie zapomne wybrac sie do GC <stamtad mam najblizej...> a kojarzycie cene? w necie to okolo 35-38 zl plus przesylka...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 14:24   #16
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: preparat z fal do loków

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
ooo, to jak wroce na uczelnie nie zapomne wybrac sie do GC <stamtad mam najblizej...> a kojarzycie cene? w necie to okolo 35-38 zl plus przesylka...
Zapraszam tu http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172343
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 11:56   #17
Nunami
Przyczajenie
 
Avatar Nunami
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: preparat z fal do loków

Osobiście eksperymentuję z moimi włosami od dobrych 10-11 lat.
Mam włosy raczej cienkie, a loki z tendencją do puszenia się i prostowania. Na pewno nie podeszły mi sklejające włosy spraye i pianki do włosów kręcocnych Welli, a szampon i odżywka Joico mimo swojej ceny i powszechnego zachwalania, nie poprawił skrętu loków.

1.Dawno wpadłam na serum do włosów kręconych Schwarzkopf Zero Frizz Corrective Hair Serum. Pięknie się wchłania, podkręca sprężynki i je naturalnie nabłyszcza, chroni przed puszeniem się i prostowaniem loków. Cudo!

2. Firma Fekkai- jest warta swojej zaporowej ceny. Obecnie używam białego szamponu Protein Rx Reparative Schampoo i różowej odżywki Luscious Curls. Szampon pięknie pachnie, ładnie wzmacnia włosy, w końcu mają taki lustrzany połysk jak się je nakręci na szczotkę, odżywka jest bez spłukiwania, całkowicie wchłania się i nie skleja włosów, faktycznie ładnie utrzymuje i daje jednolite loki.

Wcześniej używałam zesawu Frederic Fekkai More Kit.. włosy były ładne, choć działało to raczej na ich miekkość niż loki.

3. Pamiętam, że jakieś 10 lat temu sprowadziłam sobie ze Stanów odżywkę L'anza w szarej tubce - bodajże Hair Repair cośtam.. głęboko oczyszczająca, co zresztą czułam po lekkim odświeżającym szczypaniu skóry głowy. Fajne uczucie, a włosy też były cudownie błyszczące i ładnie się kręciły.

Skoro wprowadzili już do nas na rynek L'anza chętnie wybiorę się jakoś w przyszłym tygodniu na Koszykową i poeksperymentuję z tą firmą i serią do włosów kręconych Oczywiście efekty opiszę.
Nunami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.