czy dekoloryzator pomoże..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-24, 11:49   #1
catterine
Przyczajenie
 
Avatar catterine
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12

czy dekoloryzator pomoże..?


Witam!
mój naturajny kolor to brąz.Zatafbowałam sobie go na jasny blond Garniera Color Naturals i wyszły mi takie rudaw-żółte.i stąd moje pytanie czy dekoloryzator może pomóc ,by wrócić do naturalnego koloru.Mam odrosty i nie wygląda to za pięknie.Zawsze na forach napotykałam się na wątki gdzie z ciemnych włosów chciano zrobić jasne przy użyciu dekoloryzatora,a ja chcę na odwrót.CZy jest taka możliwość??
catterine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 12:03   #2
blabla51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 464
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

sorry. przeczytałam nieuważnie. czyli potraktowałaś swoje włosy farbą tak??
blabla51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 13:29   #3
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Cytat:
Napisane przez catterine Pokaż wiadomość
Witam!
mój naturajny kolor to brąz.Zatafbowałam sobie go na jasny blond Garniera Color Naturals i wyszły mi takie rudaw-żółte.i stąd moje pytanie czy dekoloryzator może pomóc ,by wrócić do naturalnego koloru.Mam odrosty i nie wygląda to za pięknie.Zawsze na forach napotykałam się na wątki gdzie z ciemnych włosów chciano zrobić jasne przy użyciu dekoloryzatora,a ja chcę na odwrót.CZy jest taka możliwość??
dekoloryzator to nie jest magiczny produkt, ktory cofa czas i przywraca kolor sprzed farbowania

jezeli juz rozjasnilas wlosy to naturalny kolor nie wroci.

jestes naprawde w dobrej sytuacji, zmiana z jasnych na ciemne nie jest trudna i nie wymaga tak inwazyjnych zabiegow jak dekoloryzacja

musisz nalozyc farbe w kolorze brazu, ktory jest zblizony do naturalnego

fryzjer lepiej to zrobi
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 10:03   #4
catterine
Przyczajenie
 
Avatar catterine
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Tak.To bya stała farba..

truskawkowawiosna: fakt jestem w lepszej sytuacji.dzięki za zainteresowanie tematem i odpowiedz

A gdybym pofarbowała sobie włosy na kolor zbliżony do mojego farbą na 24 mycia?? Dobry pomysł?Przykryje mi kolorek i jaki będzie kolor z biegiem czasu?
catterine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 16:04   #5
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Zły pomysł, bo kolor wypłucze się dość szybko, poza tym farby sklepowe nie zawsze wychodzą jak na opakowaniu. Po co ryzykować, lepiej pójśc do fryzjera, zapłacić więcej, ale mieć taki kolor jak się chciało. Poza tym zarówno szampony jak i farby sklepowe mają ten sam oxydant - 6%, jedynie różną się tym, że tzw. szampony do 24 myć są bez amoniaku. Farby fryzjerskie miesza się z oxydantem dobranym do stanu włosów, co pozwala je maksymalnie chronić.
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 16:30   #6
agagrala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 24
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Witam!
Mam pytanie. Alchemia napisała że farby sklepowe mają oxydant 6%. I tak zastanawiam się nad tym czy np. te farby z L'oreal Profesionnal z serii blondów rozjaśniających(Les blondissimes) mają większe stężenie oxydantu czy także w nich jest 6%?
A i jeszcze jedno jeśli mam włosy średni złoty blond to czy mogę użyć takowego rozjaśniającego bardzo jasnego popielatego blondu? Chodzi mi o to żeby włosy były trochę jaśniejsze o ton lub dwa, ale żeby nie były złote i czy np. odrost nie wyjdzie całkowicie biały a reszta całkowicie różniąca się od odrostu(dodam że farbowałam z 1,5 miesiąca temu farbą nie rozjaśniającą z loreala excellence, kolorem bardzo jasny blond perłowy i nie było wielkiej różnicy po farbowaniu ) Koleżanka fryzjerka mi podpowiadała że te farby sklepowe są delikatne i że ponoć odrost się tak nie rozjaśni do białości. A może spróbować dla spokoju zrobić sobie test na paśmie od dołu głowy Nie wiem co myśleć? Dzięki za szybką odpowiedź dziewczyny.
agagrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 16:45   #7
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Przeciez oxydant nie jest zawarty w farbie. Oxydant się z farbą miesza, czyli najpierw trzeba go dobrać. Z tego co sie orientuję z farbami rozjaśniającymi stężenie oxydantu powinno być większe niz 6%, choc zależy to od wyjściowego koloru włosów. Obstawiałabym na 9%, lub ostatecznie 12%, ale 12 jest bardzo mocna już.
Trudno powiedzieć w ciemno jak dany kolor wyjdzie, włos trzeba zobaczyć, dotknąć.

Aby włosy nie były żółte polecam kupić profesjonalny szampon do blondów, niwelujący żółty odcień.
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 11:18   #8
agagrala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 24
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Hej Alchemia!
Dzięki że mi odpisałas. Postanowiłam wstawić kolor jaki mam teraz i jak byś uważała oxydant dać 6% czy 9%? Bardzo się tym interesuję bo byłam już 3 razy u fryzjera płaciłam po 120 zł a ona mi robiła farbą z goldwella Top chic nr. 10 i coś tam, mieszały z popielatym SB ale w trakcie nakładania fryzjerka po miom zapytaniu powiedziała że do farby dała oxydant 3%. I że zawsze mi tak dawała. (Zaznaczam że włosy mam zdrowe nie siano, ogólnie są w dobrym stanie.) Od razu się zorientowałam że dlatego po ufarbowaniu włosy po 1,5 tyg. nie miały koloru bo po prostu się wymywały. Dlatego postanowiłam że kupię na własną rękę farbę z Majiblond (mam dostęp do sklepu fryzjerskiego), tylko nie wiem jeszcze jaki numer i kolor farby i chcę sama ufarbować i zobaczyć co wyjdzie.
A najlepsze jest to że byłam 3 razy i za każdym razem miałam z sobą zdjęcie o jaki chodzi mi blond - taki beżowy i fryzjerka po farbowaniu widziała że wychodzi taki sam kolor z jakim przychodziłam i że nie byłam zadowolona. Stwierdzała że już następnym razem jak przyjdę to będzie jaśniejszy taki jak chcę. No i byłam tak jak już mówiłam 3 razy i kolor mam ciągle taki sam. Myślę że po prostu złapały mnie-klientkę i tak mnie naciągają - oto moje wnioski. Dodam że po wakacjach miałam dekoloryzację z brązu i włosy nic się nie zniszczyły!
agagrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 11:42   #9
agagrala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 24
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Alchemio wstawiam swój obecny kolor włosów oraz tą kartkę z którą chodzę w kólko do fryzjera!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z lampą aparatu.JPG (91,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mój wymarzony odcień.JPG (91,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor w świetle dziennym.jpg (67,6 KB, 34 załadowań)
agagrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 11:52   #10
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Jak dla mnie masz taki sam kolor włosów jak na tej karteczce Nie robilam nigdy Majiblond, ja farbuję się (sama) Matrixami, wczesniej Alcantarą. Ale gdy miałam jasne włosy (tylko, ze rude) stosowałam utleniacz 9%, wtedy rzeczywiście kolor jaśniejszy wychodził. Trudno mi powiedzieć czy tutaj potrzebny jest już 9%, ale myślę, ze mozesz zaryzykować, bo jeśli chcesz jaśniejszy odcień, to 6% może nie wystarczyć. Na zdjęciu w spiętych włosach kolor jest dość ciepły, nie wiem czy taki jest w rzeczywistości, ale jeśli tak, to radziłabym kupić farbę o chłodnym odcieniu, żeby nie wyszedł żółty.

Aha, taki oxydant 9% to na pierwsze farbowanie, potem już rób 6%
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 12:19   #11
agagrala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 24
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Dzięki serdeczne Alchemio!
Włosy mają kolor ciepły dla mnie jest to taki złoty blond. A te zdjęcie w rozpuszczonych było robione aparatem z lampą więc wyszedł taki jasny że aż sama się zdziwiłam bo normalnie w dzień są po prostu złote.
A i jescze jedno proszę powiedz mi jeśli mam odrost swój 1,5 cm to jak położę farbę to nie wyjdą mi od skóry bielusiieńkie a dalej blond? Bo przecież na swoje włosy farba chwyta mocniej a jak zrobię z oxydantem 9% to żeby nie były białe.
Może to śmieszne co powiem ale zawsze mi się wydawało że oxydant 9% szczypie w głowę i że może spalić włosy. A gdybym tak dała pól 6% i pół 9%. O Jezu naprawdę się boję tym bardziej że zawsze myślałam że 9% to jest do rozjaśniaczy i dekoloryzacji. A być może się mylę. Pozdrawiam i przepraszam że aż tak Cię męczę odnośnie tych włosów.
agagrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 12:25   #12
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Jeżeli dasz pół 6% i pół 9% to dalej będzie 9%, to się nie sumuje
No własnie z tym odrostem może wyjśc nieco jaśniejszy kolor, ale ja bym wtedy zrobiła taki myk, że zostawiłabym trochę farby(w tubce, bo takiej z farbowania oczywiscie się nie zostawia i nie przechowuje) i potem zrobiła po farbowaniu sam odrost. Najlepiej kupić dwa odcienie blondu, różniące się o jeden ton. Nie jestem expertem, ale z doświadczenia wiem, że tak jest wygodniej, bo można zmieszać i ewentualnie potem pokryć odrost wlasnie, jesli wyjdzie za jasny.
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 12:35   #13
agagrala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 24
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Dzięki postaram się wkleić zdjęcie już po! Bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam.
agagrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 12:42   #14
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Mam nadzieję, że wszystko pojdzie dobrze
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 20:10   #15
uvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

Cytat:
Napisane przez °Alchemia Pokaż wiadomość
Jeżeli dasz pół 6% i pół 9% to dalej będzie 9%, to się nie sumuje
Nie sumuje się, ale 9% napewno nie bedzie, 7,5%, jesli mieszasz dokladnie pol na pol...
uvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 15:24   #16
catterine
Przyczajenie
 
Avatar catterine
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: czy dekoloryzator pomoże..?

a jest jakiś sposób żeby włosy zmatowiały i nie miały takiego połysku?? Wiem że może się to wydać dziwne ale przy takich rudawych włosach+odrosty dałoby lepszy efekt.słyszałam o szamponach głęboko oczyszczających,które rzekomo mogą tak zrobić...
catterine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.