Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Rêkodzie³o: szyde³kowanie, bi¿uteria DIY, makramy i inne

Notka

Rêkodzie³o: szyde³kowanie, bi¿uteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubi± tworzyæ co¶ w³asnymi rêkami. Miejsce dla pocz±tkuj±cych oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rêkodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-10-17, 20:32   #1
Eskarine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 7

Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?


Witam dziewczyny,


Mam do¶æ specyficzny problem; Na czwartym roku ogrodnictwa wymy¶lono nam fakultet zwany "Dekoracje". W przysz³ym tygodniu mamy stworzyæ pierwsz± kompozycjê w³a¶nie na ¦wiêto Zmar³ych. Jednak z florystyk± nie mia³am wcze¶niej w ogóle do czynienia, a na mojej uczelni, niestety, nikt z mojej grupy nie doczeka³ siê pomocy.

Wiemy tylko, ¿e najlepiej stworzyæ kompozycjê przynajmniej z czê¶ciowo ¿ywego materia³u, najlepiej w mokrej g±bce (w jaki sposób kwiaty u³o¿one 23 pa¼dziernika maj± prze¿yæ do 1 listopada i d³u¿ej - nie mam pojêcia) i w odpowiednim pojemniku. Dodajê kilka zdjêæ którymi mog³abym siê inspirowaæ, ale nie wiem, czy wszystkie pasuj± do okazji.

Mam problem z doborem materia³ów - wiem tylko, ¿e na pewno nie chcê u¿yæ ga³êzi ¶wierku ani jod³y, bo nie przepadam za bardzo za tak± stylistyk±. Poza tym, jest to pierwsze ¦wiêto Zmar³ych które spêdzamy bez taty i kompozycja bêdzie tworzona z my¶l± o jego grobie... dlatego chcê, ¿eby by³a wyj±tkowa. Pomo¿ecie?

A wiêc... materia³y? Wzorce? Inspiracje?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1024.jpg (18,9 KB, 480 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 702e_20.jpg (50,2 KB, 279 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1020.jpg (27,1 KB, 314 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1021.jpg (31,4 KB, 273 za³adowañ)
Eskarine jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-18, 07:09   #2
nacik23
Rozeznanie
 
Avatar nacik23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 662
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

to moze ppodstawe takiego wianka zrob z siana albo szyszek czy zoledzi? a ozdob tym co znajdziesz wybierajac sie na spacer po okolicy: ja znalazlam wtedy owoce glogu i dziekiej rozy, roznego rodzaju zasuszone kwiatostany na lace np wrotyczu czy ostu, mech, kilka rodzajow szyszek, jarzebina w kilku odcieniach, galazki tuj i roznych iglakow zeby bylo choc troce zielono. Napewno cos sie znajdzie.
jak skonczysz pokaz efekty
nacik23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-18, 13:04   #3
pta1sia
Raczkowanie
 
Avatar pta1sia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ¶l±sk/Bytom
Wiadomo¶ci: 191
GG do pta1sia
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Eskarine ten fakultet to bardzo dobry pomys³, szkoda tylko ¿e nie macie wsparcia ze strony szko³y

ja mam dla Ciebie dwie propozycje, w zale¿no¶ci od dostêpnych materia³ów

1. kompozycja na pod³o¿u w kszta³cie owala, serca, w zalezno¶ci od pomys³u (zdj. 1,2,3) - podstawê z suszonej trawy, mog± byæ te¿ skrawki gazet, byle do¶æ dobrze siê je formowa³o, no to z jednej strony mocujesz za pomoc± drutu florystycznego mech, z drugiej rafiê, sizal wg. uznania

na górê jak widzisz na zdjêciach kilka kwiatów (nie ukrywam ¿e najlepiej sztucznych), trochê suszu, szyszki, suszone kwiaty lotosu

je¶li nie lubisz iglaków mo¿esz je zast±piæ jakimi¶ du¿ymi li¶æmi lub ga³±zkami bluszczu

do tego mo¿na dodaæ trochê wst±¿ki lub grubego ozdobnego sznura i masz niebanaln± kompozycjê

2. kompozycja oparta na podstawie krzy¿a (zdj. 4,5) - w kwiaciarniach i studio florystycznych podstaw± jest najczê¶ciej bambus, ale mo¿na u¿yæ tak¿e: ³odyg s³onecznika, ³odyg ro¶liny, któr± u nas nazywa siê czasami 'dzikim rabarbarem' (zielone li¶cie w kszta³cie serca, ³odygi zielone z czerwonymi plamkami, i czerwone obwódki w miejscu li¶ci), ja osobi¶cie u¿yjê ga³±zek lipowych

góra to w zasadzie to samo co przy poprzednim punkcie, ale je¶li bardzo chcia³aby¶ u¿yæ ¿ywych kwiatów, to przy tym polecam s³onecznik, do¶æ d³ugo siê trzyma, a nawet je¶li siê zasuszy, to wygl±da ¶licznie


a na ostatnim zdjêciu masz pokazane dwa krzy¿e (w formie minimalistyczne) tylko niestety dla uzyskania tego efektu trzeba u¿yæ bia³ych ga³êzi, a z tym ja przynajmniej mam problem, widzia³am je co prawda na gie³dzie florystycznej ale nawet nie pyta³am ile takie cudo kosztuje a podobaj± mi siê szalenie

acha, co do zdjêæ to czê¶æ zrobi³am jak ogl±da³am towar na stoisku, czê¶æ ¶ci±gniêta z netu, ewentualnie je¶li by³aby¶ zainteresowana tymi krzy¿ami, to prawdopodobnie dzisiaj albo jutro skoñczê jeden z moich wiêc mogê obfociæ i pokazaæ

sie napisa³am... ale mam nadziejê ¿e cokolwiek podpowiedzia³am
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg k2.jpg (106,0 KB, 447 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg k3.jpg (115,3 KB, 338 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg k4.jpg (112,7 KB, 273 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg k1.jpg (120,5 KB, 343 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg kn.jpg (43,0 KB, 379 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 3a.jpg (52,4 KB, 389 za³adowañ)
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ptasiowe gniazdko ró¿no¶ci
pta1sia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-18, 17:31   #4
Eskarine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Dziêkujê za pomys³y

Fakultet mo¿e i nie najgorszy, ale prowadz±cy i ich sposób przkeazywania informacji pozostawia wiele do ¿yczenia :x

Kompozycja na bazie krzy¿a najbardziej przypad³a mi do gustu. Dziêkujê za pomys³y Widzia³am takie ³adne jasne ga³êzie w jednym ze sklepów florystycznych ale ów sklep nie prowadzi sprzeda¿y detalicznej, tylko hurtowo i dla kwiaciarni

Co do "krzy¿owych" kompozycji zastanawia mnie teraz sposób wykonania tego z wrzosem z moich zdjêæ i tego fioletowo-bia³ego ze zdjêæ od ptasi...
Eskarine jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-18, 19:05   #5
Natalka.K
Raczkowanie
 
Avatar Natalka.K
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 150
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

dobry temat. przysda sie
w zeszlym roku na pogrzeb przyjacieela uplotlam bukiet kwiatow ze sznorka sizalowego.calosc owinelam folia zalobna i udekorowalam luznym sizalem i suszkami. z oczzywistych powodow zdjecia nie zrobilam
Natalka.K jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-18, 21:58   #6
pta1sia
Raczkowanie
 
Avatar pta1sia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ¶l±sk/Bytom
Wiadomo¶ci: 191
GG do pta1sia
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Cytat:
Napisane przez Eskarine Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za pomys³y
Kompozycja na bazie krzy¿a najbardziej przypad³a mi do gustu. Dziêkujê za pomys³y Widzia³am takie ³adne jasne ga³êzie w jednym ze sklepów florystycznych ale ów sklep nie prowadzi sprzeda¿y detalicznej, tylko hurtowo i dla kwiaciarni

Co do "krzy¿owych" kompozycji zastanawia mnie teraz sposób wykonania tego z wrzosem z moich zdjêæ i tego fioletowo-bia³ego ze zdjêæ od ptasi...
co do sprzeda¿y hurtowej, to rozmawia³am ostatnio ze znajom± pracuj±c± w studio florystycznym i powiedzia³a ¿e tak naprawdê to chodzi o to, ¿eby kupowaæ ca³e opakowanie, a nie po sztuce, wiêc mo¿e siê dopytaj, albo spróbuj siê dogadaæ z jak±¶ kwiaciarni±, ja kupujê od tej znajomej ró¿ne rzeczy w cenach, jakie s± faktycznie na gie³dach florystycznych


krzy¿e - najprawdopodobniej podstaw± jest forma styropianowa, a dekoracje mocowane klejem na gor±co, lub g±bka do suchych kompozycji, dla poprawienia stabilno¶ci czêsto mocuje siê je w dodatkowych pojemnikach i zalewa gipsem, widzia³am te¿ na szkieletach gazetowych
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ptasiowe gniazdko ró¿no¶ci
pta1sia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-20, 15:59   #7
pta1sia
Raczkowanie
 
Avatar pta1sia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ¶l±sk/Bytom
Wiadomo¶ci: 191
GG do pta1sia
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

na dowód ¿e stworzenie kompozycji na tak± okazjê wcale nie jest takie trudne

co prawda widzê jeszcze potrzebê dopracowania kilku szczegó³ów, ale z efektu jestem zadowolona
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg komp6.jpg (113,5 KB, 511 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg komp7.jpg (106,3 KB, 205 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg komp8.jpg (123,1 KB, 162 za³adowañ)
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ptasiowe gniazdko ró¿no¶ci
pta1sia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 12:51   #8
Brenda_21
Zakorzenienie
 
Avatar Brenda_21
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kielce czasem Stolica
Wiadomo¶ci: 3 425
GG do Brenda_21 Send a message via Skype™ to Brenda_21
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Je¶li to jeszcze aktualne, to ja ostatnio przesz³am miesiêczny kurs florystyczny i robili¶my wiele ciekawych rzeczy, na ¶wiêto zmar³ych te¿, wiêc je¶li chcesz mogê powklejaæ zdjêcia. Mam tez ca³y katalog takich rzeczy na grób wiec te¿ co ciekawsze mogê powklejaæ.
__________________
kliki
[luksjaa]219767[/luksjaa]
Brenda_21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-21, 13:02   #9
nela007
Zadomowienie
 
Avatar nela007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 1 409
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Brenda juz mialy byc tu powklejane kazdemu sie to przyda jak nie dzis to jutro ale zawsze ktos cos podpatrzy i zasiegnie inspiracji a wie naco czekasz wklejaj
Dziekujemy z gory
__________________
Przyja¼ñ jest najdelikatniejszym kwiatem, który rozwija siê z wzajemnych kontaktów miêdzyludzkich.
Zapraszam do siebie

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=213640
i na papierniczy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post7247929
nela007 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-21, 16:27   #10
Brenda_21
Zakorzenienie
 
Avatar Brenda_21
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kielce czasem Stolica
Wiadomo¶ci: 3 425
GG do Brenda_21 Send a message via Skype™ to Brenda_21
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Wiêc wklejam to co mia³am na kompie, reszte gdzie¶ te¿ mam wiêc jak by kto¶ chcia³ wiêcej to powklejam.
1. to kompozycja na hallowen.. w dyni. idealna na stól.. itp. Je¶li kto¶ bêdzie chcia³ dok³adny przepis równiez napiszê.
2. to typowy wieniec na hojnie robimy go we floretach z r±czk±.
3..i reszta to co¶ co mnie i mojej rodzinie siê najbardziej podoba. Krzy¿ z wype³nionym ¶rodkiem.
Krzy¿ jest wyciêty ze steropianu, szpilkami przyczepiamy ³adnie listki( od nas zalezy kolor i listki ) zanim to zrobimy wycinamy na ¶rodku przy skrzy¿owaniu ramion dziurke, i tam mocujemy w folii wyciêt± g±bkê, oczywi¶cie góry nie zakrywamy foli±.. no i robimy tam jak±s kompozycjê mo¿e byæ lej±ca siê, albo tylko na ¶rodku. Dok³±dniej te¿ mogê wyt³umaczyæ je¶li kto¶ bêdzie zainteresowany. a jutro zrobiê fotki tych ³adniejszych kompozycji pogrzebowych i na ¶wieto zmar³ych z katalogu to te¿ powklejam. Mam nadzieje ¿e cosik kolwiek siê przyda
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2531.jpg (60,8 KB, 347 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2696.jpg (80,5 KB, 367 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2720.jpg (59,3 KB, 479 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2721.jpg (65,9 KB, 404 za³adowañ)
__________________
kliki
[luksjaa]219767[/luksjaa]
Brenda_21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-21, 18:48   #11
MigdUla
Raczkowanie
 
Avatar MigdUla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ko³obrzeg
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

o.! w³asnie czakam na inne zdjêcia. tzn. nie ja ale moja mam czeka na inpiracjê xP
MigdUla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 20:15   #12
Eskarine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Zajêcia na których bêdziemy wykonywaæ kompozycje mam ju¿ w ten czwartek. Zdecydowa³am siê na uk³ad w pó³okr±g³ym koszyku z ciemnej wikliny, g³ównym motywem s± bia³e kalie, zielone li¶cie, trochê gipsówki tu i tam (je¶li nie bêdzie siê k³óciæ z ca³o¶ci±) i suche pêdy wierzby argentyñskiej. Gdyby nie uda³o mi siê jutro dostaæ ¿ywych kalii mam w zastêpstwie sztuczne, jednak tak piêknie wykonane, ¿e na pierwszy rzut oka nie sposób poznaæ.

Kompozycja na szczê¶cie nie musi siê utrzymywaæ w 'kanonie' (iglaki, chryzantemy itp), wiec podchodzê do tego w trochê inny sposób. Bia³e kalie i jasna zieleñ bêd± ³adnie wygl±daæ na tle czarnego pomnika i na czarnej p³ycie nagrobnej.

Opcja awaryjna to karminowe hortensje i bia³e ró¿e (znów sztuczne, ale piêknie wykonane).

Jak w czwartek skoñczê zajêcia to wrzucê fotki
Eskarine jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-22, 08:11   #13
pta1sia
Raczkowanie
 
Avatar pta1sia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ¶l±sk/Bytom
Wiadomo¶ci: 191
GG do pta1sia
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Cytat:
Napisane przez Eskarine Poka¿ wiadomo¶æ
Zajêcia na których bêdziemy wykonywaæ kompozycje mam ju¿ w ten czwartek. Zdecydowa³am siê na uk³ad w pó³okr±g³ym koszyku z ciemnej wikliny, g³ównym motywem s± bia³e kalie, zielone li¶cie, trochê gipsówki tu i tam (je¶li nie bêdzie siê k³óciæ z ca³o¶ci±) i suche pêdy wierzby argentyñskiej. Gdyby nie uda³o mi siê jutro dostaæ ¿ywych kalii mam w zastêpstwie sztuczne, jednak tak piêknie wykonane, ¿e na pierwszy rzut oka nie sposób poznaæ.

Kompozycja na szczê¶cie nie musi siê utrzymywaæ w 'kanonie' (iglaki, chryzantemy itp), wiec podchodzê do tego w trochê inny sposób. Bia³e kalie i jasna zieleñ bêd± ³adnie wygl±daæ na tle czarnego pomnika i na czarnej p³ycie nagrobnej.

Opcja awaryjna to karminowe hortensje i bia³e ró¿e (znów sztuczne, ale piêknie wykonane).

Jak w czwartek skoñczê zajêcia to wrzucê fotki
Eskarine czekam na efekty, na pewno bêdzie ekstra
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ptasiowe gniazdko ró¿no¶ci
pta1sia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-23, 17:43   #14
Eskarine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Efekt dzisiejszej pracy.
Jak na pierwsz± w ¿yciu kompozycjê/bukiet to chyba nie jest ¼le
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg komp01.jpg (62,6 KB, 370 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg komp02.jpg (60,5 KB, 179 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg komp03.jpg (60,8 KB, 282 za³adowañ)
Eskarine jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-23, 18:03   #15
kinda1
Raczkowanie
 
Avatar kinda1
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomo¶ci: 177
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Breda proszê wrzuæ jeszcze jakie¶ fotki, bardzo podobaj± mi siê te krzy¿e ( ten zielony jest piêkny). w tym roku postanowi³am te¿ co¶ zrobiæ sama i czekam na wiêcej inspiruj±cych fotek.
__________________
Rób wszystko tak, aby¶ z dum± siê potem do tego przyznawa³a!!








kinda1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-23, 20:33   #16
pta1sia
Raczkowanie
 
Avatar pta1sia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ¶l±sk/Bytom
Wiadomo¶ci: 191
GG do pta1sia
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Cytat:
Napisane przez Eskarine Poka¿ wiadomo¶æ
Efekt dzisiejszej pracy.
Jak na pierwsz± w ¿yciu kompozycjê/bukiet to chyba nie jest ¼le
widzê ¿e kalie jednak sztuczne ale masz racje bardzo ³adnie siê prezentuj±, a gdzie ta wierzba, z gipsówki tez zrezygnowa³a¶, ale przy tym kanonie to faktycznie wprowadza³aby zamieszanie

tak wogóle to gratulujê, na pewno na czarnym tle bêdzie wygl±da³o bardzo elegancko, czekam na inne kompozycje, niekonieczne na t± konkretn± okazjê

a jak opinie na zajêciach??
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ptasiowe gniazdko ró¿no¶ci
pta1sia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-23, 21:08   #17
Brenda_21
Zakorzenienie
 
Avatar Brenda_21
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kielce czasem Stolica
Wiadomo¶ci: 3 425
GG do Brenda_21 Send a message via Skype™ to Brenda_21
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Cytat:
Napisane przez kinda1 Poka¿ wiadomo¶æ
Breda proszê wrzuæ jeszcze jakie¶ fotki, bardzo podobaj± mi siê te krzy¿e ( ten zielony jest piêkny). w tym roku postanowi³am te¿ co¶ zrobiæ sama i czekam na wiêcej inspiruj±cych fotek.
Ale interesuj± Cie tylko pogrzebowe, czy ogólnie mam wrzuciæ ró¿ne kompozycje? ten krzy¿ siê robi bardzo ³atwo, a ³adny jest, ja na pewno taki zrobiê na grób.
__________________
kliki
[luksjaa]219767[/luksjaa]
Brenda_21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-23, 21:22   #18
mamanuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 62
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Ja w sprawie formalnej


B£AGAM!

Nie ma ¦wiêta Zmar³ych!!!!!!!!!!!!

Jest ¦WIÊTO WSZYSTKICH ¦WIÊTYCH, a po nim DZIEÑ ZADUSZNY.

Za dusze zmar³ych modlimy siê w Dzieñ Zaduszny, jednak czêsto wypada on w tygodniu i musimy w ów dzieñ i¶æ do pracy. Za to 1 listopada, czyli w ¦wiêto Wszystkich ¦wiêtych mamy dzieñ wolny i wówczas mamy mo¿liwo¶æ udaæ siê na cmentarze. Ale ¶wiêto jest Wszystkich ¦wiêtych!
mamanuna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-23, 21:41   #19
Brenda_21
Zakorzenienie
 
Avatar Brenda_21
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kielce czasem Stolica
Wiadomo¶ci: 3 425
GG do Brenda_21 Send a message via Skype™ to Brenda_21
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Cytat:
Napisane przez mamanuna Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w sprawie formalnej


B£AGAM!

Nie ma ¦wiêta Zmar³ych!!!!!!!!!!!!

Jest ¦WIÊTO WSZYSTKICH ¦WIÊTYCH, a po nim DZIEÑ ZADUSZNY.

Za dusze zmar³ych modlimy siê w Dzieñ Zaduszny, jednak czêsto wypada on w tygodniu i musimy w ów dzieñ i¶æ do pracy. Za to 1 listopada, czyli w ¦wiêto Wszystkich ¦wiêtych mamy dzieñ wolny i wówczas mamy mo¿liwo¶æ udaæ siê na cmentarze. Ale ¶wiêto jest Wszystkich ¦wiêtych!
Co¶ w tym jest na szczê¶cie nie ja pisa³am tytu³ :P
__________________
kliki
[luksjaa]219767[/luksjaa]
Brenda_21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-24, 01:41   #20
Eskarine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Cytat:
Napisane przez mamanuna Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w sprawie formalnej


B£AGAM!

Nie ma ¦wiêta Zmar³ych!!!!!!!!!!!!

Jest ¦WIÊTO WSZYSTKICH ¦WIÊTYCH, a po nim DZIEÑ ZADUSZNY.

Za dusze zmar³ych modlimy siê w Dzieñ Zaduszny, jednak czêsto wypada on w tygodniu i musimy w ów dzieñ i¶æ do pracy. Za to 1 listopada, czyli w ¦wiêto Wszystkich ¦wiêtych mamy dzieñ wolny i wówczas mamy mo¿liwo¶æ udaæ siê na cmentarze. Ale ¶wiêto jest Wszystkich ¦wiêtych!
No dobrze, tyle tylko:

1) Jak to siê w sumie ogólnie ma do tematu?

2) Tak naprawdê to co to za ró¿nica?

Nie wiem, mo¿e mam po prostu dzisiaj z³y humor, ale jak dla mnie to trochê czepianie siê nie wiadomo czego i nie wiadomo po co :/
Eskarine jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-24, 15:08   #21
mamanuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 62
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Przepraszam, czyta³am tylko tytu³, a nie tre¶æ w±tku.
Chodzi o to, ¿e walczê z t± "nazw±" od lat i gdzie tylko mogê.

A co do materia³ów, to polecam:

- szyszki (ja je czêsto pryskam na z³oto do wianków - a wianki robiê z jakiego¶ krzaku, nie znam nazwy, bo ro¶nie u te¶ciowej na podwórku),

- ga³±zki ognika (maj± kolce, ale za to maj± ¶liczne pomarañczowe wyraziste kuleczki i nie wiêdn± jak jarzêbina, d³ugo s± ³adne nawet kilka dni przed u¿yciem do dekoracji i po po³o¿eniu na grobach)
mamanuna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-25, 09:53   #22
Pagata
Modermistrz bobkowy :D
 
Avatar Pagata
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...pod lasem:)
Wiadomo¶ci: 9 743
GG do Pagata
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

poka¿ê wam,jakie stroiki zrobi³am na groby,moze komus przyda sie pomys³ wianka,jest z ja³owca p³o¿±cego,róze z lisci,popryskane z³ot± farb±
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 400..3.jpg (141,4 KB, 367 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 403..3.jpg (147,6 KB, 234 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 401..3.jpg (138,8 KB, 353 za³adowañ)
__________________
Moje karteczki

i inne pierdó³eczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknê³y z watków
[SIGPIC][/SIGPIC]
Pagata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-10-25, 12:45   #23
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomo¶ci: 592
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

mo¿e co¶ takiego Was zaispiruje (jako¶ mi przypasowa³o do tematu)

http://dom.gazeta.pl/ogrody/51,72195,5555594.html?i=0
http://dom.gazeta.pl/ogrody/51,72195,1598479.html?i=0
__________________
jestem cz³owiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-11-01, 15:19   #24
kinda1
Raczkowanie
 
Avatar kinda1
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomo¶ci: 177
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Ja trochê odgapi³am i zrobi³a takie stoiki
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP0373.jpg (73,5 KB, 282 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0372.jpg (84,4 KB, 167 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0380.jpg (56,5 KB, 170 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0377.jpg (66,5 KB, 134 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0370.jpg (58,5 KB, 180 za³adowañ)
__________________
Rób wszystko tak, aby¶ z dum± siê potem do tego przyznawa³a!!








kinda1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-05, 10:32   #25
jola1964
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

tez uwielbiam takie rzeczy najczesciej robie dla syna na nagrobek
jola1964 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-05, 10:36   #26
jola1964
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

serce
jola1964 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-22, 20:35   #27
mela092000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

Brenda_21. Twoje kompozycje s± przepiêkne. Proszê wrzuæ jeszcze kilka zdjêæ na Wszystkich ¦wiêtych. Robiê zawsze co¶ dla mojej mamy, ale nie ¿yje ju¿ 10 lat i z roku na rok chcê wymy¶leæ co¶ piêkniejszego. Zas³u¿y³a na to, ¿eby po¶wiêciæ dla Niej czas a nie kupiæ w kwiaciarni. Uwielbiam to dla Niej robiæ. Twoje krzy¿e s± piêkne. Wiem jednak, ¿e mój tato lubi du¿e dekoracje i zawsze staram siê po³±czyæ moj± prostotê z taty chêci± po³o¿enia na pomnik czego¶ du¿ego. Taki ju¿ ma gust i chcê to uszanowaæ, bo wiem, ¿e bardzo j± kocha³. Proszê daj kilka zdjêæ, z pewno¶ci± co¶ mnie zainspiruje.

Edytowane przez mela092000
Czas edycji: 2009-10-22 o 20:38
mela092000 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-26, 17:56   #28
aloj42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

a to moje skromne stroiki dla prababci i dziadków
aloj42 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-28, 14:06   #29
Barbra18
Raczkowanie
 
Avatar Barbra18
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomo¶ci: 122
GG do Barbra18
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

W tym roku postanowilam sama cos zrobic na groby. Materialy pozbieralam na spacerze i wykorzystalam tez to co bylo juz w domu
__________________
..jestem mg³±...stanê na peronie...znajde sobie miejsce w wagonie....

Kto chce bym go kochala, nie mo¿e byæ nigdy ponury,
I musi potrafiæ mnie unie¶æ na rêku wysoko do góry.
Kto chce bym go kocha³a, musi umieæ siedzieæ na ³awce
I przygl±daæ siê bacznie robakom i najmniejszej trawce
Barbra18 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-10-15, 23:18   #30
arbach1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Dekoracje na ¦wiêto Zmar³ych - materia³y?

hejka.niewiem czy ktoras z was prubowala ale ja kombinowalam z wiencem na drzwi z lisci jesiennych,i zeby zatrzymaly ksztalt i kolor zamaczalam je na sekund pare w roztopionym wosku.musi byc przestudzony delikatnie,goracy skreca liscie,mysle ze na swieto Wszystkich Swietych upalow niebedzie,wosk nie splynie,a moze kompozycja z dodatkiem,,woskowego,,lis cia kogos z was zainspiruje,zakonserwowal am tak tez owoce dzikiej rozy,zime przetrwaly,niestety cieple lato mielismy......
arbach1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Rêkodzie³o: szyde³kowanie, bi¿uteria DIY, makramy i inne


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.