pewien problem .. proszę o radę. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-20, 21:43   #1
krytyczna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5

pewien problem .. proszę o radę.


Witam. Mam 14 lat. Nie współżyłam jeszcze nigdy z nikim. Miesiączkuję od dłuższego czasu. Od jakiś 3 dni zauważyłam że na bieliźnie mam jakąś białą gęstą wydzielinę. Zresztą w okolicach intymnych też odczuwam swędzenie, dyskomfort. Nie wiem co się dzieje. Nigdy wcześniej tak nie miałam. To źle, czy dobrze? Powinnam to komuś powiedzieć, czy samo przejdzie? bardzo proszę o pomoc . :/
krytyczna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 22:06   #2
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

witam. Nic się nie stresuj to normalne proponuje kupić wkładki higieniczne, częściej dbać o higienę intymna, swędzenie powinno minąć. Jeśli nie to porozmawiaj ze starszą siostrą (jeśli ją masz) lub z mamą
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 22:09   #3
krytyczna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

dzięki. bałam się już że to coś poważnego. Szukałam już w internecie na ten temat i inni mówili że to jakaś grzybica. Jednym słowem wystraszyłam się. Postanowiłam tutaj napisać, bo pewnie lepiej usłyszeć to od razu po zadaniu pytania, niż przeczytać jakieś. Trochę mnie uspokoiłaś. Będę spała spokojnie
krytyczna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 22:26   #4
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

Nie, to nie jest normalne, że Cię swędzi i czujesz dyskomfort. Nie ma co czekać, że samo minie. Jeśli to infekcja (a prawdopodobnie tak) i ją zaniedbasz to będzie jeszcze gorzej. Lekarz koniecznie Nie ma się co bać, to jest uleczalne No i kup sobie dobry płyn do higieny intymnej. Wkładki w takiej sytuacji odpadają, bo skóra nie oddycha.
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 08:00   #5
magdeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 200
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

Najprawdopodobniej masz grzybice pochwy, poszukaj na ten temat, wątków jest dużo.
magdeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 13:40   #6
knautia79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

przy grzybicy wydzielina jest czesto podbarwiona, brzydko pachnie, swędzenie czy pieczenie uciążliwe. czy tak jest w twoim przypadku?
poza tym obecność wydzieliny z pochwy jest normalna u każdej zdrowej kobiety i to praktycznie przez cały cykl. zmienia ona swoja konsystencję i barwę od gęstawej lekko białej do przezroczystej, rzadkiej, rozciągliwej. zapach raczej neutralny, lekko kwaskowy.
niestety wskutek niedostatecznej higieny i zapach może cię zrobić nieładny i swędzieć też będzie.
nie będę przytaczać przykładów, ale wiem, że młode dziewczyny dopuszczają się na tym tle rażących zaniedbań może przez nieświadomość i nieznajomość własnej fizjologii...

a co do dyskomfortu, tez odczuwam, zwłaszcza ok owulacji
bo mi mokro
i dobrze pamiętam, że tak było juz w podstawówce
wkładki nie były jeszcze takie popularne
knautia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 14:49   #7
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

Ja bym problem narazie rozwiązała tak:
-kupić wkładki
-kupić dobry płyn do higieny intymnej (w KWC poszukaj tych najlepszych)
-podmywać się 2 razy dziennie (rano i wieczorem)+ tyle ile razy zachcesz, najlepiej letnią wodą

Miałam podobny problem jakoś w I klasie liceum, z tym, że ja prawie nie mogłam usiedzieć na miejscu tak mnie wszystko swędziało, nie było żadnej brunatnej wydzieliny ani dziwnego zapachu, byłam tylko lekko zaczerwieniona. Bardzo pomogło mi własnie zastosowanie wkładek, dobrego płynu, podmywanie się (na początku nawet do 5 razy dziennie, chłodna woda dawała ulgę) i nietrzymanie na siłę moczu. Swoją drogą, teraz to pewnie bym się do ginekologa wybrała, ale wtedy młodziutka byłam i się bałam, nie mówiąc już o podwójnym stresie, bo musiałabym nagle wyciągnąć od rodziców pieniądze i wymyślać jakiś bzdurny powód (w życiu bym się nie przyznała, że idę do ginekologa )
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 16:25   #8
krytyczna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

dziękuję wam ;*

używam wkładek i robię tak jak poradziłyście. Nie jest dużo tej wydzieliny, bardzo mało. Więc może to normalne. Nic oprócz tego się nie dzieje, więc mam nadzieję że nie grzybica. .
krytyczna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 17:04   #9
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

Czujesz dyskomfort idź do ginekologa.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 20:10   #10
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez klaki Pokaż wiadomość
Ja bym problem narazie rozwiązała tak:
-kupić wkładki
-kupić dobry płyn do higieny intymnej (w KWC poszukaj tych najlepszych)
-podmywać się 2 razy dziennie (rano i wieczorem)+ tyle ile razy zachcesz, najlepiej letnią wodą

Miałam podobny problem jakoś w I klasie liceum, z tym, że ja prawie nie mogłam usiedzieć na miejscu tak mnie wszystko swędziało, nie było żadnej brunatnej wydzieliny ani dziwnego zapachu, byłam tylko lekko zaczerwieniona. Bardzo pomogło mi własnie zastosowanie wkładek, dobrego płynu, podmywanie się (na początku nawet do 5 razy dziennie, chłodna woda dawała ulgę) i nietrzymanie na siłę moczu. Swoją drogą, teraz to pewnie bym się do ginekologa wybrała, ale wtedy młodziutka byłam i się bałam, nie mówiąc już o podwójnym stresie, bo musiałabym nagle wyciągnąć od rodziców pieniądze i wymyślać jakiś bzdurny powód (w życiu bym się nie przyznała, że idę do ginekologa )
To co radzisz wcale nie jest dobre. Wkładki i płyn do mycia nie załatwią sprawy jeśli dziewczyna pisze,że ją swędzi i odczuwa dyskomfort. A podmywanie się kilka razy dziennie to też nie za dobry pomysł. Tak czy inaczej to niszczy florę. Radziłabym udać się do ginekologa.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 20:28   #11
krytyczna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

narazie postanowiłam nie wybierać się do ginekologa, gdyż i tak byłaby to moja pierwsza wizyta.. poobserwuję czy będzie to przechodzić, czy wręcz przeciwnie.
krytyczna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 21:36   #12
polczyk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

hej,kup sobie w aptece rewelacyjny krem o nazwie clotrimazolum, pomaga na takie problemy i kosztuje grosze,bo ok 4zł., a i jeszcze jedno-jest bez recepty.pozdr
polczyk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:43   #13
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: pewien problem .. proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez krytyczna_ Pokaż wiadomość
Witam. Mam 14 lat. Nie współżyłam jeszcze nigdy z nikim. Miesiączkuję od dłuższego czasu. Od jakiś 3 dni zauważyłam że na bieliźnie mam jakąś białą gęstą wydzielinę. Zresztą w okolicach intymnych też odczuwam swędzenie, dyskomfort. Nie wiem co się dzieje. Nigdy wcześniej tak nie miałam. To źle, czy dobrze? Powinnam to komuś powiedzieć, czy samo przejdzie? bardzo proszę o pomoc . :/

A ja dodam jeszcze, żebyś jadła jogurty, bo zawierają bakterie kwasu mlekowego potrzebne do prawidłowego rozwoju flory bakteryjnej pochwy. Możesz też spróbować przemywać podrażnione miejsca naparem z rumianku.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.