bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-14, 16:28   #1
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643

bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady


Witajcie. Wątek zamieszczam na wątku minerałowym, bo chodzi wlasnie o produkt mineralny...

Parę dni temu zakupilam kosmetyk mineralny, mocno nadszarpnęlam swoj budzet (w tym cięzkim okresie..), wydalam 200 zl. Mam już ten produkt (z tym, że nie uzywalam go dlugo, bo mam za ciemny kolor), myslalam, ze uczucie pieczenia po paru h od uzycia produktu to np wina wysuszenia skory (byla zima), albo pędzla. Po ok roku zakupilam ten produkt w jasniejszym kolorze, mam inny, miękki pędzel. Nie mniej jednak wlasnie pod wieczor poczulam pieczenie skory, zmazalam podklad, musialam nasmarowac kremem (skora na policzkach byla czerwona), uczucie to utrzymywalo się jeszcze ok 30 min albo więcej. Testowalam to przez parę dni i to samo... Zajrzalam więc na recenzje kosmetykow, Bare Escentuals, ktory mial wlasnie bismuth i dzięki temu dowiedzialam się, iz to ten skladnik prawdopodobnie powoduje u mnie takie reakcje (ktoras wizazanka miala podraznienie nim i napisala, ze to przez ten skladnik, gdyz znalazla na forum takie same opinie) . Znalazlam tez w internecie 2 stronki na temat tego skladnika i także bylo tam wspomniane, iz podraznia wrazliwe skory. Ja mam taką jedynie na policzkach... Dodam, iż na stronie polskiego producenta byla informacja, iz produkt nadaje się dla wrazliwych i alergicznych skor, nie podraznia... Jestem zalamana i nie wiem co teraz zrobic? Skoro nie tylko mnie ten skladnik podraznia, to zostalam wprowadzona w blad, a raczej oszukana... Na jednej ze stron amerykanskich znalazlam tez zdanie, ze wiekszosc producentow wycofuje ten skladnik z kosmetykow. Nie wiem, co mam teraz zrobic, czy dzwonic na stronę polskiego producenta i tam cos spróbowac wskorac, czy isc do salonu, gdzie kupilam kosmetyk i tam wszystko opowiedziec i niech oni to zalatwiają? A jesli odprawią mnie z kwitkiem? Nie stac mnie na wyrzucanie 200 zl, tymbardziej, ze teraz nie mam podkladu i muszę kupić nowy..

Jeśli ktoś się zna na prawie, lub juz reklamowal jakas rzecz odnosnie wprowadzającego w bląd opisu kosmetyku to proszę o pomoc..

Edit: Dodam, iż nie mam nowego kremu (uzywam tego samego od roku), toniki tak samo uzywam juz miesiac, wiec na nie nie mogla tak zareagowac moja skora. Wykluczylam poprostu wszystko inne, bo uzywam to juz od jakiegos czasu. Winowajcą zostaje jedynie podklad.

Edit 2: Wersja amerykanska nie zawiera tego skladnika, ja posiadam starszą wersję... Wiem, że ona jest w Polsce, bynajmniej widzialam te nowe opakowania w salonie...

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2009-03-14 o 16:32
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:04   #2
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;11441962]Witajcie. Wątek zamieszczam na wątku minerałowym, bo chodzi wlasnie o produkt mineralny...

Parę dni temu zakupilam kosmetyk mineralny, mocno nadszarpnęlam swoj budzet (w tym cięzkim okresie..), wydalam 200 zl. Mam już ten produkt (z tym, że nie uzywalam go dlugo, bo mam za ciemny kolor), myslalam, ze uczucie pieczenia po paru h od uzycia produktu to np wina wysuszenia skory (byla zima), albo pędzla. Po ok roku zakupilam ten produkt w jasniejszym kolorze, mam inny, miękki pędzel. Nie mniej jednak wlasnie pod wieczor poczulam pieczenie skory, zmazalam podklad, musialam nasmarowac kremem (skora na policzkach byla czerwona), uczucie to utrzymywalo się jeszcze ok 30 min albo więcej. Testowalam to przez parę dni i to samo... Zajrzalam więc na recenzje kosmetykow, Bare Escentuals, ktory mial wlasnie bismuth i dzięki temu dowiedzialam się, iz to ten skladnik prawdopodobnie powoduje u mnie takie reakcje (ktoras wizazanka miala podraznienie nim i napisala, ze to przez ten skladnik, gdyz znalazla na forum takie same opinie) . Znalazlam tez w internecie 2 stronki na temat tego skladnika i także bylo tam wspomniane, iz podraznia wrazliwe skory. Ja mam taką jedynie na policzkach... Dodam, iż na stronie polskiego producenta byla informacja, iz produkt nadaje się dla wrazliwych i alergicznych skor, nie podraznia... Jestem zalamana i nie wiem co teraz zrobic? Skoro nie tylko mnie ten skladnik podraznia, to zostalam wprowadzona w blad, a raczej oszukana... Na jednej ze stron amerykanskich znalazlam tez zdanie, ze wiekszosc producentow wycofuje ten skladnik z kosmetykow. Nie wiem, co mam teraz zrobic, czy dzwonic na stronę polskiego producenta i tam cos spróbowac wskorac, czy isc do salonu, gdzie kupilam kosmetyk i tam wszystko opowiedziec i niech oni to zalatwiają? A jesli odprawią mnie z kwitkiem? Nie stac mnie na wyrzucanie 200 zl, tymbardziej, ze teraz nie mam podkladu i muszę kupić nowy..

Jeśli ktoś się zna na prawie, lub juz reklamowal jakas rzecz odnosnie wprowadzającego w bląd opisu kosmetyku to proszę o pomoc..

Edit: Dodam, iż nie mam nowego kremu (uzywam tego samego od roku), toniki tak samo uzywam juz miesiac, wiec na nie nie mogla tak zareagowac moja skora. Wykluczylam poprostu wszystko inne, bo uzywam to juz od jakiegos czasu. Winowajcą zostaje jedynie podklad.

Edit 2: Wersja amerykanska nie zawiera tego skladnika, ja posiadam starszą wersję... Wiem, że ona jest w Polsce, bynajmniej widzialam te nowe opakowania w salonie...[/quote]

Współczuję Ci bardzo, ale wątpię, żeby fakt że jakiś składnik Ciebie akurat uczula był podstawą do reklamacji.
Poszłabym do salonu gdzie kupiłaś i spróbowała zareklamować - aczkolwiek zwrot pieniędzy czy wymiana kosmetyku to chyba tylko dobra wola producenta.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:08   #3
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

To, że Ciebie ten składnk podrażnił nie jest podstawą do reklamacji. Nie zostałaś wprowadzona w blad, o są to podkłady dla wrazliwych i alergicznych cer. Jak zawsze zdarzają się wyjątki i po to są podawane składy na opakowaniach kosmetyków. Gdyby to było podstawą roszczenia to wiele osób moglo by kosmetyki np z parabenem reklamowac- jesli dany składnik zapycha, podraznia, należy go unikać. Skladnik ten jest powszechnie stosowany i bezpieczny dla skóry. Nie możesz z tego powodu kosmetyku reklamowac w UE.
Tyle dobrze, ze wesz czego unikac.
W moim podpisie linki do firm mineralnych, kazda poaje sklad podkladu i kazda jest tansza niz te co kupilas
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:13   #4
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Współczuję Ci bardzo, ale wątpię, żeby fakt że jakiś składnik Ciebie akurat uczula był podstawą do reklamacji.
Poszłabym do salonu gdzie kupiłaś i spróbowała zareklamować - aczkolwiek zwrot pieniędzy czy wymiana kosmetyku to chyba tylko dobra wola producenta.
coz, pozostaje mi sie zgodzic, kwestia uczulania jest sprawa bardzo indywidualną i dotyka jakąś niewielką liczbę osob, ktora sa uwrazliwione na dany skladnik . Nie jest to wina producenta ani nawet produktu.... Potencjalnie uczulający lub zapychajacy moze byc tak naprawdę każdy składnik kosmetyczny i nie tylko, wiec nie jest to powod do wymiany. Nastepnym razem warto przemyśleć zakup kosmetyków w firmie oferujacej probki Aczkolwiek zawsze mozesz sprobowac reklamowac ten puder...ale raczej w mało roszczeniowy sposob Moze pójdą Ci na reke? Zycze powodzenia
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2009-03-15 o 00:14
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:26   #5
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

No to mnie załamałyście
Czyli nie ma sensu? Muszę jechać po to do innego miasta, więc nie wiem, czy jest sens, skoro tak mówicie Panie w salonie były jakieś takie niebardzo, więc wątpię, aby mi poszły na rękę Pozostaje mi teraz chodzić przez miesiąc struta

Ps. no tak, sklad byl podany, ale skąd moglam wiedziec jak on na mnie podziala... Nigdy nie zdarzylo mi się coś takiego po uzyciu podkladu czy kremu, więc skąd moglam wiedziec...Jeśli nie mam więc az tak cery wrazliwej, to skąd moglam wiedziec, ze kosmetyk dla cery wrazliwej mnie podrazni?

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2009-03-14 o 17:31
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:50   #6
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Nie zgodzę się z dziewczynami Owszem, reakcja alergiczna jest sprawą indywidualną, ale sprawa wcale nie jest przegrana.
Co to jest dokładnie za produkt i jakie informacje podaje producent? [link?]
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 18:32   #7
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z dziewczynami Owszem, reakcja alergiczna jest sprawą indywidualną, ale sprawa wcale nie jest przegrana.
Co to jest dokładnie za produkt i jakie informacje podaje producent? [link?]

Jane Iredale- Amazing Base

To jest polski dystrybutor:

http://www.proteapolska.com.pl/index...a_Jane_Iredale


A tu strona USA:

http://www.janeiredale.com/bases_a.html

Tutaj w zakładce podany jest skład tego produktu i jest on inny niz na moim produkcie. Wiem, ze ta seria jest w Polsce, bo widzialam w gabinecie na polce (ktos zamawial sobie jakis odcien). Dla mnie sprowadzono ten ze starszej serii jeszcze (starsza ma granatowe opakowania, a ta nowsza biale ze zlotym paskiem- tzn mowię o kartoniku). Także chcialabym poprostu aby mi wymieniono go na tą nową wersję, ktora tego nie zawiera Ale skoro większość tutaj uważa, iż nic nie da reklamacja, to zaczynam się poddawać Tymbardziej, że nie jest to w moim miescie i nie chcę jeżdzić na darmo i tracici pieniędzy na dojazdy...

Edit: Te nowsze opakowania to własnie te:

http://www.sklepestetyka.pl/szczegol...inerals_spf_20

Jak widac oferuje je też jakis sklep internetowy...
Te starsze- granatowe widac na stronie Protea o ile się nie mylę.

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2009-03-14 o 18:41
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 18:39   #8
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Skontaktuj się z dystrybutorem i zapytaj o zasady reklamacji. Kiedyś reklamowałam w Douglasie kilka razy użyty kosmetyk na wątłej podstawie niespełnienia moich oczekiwań Skontaktowałam się z dystrybutorem, który zgodził się na zwrot. Douglas był tylko pośrednikiem, bo widaż takie mają umowy, że zwroty od kientów wędrują do dystrybutora.
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:17   #9
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Przede wszystkim sproboj skontaktowac sie z dystrybutorem i sklepem gdzie kupilas ten kosmetyk-zawsze jest szansa na reklamacje i jezeli firma wychodzi na przeciw klientowi to cala sytuacja moze zakonczyc sie zwrotem pieniedzy-jednak to jest jedynie dobra wola Sprzedawcy.

Reklamacje mozesz zlozyc zawsze i wiem,ze duzo zalezy od polityki firmy jak sie ustosunkuja co do tego.
Moge Ci doradzic abys zadzwonila do Miejskiego Rzecznika Konsumenta i dowiedziala sie szczegolow-poniewaz reklamowanie kosmetykow to"ciezki"temat i najczesciej rozbija sie o Inspekcje Handlowa a pozniej droge sadowa.
Mozesz powolac sie na niezgodnosc towaru z umowa ale to jest dosc nietypowa sprawa a podejrzewam,ze chcialabys to w miare szybko zalatwic.


Powodzenia

__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:21   #10
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Zgodnie z prawem polskim reklamację składasz na podstawie niezgodności towaru z umową.
Jeśli producent informuje [na swojej stronie internetowej, na pudełku, ulotce, także w reklamie dowolnego typu, itd.], że produkt jest przeznaczony do cery wrażliwej, a Twoją cerę podrażnił [uwaga! używaj określenia podrażnił a uczulił nie są równoznaczne. Z Twojego opisu wynika, że chodzi właśnie o podrażnienie] masz prawo zażądać zwrotu pieniędzy.
Niestety reklamowanie kosmetyków jest u nas mało popularne a sprzedawcy bardzo często ignorują prawa konsumentów - jest duża szansa, że będziesz musiała skorzystać z pomocy rzecznika.
Tak czy inaczej masz podstawy, aby złożyć reklamację [pamiętaj! reklamacja zawsze musi zostać przyjęta] i zgodnie z prawem powinnaś otrzymać zwrot pieniędzy . Może to trochę potrwać, ale ja bym nie odpuściła.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny



Edytowane przez arrachnee
Czas edycji: 2009-03-14 o 19:22
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:32   #11
ingres
Przyczajenie
 
Avatar ingres
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Mi się wydaje, że masz podstawy do reklamacji. Też czytałam o tym składniku jako stosunkowo często wywołującym uczulenia (objawy są dokładnie takie, jak opisałaś) - dlatego pewnie wycofano go w nowej formule. Uważam, że skoro kosmetyk reklamowany jako przeznaczony dla wrażliwych cer zawiera uczulający wiele osób składnik, powinnaś mieć możliwość jego zwrotu.
Swoją drogą, chyba strasznie przepłaciłaś. Z pewnością znajdziesz tańszy i nie zawierający bismuth oxychloride'u podkład, chociażby w Body Shop:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...oundation.html
ingres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 20:01   #12
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Dziękuję dziewczyny Znalazłam juz na internecie nr do rzecznika konsumentów w moim mieście i będę w poniedziałek dzwonić. Dowiem się wstępnych informacji (aby wiedzieć co mowić dystrybutorowi) i po tym zadzwonię to Protea. Miejmy nadzieję, że coś wskóram

Ingres- dokładnie, też tak myślę, że dlatego jest w nowej formule. Szukalam też jakisch informacji i wlasnie po angielsku bylo napisane, iż firmy z niego rezygnują wlasnie z powodu podrażnien. Dziwi mnie tylko to, że ja nie mam jakoś wybitnie wrażliwej skóry (mam cerę mieszaną z suchymi policzkami), a tu takie coś... Też jakos trzyma mnie w nadziei to, że o tym skladniku znalazlam duzo inf, że podraznia, więc nie jestem jedną z miliona, ktora spotkala taka reakcja...

Niewiem, gdzie u nas jest Body Shop, więc wybralam poprostu ten podklad, bo pasowalo mi to, ze nie wysuszal i ogolnie wygladal fajnie na twarzy... Tylko gdybym wczesniej wiedziala, ze to nie wina pędzla byla (wtedy mialam taki z avonu nie najlepszej jakosci i sadzilam ze to jego sprawka to pieczenie)...

Trzymajcie kciuki

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2009-03-14 o 20:04
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:10   #13
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
Zgodnie z prawem polskim reklamację składasz na podstawie niezgodności towaru z umową.
Jeśli producent informuje [na swojej stronie internetowej, na pudełku, ulotce, także w reklamie dowolnego typu, itd.], że produkt jest przeznaczony do cery wrażliwej, a Twoją cerę podrażnił [uwaga! używaj określenia podrażnił a uczulił nie są równoznaczne. Z Twojego opisu wynika, że chodzi właśnie o podrażnienie] masz prawo zażądać zwrotu pieniędzy.
Niestety reklamowanie kosmetyków jest u nas mało popularne a sprzedawcy bardzo często ignorują prawa konsumentów - jest duża szansa, że będziesz musiała skorzystać z pomocy rzecznika.
Tak czy inaczej masz podstawy, aby złożyć reklamację [pamiętaj! reklamacja zawsze musi zostać przyjęta] i zgodnie z prawem powinnaś otrzymać zwrot pieniędzy . Może to trochę potrwać, ale ja bym nie odpuściła.
Masz racje-reklamacja musi byc przyjeta ale czy to akurat bedzie zakonczona zwrotem gotowki wcale nie jest takie oczywiste(zwrot gotowki jest dobra wola i jest tutaj wolne pole do wyboru jezeli chodzi o metody alternatywne) i
Cytat:
Zwrotu pieniędzy możemy domagać się tylko wtedy, gdy niezgodność towaru z umową jest istotna i wystąpi choć jedna z następujących sytuacji:
• sprzedawca nie jest w stanie doprowadzić towaru do stanu zgodnego z umową poprzez wymianę ani naprawę, bowiem jest to niemożliwe lub wymaga nadmiernych kosztów;
• naprawa albo wymiana nie została wykonana przez sprzedawcę w odpowiednim czasie;
• naprawa albo wymiana naraża kupującego na znaczne niedogodności.
Oznacza to, że zwrotu pieniędzy od razu, bez żądania najpierw wymiany albo naprawy, możemy domagać się tylko w przypadku, gdy wymiana albo naprawa narażałyby nas na znaczne niedogodności. Gdy niezgodność towaru z umową nie jest istotna, możemy jedynie żądać obniżenia ceny.
Jest jedna pulapka-kiedy powolujesz sie na niezgodnosc towaru z umowa-Sprzedawca ma 14 dni na poinformowanie Cie jaka jest zapadla decyzja i musi byc to udokumentowane (jest stosowane wyslanie listu poleconego lub e-maila).Czas na udzielenie odpowiedzi nie jest jednoznaczny z zlatwieniem sprawy poniewaz powinno byc to zalatwione w odpowiednim czasie i tutaj w gre wchodzi rodzaj towarui cel nabycia.Bardzo czesto jest dochodzi do konfliktowych sytuacji bo niestety przepisy nie sa precyzjne i duzo zalezy od Sprzedawcy.

Powinnas skorzystac z pomocy rzecznika oraz Inspekcji Handlowej.

Na Twoja korzysc przemawia fakt,ze zakupow dokonalas w sieciowce-tutaj o wiele latwiej jest walczyc niz z pojedynczymi sklepami.
Sproboj dowiedziec sie jak moze zostac zalatwiona reklamacja-jezeli nie zostanie Ci udzielona szczegolowa informacja nie zastanawiaj sie tylko korzystaj z pomocy Federacji Konsumentow.

Jestem na biezaco jezeli chodzi o reklamacje i przyznam,ze kilka takich sytuacji konczylo sie bardzo szybko tzn.klient otrzymal zwrot gotowki oraz upominek w postaci bonu/rabatu itd.
Mam nadzieje,ze twoja historia bedzie miala szybki i szczesliwy final.Pamietaj,ze nie jestes bezsilna i warto udac sie po pomoc w razie problemow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:19   #14
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Masz racje-reklamacja musi byc przyjeta ale czy to akurat bedzie zakonczona zwrotem gotowki wcale nie jest takie oczywiste(zwrot gotowki jest dobra wola i jest tutaj wolne pole do wyboru jezeli chodzi o metody alternatywne)
nie do końca
- sprzedawca w pierwszej kolejności może naprawić wadę - w tym wypadku jest to niemożliwe
- jeśli nie może naprawić zobowiązany jest do wymiany produktu na inny lub zwrotu gotówki - to konsument decyduje, którą opcję wybiera [czyli nie musimy się godzić na wciśnięcie nam bonów lub "to niech sobie Pani wybierze u nas coś innego"]
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:24   #15
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Wg mnie to bedzie jedynie dobra wola sprzedawcy i z tego wzgledu warto reklamowac, jednak nie uwazam ze Cie wprowadzono w blad. Mika tez moze uczulac chociaz jest w podkladach dla alergikow i wrazliwcow. Z powodu niepewnej sprawy ja bym zalatwiala to listownie, zebys nie miala zalu ze doplacasz jeszcze na podróże. a..
jesli nie masz paragonu reklamowac nie mozesz...
Trzymam kciuki
A jesli mialabym Ci doradzac to lepszy skutek zapewne osiagniesz piszac do USA do producenta- tam dbaja o klientow bardziej

edit: moze jej dac nowa wersje podkladu-moze naprawic szkode
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-03-14 o 20:25
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:31   #16
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

No tak, tylko wlasnie ja nie muszę otrzymac zwrot gotówki, zalezy mi na tym podkladzie, ktory tego nie zawiera, czyli bylaby to wymiana...
Paragonu nie mam, bo nawet nie zauwazylam tam kasy fiskalnej (moze nie rzucila mi się w oczy, to jest salon gdzie robią paznokcie czy malują). Te panie napewno mnie pamiętają, gdyż bylam tam 3 razy w krotkim czasie (taka ktora mnie obslugiwala napewno, gdyż zawsze jak przychodzilam wiedziala o co chodzi..). Także gdybym poszla do tego salonu to napewno wiedzą, ze ja kupilam tam ten podklad... Wiem, to nie to samo, ale sądzę, że panie by się nie wyparly tego, ze kupilam to u nich... Dowiem sie co i jak w pon. ostatecznie postaram się sprzedać na allegro, z tym, że ze znaczną stratą zaplaconej kwoty

Edit: Jeszcze jedno, gdzie proponowalybyscie zadzwonic? Na recepcje i aby tam pokierowali? Czy do ktoregos z tych podanych numerow (np do kierownika sprzedazy)?

http://www.proteapolska.com.pl/index.php?id=kontakt

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2009-03-14 o 20:34
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:35   #17
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
jesli nie masz paragonu reklamowac nie mozesz...
możesz - musisz udowodnić, że kupiłaś dany produkt w danym miejscu [wyciąg z karty, świadek, kamera, nawet: "Byłam tu w piątek i kupiłam podkład, pamięta mnie Pani?" - jeśli odpowie, że pamięta, to musi przyjąć reklamację - w takich wypadkach sprzedawca ma obowiązek odszukać paragon w systemie]

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
edit: moze jej dac nowa wersje podkladu-moze naprawic szkode
To jest wymiana na inny produkt
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:36   #18
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;11445620]No tak, tylko wlasnie ja nie muszę otrzymac zwrot gotówki, zalezy mi na tym podkladzie, ktory tego nie zawiera, czyli bylaby to wymiana...
Paragonu nie mam, bo nawet nie zauwazylam tam kasy fiskalnej (moze nie rzucila mi się w oczy, to jest salon gdzie robią paznokcie czy malują). Te panie napewno mnie pamiętają, gdyż bylam tam 3 razy w krotkim czasie (taka ktora mnie obslugiwala napewno, gdyż zawsze jak przychodzilam wiedziala o co chodzi..). Także gdybym poszla do tego salonu to napewno wiedzą, ze ja kupilam tam ten podklad... Wiem, to nie to samo, ale sądzę, że panie by się nie wyparly tego, ze kupilam to u nich... Dowiem sie co i jak w pon. ostatecznie postaram się sprzedać na allegro, z tym, że ze znaczną stratą zaplaconej kwoty [/quote]

No to musisz jechac osobiscie, a reklamacji w "normalny" sposob nie przeprowadzisz ( bo to warunek konieczny) chyba ze jednoczesnie mieli obowiazek dac Ci paragon.. ale to juz wieksza historia sie robi ...
napisz nam co i jak i kup sobie inny fajny mineralny - w naszych wątkach kopalnia wiedzy nt
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 20:56   #19
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
nie do końca
- sprzedawca w pierwszej kolejności może naprawić wadę - w tym wypadku jest to niemożliwe
- jeśli nie może naprawić zobowiązany jest do wymiany produktu na inny lub zwrotu gotówki - to konsument decyduje, którą opcję wybiera [czyli nie musimy się godzić na wciśnięcie nam bonów lub "to niech sobie Pani wybierze u nas coś innego"]

Tez nie zawsze-jezeli jestes swiadomym klientem i wiesz czego zadac to inna sprawa ale sa firmy,ktore nie uznaja zwrotu gotowki np.Media Markt-bardzo rzadko konczy sie taka sytuacja faktycznym zwrotem gotowki.


Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Wg mnie to bedzie jedynie dobra wola sprzedawcy i z tego wzgledu warto reklamowac, jednak nie uwazam ze Cie wprowadzono w blad. Mika tez moze uczulac chociaz jest w podkladach dla alergikow i wrazliwcow. Z powodu niepewnej sprawy ja bym zalatwiala to listownie, zebys nie miala zalu ze doplacasz jeszcze na podróże. a..
jesli nie masz paragonu reklamowac nie mozesz...
Trzymam kciuki
A jesli mialabym Ci doradzac to lepszy skutek zapewne osiagniesz piszac do USA do producenta- tam dbaja o klientow bardziej

edit: moze jej dac nowa wersje podkladu-moze naprawic szkode
Bez paragonu to ciezka sprawa ale tak jak pisze Arrachnee zawsze mozna udowodnic,ze tutaj byly dokonane zakupy-poza tym zapis transakcji jest przechowywany na tzw.rolkach żurnalowych (kopia wszystkich paragonow z danego dnia itd.to musi byc kiedy jest kasa fiskalna,poza tym raporty dzienne itd.)

Uwazam,ze powinnas sprobowac u kierownika sprzedazy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 21:01   #20
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

znam przypadki nie nabicia na kase i brak swiadkow itd i sprawa przegrana, dlatego zawsze biore paragony
Hexa ma racje u kierownika.
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 22:22   #21
ingres
Przyczajenie
 
Avatar ingres
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Życzę powodzenia i trzymam kciuki.
W razie niepowodzenia próbowałabym zwrócić się do polskiego dystrybutora z prośbą o wymianę na nową formułę. Jeśli firma dba o opinię, może Ci pójść na rękę...
ingres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 00:21   #22
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Jak uda Ci sie zareklamować to super A jak nie...zawsze mozesz to sprzedac na allegro lub wymienic na wizazu Nie namawiam tu absolutnie do wyrządzania szkody innym ludziom Ale jezeli jestes pewna ze to bismuth Ciebie uczulil lub podraznil to nie znaczy ze innym sie to tez przytrafi. W kilku kosmetykach juz go spotklaam i np. mnie nie rusza( przypuszczalnie na wiekszosc konsumentow dziala obojetnie,,,tak mysle gdyz w innym przypadku jaki producent ryzykowalby uzywanie tego skladnika?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 00:57   #23
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
Jak uda Ci sie zareklamować to super A jak nie...zawsze mozesz to sprzedac na allegro lub wymienic na wizazu Nie namawiam tu absolutnie do wyrządzania szkody innym ludziom Ale jezeli jestes pewna ze to bismuth Ciebie uczulil lub podraznil to nie znaczy ze innym sie to tez przytrafi. W kilku kosmetykach juz go spotklaam i np. mnie nie rusza( przypuszczalnie na wiekszosc konsumentow dziala obojetnie,,,tak mysle gdyz w innym przypadku jaki producent ryzykowalby uzywanie tego skladnika?
Niestety wielu producentow nie bardzo liczy sie z konsumentem-wystarczy tyklo wziac pod lupe bardzo drazniace konserwanty typu DMDM Hydnatoin,BHT,Imidazolidinyl Urea, itd.
Wiadomo,ze kazda cera zareaguje inaczej ale liczy sie fakt stosowania w/w skladnikow i nikt nie musi byc alfa i omega by wiedziec,co kupuje.Bardzo duzo osob sugeruje sie ty,co jest na etykiecie a efekt koncowy bywa rozny...
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 12:53   #24
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
Jak uda Ci sie zareklamować to super A jak nie...zawsze mozesz to sprzedac na allegro lub wymienic na wizazu Nie namawiam tu absolutnie do wyrządzania szkody innym ludziom Ale jezeli jestes pewna ze to bismuth Ciebie uczulil lub podraznil to nie znaczy ze innym sie to tez przytrafi. W kilku kosmetykach juz go spotklaam i np. mnie nie rusza( przypuszczalnie na wiekszosc konsumentow dziala obojetnie,,,tak mysle gdyz w innym przypadku jaki producent ryzykowalby uzywanie tego skladnika?
Tak, tylko sprzedając na allegro wiadomo, że muszę sprzedać ok 60-70 zl taniej... A wizaz ok, tylko że co mi da wymiana, skoro ja chcę ten sam produkt tylko w innej formule..A nie mam pieniędzy aby wyłożyc kolejne 200 zl, gdyż jestem bez pracy i narazie jest cięzko na rynku... Tak, wiem, że nie każdemu. Dziwi mnie tylko, iż to dla cer wrażliwych, alergicznych, a moja az taka nie jest, nie kupuję nawet kosmetyków dla cer wrazliwych (jedynie skusilam się na tonik).
No własnie już go nie stosuje. I tak jak wspominałam pisało w artykułach, iż większość firm odchodzi od stosowania tego skladnika w kosmetykach. Jak dla mnie powód jest jeden...

Hexxana- Imidazolidinyl Urea widzę w każdym praktycznie kosmetyku Oriflame... No ale nic mi się nie dzieje takiego, jak po tym Bizmucie :[

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2009-03-15 o 12:55
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:23   #25
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Duzo zalezy od uzytego stezenia oraz innych skladnikow,ktore wchodza w reakcje-cera takze roznie reaguje,zmiany w trakcie cyklu,uzycie innych kosmetykow itd.

Z Oriflame dalam sobie spokoj-glownie z pielegnacja jak zalatwila mnie na cacy seria dla cer wrazliwych-nie sprawdzilam skladu,wzielam w ciemno i...wyladowalam u dermatologa z bardzo silnym podraznieniem.Wiem,ze kilka innych osob ta seria podraznila w podobny sposob wiec staram sie wybierac mniejsze zlo

Daj znac jak sprawa reklamacji.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:01   #26
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

oj to mnie zmartwiłyście z tym Imidazolidinyl Urea Czy to nie mocznik? Zawsze myslalm ze mocznik jest dobrym skladnikiem....
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:57   #27
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
oj to mnie zmartwiłyście z tym Imidazolidinyl Urea Czy to nie mocznik? Zawsze myslalm ze mocznik jest dobrym skladnikiem....

Mocznik to UREA
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 17:02   #28
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Mocznik to UREA
wlasnie dlatego mi sie skojarzylo z mocznikiem Ale juz sie doczytalam ze to jakis konserwant.
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 00:27   #29
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
wlasnie dlatego mi sie skojarzylo z mocznikiem Ale juz sie doczytalam ze to jakis konserwant.

Trzeba calosc czytac a nie po łebkach

Capuccino -wiadomo co i jak?Mam nadzieje,ze dobre wiesci
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 20:01   #30
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: bismuth oxychloride- nieudany zakup, reklamacja :(- potrzebuję rady

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Capuccino -wiadomo co i jak?Mam nadzieje,ze dobre wiesci

Już donoszę . Uznalam, ze pierwszym krokiem powinno być udanie się go salonu, gdzie kupiłam podkład i tak też zrobiłam. Pojechalam i powiedziałam co i jak. Pani zadzwoniła do dystrybutora, czy uwzględni reklamację. Porozmawialam przez tel chwilę z jakąs Panią i powiedziala, aby odesłać (za pośrednictwem gabinetu). Tak więc zostawilam, wzięlam potwierdzenie na odbiór podkladu z pieczątką gabinetu i podpisem, no i teraz czekam na tel, aż przyjdzie podkładzik z nową formułą Mam nadzieję, że już zadna niespodzianka mnie nie spotka podczas odbioru podkładu...
Tak więc obyło się na szczęscie bez dzwonienia do Rzecznika Praw Konsumentów i jakisch nieprzyjemnych rzeczy.

Dziękuję dziewczyny za wsparcie !!!

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2009-03-19 o 20:02
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.