Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-01, 13:27   #4261
paziaa
Przyczajenie
 
Avatar paziaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziękuję Marzenko za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Jeśli biorę dziennie 40mg to powinnam to np. rano brać 20 i wieczorem 20 czy mogę naraz? Dermatolog powiedziała mi żebym brała za jednym razem ale na forum izoteku przeczytałam że lepiej to podzielić więc już sama nie wiem
byłam przed chwilą u innego dermatologa, zwiększono mi dawkę do 40 mg dziennie. ja to tam biorę rano i wieczorem po jednej tabletce.
paziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 16:14   #4262
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ricky51 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 17 lat i przechodze ta kuracje troche mi glupio zapytac bo naleze do plci przeciwnej czyli mezczyzn i jestem po 1 miechu tej kuracji. I wiem ze to da efekt bo juz po miech wygladam inaczej. Ale chcialem sie zapytac czy jak pani mi zwiekszyla dawke z 30mg do 40mg to moga byc jakies znaczne roznice typu ze lekki wysyp czy cos w tym stylu? Pozdrawiam.
Myślę, że minimalny wysyp może być, ale to pewnie kwestia tego czy wcześniej mocno Cie wysypalo czy w ogóle
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:59   #4263
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Kochani!
Strasznie schną mi usta, ja już nie wiem co mam z nimi zrobić. Smaruję się co 5 minut. Czy możecie polecić mi jakąś może maść, czy coś? Balsamy szybko zjadam, no i czasem nawet jak sie posmaruję, to za chwilę muszę znów nałożyć grubą warstwę pomadki... ;/
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 10:08   #4264
marcin32
Raczkowanie
 
Avatar marcin32
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Kochani!
Strasznie schną mi usta, ja już nie wiem co mam z nimi zrobić. Smaruję się co 5 minut. Czy możecie polecić mi jakąś może maść, czy coś? Balsamy szybko zjadam, no i czasem nawet jak sie posmaruję, to za chwilę muszę znów nałożyć grubą warstwę pomadki... ;/
alatan plus
marcin32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:20   #4265
kometa90
Raczkowanie
 
Avatar kometa90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcin32 Pokaż wiadomość
alatan plus
potwierdzam

Czy wam też teraz w okresie grzewczym bardziej dokucza suchość skóry? Bo wcześniej nie miałam z tym problemu, a teraz masakra!
__________________
31.10.2011r.-walka o odtłuszczone ciało
dbam o włosy-olejuje, pije drożdże

kometa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 18:01   #4266
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Kochani!
Strasznie schną mi usta, ja już nie wiem co mam z nimi zrobić. Smaruję się co 5 minut. Czy możecie polecić mi jakąś może maść, czy coś? Balsamy szybko zjadam, no i czasem nawet jak sie posmaruję, to za chwilę muszę znów nałożyć grubą warstwę pomadki... ;/

Linomag maść ( 7 zł ) super nawilża, żadna pomadka nie daje takiego komfortu jak Linomag, a dodatkowo usta wyglądają jakby były pomalowane błyszczykiem.

Zauważyłam jakby mi trochę mniej włosów wypadało i mniej pryszczy wyskakiwało ( jedynie jakieś małe białe ) i świeże zaczerwienienia zaczynają blednąć, oby tak dalej
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 08:03   #4267
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Jeśli biorę dziennie 40mg to powinnam to np. rano brać 20 i wieczorem 20 czy mogę naraz? Dermatolog powiedziała mi żebym brała za jednym razem ale na forum izoteku przeczytałam że lepiej to podzielić więc już sama nie wiem
Mi Dermatolog powiedziala, ze efekt jest lepszy, mocniejszy, gdy bierze sie dwie tabletki na raz. Mowila też ze jeżeli będą bardzo mi dokuczac skutki uboczne to mam rozdzielić tabletki na jedna rano jedną wieczorem. Ja biorę dwie rano jak narazie.

Marzena17
Moja Dermatolog mowila, ze w pierwszych miesiącach stosowania retinoidow można dodatkowo czymś buzię smarowac (tak długo, aż nie zacznie nam sie mocno przesuszac skóra), chciała mi coś zapisać, ale stwierdziłam ze zaczekam już na efekty aknenorminu. Gdy ostatnio pytałam sie jej czy mogę używać czegoś na blizny ona powiedziala ze tak, ale nie da to raczej dobrych efektów i za jakiś rok poleca mi zrobić laser. Ja teraz na zmianę mimo to stosuje avene cicalfate i piling SVR.

Paziaa
Teraz zaczynam 5 miesiąc kuracji, mam brać akne 10 miesięcy, czyli zostało jeszcze 6. Wyniki badań mam dobre, więc dostałam recepty na dwa miesiące. Na cholesterol i trojglicerydy polecam tabletki z wiesiolka (kupiłam za namową Brendy-dzięki). Tylko najlepiej zwykły oeparol, nie femina. Dzięki nim spadły mi trojglicerydy z 179 na 107. nie mam już ani jednego pryszcza, tylko przebarwienia. Jak przejedzie sie ręką po twarzy to jest całkiem gladka! Na prawdę, jeszcze w lipcu miałam straszny trądzik i nie myslalam ze już od listopada nie wyskoczy mi żaden nowy syf.. przed kuracja też byłam załamana, i gdy czytałam na tym forum, ze ktoś ma poprawę podnosilo mnie to na duchu, Ty też weź to sobie do serca wytrzymasz te kilka miesięcy i zobaczysz ze warto było! Życzę powodzenia i wytrwałości.

Edytowane przez martewka
Czas edycji: 2011-12-03 o 08:05
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 12:16   #4268
paziaa
Przyczajenie
 
Avatar paziaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No tak, tylko że ja dzisiaj spotykam się z fajnym chłopakiem którego nie widziałam jakieś 3 miesiące, a wtedy nie miałam takiego poważnego problemu. Chciałabym wyglądać super, a tu taki fejs paskudny to najbardziej przez to mam dołka. odwlekałam to spotkanie 2 tygodnie mając nadzieję, że skóra mi się poprawi i będzie trochę lepiej a tymczasem wyglądam jeszcze gorzej.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

mam tylko nadzieję, że nie będzie to aż tak zauważalne bo wychodzę z nim wieczorem. a tak w ogóle używałyście DERMACOLU? to super korektor, świetnie sobie radzi z kryciem niedoskonałości, ale czy jest bezpieczny, nie wysypie mnie po nim jeszcze gorzej?
paziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 12:13   #4269
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez martewka Pokaż wiadomość
Moja Dermatolog mowila, ze w pierwszych miesiącach stosowania retinoidow można dodatkowo czymś buzię smarowac (tak długo, aż nie zacznie nam sie mocno przesuszac skóra), chciała mi coś zapisać, ale stwierdziłam ze zaczekam już na efekty aknenorminu. Gdy ostatnio pytałam sie jej czy mogę używać czegoś na blizny ona powiedziala ze tak, ale nie da to raczej dobrych efektów i za jakiś rok poleca mi zrobić laser. Ja teraz na zmianę mimo to stosuje avene cicalfate i piling SVR.
A w pierwszych ilu miesiącach? Bo ja miałam kurację tylko 6 miesięcy Z tego co ja wiem można sobie niezłych kłopotów narobić ze skórą stosując maści na trądzik i na blizny. Nie bez powodu na ulotce jest tak napisane i nie bez powodu nie wolno stosować kwasów i retinoidów zewnętrznych przez pół od zakończenia kuracji.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-07 o 19:41 Powód: Poprawienie cytatu
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 12:42   #4270
margalida
Przyczajenie
 
Avatar margalida
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jestem mile zaskoczona. Pierwsze 40 dni na dawce 40 mg było trudne. Szczególnie początkowo. Teraz jestem w w 23 dniu dawki 60 mg i... jest naprawdę dobrze. Usta nawilżam namiętnie (wazelina, balsam tisane, balsam Avene Cold Cream - ten ostatni zawsze mnie ratuje) Na noc krem Emolium. Na dzień krem nawilżający z Avene. Nowe zmiany na twarzy się nie pojawiają. Jak mi skróra wysycha np. na dłoniach to Dexeryl. Posmaruję na noc i rano jest dobrze.
Dodam, ze prawie codziennie chodzę na siłownię.
I jedno co na pewno mi pomaga - nawadnianie organizmu.
Piję bardzo, bardzo dużo.
Twarz myję Physiogelem albo płynem miceralnym z YR.
Naprawdę... nie u wszystkich pojawiają się jakieś drastyczne skutki uboczne.
Fakt, odczuwam zmęczenie i bóle pleców, ale da się z tym funkcjonować.
Zostało mi 17 dni na dawce 60 mg i 50 na dawce 40 mg.
Dodam, ze mam 169 cm i ważę jakieś 56 kg.
Problemy z cerą miałam od 10 lat, ale nie były jakieś hardcorowe. Ale teraz... nowych wyprysków nie ma. Buźka jest różowa, ale... tak mi dobrze.
margalida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 06:58   #4271
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A w pierwszych ilu miesiącach? Bo ja miałam kurację tylko 6 miesięcy Z tego co ja wiem można sobie niezłych kłopotów narobić ze skórą stosując maści na trądzik i na blizny. Nie bez powodu na ulotce jest tak napisane i nie bez powodu nie wolno stosować kwasów i retinoidów zewnętrznych przez pół od zakończenia kuracji.[/QUOTE]

Dokladnie nie mowila, ale powiedziala ze ten krem który by mi zapisala miałabym stosować do czasu aż znikną te ropne krostki, u mnie to był początek 4 miesiąca. Tylko gdybym go używała zniknęłyby szybciej..
Co do kremu na blizny, powiedziala ze mogę stosować do końca kuracji ale trochę to bez sensu bo pewnie i tak będę musiała ten laser robić.
Ona jest zdania ze nie ma co przesadzac, te kremy na blizny nie są silne więc twierdzi ze nie ma przeciwwskazań żeby je stosować, ale laser oczywiście pół roku po zakończeniu kuracji. No ja będę robić tak jak ona mi mówi, przecież chyba sie zna, zresztą nie olewa mnie jak u moja poprzednia derma albo jakaś w państwowej.. zobaczymy
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 19:22   #4272
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć wszystkim, Byłam ostatnio u dermy, to miał być już koniec.... ale na nieszczęście wyskoczyła mi krostka, pani się tylko zmartwiła i wyszłam z receptą Acne na kolejny miesiąc i powiedział zebym już nie przychodziła obliczyłam ze ogólna dawka wyniesie ok 160 mg/kg, koń by się nie powstydził Mam tylko nadzieję, że odniesie to porządne rezultaty bo nie chce już powracać do tego co miałam na twarzy.
Dostałam próbki żelu Iwostin https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...n-remover.html , czy ktoś z Was forumowicze stosował ten żel, przynosi efekty, bo przebarwień mm naprawdę dużo?
__________________
Aknenormin od 12.05.2011
-->01.2012 walka zakończona
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 19:54   #4273
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez margalida Pokaż wiadomość
Jestem mile zaskoczona. Pierwsze 40 dni na dawce 40 mg było trudne. Szczególnie początkowo. Teraz jestem w w 23 dniu dawki 60 mg i... jest naprawdę dobrze. Usta nawilżam namiętnie (wazelina, balsam tisane, balsam Avene Cold Cream - ten ostatni zawsze mnie ratuje) Na noc krem Emolium. Na dzień krem nawilżający z Avene. Nowe zmiany na twarzy się nie pojawiają. Jak mi skróra wysycha np. na dłoniach to Dexeryl. Posmaruję na noc i rano jest dobrze.
Dodam, ze prawie codziennie chodzę na siłownię.
I jedno co na pewno mi pomaga - nawadnianie organizmu.
Piję bardzo, bardzo dużo.
Twarz myję Physiogelem albo płynem miceralnym z YR.
Naprawdę... nie u wszystkich pojawiają się jakieś drastyczne skutki uboczne.
Fakt, odczuwam zmęczenie i bóle pleców, ale da się z tym funkcjonować.
Zostało mi 17 dni na dawce 60 mg i 50 na dawce 40 mg.
Dodam, ze mam 169 cm i ważę jakieś 56 kg.
Problemy z cerą miałam od 10 lat, ale nie były jakieś hardcorowe. Ale teraz... nowych wyprysków nie ma. Buźka jest różowa, ale... tak mi dobrze.
No to świetna wiadomość fajnie że wprowadziłaś sobie ruch. ja też dużo ćwiczyłam podczas brania. Jak skóra pięknieje to i człowiek nabiera ochoty o lepsze dbanie o siebie.

Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, Byłam ostatnio u dermy, to miał być już koniec.... ale na nieszczęście wyskoczyła mi krostka, pani się tylko zmartwiła i wyszłam z receptą Acne na kolejny miesiąc i powiedział zebym już nie przychodziła obliczyłam ze ogólna dawka wyniesie ok 160 mg/kg, koń by się nie powstydził Mam tylko nadzieję, że odniesie to porządne rezultaty bo nie chce już powracać do tego co miałam na twarzy.
Dostałam próbki żelu Iwostin https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...n-remover.html , czy ktoś z Was forumowicze stosował ten żel, przynosi efekty, bo przebarwień mm naprawdę dużo?
Na przebarwienia to raczej żaden żel ci nie pomoże. Z króciutko jest na buzi, żeby zdziałał coś konkretnego. Polecam serum z witaminą C, w odpowiednim stężeniu, działa super na przebarwienia.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 20:47   #4274
paziaa
Przyczajenie
 
Avatar paziaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a włosy bardzo wam dziewczyny wypadają niż przed kuracją?

Edytowane przez paziaa
Czas edycji: 2011-12-07 o 19:11
paziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 21:08   #4275
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim, Byłam ostatnio u dermy, to miał być już koniec.... ale na nieszczęście wyskoczyła mi krostka, pani się tylko zmartwiła i wyszłam z receptą Acne na kolejny miesiąc i powiedział zebym już nie przychodziła obliczyłam ze ogólna dawka wyniesie ok 160 mg/kg, koń by się nie powstydził Mam tylko nadzieję, że odniesie to porządne rezultaty bo nie chce już powracać do tego co miałam na twarzy.
Dostałam próbki żelu Iwostin https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...n-remover.html , czy ktoś z Was forumowicze stosował ten żel, przynosi efekty, bo przebarwień mm naprawdę dużo?
Ja go używam już od około 5 tygodni, nie powiem, żeby dawał spektakularne efekty, ale moje plamki są duuużo bledsze niż zaraz po kuracji, blizny całkiem od tego nie zejdą, ale jest całkiem przyjemny w stosowaniu. Ja go używam tylko na noc i właściwie nic więcej poza nim nie nakłdam. Kwas, który zawiera bardziej nawilża niż złuszcza, ale jeśli dopiero będziesz kończyć kuracji to ja bym odradzała cięższy kaliber.

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość

Na przebarwienia to raczej żaden żel ci nie pomoże. Z króciutko jest na buzi, żeby zdziałał coś konkretnego. Polecam serum z witaminą C, w odpowiednim stężeniu, działa super na przebarwienia.
Jak to za króciutko jest na buzi? Nie rozumiem, przecież to nie jest żel do mycia tylko do normalnego nakładania na noc. I zawiera wysoko w składzie kwas laktobionowy, więc jest to coś w miarę konkretnego, jeśli się nie chce zdzierać skóry. Ale wiadomo, że każdy reaguje inaczej, niektórzy linieją po mocnych peelingach kwasowych, a niektórzy nie widzą różnicy. Ja jestem zadowolona.
Witamina C rzeczywiście też jest fajna na przebarwienia. Tylko trzeba się liczyć z tym, że niektórych może podrażniać.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 17:17   #4276
kometa90
Raczkowanie
 
Avatar kometa90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Byłam dzisiaj na wizycie u mojej dermy i przekazała mi nowinę, że z najnowszych badań wynika, że należy przyjąć min.150 mg/na kg ciała, a nie jak mówiono wcześniej 120! Dlatego zamiast dostać receptę na ostatnie opakowanie dostałam na jeszcze cztery... czy wy też o tym słyszałyście? Bo przyznam, że trochę mnie to zdziwiło.
__________________
31.10.2011r.-walka o odtłuszczone ciało
dbam o włosy-olejuje, pije drożdże

kometa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 17:42   #4277
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Jak to za króciutko jest na buzi? Nie rozumiem, przecież to nie jest żel do mycia tylko do normalnego nakładania na noc. I zawiera wysoko w składzie kwas laktobionowy, więc jest to coś w miarę konkretnego, jeśli się nie chce zdzierać skóry. Ale wiadomo, że każdy reaguje inaczej, niektórzy linieją po mocnych peelingach kwasowych, a niektórzy nie widzą różnicy. Ja jestem zadowolona.
Witamina C rzeczywiście też jest fajna na przebarwienia. Tylko trzeba się liczyć z tym, że niektórych może podrażniać.
A ups, faktycznie, jakoś nie doczytałam w takim razie cofam. Natomiast dalej obstaję przy witamince C. Podrażnienia mogą wyniknąć ze stężenia zbyt dużego. W takich 5% czy 8 % to raczej nie powinno być problemu.

Cytat:
Napisane przez kometa90 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na wizycie u mojej dermy i przekazała mi nowinę, że z najnowszych badań wynika, że należy przyjąć min.150 mg/na kg ciała, a nie jak mówiono wcześniej 120! Dlatego zamiast dostać receptę na ostatnie opakowanie dostałam na jeszcze cztery... czy wy też o tym słyszałyście? Bo przyznam, że trochę mnie to zdziwiło.
A ja brałam też 150.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 17:48   #4278
spika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 218
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez paziaa Pokaż wiadomość
a włosy bardzo wam dziewczyny bardziej wypadają niż przed kuracją?
Mi niestety zaczęły mocno wypadać. Będę miała ładną buzię, ale za to zostanę łysa
spika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 17:51   #4279
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez spika Pokaż wiadomość
Mi niestety zaczęły mocno wypadać. Będę miała ładną buzię, ale za to zostanę łysa
Nie zostaniesz, spokojnie, ja też tak miałam. Neril pomógł i picie lnu.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 20:51   #4280
spika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 218
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Nie zostaniesz, spokojnie, ja też tak miałam. Neril pomógł i picie lnu.
Tonik czy szampon? Czy komplet?
spika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 14:02   #4281
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez spika Pokaż wiadomość
Mi niestety zaczęły mocno wypadać. Będę miała ładną buzię, ale za to zostanę łysa
Mi też mocno wypadały, ale łysa nie jestem Teraz, po kuracji, wypadają trochę mniej. Ja z moimi nic specjalnego nie robiłam, bo nie mam cierpliwości do swoich włosów
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 15:22   #4282
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez paziaa Pokaż wiadomość
a włosy bardzo wam dziewczyny bardziej wypadają niż przed kuracją?
U mnie włosy w drugim m-cu wypadały garściami, po kilku tyg może 3-4 same się 'opanowały, tzn. nic z nimi nie robiłam... ale fakt faktem, że wypada więcej podczas kuracji.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Polecam serum z witaminą C, w odpowiednim stężeniu, działa super na przebarwienia.
hmm... a jak myślicie po ilu miesiącach od zakończenia brania Acne mogłabym zacząć kurację tym serum, 2, 3, 6?
__________________
Aknenormin od 12.05.2011
-->01.2012 walka zakończona
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 19:15   #4283
paziaa
Przyczajenie
 
Avatar paziaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość
U mnie włosy w drugim m-cu wypadały garściami, po kilku tyg może 3-4 same się 'opanowały, tzn. nic z nimi nie robiłam... ale fakt faktem, że wypada więcej podczas kuracji.
ja mam mało włosów i tak, w dodatku są cienkie i suche. teraz strasznie się boję, że po kuracji zostanie mi pare włosów na krzyż

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-07 o 19:42 Powód: Poprawienie cytatu
paziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 13:23   #4284
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość
hmm... a jak myślicie po ilu miesiącach od zakończenia brania Acne mogłabym zacząć kurację tym serum, 2, 3, 6?
Przyznam szczerze, że nie wiem, jak to jest z wit. C, ale ja mam zamiar za około 2 tygodnie zacząć zabawę z serum, a jestem 2 miesiące po zakończeniu kuracji.

Powiem wam, że zaczyna mi się mocniej przetłuszczać czoło i nos znów się świecę, jak łykałam cynk i piłam pokrzywę, nie było tego problemu. Chyba znowu muszę zacząć cynkowanie A, i włosy to już konieczne codzienne mycie, bo inaczej jak ulizane Wróciło mi też kilka zaskórników, ale być może to wina taniego pudru, który skusił mnie właśnie swoją taniością i ładnym wyglądem
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-08 o 14:50 Powód: Poprawienie cytatu
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 15:07   #4285
kometa90
Raczkowanie
 
Avatar kometa90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Marzena17-zaskórniki? Masakra... boję się właśnie tego, że po kuracji powoli zacznie mi się przetłuszczać twarz, potem będą zaskórniki, a później wszystko wróci do stanu przed kuracją.
__________________
31.10.2011r.-walka o odtłuszczone ciało
dbam o włosy-olejuje, pije drożdże

kometa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 20:17   #4286
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kometa90 Pokaż wiadomość
Marzena17-zaskórniki? Masakra... boję się właśnie tego, że po kuracji powoli zacznie mi się przetłuszczać twarz, potem będą zaskórniki, a później wszystko wróci do stanu przed kuracją.
Spokojnie nie chciałam przestraszyć może u Ciebie nic takiego się nie stanie.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 22:02   #4287
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez spika Pokaż wiadomość
Mi niestety zaczęły mocno wypadać. Będę miała ładną buzię, ale za to zostanę łysa
dziwne bo ja znowu zarastalam jak dzika po kuracji w ciagu pol roku ten nadmiar mi wypadl;p szkoda....

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kometa90 Pokaż wiadomość
Marzena17-zaskórniki? Masakra... boję się właśnie tego, że po kuracji powoli zacznie mi się przetłuszczać twarz, potem będą zaskórniki, a później wszystko wróci do stanu przed kuracją.
polecam na te proble,y tonik z kwasem migdalowym sobie ukrecic-przepis na mazidlach. reguluje wydzielanie sebum-zauwazalnie!- i lekko zluszcza zapobiegajac zaskornikom . ale to juz po kuracji w jakims 5-6 miesiacu zaczac lub wczesniej jesli zajdzie potrzeba ja zawsze mam pod reka jak nie gotowy to przygotowany do ukrecenia. a stosuje roznie. jak zacztnalam to tydzien co wieczor. gdy poczulam ze juz lekko podraznilam to zmniejszalam czestosc lub przerywalam na np 3 dni. teraz sie smaruje kilka wieczorow pod rzad o dostawiam na jakis tydzien-1,5 tygodnia az sie zluszcze ( luszczenie dostrzegam tylko ja )i znow wracam do tego. czasem odstawiam na dluzej i wracam gdy cera znow zaczyna mi sie przetluszczac lub gdy zaczynaja w okolocach lini wlosow wyskakiwac potowki. na wieksze zaskorniki uzywalam PUNKTOWO triacneal ladnie wypalal grudki a na cala twarz byl za mocny
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 08:30   #4288
kometa90
Raczkowanie
 
Avatar kometa90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Marzena17-a ile zjadłaś mg/kg? W sumie może tak jak napisałaś to tylko efekt nowego kosmetyku. Tego Ci życzę
Olkie-ja przed kuracją stosowałam Triacneal na całą twarz i zaskórniki znikały, nawet się jakoś strasznie nie łuszczyłam . Ja po skończeniu kuracji mam zamiar kupić serum migdałowe 10% i tonik z kwasami z BU. A koszt tego Twojego mazidłowego toniku to tak mniej więcej jak wychodzi?
__________________
31.10.2011r.-walka o odtłuszczone ciało
dbam o włosy-olejuje, pije drożdże

kometa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 09:38   #4289
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

[/COLOR]

polecam na te proble,y tonik z kwasem migdalowym sobie ukrecic-przepis na mazidlach. reguluje wydzielanie sebum-zauwazalnie!- i lekko zluszcza zapobiegajac zaskornikom . ale to juz po kuracji w jakims 5-6 miesiacu zaczac lub wczesniej jesli zajdzie potrzeba ja zawsze mam pod reka jak nie gotowy to przygotowany do ukrecenia. a stosuje roznie. jak zacztnalam to tydzien co wieczor. gdy poczulam ze juz lekko podraznilam to zmniejszalam czestosc lub przerywalam na np 3 dni. teraz sie smaruje kilka wieczorow pod rzad o dostawiam na jakis tydzien-1,5 tygodnia az sie zluszcze ( luszczenie dostrzegam tylko ja )i znow wracam do tego. czasem odstawiam na dluzej i wracam gdy cera znow zaczyna mi sie przetluszczac lub gdy zaczynaja w okolocach lini wlosow wyskakiwac potowki. na wieksze zaskorniki uzywalam PUNKTOWO triacneal ladnie wypalal grudki a na cala twarz byl za mocny
Właśnie dzisiaj składam zamówienie na migdała
Cytat:
Napisane przez kometa90 Pokaż wiadomość
Marzena17-a ile zjadłaś mg/kg? W sumie może tak jak napisałaś to tylko efekt nowego kosmetyku. Tego Ci życzę
120mg/kg - tak mniej więcej, bo moje obliczenia gdzieś się zapodziały Ogólnie wszystko prawidłowo tak, jak powinno być. Dermatolog nie chciała dać więcej
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 14:42   #4290
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kometa90 Pokaż wiadomość
Marzena17-a ile zjadłaś mg/kg? W sumie może tak jak napisałaś to tylko efekt nowego kosmetyku. Tego Ci życzę
Olkie-ja przed kuracją stosowałam Triacneal na całą twarz i zaskórniki znikały, nawet się jakoś strasznie nie łuszczyłam . Ja po skończeniu kuracji mam zamiar kupić serum migdałowe 10% i tonik z kwasami z BU. A koszt tego Twojego mazidłowego toniku to tak mniej więcej jak wychodzi?
nie wiem ale buteleczka klawu hialuronowego to kwota ok 6 zl ztarczy na ok 9-10 uzyc do toniku jak nie wiecej, a migdal ok 8 zl i wtarcza na ok ponad 10-12 tonikow jak nie wiecej + woda destylowana z stacji benzynowej ok 5 zl ......... wychodzi ok 1,50zl za 20 ml toniku ktory trzymam tylko ok 2 tyg
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.