Problemy z tesciowa i mezem.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-16, 09:58   #1
ivyps
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2

Problemy z tesciowa i mezem..


Zzzzzz....

Edytowane przez ivyps
Czas edycji: 2013-12-21 o 08:46
ivyps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 14:36   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Problemy z tesciowa i mezem..

Cytat:
Napisane przez ivyps Pokaż wiadomość
Nie wiem co mam juz robic. Mieszkamy u moich rodzicow w Polsce, maz pochodzi z Portugalii. Odwiedzmy tesciowa 1-2 razy w roku i zawsze wiaze sie to z duzym obciazeniem finansowym, bo tam bieda az piszczy. W zeszlym roku zafundowalismy im (matka i 3 doroslych dzieci) wakacje z wyzywieniem i przelotami. W tym roku byla to kuchenka gazowa i lodowka oraz jej napelnienie oczywiscie. To jest juz ponad moje sily, bo nawet to jest za malo. Wg meza powinnismy jezdzic czesciej, by nasza corka znala druga babcie. A nawet po naszej wizycie, zamiast to docenic, ona pozniej podobno placze calymi dniami.
Maz tez jest kompletnie innym czlowiekiem tam, jest mily, uczuciowy. W PL wszystko mu sie nie podoba, moja mama za duzo wymaga, kiedy wiem, ze ciezko mu rano wstac do pracy i wiecznie sie na niego czeka. Jest wredna, bo nigdy nie martwi sie o jego "schorowana" mamusie itp.
Generalnie jego mamusia jest swieta i kazda krytyczna uwage odbiera baaaardzo zle, a krytykowanie mojej rodziny jest na porzadku dziennym.
Tesciowa przez cale zycie myslala o sobie. W wieku 18 lat urodzila mojego meza zonatemu facetowi, po czym rozstali sie. Pozniej oddala meza na wychowanie jego babci, gdzie mieszkal dobre 7 lat i babcia byla na prawde bardziej jego mama niz ona. Po 7 latach ona i jej kolejny zonaty fagas porwali meza - male dziecko i zabrali do oddalonego 30 km miasta. Wkrotce przyszedl na swiat ich syn i moj na mojego meza spadla opieka nad nim, bo ukochana mamusia byla w pracy a tatus sie szlajal. Z biegiem lat maz nie musial opuszczac szkoly zeby zajac sie niemowleciem, nie musze chyba nadmieniac ze szkoly nie skonczyl. Jednak tesciowa byla bardzo zazdrosna o pierwsza dziewczyne i bila go po twarzy, gdzie popadlo, na prawde mocno, bylo tak zle ze jak mial 14 lat to uciekl z domu i mieszkal w domach przyjaciol i garazach...
Kiedy sie poznalismy ledwo o niej wspominal / dzwonil / odwiedzal. Lecz odkad zamieszkalismy z moimi rodzicami, pelna rodzina, trzymajaca sie razem, temat numer jeden to biedna mamusia, ktorej trzeba pomoc, bo jest jego i kocha ja nad zycie.. Podobno bardzo mnie lubi, a nie lubila zadnej poprzedniej dziewczyny. Nie moze dzwigac, a torby z zakupami chwycila jak piorka. Gotuje koszmarnie dla mnie, a stawiana jest za niedoscigniony wzor przez meza..
Niezla patologia, o ktorej nic nie wiedzialam.
Kolejna rzecz - palenie i picie. Nie ma pieniedzy na nic, ale na to zawsze sie znajdzie. Podczas naszej wizyty sie trzymala w mojej obecnosci, a z mezem pila wodke i smakowala jej czysta! Tylko podejrzewam jej alkoholizm, bo nie widze jej czesto, a z mezem nawet o tym nie moge porozmawiac. Dla niego, ona tylko lubi napic sie piwa od czasu do czasu...
Przez ta kobiete mamy ogromne klopoty w malzenstwie, bo jest sama i wiecznie zali sie mezowi na swoj los, na ktory sama zapracowala przez cale zycie (moje slowa). Ostatnio slysze, ze zamieszka z nami jak corki sie wyprowadza.
Nie moge sie doczekac! Dla meza mamusia jest wazniejsza ode mnie, tak czuje. Zawsze sie odwraca jesli nie chce im dawac pieniedzy lub ja krytykuje...
A maz jest typem czlowieka, ktory ma zawsze racje, nawet gdy jej nie ma....
Juz zaczely sie u mnie problemy z zoladkiem i snem przez nerwy.... Powoli zaczyna mnie to przesrastac...
- no ale Ty tego męża w drodze losowania nie dostałaś, prawda? Wybrałaś sobie takiego człowieka- fakt: z Twojego opisu wypada bardzo, bardzo źle, ale to Twój wybór.
I nie, Ty nie musisz finansować jego mamusi- tyle ze Ty nie nią masz problem, bo na co dzień żyje tysiące kilometrów od Was, co z mężem.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-12-16 o 15:13
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 14:36   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problemy z tesciowa i mezem..

Rozwód?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 15:35   #4
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Problemy z tesciowa i mezem..

nie rozumiem czemu fundujecie jego matce i dorosłym (!!!) dzieciom wakacje.

Zauważ że teściowa mieszka w Potugalii, mimo dużej odległości powoduje kłótnie w waszym małżeństwie. wyobrażasz sobie co to będzie, kiedy będziecie w jednym domu?

Twój mąż jest mamisynkiem, i to niezłym, skoro matka zafundowała mu takie dzieciństwo a on i tak przedkłada ją nad własną rodzine.
Jak to mozliwe, że nie wiedziałąś o tej patologii przed ślubem? nie rozmawialiście wcześniej o sytuacji rodzinnej?

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

nie rozumiem czemu fundujecie jego matce i dorosłym (!!!) dzieciom wakacje.

Zauważ że teściowa mieszka w Potugalii, mimo dużej odległości powoduje kłótnie w waszym małżeństwie. wyobrażasz sobie co to będzie, kiedy będziecie w jednym domu?

Twój mąż jest mamisynkiem, i to niezłym, skoro matka zafundowała mu takie dzieciństwo a on i tak przedkłada ją nad własną rodzine.
Jak to mozliwe, że nie wiedziałąś o tej patologii przed ślubem? nie rozmawialiście wcześniej o sytuacji rodzinnej?
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 15:40   #5
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Problemy z tesciowa i mezem..

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Twój mąż jest mamisynkiem, i to niezłym, skoro matka zafundowała mu takie dzieciństwo a on i tak przedkłada ją nad własną rodzine.
ja to widzę nieco inaczej

Facet jako dziecko nie dostał od matki uwagi,miłości,akceptacji, więc teraz sobie ją 'kupuje'.
Dopiero teraz czuje się dla niej ważny i potrzebny (mniejsza o to,z jakiego powodu),teraz nawiązał z nią jakiś kontakt i to jest dla niego bardzo ważne,stąd może przesadzone reakcje i finansowanie jej ponad miarę ,może czuje,że jeśli odmówi to znowu ją 'straci'.

BTW ,nie widzę nic złego w tym,że dorosłe dziecko sfinansuje matce wakacje czy cokolwiek innego,jeśli je na to stać.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 15:55   #6
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Problemy z tesciowa i mezem..

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
ja to widzę nieco inaczej

Facet jako dziecko nie dostał od matki uwagi,miłości,akceptacji, więc teraz sobie ją 'kupuje'.
Dopiero teraz czuje się dla niej ważny i potrzebny (mniejsza o to,z jakiego powodu),teraz nawiązał z nią jakiś kontakt i to jest dla niego bardzo ważne,stąd może przesadzone reakcje i finansowanie jej ponad miarę ,może czuje,że jeśli odmówi to znowu ją 'straci'.

BTW ,nie widzę nic złego w tym,że dorosłe dziecko sfinansuje matce wakacje czy cokolwiek innego,jeśli je na to stać.
Też nie widzę w tym nic złego. Bardzo chętnie zasponsorowałabym rodzicom wakacje.Ale do tego dochodzi trójka dorosłego rodzeństwa mieszkająca u mamusi i zapewne nie pracujaca, skoro tam bieda, aż piszczy. Moim zdaniem to przesada.

Facet wkupujący się w łaski mamusi - tylko przy okazji niszczy własne małżenstwo, to jest dorosły facet a nie zagubiony nastolatek, na podejście "będę miał dobre oceny to mamusia będzie dobra" jest trochę za późno. Dorosły facet powiedziałby "szanuje Cię, jesteś moja matką, możesz na mnie liczyć, ale moja żona i córka są na 1 miejscu". Tymczasem facet ewidentnie faworyzuje matkę kosztem żony właśnie.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:09   #7
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Problemy z tesciowa i mezem..

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Też nie widzę w tym nic złego. Bardzo chętnie zasponsorowałabym rodzicom wakacje.Ale do tego dochodzi trójka dorosłego rodzeństwa mieszkająca u mamusi i zapewne nie pracujaca, skoro tam bieda, aż piszczy. Moim zdaniem to przesada.

Facet wkupujący się w łaski mamusi - tylko przy okazji niszczy własne małżenstwo, to jest dorosły facet a nie zagubiony nastolatek, na podejście "będę miał dobre oceny to mamusia będzie dobra" jest trochę za późno. Dorosły facet powiedziałby "szanuje Cię, jesteś moja matką, możesz na mnie liczyć, ale moja żona i córka są na 1 miejscu". Tymczasem facet ewidentnie faworyzuje matkę kosztem żony właśnie.
No i to juz jest problem.

Według mnie cały ten związek jest dziwny. On narzeka na jej matkę,ona na jego. Jej matka się go czepia,że zbyt późno wstaje

Ja bym się zdystansowała od jednych i drugich rodziców i zaczęła zyć jak samodzielna rodzina ,nie jak dwójka dzieciaków, z których każde trzyma się mamusi.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-17, 06:37   #8
ivyps
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Problemy z tesciowa i mezem..

Dziekuje za Wasze opinie.

Edytowane przez ivyps
Czas edycji: 2013-12-21 o 08:43
ivyps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.