rozszerzone naczynka na nogach !!! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-26, 18:09   #301
anshe
Raczkowanie
 
Avatar anshe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 341
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez maly69 Pokaż wiadomość
Witam, jestem prawdopodobnie jednym z niewielu facetów na tym forum (a może nawet jedynym), ale znalazłem ten temat, który niestety mnie też dotknął i postanowiłem dołączyć się do rozmowy. Mam obecnie 27 lat i "pajączki" miałem od zawsze, ale jakoś do tej pory nie bardzo się tym przejmowalem, no bo wiadomo - mężczyzna nie przyklada do takich detali większej uwagi. Jednak w przeciągu ostatniego roku pojawiło się popołudniowe uczucie "ciężkości" kostek, jeszcze intensywniejsze "pajączki" wokół nich no i pierwsza "żyła" na łydce! No tu już się trochę zaniepokoiłem i zainteresowałem sie tematem. Dowiedziałem się, że sport daje dobre rezultaty, ale jakoś mi nie pomaga - od zawsze dbałem o formę i kondycję, biegam codziennie po kilka kilometrów, zdrowo się odrzywiam, nie piję i nie palę, a widzę że z moimi naczynkami jest coraz gorzej. Od dziś łykam Aescin i stosuję żel ale nie jestem pewien, czy nie jest już za późno na takie środki? Jestem zdecydowany na zabieg laserowy i mam prośbę do osób ktore już są po takim zabiegu o podzielenie się wrażeniami, czy to faktycznie daje pożądany efekt? słyszałem, że zmiany naczyniowe mają tendencję do powracania w innych miejscach po takim zabiegu. Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie.
z tego co sie orientuję sport owszem pomaga..ale zależy jaki....
na pewno pomagają spacery,jazda na rowerze,taniec,pływanie.. .
Ale trzeba unikać sportów gdzie blokowana jest pompa mięśniowa – łydka i stopa są unieruchomione przez pewien czas. czyli: Dźwigania ciężarów i ćwiczeń z dużymi obciążeniami, długich wycieczek rowerowych, biegów i podskoków,jazdy konnej,jazdy na nartach.
ten żylaczek mógl sie pojawić przez te biegi....
anshe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 19:50   #302
paprap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

nie mam pojęcia ja stworzyć własny wątek więc napiszę w tym

Właśnie jestem po usuwaniu naczynek laserem i mam straszne pęcherze na buzi, czy jeśli je przekuje zniknął szybciej?
paprap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 16:51   #303
wisienka99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Ja też mam problem z naczynkami na nogach. Czy ktoś się może orientuje gdzie w Poznaniu wykonuje się zabiegi urządzeniem Lamprobe i ile to kosztuje?
wisienka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 19:44   #304
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez anshe Pokaż wiadomość
z tego co sie orientuję sport owszem pomaga..ale zależy jaki....
na pewno pomagają spacery,jazda na rowerze,taniec,pływanie.. .
Ale trzeba unikać sportów gdzie blokowana jest pompa mięśniowa – łydka i stopa są unieruchomione przez pewien czas. czyli: Dźwigania ciężarów i ćwiczeń z dużymi obciążeniami, długich wycieczek rowerowych, biegów i podskoków,jazdy konnej,jazdy na nartach.
ten żylaczek mógl sie pojawić przez te biegi....
czy to oznacza że skakanie na skakance jest również niewskazane?

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Jeszcze raz:
jeśli macie pajączki cierpicie na 1 stadium przewlekłej niewydolności żylnej
Idzie się z tym do lekarza-flebologa i podstawowe badanie jakie należy wykonać to badanie dopplerowskie żył głębokich kończyn dolnych.
Profilaktycznie bierze się preparaty doustne z rutyną i witaminą C (witamina C zmniejsza przenikalność ścianek naczyń krwionośnych, rutyna zwiększa ich elastyczność) , trzeba trenować mięśnie łydek-poprawiają krążenie krwi w żyłach nóg-mięsień łydki działa na żyły nóg jak serce-pompuje krew we właściwym kierunku-dlatego korzystna jest np.jazda na rowerze.
a więc rower jest jednak korzystny?

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez allein Pokaż wiadomość
Przede wszystkim powinno unikać się siedzenia po turecku, czy na jednej nodze, lub w ogóle klęcząc.
Zastanawiam się za to, czy pekanie naczynek ma związek z problemami z krążeniem?
to świetnie ;/ ja przez wiele lat uwielbiałam właśnie siadać po turecku
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2010-12-05 o 16:50
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 09:42   #305
katka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Witajcie,
Z grubsza przeczytałam pare ostatnich wpisów i nie znalazłam informacji o ostrzykiwaniu. Ja miałam również ogromne problemy z naczynkami na nogach (wokół kostek - masakra! wstyd pokazać komukolwiek), dodatkowo latem często miała uczucie ciężkości łydek... Uratowało mnie ostrzykiwanie. Bo w naczynkach chodzi też o to że jak są zapchane zyły czy jakieś "ślepe" to wokół nich zawsze będą pękać naczynka, chociażbyście je zamykały co miesiąc. Ostrzykiwanie to bardzo tania i praktycznie bezbolesna metoda. Ostrzykuje się właśnie takię problematyczne żyły, które nie są nam do prawidłowego funkcjonowania potrzebne w tak rozgałęzionym stanie I dopiero wtedy jak z nimi zrobicie porządek to laser do zamknięcia drobnych i macie już spokój na bardzo długo. Ja regularnie raz w roku ostrzykuję się w Katowicach, na ul. Rolnej. Koszt aktualnie chyba 150, efekt widoczny po jednej wizycie (+czasem lekkie siniaki do zagojenia w parę dni) Czas trwania - zależny od tego ile tego będzie, około 30 minut NAPRAWDĘ POLCAM to zlikwidowało moje ogromne problemy i kompleksy z tym związane. Jeśli macie pytania - pytajcie.
aaa! dodam, że efekt ciężkości łydek zniknął całkiem

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Ostrzykiwanie też zapobiega późniejszym żylakom.

Edytowane przez katka81
Czas edycji: 2010-12-10 o 09:41
katka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 10:42   #306
wiktoria85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez guest Pokaż wiadomość
Jestem załamana stanem moich nóg!!! Mam pełno popękanych naczynek na całych nogach, a w szczególności w okolicych kostek, kolan (po bokach) i na łydkach. Zauważyłam też, że od zeszlego lata, a więc przez zimę pojawiło się więcej takich "pajęczynek". Nie wiem co z tym zrobić, jak temu zapobiec, czy można to usunąć? Słyszałam o zabiegach laserowych, ale nie znam żadnych szczegółów na ten temat.
Dodam, że mam "dopiero" (jak na stan nóg) 25 lat i naprawdę z niechęcią nakładam spódnicę i odsłaniam nogi. Dosłownie płakać mi się chce jak wieczorem w łazience spoglądam "na dół".
Może któraś z Was walczyła z takim "oszpeceniem"? Prosze napiszcie i poradźcie!!!
też mam 25 lat i identyczny problem, nie stosowalam interwencji laserowej, bo jest to dość kosztowne, a zabieg trzeba kilkakrotnie powtórzyć, a i tak nie możesz liczyć na idealne wyeliminowanie problemu (choć nie neguje tego sposobu). Musisz zacząć cos z tym robić, bo bedzie ejszcze gorzej-przede wszystkim zapobiec powstawaniu nowych peknietych naczynek. Chodzi o to by wzmacnić je-bo widocznie masz słabe i podatne na pęknicia. Przede wszystkim codzienna gimnastyka na nogi-conajmniej pół godz., brać letnie kompiele, robiąc sobie często zimne natryski, łykaj rutinoscorbin-bo jego składnik rutozyd pomaga wzmocnić ściany naczyń krwionośnych, smaruj nogi żelem z wyciągu z kasztana, unikaj częstego opalania się i nie pij za dużo kawy, bo to podnosi ciśnienie w naczynkach i szybciej pękają. To takie łatwe domowe sposoby, ale jeśli zależy Ci na konkretniejszej interwencji to pozostaje laser, albo wizyta u lekarza i przyjmowanie leków na recepte. Powodzenia
wiktoria85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 17:56   #307
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez katka81 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Z grubsza przeczytałam pare ostatnich wpisów i nie znalazłam informacji o ostrzykiwaniu. Ja miałam również ogromne problemy z naczynkami na nogach (wokół kostek - masakra! wstyd pokazać komukolwiek), dodatkowo latem często miała uczucie ciężkości łydek... Uratowało mnie ostrzykiwanie. Bo w naczynkach chodzi też o to że jak są zapchane zyły czy jakieś "ślepe" to wokół nich zawsze będą pękać naczynka, chociażbyście je zamykały co miesiąc. Ostrzykiwanie to bardzo tania i praktycznie bezbolesna metoda. Ostrzykuje się właśnie takię problematyczne żyły, które nie są nam do prawidłowego funkcjonowania potrzebne w tak rozgałęzionym stanie I dopiero wtedy jak z nimi zrobicie porządek to laser do zamknięcia drobnych i macie już spokój na bardzo długo. Ja regularnie raz w roku ostrzykuję się w Katowicach, na ul. Rolnej. Koszt aktualnie chyba 150, efekt widoczny po jednej wizycie (+czasem lekkie siniaki do zagojenia w parę dni) Czas trwania - zależny od tego ile tego będzie, około 30 minut NAPRAWDĘ POLCAM to zlikwidowało moje ogromne problemy i kompleksy z tym związane. Jeśli macie pytania - pytajcie.
aaa! dodam, że efekt ciężkości łydek zniknął całkiem

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Ostrzykiwanie też zapobiega późniejszym żylakom.
A czy przed ostrzykiwaniem robią badanie dopplerowskie??
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 18:32   #308
anshe
Raczkowanie
 
Avatar anshe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 341
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez wiktoria85 Pokaż wiadomość
też mam 25 lat i identyczny problem, nie stosowalam interwencji laserowej, bo jest to dość kosztowne, a zabieg trzeba kilkakrotnie powtórzyć, a i tak nie możesz liczyć na idealne wyeliminowanie problemu (choć nie neguje tego sposobu). Musisz zacząć cos z tym robić, bo bedzie ejszcze gorzej-przede wszystkim zapobiec powstawaniu nowych peknietych naczynek. Chodzi o to by wzmacnić je-bo widocznie masz słabe i podatne na pęknicia. Przede wszystkim codzienna gimnastyka na nogi-conajmniej pół godz., brać letnie kompiele, robiąc sobie często zimne natryski, łykaj rutinoscorbin-bo jego składnik rutozyd pomaga wzmocnić ściany naczyń krwionośnych, smaruj nogi żelem z wyciągu z kasztana, unikaj częstego opalania się i nie pij za dużo kawy, bo to podnosi ciśnienie w naczynkach i szybciej pękają. To takie łatwe domowe sposoby, ale jeśli zależy Ci na konkretniejszej interwencji to pozostaje laser, albo wizyta u lekarza i przyjmowanie leków na recepte. Powodzenia
odpowiedziałaś na post z 2002r.
ja dodam od siebie że jest jeszcze coś takiego jak skleroterapia, jak stan nóg się pogorszy zdecyduję się na to.
nogi smaruję kremem na naczynka z avy, doustnie biorę otrex 600..narazie nic nowego się nie pojawia
anshe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 13:29   #309
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Chciałabym prosić o radę. Mam 21 lat i mam problem z pękającymi naczynkami i obawiam się że będę miała również poważny problem w przyszłości z żylakami. Na początek genetyka: tata-żylaki, mama-na szczęście nie, ale już ciocia-bardzo poważne żylaki (leczenie operacyjne). Czyli moje geny nie są zbytnio optymistyczne

Ogólnie mam bardzo cienką skórę, przez co widać zawsze było wszystkie moje żyły (normalnie niebieskie pasy pod skórą). Dlatego lubiłam opalać nogi, bo zawsze nawet troszkę brązowy kolor ładnie tuszował te żyły, po przeczytaniu tego wątku wiem, że absolutnie nie powinnam ich wystawiać na słoneczko…

W zeszłym roku byłam na zabiegu usuwania żylaka z okolicy podkolanowej jednej nogi (wyszła mi bardzo brzydka jedna żyła), oczywiście przyczyną była niedrożność zastawki, która powodowała, że żyła się rozciągnęła. Zabieg oczywiście ładnie poszedł, oprócz blizn nic nie widać. Jednak teraz zauważyłam, że w okolicy kolan i piszczeli pojawiło się wiele nowych popękanych naczynek (zawsze było ich kilka, ale były i nie powiększały się w żaden sposób, więc nawet na to nie zwracałam uwagi).

Co zrobić by zahamować albo chociaż spowolnić ich powstawanie? Jestem bardzo młoda i (nie chwaląc się) mam bardzo zgrabne nogi, ale już mam kompleksy przez te niebieskie żyły i pajączki…. Wiem, że genetyki nie da się oszukać, ale może da się jakoś spowolnić ten proces?
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 14:16   #310
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

A czy ktos z was nosi podkolanowki, ponczochy lub rajstopy uciskowe? To podstawa w zapobieganiu. ja nosze podkolanowki, czuje ze mi wystarczaja. mam jeszcze pare ponczoch ktore nosilam po operacji usuwania zylaka, ale nie lubie takich dlugich i mnie te silikonowe paski przytrzymujace odparzyly w zimie jak jechalam do PL. Wiem ze w PL te profilaktyczne rzeczy nie sa refundowane i trzeba placic 100% w aptece i czesto nawet aptekarze nie umieja nog mierzyc. tak, tak, nie umieja, przekonalam sie u tescia. musilam kupic 3 pary ponczoch kazda za zdaje sie 100zl a i tak zadna nie pasowala, tych za malych zwrocic sie nie dalo oczywiscie ;o( No i jest maly wybor tkanin jak i koloru.
ja nosze chodz wygladaja jak babcine rajstopy. sa bardzo kryjace i wybieram kolory bezowe, bo czern mi do niczego nie pasuje, nie nosze czarnych butow, spodni mam raptem jedna pare dzinsow w tym kolorze i jeden z materialu ktorych nie nosze. Wole jasny odciene czy niebieskosci, granaty, wiec wybieram cieliste odcienie. teraz gdy cieplo nosze podkolanowki bezpalcowe, wiec latem moze zalozyc japonki. Przestalam nosic spodnice przed kolano. Nosze dlugie do ziemi, a spodnie to o dlugosci 7/8 chodz i dluzsze rybaczki tez zaloze, takie ktore konczy sie ponizej kolana, tak zeby nie bylow widac gdzie konczy sie podkolanowka. jeszcze kilka lat temu przed oparacja nie nosilam ich latem, nogi puchly, bolaly, byly ciezkie. Od 2 lat mam gdzies jak to wyglada i je nosze, z tym ze zrezygnowalam z mini, ale jakos nie ubolewam lubie takie dlugie rozkloszowane spodnice, to wkoncu sie obkupilam w zeszylam roku, wczoraj kupilam kolejna, a przed chwilka na stronce Tchibo kliknelam kolejna ;o)
Tutaj nikt sie na mnie glupio nie patrzy, nie ja jedna nosze antyzylakowe podkolanowki, ale w Pl nie powiem. byly spojrzenia, nikogo nie widzialam zeby cos takiego nosil, wiec mysle ze ludzie nie wiedza ze cos takiego istnieje i nie chodzi o ladny wyglad ale o zdrowie. Niestety wielu lekarzy i to specjalistow w dziedzinie zylakow wysmiewa osoby ktore do nich przyjda z popakanymi naczynkami, a nawet jak zyle juz robi sie wyplukla to tez mowia ze to kosmetyczna rzeczy. Moja pani doktor u mnie, powiedziala mi ze tak same naczynka kosmetyczna rzeczy i moge isc na laser, jak sie chce isc pozbyc, ale wypukla zyla, nawet lekko to juz nie ma na co czekac, tylko operowac, bo bedzie tylko gorzej i powinnam nosic te uciskowe podkolanowki. jak sie ma sklonnosc to trzeba cos takieog nosic, zeby zapobic chorobie, zeby nogi sie tak nie meczyly i nie bolaly w ciagu dnia. Co pol roku nowa para jest potrzebna przy codziennym uzywaniu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 12:46   #311
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Dziewczyny, prosze o szybka odpowiedz. Czy ten balsam antycellulitowy moze powodowac pajaczki? Smaruje sie nim namietnie juz ze 3 lata, pajaczkow nagle przybylo, czy ma on w skladzie cos szkodliwego?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...mi.html&next=1
Dziekuje za pomoc
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 22:23   #312
agravvka
Zadomowienie
 
Avatar agravvka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 117
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, prosze o szybka odpowiedz. Czy ten balsam antycellulitowy moze powodowac pajaczki? Smaruje sie nim namietnie juz ze 3 lata, pajaczkow nagle przybylo, czy ma on w skladzie cos szkodliwego?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...mi.html&next=1
Dziekuje za pomoc
Słyszałam,że tak ponieważ CHYBA wszystkie mają w składzie kofeinę. Znalazłam taki artykuł :Masz kruche, pękające naczynia krwionośne? Unikaj kremów o działaniu rozgrzewającym oraz tych, które zawierają ksantyny (tzn. kofeinę lub teofilinę). Rozkurczają naczynka, co dodatkowo osłabia ich delikatne ścianki.
__________________


" Lubię, gdy na mnie patrzysz i udajesz, że tego nie robisz."

agravvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 10:01   #313
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Kofeiny nie ma w skladzie, tego drugiego to nie wiem, nie lapie tych lacinskich nazw, ale sprawdze.

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Jeszcze jedno, od czego zalezy kolor naczynek? Bo jedne mam jasne, a inne ciemnoczerwone. Stare sa ciemniejsze, czy ciemniejsze sa te, ktore sie bardziej "rozlały"?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 10:30   #314
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

cholera, u mnie zaczęły się pojawiac rok temu, matka mi mówi,że to od pracy na nogach ale ona też to ma, wiec może to dziedziczne?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 11:52   #315
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Moze byc dziedziczne, ale nie musi. Geny sa przeciwko nam
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 00:59   #316
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A czy ktos z was nosi podkolanowki, ponczochy lub rajstopy uciskowe? To podstawa w zapobieganiu. ja nosze podkolanowki, czuje ze mi wystarczaja. mam jeszcze pare ponczoch ktore nosilam po operacji usuwania zylaka, ale nie lubie takich dlugich i mnie te silikonowe paski przytrzymujace odparzyly w zimie jak jechalam do PL. Wiem ze w PL te profilaktyczne rzeczy nie sa refundowane i trzeba placic 100% w aptece i czesto nawet aptekarze nie umieja nog mierzyc. tak, tak, nie umieja, przekonalam sie u tescia. musilam kupic 3 pary ponczoch kazda za zdaje sie 100zl a i tak zadna nie pasowala, tych za malych zwrocic sie nie dalo oczywiscie ;o( No i jest maly wybor tkanin jak i koloru.
ja nosze chodz wygladaja jak babcine rajstopy. sa bardzo kryjace i wybieram kolory bezowe, bo czern mi do niczego nie pasuje, nie nosze czarnych butow, spodni mam raptem jedna pare dzinsow w tym kolorze i jeden z materialu ktorych nie nosze. Wole jasny odciene czy niebieskosci, granaty, wiec wybieram cieliste odcienie. teraz gdy cieplo nosze podkolanowki bezpalcowe, wiec latem moze zalozyc japonki. Przestalam nosic spodnice przed kolano. Nosze dlugie do ziemi, a spodnie to o dlugosci 7/8 chodz i dluzsze rybaczki tez zaloze, takie ktore konczy sie ponizej kolana, tak zeby nie bylow widac gdzie konczy sie podkolanowka. jeszcze kilka lat temu przed oparacja nie nosilam ich latem, nogi puchly, bolaly, byly ciezkie. Od 2 lat mam gdzies jak to wyglada i je nosze, z tym ze zrezygnowalam z mini, ale jakos nie ubolewam lubie takie dlugie rozkloszowane spodnice, to wkoncu sie obkupilam w zeszylam roku, wczoraj kupilam kolejna, a przed chwilka na stronce Tchibo kliknelam kolejna ;o)
Tutaj nikt sie na mnie glupio nie patrzy, nie ja jedna nosze antyzylakowe podkolanowki, ale w Pl nie powiem. byly spojrzenia, nikogo nie widzialam zeby cos takiego nosil, wiec mysle ze ludzie nie wiedza ze cos takiego istnieje i nie chodzi o ladny wyglad ale o zdrowie. Niestety wielu lekarzy i to specjalistow w dziedzinie zylakow wysmiewa osoby ktore do nich przyjda z popakanymi naczynkami, a nawet jak zyle juz robi sie wyplukla to tez mowia ze to kosmetyczna rzeczy. Moja pani doktor u mnie, powiedziala mi ze tak same naczynka kosmetyczna rzeczy i moge isc na laser, jak sie chce isc pozbyc, ale wypukla zyla, nawet lekko to juz nie ma na co czekac, tylko operowac, bo bedzie tylko gorzej i powinnam nosic te uciskowe podkolanowki. jak sie ma sklonnosc to trzeba cos takieog nosic, zeby zapobic chorobie, zeby nogi sie tak nie meczyly i nie bolaly w ciagu dnia. Co pol roku nowa para jest potrzebna przy codziennym uzywaniu.
a masz może jakieś zdjęcie o jakie ci chodzi podkolanówki itd. antyżylakowe? bo wiem że różne firmy mają właśnie (w tym mój ulubiony Marilyn) w ofercie antyżylakowe itp. rajstopki, ale ja np. żylaków nie mam, tylko popękane naczynka (i to chyba coraz więcej...), ale nie noszę tych uciskowych (a tylko bezuciskowe) bo te powodują jedynie zatrrzymani krwi w moich nogach, drętwienie, ból itp. itd.
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 12:54   #317
devonmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 10
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Szybko leć do apteki i kupujesz galvenox. Posmaruj tam gdze masz pajaka i tak przez kilka tyg. I powinno być wszystko dobrze. Tak było u mnie
devonmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 10:11   #318
blackdrees
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 111
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Ale maści nie zawsze pomagają. Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak się wybierzesz do dobrego lekarza i mu pokażesz problem. Albo możesz też zajrzeć na bloga Dra Marka Wasiluka, on tam ostatnio sporo pisał na temat rozszerzonych naczynek.
blackdrees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 07:34   #319
enave
Przyczajenie
 
Avatar enave
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 8
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Odświeżam, bo pękające naczynka to teraz zmora wielu ludzi. I mnie to dopadło i też jestem zdania, że same maści może pomogą na to, żeby nowe pajączki nie powstawały, ale usunąć te co już są to tylko laserem chyba. Ja robiłam varilite w clinica cosmetologica i po 4 seriach naczynka zniknęły
enave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-16, 12:40   #320
Zeldah
Przyczajenie
 
Avatar Zeldah
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 14
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez enave Pokaż wiadomość
Odświeżam, bo pękające naczynka to teraz zmora wielu ludzi. I mnie to dopadło i też jestem zdania, że same maści może pomogą na to, żeby nowe pajączki nie powstawały, ale usunąć te co już są to tylko laserem chyba. Ja robiłam varilite w clinica cosmetologica i po 4 seriach naczynka zniknęły
Ja robilam na quadrostarze i nie powiem, bardzo ladnie pozamykal mi naczynka. Jak sobie pomysle ile czasu i kasy wczesniej zmarnowalam na kremy i tabletki to szlag mnie trafia :|
Zeldah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 12:18   #321
zaneta656
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

ja zamykałam naczynka laserowa, najlepsza opcja. Wcześniej stosowałam różne kremy itp. ale to nic nie pomagało. taki zabieg jest dość drogi, ale coś za coś
zaneta656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 14:35   #322
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

ja sobie beztroską spróbuję odżywić jakoś ten wątek bo w sumie zastanawiam się nad tym co może podziałać na te moje naczynka na nogach. piszecie o tych laserach.. to boli czy coś? ile mniej więcej trzeba takich sesji mieć żeby się pozbyć pajączków?? jest tutaj ktoś żywy kto może pomóc?
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 08:21   #323
Majkoska
Raczkowanie
 
Avatar Majkoska
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 73
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Mnie laser w sumie nie bolał o.O Co do ilości sesji to chyba wszystko zależy od tego chyba od tego jaki jest stan twoich naczynek. Ja po prostu na początek poszłam na darmową konsultację i później lekarz powiedział jakie są opcje, jak to wygląda wszystko ile sesji itp.
Majkoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 10:29   #324
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Też mam problem z naczynkami na nogach, szczególnie po zewnętrznej stronie ud.
Rozważam ostrzykiwanie i pewnie się zdecyduję.


Póki co wklepuję w skórę hydrolat z kocanki. Przy regularnym używaniu 2x dziennie są jaśniejsze, mniej widoczne, ale nie jest to taki stały efekt.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 17:31   #325
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

a jaki jest mniej więcej łączny koszt laserowego zamykania naczynek? czyli ile zrobiłyście serii, w jakich odstępach czasowych i ile to w sumie kosztowało?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 10:08   #326
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

To chyba w sumie zależy od tego jaki laser wybierzesz no i od stanu twoich naczynek. Moja siostra dawała za jedną sesję ok. 60-70 złotych a miała ich 3 więc to nie jest aż taka duża kasa. W sumie najlepiej by było jakbyś popatrzyła czy jakaś klinika u ciebie nie ma darmowych konsultacji i wtedy niech lekarz obejrzy i ci zaproponuje co by było w twoim przypadku najlepsze
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 13:38   #327
FIGA99
Raczkowanie
 
Avatar FIGA99
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 58
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Takie lasery mają większą skuteczność jak np kremy czy coś??
FIGA99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 16:20   #328
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Cytat:
Napisane przez FIGA99 Pokaż wiadomość
Takie lasery mają większą skuteczność jak np kremy czy coś??
kremy nie zlikwidują pękniętego naczynka, tylko laser.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:49   #329
esteracc
Przyczajenie
 
Avatar esteracc
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

Jeśli pojawiają mi się na nogach takie drobne żyłki powiekszone to to może zaraz przejść w pajączki?
esteracc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 21:13   #330
salommmcia
Przyczajenie
 
Avatar salommmcia
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 17
Dot.: rozszerzone naczynka na nogach !!!

mogą, a dużo siedzisz? przy długotrwałym siedzeniu i staniu jest dużo większa szansa na dorobienie się pajączków i żylaków, preparaty z ruszczykiem są bardzo dobre do profilaktyki, sama kiedyś bralam przez koło 2 miesiące maxi3vena, aktualnie przerwę mam ale stan moich nóg się mocno poprwił
salommmcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-19 22:13:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.