Crafts fayre UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 14:44   #1
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276

Crafts fairs UK


Czesc dziewczyny, mam pewne pytanie do do dziewczyn, ktore tworza i sprzedaja w UK.

Interesuje mnie wziecie udzialu w jednym z craft fairs (odpowiednik polskich targow rekodziela) i nie wiem, czy mozna sie wystawiac nie posiadajac firmy/ samozatrudnienia.
Czy sa tu jakies osoby, ktore braly udzial w takim wydarzeniu?
Nie chcialabym pojechac, aby potem okazalo sie, ze zaplace ogromna kare.
A dlaczego nie zaloze firmy? Jestem studentka, a moje sprzedaze nie sa na tyle duze, abym byla w stanie oplacic oplaty (mimo ze sa niewielkie, w porownaniu z kosztami prowadzenia dzialalnosci w Polsce).
Z gory dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.

Edytowane przez madebyvirginia
Czas edycji: 2013-05-03 o 15:10
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 20:55   #2
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Crafts fairs UK

no to może ja odpowiem- podobnie jak w Polsce, również w UK by sprzedawac co w sposób zorganizowany (a uczestnictwo w targach rekodzieła sie tutaj kwalifikuje) powinnaś mieć działalnosc (jak sama stwierdziłaś samozatrudnienie w UK nie obciąża finansowo tak bardzo jak w Polsce wiec po co ryzykować) Po drugie powinnaś mieć opłacone ubezpieczenia dla rękodzielników - Public & Products Liability. W przypadku ich braku w pełni odpowiadasz finansowo za wszelkie szkody, jakie może wyrządzić twój produkt (to ubezpieczenie powinnaś mieć sprzedając cokolwiek), oraz wszelkie nieszczęśliwe wypadki na twoim stoisku (public liability- wymagane w przypadku wystawiania się na targach i kiermaszach). Oczywiście możesz się wystawic bez działalności i ubezpieczeń- ale na własne ryzyko
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 14:38   #3
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Crafts fairs UK

Dziekuje bardzo za rzeczowa odpowiedz
Na chwile obecna chyba daruje sobie targi i zostawie je osoba z wlasnymi firmami. O zalozeniu dzialalnosci pomysle jak skoncze studia i bede miala wiecej czasu i praktyki w tym co robie
Milego dnia zycze x)
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.