historia pewnej kobiety - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-19, 10:09   #1
madizorek
Raczkowanie
 
Avatar madizorek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 94

historia pewnej kobiety


Przypomniała mi się ostatnio historia pewnej kobiety w Polsce-niestety nie pamiętam jak się nazywa.
Kobieta ta miała duża wadę wzroku i prosiła lekarza o usunięcie ciąży-ten się nie zgodził i kobieta teraz po urodzeniu dziecka prawie oślepła
Moje pytanie do Was brzmi:
Czy mając dużą wadę wzroku można tak uzgodnić z ginekologiem by nie rodzić metodą naturalna tylko cesarką???
Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg a chciałabym coś wiedzieć..
Wiem, że lekarz ma pełna wiedzę na ten temat niestety dręczy mnie ten problem i nie wiem co zrobić
Czekam na odpowiedzi
madizorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:23   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: historia pewnej kobiety

Takie rzeczy ustala się z okulistą. Idziesz na badanie, mówisz że jesteś w ciąży, lekarz wystawia świstek i koniec - masz cesarkę ze wskazań medycznych.
Tak się to robi wszędzie w Polsce.

Rozmowa z ginem nic nie da. Jak widać po wymienionym przez Ciebie przypadku. Powinien niby sam zatrybić i zdecydować o cesarskim cięciu, ale gdyby miał papier zrobiłby to, bo by musiał.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-02-19 o 10:25
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:26   #3
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez madizorek Pokaż wiadomość
Przypomniała mi się ostatnio historia pewnej kobiety w Polsce-niestety nie pamiętam jak się nazywa.
Kobieta ta miała duża wadę wzroku i prosiła lekarza o usunięcie ciąży-ten się nie zgodził i kobieta teraz po urodzeniu dziecka prawie oślepła
Moje pytanie do Was brzmi:
Czy mając dużą wadę wzroku można tak uzgodnić z ginekologiem by nie rodzić metodą naturalna tylko cesarką???
Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg a chciałabym coś wiedzieć..
Wiem, że lekarz ma pełna wiedzę na ten temat niestety dręczy mnie ten problem i nie wiem co zrobić
Czekam na odpowiedzi
Można.moja siostra rodzi w maju i ma miec cesarkę za względu na wadę wzroku.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:27   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Można.moja siostra rodzi w maju i ma miec cesarkę za względu na wadę wzroku.
I kto stwierdził tę wadę wzroku? Ginekolog?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:35   #5
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: historia pewnej kobiety

ja słyszałam, że kobiety z dużą wadą wzroku mają wpisane od razu w kartę, że rodzić będą przez cesarkę.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:41   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
ja słyszałam, że kobiety z dużą wadą wzroku mają wpisane od razu w kartę, że rodzić będą przez cesarkę.
Zgadza się, mają.

Tylko musi być ku temu jakaś podstawa, a gin wzroku nie bada.

Ja już przy samej gadce o planowanej ciąży dowiedziałam się od gina, że mam iść na kontrolę do okulisty, bo on chce wiedzieć, czy będę mogła rodzić. I powiedział mi to tylko na podstawie faktu, że na nosie mam okulary, bo nawet go o to nie pytałam.

Moja koleżanka mająca wadę -9 na pierwszej ciążowej wizycie została poinformowana, że rodzić nie będzie siłami natury zapewne i ma przynieść świstek od okulisty.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 11:03   #7
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: historia pewnej kobiety

Też pamiętam tą historię, ale kobieta chyba oprócz dużej wady wzroku miała jakieś inne problemy okulistyczne.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
ja słyszałam, że kobiety z dużą wadą wzroku mają wpisane od razu w kartę, że rodzić będą przez cesarkę.
Niekoniczenie, sama wada wzroku nie stanowi chyba podstawy - moja koleżanka nosi denka coś ok. 5 i lekarz powiedział, że nie stanowi podstawy do cesarki.
Jeśli komuś zależy to pewnie można załatwić takie zaświadczenie
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 12:17   #8
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: historia pewnej kobiety

Dokładnie sama wada nie stanowi podstawy do cc. Wszystko zależy od stanu rogówki i siatkówki a te badania może wykonać tylko okulista. Podobno jeszcze kilka lat temu wada powyżej -4 automatycznie wiązała się z cesarką, teraz to się zmieniło.
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 13:23   #9
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
I kto stwierdził tę wadę wzroku? Ginekolog?
zaświadczenie od okulisty wystarczyło
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 16:59   #10
ijablons
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
Dot.: historia pewnej kobiety

witam dziewczyny ja rodzę na początku czerwca też mam wadę wzroku ( -6 i -7) moja ginia wysłała mnie z kartą ciąży do okulisty , wbili mi pieczątkę z adnotacją o wadzie wzroku i powiedzieli , że cesarki wykonuje się jeżeli wada przekroczy - 4 . Rodzenie siłami natury grozi odklejeniem siatkówki i znacznym pogorszeniem wzroku. Żaden lekarz nie powinien odmówić a jeśli odmówi to to jest d...a a nie lekarz - słowa mojej gini. Pozdrawiam
ijablons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 17:04   #11
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Takie rzeczy ustala się z okulistą. Idziesz na badanie, mówisz że jesteś w ciąży, lekarz wystawia świstek i koniec - masz cesarkę ze wskazań medycznych.
Tak się to robi wszędzie w Polsce.
W pełni się zgadzam. Potrzebne jest zaświadczenie od okulisty.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 17:28   #12
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez madizorek Pokaż wiadomość
Przypomniała mi się ostatnio historia pewnej kobiety w Polsce-niestety nie pamiętam jak się nazywa.
Kobieta ta miała duża wadę wzroku i prosiła lekarza o usunięcie ciąży-ten się nie zgodził i kobieta teraz po urodzeniu dziecka prawie oślepła
Moje pytanie do Was brzmi:
Czy mając dużą wadę wzroku można tak uzgodnić z ginekologiem by nie rodzić metodą naturalna tylko cesarką???
Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg a chciałabym coś wiedzieć..
Wiem, że lekarz ma pełna wiedzę na ten temat niestety dręczy mnie ten problem i nie wiem co zrobić
Czekam na odpowiedzi
Masz pewnie na myśli Alicję Tysiąc
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 17:58   #13
Satania
Raczkowanie
 
Avatar Satania
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: po drugiej stronie wielkiej wody ....
Wiadomości: 40
Dot.: historia pewnej kobiety

Ja mam -8 i oboje dzieci urodzilam naturalnie. Co jest wazne to nie wada wzroku, ale cisnienie dna oka i prawdopodobienstwo odklejania siatkowki. Ginekolog tego nie stwierdzi. Musisz isc do okulisty. Moze Ci zalecic nawet dwa badania, drugie pod sam koniec ciazy czy cos sie nie pogorszylo. I on Ci wystawi swistek ze potrzebujesz cesarki.

---------- Napisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Jeszcze cos ... to wszystko tez zalezy od tego jak przebiega porod. Lekarz ktory bedzie przy porodzie musi o tym wiedziec, ze np masz podwyzszone cisnienie dna oka, wtedy szybciej trzeba sie zdecydowac ze jednak dzisius wyjdzie przez brzuszek.

Ogolnie osoby ktore maja takie klopoty z oczami powinny unikac duzego wysilku fizycznego .... nie ma wspinaczek wysokogorskich, ani nurkowania
Satania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 18:30   #14
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
zaświadczenie od okulisty wystarczyło
Ano właśnie.

Madizorek chciała to "uzgodnić z ginekologiem" i pytała czy można. Odpowiedziałaś, że można. Stąd moje pytanie o podstawę do wykonania cesarki.

__________


W ogóle to powinno być tak, jak napisała Satania. Są jednak lekarze, który wolą nie ryzykować i na hasło wady wzroku chcą wiedzieć tylko ile jest, reszta ich nie interesuje. Są też okuliści, którzy wolą nie ryzykować i wpisują przeciwwskazania do porodu naturalnego tylko na podstawie samej wady. Taki dupochron.
Dla kobiety w sumie też dobrze, bo nie wiadomo jaki będzie poród i nie ma pewności, że nic się nie wydarzy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-02-19 o 18:34
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 06:40   #15
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: historia pewnej kobiety

podobno ma sie to zmienic, bo p. minister Kopacz przerazona jest iloscia cesarek w Polsce.
Obecnie graniczna wada jest -7, wczesniej bylo -5. A takze mniejsza, gdy stwierdzi sie cechy odwarstwienia/zagrozenia odwarstwieniem siatkowki.

Oczywiscie stwierdza to okulista, bo ginekologowi ciezko, nawet z jego wziernikami. Oczywiscie, pewnie znajda sie ginekolodzy, ktorzy zrobia to na samo haslo :wada wzroku. Pacjentce trzeba wierzyc, bo pozniej po sadach bedzie ciagac.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014





memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 06:45   #16
madizorek
Raczkowanie
 
Avatar madizorek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 94
Dot.: historia pewnej kobiety

[quote=kropka75;11059460]Ano właśnie.

Madizorek chciała to "uzgodnić z ginekologiem" i pytała czy można. Odpowiedziałaś, że można. Stąd moje pytanie o podstawę do wykonania cesarki.

__________

miałam na myśli to czy ginekolog sie zgodzi na cesarkę mając zaswiadczenie o wadzie wzroku wydanej przez okuliste .
jesli wyglada to tak, że chciałam z ginekologiem rozmawiac o moich oczach to przepraszam
madizorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 07:08   #17
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: historia pewnej kobiety

[quote=madizorek;11065103]
Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ano właśnie.

Madizorek chciała to "uzgodnić z ginekologiem" i pytała czy można. Odpowiedziałaś, że można. Stąd moje pytanie o podstawę do wykonania cesarki.

__________

miałam na myśli to czy ginekolog sie zgodzi na cesarkę mając zaswiadczenie o wadzie wzroku wydanej przez okuliste .
jesli wyglada to tak, że chciałam z ginekologiem rozmawiac o moich oczach to przepraszam
cesarke tak, aborcje niekoniecznie- nawiazuje do historii Alicji Tysiac. Ona chciala dokonac aborcji, a lekarz moze sie na to nie zgodzic (tzw. klauzula sumienia), tylko ze musi wyjasnic to na pismie swojemu przelozonemu i wskazac pacjentce realna mozliwosc uzyskania swiadczenia ( w tym przypadku usuniecia ciazy) w innym miejscu. Blad lekarzy byl taki, ze nie dopelnili tego ostatniego obowiazku i dlatego przegrali w Strasburgu.

Z papierem od okulisty to zaden ginekolog nie pogada.Ale lepiej zeby tam bylo wyraznie napisane , ze sa wskazania do cc, bo nie kazda wada wzroku jest wskazaniem.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-02-20 o 07:09
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 07:16   #18
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: historia pewnej kobiety

[quote=madizorek;11065103]
Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
miałam na myśli to czy ginekolog sie zgodzi na cesarkę mając zaswiadczenie o wadzie wzroku wydanej przez okuliste .
jesli wyglada to tak, że chciałam z ginekologiem rozmawiac o moich oczach to przepraszam
na świstku od okulisty musi być wpis, ze dana waga wzroku jest wskazaniem do cc, a nie sama sucha informacja o wadzie. No i trzeba sie liczyć z tym( tak jest w moim szpitalu), że cesarke owszem umowią, ale zawezwa wlasnego okuliste na konsultacje i zrobią to co on im napisze( tzn czy jest wskazanie do cc, czy nie) dlatego w przypadku choroby oczu odrobine bardziej skomplikowanej od np.zwykłej krotkowzroczności warto mieć jakąs dokumentacje medyczną ( zeby nie było potem, ze ktoś od 15 lat sie leczy, miał 7 operacji i ani jednej karty informacyjnej z tychże)
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:12   #19
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: historia pewnej kobiety

U Alicji Tysiąc chodziło o to,że ze względów zdrowotnych nie mogła mieć cc a sn wiązał się z ryzykiem zwiększenia wady wzroku. Dlatego też zależało jej na aborcji.
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 19:18   #20
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: historia pewnej kobiety

Ja mam -9 i -8 i 2 okulistki powiedziały mi, że przy tym stanie siatkówki mogłabym rodzić naturalnie. Sama nie wiem co bym wolała. Cesarki boję się z tego względu, żeby później nie mieć problemów z ponownym zajściem w ciążę no i boję się blizn i gojenia się. A naturalnie też się boję
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 08:19   #21
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: historia pewnej kobiety

ja mam -7 i - 6 od gina dostałam skierowanie do okulisty który na sierowaniu napisał mi ze mam rodzić w trybie oszczędnym
w karcie ciązy gin wpisał mi wade wzroku i akreslił na czerwono
na tydzień przed terminem już leżałam na porodówce i zrobili mi jeszcze jedną konsultacje co potwierdzilo tryb oszczędny
ordynator namawiał mnie na sn ale mój prowdzacy zadecydował o cc

skierowanie od gina sie dostaje do okulisty z tym i kartą ciązy idziesz do okulisty
jeśli na kase chorych tylko skierowanie od gina powoduje ze masz pierwszeństwo w kolejce do okulisty
ja miałam wizyte w marcu po 2 tyg od rejestracji a zapisy do okulisty były....na pazdziernik

---------- Napisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Ja mam -9 i -8 i 2 okulistki powiedziały mi, że przy tym stanie siatkówki mogłabym rodzić naturalnie. Sama nie wiem co bym wolała. Cesarki boję się z tego względu, żeby później nie mieć problemów z ponownym zajściem w ciążę no i boję się blizn i gojenia się. A naturalnie też się boję
a co ma cc do ponownego zajśia w ciąze??
a blizny teraz są prawie niewidoczne
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 19:02   #22
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: historia pewnej kobiety

Podobno niektóre kobiety mają potem problemy z ciążami. Nie wiem czy z zajściem, czy z donoszeniem. W końcu to jest blizna również od środka. I boję się czy wszystko się dobrze pozrasta itp. Ja się nie znam, ale to nie jest zabieg jak założenie plomby w zębie tylko krojenie brzucha...mięśni, macicy ....brrrr
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 19:11   #23
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
a co ma cc do ponownego zajśia w ciąze??
a blizny teraz są prawie niewidoczne
Nie chodzi o zajście w ciążę a poród. Po cc zalecany jest następny dopiero po minimum 2 latach i podobno więcej niż dwie cesarki są niebezpieczne dla kobiety.
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 20:16   #24
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Podobno niektóre kobiety mają potem problemy z ciążami. Nie wiem czy z zajściem, czy z donoszeniem. W końcu to jest blizna również od środka. I boję się czy wszystko się dobrze pozrasta itp. Ja się nie znam, ale to nie jest zabieg jak założenie plomby w zębie tylko krojenie brzucha...mięśni, macicy ....brrrr
znajoma, ktora ma -6 powiedziala, ze jest cos takiego jak test wysilkowy, sprawdzajacy wytrzymalosc siatkowki. mozna sobie zrobic, i jak wyjdzie ok to moze pozwola rodzic naturalnie. niestety szczegolow nie znam. Rozwiazanie dla osob, ktore nie barddzo chca cc.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-02-21 o 20:17
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 20:41   #25
jolcix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: historia pewnej kobiety

ja mam minus 2,5 i ginekolog zlecił mi badanie u okulistki, ta stwierdziła, ze powinnam mieć cesarkę, ale ja się uparłam i rodziłąm naturalnie....zgłoś sie do okulisty,
jolcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 22:21   #26
lop
Raczkowanie
 
Avatar lop
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Irlandia / Polandia
Wiadomości: 78
Dot.: historia pewnej kobiety

no wlasnie tez sie wybieram do okulisty. mam dosc duza wade- krotkowzrocznosc i astygmatyzm. nie moglam miec zabiegu laserowej korekcji wzroku wlasnie ze wzgledu na kondycje moich oczu.raz mysle ze wolalabym sn innym cc. i wlasnie z tego powodu boje sie isc do okulistki bo ciekawe co uslysze
lop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 15:30   #27
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez jolcix Pokaż wiadomość
ja mam minus 2,5 i ginekolog zlecił mi badanie u okulistki, ta stwierdziła, ze powinnam mieć cesarkę, ale ja się uparłam i rodziłąm naturalnie....zgłoś sie do okulisty,
Okulistka zaleciła cc tylko na podstawie wady wzroku czy robiła jeszcze jakieś dodatkowe badania?
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:32   #28
jolcix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: historia pewnej kobiety

badała mi również ciśnienie oka
jolcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:55   #29
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: historia pewnej kobiety

Cytat:
Napisane przez jolcix Pokaż wiadomość
badała mi również ciśnienie oka
I to było podstawą do cc? Sorry, że tak wypytuję, ale ja i koleżanka też będziemy szły do okulisty i nie wiem czy to ryzyko odklejenia siatkówki bada się w jakiś specjalny sposób.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:14   #30
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: historia pewnej kobiety

U mnie okulistki stwierdziły to na podstawie stanu dna oka.
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.