Puszące się loki i fale - sposoby na defrizz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-18, 19:27   #1
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150

Puszące się loki i fale - sposoby na defrizz


Mam kręcone, puszące się włosy mniej więcej do ramion. Czy zna ktoś jakiś dobry szampon który by prostował i zapobiegał puszeniu sie włosów? Ale proszę, podawajcie sprawdzone kosmetyki, bo ja już nie mam siły do moich włosów!!! Przecież nie będę ich codziennie prostować.. (podejrzewam że sama i tak nie dałabym rady ;()
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 19:46   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Kręcone włosy!!

Podciągam wątek.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 20:31   #3
Kasia**
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 74
Re: Kręcone włosy!!

Moim zdaniem dość dobrym szamponem przeciw puszeniu się włosów jest szampon L’OREAL ELSEVE wygładzający. Stosowałam go przez jakiś czas wraz z odżywką o takim samym działaniu. Włosy pozostawała gładsze przez jakiś czas. Pozdrawaim
Kasia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 18:58   #4
NicoOl
Przyczajenie
 
Avatar NicoOl
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: hałs=)
Wiadomości: 14
Wyślij wiadomość przez ICQ do NicoOl GG do NicoOl
Re: Kręcone włosy!!

rowniesh stosowalam loreal elseve jednak u mnie efekty byly ..hmm niezauwarzalne=((oczywisc ie uzywalam tesh odzywki=])Natomiast wiem..choc jeshcze nie z wlasnego doswiadczenia;P ze ponoc booskie rezultaty sa po masce fructisa ,nie wiem jak to cudo sie dokladnie nazywa,w kazdym razie jest to maseczka wygladzajacaw takim zielonym niziutkim,okraglutkim pudeleczq i z tego co wiem kosztuje ok. 20 zł.Jak wyprubuje to napishe cos wiecej=D czekam na rozwiniecie watq=] pozdraFiam=]
__________________
Punk Princess
NicoOl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 00:22   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Kręcone włosy!!

up
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 18:44   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Kręcone włosy!!

dziewczyny ten temat i podbna byl walkowany wiele razy .. zajrzyjcie w watki do archiwum
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 16:51   #7
natist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7
Smile Dla lasek z kęconymi i puszystymi włosami ;)

Cały czas narzekacie na puszenie sie waszych włosków wiec przysyłam wam porady, którym ja sie zawsze poddaje bo rownież mam krecone i starsznie puszyste włosy, ale dzieki tym poradaom moj koszmar sie skonczyl mam nadzieje ze wam pomoze, jesli nie to mam cos jeszcze, ale najpierw sprobujcie tego:

Krok 1
Umyj włosy szamponem 2 razy (np. Nivea Hair Cair)

Krok 2
Nałoż na mokre włosy odżywke na włosy i rozczesz je grzebieniem z szerokimi zębami. Nie spłukuj odzywki w 100% pozostaw troche na włosach.

Krok 3
Wycieraj delikatnie włosy ręcznikiem od końcówek aż po skórę głowy. Następnie znowu je rozczesz grzebieniem. Nałoż mleczko (np. sunsilk). Znowu rozczesz grzebieniem. Nałoz troszeczke żelu. Rozczesz . I na koniec pianka do włosów.

Krok 4
Jeśli jest to możliwe niech wyschną na powietrzu. Staraj się ich w ogóle nie dotykac.

Krok 5
Bądź dumna !!!
natist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-12, 16:58   #8
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Dla lasek z kęconymi i puszystymi włosami ;)

ja mam włosy falowane i puszące się... ale używam prostownicy... i nie widzę już innego wyjścia... co do powyższych rad - nie wiem czy pomogłyby mi... Mam pewne wątpliwości co do np. punktu 2giego i nie spłukiwania odżywki - takie "postępowanie" obciąża włosy... podobno radzi się zmywać z włosów nawet odżywki, na których producent pisze, że można ich nie spłukiwać... Krok 3... hm... mleczko, żel, pianka - to chyba też nieźle je może obciążyć... chyba dobrze byłoby mieć kosmetyki z jednej serii...
Ale dziękuję za rady... może kiedyś latem wykorzystam te rady i napiszę o efektach!
Pozdrawiam
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 17:12   #9
natist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7
Dot.: Dla lasek z kęconymi i puszystymi włosami ;)

To prawda to je dosyc obciaza, ale dla mnie to jedyny sposob aby nie byly puszyste porady te zanalazlam na stronie www.naturallycurly.com, polecal je specjalista wiec cos w tym jest. Pozdrawiam gorąco
natist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 17:37   #10
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Dla lasek z kęconymi i puszystymi włosami ;)

ja też jestem za obciążaniem. Ale nie rozumiem czemu mam myć włosy dwa razy - ja się czasem boję nawet raz myć (suche)
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 17:42   #11
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Dla lasek z kęconymi i puszystymi włosami ;)

Cytat:
Napisane przez margitta
ja też jestem za obciążaniem. Ale nie rozumiem czemu mam myć włosy dwa razy - ja się czasem boję nawet raz myć (suche)
jesli chodzi o mycie dwa razy - to robię tak choć nie znam do końca przyczyny takich zaleceń. Robią tak też fryzjerki - nie wiem, czy może przypadkowo zwróciłAŚ na to uwagę jesli szłaś np. na cięcie włosów z myciem głowy...
Podobno pierwsze mycie zmywa wszystko co jest na włosach - typu odżywki, lakiery, kurz itp A drugie ma służyć za odżywkę... Nie wiem jednak dokładnie... może ktoś będzie wiedział i wytłumaczy to ładnie...
Wiem jednak, że takie mycie daje lepsze efekty... kiedyś musiałam myć głowę ze względu na przetłuszczanie się włosów u nasady - codziennie... teraz - mniej więcej od kiedy zaczełam myć w ten sposób - co 3-4 dni... Ale to może tylko zbieg okoliczności???
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 18:03   #12
201608080935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 340
Naturalnie podkręcające się końcówki

Witajcie, jestem tu nowa i licze na Waszą pomoc.Może macie jakieś zdjęcia fryzur które można wyczarować przy naturalnie podkręcajacych się końcówkach.Niestety nie mam swojego zdjęcia i nie mam teraz możliwości zrobienia by wkleić ale moze i bez tego cos poradzicie.Teraz mam włosy za ramiona trochę wycieniowane i efekt byłby pewnie fajny gdyby nie te pokręcone koncówki, każde w inną stronę i jeszcze w dodatku plątające się i puszące przy wilgoci.Może są jakieś fryzurki przy których podkręcone końcówki byłyby atutem?
201608080935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:04   #13
madlene_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalnie podkręcające się końcówki

Czesc,
tez mam ten sam problem wywijajacych sie koncowek i puszenia sie wlosow przy byle deszczyku czy wilgotnosci powietrza... niestety nie potrafie jeszcze nad nimi do konca zapanowac, ale... powoli sie ucze. Najlepiej sie do tego nadaje szczotka z salonu Jean Louis David (do prostowania i ukladania wlosow, jak zapytasz o ta szczotke to napewno beda juz wiedzieli o ktora chodzi, kosztuje ok 30zl). Jest naprawde swietna!!! Tak naprawde to nie musisz sie bawic w zadne mozolne ukladanie. Mozesz zostawic je zeby same wyschly (nie niszczysz koncowek suszarka ale pewnie w tym momencie zaczna Ci sie potwornie krecic i puszyc - to nic), jak juz beda suche wystarczy ze je przeczeszesz ta szczotka i sie wyprostuja. Oczywiscie efekt bedzie wiekszy jezeli bedziesz je ukladala suszac, ale ta szczotka ma jakies takie dziwne wlasciwosci, ze potrafi swietnie prostowac wlosy - jak zadna inna!!! Jestem z niej bardzo zadowolona i nie zaluje wydanych pieniedzy.
madlene_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:21   #14
mossqa
Rozeznanie
 
Avatar mossqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 825
Exclamation AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

Hej, mój problem polega na wciąż puszących się włosach. Nawet po kremie do prostowania i prostowaniu wciąż się puszą! Co z tym zrobić?!
mossqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 19:52   #15
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

Nawilżać, nawilżać, jeszcze raz nawilżać. Zdrowe, odżywione włosy, tracą na tendencji do puszenia się. Dobra maska- np. WAX, spłukana zimną wodą, potem jakiś kosmetyk do stylizacji (np. pasta Got2b Schwarzkopf), suszymy bez katowania suszarką i czekamy na efekty
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 09:26   #16
mossqa
Rozeznanie
 
Avatar mossqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 825
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

Spróbuję, w każdy razie wielkie dzięki
mossqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 21:03   #17
dominika17
Przyczajenie
 
Avatar dominika17
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

A nie można ujarzmić puszących się włosów jakimś szybszym sposobem? Bo rano nie ma zbyt wiele czasu żeby stylizować włosy... Ja sama mam ten problem: gęste, kręcone, puszące się włosy! Kiedyś owszem prostowałam ale to w efekcie zniszczyło mi włosy :/
I co tu teraz zrobić ? ;(
dominika17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 16:37   #18
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

Wstajesz rano, moczysz ręce w zimnej wodzie i ugniatasz nimi włosy, nadając lokom ładniejszy kształt. Na koniec utrwalasz, mi się najlepiej dział pianką Wellaflex Loki i Fale. Można w międzyczasie dać odżywki bez spłukiwania, ew. balsam prostujący (też bez spłukiwania).
Ale odżywianie, nawilżanie- to podstawa.
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 19:09   #19
Justylka
Raczkowanie
 
Avatar Justylka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 104
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

Ja mam podobny problem: mam dużo włosów sa one gęste po czesci krecone i falowane ( takie nijakie). Prostuje włoski bo nie nawidze swojego wielkiego kasku wloski mam dl. ok 40 cm wiec dlugosc nie fajna i czekam az urosna do ok 60 cm ( dlugi czas przede mna). Włoski po prostownicy sa oczywiscie zniszczone uzywam hot liss ale malo pomaga. Mam zamiar pogodzic sie ze swoimi naturalnymi lokami i zrobic sobie kuracje nawilzajaca czy to w salonie czy w domu. Słyszalam wlasnie o odzywce wax i musze sie po nia wybrać.
A czy polecilabys jakies szampony czy odzywki nawilzajace i odbudowujace (spadam_z_dachu)??
Justylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-12, 19:27   #20
spadam_z_dachu
Rozeznanie
 
Avatar spadam_z_dachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 813
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

WAX jest świenty, tylko pamiętaj trzymać go w cieple i jak najdłużej Ja mam aktualnie szampon Gliss Kur regeneracyjny, dla mnie bardzo dobry. Odżywka bez spłukiwania jest fajna z Dove, takie jasno-żółte opakowanie, ok. 10 zł. Nie pamiętam dokładnej nazwy, a skończyło mi się i nie mam już Oprócz tego jedwab Biosilk za 6 złotych mała buteleczka... Kropelka na włosach a wrażenie super. Tylko nie polecam stosować za długo Gliss Kur też ma taką serię Płynny Jedwab, warto spróbować, włosy są dużo bardziej błyszczące.
Oczywiście, nie wszysto naraz Ale warto porpróbować.
spadam_z_dachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 13:34   #21
lilly_rose
Raczkowanie
 
Avatar lilly_rose
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 370
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

Ja zamówiłam na allegro jedwab biosilk...mam nadzieję,że to trochę pomoże usunąć z głowy ten okropny puch i nawilży porządnie włosy. Póki co na dzień używam któregoś z mleczk sunsilk i nie jest źle Rano zwilżam lekko dłonie, moczę włosy, potem sunsilk, zanim wyschnie zdążę akurat się pomalować, umyć zęby itp i można śmigać
lilly_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 16:22   #22
sandre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 441
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

Cytat:
Napisane przez lilly_rose Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam na allegro jedwab biosilk...mam nadzieję,że to trochę pomoże usunąć z głowy ten okropny puch i nawilży porządnie włosy. Póki co na dzień używam któregoś z mleczk sunsilk i nie jest źle Rano zwilżam lekko dłonie, moczę włosy, potem sunsilk, zanim wyschnie zdążę akurat się pomalować, umyć zęby itp i można śmigać
jedwab powinien pomóc....ja mam kręcone włosy i miałam problem bo też strasznie się puszyły....po biosilku ładnie się układają i nie mam siana na głowie
__________________



sandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 20:18   #23
lutiana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 240
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

Jedwab sam w sobie nie nawilża włosów, tylko je pomaga ujarzmić - podobno ma w swym składzie większość silikonów, które obklejają włosy i dzięki temu je ujarzmiają, więc jeśli chcemy je nawilżyć należy oprócz jedwabiu stosować dobre maski nawilżające
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić
__________________



Nie używam już tego profilu. Nie lubię być śledzona
lutiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 22:43   #24
lilly_rose
Raczkowanie
 
Avatar lilly_rose
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 370
Dot.: AAAAAAAAA!!! Puszak na głowie!!!

Na temat jedwabiu (z ulotki dołączonej do kosmetyku):
"...Odżywka wspananiale penetruje włosy, trwale je rekonstuuje,nawilża i nadaje wspaniały połysk.(...)natychmiast przywraca włosom(...) bardzo zdrowy wygląd, połysk zmysłową miękkość i sprężystość.Włosy są podate na układanie.Regularne stosowanie jedwabiu chroni włosy przed:utratą wilgoci, wysoką temperaturą,skutkami chemii fryzjerskiej i zaniczyszczeniami środowiska."

lilly_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 17:16   #25
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
loki puszące się włosy

Mam proglem mam długie ,grube włosy. Gdy umyje robia sie na nich loki ,ale gdy je nawet lekko rozczesze grzebieniem z szeroko rostawionymi ząbkami to robi się z nich wielka szopa ;/ Żeby jej nie było musiałabym prostowac wszyściutkie włosy pasmo po pasmie a nie mam na to czasu ... Chciałabym mieć jednoczesnie fale i żeby się nie puszyły. Więc tu nasuwa się pytanie czy jest jakiś sprey,albo żel czy coś innego żeby sie nie puszyły?? Nie chce prostujących szamponów tylko takie coś zeby nie puszyły sie włosy,chce mieć dalej loki ale bez puszenia się ! Wszystko oprócz szamponów ,chodzi o jakieś specyfiki które się nakąlda na suche włoski
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 11:57   #26
Moooniczqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Puszące się włosy :(

Mam problem z włosami. Po umyciu się falują, lekko kręcą. Niestety rano gdy chcę je rozczesać robią się ogromnie puszyste i nie ma już loczków. Stosuje różne szampony, odżywki, pianki, jedwab do włosów i nic nie pomaga Teraz regularnie prostuje, ale nie mam na to zbyt dużo czasu a niestety żeby je dokładnie wyprostować potrzebuję około godziny.Znacie jakiś sposób na puszące się włosy?
Moooniczqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 13:25   #27
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Puszące się włosy :(

jeden i podstawowy. nie czesac loków na sucho!
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 10:16   #28
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Puszące się włosy :(

+ nawilżać czyli odpowiednia pielęgnacja.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 10:23   #29
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Puszące się włosy :(

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
jeden i podstawowy. nie czesac loków na sucho!

to co robic jakisie pokoltunia? bo mi nawet rozczesywanie palcami powoduje ze sie pusza
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 11:37   #30
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Puszące się włosy :(

czesanie przed myciem, lub w trakcie (tzn wtedy, gdy nalozona jest odzywka ds), lub ewentualnie tuz po, z nalozona odzywką bez splukiwania (ostatniego nie polecam) powinno absolutnie wystarczyc.

nie wiem od czego kołtunia sie wlosy. ja tam moge sie 2 tygodnie nie czesac (sprawdzone - zapomnialam grzebienia na wakacje) i zadnych koltunow, wszystko rozplatuje odzywka.

obstawiam ze koltunia sie wlosy suche, z podwazonymi, lub polamanymi łuskami.
a wiec tak jak napisala dontknow - nawilzac i pielegnowac.

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2010-02-07 o 11:45
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.