Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-02, 14:55   #4981
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

moja R:

szklanka wody z sokiem z połówki cytryny

I. owsianka ( 4 łyżki pł. owsianych, szkl. mleka 2%, jabłko, cynamon, mandarynka) czerwona herbata
II. jabłko, jogurt naturalny mały, serek Danio waniliowy
III. placek owsiany ( 3 łyżki pł. owsianych, 2 jajka, 1,5 łyżki serka homo waniliowego) z resztą serka i cynamonem. jabłko.
czerwona herbata.
ćwiczenia (bieganie, hula hop, brzuszki)
IV. jajecznica (2 całe jajka, 2 białka) z wkrojoną szynką jakąś i warzywkami.
i jakaś herbata

ujdzie?
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 15:12   #4982
mzai25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

może bym tak ja zażuciła??
przytyłam odrobinkę... stanowczo zbyt mało...
nadal P;
IŚn.kako na mleku 3,2%,z miodem
pół bagietki(czyli 125g) podzielone na 4częśći
-masło,miód,serek wiejski troszke ziemnych zmielonych
-masło,konfitura jabłkowo-cynamonowa,wieśniak cynamon
-masło,2plastry goudy,2plastry laurowej,pomidor cebulka
-masło,cammembert z żurawiną,szynka laurowa,pomidor cebula, pieczone jabłko z cynamonem,Kubuś 330ml
nutri
IIŚn.micha płatków,granola orzechowa,fitella ta z orzechami i tropikalna,cheerios wielozbożowe i te drugie w miodzie,cornflekes w miodzie z mlekiem i Danio z orzechami, jajecznica na maśle z serem białym,szynką i cebulką, grahamka pół z masłem serem żółtym,szynką i pomidorem i cebulą, pół z masłem serem białym szynką i papryką;banan
IIIŚn.biała czekolada pitna,kawałek sernika z rosą,kawałek ciasta kokosowego
O.Zupa krem z groszkami ptysiowymi, 2naleśniki z pieczarkami serem zółtym,kuurydzą,czerwoną fasolą i szynką, 1 z miodem i wieśniakiem polany syropem klonowym,herbatka z cytryną i cukrem,grucha
nutri
Pod.sałatka z makaronem,pekinką,majonez em,kurczakiem,fura warzyw, kawałek bagietki zapiekanej z masłem czosnkowym,sok
2batoniki duplo,guszka
1Kol.4 knedle twarogowe z musem jabłkowym, +jabłko podduszone na patelni z cynamonem i galaretką, kubek mleka
2Kol??pucha tuńczyka w sosie słodko-kwaśnym,pół grahamki z masłem osełkowym, potem znów kubek mleka i 2pierniczki nadziewane
nutri
w cięgu dnia 2l sku pomarańczowego
DOMAGAM SIE OCENY
i pytanie(odstawiłam diete bezglutenową)
po miodzie,płatkach owsianych i orzechach holernie mnie boli brzuch, on boli poprostu czy może mi cosik być??
__________________
żadna mzai mów mi Iza
mzai25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 15:29   #4983
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
może bym tak ja zażuciła??
przytyłam odrobinkę... stanowczo zbyt mało...
nadal P;
IŚn.kako na mleku 3,2%,z miodem
pół bagietki(czyli 125g) podzielone na 4częśći
-masło,miód,serek wiejski troszke ziemnych zmielonych
-masło,konfitura jabłkowo-cynamonowa,wieśniak cynamon
-masło,2plastry goudy,2plastry laurowej,pomidor cebulka
-masło,cammembert z żurawiną,szynka laurowa,pomidor cebula, pieczone jabłko z cynamonem,Kubuś 330ml
nutri
IIŚn.micha płatków,granola orzechowa,fitella ta z orzechami i tropikalna,cheerios wielozbożowe i te drugie w miodzie,cornflekes w miodzie z mlekiem i Danio z orzechami, jajecznica na maśle z serem białym,szynką i cebulką, grahamka pół z masłem serem żółtym,szynką i pomidorem i cebulą, pół z masłem serem białym szynką i papryką;banan
IIIŚn.biała czekolada pitna,kawałek sernika z rosą,kawałek ciasta kokosowego
O.Zupa krem z groszkami ptysiowymi, 2naleśniki z pieczarkami serem zółtym,kuurydzą,czerwoną fasolą i szynką, 1 z miodem i wieśniakiem polany syropem klonowym,herbatka z cytryną i cukrem,grucha
nutri
Pod.sałatka z makaronem,pekinką,majonez em,kurczakiem,fura warzyw, kawałek bagietki zapiekanej z masłem czosnkowym,sok
2batoniki duplo,guszka
1Kol.4 knedle twarogowe z musem jabłkowym, +jabłko podduszone na patelni z cynamonem i galaretką, kubek mleka
2Kol??pucha tuńczyka w sosie słodko-kwaśnym,pół grahamki z masłem osełkowym, potem znów kubek mleka i 2pierniczki nadziewane
nutri
w cięgu dnia 2l sku pomarańczowego
DOMAGAM SIE OCENY
i pytanie(odstawiłam diete bezglutenową)
po miodzie,płatkach owsianych i orzechach holernie mnie boli brzuch, on boli poprostu czy może mi cosik być??
dobrze ze sie watek konczy bo zaraz rozpeta sie piekło...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 15:31   #4984
diablica piekielnica
Rozeznanie
 
Avatar diablica piekielnica
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 893
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Nieprzytomna: dziwię się, że mało bo naprawdę jestem na tym najedzona... Fakt, że niedawno wyszłam z ED... Mam nadzieję, ze dzisiaj lepiej

Moje dzisiejsze U:

śniadanie: 160 gram jogurtu ze zbożami, suszonymi śliwkami, morelami, łyżką sezamu i mandarynką.

II śniadanie: bułka (duża, biała) z masłem, serem, ogórkiem konserwowym i kukurydzą.

obiad: ziemniaki, klops, buraczki + sałatka z pory, marchewki, jabłka i majonezu

podwieczorek: 2 kostki kit kata, mała babeczka z takim karmelowym nadzieniem posypana orzeszkami, duży danonek bananowy i 2 mandarynki.

kolacja: kromka chleba podpiekana na odrobinie oliwy z oliwek z plasterkiem sera żółtego i jajkiem sadzonym.

Proszę o ocene
diablica piekielnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 15:35   #4985
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
dobrze ze sie watek konczy bo zaraz rozpeta sie piekło...
dlaczego?
większość dziewczyn zna sytuację Mzai.
i jeżeli piekło się rozpęta, polecą ...

BANY!

__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 15:43   #4986
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

znam ja Ci ludzi i Ludzi...

ehh...
mam nadzieje, że mzia zna tym tyje...
co by było gdyby nazwała to literką U ?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 15:47   #4987
clover_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
GG do clover_
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
może bym tak ja zażuciła??
przytyłam odrobinkę... stanowczo zbyt mało...
nadal P;
IŚn.kako na mleku 3,2%,z miodem
pół bagietki(czyli 125g) podzielone na 4częśći
-masło,miód,serek wiejski troszke ziemnych zmielonych
-masło,konfitura jabłkowo-cynamonowa,wieśniak cynamon
-masło,2plastry goudy,2plastry laurowej,pomidor cebulka
-masło,cammembert z żurawiną,szynka laurowa,pomidor cebula, pieczone jabłko z cynamonem,Kubuś 330ml
nutri
IIŚn.micha płatków,granola orzechowa,fitella ta z orzechami i tropikalna,cheerios wielozbożowe i te drugie w miodzie,cornflekes w miodzie z mlekiem i Danio z orzechami, jajecznica na maśle z serem białym,szynką i cebulką, grahamka pół z masłem serem żółtym,szynką i pomidorem i cebulą, pół z masłem serem białym szynką i papryką;banan
IIIŚn.biała czekolada pitna,kawałek sernika z rosą,kawałek ciasta kokosowego
O.Zupa krem z groszkami ptysiowymi, 2naleśniki z pieczarkami serem zółtym,kuurydzą,czerwoną fasolą i szynką, 1 z miodem i wieśniakiem polany syropem klonowym,herbatka z cytryną i cukrem,grucha
nutri
Pod.sałatka z makaronem,pekinką,majonez em,kurczakiem,fura warzyw, kawałek bagietki zapiekanej z masłem czosnkowym,sok
2batoniki duplo,guszka
1Kol.4 knedle twarogowe z musem jabłkowym, +jabłko podduszone na patelni z cynamonem i galaretką, kubek mleka
2Kol??pucha tuńczyka w sosie słodko-kwaśnym,pół grahamki z masłem osełkowym, potem znów kubek mleka i 2pierniczki nadziewane
nutri
w cięgu dnia 2l sku pomarańczowego
DOMAGAM SIE OCENY
Twoje jadłospisy są świetne!

Mam pytanie, czy lepiej dodawać powoli coraz więcej jedzenia do jadłospisu, czy od razu wskoczyć na ten właściwy? (muszę przytyć)
clover_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 16:38   #4988
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

ooo ja tez sie chetnie dowiem czy lepiej stopniowo zwiekszac dziennie kalorie czy od razu tak z 500 wiecej dac z dnia na dzien. tez powinnam troche przytyc. waze 41-42 kg przy wzroscie 158.
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 17:32   #4989
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Faceci jak publiczne kible: albo zajete albo obrzygane albo niepelnosprawne
dokładnie

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
ooo ja tez sie chetnie dowiem czy lepiej stopniowo zwiekszac dziennie kalorie czy od razu tak z 500 wiecej dac z dnia na dzien. tez powinnam troche przytyc. waze 41-42 kg przy wzroscie 158.
stopniowe dodawanie stosuje się aby uniknąć tycia...raczej...chyba...
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 17:36   #4990
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje dzisiejsze Utrzymanie:

I Śn.: dwie kanapki: chleb wieloziarnisty, masło, wędlina drobiowa, dwa plastry sera żółtego i keczup. ^^ do tego spory kawałek babki piaskowej i herbata.

II Śn.: (w szkole) Kanapka: dwie kromki wieloziarnistego, masło, trzy plastry szynki, plaster sera żółtego, kawałki świeżej papryki, ogórek konserwowy, Jakiś czas później banan.
Szklanka Sprite'a. :/

Obiad:
Pół talerza zupy z groszku łupanego, dwa pulpety (chyba z szynki) z odrobiną sosu, ziemniaki, kilka ogórków konserwowych.
A na deser jeszcze dwie kostki czekolady gorzkiej.

Podwieczorek:
spora garść orzechów arachidowych niesolonych, kubek kakao.

Kolacja: (planuję) twaróg (+szczypiorek, czerwona papryka, sól i odrobina śmietany 12%) do tego pewnie jeszcze kromka żytniego, herbatka. + jabłko

Oczywiście bardzo proszę o ocenę i opinie.
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 17:38   #4991
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje dzisiejsze UUUUUUUUUUUUU:
Ś: 1 bułka ciemna podłużna: pół z masłem i pasztetową, pół z masłem i metką. 1 pomidor, 1 ogórek kiszony, kawałek papryki żółtej i ogórka świeżego. kawa z mlekiem
IIŚ: 1 jogurt naturalny+ 1kiwi+ łycha pestek słonecznika+ łycha pestek dyni
O: ziemniaczki purre z koperkiem, 1 jajko gotowane w sosie musztardowym, brukselka
P: mały sok pomidorowy
K: 2 kromki razowca z dynią: pół z masłem, tuńczykiem wsw i ogórkiem kiszonym, pół z masłem serkiem almette- "pomidory dojrzewające w słońcu" i pomidorem, pół żółtej papyki posypanej koperkiem i natka pietruszki

:conf used: :conf used: i jak?
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 18:39   #4992
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje U/R:

Ś(11.00): bułka pszenna z makiem ok 70g z sałatą,szynką,pomidorem i szczypiorkiem, druga poł. z serem topionym light,pomidorem,ogórkiem i 3 małe konserwowe, kubek zielonej.

Przekąska: big jabłko,pomarańcz,kawa z mlekiem

O: talerz sałaty greckiej(lodowa,oliwki,po midor,ogór,cebulka,trochę fety,łycha vinegretu),150g kuraka z teflonu + pare różyczek kalafiora

Deser: mango + wafel ryżowy

1,5h siłowni

K: wiejski z truskawkami i jagodami zmiksowany i podgrzany z mikrofali

1,5l wody

Jak?
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 18:44   #4993
tibbidabo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 444
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

RR (nie jem kasz, wedlin, ryb z puszek)

s-2 kanapaki ciemnego z ziarnami posmarowane almette jog, kiwi, gars wloskich
2s-jablko (w szkole, dlatego malo)
o-2 ziemniaczki, schab na oliwie (bez panierki postęp)
k-pomidor, mala kanapka posmarowana masem, 3 plasterki camembert figura, wloskie

wiem, ze kolacja do kitu, ale mnie ponioslo..
tibbidabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 18:52   #4994
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mikusia1302 Pokaż wiadomość
Moje wczorajsze U:

ś: bułka słonecznikowa z serkiem danio kokosowym do tego wrzuconych kilka suszonych śliwek + kawka 3w1

2ś: bułka pszenna duża z serem żółtym, 2 plastrami szynki, plasterki pomidorka, ogórka i keczup na to
jabłko

3ś: bułka grahamka z serkiem wiejskim i wkrojonym kiwi, 3 łychy słonecznika

o/k: znowu bułka słonecznikowa z serkiem topionym a drugie pół z serem żółtym na to papryka
surówka taka z pojemniczka ok. 300g kapusta czerwona :P

micha płatków, troche czipsów ;/ 2 kostki czekolady kokosowej,
2 jabłka, jogurt truskawkowy....
potem jeszcze wpadło troche podjedzonego musli bananowego.

Wiem że tragedia bo nie było nic ciepłego ale do domu od rana wróciłam dopiero o 20.00 ;( dzisiaj postaram się to zmienić
Jak na bycie poza domem, to jadłospis wcale nie jest zły niby ciągle bułka i bułka, ale jakościowo wcale źle nie wypada

Cytat:
Napisane przez unusuall Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze U:

1. owsianka - 4 łyżki płatków na szklankę mleka 1,5 % z odrobiną cukru, połową jabłka, rodzynkami, powidłami śliwkowymi i paskiem gorzkiej czeko.

2. zupa grzybowa z makaronem -spora miska, paluszek rybny i pół bułki ziarnistej z masłem i szynką

3. 3 pomarańcze, 6 kostek gorzkiej czeko, kawka (jak mam okres bez czekolady się nie obejdzie )

trening - 1,5 h ogólnorozwojówki lekkoatletycznej

4. mintaj ok 150 gram z 'pomysłem na rybę', pół bułki ziarnistej z szynką i pomidorem

4 posiłki bo dzień dziś dość krótki. jak ?
No, tych paluszków rybnych moglo być więcej W końcu to zdrowa rybka, a z doświadczenia wiem, że paluszki rybne "wchodzą jak woda" Śniadanie ładne, II śniadanie takie trochę nooo bezbiałkowe zupełnie XD Ale to utrzymanie więc ok, Obiad OK. Wiesz, wcisnełabym jeszcze tą kolację... masz jeszcze czas, jeśli zjesz o 20 to chyba nic się nie stanie

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
moja R:

szklanka wody z sokiem z połówki cytryny

I. owsianka ( 4 łyżki pł. owsianych, szkl. mleka 2%, jabłko, cynamon, mandarynka) czerwona herbata
II. jabłko, jogurt naturalny mały, serek Danio waniliowy
III. placek owsiany ( 3 łyżki pł. owsianych, 2 jajka, 1,5 łyżki serka homo waniliowego) z resztą serka i cynamonem. jabłko.
czerwona herbata.
ćwiczenia (bieganie, hula hop, brzuszki)
IV. jajecznica (2 całe jajka, 2 białka) z wkrojoną szynką jakąś i warzywkami.
i jakaś herbata

ujdzie?
Mi się podoba Chociaż na redukcji powinno być więcej białka. Serek, jogurt białko niby mają, ale nieporównywalnie mniej do ryb, mięsa czy twarogu. Aha no i NNKT brakuje

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
może bym tak ja zażuciła??
przytyłam odrobinkę... stanowczo zbyt mało...
nadal P;
IŚn.kako na mleku 3,2%,z miodem
pół bagietki(czyli 125g) podzielone na 4częśći
-masło,miód,serek wiejski troszke ziemnych zmielonych
-masło,konfitura jabłkowo-cynamonowa,wieśniak cynamon
-masło,2plastry goudy,2plastry laurowej,pomidor cebulka
-masło,cammembert z żurawiną,szynka laurowa,pomidor cebula, pieczone jabłko z cynamonem,Kubuś 330ml
nutri
IIŚn.micha płatków,granola orzechowa,fitella ta z orzechami i tropikalna,cheerios wielozbożowe i te drugie w miodzie,cornflekes w miodzie z mlekiem i Danio z orzechami, jajecznica na maśle z serem białym,szynką i cebulką, grahamka pół z masłem serem żółtym,szynką i pomidorem i cebulą, pół z masłem serem białym szynką i papryką;banan
IIIŚn.biała czekolada pitna,kawałek sernika z rosą,kawałek ciasta kokosowego
O.Zupa krem z groszkami ptysiowymi, 2naleśniki z pieczarkami serem zółtym,kuurydzą,czerwoną fasolą i szynką, 1 z miodem i wieśniakiem polany syropem klonowym,herbatka z cytryną i cukrem,grucha
nutri
Pod.sałatka z makaronem,pekinką,majonez em,kurczakiem,fura warzyw, kawałek bagietki zapiekanej z masłem czosnkowym,sok
2batoniki duplo,guszka
1Kol.4 knedle twarogowe z musem jabłkowym, +jabłko podduszone na patelni z cynamonem i galaretką, kubek mleka
2Kol??pucha tuńczyka w sosie słodko-kwaśnym,pół grahamki z masłem osełkowym, potem znów kubek mleka i 2pierniczki nadziewane
nutri
w cięgu dnia 2l sku pomarańczowego
DOMAGAM SIE OCENY
i pytanie(odstawiłam diete bezglutenową)
po miodzie,płatkach owsianych i orzechach holernie mnie boli brzuch, on boli poprostu czy może mi cosik być??
I to jest prawdziwe utrzymanie
Co do diety bezglutenowej nie pomogę, bo zupełnie się na tym nie znam

Cytat:
Napisane przez diablica piekielnica Pokaż wiadomość
Nieprzytomna: dziwię się, że mało bo naprawdę jestem na tym najedzona... Fakt, że niedawno wyszłam z ED... Mam nadzieję, ze dzisiaj lepiej

Moje dzisiejsze U:

śniadanie: 160 gram jogurtu ze zbożami, suszonymi śliwkami, morelami, łyżką sezamu i mandarynką.

II śniadanie: bułka (duża, biała) z masłem, serem, ogórkiem konserwowym i kukurydzą.

obiad: ziemniaki, klops, buraczki + sałatka z pory, marchewki, jabłka i majonezu

podwieczorek: 2 kostki kit kata, mała babeczka z takim karmelowym nadzieniem posypana orzeszkami, duży danonek bananowy i 2 mandarynki.

kolacja: kromka chleba podpiekana na odrobinie oliwy z oliwek z plasterkiem sera żółtego i jajkiem sadzonym.

Proszę o ocene
No na U niby przejdzie.... ale
- stanowczo za małe 1 śniadanie
- na kolację warto dorzucić jakieś warzywka

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze Utrzymanie:

I Śn.: dwie kanapki: chleb wieloziarnisty, masło, wędlina drobiowa, dwa plastry sera żółtego i keczup. ^^ do tego spory kawałek babki piaskowej i herbata.

II Śn.: (w szkole) Kanapka: dwie kromki wieloziarnistego, masło, trzy plastry szynki, plaster sera żółtego, kawałki świeżej papryki, ogórek konserwowy, Jakiś czas później banan.
Szklanka Sprite'a. :/

Obiad: Pół talerza zupy z groszku łupanego, dwa pulpety (chyba z szynki) z odrobiną sosu, ziemniaki, kilka ogórków konserwowych.
A na deser jeszcze dwie kostki czekolady gorzkiej.

Podwieczorek: spora garść orzechów arachidowych niesolonych, kubek kakao.

Kolacja: (planuję) twaróg (+szczypiorek, czerwona papryka, sól i odrobina śmietany 12%) do tego pewnie jeszcze kromka żytniego, herbatka. + jabłko

Oczywiście bardzo proszę o ocenę i opinie.
Bardzo ładnie Zdrowe i normalne utrzymanie Nie mam w sumie nic więcej do napisania, bo nie ma się do czego przyczepić

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze UUUUUUUUUUUUU:
Ś: 1 bułka ciemna podłużna: pół z masłem i pasztetową, pół z masłem i metką. 1 pomidor, 1 ogórek kiszony, kawałek papryki żółtej i ogórka świeżego. kawa z mlekiem
IIŚ: 1 jogurt naturalny+ 1kiwi+ łycha pestek słonecznika+ łycha pestek dyni
O: ziemniaczki purre z koperkiem, 1 jajko gotowane w sosie musztardowym, brukselka
P: mały sok pomidorowy
K: 2 kromki razowca z dynią: pół z masłem, tuńczykiem wsw i ogórkiem kiszonym, pół z masłem serkiem almette- "pomidory dojrzewające w słońcu" i pomidorem, pół żółtej papyki posypanej koperkiem i natka pietruszki

:conf used: :conf used: i jak?
Troszkę skromny obiad i podwieczorek. No, podwieczorek stanowczo za mały A pozostałe posiłki OK, chociaż mało NNKT(pestki mają ich znacznie mniej niż orzechy).


Chyba koniec wątku...

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Zapraszam do kontynuowania wątku tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post15629980

Ten musi zostać zamknięty ze względów regulaminowych
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 20:04   #4995
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje R :
1.grahamka z masłem szynką + serek wijski 5%, 2 kawy z mlekiem

2. jabłko

3.główka brokułów, 100 g piersi z kurczaka,

4. jogurt naturalny

5.3 małe kromki chleba pełnoziarnistego posmarowane margraną:
1. z szynką drobiową i jajkiem
2.tak samo
3. z łyżką tuńczyka i pomidorem
teraz napewno marchewki wpadną

proszę o ocene bo boje się, że za dużo a chce zdrowo schudnąć i nie popełnić błędu z przed kilku miesięcy...
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 20:35   #4996
diablica piekielnica
Rozeznanie
 
Avatar diablica piekielnica
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 893
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Nieprzytomna: dlaczego przejdzie? Nie potrzebuje przytyć, bo wagę mam już w normie
diablica piekielnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 20:49   #4997
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
Moje U/R:

Ś(11.00): bułka pszenna z makiem ok 70g z sałatą,szynką,pomidorem i szczypiorkiem, druga poł. z serem topionym light,pomidorem,ogórkiem i 3 małe konserwowe, kubek zielonej.

Przekąska: big jabłko,pomarańcz,kawa z mlekiem

O: talerz sałaty greckiej(lodowa,oliwki,po midor,ogór,cebulka,trochę fety,łycha vinegretu),150g kuraka z teflonu + pare różyczek kalafiora

Deser: mango + wafel ryżowy

1,5h siłowni

K: wiejski z truskawkami i jagodami zmiksowany i podgrzany z mikrofali

1,5l wody

Jak?
podbijam
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 20:55   #4998
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez diablica piekielnica Pokaż wiadomość
Nieprzytomna: dlaczego przejdzie? Nie potrzebuje przytyć, bo wagę mam już w normie
No bo na U to też troszkę za mało, ale nie jest źle, wiec dlatego "przejdzie" To śniadanie było takie trochę małe
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:16   #4999
Kagome_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R, prosze o ocene

sniadanie:
2 kromki chleba pelnoziarnistego z cienko posmarowanym maslem, pomidorem i papryka /// czasami zamiast chleba owsianka na mleku z dodatkiem miodu
2gie sniadanie:
2 kromki zlozone z pomidorem i papryka (razem 4 kromki)
lunch: jakis owoc, czesto kiwi lub jablko
obiad: okolo 200 gr wazywek na patelnie + kostki soji + troche sezamu
podwieczorek: 200 gr serka huttekase danone ten: http://www.calorielijst.nl/product/?calorie=7543
z ok. cwiartka pomidora, troszeczke papryki + przyprawy

ile to wszystko ma kcal? dobre na redukcje czy czegos brak? jesli tak to moglby ktos podac cos bezmiesnego?
Kagome_17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 01:05   #5000
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
może bym tak ja zażuciła??
przytyłam odrobinkę... stanowczo zbyt mało...
nadal P;
IŚn.kako na mleku 3,2%,z miodem
pół bagietki(czyli 125g) podzielone na 4częśći
-masło,miód,serek wiejski troszke ziemnych zmielonych
-masło,konfitura jabłkowo-cynamonowa,wieśniak cynamon
-masło,2plastry goudy,2plastry laurowej,pomidor cebulka
-masło,cammembert z żurawiną,szynka laurowa,pomidor cebula, pieczone jabłko z cynamonem,Kubuś 330ml
nutri
IIŚn.micha płatków,granola orzechowa,fitella ta z orzechami i tropikalna,cheerios wielozbożowe i te drugie w miodzie,cornflekes w miodzie z mlekiem i Danio z orzechami, jajecznica na maśle z serem białym,szynką i cebulką, grahamka pół z masłem serem żółtym,szynką i pomidorem i cebulą, pół z masłem serem białym szynką i papryką;banan
IIIŚn.biała czekolada pitna,kawałek sernika z rosą,kawałek ciasta kokosowego
O.Zupa krem z groszkami ptysiowymi, 2naleśniki z pieczarkami serem zółtym,kuurydzą,czerwoną fasolą i szynką, 1 z miodem i wieśniakiem polany syropem klonowym,herbatka z cytryną i cukrem,grucha
nutri
Pod.sałatka z makaronem,pekinką,majonez em,kurczakiem,fura warzyw, kawałek bagietki zapiekanej z masłem czosnkowym,sok
2batoniki duplo,guszka
1Kol.4 knedle twarogowe z musem jabłkowym, +jabłko podduszone na patelni z cynamonem i galaretką, kubek mleka
2Kol??pucha tuńczyka w sosie słodko-kwaśnym,pół grahamki z masłem osełkowym, potem znów kubek mleka i 2pierniczki nadziewane
nutri
w cięgu dnia 2l sku pomarańczowego
DOMAGAM SIE OCENY
i pytanie(odstawiłam diete bezglutenową)
po miodzie,płatkach owsianych i orzechach holernie mnie boli brzuch, on boli poprostu czy może mi cosik być??
Jadlo ladne.
Co do diety bezglutenowej, to mozej ja pomoge, bo cos niecos wiem. Ile bylas na tej diecie? Dlaczego na nia przeszlas?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 01:15   #5001
Megan11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

To może moje zabiegane U/P ( )

I: pszenna bułka /90 g / z masłem, twarogiem i powidłami śliwkowymi / nutellą , kubek tłustego mleka
II: bagietka z masłem, szynką, kozim serem i awokado; 2 grube plastry świeżego ananasa
III: puree ziemniaczane na maśle i śmietanie, jajo sadzone z cebulką, kalafior z bułką tartą
IV: 2 (?) paski mlecznej czeko Ritter Sport; jogurt waniliowy z wkrojonym bananem i rodzynkami w czekoladzie
jabłko
V: bułka wieloziarnista z masłem, żółtym serem, drobiową szynką i awokado / masłem i konfiturą malinową, herbata z konfiturą malinową i cukrem
V: twaróg z cukrem, kakao i mini bananem , kubek kakao

Proszę o ocenę

Megan11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 06:57   #5002
pieluchomajtek
Rozeznanie
 
Avatar pieluchomajtek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 928
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
I to jest prawdziwe utrzymanie

7 konkretnych posilkow, duzo tluszczy, weglowodanow. Gdzie Wy tu macie utrzymanie?
Bo dla mnie jest to bardzo ladne i zdrowe przytycie
__________________
jeśli kochasz to wybacz
jeśli wybaczysz to nie wypominaj
jeśli nie masz sił to odejdź od niego
jeśli odejdziesz to już nie wracaj
jeśli chcesz być z nim mimo wszystko to przeczekaj
zestarzeje się i już nie będzie zdradzał
lecz swoje najpiękniejsze lata stracisz na czekaniu na jego starość
pieluchomajtek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 07:03   #5003
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
agness wróciłaś?!
No chyba

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Moje R :
1.grahamka z masłem szynką + serek wijski 5%, 2 kawy z mlekiem dorzuć warzywa

2. jabłko same jabłko? to nie posiłek

3.główka brokułów, 100 g piersi z kurczaka, dorzuciłabym trochę węgli złożonych

4. jogurt naturalny mało białka, dużo węgli

5.3 małe kromki chleba pełnoziarnistego posmarowane margraną:
1. z szynką drobiową i jajkiem
2.tak samo
3. z łyżką tuńczyka i pomidorem
teraz napewno marchewki wpadną

proszę o ocene bo boje się, że za dużo a chce zdrowo schudnąć i nie popełnić błędu z przed kilku miesięcy... jak dla mnie to mało ... nie masz w swojej diecie w ogóle NNKT, zamiast jogurtu to jakiś serek homo naturalny z dodatkiem orzechów można wrzucić, a jogurt zjeść wcześniej ...
Cytat:
Napisane przez Kagome_17 Pokaż wiadomość
R, prosze o ocene

sniadanie:
2 kromki chleba pelnoziarnistego z cienko posmarowanym maslem, pomidorem i papryka /// czasami zamiast chleba owsianka na mleku z dodatkiem miodu a gdzie białko?
2gie sniadanie:
2 kromki zlozone z pomidorem i papryka (razem 4 kromki) znów brak białka!
lunch: jakis owoc, czesto kiwi lub jablko mało, dorzuć chociażby serek wiejski.
obiad: okolo 200 gr wazywek na patelnie + kostki soji + troche sezamu ujdzie
podwieczorek: 200 gr serka huttekase danone ten: http://www.calorielijst.nl/product/?calorie=7543
z ok. cwiartka pomidora, troszeczke papryki + przyprawy

ile to wszystko ma kcal? dobre na redukcje czy czegos brak? jesli tak to moglby ktos podac cos bezmiesnego? jak nie jesz mięsa to wcijan serki wiejskie, nie wiem czy jesz jajka serki homo naturalne, ryby. Dużo wyboru . Do kanapek nie masz białka, a ,mogłabyś wrzucić tuńczyka czy jakiś serek wiejski.
Nie znam dokładnie proporcji ale mi tu lekko ponad 1000 wyszło.
Cytat:
Napisane przez Megan11 Pokaż wiadomość
To może moje zabiegane U/P ( )

I: pszenna bułka /90 g / z masłem, twarogiem i powidłami śliwkowymi / nutellą , kubek tłustego mleka coś bym dorzuciła, jakiś owoc
II: bagietka z masłem, szynką, kozim serem i awokado; 2 grube plastry świeżego ananasa
III: puree ziemniaczane na maśle i śmietanie, jajo sadzone z cebulką, kalafior z bułką tartą może 2 jaja?
IV: 2 (?) paski mlecznej czeko Ritter Sport; jogurt waniliowy z wkrojonym bananem i rodzynkami w czekoladzie
jabłko ładnie
V: bułka wieloziarnista z masłem, żółtym serem, drobiową szynką i awokado / masłem i konfiturą malinową, herbata z konfiturą malinową i cukrem może owoc?
V: twaróg z cukrem, kakao i mini bananem , kubek kakao dawaj dużego banana!

Proszę o ocenę
Między U a P jest spora różnica, zapewne większość z nas nie będzie wiedziała jak ma to oceniać... Jak na U super, ale jak na P to jak dla mnie za mało ...



Wątek zamykam .
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''

Edytowane przez agness51
Czas edycji: 2009-12-03 o 07:10
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.