Co własne mieszkanie zmieniło w Waszym życiu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-20, 15:17   #1
Little brown
Raczkowanie
 
Avatar Little brown
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 393
Smile

Co własne mieszkanie zmieniło w Waszym życiu?


Witajcie!

No właśnie, pytanie takie jak w temacie- Co własne mieszkanie zmieniło w Waszym życiu? Czy zmieniło cokolwiek? Czy przeprowadzenie się do własnego 'm' wpływa na nas samych, nasze poczucie wartości, nasze związki lub kontakty z rodziną?

Ja wraz z moim narzeczonym za miesiąc wprowadzamy się do własnego mieszkania. Nie ukrywam, że obydwoje bardzo się cieszymy . Może nie odliczamy dni z zegarkiem w ręku, ale jednak chcielibyśmy już być na swoim. Mieszkanie w większej części wzięliśmy na kredyt, który już spłacamy. I już na tym etapie widzę zmiany- bardziej myśli się o wydatkach, zaplanowaniu budżetu. Nigdy nie byliśmy osobami rozrzutami, ale jednak gdy ma się ten kredyt człowiek wyznacza sobie jakieś priorytety- bynajmniej jeden- najpierw rata!

Przez ostatnie 5 lat studiów zawsze wynajmowałam mieszkanie z przynajmniej dwiema różnymi osobami. Nie miałam nigdy z nikim w sumie żadnych poważniejszych spięć z moimi współlokatorami, ale jednak nie da się ukryć, że mieszkanie z nieznanymi ludźmi (szczególnie kilkoma naraz) może być uciążliwe i denerwujące .

Mam pewne oczekiwania do tego jak to będzie jak już się wprowadzimy, ale też nie czekam na wielki 'boom'. Mam jednak nadzieje, że kilka rzeczy się zmieni, od takich bardzo codziennych i prozaicznych po bardziej związane ze sfera emocjonalna i uczuciową.

A jak było z Wami? Co własne 'm' zmieniło u Was?

pozdrawiam ciepło
__________________
poprowadź mnie po drogach wyobraźni
od 5.12.2oo9 razem
Little brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:05   #2
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Co własne mieszkanie zmieniło w Waszym życiu?

dało niezależność i nauczyło obowiązku - jak czegoś sama nie załatwię czy nie kupię, to tego nie mam
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:09   #3
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Co własne mieszkanie zmieniło w Waszym życiu?

Cytat:
Napisane przez Little brown Pokaż wiadomość
Witajcie!

No właśnie, pytanie takie jak w temacie- Co własne mieszkanie zmieniło w Waszym życiu? Czy zmieniło cokolwiek? Czy przeprowadzenie się do własnego 'm' wpływa na nas samych, nasze poczucie wartości, nasze związki lub kontakty z rodziną?

Ja wraz z moim narzeczonym za miesiąc wprowadzamy się do własnego mieszkania. Nie ukrywam, że obydwoje bardzo się cieszymy . Może nie odliczamy dni z zegarkiem w ręku, ale jednak chcielibyśmy już być na swoim. Mieszkanie w większej części wzięliśmy na kredyt, który już spłacamy. I już na tym etapie widzę zmiany- bardziej myśli się o wydatkach, zaplanowaniu budżetu. Nigdy nie byliśmy osobami rozrzutami, ale jednak gdy ma się ten kredyt człowiek wyznacza sobie jakieś priorytety- bynajmniej jeden- najpierw rata!

Przez ostatnie 5 lat studiów zawsze wynajmowałam mieszkanie z przynajmniej dwiema różnymi osobami. Nie miałam nigdy z nikim w sumie żadnych poważniejszych spięć z moimi współlokatorami, ale jednak nie da się ukryć, że mieszkanie z nieznanymi ludźmi (szczególnie kilkoma naraz) może być uciążliwe i denerwujące .

Mam pewne oczekiwania do tego jak to będzie jak już się wprowadzimy, ale też nie czekam na wielki 'boom'. Mam jednak nadzieje, że kilka rzeczy się zmieni, od takich bardzo codziennych i prozaicznych po bardziej związane ze sfera emocjonalna i uczuciową.

A jak było z Wami? Co własne 'm' zmieniło u Was?

pozdrawiam ciepło

Co prawda nie mam jeszcze własnego m i raczej się na to nie zanosi, więc wypowiem się teoretycznie
- wlasne mieszkanie kojarzy mi się ze stabilizacją i takim "zakorzenieniem".
- Jeśli będę miała wlasne mieszkanie to na pewno bardziej zadbam o jego wystrój/wyposażenie - dopóki dzielę pokój ze współlokatorami każdy coś wnosi do wspólnego gospodarstwa i robi się mix kolorów, stylów itp. W nowym domu na pewno będę sie starała wszystko "dograć", a że z TZ już teraz lubimy chodzić po marketach budowlanych i gdybać to nam się podoba i będziemy kiedyś mieć przewiduję że urządanie się to będzie przyjemne zajęcie
- na pewno wraz z własnym mieszkaniem przychodzi komfort psychiczny, w trakcie mieszkania w domu rodzinnym niezależnie od wieku pozostaje się troszkę dzieckiem, studenckie mieszkania też wymuszają jakieś kompromisy a wlasny domek to wolność w sensie przyzwyczajeń, rytmu dnia, przyjmowania gości itp.
Jak mi się coś nasunie to jeszcze dopiszę
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 13:22   #4
hoppo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Co własne mieszkanie zmieniło w Waszym życiu?

co zmieniło...Trochę zmieniło.
Mam własny kąt, mogę przyjmować gości kiedy mi się chce, albo nie otwierać drzwi, mam poczucie wolności, własnej przestrzeni, która jest moim bezpeczeństwem. I jeszcze coś. Frajda w urządzaniu, co prawda ten proces wciąz trwa, ale jest bardzo fajny. Zdecydowalismy o mieszkaniu nowym, po wczesnejszych doswiadczeniach duzej płyty... Sprawdzilismy więc inwestycje wczesniejsze dewelopera, przeprowadzilismy kilka rozmowow z mieszkańcami istniejacych blokow ( tak, tak, ale nie było to takie trudne jak myslalam) i stalismy się włascicielami mieszkania xxx w Płocku. Udało się nam dokonac dogodnych dla nas ustalen zwiazanych z płatnosciami, bo developer xxx poszedł nam na rękę. Podsumowując, warto rozmawiac, sprawdzac i podejmowac decyzję, jak czujecie, że to ten kąt.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-10-25 o 13:32 Powód: reklama
hoppo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-25 14:22:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.